Nógrád. 1970. november (26. évfolyam. 257-280. szám)

1970-11-10 / 263. szám

labdarúgás Eredmények, táb ázctofc NB I-es eredmények: Fe­rencváros — Újpesti Dózsa 2:2 (1:1), Vasas — Diósgyőr 6:0 (4:0), Bp. Honvéd — Sze­gedi EOL 6:0 (2:0), Tatabánya — MTK 3:0 (0:0), Csepel — Salgótarján 2:2 (1:0), Video­ton — Szombathely 1:1 (0:0), Rába ETO — Komló 1:0 (0:0). Pécs — Dunaújváros 3:0 (3:0), A bajnokság állása I. Ü. Dózsa 13 8 3 2 36-13 27 2. Bp. Honvéd 13 7 3 3 25-12 24 3. Vasas 13 8 1 4 30-13 23 4. FTC 13 6 3 4 19-12 23 5. MTK 13 4 7 2 22-18 22 í>‘. Pécs 13 4 7 2 16-10 20 7. Csepel 13 4 5 4 14-15 19 3. Diósgyőr 13 5 3 5 15-27 18 9. Tatabánya 13 5 2 6 17-15 16 30. SETC 13 5 4 4 21-20 16 11. Videoton 13 4 5 4 12-15 16 12. Haladás 13 5 2 6 21-25 15 13. Kába ETO 13 6 1 6 14-17 14 14. Komló 13 3 4 6 17-24 12 15. Dunaújv. 13 2 2 9 10-29 10 16. Szeged 13 1 2 10 7-31 5 NB n. Északi csoport: Nagy­hátony — Esztergom 3:1 (1:0), Volán SC — Kisterenye 3:0 (1:0), SKSE — MVSC 0:2 (0:1), Ikarus — Borsodi Bányász 5:0 (0:0), Kazincbarcika — Lenim- város 5:1 (2:1), Sátoralja­újhely — KELTEX 2:0 (1:0), Kossuth KFSE — BEAC 3:2 (1:1), Nyíregyháza — Vasas Iz­zó 2:1 (0:1). A bajnokság á/tlása \labdarúgó NB II. Várakozáson a'uli színvonal Nagybátony—Esztergom 3:1 (1:1) Nagybátomy, 500 nézó, v.: Stenczel. NAGYBÁTONY1 BÁ­NYÁSZ: Palhuber — Kecskés, Kegye, Dudányi — Kupcsulik (Rakonczás), Pozsár — Szkle­nár, Veres, Kovács F., Kovács I., Sarkadi (Nagy). EDZŐ: Laczkó Sándor ESZTERGOMI VASAS: Deési — Dóka, Kul­csár, Takács — Peszeki, Szon­di — Markó, Jámbor. Laczkó, György, Kara (Göbölös). ED­ZŐ: Buzánszky Jenő. A 16. percben. Veres kelle­metlen lövését szögletre véd­te a kapus. A 28. percben Szklenár átadása nyomán Ko­vács F. lerázta magáról őrző­jét, és hét méterről a jobb sa­rokba lőtt. 1:0. Ellentámadá­sok során Palhuber kétszer is szögletre tisztázott. Kovács F. mellé lőtt, majd Veres szög­letből csaknem gólt ért el. Az 50. percben Veres ki­ugratta Sarkadit. aki 14 mé­terről a léc alá bombázott. 2:0. A 60. percben Laczkó kiug­rott, és közelről szépített. 2:1. Kupcsulik fölé lőtt, majd Ko­vács I. a kimozduló kapust ta­lálta el. A 83. percben Nagy már a kapust is kicselezte, de kivárt, és szerelték. A 88. percben Kovács F. Kupcsulik- hoz gurított, aki a bal felső sarokba lőtt. 3:1. A színvonal és iram vára­kozáson aluli volt. A hazai csapat több gólhelyzetet dol­gozott ki, biztosan győzött. Jó: Palhuber, Kecskés, Szklenár, ill.: Peszeki, Szendi, Markó. Sulyok Sándor i. Volán 13 9 3 1 84-15 21 •> Kazincbe 13 9 3 1 27- 9 21 5. Izzó 13 6 3 4 25-16 15 4. MVSC 13 6 3 4 17-10 15 S. Nagybát. 13 5 5 3 19-13 15 6. S.-újhely 13 7 1 5 13-10 15 1. Ikarus 13 6 1 6 20-19 13 8. Nyíregyh. 13 5 3 5 10-14 13 9. SKSE 13 3 S 4 20-19 12 10. Kister. 13 4 4 5 13-13 12 lí. Eszterg. 13 5 2 6 14-19 12 KKFSE 13 4 4 5 13-18 12 13. BEAC 13 4 2 7 14-20 10 14. Leninv. 13 4 2 7 20-27 10 15. KEETEX 13 2 3 8 12-28 7 16. Borsod 13 2 1 10 11-32 5 Gázművek —Bgy. SE 4:2 (0:2) v.: Aquincum, 200 néző: Reveland. BGY. SE: Fenes — Jelen, Fábián, Cseri — Barta, Huttyán — Fesrencsik (Koffer) Homyák, Pribeli, Béres, Ba­lázsi (Mátyás). EDZŐ: Vad­kerti Jenő. A 20. percben Huttyán 16 méterről talált a hálóba. 0:1. A 30. percben kavarodás után Pribeli fejelt a kapuba. 0:2. A hazaiak két veszélyes tá­madását hárította a Bgy. SE védelme. Szünet után viszont csődöt mondott a védelem. A 48., 58., 80. és 85. percben gólt rúgott a Gázművek, így alakult ki a 4:2-es végered­mény. A Bgy. SE-ből • csak Huttyán és Pribeli játéka di­csérhető. Reiter László ÄPRÖHIRDETESEK Lé!elctelenül játszottak SKSE—MVSC 0:2 (0:1) Salgótarján, 500 néző, v.: fejelt. 0:1. A 44. percben Teuschlér. SKSE: Vári — Taj_ Nyerges 4 méterről sem tá­ti, Gáspár, Sebőik — Csala, lódít a hálóba« Pünkösdi — Pálmád, Nyerges ___ ( Bábel), Berta, Kavarnék II., SzuTlet utan » vendégek Antal. EDZŐ: Tóth István, ke««* jobDam. A 48. perc- MVSC: Mihalovszky — Króm- ben, Ki®s már Vári mellett is pastzíky, Taikács, Hernádi — elhúzott, de hosszan szakitet- Szemdiréi, Looker — Kunfelivi, fe maglat. Fokozatosan feljött Marosi, Molnár, Kiss Buczkó. 02 SKSE, de Anitái kétszer is EDZŐ: Szentmarjai 'Tibor. gólhelyzetben hibázott A ha­zaiak feltűnően idegesen és A mérkőzés elején úgy tűnt, llelekteleiniül játszattak. Soro- hpgy a hazaiak gólokkal nye- zatos kék-fehér támadások riik a találkozót. Pálmai élies után a 89. percben Marosi kö- beaidását Takács szögletre fe- Bélről a hálóba perdítetU 0:2. jelibe, majd Marosi lövését védte Vári. A 15. percben MVSC három rioretoK Nyerges jő helyzetben ügyet- csatárral is veszélyes hétyze- lenkedett, a másik oldalion tetaet teremtett Győzelmük Kiss bombáját szögletre ütőt- megérdemeflit. Jő: Takács, be Vári A 35. percben Buczkó Kiíss. Buczkó, míg a hazaiak elfutott, élesen keresztbe lőtt, közül nem dicsérhető, és a jól érkező Kiss a hálóba Oemény László Szabadrúgások után Volán SC—Kisterenye 3:0 (1:0) Rákoscsaba, 2500 néző, v.: Kiss szabadrúgásból a Jcapu- Kapcrei. VOLÁN SC: Szegedi fát találta eL A 38. perc- — Földi, Molnár (Tóth), Mán- ben Kiss húsz méterről gó — Erdős, Rattmann — szabadrúgásból a bal sa- Torök, Mezei, Káló, (Miskol- rokba talált 1:0. Beszorította czi), Kiss Bemáth. EDZŐ: ellenfelét a Kisterenye, de Kiss Jenő. KISTERENYEI BÁ- eredmény nélkül. NYÁSZ: Horváth — Király, „ , u . ., Bibók, Orosz — Gaiger, Már- Szünet utón a hazaiak bir- ton — Tarlósi, Boskó (Szom- tokoltók többet a labdát. _ Az széd), Szeberényi, Nagymaj- 54, Percben Kiss szabadruga- don, Taliga. EDZŐ: Dávid • »«n Horváth kiütötte a labdát, melyet Káló a hálóba vágott. 2:0. A 75. percben Kiss Szép Idő, jő pálya. Váltó- újabb szabadrúgása utón Mis- zatos, küzdelmes játék alakult kolezihoz pattant a labda, aki ki. Mindkét csapat ügyesen a bal sarokba fejelt 3:0. A adogatott. A 12. percben szög- mezőnyben egyenrangú Kiste­let utón Gaiger kézzel lehúzta renye helyzeteit nem tudta a labdát. A 11-est Bemáth a kihasználni. A listavezető Vo- bal sarok mellé lőtte. A 34. Ián SC rászolgált a győzelem­percben Boskó 12 méterről re jő: Kiss (a mezőny leg- alig lőtt mellé. A 36. percben jobbja)> Földi, Erdős, Mezei, ill.: Horváth, Bibók. Győri László Azonnali belépéssel felveszünk férfi- és női Kiadó Balassagyar- Autódaru-vezetőt és maton 300 négyszögö- könnyűgépkezelőket les telek. Domb utca azonnali belépéssel munkavállalókat be­6. alatt. felveszünk. Fizetés tanított automata gép*­..........— ■ megegyezés szerint, kezelőnek, anyagmoz­K ocsikísérőt, belső Jelentkezés minden gatókat, raktári munkást fel- nap 7-től 16 óráig gépbeállító és szerszámlakatoso­kat, henger- és fu­veszünk alkalmazás- városi tanács vb, mély­hoz. Erkölcsi bizonyít- építő üzem munkaügyi ratköszörűst, szer- vány szükséges. FÜ- csoportján, Salgótar- számedzőt, asztalost, SZÉRT-fiók Salgótar- ján. Kertész u. 2/a. ján. nagyállomás. Magyar Pamut­ipar, Bp., Üjpest. IV., Erkel u. 30., felvesz szövő, fonó, lakatos, eszter­gályos. villany- szerelő. kőműves szakmunkásokat, női és férfi segéd­munkásokat, to­vábbá 15. életévü­ket betöltött lányo­kat szövő. fonó. csévélő betanuló- nak. Színes nagy árjegyző Künk új kiadása meg­jelent» Kérésére díj­mentesen megküldjük, varipari Vállalat, Bu­kőművest. Jelentkezés személyesen vagy írásban vállalatunk munkaerő-gazdál­kodásán. Cím: Csa­Rózsák. hatszá2 fajta újdonság i Ezüstfe­nyők. virághagymák, díszcserjék. Szállítás postán Szalkai-kerté- szet. Budapest. Nép- köztársaság u. fl dapest, xm., Váci út 168. Salgótarján terüle­tén vennék 2—3 szo­bás, kertes házat. Előleg kora tavasz- Értesítjük ügyfe- . yétdAr, kp­leinket, hogy a Tér­melőszövetkezetek ..Beköltözhető” Jel­Építési Vállalkozása *8^® salgótarjáni Rétság. új címe: Rét- hirdetőbe. sági Építőipari Szö­vetkezeti Közös lalat, Rétság. Vál- Vásártéren garázs ki­adó. Érdeklődni le­het: telefon: 12-12, 177. Az Állami Biztosító mellék. salgótarjáni járási fi- ~ ók ja jó kereseti lehe­tőséggel szervezői 488 négyszögöles gyü­munkára felvételre ke- mölcsöskert rtyírjesi középiskolai üdülőtelepen eladó. végzettséggel ren­delkező férfimunka­erőt. Pince felépítve. Ér­deklődni: Balassagyar­mat, cipő bolt. Kísért Komié Lazítás utáni sikeres hajrá Csepel—SBTC 2-2 (1:0) »Kicsi a rakás” jelenet Toldi gólja után. így Srfiltek as SB TC -játékosai a sírból vissza­hozott pontnak Csepeli, 200© néző, Soma- lövésébe vetődött bele jő ér- Alacsony színvonalú, köae- lai (Bacsó, Neuber dr.). Cse- zékikel Szőke. Az 53. percben pes iramú mérkőzés. Mindkét pel; Láncakor. — Pető, Mól- Kandi—Gulyás—Varga akció csapat sportszerűen küzdött, nár, Hunyadi — Faludi, Kajdl után a szélső 16 méterről a Az I. félidőben a hazaiak so- — Varga, Roítenbilter, Kai- jobb alsó sarokba lőtt. 2:0. kát támadtak, a gólhelyzeteik: már, Gulyás, Takács. Edző: Az 56. percben Takács be- aránya 4:3 volt a javukra. Szünet utón mindez Mytató­Keszthelyi Mihály. SBTC: Szőke — Baranyai, Kmetty, Geese — Szalad, Vertig — Kriskó, Répás, Horváth, Bá6- td, Jeck. Edző: Moór Ede. Csere: Básti helyett Toldi, Kriskó helyett Kajdi az 59. percben. Takács helyett Csor­dás a 74. percben. Wottava játékvezető megbe­tegedett, így az egyik partjel­ző, Somlai ugrott be bíráskod­ni. Álmos hangulatban kezdő­dött a találkozó Az első iz­galmat Kmetty okozta, miután Pető belőtt labdája a lábáról csaknem a hálóba került Tá- madigaitott a Csepel. Sok volt a. pontatlan átadás, áz ácsorgás. A 17. percben Hunyadi előretört, kiugrat­ta Gulyást, aki visszahúz­ta a lábát és a bai felső sarokba bombázott. 1:0. A 21. percben kecsegtető akciót ve­zetett Jeck és Bástí, de tál­dott egy negyed óráig. A pi­ros-kékek fürgébben mozog­tak, pontosabban adogattak. A gólhelyzetek aránya ekkor 5:3 volt a Csepel javára. . Az SBTC — csakúgy mint Kom­lón — az utolsó húsz percben nagy hajrába kezdett. Kapu­jához szegezte ellenfelét, de az egyenlítés csak az utolsó előt­ti percben sikerült. Vélemé­nyünk szerint a csapat gyen­gén melegített be, Igen nehe­zen lendültek játékba. Érde­mes lenne egyszer már akkor is teljes erőbedobással küzde­ni, amikor még nem 0:2 az eredmény. A Csepel csapatából a védők közül Hu­nyadinak támadásvezetésre is futotta erejéből. Rajta kívül Rottenbiller, Gulyás és Var­kombdnátták és végül Lan ez- Vertig az FTC elleni mérkő- w ny^tott «fogadható játé­fcft* «lA/li-A lonrÁeAt /Da zés után most ts kitűnően játszott Az SBTC Koppány György felvételei kapujában Szőke a gólokat nem védhette, néhányszor bra­vúrosan vetette magát a lalb- adott, az üresen álló Gulyás da útjába. A közvetlen véde­és Kalmár elvétette a labdát, lemből Kmetty volt a leg­Az 59. percben Moór edző le- jobb, bár korántsem játszott cserélte a 6okat egyénieskedő hiba nélkül. Vertig a csapat sén lőtY”l(4a»’ labda1 "petöh^n B^^ “ a gyámoltalanul legjobbjának bizonyult: nem élakadt.*’ Jeck* ebben IzM- játszó Knskót. ismert elveszett labdát, az szakban kerékkötőié volt a va szépített az SBTC. Lancz- egész mérkőzésén egy hibát támarHiooknalr a íi rvM-oben kor kigurított, Hunyadi és vétett. Rajtuk kívül Szalai, Kme tt vt° lafzereHe* Va^I^ Mo,nár egymásra várt, Hor- Répás és Toldi játszott eüfo­vKÄöltZÄVÄS- 23u1*5£S fíabda"aaki közelről a jobb sarokba lőtt. Somlai játékvezető beugrá- 2:1. A 69. percben Kmetty a sa nem sikerült valami fénye* 11-es pontnál szerelte Kai- sen, a 11-est elhamarkodottan márt, a játékvezető túl szigo- Tavihhro s— - . rúan 11-est ítélt. A büntető­- nek Takács futott neki és a jobb kapufára lőtte a labdát, majd a védők felszabadítot­kor védte Básti lövését. (Pe­dig ketten álltak szemben Fa­lud ival.) A 30. percben Varga jobbról beadott, Gulyás fejese nyomán Baranyai a gólvonal­ról vágta ki a labdát. A 33. percben Takács kiugratta Gu­lyást, lövésébe Szőke beledob­ta magát. A 36. percben sza­badrúgás nyomán Básti átívelt balra, Horváth közelről gyen­te, aki kivárt és felszabadítot­tak. n. félidő harcolt ki a Csepel. Nagy helyzetekben hibáztak a csa­Rozgonyi István tárok. Varga kapásból az üres tak Az utolsó húsz ben kapu fölé lőtt, majd Kalmár élénkebb> érdekesebb iett a Szécsényi járás Hírek innert-onnan Az MTS járási tanácsa no- műinkét végeztek el táirsadal- vember 15-én délelőtt tartja ml munkában. II. féliává ülését Szécsényben. Az MTS II. kongresszusa ha- • tározatánák végrehajtásáról tanácskoznak. Ezután egyesü- A serdülő labdarúgóik járá- leti vezetők jutalmazására ke- sd bajnoksága után jövőre fiú rüi sor. kézilabda és leány röplabda serdülő bajnokságot is szer- ♦ veznék a szécsényi járásban. Az anyagi kiadások fedezésé- Magkezdttlák Szécsényben a re céltámogatásiban részesítik Mezőgazdasági Technikum a nevező sportköröket, spoirttelepének körülkerítését. A kispályás kombinátot vilá- ** gí'téssal is felszerelik. Így este is játszhatnak tenisz- és kézi- láb da-méxkőzést. Varsiányban 1972-re saei’et­A „Jó tanuló — jó sporto­ló” mozgalmat eddig csak a középfokú iskolákban hirdet­ték meg. Szécsényben új kez­deményezésit vezettek be. A Mikszáth Általános Iskolában mák befejezni az új sporttelep ig meghirdetették a „Jó ta- építését. Az idén több mint nulió — jó sportoló” mozgal- 40 ezer forint értékű föld- mat. játék. Teljesen beszorult a Csepel, most már Jeck is több lelkeseídéssel küzdött. Keszt­helyi edző is cserélt, de a já­ték képe nem változott. A 82. percben Szalai szöglete után tűzijáték alakult ki a kapu előtt, de egy láb mindig köz­benyúlt. A 88. percben Kal­már nagy helyzetben nem ta­lálta el a labdát. A 89. perc­ben a védők röviden szabadí­tottak, fel és Toldi 18 méter­ről — átlőve a védőfalat — kapásból a jobb alsó sarokba bombázott. 2:2. A TOTÓ 45. HETI EREDMÉNYE 1. SZEOL—Bp. Honvéd 2 OíS 2. Rába ETO—Komló 1 1:0 3. Haladás—Videoton X Irt 4. Pécs- Dunaújváros 1 3:0 5. Székesf. MÄV—Kecsk. X OH) 6. Pécsi B.—Oroszlány X Irt 7. Dorog—Pécsi Ércb. 2 Őrt 8. BEAC—Kossuth KFSE 2 2:3 9. Szarvas—Lehel X 0:0 10. Sz. M AV—Pénzügyőr X 0:0 11. Napoli—Juventus 1 1.-0 12. Torino—Fiorentina X irt 13. Milan—Inter. 1 3:0 +1 14. Catania—Varese X 0:0 MB I. tartalék Csepel—SBTC 1:0 (1:0) Csepel, 100 néző, v.: Ne- Macska, Marti — Lisztóczki, über dr. CSEPEL: Szeles — Koklnda — Loch, Bartha, Egri, Navratil, Frits, — Ba- Szoó, Dóra (Kapás). Kökény, logh. Siklósi — Gergely, Ma- GÓLLÖVŐ: Sándor. JÓ: Sán- yer. Sándor. Losonczi, Gon- dór, Balogh, Losonczi, ill,! dár. SBTC: Magyar — Bállá, Macska, Kokinda. NÓGRÁD - 1970. november 10., kedd 7