Nógrád. 1984. szeptember (40. évfolyam. 205-230. szám)

1984-09-30 / 230. szám

Labdarúgó HB I! Megyei utánpótlás-bajnokságok Vendégként remekelt az SBTC II. és a Bgy. SE ifi A megyei ifjúsági labdarú­gó-bajnokság őszi 5. forduló­jában két együttes remekelt idegenben: az SBTC ifi II. hét gólt lőtt Szécsényben. míg a Bgy. SE ifi 4—1-re nyert Kisterenyén. Az eiőző héten még vezető Pásztó döntetlent játszott Érsekvadkerten s így az SBTC II., valamint a pá­lyaválasztók legbiztosabb győzelmét arató Karancsla- pujtő megelőzte. A további mérkőzések szoros küzdelmet hoztak, hazai sikerekkel. Meg­lepetésre Ceredvölgye legyőz­te á tavalyi bajnok Mátrano- vákot, s a tarjáni rangadón Somos csapata megszerezte el­ső győzelmét. Érdekes, hogy a vendégek hat pontjával szem­ben kilencet gyűjtött pálya- választók csak 12, míg a ven­dégek 13 gólt lőttek. Ceredvölgye—Mátranovák 2—0 (1—0), v.: Szabó M. Gól­lövők : Bucsok és Kovács Gy. Kisterenye—Bgy. SE 1—4 (1—2). v.: Mihalovics. G.: Barna P., ill.: Zólyomi (3). Mátyás A. Jó: Tóth L.. Soós Bucsánszki, Erdélyi. Még Ersekvadkert—Pásztó 1—1 (1—1), v.: Tóth I. Kiállítva: Bulejka F. (É.-vadkertj. G.: Urbán L., ill.: Király. Jó: Gál, Balga, Molnár I„ ill.: Ma&kó, Király. St. Somos-St. Volán 2—1 (1—0), v.: Lőcse. Nézsa—Erdökürt 2—0 (0—0), v.: Dion J. Szécsény—SBTC ifi II. 0—7 (0—3), v.: Fodor B. G.: Bakos Cs. (4), Surján, Kazareczky, Schleer. Jó: Heizer, Rádi, Pin­tér, ill.: Janik, Bakos, Kaza- reczky. Karancslapujtő—Nógrád- megyer 4—0 (2—0), v.: Ká­poszta. G.: Hegedűs (2), Roz- gonyi G., Somoskői I. Jó: Cseh, Rozgonyi G., Hegedűs, Tőzsér N., ill.: Kojnok, Meló, Rácz I., Lehoczki. Az ifjúsági bajnokság állása 1. K.-lapujtő 4 4­­21- 1 8 2. SBTC ifi II. 4 4­­21- 1 8 3. Pásztó 5 3 2­16- 6 8 4. Nézsa 5 3 1 1 10- 4 7 5,'Mátranov. 4 2 1 1 10- 7 5 fi. St. ötvözet. 4 2 1 1 11- 8 5 7. Bgy SE 4 2 _ 2 11- 6 4 8. Érsek vad k. 5 1 2 2 8- 8 4 9. Erdőkürt 5 2­3 10-11 4 10. Ceredvölgye 5 2­2 6-12 4 11. St. Volán 5 1 1 3 4- 6 3 12. Nógrádmegy. 5 I 1 3 5-13 3 13. St. Somos 5 1 1 3 6-22 3 14. Terenye 5 1-4 4-21 2 15. Szécsény 5 1-4 2-19 2 A serdülőbajnokság eredményei A megyei serdülőlabdarúgó­bajnokság őszi 2. fordu­lójában is akadt két két szám­jegyű s további három nagy különbségű győzelem. Bgy. SE I.—Szőnyi SE 7—2 (2—l),v.: Pálok. SBTC II—Pásztó 0-8 (0—4), V.: Kriston. St. Sík­üveggyár I.—Mátranovák 0—0, v.: Mede. St. Somos—Nagybá- tony II. 4—3 (4—2), v.: Ber­ta. Karancslapujtő—Ceredvöl­gye 6—5 (3—2), v.: Tóth I. Kis térén ve—Nógrádmegyer 10—1 (3—1). v.: Hukics. St. Volán—SBTC III. 2-3 (0—1), v.: Galamb. Romhány—Erdő­kürt 14—0 (7—0), v.: Lőcse. Bgy. SE II.—Érsek vadkert 0—5 (0—3), v.: Pálok. Nézsa— Szécsény 2—0 (1—0), v.: Ká­poszta. A Nagybátony I.—St. Ötvözetgyár mérkőzés — an­nak ellenére, hogy a hazaiak kérték vasárnapi lejátszását, — elmaradt, mert a nagybá- tonyiak nem jelentek meg a találkozó színhelyén. (andó m.) listavezetők z. Soós J., G„ Bárha, ill.; Lénárt, Zólyomi, százszázalékosak a Körzeti és városkörnyéki bajnokságok Balasssagyarmati körzet: Hugyag—Ipolyszög 2—3 (1—3), Nógrádkövesd—Terény 3—1 (1—0), Patvarc—Cserhátsu­rAny 0—1 (0—1), Cserháthaláp —Csitár 3—1 (0—0), Mohora —Dejtár 5—0 (2—0), Patak— Magyarnándor 5—0 (1—0). A bajnokság állása 1. Mohora 4 4­. 17- 0 8 2. Csitár 4 3­1 •16- 5 6. 3. Ipolyszög 4 2 1 1 8- 7 5 4. Hugyag 4 2­2 13- 8 4 5. Patvarc 4 2-■ 2 7- 4 4 6. Cserhátsur. 4 2­2 6- 5 4 7. Dejtár 4 2­2 10-13 4 8. Cserháthal.. 4 2­2 10-14 4 9. Patak 4 1 ­1 . 2 8- 6 3 50. Nógrádköv. 4 1­3 4-13 2 11. Magyarnánd. 4 1­3 3-13 2 12. Terény 4 1­3 5-19 2 Salgótarjáni körzet: Etes— Ipoiytarnóc 2—7 (2—1), Kis­terenye—N. O.-Sóshartyán 0—7 (0—4), Rónafalu—Litke 3—0 (a litkéiek nem' jelentek meg, ezért a labdarúgó-szö­vetség a pályaválasztók ja­vára igazolta a mérkőzést a fenti gólkülönbséggel). (Baj­noki tabellát a következő forduló után közlünk.) Szécsényi körzet; felnőttek . (IX, 16.): Ságújfalu—Szécsény- felfalu 6—0, Nógrádszakál— Hollókő .3-0, Varsány—Lu- dányhalászi 1—2, Karancsság —Piiiny 4»—5. Ifjúságiak: Var* sáfjy—Ludányhalá&zi 4—0, Ka- rancsság—Piiiny 6—7. IX. 23., felnőttek: Szécsény­felfalu—Piiiny 1—4, Ludány- halászi—Karancsság 4—0, Ságújfalu—Nógrádszakál 2—1, Hollókő—Varsány elmaradt. Ifjúságiak: Ludányhalászi— Karancsság 2—4. A fclnöltbajnokság állása 1. Ludányhal. ' 4 4­­11- 3 8 2. Piiiny 4 3 1­16- 8 7 3. Ságújfalu 4 2­2 10- 7 4 4. Nógrádszakál 4 1 1 2 6- 6 3 5. Hollókő 3 1­2 3- 3 2 6. Karancsság 4 1­3 9-13 2 7. Sz.-felíalu 4 1­3 4-12 2 8. Varsány 3 “ “ 3 3-10­Az ifjúsági bajnokság állása 1. varsány 3 3 VjS­15- 3 6 2. Sásúifalu 1 1­­2- 1 2 3. Piiiny 2 1­1 9-10 2 4. Karancsság 3 1­2 11-16 2 5. Ludányhal. 3­­3 3-10­Hat sérült a Bányásznál Az SBTC ma délután a leg­nehezebb találkozó előtt áll. A Nyíregyházára utazó együt­tes ellenfele a bajnoki tabel­lán csak a nyolcadik helye­zett, valójában, eredményeit figyelembe véve, a büntető­pontok levonása nélkül a har­madik lehetne. Kétszer annyi győzelme van. mint az SBTC- nek; ez tekintélyt parancsoló még akkor is, ha egyetlen döntetlenjét a legutóbbi for­dulóban szerezte. Dalnoki Jenő vezető edző szerint csapata gyengén játszott, és nem is érdemelt volna győzelmet. Az SBTC Keszthelyről hat sérülttel érkezett haza. Ju­hász agyrázkódást szenvedett, szerencsére csak kisebb mér­vűt: Zimonvi és László ugyan­csak megsérült, de mindhár­man játékra jelentkeztek. Kérdőjeles a helyzet Oláh, Gyöngyösi és Kovács eseté­ben. ök pihentek a héten, pénteken már valamennyien edzettek. Öröm a hazai ber­kekben, hogy Talapa és Gyi- mesi hosszabb pihenő után felgyógyult és utazhat Nyí­regyházára. Haász Sándor vezető edző­nek csupán a védelme adott: László - Nagy, Zimony, Ju­hász, Babcsán. A középpályás­sorban Balga, Földi és Lip- ták helye biztos. Itt Oláh,' esetleg Talapa játékára kerül­het sor. A támadósorban Ko­vács és Gyöngyösi beállítá­sa kérdéses, Jónás az egyet­len egészséges csatár. Rajta kí­vül még Rédei és UrbányiálL az együttes rendelkezésére. Remélhetőleg a tarjánial: ezút­tal is megőrzik.idegenbeli ve­retlenségüket, bár ehhez je­len esetben minden eddigi szereplésüket messze felül kellene múlniok... — mátyus — Területi bajnokság, Mátra-csoport Pontosztozkodás a megyei rangadón Nagybátony—St. Síküveggyár 0—0 Bátonyterenye, 800 néző, v.: Juhász. Nagybátonyi Bányász: Kiss — Cséki, Orosz, B. Ko­vács, Susán — Lászlók, Sza­bó L., Bedő (Bazsó), Németh (Szarvas) — Szabadi, Loch. Edző: Répás Béla. St. Sík­üveggyár: Koncsik — Dudás, Kovács, Czcnc, Verbói — Szőke, Bogár (Králik), Jaszik, Marcsok — Szekula, Bodor. Edző: Kiss László. Az első, említésre méltó esemény: az előretörő Susán 17 méterről a jobb oldali léc mellé bombázott; igaz, Kon­csik is rajta volt a labdán. A túloldalon Orosz feltartotta Szekulát, a megítélt, 28 mé­teres szabadrúgást követően Susán a kapu 1 közvetlen elő­teréből 'fejelte ki a labdát. A 15. percben Szekula a 16-os sarkáról, jobbal, kapásból kapura bombázott, a labda a kivetődő Kissről a kapufa al­jára perdült, a kipattanó pettyest Orosz a mezőnybe to­vábbította. A 23. percben Lászlók veze­tett támadást, 17 méterről lö­vésre szánta el magát, a jól feltalált labda a jobb oldali lécről vágódott a mezőnybe. A 31. percben Orosz Jaszik buktatásáért sárga lapos fi­gyelmeztetésben részesült. Ez­után Dudás és Szekula a nagybátonyiak ötösén elügyet- lenkedte helyzetét: a hátvéd Kiss kapusba lőtt, majd a csa­tár centiméterekkel a jobb alsó sarok mellé gurított. A hármas sípszó előtt reklamá­lásért Bodor érdemelte ki a sárga kártyát. A 49. percben bal oldali szögletrúgás után, a berob­banó Bodor lábáról Csékire pattant a labda, a hátvéd re­mekül továbbított a mezőny­be. A 62 percben B. Kovács hibájából Szekula elhúzott, a jobbösszekötő helyéről azon­ban a kifutó kapusba lőtte a labdát. Néhány perccel később az előretörő B. Kovács 15 méterről, ballal lőtt a hosszú­sarok mellé, Koncsilk csak nézte az esetet... Ezt követően Szekula 18 méteres kapáslö­vése elkerülte a Bányász ka­puját, majd a csatár a 75. percben — Marcsok bal oldali beadásából — a jobb kapufa mellé fejelt. A tarjániák kapujánál a csereként beállt Szarvas ve­szélyes beadása okozott gon­dot: Dudás rosszul találta el a labdát, amely azonban a messze kint lévő Koncsik ke­zeibe szállt. A 88. percben Marcsok bal oldali szögleté­ből -a túlsó oldalon helyezke­dő Králik kapura fejelt, a labdát a gólvonal előtt álló Szabó L. vágta ki a mezőny­be. Másodpercekkel később Orosz egy 18 méteres szabad­rúgásból' a felső léc fölé emelte a labdát. A megyei rangadó közönsé­ge sokszor méltatlankodott, lé­nyegében joggal. A két csapat ugyanis ezen a mérkőzésen mérsékeltebb játékot produ­kált. Amit viszont egyértel­műen dicsérni lehet: mind a 25 játékos akart. küzdött, „hajtott”! A döntetlen ered­mény a vendéglátók számá­ra hízelgő... Jók: Cséki, Orosz, Szabó L. ill.,1 Dudás, Szőke, Verbói, Szeku­la, Bodor. Tóth István Romhány—MVSC 3—2 (0—2) RÖPLABDA NB II. f Uj bajnokság — tiszta lappal Ma délután rajtol a Romhányi Kerámia férficsapafa Az utolsó két bajnoki év­ben a középmezőnyben vég­zett a Romhányi Kerámia 1\'B Il-es férfi röplabdacsa- pata. Mindkétszer kis szeren­csével, de az ötödik helyen zárták a csatározásokat. Ezt a tényt nagy örömmel nyug­tázták sportolók és' sportve­zetők egyaránt. A .jelen és a jövő szem­pontjából az öröm mellett ez az előkelő helyezés kötelezett­séget is jelent a csapatnak. A követelményt csökkenteni nem szabad. Az 1984/85-ös bajnoki év célkitűzése mini­málisan az ötödik helyezés, de az optimisták előbbrelé- pésben is reménykednek. A körülmények, a játékos- állomány adott a megvalósí­táshoz. Az elmúlt két évben „ért” mag továbbra is a csa­pat gerincét alkotja. Takacs István a maga 195 centijé­vel a legfőbb tartópillér. Őt egészíti ki fürgeségével Ba­logh Ferenc, a mezőnymun­kában is jeleskedő irányító feladó. Németh József, Lichy Miklós megbízható sánc- és ütőképessége sok pszichikai kátyúból emelte ki a csapa­tot, s teheti ezt ez évben <s. Bagi György, aki Budapest­ről jár minden edzésre és mérkőzésre, az új irányzatot hozta a csapatba. Ez évtől a szakmai vezetésből is kiveszi a részét. A hatodik kezdő helyre négy rutinos ütőjáté­kos pályázik: Varga László, Kovács Zoltán, Baranyi László és az újonnan igazolt, 193 centiméter magas Dorosz- lai Tamás. Mellettük a fia­talok: Hornyok Attila és Spitzer Sándor is harcolnak a csapatba kerülésért. Az igazsághoz tartozik, hogy a múltban „bejátszott” helyek ellenére senki sem le­het biztos abban, hogy a kez­dő csapat tagja lesz a szep­tember 30-i nyitányon, Szent­endrén. A csapaton belüli egészséges versengés, a kez­dőkkel egyenlő értékű csere- játékosok adják az eredmé­nyes bajnoki szereplés alap­ját. A nyugodt körülmények, a becsületes felkészülés, az egységes akarat mind-mind biztató előjelek a bajnoki évad előtt. Emellett minden sportoló, sportvezető tudja Romhány- ban, hogy az új bajnokság­ban tiszta lappal indulva, minden győzelemért kemé­nyen meg kell küzdeni. Bí­zunk henne. hogy a végén egyre több ilyet nyugtázha­tunk. Reznicsek László Teke NB III. Mi lesz veled, Nádújfalu? Mátranováki Vasas SC Egri VM 7—1 (2340—2142 fa). Mátranovák: Fodor 375, Koz­ma 374, Dósa 388, id. Kecskés 386, Nádasdi J. 393, Nádasdi I 424. Egri VM: Bede 365, Kocsics 366, Juhász 375, Gál 362, Tóth 336, Csontos 335. Pásztói Tsz. SE—PAKÜSE 4—4 (2326—2299 fa). Pásztó: Koczka L. 363, Huber B. 361, Csemer 436, Győri 375, Hu­ber J. 405, Koczka 386. Pá­rád: Farkas 335, Nagy 330, Hadnagy 412, id. Gyáni 419. ifj. Gyáni 386. Petőfibánya—Nádújfalu KSE 7—1 (2377—2167 fa). Petőfibá- nya: Bállá 424, Hepp 393, Sa- rankó 399, Bénák 354, Har- denstein 383, Kovács 424. Nádújfalu: Fodor 369, Nagy 373, Kotroczó B. 363, C?ene 367, Kotroczó T. 357, Kotro­czó M. 338. FEN-sportverseny A szécsényi, 1653-as számú Lenin úttörőcsapat és a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola testnevelő tanárai a fegyveres erők napja alkal­mából, kedden sportdélutánt szerveztek az iskolai torna­ieremben. A tömegsportese­ményre az iskola úttörőcsa­patán kívül a gyermekek szü­lei és a helyi határőrs kato- •aíiataljai is meghívást kapi tak. n.z úttörők kedves — a fegyveres erők napjához illő — műsorral és virággal kö­szöntötték a határőr fiatalo­kat, majd Soproni Béla és Tóth Győző testnevelő taná­rok irányításával változatos, jó hangulatú sportversenyre került sor, amelyet 27 pont­tal a határőr fiatalok nyer­tek a 19 pontot elért úttörők és a 18 pontot összegyűjtő szülők csapata előtt. Romhány. 900 néző, v.: Ri­deg, Romhányi Kerámia: Ko­vács — Pingiczer, Zagyvái, Jelen, Filiczki — Pincze, Szűcs (Hodur), Keeskés (Varga) — Sági, Kovács, Szedlák. Edző: Beke Ferenc. Az idegenben játszó csapa­toktól eltérően, támadásokkal kezdte a játékot a hazai csa­pat. A 3. percben Tímár el­futott a jobb oldalon, és a belőtt labdát Kiss a hálóba pofozta. 0—1. Ezután is szám­talan helyzet adódott, több a vendégek kapuja előtt. A 45. percben megismétlődött az első gól: ismét a jobbszél­ső indított támadást, Filicz- kit megkeverte, beadását a 11-es pontról Kiss a bal föl­ső sarokba vágta, ü—2. A második félidő elején, a 48. percben Kecskés a kapu­tól 35 méterre lekezelt egy labdát, és a bal fölső sarok­ba tartó lövésébe Győri csak beleütni tudott, végül a ke­resztlécről az ellenkező sa­rokba pattant a labda. 1—2. A 85. percben a jobbhátvéd Zsíros Szedlák után rúgott, ezért a játékvezető kiállítot­ta. A 88. perc meghozta az egyenlítést. Kovács jobb olda­li szögletéből az addig kitű­nően védő Győri kiejtette a labdát, Varga a háló közepé­be gurított. 2—2. Egy perc múlva a sokadszor előre törő Zagyvái 30 méterről lövésre szánta el magát, a jól elta­lált labda a fölső lécről pat­tant a hálóba. Ellentétes félidőiket játszott a két csapat. Szünetig az MVSC-nok minden sikerült, hiába rohamoztak a romhá- nyiak. A fordulás után nőtt az iram, ezt a hazaiak bírták jobban erővel és idegekkel. A helyzeteit gyengén kihasználó Kerámia a mérkőzés utolsó három percében a sírból hoz­ta vissza a két pontot. Jók: Zagyva! (a mezőny legjobbja), Jelen, Hodur, Ko­vács, Kecskés ill, Gyöngyösit R. L. J Javítani kell a mérlegen Területi ifjúsági bajnokság Borsodi Volán Építők— Nagybátony 0—0. Miskolc, 150 néző. Nagybá­tony: Lászlók — Balázs, Oláh, Laczkó, Varga — Hegedűs, Hajdara, Babcsány — Kovács, Juhász. Edző: Veres Mátyás. Jók: Balázs, Hegedűs és Hajdara. A vendég bányászcsapat — noha 10 játékossal lépett pá­lyára — mindkét félidőben többet támadott, de helyzetei­ket elügyetlenkedték a csatá­rok. Nagybátony — Ganz-MÁVAG 1—0 (1—0). Bátonyterenye, 250 néző, v.: Kovács S. Nagybátony: Hiész — Gazdagh, Balázs, Laczkó, Babcsány — Szajkó, Bazsó, Oláh — Juhász, Hegedűs, Cseszták. Edző: Veres Mátyás. Góllövő: Laczkó. Jók: Balázs, Laczkó, Bazsó, Hegedűs és Babcsány. A tartalékosán, de lelkesen játszó hazai csapat megérde­melten nyert a kitűnő játéko­sokból álló fővárosiak ellen. St. Síküveggyár— Ganz-MÁVAG 0—2 (0—1) Salgótarján, 100 néző: v.: Varga: Síküveggyár: Hegedűs — Szabó, Rigó, Mátrai, Peré- nyi — Rusznyák (Tóth), Ber­ki, Germuska — Gyebnár, Forgács, Ungi. Edző: Szűcs László. A 90 perces mezőfölény rendre a síküveggyári hely­zetek kihagyásával végződött. Az ellenfél jóval kevesebb akciója közül kettőt is góllal fejezett be. (Jó: Rigó). Bélapátfalva—Romhány 2—1 (0—1) Bélapátfalva, 100 néző, v.: Zvolenszki. Romhány: Beke Z. — Szikora, Maring, Hor- nyák, Sági P. — Hugyecz, Kaliczka R. Kiss J. — Czine- ge. Adami, Fábián. Edző: Góllövő: Czinege. Jók: Beke, Kiss, Kaliczka. Kiállítva: Sági. A közepes színvonalú talál­kozón a hazaiaknak a 86. percben sikerült megszerez­niük a győzelmet jelentő gólt, a mindvégig lelkesen játszó kerámiagyáraikkal szemben. A VI. forduló további ered­ményei: MVSC—Hatvani Ki­nizsi 0—0, Borsodnádasd— Edelény 1—4, Füzesabony— Sajóbábony 1—1, Bp. Ép. Vo­lán—Recsk 1—0, Gyöngyös— DVTK II. 1—1. A bajnokság állása 1. Gyöngyös 6 5 1 . 39- 4 lt 2. Ganz-MÁV. 6 5­1 15- 3 10 3. B. Ép. Volán 5 4 1­6- 0 9 4. MVSC 5 3 1 1 14-11 7 5. DVTK II. 6 3 1 2 20- 8 7 6. Hatv. KVSC fi 2 3 1 12- 7 7 7. Bélapátfalva 5 2 1 2 10- 9 5 8. Nagyb. BSC 5 2 1 2 8- 8 5 9. Sajóbábony 6 2 1 3 8-11 5 10. Edelény 6 2 1 3 10-14 5 11. Romhány 6 2­4 11-22 4 12. St. Síküveg. 6 1 1 4 10-19 3 13. Füzesabony 5­3 2 4- 9 3 14. Recsk 6­2 4 4-43 2 13. Borsodnád. 5­1 4 4-16 1 N0GRÄD - 1984. szeptember 30., vasárnap ^