Pest Megyei Hírlap, 1991. augusztus (35. évfolyam, 179-204. szám)

1991-08-26 / 199. szám

Kezdésnek nem is void rossz... Mit mu VÁCI IZZÖ—FERENCVABOS 1-1 (0-1) Vác, 14 000 néző. V.: Puhl. Váci Izzó: Koszta — Bereczkl, Carlos, Hahn — Zom- bori, Kriska (Bánföldi, 73. p.), Víg, Romanek, Szalai — Répási (Orosz, 45. p.), Füle. FTC: Balogh — Kuznyeeov, Telek, Keller — Páling, lipcsei, dr. Koch (Szenes, 45. p.), Rácz (Simon, 45. p.) — Schneider, Wukovics, Deszatnik. Gól: Orosz, 50. p., ill. Wukovics, 10. p. Sárga lap: Hahn, illetve Lipcsei, Páling. A női pólósob ráadása Egerszegi elképesztő Erre szokták mondani: elé­gedetten dörzsölgethette kezét a pénztáros. A „kasszarobban­táshoz” minden adva volt: fo­cira termett idő, első forduló, a persze a Fradi. A Ferencvá­ros állhatatos hívei már dél­előtt megszállták a várost. A „fakók” is örülhettek ennek, hiszen tízezres érdeklődés csak ritkán kfséri a tartalék­csapatok előadását. A nagyok műsorára pedig csordultig telt az újjávarázsolt, az UEFA elő­írásainak megfelelően meg­erősített váci stadion. Volt is mit csodálni, hiszen valódi (ifi) világbajnok brazil labda­rúgó még a labda feltalálása óta nem futott ki magyar csa­pat tagjaként, s most ez is megtörtént, bár a szőke Luis Cariost első látásra inkább franciának vagy németnek nézné a halandó. A Fradi Holsteinnel „megerősített’ me­zét sem viselhette még egy­szerre két exszovjet labdarú­gó, Szergej Kuznyeeov és Rácz László egyaránt Nyilasi kezdő együttesében kapott helyet. De nagy nap volt ez Koch Ró­bert számára is, aki már dok­tor úrként tért vissza övéi kö­zé, s Kriska Gábor is emlé­kezni fog augusztus 24-re, első NB I-es meccsére. Az első valamirevaló tá­madásból aztán jócskán ki is vette részét, igaz, Füle kaparta ki a gesztenyét, ő indította a félpályáról re­mek labdával Kriskát, aki kölcsönkenyér visszajár- aiapon, a 16-os vonalánál robogó Füle elé tálalt, de Az 1975-ös születésű fia­talokból álló Pest megyei ifjúsági labdarúgó-váloga­tott augusztus 29-én Olasz­országba, a casinai torná­ra utazik. A gárda már több barátságos mérkőzést vívott, az utolsó előkészü­leti meccs hétfőn 14.30-kor Szigethalmon lesz, ahol a helyi felnőttcsapattal ját­szanak. A válogatott keret névsora, a következő játé­A megyei első osztályú labdarúgó-bajnokságban idén Pilisvörösvárott volt a nyitány: PSC—Nagykőrös 1-0 (1-0) Pilisvörösvár, 200 néző. V.: Födi. Gól: Wippelhauser. Jó: Pleskó, Wippelhauser, Lu­kács, Bélik, ill. Sós. (Ifi: 6-0. Tud: Stelei János) Maglód—Hévízgyörk 1-0 (0-0) Maglód, 400 néző. V.: Márk. Gól: Németh. Jó: Né­meth, Kormány, Gémesi, Elnökségi ülés Hétfőn A Pest Megyei Labda­rúgó Szövetség augusztus 26-án hétfőn 16 órakor a PLSZ II. emeleti tanácster­mében elnökségi ülést tart. A megyei bajnokság meg­indításáról, a technikai bi­zottság tevékenységéről tárgyainak, ezenkívül a számvizsgáló bizottság je­lentése alapján az első fél­év gazdálkodását ismerte­tik. utóbbi lövését Balogh fog­ta. A másik oldalon Wuko- vics késztette sprintver­senyre a váci védőket, de mielőtt igazán veszélyes helyzetbe keveredett volna, szögletre szerelték. Aztán a 10. perc végén tulajdonképpen helyzet nél­kül szerezte meg a vezetést a Fradi, Schneider jobb oldali beadását a kapujából kimozduló Koszta elügyet- lenkedte, megfogta a labdát meg nem is, így kezei közül Wukovics a hálóba tudta rúgni (0-1). Így a képlet a Vác szá­mára némiképp leegysze­rűsödött: támadni, támadni és támadni kellett. Próbál­koztak is a fiúk, előbb Ro­manek tüzelt kedvező po- zócióból, maid Répási cse­lezett a kelleténél eggyel többet a 16-oson belül. Egy- kapuzott az Izzó, tehette, hiszen a Fradi behúzódott, csak elvétve vállalkozott gyors kontrákra. Hátulról pedig a brazil Luis Carlos tömte remek labdákkal a társakat, a félidő utolsó percében például Kriskát találta meg, aki nem is kés­lekedett. távolról rátűzte, lövése alig szállt mellé. kosokat várják a találko­zóra: Varjú (Túra), Bíró (Göd), Iszák (Dabas), Sallai (Főt), Nagy (Dunai Kőolaj), Pász­tor (Monor), Banádi (Érd), Lévai (Gödöllői SC), Szűcs, Márta, Bálint (Dunakeszi VSE), Zuti (Szentendre), Onódy (Pomáz), Lacza (Dömsöd), Császár (Nagy­kőrös, Pék (Szentendre), Lengyel (Tápiószecső), Me­rényi (Gödöllő). Sziklai, Tóth Z., ill. Bara- nyi. Erdős, Magony. (Ifi. 3-2. Tud.: Csákó Dezső) Nag y kát a—D. - varsány 1-3 (0-2) Nagykáta, 500 néző. V : Födi. Gól: Klement, ill. Szá- gert, Krizsik, Nagy. Jó: Gu- lácsi, Klement, ill. a ven­dégegyüttes, valamint Ko­vács, a mezőny legjobbja. (Ifi: 2-4. Tud.: Kocsis Jó­zsef). Főt—Sz.-újfalu 1-0 (0-0) Főt, 300 néző. V.: Dar- nyik. Gól: Varga. Jó: Nagy, Pongrácz. Mózes, Lad- jánszki, ill, Júhász, Szabó. (Ifi: 8-1. Tud.: Richter Já­nos). Pilis—T.-szentmárton 0-3 (0-0) Pilis, 400 néző. V.: Csor­ba. Gól: Sponga, Gál, Sándor II. (Ifi: 5-1. Tud.: Borgu­lya Károly). Iklad—Aszód 3-0 (1-0) Iklad, 300 néző. V.: Me­zei. Gól: Baksa 2, Bazisk. Jó: Bazisk, Varga, Baksa, ill". Andrik, Kiss Kálmán (Ifi: 3-1. Tud.: Gohér Mihály). Puhl? A szünetben a helyi ze­nekar szórakoztatta a kö­zönséget, s szolgáltatott rit­must az új váci csatárszer­zemény, Orosz bemelegíté­séhez, aki Répásit váltotta. Soha jobb cserét nem ha­tározhatott volna el Csank János, hiszen az 50. perc­ben Zombori jobb oldali beadását éppen Orosz fe­jelte 6 méterről Balogh ka­pujába (1-1). A 68. percben aztán még egyszer megtehette volna, Víg szöglete után valóságos nehéztüzérségi támadást zúdítottak a váciak a Fradi kapujára, s bár Szalai pró­bálkozásánál többen már a gólvonalon túl látták a labdát, a védők és Balogh közösen felszabadítottak. A 75. percben aztán még „szebb” jelenet következett, Puhl bíró úgy gondolta, ha eddig még nem volt a meg­lehetősen békés, sportszerű meccsen némi botrány, ak­kor most elérkezett az idő arra, hogy legyen. Történt, hogy Lipcsei buktatásáért szabadrúgást ítélt Koszta kapujától 16 méterre. A reklamáló Hahn sárga lapot kapott, s még ezt a tényt könyvelte a játékvezető, amikor Wukovics, a sípszót meg sem várva, a hálóba csavarta a labdát. A gól­szerző (hiszen Puhl egyér­telműen középre mutatott) örömében egészen kapusá­nak öléig, Balogh karjai kö­zé futott, a váciak pedig kevésbé szeretetteljes moz­dulatokkal a játékvezetőt vették célba. Puhl a váciak erőteljes unszolására aztán meggondolta magát, mire Kosztáék örülhettek, s ter­mészetesen Kellerék rekla­máltak. De már nem volt apelláta, a megismételt sza­badrúgást, Szenes lövését Koszta már magabiztosan fogta. Az utolsó parázs jelenet ez volt a találkozón, ha Szenes 40 méteres, őrült erejű lövését nem számít­juk. Tulajdonképpen mind­A labdarúgó NB Ill-ban szombaton megkezdődtek az új idény küzdelmei, az újonc Monort több százan kísérték a vendégségbe, a harmadosztály első megyei rangadóján pedig a vendé­gek diadalmaskodtak. MÁTRA-CSOPORT Törökszentmiklós—Monor 2-1 (2-0) Törökszentmiklós, 700 né­ző. V.: Koródi. Monor: Monori — Óhát Z., Elekes, Jancsika, Erős, Pásztor, Óhát J., Rotten- biller. Lengyel, Bodnár, Nosztrai. Csere: László, Gál. A monoriak bemutatko­zása — habár az eredmény tisztes — nem úgy sikerült, ahogy azt a szakvezetők és a csoportot elkísérő kb. 300 szurkoló szerette volna. Csak az első félórában és az utolsó negyedórában játszott elfogadhatóan az újonc NB III-as csapat, a kulcsemberek halvány tel­jesítményt nyújtottak, így csak a védelmet lehet di­csérni. Gól: László (86. percben). Jó: Jancsika, Erős. Dr. Genzwein Ferenc mo­nori szakvezető: — A tak­tikai csatát megnyertük ugyan, csak ez az ered­ményben sajnos nem mu­tatkozott meg. Hörömpő Jenő Dunakeszi VSE—Gödöllő 0-1 (0-0) Dunakeszi, 500 néző. V.: Mohácsi Lajos. Dunakeszi: Schiller — Kiss József, Luzsák, Amb­A brazil Luis Carlos lab­dáinak „szeme” volt (Hancsovszki János felv.) két csapat és szurkolótábor elégedett lehet a döntet­lennel, olyannyira, hogy a Vác avatott rajongói közül többen is megjegyezték Meglátja, ez a csapat még jobb lesz, mint a. tavalyi! Csank János: — A várt nagy csatát hozta a találkozó. Az első félidő nagy részében nem tudtunk folyamatosan fölény­ben játszani, mert a felkészü­lés alatt sérüléssel bajlódó já­tékosaink elfáradtak, mint ahogy az az újonc Kriskánál is várható, volt. A bíró a vita­tott gólnál a lövés pillanatában még írt, de hogy miért muta­tott középre, nem tudom, hi­szen végül is ez okozta a gali­bát. Szalai labdája viszont bent volt, eskü alatt vallja több játékosom is, hogy Ba­logh már a hálóból tornázta ki a labdát. Nyilasi Tibor: — A döntet­len reális, nem is lenne vele semmi gondom, ha a bíró nem hozott volna nevetséges ítéle­teket. Wukovics szabadrúgása egyértelműen érvényes gól volt, meg is adta, hiszen kö­zépre mutatott. Biztos, meg­ijedt, hogy gólt rúgott a Fradi, és vezet. Hogy miért vonta vissza? Ezt tőle kellene megkérdezni. Puhl Sándor: — Még Hahn sárga lapját jegyeztem be, és nem is adtam sípjelet a sza­badrúgás elvégzéséhez, így sza­bálytalan volt a találat. Németh Andrea rus, Kraft (Kecskés), Illyés, Törteli (Mázló), Steidl Sán­dor, Szőke, Steidl Ákos, Tóth (Piros). Gödöllő: Nagy — Somo­gyi, Seregi, Zimonyi, Szász, Ivanovics. Simon, Horváth, Grezsák, Bajkai (Botszki), Kraszovszki (Szabó). Nagy lendülettel kezdett mind a két csapat. A 18. és 20. percben nagy lehető­séget szalasztottak el a ha­zai csatárok. Közben a gö­döllői csapat is hibázott egy nagy helyzetben. A 29. percben a dunakeszi Szőkét a 16-oson belül szabálytala­nul szerelték, de a játék­vezető nem látott szabály­talanságot. Az 54. percben a késle­kedő védők között Simon lőtte a mérkőzés egyetlen gólját. A gól után a Duna­keszi futott az eredmény után, de a gödöllői csapat jól védekezett. A 82. perc­ben ismét Szőkét szerelték szabálytalanul a 16-oson belül, de a 11-es ismét el­maradt. Gól: Simon. Jó: Szőke, illetve Somogyi, Seregi, Si­mon, Horváth. Ifi: 1-5. Buchard Tibor ALFÖLDI-CSOPORT Ceglédi KHSE—Kiskundo- rozsma 1-2 (1-2) Cegléd, 300 néző. V.: Zábrák. Cegléd: Csordás — Kor- pács, Kosznovszki, Ványi, Zsitnai (Ilorhy), Burai, Vá­gó, Palla, Vári, Farkas, Kecsmarik. A Kiskundorozsma ható­Búcsúra készült a görög fő­város: befejező napjához ér­kezett az úsaók, vízilabdázók, műugrók és műúszók Európa- bajnoksága. A vasárnap ma­gyar szempontból izgalmas zá­rást ígért, hiszen a szereplők között ott volt a 200 m hát olimpiai és világbajnoka, a szám Európa-csúcstartója, Egerszegi Krisztina is. Az Eb utolsó napjának fénypontját számunkra a 200 méteres női hátúszás jelentette, melynek döntő­jében két klasszisunk is a vízbe merült: Egerszegi Krisztina és Szabó Tünde. Mint akit motorcsónak húz, úgy száguldott Eger­szegi: már 100-nál két Az ötödik percben Ba­logh nagy hibájából gólt ért el a Kaba. 0-1. A 12. percben Farkast buktatták a kábái kaputól 25 méter­re. A szabadrúgáshoz letett labda mögé Borgulya állt, aki a bal felső sarokba lőt­te a labdát, 1-1. A 15. perc­ben Borgulya mellélőtt. A félidő hátralévő részében jobbára a két 16-os közt folyt a játék, a fordulás után Borgulya vezérletével egymást követték a veszé­lyesebbnél veszélyesebb bagi támadások. Lipcsei három alkalommal is gól­helyzetben hibázott. A 83. percben a kitörő Borgulya lábáról Vadon, a kubaiak kapusa úgy szedte le a lab­dát, hogy közben a csatár lábát is elkapta. A közel­ben álló Fazekas játékve­zető jogosan ítélt büntetőt a Bag javára. A büntető­rúgást Borgulya a kapu bal oldalába lőtte. A játék alapján a má­sodik félidőben veszélye­sebben támadó Bag meg­tiik percben lőtt vezető gól­jára a 17. percben Burai révén még válaszolni tu­dott a Kossuth-Honvéd, de a 40. percben esett második vendégtalálat már revans nélkül maradt. Ofella és Nagy eltiltás, Nagy N. pedig sérülés miatt nem játszhatott a ceglédiekkel. Hiányuk kü­lönösen a középpályán volt érezhető. Igazi irányító já­tékos nélkül gyengén, a második félidőben ráadásul szétesően is játszott a csa­pat, így a vendégek megér­demelt győzelmet arattak. Gól: Budai. Jó: a me­gyeiek közül senki sem di­csérhető. Buchard Tibor Fehér Akác—Csongrád 1-0 (1-0) Dabas, 400 néző. V.: Ber­ger. A fiatal hazai csapat nagyszerűen kezdett a 15. percben lőtt góllal. Bizto­san nyert is, annak ellené­re, hogy sok helyzetet ki­hagyott. Játékuk az idény elején kifejezetten biztató volt. Gól: Szentandrási. Jó: Szentandrási, Csiba, Dabasi, Tóth, ill. Fehér, Soós. (Ifi: 12-0.) Gyónfalvi László SZTK—Gyula 1-2 (0-1) Szigetszentmiklós, 300 né­ző. V.: Pintér. SZTK: Komlódi — Szé­kely, Kovács, Kiss, Szabó, Kamrás, Novakov, Kudnár, Gégényi, Galambos, Szintai (Holik, Dundics). A 18. percben Galambost testhosszal vezetett Szabó előtt, aki további eggyel előzte meg a többieket, s ami addig még nem történt • meg Athénban: o közönség szinte egy emberként a verseny közben felállva tapsolta végig a magyar világklasszis célbarepülését. Az ideje, a 2:06.62 pedig fantasztikus új világcsúcs! A női pólósok váratlanul jött, de rendkívül kelle­mes meglepetésaranyával együtt a magyar csapat görögországi Eb-éremmérle- ge így fest: 5 arany, 3 ezüst, 1 bronz. érdemelten tartotta otthon a két pontot. Jók: Borgulya (a mezőny legjobbja), Nagy P., Ma­gyar, Rózsavölgyi, Mészá­ros, ill. Takács, Berki, Be- nyó. Both József: Lelkesedé­sünknek köszönhetjük a győzelmünket, valamint a Kispest-HFC által nevelt Borgulyának. Garamvölgyi Lajos: Bí­rói tévedéssel vesztettük el a mérkőzést. Könczöl László Totóforduló Eredmények 1. Haladás—MTK-VM 1 2. Váci Izzó—Ferencváros x 2. Vasas—Veszprémi FC 1 4. Videoton-W.—Pécsi MSC 2 5. 1. FC Köln—Frankfurt x 6. Bremen—Wattensehéád x 7. Diisse&dorf—VfB Stuttgart 2 8. Kaiserslaubern—Hamburg x 9. Karlsruhe—Leverkusen x ló. Rostock—Möncheng. 1 H. Osnabrück—Hertha BSC 1 12. Remscheid—St. Pauli x 13. Leipzig—FC Homburg x 14. Jena—1860 München 1 a 16-oson belül buktatták, de néma maradt a játék­vezető sípja. A 41. percben megszerezték a vezetést a vendégek, védelmi, illetve kapushiba eredményeképp. Az SZTK küzdött az egyenlítésért, de a 60. percben a gyulai csatár ki­ugrott, ütközött egy hazai védővel, s a játékvezető azonnal 11-est ítélt. Az SZTK még ezután sem adta fel, a 75. percben azonban csak szépítésre telt a fiúk erejéből. Gól: Kamrás, ill. Nagy Gy., Cziczeri. Jók: Kiss, Novakov, Kudnár, Székely, ill. Burni, Steigerwald, Kiss. (Ifi: 3-3.) Szabó Sándor DUNA-CSOPORT Dunai Kőolaj—HFC 1-1 (0-1) Százhalombatta, 500 né­ző. V.: Fánczi. D. Kőolaj: Holló — Tep- szics, Haász, Nagy, Hor­váth, Kövesi (Losonczi), Schróth, Károlyi (Csomós), Csorba, Mundi, Fekete (Henrik). Az első félidőben a hazai csapat jobbnál jobb helyze­teket hagyott ki, s ahogy az már lenni szokott, a ven­dégek szereztek vezetést ritka ellentámadásaik egyi­kéből. A második félidőben is a helyiek támadtak töb­bet, de csak egyenlíteniük sikerült. Gól: Schróth, ill. Lajta- vári. Jó: Nagy, Horváth. Szvoboda Miklós 11 Olaszország előli Szi gél halmon Ifivá tóga totlja ink Idény elejei forma Pilisen Bátortalan Nagykáta Cenzwcin: a taktikai csatában nyertünk Pontrabló Gödöllő A labdarúgó másodosztályban Remek kezdés Bagón %, Bagi SE—Kábái Egyetértés 2-1 (1-1). § Bag, 3000 néző. V.: Fazekas (Holcimmer, dr. Bozóky). S Bag: Rosner — Mészáros, Ecker, Rózsavölgyi, Majer— » Lipcsei, Tamás, Lénáit, Balogh — Borgulya, Farkas. S Kaba: Vadon — Berki, Takács, Molnár, Horváth — Dán, Nagy, Dienes, Benyo — Fodor, Plókai. s Csere: Lénárt helyett Nagy Pa szünetben, Farkas g helyett Magyar az 57. percben, Plókai helyett Toderás a 1 64., Dán helyett Kóka a 83. percben.