Pest Megyei Hírlap, 1992. május (36. évfolyam, 103-127. szám)

1992-05-25 / 122. szám

Csak húsz percig böjíöKiink Le a kalappal! ÜJPESTI TE—VAC FC-SAMSUNG 1-2 (fl-2) Megyeri út, 1500 néző. V.: Puhl. Üjpest: Brockhauser — Kaspar, Aezél, Szőnyi (Varga 27. p.) — Tomka, Miovecz, Véber, Szlezák — Cigan (Lovász 2. p.), Eszenyi, Bácsi. Vác: Koszta — Bereczki, Nagy T., Hahn, Puglits *— Zombori, Kriska (Románéit 51. p.), Simon, Horváth — Répási, Füle (Carlos 67. p.J. Gól: Véber (71. p.), illetve Horváth (17. p.). Füle (30. p.). Sárga lap: Varga, illetve Simon, Hahn, Puglits, Ronta­nék. Kedves emberek az újpes­tiek. Mindenre gondolnak. így hát körültekintő műgonddal egy asztalt helyeztek a salak­ra olyan pozícióba, hogy lehe­tőleg mindenki „belebotoljon’*, lila térítőt rá, majd a stadion ékének, magát a Magyar Ku­pát. Hadd lássák a váciak újabb 90 percen át, mit vesz­tettek el szerdán ... Apropó, szerda. Békéscsabai csapatán csak egyetlen helyen változtatott Csank János, a kupadöntőben gólképtelen Orosz kimaradt, s a hosszú ideje kispadra kényszerült Ré­pási kapott bizonyítási lehető­séget. Kovács Ferenc nem tervezett cserét, de hát Ko­vács tervez, Cigan végez .., Nem telt el ugyanis egy pere, s a pályán tutkározó 22 játé­kos talán legképzettebbje fáj­dalmas arccal fetrengett a gyepen. Rosszul léphetett, vagy nem melegíthetett be kellőkép­pen, mivel azonban a „sajtópá- holyból” látható módon senki sem bántotta, a kakasülőről csak találgathattuk, mi is tör­tént vele. (A találkozó után Kovács Ferenc úgy nyilatko­zott, hogy Sorin Cigan szárka- pocscsonttörést szenvedett, s a meccsel egy időben már meg is műtötték.) Talán a mentőszünet is megfoghatta az újpestieket, meg aztán sebtében még az új felállás szerinti helyüket sem találhatták meg, min­denesetre lejátszotta őket a pályáról a Vác. Tudatosan, kombinatívan felépített tá­madások gördültek Simon és Horváth vezérletével, szépséghiba is csak egy akadt: „egyesben” megtes­tesülő eredmény nélkül. Pedig Füle fejesénél már nem sok hiányzott, a Si­mon szögletét elismerő bó- lintást azonban Brockhau­ser a kapu fölé tolta. A 16. perc a csodálkozásé volt: előbb az UTE táma­dott, s a Szlezák hajszálpon- tos beadására érkező Esze- nyi-fejesre Kosztán kívül már mindenki gólt kiáltott. A hang azonban Koszta miatt fennakadt, s hogy ki­törhessen börtönéből, arról Horváth gondoskodott. Kü­lönösebb lacafacázás nélkül 20 méterről bődületes erő­vel kilőtte Brockhauser ka­pujának bal alsó sarkát (0-1). A 25. percben Répási kényszerítőzgetett Fülével a szerdán Oroszt hidegre té­vő Szőnyi kárára, aki ta­lán rosszul fordult, mert a földön maradt, és ápolásért folyamodott. Kovács Fe­renc, szerencsétlenségére, a 27. percben második cseré­jét is kénytelen volt ki­használni, súlyos sérülések miatt. Pedig akkor még nem is volt kis össznépi rugdosósdi. Akkor. Mert a későbbiekben talán eszébe jutott néhányaknak egy­két megtorlatlan békéscsa­bai sérelem. Előbb azonban fociztak még egy kicsit a csapatok: Lovász lódult meg Koszta kapuja felé, beadására pe­dig Szlezák érkezett az ötös magasságában, de a jobb kapufa mellé fejelt. A 30. percben Répási lógott meg, már csak Aczéllal kellett megbirkóznia, olyan lassan és óvatosan kavargatott, hogy óráknak tűnt. mire be­adta Fülének, aki végre a vetődő Brockhauser alatt a jobb sarokba passzolt (0-2). A félidő hátralévő ne­gyedórájában vélt vagy valós sérelmeikért igyekez­tek elégtételt venni a já­tékosok, így a Békéscsabán is gyakran összeakaszkodó Bácsi—Hahn vagy Esze­nyi—Bereczki pár. A szü­net nekik is és nekünk, nézőknek is jól jött, bár a második félidőre, fájdalom, jócskán esett a színvonal. Igaz, nem érheti túl sok szó a váci ház elejét, hiszen egy szerdai, hosszabbítás­ban elvesztett kupadön­tővel a lábukban, a Fradi győzelmének tudatában is 2-0-ra vezettek idegenben. Minek strapálták volna magukat feleslegesen ? Strapálja magát az Üjpest! Meg is próbálta. A 67. percben Véber adott bé, Alágy Tibor teremtett hely-' zetet azzal, hogy lyukat rú­gott, így a labda Bácsihoz került, aki 10 méterről a bal felső sarok fölé lőtt. A 71. percben Szlezák tört előre, beadása egyedül ta­lálta Vébert, aki öt méter­ről a bal sarokba lőtt (1-2). Az utolsó húsz perc aztán ritka kemény böjtöt hozott a váci híveknek, mert az Üjpest (már a gyors ütemben fogyó szusz­hoz képest) vadul támadott, a Vác pedig kontráiban bí­zott. Csakhogy Répási tíz labdából ha kettőt meg tu­dott tartani, pedig Simontól elsőrangú kiszolgálást ka­pott. Hátul Nagy és a fel­tűnően tisztán játszó Pug­lits tartotta a frontot a csereként beállt Carlos és Romanek segítségével. Jól. Mert a lényeg a lényeg: Megyeren is sikerült nyer­ni, s ezzel a Ferencváros­sal az aranyéi't verseny­ben maradni. László Attila, a Vác FC-Sara- sung technikai igazgatója: Ha oda-viss/a vágó alapon játszották volna a kupadöntőt, akkor idegenben lőtt gólokkal mi nyertünk volna: Csank János: Orosz comb­jában egy csomót észlel­tek, ezért pihentetni akartam, de csereként lehetőséget ka­pott volna, ha Kriska elfáradá­sával nem a középpályát kel­lett volna erősítenem. Az első félidőben nagyon jól, tudato­san játszottunk, az Újpestnek is voltak ugyan helyzetei, de mi róglunk két gólt. A máso­dik félidőben a gól felhozta az UTE-t, kapunk elég szögeztek minket, igaz, ehhez hozzájá­rult az is, hogy a kontrákat elhibáztuk, cs az így megszer­zett labdákkal az Üjpest szét­zilált védelmünknek futhatott neki. Kovács Ferenc: Ritkán for­dul elő két ilyen súlyos sérülés, ez meg is fogta a csa­patot. A második félidőre si­került rendezni a felállást, jobban is játszottunk, sajnos csak a szépítés sikerült. Németh Andrea További eredmények: Veszp­rém—Ferencváros 0-2, Kispest- Honvéd—Haladás 4-0, Tatabá­nya-Siófok 1-5. Pécs—Zala­egerszeg 3-2, Videoton—BVSC 3-3, Rába ETO—Vasas 2-2, MTK—Diósgyőr 1-2. Az NB I állása: 1. Ferencváros 15 10 2 52-19 40 16 7 16 4 14 5 13 6 9 11 10 9 8 12 2. Vác FC—S. 3. Kispest—H. 4. MTK 5. Siófok 6. Vasas 7. Pécsi MSC 8. Videoton—W. 9. UTE 10. BVSC—N. 11. Veszprém 12. Rába ETO 13. Diósgyőr 14. Haladás 15. Tatabánya 16. Zalaegerszeg 3 4 49-27 33 7 50-26 36 8 40-27 S3 8 39-27 32 7 32-24 29 8 25-25 29 7 37-33 28 8 39-35 27 9 11 27-32 23 9 11 20-37 23 8 12 30-40 22 9 12 24.-40 21 8 13 22-35 20 8 14 24-48 H 6 18 18-53 12 11 A Klonor hozta a rnn^ailót Gödöllői sorozat A hétvégén újabb fordu­lón jutottak túl a csapatok a labdarúgó NB Ill-ban. A következő eredmények szü­lettek: MÁTRA CSOPORT SBTC—Gödöllői LC 0-1 (0-0) Salgótarján, 800 néző. V.: Szabad Gödöllő: Nagy — Somo­gyi, Seregi, Ivanovics, Le- bek, Simon, Horváth, Sztriskó, Szász, Grezsák, Kraszovszkij. Az erős széllel is támo­gatott SBTC támadott töb­bet a mérkőzés elején, de kapura nem voltak veszé­lyesek. A gödöllőiek ellen- támadásaiból három alka­lommal is kimaradt gól­szerzési lehetőség. Nem így az 52. percben, amikor Grezsák labdát szerezve, egyéni akcióból, szép gólt lőtt. Ezzel a tíz hete ve­retlen éllovas megérdemel­ten nyerte a rangadót. (Ifi: 2-3. Tud.: Ambrózi István) DUMA CSOPORT Dömsöd—Dreher SC 0-1 (0-0) Derrnöd, 150 néző. V.: Pintér. Dömsöd: Lázár — Lacza (Czaniga), Elekes, Brassó, Jezsek, Kovács (Király), Vedres, Tatár, Vigh, Ta­kács, Szabó. A hazai csapat helyze­teit sorra kihagyta, a Dré- her pedig nagy szerencsé­vel, Talcács öngóljával nyert. Jó: Lázár, Elekes, Ved­res, ill. Szekeres, Miholka, Mátyás. (Ifi: 3-1. Tud.: Madarász András) Moiior—Százhalombatta 3-2 (3-0) Monor, 800 néző. V.: Horváth József. Monor: Palkovics — Bé­rén te (Ohát J.), Sarlós, Bokros, Jancsika, Varró, Hrutka, Bodnár (Pásztor), Erőss, Koltai, Kovalik. Százhalombatta: Holló — Fekete, Haáz, Nagy, Köve- si, Tóth, Héring (Bakos), Tallér (Beringer), Csorba, Németh, Károlyi R. A megyei rangadó nagy csatát hozott, az első fél­időben a hazai csapat gyors kontratámadásaiból három gólt is szerzett. A második játékrészre aztán elfárad­tak a hazaiak, a vendégek ezt megérezve nagy hajrát indítottak, s nem sok kel­lett, hogy kiegyenlítsenek. A döntetlen igazságosabb lett volna. Gól: Kovalik, Erőss, Kol­tai, illetve Károlyi R. (2). Jó: Palkovics, Jancsika, illetve Károlyi R. (Ifi: 0-2. Tud.: Hörömpö Jenő.) Érdi VSE—Hon véd-Hargita 1-0 (0-0) Érd, 200 néző. V.: Nagy. Érd: Szirmai — Kovács, Pánczél, Habos, Mészáros, Csizmadia (Palkovics), Hor­váth, Fazekas, Versits, Ha­lász, Végh. ALFÖLDI CSOPORT Mezőtúr—Ceglédi Kossuth- Honvéd 1-3 (0-0) Mezőtúr, 100 néző. V.: Koszányos. Cegléd: Szabó L. — Kor- pácsi, Farkas, Vágó, Ványi, Kiss. Pálffy, Paulik (Val­ter), Szabó Z., Mayer, Kecs- marik. Kiegyenlített első félidő után, a második játékrészt remekül kezdték a ceglé­Ifol jártak a bogiak? Szegedi darálóban BAG—SZEGED 0-3 (8-0) Bag, 2000 néző. V.: Márta. Bag: Llppai — Kincses, Kovács Tamás, Cseke, Metz­ger — Nagy Péter, Mészáros, Huszárik (Mnyer) — Győ­ri, Mundi, Tímár (Gerendái). Szeged: Nagy Zsolt — Wágner, Bogdán, Takács Jó­zsef — Puskás, Kiss. Michalache, Takó, Kovács Tibor — Takács Zoltán, Vancea. Gól: Takács Zoltán (53, p.), Kiss (82. p.), Vancea (87. p.). Sárga lap: Metzger (59. p.). Az első félidőben a Bag mezőnyfölényben játszott, helyzetek sokaságát dolgoz­ta ki. de értékesítenie egyet sem sikerült. A for­dulás után változott a já­ték képe, a szegediek ra­gadták magukhoz a kezde­ményezést és az 53. perc­ben Takács Zoltán 28 mé­terről elengedett, bal felső sarokba lőtt bombagóljával a vezetést Is megszerezték. A 73. percben hatalmas tűzijátékot rendeztek a ba- si támadók, többen is rá­lőtték gyors egymásutánban a labdát, ám az önfelál­dozó szegedi védők min­den alkalommal beleve­tődtek. A 82. percben nö­velte előnyét a vendégcsa­pat, Vancea ugratta ki Kisst. aki a kivetődő Lip- pat mellett a kapu bal ol­dalába perdített (0-2). A 87. percben újabb gólt szereztek a szegediek. a bagi Kovács Tamás a 16- oson kívül játszadozott a labdával, ám az elpattant tőle. éppen Vancea elé, aki az ajándék labdával ka­pura húzott, és a kiindu­ló Lippai mellett a háló közepébe bombázott (0-3). A második félidő alap­ján a vendégek még ilyen arányban is rászolgáltak a győzelemre. A lefújást kö­vetően néhány bagi „szur­koló” kivetkőzött sport­emberi mivoltából, és ócsá­rolni kezdte a csapatot, va­lamint az edzőt és a veze­tőket. Ehelyett talán a meccsen kellett volna buz­dítaniuk a kedvenceket, akkor esetleg nekik is job­ban ment volna a játék. Both József: Sajnos já­tékosaim a biztos bennma­radás tudatában és a jövő bizonytalansága miatt, gon­dolatban már rhásutt jár­tak. Szálúi István: Kitűnő já­tékvezetés mellett nagyon fontos győzelmet arattunk, amit j,szeretett” elnökünk­nek ajándékozunk. Jó: Mundi, illetve Van­cea, Nagy Zsolt, Takács Zoltán. Könczöl László A Keleti csoport továb­bi eredményei: Kazincbar­cika—BMTE-Törley 0-2. Nyíregyháza—Kecskemét 1-0, Eger—Salgglas 2-0. Kaba—Miske 4-0, Debre­cen—Hatvan 2-0. Szolnok —Szarvas 1-0, Békéscsaba —Hajdúnánás 2-0, Erei! menyek Totószelvény 1. Veszprém—FTC 0-2 2 2. Üjpest—Vác 1-2 a 3. Cagliari—Fazio 0-1 2 4. Foggia—Milan 2-8 2 5. Inter.—Atalanta 0-0 x 6. Napoli—Genoa l-o 1 7. Parma—Fiorentina l-l x 8. Roma—Bari 2-0 1 9. Sampdoria—Cremon. 2-2 x 10. Torino—Ascoii 5-2 1 11. Verona—Juventus 3-3 x 12. Bologna—Modena 0-0 x 13. Brescia—Ancona 2-0 1 Pluszmérkőzés: 14. Möncheng.—Hannover 0-0 x Női torna Ell Gucu-csúcs A franciaországi Nantcs-ban szombaton a késő esti érákban fejeződött be a 19. női tornász Európa-bajnokság összetett versenye, amelyen 31 ország 75 sportolója mérte össze tudását. A győzelmet az ukrán Tatjana Gucu szerezte meg két román sportolónő, Gina Gogean és Wanda Hadarean előtt. A piros- fehér-zöld színek képviselői közül Molnár Krisztina a nyol­cadik helyen végzett, míg Mol­nár Andreának a 14. hely ju­tott. A harmadik magyar ver­senyző, Balázs Bernadett he­lyezéséről nem érkezett jelen­tés. Hatalmas meglepetésre a címvédő Szvetlána Boginszkaja csak az 5. helyen végzett. («ólzápor és kapusliiány Fólon Varsányi örömünnep A megyei labdarúgó-baj­nokság első osztályában újabb fordulót játszottak. Főt—Üllő 4-4 (1-1) Főt, 200 néző. V.: Holló. A 15. perctől a fóti csa­pat kapus nélkül, 10 em­berrel játszott. Ennek elle­nére a Főt rengeteg helyze­tet kidolgozott, de ki is hagyta azokat. Az Üllő vi­szont kihasználta őket, s már 3-1-re vezetett, de a fótiak óriási lelkesedéssel az egyik pontot megmen­tették. Gól: Ladjánszki (2), Gelics, Császár, illetve Krausz (2), Tözsér, Noszt- rai. (Ifi: 5-1. Tud.: Henczel Lajos). Kartal—Iklad 2-1 (1-0), diek, az 52. percben mar 2- 0-ra vezettek. A hazaiak tíz perccel a befejezés előtt 3- 0 után szépítettek. A ki­esés szempontjából döntő fontosságú mérkőzésen biz­tosan és megérdemelten nyert a Kossuth-Honvéd. Gól: Paulik (2), Kiss. Kecskemét—Szigetszent- miklós 3-0 (2-0) Kecskemét, 700 néző. V.: Hravoszki. SZTK: Erdős — Balogh, Knolmár, Bálint, Szabó, Gég én y. Károly, Novakov (Glotz), Bercsik, Kiss (Kamrás), Szintai (Galam­bos). A bajnokságra törő Kecs­kemét ellen az első 30 percben kiválóan játszott az SZTK, de aztán egy fe­gyelmezetlenség előnyhöz juttatta a bajnokaspiránst. A félidő lefújása előtt egy perccel 4 méteres lesről szerezte második gólját a KTE. A második játékrész sem kezdődött jobban az SZTK számára, a bíró kiál­lította Gégényt, s így már egy pillanatig sem volt két­séges a hazaiak sikere. A durván játszó hazaiak le­rúgták Szintait, akinek a bajnokság hátralévő részé­ben való szerepeltetése is kérdésessé vált. (Tud.: Mertz János.) Kartal, 300 néző. V.: Bar- tos. A végig jó iramban ját­szó hazaiak az első félidő­ben eldönthették volna a mérkőzést, de a kihagyott 11-es után, 3 kapufát és számtalan helyzetet hagy­tak ki. Gól: Tóth. Nagy II., ill. Kohér (Ifi: 2-3. Tud.: Gohér János). Bugyi—Aszód 1-0 (0-0) Bugyi, 350 néző. V.: Féki. A végig többét támadó hazai csapat, ha nehezen is, de megszerezte a győ­zelmet. Gól: Bobák. (Tud.: Rim Mihály.) Tápiószentmárton—Hcvíz- györk 0-0 Tápiószentmárton, 50 né­ző. V.: Hermann. Jó iramú, küzdelmes mérkőzésen, a vendégcsa­pat sok taktikai szabályta­lansággal széttördelte a fo­lyamatos játékot. (Ifi: 2-1. Tud.: Tóth István.) Nagykőrös—Pilis 0-0 Nagykőrös, 300 néző. V.: Pécsi. Szerdán 19 órakor Stock­holmban rendezik meg a Svédország—Magyarország barátságos labdarúgó-mér­kőzést. Az összecsapásra készülő válogatott keretta­gok vasárnap délelőtt az MLSZ-ben találkoztak, majd közösen megtekintet­ték az MTK—Diósgyőr (1-2) bajnoki mérkőzést. Ezt kö­vetően a válogatottak a svábhegyi Hotel Olimpiá­ba, a csapat „főhadiszállá­sára” mentek. Jenei Imre szövetségi ka­pitány keretében történt egy változás: kikerült a csapatból az MTK támadó­ja, Hámori Ferenc, helyét klubtársa, Kecskés Zoltán foglalta el. A szakvezető említést tett arról is, hogv a meghívottak közül két ferencvárosi védő, Simon A nagy lelkesedéssel ját­szó Pilis, kis szerencsével, de megérdemelten vitt el egy pontot. (Ifi: 2-4. Tud.: Máté József.) Pilisvörösvár—GEAC 2-2 (1-0) Pilisvörösvár, 300 néző. V.: Bokor. Gól: Eperjesi (11-esből), Horváth, illetve Kelenvöl- gyi, Kristyán. (Ifi: Pilisvö­rösvár—Toldi 5-1. Tud.: Steckl János.) Szí getú jf alu—N agykáta 3-1 (2-1) Szigetújfalu, 300 néző. V.: Túri. A második félidőben nyújtott játékával a hazai csapat megérdemelten nyert. Gól: Schneider (11- esből), Oláh, Papp, ill. Lengyel. (Ifi: 1-1. Tud.: Horváth István.) Dunavarsány—Maglód 5-1 (3-1) Dunavarsány, 400 néző. V.: Födi. A hazaiak nagyarányú, bravúros győzelmükkel már bajnokként fogadhat­ták a szurkolók ünneplé­sét és pezsgőfürdőjét. Gól: Pásztor (3), Kovács, Ger- gényi, ill. Németh. (Ifi: 0-4. Tud.: Papp Tibor.) Tibor és Keller József könnyebb sérüléssel bajló­dik, de remélhetőleg szer­dán mindketten bevethe- tőak lesznek. Akik tehát hétfőn Stock­holmba repülnek a jövő szerdai, Svédország elleni barátságos mérkőzésre: ka­pusok: Brockhauser, Ba­logh, védők: Simon, Telek, Keller, Nagy, Lőrincz, Ko­vács E.. középpályások: Bognár (MTK), Márton, Lipcsei, Pisont, Sallói, csa­tárok: Balog (MTK), Kip- rich, Vincze, Eszenyi, Kecs­kés. A váci Nagy is megy Stockholmba Jenei „svéd” kerete