Pest Megyei Hírlap, 1987. június (31. évfolyam, 127-152. szám)

1987-06-08 / 133. szám

Szigríszenliniklóson a Duna Kupáért A csepelieké a trófea A 63 kilogrammos döntő egy érdekes pillanata (Erdősi Ágnes felvétele) E hét végén szombaton és vasárnap Szigetszentmiklóson a Csepel Autógyár sportcsar­nokában rendezték meg a nemzetközi Duna menti ifjú­sági szabadfogású birkózó- csapatversenyt. A szervezők újra életre híva ezt a via­dalt, a Pest megyei A és B válogatottakon kívül egy csehszlovák és egy lengyel csapatot kértek fel a részvé­telre. Az előbbi három meg is érkezett, míg a lengyelek az utolsó percben visszaléptek és helyükre a Csepelt sikerült meghívni. Szombaton két szőnyegen birkóztak egy időben a csa­patok, és a következő ered­mények születtek: Kassa— Csepel 3-7, Pest megye A vá­logatott—Pest megye B válo­gatott 7-3. Kassa—Pest megye B válogatott 8-2, Csepel— Pest megye A válogatott 6-4. A' vasárnap délelőtti döntő­ben előbb a Kassa—Pest me­gye A gárdájával mérkőzött és 6-4-re nyert, míg a csepe­liek 8-2-re verték Pest me­gye B gárdáját. így a végső sorrend: 1. Csepel, 2. Kassa, 3. Pest megye A, 4. Pest me­gye B. A győztes csepeli együttes vezetője, Elek Tamás a viadal végén elmondotta: örömmel fogadták el a meghívást a tornára, és mivel évente visszatérő eseményről vari szó, jövőre ismét szívesen jönnek, hogy megvédjék cí­müket. Bő. I. fiúlpnrátlt* a Iluz*ilt-s<a<lioiibaii Már bajnok A labdarúgó NB I. legutóbbi fordulójában megosztozott a pontókon az MTK-VM labda­rúgócsapata és az Ű. Dózsa együttese. Ugyancsak osztoz­kodás volt Dunaújvárosban is, ahol a helyiek együttese az Egert fogadta. Kispesten a Bozsik-stadionban tarolt- a Honvéd, míg hazai pályán ugyancsak döntetlent játszott a Haladás csapata. MTK-VM—Ű. Dózsa. 0-0. Hungária krt. 10 000 néző. V.: Eksztajn. A játék képe alap­ján \ a Dózsa érdemelt volna győzelmet ezen a találkozón. Vasas—Tatabánya 3-2 (1-2). Fáy u. 3000 néző. V.: Szabó. Az első félidőben a vendégek vezettek, aztán rákapcsolt a hazai csapat és megérdemel­ten nyert. Gól.: Szabadi, Vin- cze (2), Bodnár, Gubucz. FTC—Siófok 3-2 (1-1). Üllői út. 12 000 néző. V.: Szilágyi. A végig remekül játszó zöld­fehérek fergeteges rohamait a Siófok csak az első félidőig tudta állni. Gól: Dzurják, La­katos, Pölöskei, Fischer, Csalos. Bp. Honvéd—Videoton 5-0 (1-0). Kispest. Bozsik-stadion 3000 néző. V.: Roxin. Jó ira­mú mérkőzésen ilyen nagy gólaránnyal is megérdemelten az MTK-VM nyert a kitűnően játszó kis­pesti gárda. Gól: Détári (2), Rippai, Kovács, Bodonyi. Dunaújváros—Eger 0-0. Du­naújváros. 3000 néző. V.: Bog­nár. A már kiesett két csapat mérkőzésén jobban játszottak a hazaiak. Haladás—-Debrecen 0-0. Szombathely 7000 néző. V.: Körös. A Haladás végigtámad­ta a mérkőzést á Debrecen pedig végigvédekezte. Az eredmény igazságos. A vasárnap esti mérkőzések eredményei: ZTE—Békéscsaba 1-0, Rába ETO—PMSC 4-1. Gyeplabda Hazai siker NB I. A-csoport. építők SC— Gödöllői SC 3-0 (1-0). Népliget. V.: Hamikus J., Temesi J. A gödöllőiek gyors támadásaik­kal meglepték ellenfelüket, és kis szerencsével vezetéshez is juthat­tak volna. A hazaiak ellentáma­dását viszont siker koronázta. A szünet utáni újabb ÉDitők-gól sem vette el kedvüket a vendégeknek, de csak kisszögletekre futotta ne­kik. A harmadik hazai gól után már kedvét vesztette a GSC. Jó: Prutek T., Dóka Cs., Prutek I., Prutek János. — óváry — Fcrjáncz-dr. Tandari a Darum KuUre-n Győzelem és EB-ponlok Sikerekben eddig sem szűkölködő pályafutása újabb jelentős ál­lomásához érkezett a Ferjáncz Attila—dr. Tandari János autóver­senyző páros, új sponzoruk, 'a Camel rallye team színeiben első Európa-bajnoki győzelmüket aratták a hét végén. Az igen nehéz, kettes szorzója Barum Rallye nem könnyű feladat elé állította a résztvevőket, az elrajtolt 74 autóból csak harmincegy érkezett célba. A hallatlanul jól szervezett versenyt mintegy 170—2C0 ezer néző szur­kolta végig. Ferjánczék tizenhat gyorsa­ságit nyertek meg és kétszer holtversenyben végeztek az élen. Az EB-futam elején ki­sebb elektromos problémák­kal és a remek napot kifogó NSZK-s Holub—Joerg (Merce­des L90 e 2,3^16) duóval küszködtek, ám a kilencedik gyorsaságin átvették a veze­tést. és azt végig meg is tar­tották. Igaz. a hazai pályákat jól ismerő, többszörös cseh­szlovák bainok, a leggyorsabb autós északi szomszédunknál, a Pavlik—Jiratko kettős meg­próbálták szorossá tenni a .viadalt. Ez sikerült is nekik, hiszen a huszonhat, összesen 298 kilométernyi gyorsasági után mindössze egy perc 9 másodperccel szorultak le a győzelmi dobogó első fokáról. A verseny után azt kérdez­tük a roppant szimpatikus csehszlovák pilótától: — Elé­gedett-e második helyével ? — Elégedett soha nem lehet az ember, de Attilától, akit sok éve ismerek, nem szégyen ki­kapni. Soha nem volt kö­zöttünk vita, mindig sport­szerű ellenfél volt. Kitűnő ver­senyző, ám ha nem lett volna technikai problémánk, még jobban megközelíthettük vol­na őket. Most várom a visz- szavágás lehetőségét — vála­szolta Leo Pavlik. A célba futás után ezt nyi­latkozta Ferjáncz Attila: — Nagyon örülök sikerünknek, idei két, balul sikerült verse­nyünk után már, nagy szük­ségünk volt EB-pontokra. Ez a születésnapi ajándéka Tan­dari Janinak, aki a napokban érkezett el élete újabb ünnep­napjához egyik edzésnapun­kon. Most már nincs akadá­lya az ünneplésnek. Dr. Tandari János: — Nagy sikernek tartom a kitűnő cseh­szlovák autó-motorsport fel­legvárában kivívott győzel­münket. Átértékeltük az esős, A Dömsod elWicsúzoH... Izzó-pont idegenben Nem bírt egymással a Czabán Samu téren a Volán és a Váci Izzó. A területi bajnokság Duna csoportjának Pest me­gyei rangadóján az érdiek bizonyultak jobbnak egygólos kü­lönbséggel. Hancsovszki János Rcmckélfrk a rcgléilivk Ráckeve—Osztapenko 1-2 (1-0) Ráckeve, 300 néző. V. kin­disch. Ráckeve: Kovács — Juhász, Bukó, Marosi, Cséve, Oláh, Böröczky (Ács), Czikora, Ger- gényi, Gerendái, Weimper. A bentmaradásért küzdő vendégcsapattal szemben a Ráckeve az utóbbi hetek for­máját mutatta. A megyei együttes szépítő gólját az utol­só percekben Ács szerezte egy távoli lövésével. A látottak alapján a döntetlen igazságo1- sabb lett volna. Rékasi József További eredmények: Pénz­ügyőr—D. Kőolaj 1-1, Rákóczi SE—Kartal 1-1. Dunakeszi A végig mezőnyfölényben játszó hazai csapat féltucat találatával megérdemelten győzött. Gól: Papp (3), Cser- nák (11-esből), Mudri, Sebes­tyén. Jó: Petró, Sebestyén, Mudri, Papp, ill. Monhertz, Bánki. (Ifi: 4-1. Tud.: Nyitrai József.) TAPIÖSZENTMARTON—FŐT 4-0 (2-0) T.-márton, 400 néző. V.: Se­bők. A jól játszó hazai csapat a nagy gólarányú győzelmet is megérdemelte. Gól: Mózes (2), Czakó, Bata. Jó: Laczkó, Mó­zes, Smikli. (Ifi: 2-0. Tud.: Czenki Tibor.) Óriási szoijrí fölény Ezüstök Tonnából Szombaton folytatták Gazdag váci kínálat 1987. JÚNIUS 8. A 23. bét Totóeredmények A totó 23. heti játékszelvényén szereplő mérkőzések eredményei: 1. MTK-VM-Ü. Dózsa x 2. Haladás—Debrecen x 3. Frankfurt—VfB Stuttgart törölve 4. Kaiserslautern—1. FC Köln 1 5. Nürnberg—Hamburg x G. Kassel—Freiburg 1 7. Fortuna Köln—Braunschweig 1 8. Oberhausen—Bielefeld x 9. Ulm—Aachen 1 10. Salmrohr— Essen x 11. Cesena—Genoa 1 12. Cremonese—Parma 1 13. Taranto—Arezzo 1 Pótmérkőzések: 14. Cagliari—Pisa 1 15. Lazio—Lecce x 16. Pescara—Bologna 1 Megyei 1, x, 2 Négy döntetlen 1. Bp. Volán—Váci Izzó x 2. Érd—Dömsöd 1 3. Ráckeve—Osztapenko SE 2 4. Pénzügyőr—D. Kőolaj x 5. Veresegyház—VOSE x 6. DVSE—Dabas 1 7. GEAC—CVSE 2 8. Bem SE—Szentendre x moltak. Tetős biztosan győ­zött, Váradinak az ezüst­érem jutott. Az 57 kilogrammos súly­csoportban Szőke és a szov­jet Kazarjan küzdött az ara­nyért. A magyar ökölvívó az első menetben nem tudta igarrt zán felvenni a harcot ellen­felével szemben, később azon­ban felnőtt .a feladathoz és sorozásaival meglepte a szov­jet fiút. A bírók végül is az első menet alapján Kazarjant egyhangú pontozással hozták ki győztesnek. Szőke is ezüst­érmes lett. Nagyszámú közönség előtt két váci játékos góljával Volán—Váci Izzó 1-1 (0-0). Czabán Samu tér, 5000 né­ző. V.: Puhl. Vác: Brockhauser, Szabados, Kosa. Gyimesi, Kosztoltok, Nagy, Hermann, Csikós (Poló- nyi), Balogh, Váradi, Móz- ner (Cseri). A találkozó első félideje él­vezetes, jó játékot hozott, a tétnek megfelelően nagy elán­nal vetették magukat a küz­delembe a mérkőző felek. Hosszú' ideig csak a mezőny­játék, dominált, de a félidő végére a váciak átvették az irányítást. A 26. percben Nagy jobb oldali beadása átszállt a hazai védők felett, s a bal ol­dalon érkező Gyimesi 7 mé­terről alig lőtt mellé. A 33. percben Kása nagyszerű lab­dát vállalt, a kiugró Balogh elé a szélső betört, a 16-oson belülre, elhúzott a kapus mellett, de kissé kisodródva élesen a kapufa mellé lőtt. Nagy lehetőség volt. Szünet után a hazaiak meg­lepetésre megszerezték a ve­zetést. A 48. percben Seres ívelte a bal oldalról a szög­letet, s a csereként pályára lépett volt váci csatár, Szávai magasra felugorva a bal sa­rokba fejelt. 1-0. A továbbiak­ban a Vác erőlködött az egyenlítésért, s a rutinos Vo­lán-játékosok húzni kezdték az időt. Sokáig úgy tűnt, hogy ez a taktika is beválik, de Haász Sándor ismét remekül cserélt, s Polónyi a 89. perc­ben egyenlített. Ez úgy tör­tént, hogy Hermann elfutott a bal szélen, az alapvonalnál visszahúzta a labdát, jobb lábbal beadott, s Polónyi 5 méterről a bal sarokba fe­jelt .. Ezzel a,remek eredménnyel az Izzó továbbra is őrzi a felju­tást jelentő második helyét. Jó: Kosa, Hermann, Gyime­si. *■ Széles Tamás. ~DTTNA CSOPORT Érd—Dömsöd 1-0 (0-0) Érd, 1000 néző. V.: Oláh. Érd: Vigh — Tóka, Kapa, Németh, Haraszti, Török, Zeidl (Szálai), Gálvölgyi, Otrokocsi, Mészáros, Juhász (Sebestyén). Dömsöd: Székely — Kiss, Lukács (Szabó), Elekes, Vár- hidi, Enyedi, Tóth, Kálmán, Kiss, Hegedűs (Szabó), Feszt, Pribeli. A tét alaposan rányomta a bélyegét a két megyei csapat kiesési rangadójára. A Döm- södnek kettő, az Érdnek egy pont kellett az üdvösséghez. Változatos, sok hibával és ap­róbb szabálytalanságokkal tar­kított első félidő után, a má­sodik félidő második percé­ben Otrokocsi távoli lövése irányt változtatott, és az ed­dig jól védő, de az esetnél el- alvó Székely mellett a dömsö­vizes utakon készült itinerün- ket, a szombatra felszáradt pályákon gyakran improvizál-- tunk. A jelen levő újságírók totójában többen biztosra vet­ték elsőségünket. A sorok író­ja — reméli, nem tűnik dicsek­vésnek — első dijat nyert a tippversenyen. — Peter Studer, Ferjánczék sponzora, az Imrace Limited igazgatója: — Csak gratulál­ni tudok a győzelemhez és Tandari János születésnap­jához. Remek versenyt vívtak, s közben legyőzték a két ki­esésük miatti feszültségüket is. Mi Svájcban a Camelnél különversenyt futunk a For­ma—1 -ebekkel. Nemrég nagy győzelmet aratott Senna a Ca­mel Lptusában, most Attiláék vitték diadalra a Camel Audit. Egy-egy tehát a meccs állása, s remélem, a Rajd Polszki után lesz mit behoznia Sen- nának. * A XVII. nemzetközi Barum Rallye végeredménye (900 kilo­méter, ebből 298 a 27 gyorsasági szakasz): 1. Ferjáncz Attila—dr. Tandari János (Magyarország, Camel Audi Quattro) 3:24:58., 2. Pavlik—Jirat­ko (Csenszloválda. Audi Quattro Coupe) — 1:09, 3. Baumsclager— V/olf (Ausztria. Tovota- Corolla 1600 GT) — 8:41, 4. Koper—Gebo- rvs (Lengyelország. Renault 11 Turbo) — 18:02, 5. Olofsson—Fre- nell (Svédország. Audi Quattro Coupe) — 19:37, 6. Vraj—Nerusit (Csehszlovákia, Skoda 130 L) — 20:36. Roóz Péter di hálóban kötött ki. A gól után Enyedit felesleges szöve­gelésért a jól bíráskodó Oláh játékvezető leküldte a pályá­ról, de becsületére legyen mondva, a vendégek így is mindent megtettek az egyen­lítésért. Helyzetük azonban to­vábbra is a hazaiaknak volt, de ezeket rendre elkönnyel- műsködték. Gól: Otrokocsi. Jó: Tóka, Kapa, Gálvölgyi, Otro­kocsi. ill. Székely, Elekes és Tóth Kálmán. Befutott a A Dunakeszi VSE hazai pá­lyán fogadta a dabasiakat. Változatos, jó iramú találko­zón két góllal nyert a Duna­keszi és ezzel a két pont mel­lett a bajnoki címet is magáé­nak tudhatja. DUNAKESZI VSE—DABAS 2-0 (2-0) Dunakeszi, 800 néző. V.: Hű­vé. Dunakeszi VSE: Herczeg — Török (Nazáth), Horváth, Mé­száros. Bodó — Kriska, Ba- gyinszky, Kiss J., Sólyom — Törteli (Lőrincz), Herr. Dabas: Dómján — Dabasi S., Dabasi K., Cserna, Bálint — Kőhalmi, Szlama, Deli, Go- mola — Izsó, Szolnoki. A hazai csapatnak a baj­nokság megnyerése, a vendé­geknek a harmadik hely meg­szerzése volt a tét. A Dabas kezdett jobban, és Szolnoki kétszer is veszélyeztetett, de mégis az ötödik percben a hazai csapat szerzett veze­tést. Az előny megnyugtatta a bajnokaspiránst és a 27. percben egy újabb góllal nö­velte előnyét. A Vasutas teljesen megér­demelt győzelmet aratott, és azzal nőtt a vendég Dabas fö­lé, hogy ezen a mérkőzésen jobban akarta a győzelmet. Gól: Herr (2). Jó: AÍ egész hazai csapat, ilL Dómján, Dabasi Sándor, Szolnoki, Gomola. (Ifi: 3-1. Tud.: Buchard Ti­bor.) SZTK—BAG 3-2 (2-0) Szigetszentmiklós, 200 néző. V.: Silye. Az első negyedóra tapoga­tózó játéka után az SZTK fo­kozatosan átvette a játék irá­nyítását, több veszélyes táma­dást vezetett, melynek során Metzger kétszer is eredményes volt. A második félidőben Schütz növelte a hazaiak elő­nyét, majd a mérkőzés hajrá­jában először Gönczöl szépí­tett, majd Rózsavölgyi 11-es­ből beállította a mérkőzés végeredményét. Jó: Pinczés, Galambos, Kende, Metzger, a vendégeknél senki sem nyúj­tott átlagon felüli játékot. (Ifi: 2-5. Tud.: Váczi István.) VERESEGYHÁZ—VOSE 1-1 (0-0) Veresegyház, 200 néző. V.: Boross. Kitűnő játékvezetés mellett előbb Vám, majd Prokobecz talált a hálóba. Az eredmény igazságos. Jó: Bódis, Noficer, ül. az egész soroksári gárda. (Ifi: 1-0. Tud.: Prokobecz Já­nos.) BEM SE—SZENTENDRE 0-0 Cegléd, 200 néző. V.: Keré­nyi. Mindkét oldalon a bizto­sabbnál biztosabb helyzetek is kihasználatlanul maradtak. A góliszonyban szenvedő csa­patok összecsapása így meg­érdemelt pontosztozkodással végződött. Jó: Almási, Batta, ill. Sán­dor, Miskolczi, Korcsog és Csabai. (Tud.: Ungureán Lász­ló.) GEAC—CEGLÉDI VSE 0-4 (0-0) Gödöllő, 100 néző. V.: Mó­csai. Sportszerű mérkőzésen ki­tűnő játékvezetés mellett a tartalékosán kiálló GEAC a második félidőre összerop­pant. A CVSE megérdemel­ten győzött. Gól: Kisstamás 2, Szabó 1, Cerótzki 1. Jó: Petró, Klein és Kisstamás. A hazai csapatból senki sem dicsérhe­tő. (Tud.: Villányi László.) GÖD—PILISVÖRÜSVAR 6-0 (2-0) Göd, 200 néző. V.: Márk. Szombaton a döntőkkel vé­get ért Torinóban az ökölvívó Európa-bajnokság. A rangos mezőnyben két magyar ver­senyző léphetett a ringbe az aranyéremért. Váradi 51 kilogrammban lépett a szorítóba a junior EB-ezüstérmes “*NDK-beli Tews ellen. A 19 éves né­met fiú rövid idd után átvet­te az irányítást, s egy jobb­egyenese nyomán rászámoltak Váradira. A harmadik me­netben a magyar fiú még tu­dott erősíteni, de egy újabb tiszta ütés után ismét rászá­Miközben a fővárosban a Nemzeti Sportcsarnokban a Magyar Diáksportszövetség alakuló küldöttközgyűlését Sok ügyességet igényelt a ke­rékpárosok akadályversenye is tartotta, Vácott már a gya­korlatban „működött” egy, a jövőben a fennhatósága alá tartozó egyesület. A Hajós Alfréd Vttöröház és a Hajós Alfréd Diáksportegyesület 3 napos rendezvénysorozatának második napján három hely­színre várták a mozogni vá­gyó fiatalokat és idősebbeket. Hétkápolna volt a kerékpá­rozók találkozóhelye, ahol is 78-an neveztek be a nagy ügyességet és leleményességet igénylő akadályversenyekre. Az uszodában mintegy 300-an voltak jelen és az úszóverse­nyek mellett vízi kézilabda­mérkőzéseket is rendeztek. Legtöbben a Váci Izzó sta­dionjában gyűltek össze, itt különféle ügyességi számok­ban állottak rajthoz. A kíná­latban szerepelt többek között hulahopp-, kötélhúzó, célba dobó verseny, tollaslabda-, te­nisz- és pingpongmérkőzések, de természetesen a foci sem maradhatott ki a műsorból. Nagy vidámság kísérte a női vízi kézilabdázókat. Felvételün­kön Nagybörzsöny és Letkés csapatai küzdenek (Erdősi Ágnes felvételei)