Nógrád. 1972. március (28. évfolyam. 51-77. szám)

1972-03-21 / 68. szám

Bravúros kezdet Bravúros sorozat JNB Il-es eredmények A tavaszi bajnoki pontvadá­szat megkezdődött a labdarú­gó NB II. három csoportjá­ban. Az Északi csoportban három nógrádi csapat küzd tavasszal a pontokért. A rajt csak a Nagybátonyi Bányász­nak sikerült. Eredmények: Vác—Sátoral­jaújhely 0:0, BV^C—MVSC 1:2 (1:2), Nyíregyháza—Lenin- város 1:1 (1:1), Esztergom— Gyöngyös 2:1 (0:1), Kistoronyé —Kazincbarcika 1:2 (0:0), Va­sas Izzó—Nagybátony 0:1 (0:0), SKSE—Rakamaz 1:1 (0:1), Kossuth KFSE—Ikarus 2:0 (0:0). A bajnokság állása 1. MVSC 16 11 3 2 28-11 25 2. Nagybátony 16 7 7 2 28-14 21 3. KRISE 16 6 7 3 18-12 19 4. Razincb. 16 7 5 4 25-21 19 5. Nyíregyháza 16 7 4 5 14-10 18 6. Leniinváros 16 5 7 4 18-19 17 7, Izzó 16 4 8 4 22-19 16 8. Vác 16 3 9 4 13-17 15 9. BVSC 16 6 2 8 28-30 14 S.-újhely 16 3 8 5 14-16 14 11. Rakamaz 16 4 6 6 28-32 14 12. Ikarus 16 5 4 7 20-27 14 13. Eszterg. 16 4 5 7 20-29 13 SKSE 16 3 7 6 16-25 13 15. Kisterenye 16 3 6 7 22-26 12 16. Gyöngyös 16 5 2 9 19-27 12 Területi seregszemle Ozdon A Borsod megyei Vívó Szö­vetség rendezésében Özdon bonyolították le Heves, Nóg- rád, Hajdú-Bihar, Szabolcs- Szatmár, valamint Borsod me­gye serdülő és ifjúsági ver­senyzői részére a területi ví­vóseregszemlét. A versenyen mintegy 160 fiatal lépett pást­ra. Az SKSE vívói ifjúsági fiú • tőrben (ahol 23-an szerepel­tek) értek el jó helyezést. A 9-es döntőbe jutott Kovács, aki a győztes Szalóczi (Eger) mögött, a 2. helyen végzett. Benkó pedig 8. helyezést ért el. A serdülő fiú tőrözők me­zőnyében 19-en versenyeztek. Gordos (SKSE) az 5. helyezést szerezte meg. Az országos ví­vóseregszemlére továbbjutott Kovács és Gordos. Ezt a ver­senyt Budapesten rendezik meg, áprilisban. A Nógrád megyei Vívó Szö­vetség rendezésében I. osztá­lyú férfi tőrversenyt bonyolí­tanak le, március 26-án, Sal­gótarjánban, a Május 1. úti Általános Iskolában. Ugyan­ezen a napon úttörő leány és fiú tőrversenyre kerül sor Egerben. Ezen az SKSE sport­iskolás tőrözői vesznek részt. A totó 12. heti eredménye 1. Videoton—Bp. Honvéd 2 ü:l 2. Rába ETO—Haladás 1 2:0 3. DVTK—Egyetértés 2 o:l 4. Vasas—Tatabánya X 1:1 5. Csepel—Salgótarján 2 0:1 6. Dorog—Dunaújváros 2 1:2 7. Várpalota—SZEOL X Ül 8. Kecskemét—Oroszlány 1 3:1 9. Szarvas—BKV Előre 2 0:1 10. RVSC—Miskolc 2 1:2 Jl. Bologna—Cagliari J 2:1 12. Napoli—Juventus X 1:1 13. Milan—Internationale X 1:1 +i U. Pénzügyőr—Szol. MTE 1 2:1 Izzó—Nagybátony 0:1 (0:0) Újpest, 100 néző, v.: Zó- vodszky. Vasas Izzó: Szent­irmai — Révész, Horváth, Mi- halecz — Kékesi, Tölgyesi — Pintér, Kalmár, Bánvölgyi (Sebes), Gábor, Magyar. Edző: Balogh István. Nagybátonyi Bányász: Palhuber — Kecskés, Kegye, Ludányl — Kupcsulik, Rakonczás — Szklenár (Ko­vács F.,) Nagy, Sarkadi, Po- zsár II., Macska (Veres). Edző: Laczkó Sándor. Az első félidőben nagy • iramú játék alakult ki. Sokat támadott a kitűnő erőkből ál­ló, technikás hazai csapat. A Nagybátony hősiesen védeke­zett. Szünet után már ki­egyensúlyozottabbá vált a küz­delem, a vendégek is többet kezdeményeztek. A váratlan ellentámadásoknak a 70. perc­ben beérett a gyümölcse. Bal oldali beadás után Sarkadi le­fejelte a labdát, és Pozsár II. közelről, fordulásból a hálóba lőtt. 0:1. Nagy és Pozsár újabb helyzetbe is került, de ezúttal már hibáztak. A vendégek rá­szolgáltak a nagyon értékes győzelemre. Jó: Palhuber, Ke­gye, Pozsár II., Rakonczás, ill.: Horváth, Kékesi, Ma­gyar. BaJjó? előjel Kevés helyzetből két gól Kisterenye— Kazincbarcika 1:2 (0:0» Kisterenye, 500 néző, v.: Borzási. Kisterenyei Bányász: Horváth — Tőre, Bibék, Orosz — Gaiger, Márton — Szűcs, Tarlósi, Sándor (Toldy), Szom­széd (Králik), Dudás. Edző: Dávid Róbert. Kazincbarcikai Vegyész: Fülöp — Lipcsei, Ködmön, Erdősi — Szűcs, Gál, — Lázár (Kálmán), Varga (Szitka), Boglár, Ráczi, Cser- venka. Edző: Turay András. A népkerti pályán nagy iramban kezdődött a mérkő­zés. A vendégek fölényét há­rom szöglet jelezte. A 14. perc­ben Dudás elfutott, de a ki­mozduló kapusba lőtt. Ügye­sen és gyorsabban kombinált a Vegyész. Bibók és Horváth tisztázott meleg helyzetben. A hazai csatárok irányzékával baj volt. Fordulás után a Kisterenye megemberelte magát. Az 53. percben Sándor távoli lövése nyomán, az egyik védő kézzel ért a labdához. A játékvezető 11-est ítélt. Dudás kockázatos módon, a kapus fölött bom­bázott a hálóba. 1:0. Dudás újabb gólhelyzetben a kapu­fát találta el. Az 58. percben gyors ellentámadásból Cser- venka egyenlített. 1:1. A 62. percben Kálmán lőtt a bal sarokba. 1:2. Erőlködött, kap­kodott a Kisterenye. A 77. percben Toldy három méterről is a kapufát találta el. Keve­sebb helyzetét jobban kihasz­nálta a Kazincbarcika. Jó: Gaiger, Márton, Dudás, ill.: Lipcsei, Erdős, Cservenka. Győri László Elmaradt győzelem Krivanek gólja pontot ért SKSE —Rakamaz 1:1 (0:1) Salgótarján, 600 néző, v.: Tátrai. Salgótarjáni Kohász: Vári — Sebők, Gáspár, Kapás — Pünkösäi, Krivanek XI. — Pálmai (Bábel), Szolnoki, Taj- ti, Szeberényi, Antal. Edző: Szojka Ferenc. Rakamazi Spartacus: Végh — Migróczi, Erdős, Borbély — Kulcsár, Guth — Lengyel, Kádas (Ta­kács), Halász, Tóth, Szojka. Edző: Vaszil Zoltán. A kiesőzónában levő két csapat közül a vendégek kezd­tek jobban. Szojka két erős lövését védte Vári. A kék- fehérek ritkán támadtak, ak­kor is kevés meggyőződéssel. A 20. percben Krivanek II. távoli lövése nyomán a labda alig kerülte el a kaput. A 32. percben Szojka vezette fel a labdát, balról kapu elé ívelt. Kádas emelkedett ki a vé­dők közül és a hálóba fejelt. 0:1. Szünet után rohamoztak a hazaiak. Szeberényi és Kri- .vanek II. adott munkát Végh- nek. Igazi gól veszély azonban nem alakult ki. A 76. percben Krivanek II. 28 méterre a ka­putól lövésre szánta el ma­gát, és a nagy erejű bomba nyomán a hálóban kötött ki a labda. 1:1. Az utolsó per­cekben heves volt a küzdelem, de az eredmény már nem vál­tozott. A látottak alapján a vendégek legalább egy pontot érdemeltek. Jó: Krivanek II., Tajti, ill.: Erdős, Borbély, Lengyel (a mezőny legjobb­ja), Szojka. Demény László Ez történt az NB l-ben A labdarúgó NB I. tavaszi (1:1), Eger, 10 000 néző, v.: III. fordulójának eredményei: Bircsak. Góllövő: Kovács (11- Egrí Dózsa—Ű. Dózsa 1:3 esből, ill.: Fazekas (11-esből), , Bene, Dunai II. t APRÓHIRDETÉSEK GARAZS kiadó: Salgótarján, Pécskő utcában. Érdeklődni: 17-56 telefonon. RENDKÍVÜL mu­tatós évelő floksz, illatos virágú piros, rózsaszín és fehér színekbe tövenként 1 Ft. Megrendelhető: Gulyás tanár, Kadar­kút. ELADÓ Kisterenye, Damjanich utcában k étszoba-ü se.z.k omi’o r- tos, kertes ház, iker- garázzsal. Cím a ki­adóba. ELADÓ lángos-, pe­csenyesütöde, Nagy­bátony, Honvéd úton, betegség miatt. Ér­deklődni: Nemti, Kos­suth u. 45. TERMELŐSZÖVET­KEZETÜNK vezető­sége értesíti az épí­tem szándékozókat, hogy kiváló minősé­gű Jalazókő és alap­kő áll rendelkezésre a most megnyílt kő­bányánkban. — A fa­lazókő 85 Ft tonna, az alapba való kő Ö5 Ft tonna. Kívánságra saját járművel — korlátlan mennyiség­ben — házhoz is .szál­lítjuk. Lenin Mg. Tsz. Szandu. NÉGY darab 4 éves ló eladó, 1 pár sod­rott. Ugyancsak 2 gumiskocsi, 3 ton­nás, az egyik bille­nős. Balassagyarmat, Ságvári u. 20. INTÉZMÉNYEK FI­GYELEM! Közeli ter- máifürdőhelyen, üdülőnek alkalmas 4 szobás lakás, sze­zonkezdet előtt el­adó. Érdeklődők cí­mét kérem ,,Mátra” jeligére a kiadóba. A FAIPARI és Bútorkészítő Szövet­kezet felvesz portási munkakörbe férfi, vagy női, teljes mun­kaidőben foglalkoz­tatott dolgozókat. Fi­zetés megegyezés sze­rint. Jelentkezés: Salgótarján, Rákóczi út 143. szám alatt. ZAGYVAPÁLFAL­VÁN, a Kálmán Im­re úton, 500 négy­szögöl telek eladó. Érdeklődni lehet: Baglyasalja, Petőfi u. 7/b. 18 óra után. ESKÜVŐI ruhák kölcsönzése kiegészí­tőkkel: Salgótarján. Főtér 13.. I. léncső- há1/ TT em 3 Cent­rum Áruházzal szem- ’ben .T °1 ■-kölcsönző Vállalat. ' A KOHÁSZATI Alapanyag-előkészítő Közös Vállalat salgó­tarjáni ■ kirendeltsége (Salgótarján Külső oályaudvar) utazó rakodót keres felvé­telre Jelentkezni le­het a fenti címen, vagy 18—19 telefonon GENOSSENSCHAFT páncéltőkés, rövid, barna zongora igé­nyesnek eladó. Cím: Kaszab Sándorné, Salgótarján, Zója körút 16. sz. GÉPÍRNI tudó női munkaerőt adminiszt­ratív munkakörbe felveszünk. Gyorsír­ni tudók előnyben Belső ellenőri mun­kakör betöltésére köz- gazdasági techniku­mot végzett, fiatal férfimunkaerőt kere­sünk. Bérezés a vo­natkozó rendeletek és kollektív szerződés szerint. Jelentkezni lehet: szombat kivé­telével munkanapo­kon. a Pest—Komá­rom—Nógrád megyei Élelmiszer- és Vegyiá- ru-nagykereskedelmi V. salgótarjáni fiók­igazgatóságánál, Sal­gótarján, Állomás u. 4/a sz. alatt. Külső Pú. VIZSGÁZOTT Sko­dámat sürgősen el­adnám, haláleset mi­att. Salgótarján. Arany .Tános u. 2. díszlialas. Videoton—Bp. Honvéd 0:1 (0:0), Székesfehérvár, 10 OflO néző, v.: Hévízi. Góllövő: Saa­bé I. (öngól). Komló—Ferencváros 1:0 (0:0), Komló, 8000 néző, v.: Marton. Góllövő: Bencsik. Vasas—Tatabánya 1:1 (0:1), Fáy utca, 6000 néző, v.: Bállá, Góllövő: Müller, ill.: Kőműves. MTK—Pécsi Dózsa 1:0 (0:0), Hungária körút, 4500 néző, v.: Müncz. Góllövő: Kovács. Rába ETO—Sz. Haladás 2:0 (1:0), Győr, 4000 néző, v.: Ba- na. Góllövő: Stolcz, Horváth ß. , DVTK—Egyetértés 0:1 (0:0), Diósgyőr, 10 000 néző, v.: Bí- róczki. Góllövő: Veréb (öngól). A bajnokság állása 1, Ü. Dózsa 18 13 4 1 52-17 30 2. SBTC 18 9 7 2 30-17 25 3. FTC 18 10 4 4 39-17 24 4. Vasas 18 8 6 4 29-17 22 5. Bp. Honvéd US 8 5 5 23-16 21 6. Tatabánya 18 7 6 5 30-25 30 7. Komló 18 6 7 5 18-30 19 8. Rába ETO 18 5 8 5 20-28 18 % Egyetértés 1« 5 7 6 19-19 17 10. Csepel 18 6 5 7 20-24 17 11. Pécs 18 4 7 7 10-13 15 13. Haladás IK 4 5 9 20-26 13 13. Videoton 18 5 3 10 16-28 13 14. Eger 18 4 4 10 21-39 12 15. DVTK 18 4 3 11 2Ó-32 1.1 16. MTK 18 2 5 11 10-29 9 Védekezésből jelesre vizsgáztak Csepel SC-SBTC 0:1 (0:1) Madár a kalitkában — pontosabban szólva, labda a hálóban! Lanczkor kapus korholó moz­dulattal magyaráz a hátvédeknek. Szó ami szó, Sándorék megfeledkeztek Szoó Dodiról. És a vasárnap 20. születésnapját ünneplő fürge játékos góllal tette emlékezetessé ezt a na­pot. Egy szónak is száz á Vége: dicső fegyvertény volt! (Fotó: Koppány) Csepel, 3500 néző, v,: Há­mori (Csemefalvy, Molnár). Csepel SC: Lanczkor — Mol­nár, Sándor, Kandi, Hunyadi Vellad. Gulyás — Varga, Losonczi, Bartos, Kelemen- Edző; Keszthelyi Mihály. Sal­gótarjáni BTC: Magyar — Gecse, Kmetty, Horváth, Ver­tig — Szalad, Répás, Básti — Szoó, Kajdi, Jeck. Edző: Maár Ede. labda. Répás lőtt, a kapus bravúrrál szögletre védett. A 37. percben az előrehúzódott Kmetty került helyzetbe, de hajszállal elvétette a labdát. A hazaiak soka* körüimé- nyeskedtek, a középpályások nem tudták Igazán helyzetbe hozni az előretolt Vargát, Bartost és Kelement. Szünet után heves csepeli rohamok vezették be a küzdel­fme a lőtáblázat. A Csepel kapujára 14, az SBTC kapujára 22 lövés záporozott. Az üres karikák az erős, a félig satíro­zott karikák a félerős lövéseket Jelzik. A fekete karika a gól helyét örökítette meg Csere: Kelemen helyett Kai- met. Az 50. percben Varga már (71. perc), Kajdi helyett éles fejese nyomán a felső lé- Kovács (71. perc), Szoó he- cen csattant a labda. Vellai lyeüt Bairtha (80. perc). is megcélozta a kaput az 52. „ _percben, de Magyar ismét a S zogietarany: 7:4 (6.1) az ^ Az 53 percben SB IC javara. Molnár csúnyán felrúgta Je­bérek. Egy pontnál nem akar­ták alábbadni. A tervet sike­rült túlteljesíteni. Főleg azért, mert hősies védekezésből egé­szen kitűnőt produkáltak. So­kat köszönhet a csapat Ma­gyar kapusnak, aki mindig si­kerrel hárított. Nem állt ha­dilábon a szerencsével sem. A csepeli csatárok ezen a dél­utánon gyenge napot fogtak ki. Szemre tetszetősen készí­tették ugyan elő az akciókat a 16-osig, de utána elfogyott a tudomány. Szünet után még így is kialakítottak négy-öt nagy gólhelyzetet, de ezeket nem tudták kihasználni. Az SBTC-böl lelkesedéséért, aka­rásáért mindenki dicsérhető. Végeredményben jó iramú, közepes színvonalú, a meg­szokott Molnár-féle durvasár; gokkal tarkított mérkőzésen megérdemelten győzött a nyu- godtabban. tervszerűbben ját­szó, taktikai fegyelmet be­tartó vendégegyüttes. A Csepel SC kapujában lanczkor megbízhatóan vé­dett. A hátvédek gyakran za­varba jöttek. A középpályán Gulyás volt a legjobb. A csa­tárok közül időnként Varga és a nyurga Bartos vétette magát észre. Az SBTC kapujában Magyar a mezőny legjobbjának bizo­nyult: lövések egész sorát tet­te ártalmatlanná! Gecse erő­szakos harcmodora jól érvé­nyesült. Kmetty biztosan rom­bolt fejjel-lábbal. Horváth ki­fogástalanul oldotta meg tak­tikai feladatát. Vertig erőtől duzzadó játéka tetszett. A kö­zéppályások közül a védeke­zésben jeleskedő Répás volt a legjobb. Szalai és Básti, fino­man fogalmazva, meglehetősen vigyázott magára. A csatár­sor legjobbja Szoó volt, iga­zolta, hogy helye van a csa­patban. Jeck is elfogadhatót nyújtott, Kajdi nem tudott eket, ezért sárga cédulát ka- helyzetbe kerülni, patt. Heves volt a küzdelem, Hámori játékvezető minden közepes a színvonal. Az 57. szabálytalanba got észrevett és percben Major óriási helyzet- igazságosan bírált el. Rozgonyi István Sima gyepszőnyegen, napsü­téses pompás időiben játszot­ták le a mérkőzést. Az első három percben a fekete-fehé­rek meglepték ellenfelüket, és három szögletet harcoltak ki. A 3. percben Kajdit szögletre szerelte Sándor. Balról Jeck legurított a közelében álló Bástinak, aki középre belőtte a labdát, és a szemfüles Szoó öt méterről a bal sarokba he­lyezett. 0:1. Heves ellentáma­dás volt a válasz, és Kmetty úgy vágta ki a gólvonalról a labdát Gulyás elől, hogy köz­ben beesett a hálóba! Mind­két együttes sepregetővel ját­szott. Horváth őrizte a veszé­lyes Bartost. Támadgatott ,a Gsepel. Negyedóra után egy kis „üresjárat” következett. A 26. percben Kandi szabadrú­gása nyomán a sorfalról irányt változtatott labdát Ma­gyar bravúrral csípte el. A 32. percben Losonczi ügyesen visszafej élt Vargának, de a Szőke csatár csúnyán fölé bombázott. A 36. percben tű­zijáték alakult ki Lanczkor kapuja előtt: Básti lapos sza­badrúgása után kipattant a ben közelről lőtt, Magyar ki­ütötte a labdát, a védők fel­szabadítottak. A 61. percben Varga került helyzetbe, de a vetődő Magyarba rúgta a lab­dát. Gyors ellentámadás so­rán Szoó tálalt Jeck elé, aki gólhelyzetben fölé lőtt. Kap­kodott a CsepeL A 68. perc­ben Vertig kapott sárga cédu­lát, mert felvágta Vargát. A 72. percben Básti részesült e figyelmeztetésben, mert fütty­szó után elrúgta a labdát. A játékvezető hosszabbított is. A 75. percben szöglet után Vertig a gólvonalról vágta ki a labdáit! A 77. percben Szoó remekül elfutott, beadására azonban Kovács későn érke­zett, Lanczkor lábbal tisztá­zott. A 89. percben Kalmár elől szedte fél a labdát rész vetődéssel Magyar. Biztonságos védekezésre rendezkedtek be a fekete-fe­Csepel—SBTC 1:1 (1:1) Csepel, 2000 néző, v.: Endes) Csepel SC: Kovács — Egri, Navratil, Faludi — Kerekes (Wieber), Siklósi — Major, Bartha, Balogh, Somogyi, Gon­dár (Horváth). SBTC: Szőke (Szikora) — Baranyai, Mik­lós, Antal — Toldi, Sáfrány — Szőllősi, Loch (Lisztóczki), Berindán, Szabó, Bódi. A két csapat közepes szín­vonalú és iramú találkozón nem bírt egymással. Mindkét kapu előtt1 óriási gólhelyzetek adódtak. Az eredmény igaz­Toldi, Miklós, Sáfrány, Szabó, Bódi. NÓGRÁD — 1972. március 21., kedd 7 sagos. Góllövő: Loch, ill.: Nav- me‘ ratil (11-esből). Jó: Kovács, Navratil, Siklósi, Bartha, ill.: