Pest Megyei Hirlap, 1960. december (4. évfolyam, 283-308. szám)

1960-12-13 / 293. szám

Pilis legyőzte Vecsést, Karfáitól mar nem vehetik el a megyei labdarúgó-bajnokság őszi elsőségét A megyei labdarúgó-bajnok­ság őszi, utolsó előtti forduló­ja, sok érdekes meglepetést hozott. Aszód nagy meglepe­tésre legyőzte a pályájának betiltása miatt Dunakeszin sze­replő Fóti SE-t és idegenben — Üllőn — diadalmaskodott a Váci Vasutas is. Kartal elő­nye 3 pontra nőtt a táblázat élén — az utolsó fordulóban a Váci Petőfi IX. ellen játszik a csapat, amelynek eredménye nem számít bele a táblázatba — s így Vecsés már nem fog­hatja be az éllovast, mert a VMTK kikapott Pilisen. SZIGETÜJFALU—NAGYKÖRÖS 3:0 (2:0) Szigetúfalu, 250 néző, V: Soós. Nagy iramban kezdett a hazai esapat, s már az 5. percben 2:0-ra vezetett. Később feljött a Kinizsi is. nagy küzdelem folyt, de in­kább a hazaiak előtt kínálkoztak helyzetek. Szünet után, mintegy negyedórán át Nagykőrös fölény­ben volt. Ezután ismét a hazai együttes vette át az irányítást. Végig sportszerű, nagy iramú mérkőzésen, a lelkes Szigetújfalu több helyzetet teremtett és azokat jól kihasználta, emellett védelme is kiválót nyújtott. G: Vigh L., Raj, Vigh B. Jó: Schneck II., Hoós, Burst, Vigh B., Raj, ill. a középhátvéd és a kö­zépcsatár. KART ALI KINIZSI—CELÉD- BERCEL 3:1 (2:0) Kartal. 400 néző. V: Bende. Hazai támadások után, már a negyedik percben megszerezte a vezetést Kartal. Továbbra is a hazaiak rohamoztak, de sok hely­zet maradt kihasználatlanul, a 33. percben Rózsavölgyit a 16-oson belül felvágták, a büntetőt Rózsa­völgyi értékesítette. Míg az első 45 percben a Kinizsi állandó fö­lényben volt, szünet után a ven­dégek is veszélyeztettek. A 75. percben az egyik hazai játékos a 16-oson belül kézzel ért a labdá­hoz, s 11-esből szépített Cegléd- bercel. Kiegyenlített küzdelem folyt ezután, majd befejezés előtt öt perccel született a kartaliak harmadik gólja. G: Szabó, Rózsavölgyi (ll-es- ből), Angyal, ül. Mezei (ll-esből). Jó: Tasnádi. Varga, Nagy Jenő, Szabó, ill. Csilló, Senkei, Macská- si, Mezei. VÁCI VASUTAS _ÜLLŐ 2 :1 (0:0) Üllő, 309 néző. V: Gombás. Az első félidőben főleg mezőny­játék folyt. A kapuk csak igen ritkán jutottak veszélybe, mert a védelmek igen jól romboltak. Szü­net után élénkült a játék és erő- ser, szorongattak a hazaiak. A 65. percben az üllői Ripp a kapu sar­kába gurított, de a váci védők ki­vágták a kapuból a labdát. Az el­lentámadásból Vasvári a vendége­ket juttatta előnyhöz. Ekkor, né­hány percig szünetelt a mérkőzés, a meg nem adott üllői gól miatt tüntetett a közönség. Az ezután következő percekben a váciak tá­madtak többet és a 73. percben Borzák nagyerejű szabadrúgása ju­tott a kapuba. A hátralevő idő­ben nagy erővel támadott Üllő, de a csatárok a belső játékot eről­tették, s a tömörülő váci védelem, Takács kapussal az élen, mindig közbe tudott avatkozni. Az utol­só percekben szépítettek a hazai­ak, majd a váci Sebest utánrú- gásért kiállították. Végeredmény­ben: élénk Iramú, izgalmas, ke­mény belemenésekkel tarkított mérkőzést láthattak a nézők. G: Vasvári, Borzák, ill. Ripp (ll-esből). Jó: Takács. Borzák, Ja­kab II., ill. Győri II., Sáli. Gombás játékvezetőnek sok téves ítélete volt, amellyel az eredmény kialakulását nagyban befolyá­solta. Az első félidőben nem adott meg egy jogos ll-est Vác javára, szünet után pedig az ül­lőiek gólját nem ítélte meg. Az első félidőt öt, a másodikat nyolc perccel később fújta le. Varga János PÉCEL—ÉRDI TRAKTOR 3:1 (1:0) Pécel, 300 néző. V: Virág. A hazai csapat fokozatosan át­vette az irányítást, az érdi véde­lem azonban igen jól rombolt, kü­lönösen Tanács és Novak jeleske­dett. a 23. percben esett a válto­zatos. élénk iramú félidő egyetlen gólja. Szünet után úgy látszott, hogy magára talál a vendégcsa­pat, két szöglet, s több kapuralö- vés mutatta ezt. Tíz perc alatt azonban ellőte puskaporát az érdi együttes. Az 57. percben a pereli Burján kézzel ütötte le a labdát a 16-oson belül, de ezt nem követ­te ll-es. Ismét a hazaiak vették át az irányítást, Érd csatárai szét­eső teljesítményt nyújtottak, a védelemre pedig óriási munka há­rult. A vendégcsapat a hajrában szé­pített. A lelkes Pécel megérde­melten nyerte a mérkőzést. G: Jufhász (2), Nagy, ill. Répási. Jó: Dobos (a mezőny legjobbja), Juhász, Tóth, Szabó, ill. Novák, Tanács, Nagy Béla, Zobor. Téri András ASZÓDI KSK—FÓTI SE 3:1 (2:1) Dunakeszi, Kinizsi pálya, 400 néző. V: Ripp. A semleges pályán lejátszott mérkőzésen Aszódnak kedvezett a szerencse, már az 5. percben meg­szerezte a vezetést, majd a 20. percben 2:0-ra növelte előnyét. A A labdarúgó NB I őszi utolsó fordulója Tatabánya—MTK 2:1 (1:1). Tata­bánya, 7500 néző. Salgótarján— Bp. Honvéd 3:1 (1:1). Salgótar­ján, GOOO néző. Ferencváros—Deb­recen 7:0 (3:0). Népstadion, 20 000 néző. Vasas—Pécs 1:0 (1:0). Fáy utca, 15 000 néző. Diósgyőr—Do­rog 1:0 (Irt). Diósgyőr, 4000 néző. Győr—Csepel 1:0 (0:0). Győr, 10 000 néző. A vasárnapi, 13. forduló után — már csak a Pécs—U. Dózsa mér­kőzés van hátra. A bajnokság állá­sa a következő: 1. V. Dózsa 12 9 2 1 28:12 20 2. Vasas 13 8 3 2 31:16 19 3. Salgótar. 13 8 2 3 27:13 18 4. Ferencv. 13 8 2 3 36:18 18 5. MTK 13 8 1 4 29:20 17 6. Szeged 13 5 5 3 23:23 15 7. Csepel 13 3 7 3 14:17 13 3. Győr 13 4 4 5 26:19 12 9. Tatabánya 13 3 5 5 1-5:22 11 10. Bp. Honvéd 13 3 4 6 15:19 10 11. Pécs 12 2 5 5 15:19 9 12. Dorog 13 2 4 7 19:27 8 13. Debrecen 13 2 2 9 9:35 6 14. Diósgyőr 13 1 2 10 15:36 4 TOTÓEREDMÉNYEK A sportfogadás 1960. decem­ber 11-i, heti fordulóján az 1. nyerőosztályban 8257-en értek el 12 találatot, a nyereményösszeg egyenként 33,75 Ft. A 2. nyerőosztályban 11 729-en értek el 11 talála­tot. A nyereményösszeg egyenként 27,50 Ft. A. 3. nyerőosztályban 42 490-en értek el 10 találatot. A nyereményösszeg 10,10 Ft. sec LENDVAI MÁSODIK A Budapesti Birkózó Szövet- élénk érdeklődés mellett rendezte meg Budapest I—II. osztályú kötöttfogású birkózó városbajnokságát. A viadalon harmincegy versenyző vett részt, köztük vidékiek is. Lég­súlyban Hódos (DVSC) mögött Lendvad (Dunakeszi Magyar­ság) a második helyen végzett. Tizenöt halálos áldozata és húsz súlyos sebesiiltje van a vasárnapi argentínai autós Grand Prix-nek Az első baleset a Buenos Aires-i cél előtt történt, amikor is Juan Carlos Navone 170 km-es sebesség­gel rohant bele az útvonal szélét ellepő tömegbe. Nyolcán meghal­tak és mintegy tízen megsérültek. A másik szerencsétlenség vala­mivel később, csaknem ugyan­ezen a színhelyen következett be. Polinio Rosseto rosszul vette a ka­nyart, s ugyancsak a tömeg közé futott. .Heten azonnal meghaltak, tíz nézőt pedig súlyos sérülések­kel szállítottak kórházba. Az első baleset után Navone amint Invergődött a tömegből, to­vább folytatta a versenyt és vére­sen, félig eszméletlenül érkezett a célba. Szombaton és vasárnap került sor Kromerlzben a csehszlovák- magyar ifjúság) válogatott tor­nászviadalra. Minima férfiak, mind a nők csapatversenyét a csehszlo­vákok nyerték, s csak a női egyé­niben született magyar siker, Mak­rai révén. PEST MEGÍR! HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja Felelős szerkesztő Bácskai László Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó Csollány Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest. Vili., Blaha Lujza tér 3 Telefoni 343—100. M2—220 Előállítja Szikra Lapnyomda. Budapest Terjeszti o Magyar Posta. Elő­fizethető a fmlyt oostahlvataloknS! és kézbesítőknél Előfizetési díj 1 hónapra 11 forint 30. percben a kitörő Demjánt a 16-oson belül felvágták, ll-esből szépített Főt. A 60. percben újabb gólt szerzett Aszód. A végig nagy fölényben . játszó, technikásabb Főt, időnkénti ötle­tes támadásait és óriási helyzeteit nem tudta gólokra váltani, az igen nagy lelkesedéssel, helyenként durván játszó aszódiakkal szem­ben. G: Bokodi (3), ill. Szabó I. (ll- esből). Jó: Magyar, Murányi, Mud- ri, Bokodi, ill. Szűcs, Nagy Zaka­riás. Kalma János VÁCI PETŐFI II.—SZIGET- SZENTMIKLÓS 19:3 (9:0) Vác, 200 néző. V: Lékó. Az NB n-es labdarúgókat is szerepeltető Petőfi, helyenként korszerű támadójátékkal, ötper­cesként lőtte a gólokat a tartalé­kos SZTK ellen. A vendégek csa­patából különösen Glatz, a kapus hiányzott. Több gól kapushibából esett. G: Konrád (6), Sebestyén (5), Steidl (3), Varga (2), Neugan, Né- medi, Madár, ill. Potemkin, Far­kas, Tóth. Pál János CEGLÉDI ÉPÍTŐK—MONOR 2:1 (2:1) Cegléd, 250 néző. V: Húszak. Az esős idő ellenére, viszony­lag jó talajú pályán, ritkán látott erős iramban kezdődött a ta­lálkozó. Az Építők támadott töb­bet, mégis a vendégek szerezték meg a vezetést. Mindkét fél nagy erőbedobással küzdött. Gyors támadások és ellentámadások vál­takoztak. Egy gyors ceglédi lefu­tás végén Laborcz egyenlített, majd a 44. percben a kapusról ki­pattant labdát értékesítették a he­lyiek. Fordulás után sem csök­kent az iram. Somod! és Monori egyaránt kitűnően védett. A látottak alapján az eredmény igazságos. Huszák, a nehéz talaj ellenére, jól látta el feladatát. G: Laborcz, Máté, ill. Kéri. Jó: Somodi, Deli, Laborcz. Kubinyi, ill. Monöri, Szabó, Kéri K., Nagy. PILISI KSK __VECSÉS 2:1 (1:0) P ilis, 1200 néző. V: Vincze dr. Nagy iramú, közepes színvonalú mérkőzésen, jobb csatár játékával nyers a hazai csapat. G: Fekete, Halgáss. ill. Müller. Jő: Kurucz, Túrosán, Fekete, ill. Trasszer, Molnár, Kari. CEGLÉDI VASUTAS II.— GÖDÖLLŐI VASAS 6:2 A Nagykőrösi Kinizsi kosarasai megszakították Szekszárd kétéves hazai veretlenségét NŐI NB II NAGYKÖRÖSI KINIZSI- SZEKSZÁRDI PETŐFI 76:58 (31:37) Szekszárd, 200 néző. Vezette: Szittya Wein. N Kinizsi: Komáromi (24, Varga Vera (4) — Temesi (18) — Simon (23), Tóth (6). Csere: Ruzsinszky (1), Parragh, Csi- csó, Varga Katalin. A Kinizsi szekszárdi győ­zelme eddigi idegenben elért eredményei után — meglepe­tés! A csapat nagy akarással, jól játszott. Az első félidőben még Szekszárd vezetett, de a Kinizsi régen látott lendületé­nek, tervszerű, átgondolt roha­mainak fordulás után nem tudott ellenállni. A szekszár­di csapatnak két év óta ez az első otthoni veresége. A Ki­nizsi letámadásos védekezése igen jó taktikai húzás volt, amivel az ellenfél harci mód­szerét a második félidőben teljesen megtörte. Igen ered­ményes volt a csapat zóna el­leni játéka is. A csapat minden egyes tag­ja lelkes, szívós játékával át­lagon felülit nyújtott, de kü­lönösen Komáromi, Varga Vera és Temesi tűnt ki. Teme­si különösen äz első félidőben volt kitűnő. Szekszárd csapa­tából egyedül Borcsáné (21) emelkedett ki; Albert a góllövőlista élén Az NB I-es góllövőlista élén vasárnap nagy meglepetés kö­vetkezett be. Az első helyeken álló játékosok ezúttal nem re­mekeltek, annál jobban az ed­dig 5 góllal jegyzett ferencvá­rosi Albert, aki ritka bravúr­jával, a Debrecennek rúgott hat góljával az élre került. A fiatal ferencvárosi játékosnak esélye van, hogy őszi első le­gyen a táblázaton, bár még hát­ra van a Pécs—U. Dózsa-mér- kőzés, s ezen a másik fiatal los: Hajós (Szeged), Orosz (Fe­rencváros), Vasas (Salgótar­ján). ★ A vasárnapi „gólkirály” Al­bert Flórián érthetően boldo­gan fogadta a gratulációkat hat góljáért. — Hiába, ez a labdarúgás — mondotta a fiatal középcsatár. — Hányszor voltam hasonló helyzetekben az őszi idény­ben, mint a Debrecen ellen, s hol mellérúgtam a labdát, M...........>x"" . A lbert a kifutó Jakab mellett a Ferencváros első gólját lövi a Debrecen elleni mérkőzésen. (MTI foto — Pálfai felv.) A Szovjetunió ökölvívó B válo­gatott csapata a kijevi sportpalo­tában 10 000 néző előtt 18:2 arány­ban győzött az NSZK válogatottja ellen. válogatott csatár, Göröcs még sokat javíthat helyzetén, s akár fel is válthatja Albertet az élen. A góllövőlista élcsoportjának jelenlegi állása: 11 gólos: Al­bert (Ferencváros), 10 gólos: Vári (Győr), 9 gólos: Farkas (Vasas), Palotai (Győr), Gö­röcs (U. Dózsa), Tichy (Bp. Honvéd), Molnár (MTK), 8 gó­Gödöllő. 1. Kartal 15 10 2 3 44:19 22 2. Vecsés 14 8 3 3 29:14 19 3. Ceglédi Ép. 14 8 3 3 35:20 19 4. Pilis 14 7 3 4 28:23 17 5. Pécel 14 8 1 5 33:30 17 6. Monor 14 6 4 4 28:17 16 7. Gödöllő 14 6 4 4 22:20 16 8. SZTK 14 6 3 5 22:22 15 9. Fóti SE 14 5 4 5 22:30 14 10. Szigetújfalu 14 4 5 5 25:22 13 Hl. Érd lö 5 3 7 21:27 13 12. Nagykőrös 14 4 4 6 30:17 12 13. Ceglédbercel 14 4 3 7 22:30 11 H4. Váci VSE 14 4 2 8 19:26 10 1.5. Üllő 14 3 _ 11 23:42 6 16. Aszód 14 3 — 11 13:57 6 V. Petőfin. 16 10 2 4 71:27 22 CVSE II. 16 8 3 5 36:37 19 A váci Pálfi Károly harmadik lett vidéki asztaliteniszezők Tizek bajnokságában A Győr-Sopron megyei Asz­talitenisz Szövetség rendezésé­ben szombat-vasárnap bonyolí­tották le Győrött a vidéki asz­taliteniszezők Tizek bajnoksá­gát. A MOATSZ megyénkből egy férfi és egy női versenyzőt hívott meg a viadalra. A férfiak mezőnyében Pálfi Károly (Váci Kötött) a harma­dik helyet vívta ki. A sorrend itt így alakult: 1. Burányi (Győri Dózsa) 16 pont, 2. Nagy (Szeged) 14, 3. Pálfi (Váci Kö­tött) 12, 4. Pintér (Pécsi Vörös Meteor) 10, 5. Kőhalmi dr. (Pé­csi Vörös Meteor) 10. A nőknél a miskolci Weisz- né veretlenül lett első, 18 pont­tal, 2. Grigássy (Miskolci MTE) Középkorú férfi há­zasság céljából megis­merkedne 44 évig, egyedülálló, intelli­gens, csinos, házias, teltkarcsú, középter­metű nővel. Lakás van. Csak teljes cím­mel ellátott levelekre válaszolok. „Erdély” jeligére, leveleket, ceglédi nyomdába. Eladó ingatlanok a szobi járás területén: Nagymaros: 3 szoba, konyha, 2 kamra, pince. 150—180 négy­szögöl telekkel. Be­költözhető. Ára: 90 050 Ft. Börzsönyliget: 243 négyszögöl erdős erő­sen lejtős telek. Ára: 8000 Ft. 184 négyszögöl erősen lejtős erdős te­lek. Ára: 6500 Ft. 565 négyszögöl erdős, fü­ves telek. Ára: 17 000 forint. 277 négyszögöl enyhe lejtésű, Dunára kilátással telek. Ára: 5000 Ft. Zebegény: 5x200 négy­szögöl gyümölcsfával, Dunára kilátással. Ára: négyszögölen­ként 40—50 Ft. Érdeklődni lehet: PIK, Szob, Árpád u. 29. sz. CEGLÉDI APRÓHIRDETÉSEK Két szoba konyhás beköltözhető ház el­adó. Tömörkényi ut­ca 65. szám. Volt Csi­kós utca. _____________ E lcserélném egy szoba konyha és kamrás la­kásomat, két szoba komfortosra. Cím: Cegléd, Pesti út 49. szám, Takácsék. 120—140 kg-os hizó el­adó. X., kér., Kőrisfa utca 16. alatt. Háromkerekű beteg­kocsi eladó. Batthyány utca 4. szám alatt. Eladó ház Puskaporos utca 36, két részre is alkalmas. Beköltöz­hető. Kombinált szekrény eladó. Marx Károly utca 4. szám alatt. Nyárfarönkök Cegléd, XI., gyár-dűlő 73. rosnénál. eladók. Tégla­Mészá­Fiatal gyermektelen házaspár, szoba konyhás lakást, vagy bútorozott szobát ke­res megegyezés sze­rint. Vasútállomás 2-es postahivatal, Ja­ni József. Munkabíró, tisztaság- szerető önálló nőt ke­resünk háztartás ve­zetésére. tanyára. Je­lentkezés: Cegléd, IX. kér., Lajos utca 3. alatt 0—8 óráig. NAGYKŐRÖSI APRÓHIRDETÉSEK Köszönetét mondok mindazoknak, akik szeretett jó férjem, Kovács József teme­tése alkalmából . rész­vétüket nyilvánítot­ták és kegyeletüket fejezték ki. Külön mondok köszönetét a nagykőrösi iparos dal­körnek. özv. Kovács Józsefrié és családja. Eladó új kisipari konyhaszekrény, Ki­nizsi u. 14. szám alatt. Beköltözhető ház, két szoba, konyha, mel­lékhelyiségekkel, va­lamint. - főútvonal mé! lett házhely eladó, Örkényi u. 8. 14, 3. Kömleiná (Győri Dózsa) 12, 4. Nagy (Szombathelyi Pe­dagógus) 10, 5. Vincze dr.-né (Kaposvári MTE) 10, ... 7. Papp (Ceglédi Vasutas) 8. A Bp. Honvéd nyerte az ökölvívó­csapatbajnokságot Vasárnap délután a Sportcsar­nokban zsúfolt nézőtér előtt került sor az idei ökölvívó-csapatbajnok­ság utolsó két mérkőzésére. Elő­ször bonyolították le a Bp. Hon­véd—MTK rangadót, amely a Hon­véd váratlan, biztos győzelmével végződött. Bár az MTK-nak döntet­len is elég lett volna a bajnokság­hoz, a Honvéd nagyszerű küzdő- szellemmel harcolta ki a sikert. A piros-fehérek az U. Dózsa há­roméves bajnoki sorozatát szakí­tották meg. Bp. Honvéd—MTK 13:7. A másik mérkőzésen: Csepel— U. Dózsa 14:6. Az 1960. évi I. osztályú ökölvívó- csapatbajnokság végeredménye: 1. Bp. Honvéd 5 4 _ 1 60:40 3 2. Csepel 5 3 1 1 56:44 7 3. MTK 5 3 1 1 55:45 7 4. U. Dózsa 5 2 1 2 49:51 5 5. Dinamó 5 1 1 3 41:59 3 6. Kaposvár1 5 — — » 39:61 0 hol a kapusba, szóval nem si­került. Most ezzel szemben minden ,,bejött“. Azt sem lehet pedig mon­dani, hogy elhanyagoltak vol­na a védők. Igyekeztek rám­tapadni, ma azonban játékos­társaimtól is úgy kaptam a labdát, hogy azzal mindjárt kezdeményezhettem, kapura törhettem, s szerencsémre, mindig csak egy védőt kaptam egymásutáni ellenjelemül, nem pedig két-három játé­kosból álló ,,falat”, mint any- nyiszor az elmúlt hetek folya­mán. — Nagyon kellett már ne­kem ez a forma, hiszen igen sokat szenvedtem gyenge já­tékom miatt az elmúlt bajnoki és nemzetközi mérkőzéseken. Tudom, hogy jogos volt a kö­zönség elégedetlensége, de ha kicsit türelmesebbek lettek volna, nem vesztettem volna el min­den önbizalmamat. Természe­tesen, érzékeny voltam min­den megnyilvánulásra, s mi­dőn több mérkőzés előtt már a bemelegítésnél hallottam a bíráló, s bizony nem egyszer sértő szavakat, érthetően nem a legjobb lelkiállapotban lép­tem pályára. — Remélem, a Debrecen el­leni mérkőzés fordulópontot jelent játékomban. Bízom ben­ne, hogy a téli pihenő alatt teljesen összeszedem magam, fizikailag és lelkileg egyaránt, s tavasszal már csak örömet szerzek a magyar közönség­nek. (MTI). A Nagykőrösi Kinizsi ökölvívói nyerték Szegeden az Alföldi Kupa versenyt Hétfőn reggel, amikor Gál Andor ödölvívó-edzőt telefon­hoz kértem, ezekkel a sza­vakkal jelentkezett:' — Még egy kupa... Ezúttal szegedről az Alföldi Kupát hozták el a körösiek. A versenyre öt egyesület ne­vezett. A Nagykőrösi Kinizsi hét fővel képviseltette magát és mind a heten kitűnően sze­repeltek. Csapatban 47 pont­tal lettek az elsők, ami a kupa elnyerését biztosította A második, a Szegedi Dózsa. 33 ponttal közelítette meg a Kinizsit. Az egyes súlycsoportokban a helyezések a következők: Légsúly: 1, Nővé (Nagykö­rös), 2. Bakri (Sz. Dózsa). Harmatsúly: 1. Szálkái (Hód­mezővásárhelyi Honvéd)/ 2. Juhász (Szegedi Vasutas). Pehelysúly: 1. Lakatos (Sz. Dózsa), 2. Raffael Gyula (Nagykőrös). Könnyűsúly: 1. Kovács Jó­zsef (Nagykőrös), 2. Tóth (Sz. Dózsa). Kisváltósúly: 1. Gárdos (Sz. Dózsa), 2. Mansz (Nagy­kőrös). Váltósúly: 1. Papp (Nagy­körös). 2. Antal (H. Honvéd). Nagyváltósúly: 1. Kojnok (Nagykőrös), 2. Dévai (SZVSE). Középsúly: 1. Varga-Tóth (H. Honvéd), 2. Incze (H. Honvéd). Félnehézsúly: 1. Szalu) Ká­roly (Nagykőrös). 2. Adonyi (SZVSE). Nehézsúly: 1. Hamza (Sz. Dózsa), 2. Kádár (H. Honvéd). A kétnapos versenyt Plachi. Németh, Meggyesi és Mikulai vezették, mintegy 500 néző érdeklődése mellett. Rippel László