Pest Megyei Hírlap, 1991. május (35. évfolyam, 101-126. szám)

1991-05-06 / 104. szám

Csak az öUlizőbcn Jött a hideg zuhany Koszta kapus parádéja FERENCVÁROS—VÁCI IZZÓ 0-0. Üllői út, 10 000 néző. V.: Hartmann. FTC: Balogh — Szekeres, Telek, Limperger — Topor, Szenes, Dukon (Dzurják 78. p.), Keller — Nacer, Albert, Báder (Patkós 46. p.). Vác: Koszta — Nagy, Talapa, Fekete, Szalai — Zom- bori ((Kerekes 92. p.), Gyimesi, Víg (Kosztolnik 82. p.), Romanek — Zirko, Füle. Sárga lap: Szalai (61. p.), Talapa (68. p.). A zöld-fehérek legjobbjának, Albertnek a váci védelem vezére, Talapa parancsolt megálljt Halovány esélye sem volt a döntőben Tóth ezüstérmes Az Üllői úton bevett szokás­nak megfelelően a mérkőzés már a metróban elkezdődött: zöld-fehérbe öltözött hívek fé­lelmetes hangerővel, vitatha­tatlan értelmű célzásokat tettek rá, mire is számíthat e szép­nek induló szombat estéit az elleti. S ezalatt nem csupán a csapat soros ellenfelét, a Váci Izzót értették, hanem minden­kit, aki csak egy rosszalló szemhunyorítással, vagy hom- lokráncolással elárulja, hogy nem feltétlen szimpatizál e tö­meges erődemonstrációval. A hangolás a lelátón folytatódott, s csúcspontként a B közép jó ismerősként, amúgy tegező stílusban, kedves kis rigmussal köszöntötte Koszta kapust. A továbbiakban nem nagyon ér­tek rá ilyen apró-cseprő dol­gokkal foglalkozni, mert azt találgatták, vajon kik melegíte­nek fehér mezben, s főként ki lehet az a 9-es. Való bin. Nyilasi Tibor csa­pata még sohasem játszott ha­sonló összeállításban, kis túl­zással, ismertebb labdarúgók szerepeltek a sérültek listáján, így Simon, Fischer, Pintér, Ke­resztúri, Vaszil, Lipcsei, Fony- nyadt és Nagy Zsolt. Szekeres Tamás személyében pedig újoncot is avatott a Ferencvá­ros, a 118 éves, saját nevelésű játékos élete első élvonalbeli meccsére készülődött. A másik oldalon is akadtak igazoltan hiányzók, így a húzódást szen­vedett Csima György csak a lelátón, a sérüléséből lábadozó Répási László pedig a kispadon foglalt helyet. A váciak kezdtek veszé­lyesebben, s a nem túl ma­gas színvonallá első félidő­ben végig Csank János ta­nítványai diktálták a tem­pót, Gyimesiék vezényelték az előadást. A 7. percben Víg beívelése után Füle fe­jelhetett az ötösről hatal­mas helyzetben, de labdája fölé szállt, csak úgy, mint Koszta rezidenciája előtt Albert fejese. Mivel Báder és Nacer csak elvétve oko­zott galibát a Talapa vezé­relte védelemben, így a vá­ciak szervezett akciókkal ügyesen sakkoztak Balogh kapuja előtt. Kis híján mat­tot húztak, hiszen a 26. percben Nagy kiugratásával Zirko lódult meg a kapu fe­lé, s már mindenkit maga mögött hagyott, amikor a tehetetlen ferencvárosi há­lóőr elütötte. Az egyértel­mű 11-est Fülének kellett volna gólra váltania, de bal sarokra tartó gyenge lövé­sét Balogh bravúros vető­déssel kitornázta. Az elpus­kázott lehetőség a váciakat, és a félidő színvonalát egyaránt visszavetette. A szünetben alaposan megfeddhette védenceit Nyilasi Tibor, mert a má­sodik 45 percre egy teljesen más szemléletű társaság ér­kezett. Báder helyére Pat­kós állt, akinek irányításá­val, s a remek napot kifogó Albert hathatós segítségével a hazaiak felszántották a pályát, egyre-máisra dolgoz­ták ki helyzeteiket. Míg a váciak eddig elsősorban a támadási variációkat gya­korolhatták, ezentúl a vé­dekezés rejtelmeiből tartot­tak bemutatót. A 46. percben Albert hú­zott el Fekete mellett, aki, más eszköze nem lévén, fel­vágta a kitörő ferencváro­sit. A közönség piros lapot reklamált, Hartmann azon­ban nem látott ökot ilyen szigorú megrovásra. A 48. percben Dukon ívelt be szögletet, Szenes fejesénél Koszta már verve volt, Zombori azonban a gólvo­nalról kifejelte a labdát. Futószalagon jöttek a Fra- di-akciók, s csak Koszta ka­pus parádés beavatkozá­sain múlt, hogv megőrizte a gól nélküli döntetlent az Izzó. Az 55. percben Szalai sze­relte szabálytalanul Alber­tet, a szabadrúgást Dukon csavarta kapura, Koszta azonban bravúrosan védett, miként néhány perccel ké­sőbb Szenes távoli lövésé­nél. A 65. percben Patkós tüzelt, Koszta ezúttal is a helyén volt. Az utolsó per­cekig rohamozott a Fradi, de úgy tűnt, akár hétfő dé­lig is tehetné, Koszténak akkor sem tudna gólt lőni. A „gálád” pantrablásért a váciak az öltözőben bűn­hődtek, az elzárt meleg víz híján, csak hidegben fűződ­hettek. Nyilasi Tibor: — Sajnálom, hogy ez a lelkes fiatal társa­ság nem tudott nyerni, hiszen az egész mérkőzést végigtá­madtuk. Csank János: — Az első fél­időben nagyon magabiztosan játszottunk, de úgy tűnt, ez el is illant a kihagyott Xl-esscl, s felmerült a csapatban, hogy ki is kaphat. A második félidő­ben rengeteget támadott az FTC, s a felfokozott légkörben a játékvezető is egyoldalúan ítélte meg a szabálytalanságo­kat, több játékosom megsérült. László Attila: — A Veszprém veresége és a mai döntetle­nünk, úgy gondolom, a hátra­lévő hat mérkőzés után dobo­góhoz vezet minket. Külön di­cséret illeti a fiúkat, hogy ilyen hangulatú mérkőzésen, az utóbbi hetek gyengébb tel­jesítménye után magukra talál­tak, és helytálltak. Németh Andrea További eredmények: Veszprém—Rába ETO 0-1, Szeged—Siófok 2-0, Tata­bánya—Bp. Honvéd 0-0, Volán—Vasas 1-1, Debre­cen—Pécs 0-0, Békéscsaba —Videoton-Waltham 2-4, Újpest—MTK-VM 3-2. Koszta parádésan védett, bár a Fradi csatárai — ké­pünkön éppen Nacer — nemegyszer szabálytalanul támadták A labdarúgó megyei I. osztályban újabb fordulóra került sor a hét végén, a következő eredmények szü­lettek: Üllő—Dunavarsány 1-4 (0-2) Üllő, 300 néző. V.: Her­mann. Az első félidő a vendégek fölényében telt, egy helyze­tet ugyan a hazaiak is ki­hagytak. Szünet után csak szépítésre telt az üllőiek erejéből. Gól: Krausz, ill. Krizsik (2), Nagy. Száger. (Ifi: 0-0. Tud.: Bálint Ti­bor.) Szentendre—Tápiószení- márton 1-0 (0-0) Szentendre, 150 néző. V.: Mocsai. Küzdelmes mérkőzésen nyert a hazai csapat. Gól: Kiss M. Jó: Puzder, Németh, Küld, Kiss M., il­letve a mezőny legjobbja, a vendégcsapat kapusa, az N5 I-et is megjárt Dom- bai. (Ifi: 6-0. Tud.: Pótési János.) Nagykőrösi Kinizsi— Szigetszentmiklós 3-1 (2-1) Nagykőrös, 300 néző. V.: Staller János. Az első félidőben jobban játszó hazaiak már 2-0-ra Stuttgartban, a 34. sza­badfogású birkózó Európá­ba j nők,s ág döntőiben lépett szőnyegre 5000 néző előtt Tóth Gábor. Ellenfele, az olimpiai bajnok szovjet Maharbek Hadarcev már három alkalommal legyőz­te a csepeli sportolót kette­jük világversenyes össze­csapásain.. Kétszer lelépte­téssel, egyszer 13:l-re. Most — csak 5:0-ra. Hadarcev igazán egyszerű módszerrel, egypontos levitelekkel, mö- gékerüléssel gyűjtötte a pontokat. Nyugodtan mond­hatni, Tóthnak halovány esélye sem volt, 1986 és 1990 után újra EB-ezüstérmet kapott. Hadarcev pedig ara­nyat, pályafutása során im­már a másodikat. Ehhez jön még az olimpiai babér, Lafosforrás Tájfutó OB Vasárnap a hosszú távú bajnoksággal megkezdő­dött a tájfutók versenyidé­nye. A Lajosforrásnál ren­dezett viadalon a nőknél Oláh Katalin (Mikro SC) nyert Horváth Andrea és Kovács Ildikó előtt. A fér­fiaknál kisebb meglepetésre Viniczai Ferenc (Videoton) lett a bajnok az esélyesebb­nek tartott Lantos Zoltán, valamint Horváth Pál előtt. Gyeplabda Gödöllő GYEPLABDA. NB I. B Cso­port. Gödöllői SC—Pedagógus HC 3-0 (1-0) Gödöllő. V: Almási S., Lo- sonczi 1. Imre. Mindkét félidőben jobban játszottak a gödöllőiek. Ilyen arányban Is megérdemelten győzitek. Góil: Huszár, Prutek János, Bankó I. S. Jó: Heim, Bankó I. S., Kassai, Hegedűs E. —Öváry— vezettek, de a vendégek ha­mar szépítettek. Á második játékrészben a kitűnő ké­pességű vendégcsapat elke­seredetten támadott az egyenlítésért, de ez a jó na­pot kifogó körösiek ellen nem sikerült. A 90. percben a vendégcsapat kapusát le­rántásért kiállították. A megítélt szabadrúgást Sós a léc alá bombázta. Ezzel nagyon értékes két pontot szerzett a kiesés ellen küz­dő Kinizsi. A játékvezető kitűnően vezette a mérkő­zést. Gól: Lajos (11-esből), Kecskés, Sós, ill. Szintai. Jó: Barabás, Kecskés, Far­kas, Benkó, Lajos, Szarka és Szintai. (Ifi: 2-2. Tud.: Máté József.) Hernád— GFAC 2-2 (0-0) Hernád, 100 néző. V.: Kancsár. Kiváló játékvezetés mel­lett, izgalmakkal tarkított mérkőzésen a hazai csapat rengeteg helyzetet hagyott no meg a négy vb-siiker. Hadarcev tehát szuperklasz- szis a javából. — Hát ez az. Gabi nem sokáig tudta védeni a jobb lábat — mondta Kovács István szakágvezető. — Ez­zel együtt is remek a helyt­állása, közülünk egyedül ő nyert medált. Azt is tisztán kell látni. Tóthot mindig is egyfajta félelem jellemezte a szovjet indulóktól. Ez ta­lán már így is marad ..., A magyar válogatott a tavalyi poznani EB-hez ké­pest három ponttal többet gyűjtött, dicsérendő a csa­patversenyben elért holt- versenyes negyedik helye­zés, különösen az, hogy az Európában, alaperőnek szá­mító bolgárokkal osztották meg ezt a helyet. A labdarúgó NB 111-ban újabb fordulót játszottak a csapatok a hét végén, a kö­vetkező eredmények szület­tek: MÁTRA CSOPORT Balassagyarmat—Bag 0-0 Balassagyarmat, 400 néző. V.: Szabó. Bag: Rosner — Mészáros, Ecker, Rózsavölgyi, Majer, Gerendái, Krizsán, Lipcsei (Maglódi), Szanyi, Kovács (Sima), Tamás. Jó mérkőzésen- mindkét csapatnál a védők jelesked­tek. Nem hagyták kibonta­kozni a csatárokat. Mindkét részről akadt egy-két hely­zet, de nem tudták kihasz­nálni, így igazságos döntet­len született. Jó: Rosner, Ecker, Mé­száros, Rózsavölgyi. Majer. Nagy Károly ALFÖLDI CSOPORT Dömsöd—K iskundorozsma 0-0 Dömsöd, 300 néző. V.: Kokavecz. Dömsöd: Lázár — Ko­vács, Mester, Szabó M., Brassó, Ács, Rixer, Bállá, Szabó L., Feszt, Szénási. A mezőnyben jól játszó dömsödiek óriási fölényüket nem tudták gólra váltani. Jó: Szabó M., Ács, Rixer. Bencze István DUNA CSOPORT Érdi VSE—Malév 1-0 (1-0) Érd, 300 néző. V.: Bakos. ki, és a végén örülhetett a döntetlennek. Gól: Csizmánk, Kollár, ill. Ferenc, Mojzer. Jó: Csizmarik, Kollár, Tamás, ill. Nagy, Hartai, Ferenc. (Tud.: Brezsák János.) Szigetújfalu—Iklad 2-1 (1-1) Szigetújfalu, 400 néző. V.: Mészáros. A 20. percben szép akció után Papp szerezte meg a vezetést a hazaiaknak. A 39. percben Elekes védelmi hibájából egyenlített az el­lenfél. A 45. percben Mol­nárt állította ki a bíró a hazaiaktól. A 86. percbeji Szabó szerezte meg a győ­zelmet jelentő gólt. A má­sodik félidőben tíz ember­rel játszó hazai csanat ma­gabiztosan nyert. Jó: Paoo, Berta, Kállai, V'diriszki. (Ifi: 0-3. Tud.: Horváth István.) Főt—Kartól 3-2 (1-1' Fót, 400 néző. V.: Schö- men. Pest Me ff igei Hírlap • fCfuTTí HnHBhkBSH za M T o í ««■ rétimé js ve k Kettesekkel 1. Dortmund—Wattonscheid x 2. Düsseldorf—VfB Stuttgart 2 3. Schweinfurt—Mainz x 4. Havelse—Fortuna Köln 2 5. Bologna—Fiorentina x 6. Genoa—Cagliari x 7. Internazionale—Sampdoria 2 8. Juventus—Milan 2 9. Parma—Torino x 10. Pisa—Lazio 2 lil. Avellino—Padova 1 12. Foggia—Ascoli i 13. Messina—Cosenza x 14. Tatabánya—Bp. Honvéd x Panczel, Szalai, Szabari, Csizmadia (Horváth), Nagy, Füzér, Fazekas (Rátái), Ko­vács, Versits. A tavaszi idény 9. mérkő­zésén megszerezte a hazai csapat az első tavaszi győ­zelmét. Mindkét csapatnak számos gólhelyzete volt, melyből a hazaiaknak egyet sikerült értékesíteniük, és ezzel igen fontos két baj­noki pontot tartottak ott­hon. Gól: Nagy. Jó: Szimand, Pánczél, Nagy. Harmath Jenő Tatai Honvéd ATC— Diadem Dunakeszi Vasutas 0-2 (0-1) Tata, 200 néző. Gól: Bo- da, Kriska. Gödöllő—RTK 1-1 (1-0) Gödöllő, 1100 néző. V.: Holló. GSC: Hagy — Kiss, Kila J., Zimonyi, Szász (Gre- zsák), Ivanovics, Simon, Se­regi, Bajkai, Krasznovszkij, Botszki (Kila Cs.). Rendkívül küzdelmes, nagy iramú mérkőzésen a hazaiak rendre teremtették a jobbnál jobb helyzeteket, de ezeket elpuskázták. A 42. percben egy beívelést követően fejelt Baj kai a bal alsó sarokba. Fordulás után a Gödöllő ott folytat­ta, ahol szünet előtt abba­hagyta. A 70. percben egy kiugrást követően egyenlí­tett a vendég fővárosi csa­pat. Gól: Bajkai, ill. Nyári. Jó: Nagy, Kila, Zimonyi, Seregi, Bajkai. (Ifi: 0-4.) Könczöl László Küzdelmes mérkőzésen a több helyzetet kidolgozó hazai csapat megérdemel­ten szerzett két pontot. Gól: Varga, Cseri, Csá­szár, ill. Katalin, Bertók. Jó: Trapp. Császár, La- diánszki. Varga, ill. Nagy, Bertók, Sós. (Ifi: 2-1. Tud.: Richter János.) Aszód—Bugyi 1-3 (0-2) Aszód, 200 néző. V.: Bo­ros. A vendégcsapat az elvá­rásnak megfelelő teljesít­ményt nyújtott. Gól: Bur­ján, ill. Ancsán, Proksa, Beke. (Ifi: 1-5. Tud.: Ju- rinka Károly.) Pilisvörösvár—Pilis 3-2 (0-2) Pilisvörösvár, 200 néző. V.: Lovász. A második félidei játék alapján megérdemelten nyert a hazai csapat, amely 0-2-ről tudott fordítani. Gól: Harnisch. Turpisz, Er­dővégi (11-esből), ill- Hu­bai (2). (Ifi: 6-0. Tud.: Steckl J';nos.) A meccs végén elégedetten vonulhattak az öltözőbe a váciak, talán csak a büntetőt elhibázó Fülének volt oka némi kesergésre, de Vass László pályaedző a kitűnő csa­tárnak is joggal gratulált (Hancsovszki János felvételei) Tiüzfcsségfckn előnyük? ♦ Eurosport — vége Hétfőn befejezi működését az Eurosport műhol­das televíziócsatorna — közölték Londonban. Az egész nap sportműsort sugárzó adót Rupert Murdoch Sky televíziója működtette 17 európai tévétársaság közreműködésével. Az Eurosport adá­sának beszüntetését az okozta, hogy az Európai Közösség nemrégiben úgy döntött, hogy ez a csa­torna sérti a szabályos versenyre hozott rendelke­zéseket, s tisztességtelen előnyöket élvez mások­hoz képest. Az adó 60 alkalmazottja a Sky Sport­hoz kerül. Nagykőrösi meglepetés Krizsik-dupla Üllőn (■ólínség a harmadosztályban Soványka siker Érden Érd: Szimand — Ivanics,