Acta Papensia 2018. - A Pápai Református Gyűjtemények Közleményei 18. évfolyam (Pápa, 2018)

2018 / 1-2. szám

-s MŰHELY s-Acta Papensia xviii (2018) 1-2. szám fog fizetni a csapat felszerelésének javítása érdekében. Az aláírt „kötelezvényt” megőriztem és az ötvenéves érettségi találkozón emlékezet-frissítés gyanánt is­mertettem a résztvevőkkel. Más téren is jeleskedtünk. A Sportkör iskolai kosárlabda-bajnokságán osz­tályunk csapata második helyezést ért el. Asztaliteniszben (diáknyelven ping­pongban) a felső osztályosok versenyén az egyesben a hetedikesek közül Nagy Kornél lett az első (az internátusbán a játékszobában gyakorolt sokat), Horváth Endre a második. Harmadik helyezést Czum Sándor negyedikes keris lett. Pá­ros versenyben Nagy Kornél hetedikes gimnazista és Czum Sándor negyedikes keris nyert. Az atléták október végén megrendezett háziversenyén is szépen szerepel­tünk. A 100 és 400 méteres síkfutásban a hetedikes Németh Károly, súly- és diszkoszvetésben a szintén hetedikes Nagy Ernő lett az első. Németh 100 m-es időeredménye: 11,9 másodperc; Nagy Ernő súlylökésben 1128 cm-t, diszkoszve­tésben 3375 cm-t dobott. A középiskolák Budapesten rendezett országos atlétikai versenyén Nagy Ernő a súlylökésben 1077 cm-el a második, diszkoszvetésben az ötödik lett. Az Országos Torna Szövetség Győrben megrendezett kerületi bajnokságán a tornászcsapat hat kerületi csapatbajnokságot szerzett, a csapat tagja volt osz­tályunkból Kárpáti Oszkár és Horváth Endre. A középiskolák Budapesten rendezett országos bajnoki versenyén részt vevő „I. osztályú csapat” második helyezést ért el. Ennek is tagja volt Kárpáti Oszkár és Horváth Endre. A Sportkör hagyományos jelvényszerző versenyét március 7-én rendezte meg, amelyen 41 tornász indult. A négy ezüstjelvényből kettőt Kárpáti Oszkár és Horváth Endre szerzett meg. Vívásban az évközi I. és II. osztályú versenyeken közülünk Németh Károly és Nagy Ernő szerepelt eredményesen. Minden elfogultság nélkül megállapítható, hogy a sportban is magas szín­vonalon teljesítő osztály voltunk. A tehetséges, sokoldalú osztálytársak közül is kiemelkedett Horváth Kálmán, Németh Károly, Pölöskei Ferenc és Szíj Vince, míg a lányok közül Szeness Márta. 7.4.4. Osztálykirándulások A tanév során két alkalommal, ősszel és tavasszal kirándultunk. A kirándulás­hoz szükséges pénz összegyűjtése a tanévben folyamatosan történt. A pénz-s 82 =-