Paksi Hírnök, 2017 (26. évfolyam, 1-24. szám)

2017-03-10 / 5. szám

A bajnokság 19. fordulójában a Magyar Ku­pa-döntőben a Szolnokot verő Álba Fehérvár látogatott a Gesztenyés útra. Két hónapos ki­hagyás után a csapatkapitány Medve Máté is játékra jelentkezett, de végül nem lépett pá­lyára. Rögtön egymásnak esett a két csapat, felváltva estek a kosarak, a vendégeknél soká­ig csak Keller talált be, hazai oldalon Samenas indított egy triplával, őt Gilbert és Tiby kö­vette. 15-13 után elég volt néhány hiba és vé­­leményes vendégakció, 10-0-s Álba roham után időt kért Teo Cizmic. Watkins közelijé­vel alakult ki a negyed végeredménye. A vendégek kezdtek jobban, de Battle és Gilbert tripláival feljött hét pontra a pak­si csapat. A következő percekben kevés ta­lálat esett, komoly harc folyt a pályán, min­den dobásért meg kellett küzdeni. Sajnos ezután egy újabb 10-0-s vendégroham kö­vetkezett, Tóth Péter távolija után 27-44-et mutatott az eredményjelző. Az utolsó perc­ben Kovács Ákos és a dudaszó pillanatában Illés Máté révén csak hazai találat született, a nagyszünetre sikerült tizenkét pontra csök­kenteni a hátrányt. A paksi csapat indította jobban a harmadik negyedet, két és fél perc után nyolc pontra zárkózott fel. Csapkodó­­vá vált a meccs, időt kért mind a két oldal, 10 pont körül állandósult a vendégelőny. Pa­rázs jelenetek játszódtak le a pályán, sok volt a véleményes bírói ítélet, az utolsó percek­ben sorra dobták a büntetőket a csapatok. Az Álba 4-0-val indította az utolsó felvonást, időt is kért Teo Cizmic, de így sem sikerült megállítani a kék-fehéreket, a 33. percre 20 pontra nőtt az előnyük. A hátralévő időben becsülettel küzdött az ASE, és két perccel a vége előtt Gilbert hármasával feljött 67-81- re. Az utolsó percekben is sikerült faragni a hátrányból, Shepard utolsó másodperces közelije miatt azonban kétszámjegyű lett a végén a különbség. ASE-Alba Fehérvár 73- 83 (17-25,15-19, 20-18, 21-21). A huszadik fordulóban nagyon fontos meccs­re került sor Budapesten, a közvetlen rivá­lis Vasas otthonában léptek pályára Tibyék. Nem indult jól a mérkőzés a szokatlan szer­kezetben játszó paksi csapat számára, se vé­dekezésben, se támadásban nem sikerült a hazaiak fölé kerekedni. Az első negyed utol­só perceiben Battle vezetésével sikerült pon­tokat szerezni, és egy találatra felzárkózni. A második felvonásban már nem hagyták ellépni Watkinsék a vendéglátókat, sőt a ve­zetést is sikerült egy időre átvenni. A jó na­pot kifogó Will Tamás rendre betalált távol­ról, ő 13, az ASE pedig 40 pontig jutott a 20. perc végéig. A nagyszünet után beleerősített a Vasas, és a negyed második felében ellépett. Samenas begyűjtötte ötödik személyi hibáját, ráadás­ként levonulás közben egy technikait is, amit később a kispadnak osztottak ki, a ne­gyed végére hét pontra nőtt a budapesti csa­pat előnye. Az utolsó felvonásban Will tripláival sike­rült faragni a hátrányt, és a feljavult védeke­zésnek köszönhetően elbizonytalanítani az ellenfelet. Összeszedett lett a játék, Gilbert hármasával már a vezetést is átvette az ASE, majd Kovács Ákos 2+1-ével növelte is elő­nyét. A paksi csapat az utolsó negyedbeli jó teljesítményének köszönhetően megszerez­te a győzelmet. Vasas-ASE: 82-89 (24-21, 18-19, 22-17,18-32). Az ASE-Szolnoki Olaj KK mérkőzést lap­zártánk után játszották a Gesztenyés úton, az eredmény 82:73. Kovács József Napi hírek és információk a városról, az atomerőműről: paksihirnok.hu Amennyiben a Tűzvirág Táncegyüttes további színvonalas tevékenységét támogatni kívánja, úgy kérjük, hogy személyi jövedelemadó be­vallásakor nyilatkozzon úgy, hogy adója 1%-át egyesületünknek ajánlja fel. A nyilatkozaton Önnek fel kell tüntetni a Tűzvi­rág Táncegyesület Paks elnevezést és az egye­sületadószámát: 18850594-1-17. A TE-DA 2000 Bt. a Telekom hivatalos partnere értékesítési képviselő munkatársat keres a paksi üzletébe. Jelentkezni fényképes önéletrajzzal a Telekom üzletben (Paks, Dózsa Oy. út 47.) vagy a telekom.allasok@gmail.com címen. ^^4^* Nyitva tartas: H-V: 05-20-ig Tel: 75/315-983 % 20/945-0992 12 ■ Paksi Hírnök, 2017. március 10. Sport Hazai vereség, fővárosi győzelem