Pest Megyei Hirlap, 1966. június (10. évfolyam, 128-153. szám)

1966-06-21 / 145. szám

) Diadalmaskodott a papírfonna A megyei labdarúgó bajnok­ság 14. fordulójának eredmé­nyei: SZIGETUJFALU—GÖDÖLLŐ 1:1 (1:0) ★ MONOK—DMTK 2:0 (2:0) ★ BAG—VÁCI VASUTAS 3:1 (1:0) ★ VECSÉS—ASZOD 1:1 (0:0) ★ TÖRÖKBÁLINT—ÜLLŐ 0:0 ★ CSEPEL AUTO—KARTAL 2:1 (1:1) ★ PUSZTAVACSI HONVÉD—DU­NAKESZI VSE 2:1 (1:1) ★ NAGYKÖRÖS—ALBERTIRSA 1:0 (0:0) A megyei labdarúgó bajnokság tavaszi utolsó előtti fordulója kü­lönösebb meglepetés nélkül zajlott le. Miként várható volt, Gödöllőn pontosztozkodás történt s így visz- szaszerezte az első helyét Monor. Gödöllőn a tócsákkal tarkított, mélyen ázott, csúszós talajon, nagy iramú, játékvezetői szem­pontból nehéz mérkőzésen, igazsá­gos döntetlen született. A 22. perc­ben a szigetújfalui Vigh László lö­vése a gödöllői kapus hasa alatt gurult a hálóba. A hazaiak az 58. percben Nagy Gy. révén 11-esből egyenlítettek. A mezőny legjobbjá­nak a vendégkapus Schneck bizo­nyult. Monoron szintén a vendégkapus, a dunaharaszti Gyetvai brillíro­zott. Csak neki volt köszönhető, hogy nem szenvedett súlyos vere­séget a DMTK. Végig a monoriak irányították a játékot s a 25. perc­ben Vitéz, a 35. percben Godina volt eredményes. A második fél­idő 36. percében felhőszakadás zú­dult a pályára, a bíró félbeszakí­totta a mérkőzést, de a zivatar el­vonultával, 10 perc múltán, a DMTK játékosai — edzőjük és in­tézőjük utasítására — nem voltak hajlandók folytatni a játékot, így a várakozási idő leteltével Horváth Jenő játékvezető lefújta a mérkő­zést. A dunaharasztiak sportsze­rűtlen magatartása nem menthető azzal, hogy nekik már e folytatás jót nem hozhatott, csak nagyobb- arányú vereséget. Bagón nagyiramú mérkőzést láthattak a nézők. Végig a hazaiak irányították a játékot, s ez gólok­ban is kifejezésre jutott. A Váci Vasutasok az utolsó pillanatban ll-esből szépítettek. Vecsésen is nagyiramú volt a 90 perc, amely egyenlő erők küzdel­mét s igazságos döntetlent hozott, annak ellenére, hogy az aszódiak csak az utolsó másodpercben egyenlítettek. Ez annál inkább di­csérendő, hisz a vendégcsapat ka­pujában, az utolsó negyedórában sérülés miatt egyik mezőnyjátéko­suk, Kaspár állt. Törökbálinton is döntetlen szü­letett a nehéztalajú pályán. A ha­zai csapat több gólhelyzetet ha­gyott ki, mint ellenfele. Az üllőiek ragyogóan védekeztek. Kartalon a hazaiak már az első percekben megszerezték a veze­tést, s végig fölényben játszottak. Ennek ellenére a Csepel Autónak még az első 45 percben sikerült gyors ellentámadásból egyenlíte­nie, sőt a második félidőben sza­badrúgásból a győztes gólt is meg­szereznie. A kartaliak Karácsondi révén még 11-est is hibáztak. Dunakeszin megérdemelten győ­zött a jobb erőben lévő vendég­csapat Svébis két góljával. Nagykőrösön a jó iramú, sport­szerű mérkőzésen akár 5—6 gólos győzelmet is arathatott volna má­sodik félideji játéka alapján a ha­zai csapat, de csatárai csak egyet­len helyzetet tudtak érvényesíteni a 80. percben. Tököli győzelem a tavaszi finálén A * labdarúgó NB III Északközép csoportjában az utolsó forduló al- | kalmából szép 1 győzelmet aratott a tököli gárda. Má­sodik győzelmük­kel vigasztalták szurkolóikat a rosszul sikerült tavaszért. Épp így dicsérhető a váciak Dunakeszin elért döntet­lenje az élcsoportban levő Trak­torgyár ellen. A Pilisi Bányászok azonban formán kívül játszva ma­radtak alul az éllovas otthoná­ban. Tököl—Gázművek 1:0 (0:0) Tököl, 300 néző. V.: Bálint. Tököl: Rozgics II — Mazák, Joszkin, Vászin, Jarosi, Rácz, Török, Hauser, Horák, Niko- licza, Gergényi II. Már az 5. percben nagy hely­zetet hagyott ki a hazai csa­pat. Ezt követően kiegyensú­lyozottá vált a játék. Mindkét oldalon a csatárok csak a me­zőnyben adogattak jól. Fordulás után a hazai fölény ellenére a 66. percben a Gázművek csa­tárai zörgették meg a hazai há­lót, a játékvezető először meg­adta a gólt, de aztán a part­jelző megkérdezése után les címén visszavonta. A 72. percben szerencsés góllal, kapu előtti ka­varodásból volt eredményes Ho­rák. A 79. percben Jarosi lövése a kapufán csattant. A hajrá­ban a vendégek szorongattak, de hiába. Jó játékvezetés mellett, köze­pes színvonalú találkozón, má­sodik félidei játéka alapján a tököliek megérdemelten győztek. Jók: Mazák, Vászin, Joszkin, Tö­rök. Bundies Péter Váci SE—Traktorgyár 2:2 (2:1) Dunakeszi, 600 néző, V.: Har­gitai. Vác: Forberger — Doroszlai, Ka­tona, Kávai, Ottó, Pintér, Kiss L., Kiss F., Kriska, Jágerszki, Ko- zarics. A váciak kezdtek jobban s a 20. percben már 2:0-ra vezettek. Ám a vendégeknek még az első félidőben sikerült szépíteniük, majd a fordulás után az 51. percben szögletrúgás után egyen­líteniük. E fejes gólt a váci vé­delem, ha nem alszik el, hárít­hatta volna. A hajrában a Trak­torgyár kerekedett felül, több gólhelyzetet is kihagyott. Góllövők: Kiss F., Kozarics. Jó: Katona, Pintér, Doroszlai. Solymosi László Sárisápi Bányász—Pilisi Bá­nyász 4:1 (2:1) Sárisáp, 800 néző. V.: Blank. Pilisi Bányász: Mariok — Nick III, Hau, Krupp, Schuck, Vízvári, Manhertz, Nick I, Peiler, Sodró, Probszt. A bányászrangadón a hazaiak valamennyi gólja védelmi hibá­ból esett, 2:0 után Sodró szép tá­madás végén szépített, sőt ezt kö­vetően egyenlítési alkalom nyílt előtte, ám hibázott. A Pest me­gyeiek közül egyedül Sodró já* téka érdemel dicséretet. Peregi Mátyás PEST MEGYEI HÍRLAP / A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága ás a Pest megyei Tanács lapja Főszerkesztő: SUHA ANDOR Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó: CSOLLANY FERENC Szerkesztőség: Budapest, Vili.. Somogyi Béla n. s. H. em KiadOhivatal: Budapest, VIII., Blaba Lujza tér S. Egész nap hívható Központi telefon: M3—100. 112— 220 Gépírószoba (hívható 20 óráig): 140- 441. Titkárság: 131—248. Egyéb számok: 140—449, 141—462 141- 258. Előállítja: Szikra Lapnyomda Budapest. Index: 25 064 Terjeszti: Magyar Posta. Előfizethető á hely: oostahlvatalokná) és Ké/besHékoél. Előfizetési dtj I bóuapia 12 forint Az Északközép csoport további eredményei: Goldberger—Tűzálló 3:0, Honvéd ÉTI—Láng 1:0, Elekt­romos—Húsos 0:0, Ercsi—Rétság 8:1, Rákoscsaba—Sörgyár 0:0. A bajnokság tavaszi végeredmé­nye: 1. Sárisáp 15 10 2 3 28:10 22 2. Goldberger 15 9 4 2 25:11 22 3. Traktorgyár 15 8 4 3 31:18 20 4. Elektromos 15 7 5 3 20:14 19 5. Láng 15 5 8 2 18: 4 18 6. Honvéd ÉTI 15 6 5 4 26:17 17 7. Gázművek 15 6 4 5 24:18 16 8. Váci SE 15 3 9 3 21:17 15 9. Sörgyár 15 3 9 3 13:14 15 10. Húsos 15 4 7 4 14:20 15 11. Pilisi B. 15 5 4 6 17:20 14 12. Ercsi 15 6 — 9 27:29 12 13. Rákoscsaba 15 3 6 6 17:27 12 14. Tűzálló 15 4 3 8 11:19 11 15. Tököl 15 2 3 10 14:34 7 16. Rétság 15 2 1 12 10:47 5 22 tizenkettes A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság jelentése szerint a 25. totó fogadási héten sem 13-as, sem 13 + 1-es szelvény nem akadt. 12-es találatot 22 fogadó ért ei, nyereményük, az illeték levonása után, egyen­ként 29 044 forint. 11 találata 276 fogadónak volt, 10 talála­tot pedig 2540 fogadó ért el. Az előbbire 926, az utóbbira 151 forintot fizetnek. A hibátlan eredménytábla a következő lett volna: x, 1, 2, 1, 1, 2, 2, 2, 2, 1, 2, 1, 1, 1, A Fiorentina nyerte a KK-t A 23. Középeurópa Kupa dön­tőjét Firenzében rendezték meg. A 10 000 néző előtt lezajlott talál­kozót a Fiorentina nyerte a Jed- nota Trencsin ellen 1:0 (0:0)-ra. 1. Monor 14 8 4 2 22:18 20 2. Gödöllő 14 8 3 3 27:20 19 3. Bag 34 8 2 4 30:16 18 4. Aszód 14 6 5 3 25:16 17 5. Szigetújfalu 14 7 2 5 26:16 16 6. Üllő 14 7 2 5 14.12 16 7. Törökbálint 14 7 1 6 24:17 15 8. Csepel Autó 14 4 7 3 17:17 15 9. Pusztavacs M 7 — 7 25:33 14 10. Ve esés 14 5 3 6 20:15 13 11. DVTK 14 4 5 5 23:19 13 12. Nagykőrös 14 6 1 7 17:19 13 13. Albertirsa 14 5 1 8 16:24 11 14. Váci VSE 14 3 3 8 19:23 9 15. Kartal 14 3 2 9 16:37 8 16. D.-keszi VSE 14 2 3 9 15:34 7 Vereség Szolnokon Nem sikerült a ceglédi vasutas labdarúgók ven­dégszereplése Szolnokon. A végig nagy ira­mú, változatos küzdelemben a helyzeteiket jobban kihasználó hazaiak sze­rencsével győztek. Szolnoki MTE—Ceglédi VSE 3:2 (2:1). Szolnok, 2000 néző. V.: Teuschler. CVSE: Hamza — Cseh, Oláh, Császár, Csontos, Tóth, Csurgai, Józsa, Darázs, Pintér, Markó. Már a 10. percben 2:0-ra vezettek a hazaiak, a vendé­gek csak nehezen tértek ma­gukhoz. A félidő befejezése előtt Csontos szabadrúgásból szépített. Szünet után megváltozott a játék képe, a Cegléd többet, a Szolnok veszélyesebben táma­dott. A hajrában szinte egy- kapura játszottak a ceglédiek, ekkor több gólhelyzetet ki­hagytak, s rúgtak egy kapu­fát is. Góllövő: Csontos (2). Jó: Csontos (a mezőny legjobbja), Oláh, Cseh. (kecskeméti) A keleti csoport további eredményei: Bp. Spartacus— Kiskunfélegyháza 0:1, KIS­TE XT—Bp. Előre 0:0, MGM Debrecen—Szolnoki MÁV 1:3, Nagybátony—Szegedi VSE 5:0, Gyula—Miskolci Bányász 1:1, Jászberényi Lehel—Pénzügyőr 1:4, Kecskemét—Békéscsaba 2:2, Salgótarjáni Kohász—Bor­sodi Bányász 2:1. A bajnokság állása: 1. Sz. MÁV 16 11 3 2 35:12 25 2. Bp. Előre 16 9 3 4 24:13 21 3. Bp. Spart. 16 9 3 4 20:16 21 4. Pénzügy 16 8 4 4 31:17 20 5. Kecském. 16 6 6 4 25:14 18 6. Nagybát. 16 8 2 6 19:15 18 7. SZVSE 16 9 — 7 24:26 18 8. B.-csaba 16 6 5 5 20:22 17 9. Debrecen 16 5 5 6 22:23 15 10. KISTEXT 16 5 5 6 20:23 15 11. Sal. KSE 16 6 3 7 15:19 15 12. SZMTE 16 6 3 7 18:28 15 13. Gyula 16 5 4 7 19:21 14 14. B. Bány. 16 5 3 8 22:19 13 15. Jászber. 16 6 1 9 20:28 13 16. Cegléd 16 5 2 9 33:31 12 17. K.-félegyh. 16 3 4 9 16:37 10 18. MLsk. B. 16 2 4 10 13:32 8 Bürokrácia A go-kartbajnokság 4. futamát a Bp. ÉPFU rendezte volna meg vasárnap délelőtt 10 órai kezdettel, új versenypályáján, a Bosnyák téri piac betonján. 18 egyesület 54 versenyzője készült a rajtra, köztük a Pest megyeiek, szépszámú közönség is összegyűlt és a verseny in­dítására mégsem kerülhetett sor. Az Állami Biztosító kép­viselője ugyanis, hivatkozva a budapesti igazgatóságának uta­sítására, csak a versenyzők sze­mélyi biztosítását volt haj­landó megkötni, a nézőket is érintő szavatossági biztosítást viszont nem. — Teljesen érthetetlen a* Állami Biztosító bürokratikus eljárása — mondotta Dómján Ottó, a Magyar Autó Klub go­kart szakbizottságának egyik vezetője. — Eddig három baj­noki futamot rendeztünk meg, s minden alkalommal együtt kötötték meg a rendezők az Állami Biztosítóval a személyi és szavatossági biztosítást. A 4. forduló rendezését a Bp. ÉPFU időben, június 10-én kérte, az Állami Biztosítónak tehát elég ideje lett volna, meg­változott álláspontjáról a Bp. ÉPFU-t, vagy a Magyar Autó Klubot értesíteni. Sajnos ezt el­mulasztotta, s így tetemes költ­ségeket okozott a rendezőknek és a versenyzőknek egyaránt. Arról nem is szólva, hogy ma­gát a sportot is veszteség érte. GYENGÉN SIKERÜLT A Magyar Atlétikai Szövet­ség kétnapos nemzetközi via­dala gyengén sikerült a Nép­stadionban. Nemcsak azért, mi­vel kivétel nélkül csak gyenge eredmények születtek, hanem azért is, mivel sajnos, a ren­dezőség nem állt feladató má- gaslatán. Lassan, vontatottan következtek egymás után a számok és többször hiba csú­szott az eredményhirdetésbe is. A londoni világ­bajnokságra ké­szülő magyar lab­darúgó válogatott keret a felkészü­lés utolsó állomá­saiként nyolc napot tölt a galyatetöi SZOT-üdülőben, a magaslati edzőtá­borban. Képünkön délelőtti gimnasz­tikái edzést látunk az üdülő kertjé­ben. Albert és Só­vári, Sipos és Fenyvesi dr. gya­korlatát „ellen­őrzi”. + BUKAREST Megkezdődött a teke EB Az újonnan épített buka­resti Vointa sportcsarnokban vasárnap délben a részvevő csapatok felvonulásával, a zászlók felvonásával és a ver­senyzők fogadalomtételével ünnepélyes külsőségek között megnyílt a VI. férfi és női teke Európa-bajnokság. A versenyek hétfőn reggel a csapatküzdelmekkel indul­tak. Ezekben a férfiaknál Ju­goszlávia, Csehszlovákia, NDK, NSZK, Ausztria, Olasz­ország, Magyarország és Ro­mánia, a nőknél pedig Ju­goszlávia, Csehszlovákia, NDK, Ausztria, Magyarország és Románia szerepel. A szerdán lebonyolításra kerülő párosokban, valamint a csütörtökön induló egyéni számokban mind a tíz részt vevő ország indul. Magyaror­szágot két-két páros, vala­mint 7 férfi és 6 női egyéni versenyző képviseli. VASAS SPORTNAP - CEGLÉDEN A vasasszakszervezet Pest megyei bizottsága az idei me­gyei Vasas sportnapokat Cegléden rendezi, július 3-án. A Vasutas sporttelepen kerül sor az atlétikai versenyszámokra, a röplabdára és a kispályás labdarúgásra, az Építők kézilabda- pályáján bonyolítják le a férfi kézilabda és az Építők teke­pályáján a teke küzdelmeket. A Kossuth Gimnáziumban ke­rül sor a sakkra és az asztaliteniszre, valamint a női kézilab­dára. Az MHS lőterén tartják a lövészetet. A sportnapot ju- niális zárja a Vasutas sporttelepen. HARKOV Bukovi Márton csapata, az Olympiakosz nyerte a görög labdarúgó-bajnokságot 80 ponttal, a tavalyi bajnok, 79 pontot elért Panathinaikosz előtt. ★ A montevideói Penarol veze­tői közölték, hogy a Real Madrid elleni Világ Kupa döntő után több mérkőzést játszanak Eu­rópában. A Szovjetunióból, Por­tugáliából, Svájcból, Dániából, Görögországból, Ausztriából és az NDK-ból van meghívásuk. ★ A bécsi Stadthalleban szomba­ton késő este, 2000 néző előtt fe­jeződött be a Magyarország- Ausztria férfi, női tornaver­seny. A küzdelmek magyar si­kereket hoztak, mindkét csa­patversenyt és mindkét egyéni összetett versenyt a magyarok nyerték. ★ Bloomingtonban Randy Matson, a súlylökés világcsúcstartója, diszkoszvetésben 60,05 méteres eredményt ért el. ★ Vasárnap délután került sor Bécsben a 89. osztrák galopp- derbyre. A 100 ezer schillinges nagydíjban magyar siker szüle­tett, a 2400 méteres izgalmas versenyben a „Nem igaz” nevű ló győzött (lovagolta Gelics), a nyugatnémet „Prinzenwald”, az osztrák „Marco Polo” és a ma­gyar „Cselszövő” előtt. A nagy­díjért 14-en versenyeztek. A fő díjon kívül a magyar „Pi- perkőc” és holtversenyben a ma­gyar „Rapid” is az első helyen végzett. így a magyar lovak va­sárnap 137 ezer schillinget nyertek. Herve D. Enc?’K«e 5,05 m-re ja­vította a francia rúdugrócsúcsot. MOZAIK Varjú legyőzte Komart. A Kusocinski nemzetközi atlétikai emlékverseny első napján a vártnál gyengébb eredmények születtek Varsóban. A magyar versenyzők közül Varjú köze­pes eredménnyel győzött Komar ellen, Stugner és Noszályné má­sodik lett. Az angliai világbajnokságra ké­szülő uruguayi labdarúgó-válo­gatott vasárnap a bukaresti „Augusztus 23” stadionban 80 000 néző előtt Romániával mérkő­zött és a hajdani kétszeres vi­lágbajnok nagy meglepetésre 1:0 (1:0) arányú vereséget szenve­dett. ★ Stockholmban két mérkőzést játszott a svéd és szovjet vízi­labda-válogatott. Az első találko­zó l:l-es döntetlennel végző­dött, a másodikat a svéd együt­tes nyerte 2:l-re. ★ Harmadik lett a Vasas a KK- ban. A Közép-európai Kupa har­madik helyéért az olaszországi Pisában mérkőzött a Vasas együt­tese a Wiener SC ellen. Vasas— Wiener SC 4:3 (4:0), 150 néző. Gól­lövők: Puskás (2), Molnár és Sá- rosi, illetve Windisch (2) és Rafreider. ★ Kettős szovjet atlétagyőzelem Londonban. A White City stadion­ban befejeződtek a Szovjet­unió—Nagy-Britannia férfi és női atlétikai viadal küzdelmei. Mind­két versenyt a szovjetek nyerték. Férfiak: Szovjetunió—Nagy-Bri­tannia 137:87. Nők: Szovjetunió — Nagy-Britannia 71:53. Három jugoszláv ejtőernyős új világrekordot állított fel Ver- secen az 1000 m-es célugrásban. Maries és Dragovics pontosan a kör középpontjában ért földet, Petravics pedig attól 35 cm-re, de hármuk átlaga 0,11 m, s ezzel átadták a múltnak az NDK ej­tőernyősei által tartott 0,38 ni­es régi világrekordot. Szomjúhozó szurkolók A Biatorbágyi SC veze­tőségétől kaptuk a követ­kező levelet: „Egyesületünk, melynek labdarúgócsapata a területi bajnokságban szerepel, igen nehéz anyagi gondok­kal küzd. Mérkőzéseinket a falutól távol, de igen szép és jó helyen, az „Iha- ros”-ban játsszuk. — Igen gyér érdeklődés mellett. Ennek fő oka, hogy a falu­tól távol eső pályán nem lehet kapni semmiféle hű­sítő italt. A helyi földmű­vesszövetkezet nem törő­dik a szurkolókkal, akik igen-igen szomjúhoznak az Iharosban, mivel ott még ivóvíz sem áll rendelkezé­sükre. Nem lehetne ezen valahogy segíteni?” Rusorán II. ellenállhatatlan volt Gyengén kezdett Budapest vízilabda-válogatottja Harkov­ban. Pénteken 5:3 arányban kikaptak a szovjet egyesületi válogatottól, majd szombaton 4:3 arányban szenvedtek vere­séget a szovjet ifjúsági válo­gatottól. A folytatás már jobban sike­rült. Budapest válogatottja az Ukrán SZSZK válogatottját 4:1 arányban győzte le. Ezen a ta­lálkozón ellenállhatatlan játé­kot nyújtott a Csepel Autós Rusorán II., aki három gólt szerzett, s ezek közül az első kettőt emberhátrányból. Egy­szerűen nem' tudtak vele mit kezdeni a szovjet védők ... A csömöri kék-sárgák a Latorca utcában Akézilabda férfi NB I. tava­szi fináléja alkalmából a csö­möri kék-sárgák a Latorca utcába látogattak. Elektromos—Csömör 14:9 (7:5) A Pest megyeiek közül a Bagyánszky testvérek érték el a legtöbb gólt: György négyet, István hármat szerzett. A bajnokság tavaszi végered­ménye: 1. Bp. Honvéd 13 11 1 1 274:194 23 2. Győri ETO 13 8 1 4 231 .'220 17 3. Bp. Spart 13 8 — 5 223:193 16 4. Elektromos 13 7 1 5 203:194 15 5. Csepel 13 7 1 5 216:216 15 6. Győri Text. 13 7 — 6 230:204 14 7.­Ózdi Koh. 13 6 1 6 223:218 13 8. Bp. V. Met. 13 6 — 7 241:223 12 9. Pécsi Bány 13 6 — 7 220:231 12 10. FTC 13 6 — 7 168:186 12 11. U. Dózsa 13 5 — 8 203:219 10 12. Martf. MSE 13 4 1 8 213:265 9 13. Csőm. KSK 13 3 2 8 164:199 8 14. DVTK 13 2 2 9 21Ü264 6 GEAC és Aísógöd az élen A megyei atlétikai egyesületi csapatbajnokság állása a má­sodik forduló után. Férfiak Göd. EAC 5 5 — 347:155 i • Göd. Spart. 4 4 — — 257:157 Vác 5 3 — 2 213:132 Albertirsa 5 3 — 2 279:220 Nagyk. K. 4 2 — 2 152:170 Alsógöd 5 2 — 3 246:269 Főt 4 2 — 2 180:238 Abony 4 1 — 3 144:187 Nagyk. ITSK 5 1 — 4 171:308 Dkeszi VSE 5 — Nők 5 151:304 Alsógöd 5 4 — 1 280:169 8 Nagyk. K. I. 4 4 — — 184:118 8 Nagyk. K. II. 5 3 2 — 254:199 8 Gödöllő 4 3 — 1 218:155 6 Nagyk. ITSK 5 3 — 2 238:227 6 Abony 4 2 1 1 158:139 5 Albertirsa 5 1 1 3 211:251 3 Vác 5 1 — 4 98:177 2 Főt 4 — — 4 146:217 — Dunakeszi 5 — — 5 136:271 —