Nógrád Megyei Hírlap, 1995. augusztus (6. évfolyam, 178-204. szám)

1995-08-21 / 195. szám

1995. augusztus 21., hétfő SporTTüköR 11. oldal Labdarúgás, NB II., Keleti csoport - A sok hiányzó ellenére is talpra tudott állni az SBTC együttese Szépségtapasz került a Stécé vérző sebeire Salgótarjáni BTC - Tiszakécskei FC 2-0 (1-0) Salgótarján, 1600 néző, vezette: Hidasi (Herbály, Tompos). SBTC: Szabó - Kajli, Lajkovics, Homann, Lenkei - Németh, Gyetvai, Oláh, Stark - Gubán, Forgó. Edző: B. Kovács Zoltán. Tiszakécske: Derdák - Schultz, Drágán, Ézsiás, Tóth - Balia L., Bánföldi, Tuifel, Szántó - Ferencz, Török. Edző: Szurgent Lajos. GL: Lenkey (Gyetvai lefejelt labdáját az ötösről a léc alá vágta) a 41. (1-0), Géczi (Lajkovics átadását 12 méterről a bal sarokba lőtte) a 69.percben (2-0). Csere: Török helyett Maczkó a szünetben, Németh helyett Schuchmann az 56., Gubán helyett Géczi a 65., Ferencz helyett Donkovics a 70., Forgó helyett Kovács a 89. percben. Sárga lap: Tuifel az 5., Balia L. a 29., Tóth a 38., Oláh a 86. percben. Kiállítva: Tuifel (2. sárga miatt) a 27. percben. A kiállítás után egy vendég játékosra két hazai jutott Azt hihettük volna, hogy a Vidám Vá­sár, no és az elmúlt hét megrázó ese­ményei után jóval többen lesznek kí­váncsiak az SBTC első hazai bajnoki szereplésére az 1995/96-os szezonban. Nézőcsúcs helyett közepes érdeklődés mellett, fullasztó hőségben kezdődött a játék. Már az első pillanatokban jól lát­szott, hogy a hazaiak semmit sem akarnak a véletlenre bízni. A fekete­fehérek uralták a mezőnyt, lélegzetnyi levegőt se engedve a vendégeknek. A tiszakécskeieken azonban lát­szott, hogy alaposan felkészültek, és -sorra hiúsították meg a hazai rohamo­kat. Viszonylag szórakoztató, nyílt, és változatos volt a játék. Mindkét háló­őrnek akadt dolga, de a csatárok nem tudták bevenni a kapukat. A 27. perc hozta a mérkőzés nagy fordulópontját: Tuifelt kiállította a já­tékvezető, amivel el is dőlt a találkozó sorsa. A kiállítás után nyomasztó lett a hazaiak fölénye, és a gólra se sokat kellett már várni. A második játékrészben valamivel passzívabb lett a hazai csapat, és leg­inkább az eredmény tartására töreke­dett. Kellemes meglepetés volt, hogy a vendégek tíz emberrel se adták fel, így az ő jóvoltukból továbbra is nyílt küz­delmet láthatott a publikum. A vendé­gek harcossága ellenére a Stécé uralta a játékot. A hazai határozott me­zőnyfölény, no és az időközben el­eredt eső végleg lehűtötte a vendé­geket, akik Géczi gólja után már jó­val kisebb elszánt­sággal rohamoz­tak. A megérdemelt hazai győzelem­mel némi szépség­tapasz került a múlt heti mély se­bekre. B. Kovács Zol­tán: - Ezer sebből vérző csapatunktól nagy fegyvertény volt ez a győze­lem. Szurgent Lajos: - Megérdemelten nyertek a hazaiak. Gratulálok a Sal­gótarjánnak, hogy jelenlegi nehéz helyzetében a mai mérkőzésen talpra tudott álln'i, s fe­lülkerekedett a most fegyelmezet­lenül játszó csapa­tomon. Már az első félidő közepén „elszálltak” a kécskeiek Labdarúgás, NB III., Mátra-csoport Sakk-matt a nyolcvanötödik percben Szécsény! VSE - Hasznos! SE 1-0 (0-0) Szécsény, 600 néző, v.: Sulyok. Szécsény VSE: László-Kómár (Geczkó), Kerényi, Várszögi, Juhász, Végh, Zsigmond, Mol­nár, Hodúr (Oravecz) Bódi, Árva. Edző: Bérezi József. Hasz- nosi SE: Kürti-Maksó, Andó, Kisbenedek, Pingiczer, Bog­nár, Duhonyi, Kerekes (Virányi), Géczi (Aigner), Garami (Rizán), Balogh. Edző: Koncsik László. Összekuszálódva - Nem tudott pontot menteni az újonc A játékot a vendégek kezdték, ám az első gólhelyzetet a haza­iak szalasztották el. A másod­perc mutatója még két fordula­tot sem tett a játékvezető órá­ján, máris Zsigmond előtt adó­dott nagy lehetőség, de önzet­len volt és a nálánál is jobb helyzetben lévő Árvának pasz- szolt, aki három méterre a ka­putól „elbotlott” a játékszer­ben. A következő percekben vi­szont a hasznosiak éreztették, hogy nem kívánnak alulma­radni. Duhonyi és a játékmes­ter Balogh Zoltán okozott időnként veszélyhelyzetet, de túlkombinálták az akciókat. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott. 31. perc: újra Zsigmond ke­rült biztos gólhelyzetbe, de gyengén gurította el a labdát a kapuvédő mellett, így Kürti lábbal, bravúrral védett. A má­sik oldalon Duhonyinak és Bognárnak volt helyzete, de Várszögi és László közös erő­vel mentett. A második félidőben a hasznosiak portása továbbra is hatástalanította a gólba tartó labdákat. 85. perc: Várszögi Molnár­hoz továbbított. O kapásból Árvához passzolt. Árva vissza­játszott Molnár elé, aki nagy erővel vágta a jobb alsó sa­rokba a győztes gólt. 1-0. Bérezi József: A kezdés utáni ziccer helyzeteinket nem tudtuk kihasználni. Végig küzdelmes mérkőzés volt, egy gól kellett a győzelemhez, gra­tulálok a vendégcsapat játéko­sainak, a mieinknek viszont többet kell nyújtani a követ­kező mérkőzéseken. Koncsik László: Győzelem­hez is elegendő helyzetünk volt, mégis veszítettünk. Küz­delemben, lelkesedésben sem maradtunk alul. Jók: László, Molnár, Kó- már, illetve Kürti, Maksó, Andó, Kisbenedek, Bognár. Ifi: 1-0. Rácz András Labdarúgás, NB III., Mátra-csoport Arcul ütött pásztói focisták Cegléd - Pásztó FC 2-0 (1-0) Cegléd, 400 néző, v.: Nagy I. Pásztó: Juhász - Budavári, Faze­kas, Szeles, Bodnár (Kelemen), Tamási, Galbács, Nagy (Oláh) Szabó, Balogh, Szuhánszki. Megbízott edző: Csóri József. 4L percben: Ocsovai a já­tékvezető szeme előtt arcon ütötte Tamásit. 42. perc: Szögletet lőhettek be a hazaiak, nagy kavarodás után Ocsovai öt méterről ko­torta a labdát Juhász kapujába. 1- 0. 75. perc: Újabb szögletet lő­hettek a hazaiak, és a legmaga­sabbra ugró Török, 8 méterről élesen fejelt a hosszú sarokba. 2- 0. Az alacsony színvonalú mérkőzésen mindkét csapat tar­tott egymástól. Az I. félidőben a pásztóiak egyenrangú ellenfe­lek voltak, sajnos, a játékveze­tői tévedés szinte megpecsé­telte a sorsukat. Ugyanis a ha­zaiak 10-ese, Ocsovai, Tamásit arcon ütötte, amiért ki kellett volna állítani, de csak sárga la­pot kapott. A 70. percben úgy látszott, hogy a pásztóiaknak elfogyott az oxigén, ekkor a hazaiak át­vették a játék irányítását, s a 75. percben bebiztosították győ­zelmüket. Igaz, a hazaiak na­gyon kemények voltak, itt-ott durvaság is jelentkezett a játé­kukban, amit a 3 sárga lap is bi­zonyít. Összességében a hazaiak többet birtokolták a labdát és megérdemelt győzelmet arattak a lelkesen játszó Pásztóval szemben. Jók: Szeles, Fazekas, Buda­vári, Galbács, Tamási. Vallus Ferenc szakosztály- vezető: Hat edzés van a hátunk mögött, amivel ennyire voltunk képesek. A csapat most jól ját­szott, továbbra is bíznunk kell bennük. Ifjúsági mérkőzés: Cegléd - Pásztó FC 10-0 (5-0). Pásztó, 100 néző, vezette: Pintér. A PFC a tavaly még serdülőben játszó csapatát vonultatta fel, a jó képességű hazaiakkal szem­ben. Már a mérkőzés elején le­hetett látni, hogy két számjegyű eredmény fog születni. A II. félidő 15. percében 10-0-ás eredménynél a játékvezető vé­get vetett a mérkőzésnek.- Bazsó ­Kovács ponterősen játszott X. Bessenyei Kupa, férfi első osztályú kosárlabdatorna, Nyíregyháza Sasok martalékává vált a trófea Egy jól sikerült fizikai alapo­zás után, némi technikai és taktikai foglalkozással a há­tuk mögött utaztak a Nyírség fővárosába a Salgótarjáni Kosárlabda Klub kosarasai. A csapat közel sem a legjobb összeállításában vehette föl a versenyt a bajnoki küzdelmek­ben is rivális csapatokkal, hi­szen Berkics László üzleti el­foglaltságai miatt volt távol, míg Molnár Péter hátfájással küszködik. Ennek ellenére a Fekete Sasok imponáló játékkal mutatkoztak be a Malév ellen, és 58-32-es félidő után 106-53 arányban győztek. A szombat délután már lé­nyegesen keményebb csatát ígért, hiszen a régi rivális, a nyíregyházi együttes volt a Fe­kete Sasok ellenfele. A várakozással ellentétben azonban ez a találkozó is hamar eldőlt, hiszen már az első félidő felénél tetemes volt az SKK előnye. 51-38-as félidei állás után 102-84 arányban győzték le a házigazdákat. A tomagyőzelmet eldöntő ta­lálkozóra vasárnap délelőtt ke­rült sor. Az addig szintén veret­len Dombóvár már rágósabb fa­latnak látszott. De csak látszott. Itt is az első félidő már el­döntötte a meccs kimenetelét. Sőt, a második játékrész de­rekán már 31 pont volt a Sasok előnye, így Valaczkay Győző a cseréket is pályára küldhette. A találkozót 47-36-os félidő után 84-74 arányban nyerte meg a tarjáni csapat. A tomagyőzelemmel járó kupa mellé a legtöbb pontot dobó játékosnak és a legjobb centernek járó díjat is salgótar­jáni kosaras kapta. Az előző címet Kovács Zol­tán, amíg az utóbbit Dimitrij Skurin érdemelte ki. Valacskay Győző elégedett volt tanítványai teljesítményé­vel, de jelezte, hogy még na­gyon sok munkát kell elvégezni addig, amíg valóban jó csapat lesz a gárdából. Az Skk csapata legközelebb, a hét végén Losoncon szerepel majd egy nemzetközi kosárlab- datomán, ahol már minden bi­zonnyal pályára lépnek a most még hiányzó játékosok is. Skurin centerjátéka a versenybizottságnak is tetszett