Nógrád. 1970. augusztus (26. évfolyam. 179-203. szám)

1970-08-18 / 193. szám

Lelkesedés, iram, jó támadójáték, biztos győzelem SBTC—Dunaújváros 3:1 (2:0) Salgótarján. 5000 néző, v.: Szkokén. SALGÓTARJÁN: Szőke — Baranyai. Kmetty, Vertig — Szalai, Básti, Toldi — Kriskó, Répás, Horváth, Jeck. EDZŐ: Moór Ede. DU­NAÚJVÁROS: Papp — For- maggíni, Roppert, Nagy E., Csen — Somogyi, Csörghő, So- mogyvári — Harangi. Mártha, Bartók. EDZŐ: Szűcs Gyula. A 3+3+4-es hadrendben kezdő SBTC már az első per­cekben nagy lendülettel tá­madta a dunaújvárosi kaput. Percenként helyzeteket terem, tett az ötletesen kombináló tá­madósor. Kriskó lőtt beadásá­ról Horváth csak centiméte­rekkel késett le. Vertig lapos távoli lövését Papp kiejtette, majd Kriskó elöl előrevető- déssel tisztázott. A 3. percben Básti szabadrúgása a felső lé­cet, s Papp kezét érintvé hagyta el a játékteret. A 4. percben Jeck bombázott fölé. Az 5. percben újból Kriskó lőtte középre a labdát, Básti fél méterrel hibázott. A Duna­újváros átengedte a kezdemé­nyezést. A játéktér kéthar­mad részét a hazai középpá­lyások uralták. A 12. percben kapta Szőke az első lövést. Egy 40 méteres előreívelt lab­dát csípett el Mártha elől. A nagy hazai nyomás a 16. perc­ben érett góllá. Szalai a jobb­szélen elhúzott Cseh mellett, az alapvonalról az ötös sarká­ra ívelt. Horváth magasan felugorva fejjel a kapu jobb oldalába juttatta a labdát. 1:0. Továbbra is a Dunaújváros térfelén folyt a játék. A 18. percben Básti 25 méteres éles lövését Papp előre vetődve tisztázta. Mintegy negyedórás hazai mezőnyfölény követke­zett. Ebben a játékrészben az előretolt csatárok elkapkod­ták helyzeteiket. Kmettyék- nek változatlanul kevés dol­guk akadt. A 32. percben Jeck átkígyózott a dunaújvá­rosi védőkön, de az ötös sar­káról lőtt bombája az oldal- hálóba vágódott. A 37. perc­ben újabb hazai gólhelyzet maradt kihasználatlanul. Hor­váth fejelt Jeck elé. A szél­ső a tizenegyes pontról esté­ben kapáslövéssel a jobb sar­kot célozta, de Papp résen volt. Még ugyanebben a perc­ben Horváth fejelt a bal fel­ső sarok fölé. A fergeteges hazai támadások a 42. perc­ben újra góllá értek. Répás az alapvonalon három védőt cselezett ki, majd visszagurí­tott. A kapu előtt nagy volt a kavarodás, Jeck kapura lőtt labdája a védőkről Ba­ranyai elé pattant, a felfutó hátvéd lekezelte a labdát, és a résen át a jobb alsó sarok­ba küldte, 2:0. A szünetben a Dunaújváros­nál Ruppertet Boromissza, Bartókot Kovács váltotta fel. Az iram a szünet után is vál­tozatlanul heves volt, s a ha­zad nyomás tovább tartott. Már a 47. percben Básti bal felső sarokba tartó lövését védte Papp nagy bravúrral. Majd Horváth késlekedett biz­tató helyzetben. A 60. perc­től kiegyenlúlyozottabbá vált a küzdelem. Mártha volt a kezdeményező. Egyén! játék után (Kmettyék verve voltak) 8 méterről élesen lőtt, Szőke a dunaújvárosiak első és egyetlen gólveszélyes lövését a léc alól tornászta szögletre. A 62. percben újabb dunaúj­Az utolsó negyedórában sem csökkent áz iram. A hazaiak kezdeményeztek többet. A tá­madósor változatlanul jó lab­dákat kapott. ,A dunaújvárosi védelem jól zárt. Így Papp kapujára már csak egy-két lö­vés szállt. A hazai együttes nagyon régen látott jó játékkal, élveze­tes 90 percet nyújtott a mind­végig lelkes nézőseregnek. A dunaújvárosi taktika eleve mezőnyfölényt biztosított. Az Nagy az öröm Baranyai gólja után. városi támadás veszélyeztette Szőke kapuját. Kmetty ezút­tal szögletre mentett. A 74. percben Répás ismételt. Üjbód az alapvonalról a fedezetle­nül hagyott Horváth elé gu­rított. A középcsatár a jobb belsővel a kapu torkából a hálóba lőtt, 3:0. A következő percben gólt kapott a hazai együttes. Somogyi Vertig mel­lett elhúzott, majd Somogyvá- rihoz továbbított, ö Csörghőt szöktette. A középpályás Kmettyt lerázva 16 méterről az állva maradt Szőke mellett a jobb sarokba juttatta a lab­dát. (A védelem ludas volt). SBTC középpályásai ügyeden használták ki az előnyt, hosz- szú keresztlabdákkal, vagy rö­vid, szellemes átadásokkal igen sok helyzetet teremtettek. A dunaújvárosi taktikára jellem­ző, hogy a mérkőzés nagy részében egyedül Mártha ját­szott csatárszerepet. így Sző­ke tétlenségre volt kárhoztat­va. A hazai együttesben Ba­ranyai, Kmetty, Szalai, Básti. Horváth és Jeck átlagon fe­lül, Toldi és Répás kitűnően játszottak. A Dunaújvárosból Papp, Nagy Ervin, Cseh és Mártha jeleskedett. _ u-_ Mátyus László NB I. fartő lék cső port SBTC—Dunaújváros 3:1 (1:0) Salgótarján, 2000 néző, v.: Dombai. SBTC: Magyar — Csikós, László, Jávori — An­gyal, Macska — Kökény, Bar- ta. Szoó, Varga, Loch. Duna­újváros: Kulcsár — Bodai, Andriska, Földvári — Kama­rás, Nagy — Szabó Z. (Med- vegy), Simon, Debreceni, Szabó S., Cziegler, Pintér. Az SBTC fiataljai végig nagy iramot diktálva lendüle­tes támadójátékkal lepték meg ellenfelüket. A 15. percben Labdarúgás Eredmények, táblázatok Az NB I. legutóbbi fordulójának Sátoralja. eredményei: Csepel—Bp. 'Honvéd 6. Borsod 2:1 (0:0), Ferencváros—Pécsi Dó- Esztergom zsa 3:i (1:0), MTK—Videoton 1:1 Kazincb. (0:0), Szombathely—-Diósgyőr 3:2 KELTEX (1:1), Rába ETO—Szegedi EOL 2:0 Kisterenye (0:0), SBTC—Dunaújváros 3:1 SK.SE (2:0), Újpesti Dózsa—Komló 6:0 12. KKFSE (3:0). ^ 13. Nagybátony 14. BEAC 1 1 - - ISO 2 1 - 1 - 2:2 1 1 - 1 - 2:2 1 1 - 1 - 0:0 1 1 - 1 - 2:2 1 1 - 1 - 0:0 1 1 - 1 - 2:2 1 1 - - 1 0:1 ­1 - - 1 2:3 ­1 - - 1 1:3 ­A bajnokság állása 15. Nyíregyh. 1 - - 1 0:3 ­16. Ikarus 1 - - 1 2:1 S 1 1. Ü. Dózsa 8 2 2­. 11:0 12 2. FTC 8 2 2­. 5:2 12 A TOTÓ 33. HETI 3. Vasas 6 2 2 .­4:0 10 EREDMÉNYE 4. Bp. Honvéd 7 2 1­1 5:2 9 1. Komló—Üjp. Dózsa 2 0:6 5. Csepel 6 2 1 1 3:2 9 2. SBTC—Dunaújváros 1 3:1 6. MTK 7 2­2­2:2 9 3. Videoton—MTK X 1:1 7. Pécs 5 2 1­1 5:4 7 4. Haladás—DVTK 1 3:2 8. DVTK 5 2­1 1 3:4 6 5. Rába ETO—SZEOL 1 2:0 9. Dunaújv. 4 2 1­1 2:3 6 6. Oroszlány—Egyetértés 2 1:2 10. Haladás 3 2 1­1 4:6 3 7. DVSC—MÁV DAC 2 1:2 11. Videoton 3 2­1 1 í: 2 4 8. Leninváros—Nagybátony 1 3:2 12. SBTC 2 2 1­1 3:6 4 9. Kisterenye—Kazincb. X 0:0 13. Tatabánya 4 2­­2 1:4 4 10. MVSC—Nyíregyháza 1 3,eo 14. Rába ETO 1 2 1­1 2:4 3 11. Lehel—Cegléd 2 1:2 15. Komló 2 2­1 1 1:7 3 12. V ecsés—Középítők 2 0:2 16. SZEOL 1 2­­2 0:4 1 13. Ajka—Bauxitbányász 1 4:1 A csapatok neve után a jutalom­+1 pontok száma szerepel. 14. Bakony—Máza-Szászv. 1 3:0 Az NB II. Északi csoport I. rrdulójának eredményei: Volán C—BEAC 3:1 (2:0), Vasas Izzó— carus 6:2 (1:2), Esztergom—KEL- EX 2:2 (2:1), Sátoraljaújhely— lossuth KFSÉ 1:0 (1:0), Miskolci SC—Nyíregyházi Spartacus 3:0 :0), Kisterenye—Kazincbarcika :0, Leninváros—Nagybátony 3:2 5:1), Borsodi Bányász—Salgótar- áni Kohász 2:2 (2:1). A bajnokság állása 1. Izzó 1 1 - - 6:2 2. MVSC 1 1 - - 3:0 3. Volán 1 1 - - 3:1 4. Leninváros l 1 • • 3:2 A 33. heti totónyeremények az illeték levonása után a követke­zők: 13 találatos 31 darab, a nyere­ményük egyenként 14 635 forint. Ebből 13 plusz i találatos szel­vény 22 darab, a nyeremény és a jutalom együttesen 22 273 fo­rint. 12 találatot 690 fogadó ért el, nyereményük egyenként 442 fo­rint. U találatot 6619 fogadónak volt. nyereményük egyenként 46 forint A 10 találatos szélvények száma 38 732 darab, ezekre egyenként 15 forintot fizetnek. Loch jó helyzetfelismerés után védhetetlenül juttatta a háló­ba a labdát. 1:0. A félidő vé­géig a hazaiak veszélyeztet­tek. Az idősebb évjáratú el­lenfél rutinos védői igen sok gólveszélyes helyzetben tisz­táztak. Szünet után változat­lanul nagy iramban támadott a Bányász-együttes. A 60. r-rc- ben Varga 16 méterről védhe­tetlenül bombázott a bál fel­ső sarokba. 2:0. Nem sokkal később Kökény lőtt parádés alakítás után védhetetlen gólt. 3:0. Az utolsó negyedórában kiegyensúlyozottá vált a küz­delem, és a 80. percben a ven­dégek Medvegy góljával szé­pítettek. 3:1. Jó: Csikós, Macska, Loch, ill.: Andriska, Nagy F., Debreceni. Röplabdában aranyérem Befejeződtek az I. munkahelyi spartakiád országos döntői Vasárnap ünnepélyes kere­tek között befejeződtek az I. munkahelyi spartakiád orszá­gos döntőjének küzdelmei Sal­gótarjánban. Kézilabdában, röplabdában és kispályás lab­darúgásban hét bajnokot avattak. Nógrád színeinek kép­viseletében három salgótarjáni csapat harcolta ki korábban az indulás jogát, örvendetes, hogy a ZIM férfi röplabda­csapata aranyérmes lett. A Nógrádi Szénbányák Vállalat favoritnak számító kispályás labdarúgócsapata bronzérmet szerzett. A Nógrádi Szénbá­nyák Vállalat női röplabda­együttese az 5. helyen vég­zett. KISPÁLYÁS LABDARÚGÁS Végig sportszerű légkörben, az SBTC felújított salakos pá­lyáján rendezték meg a kis­pályás labdarúgás mérkőzése­it. A találkozókat inkább a küzdőjelleg, . mint színvonal jelleVnezte. A Szojka Ferenc által vezetett Nógrádi Szénbá­nyák Vállalat gárdája az öregfiúk mérkőzéstől fáradtan lépett pályára, és így csak a 3. helyért vetélkedhettek. Mindkét csoportban nagy küz­delmet vívtak a döntőbe­jutásért. A meglepetés — ka­posvári győzelem —, azt bi­zonyította, hogy NB I-es ru­tin önmagában nem elég a győzelemhez. EREDMÉNYEK Iparcikk, Sopron — Veszp­rémi Vízművek 0:0, Miskolci Tervező Vállalat — Csepeli Csőgyár 3:2, Veszprém — Mis­kolc 0:0, Csepel — Sopron 2:0, Sopron — Miskolc 1:0, Csepel — Veszprém 3:0, Kaposvári Elektroncsőgyár — Nógrádi Szénbányák Vállalat 2:0, Bu­dapesti Textilfestő — Szegedi Nyomda 2:0, Kaposvár — Bu­dapest 1:0, Kaposvár — Sze­ged 1:0, Nógrádi Szénbányák Vállalat — Budapest 2:1. Mérkőzések a 3—8. helyért: Miskolc — Budapest 1:0, Sze­ged — Veszprém 3:1, Nógrádi Szénbányák Vállalat — Sop­ron 1:0. Döntő: Kaposvár — Csepel 1:0. Végeredmény: 1. Kaposvár, 2. Csepel, 3. Nógrádi Szénbá­nyák Vállalat. 4, Sopron, 5. Miskolc, 6. Budapest, 7, Sze­ged, 8. Veszprém. KÉZILABDA A legszínvonalasabb küzdel­meket a kézilabdázók vívták. Mindkét csoportban — férfi­aknál és nőknél — a hatva­niak kivételével NB I-es csa­patokkal rendelkező városok harcolták ki a csoportelsősé­get. A férfiaknál az A-cso- portban a Csepeli Vasmű — Dunai Vasmű találkozó dön­tőnek .-is beillett. Női eredmények: Debrecen — Sopron 15:2, Csepel — Du­naújváros 9:3, Tolna — Jász­berény 7:2, Hatvan — Beloian­nisz.^. Mérkőzések a 3—8. helyért: Beloiannisz — Deb­recen 8:5, Tolna — Dunai Vas­mű 8:5, Sopron — Jászberény 6:4. Döntő: Hatvan — Csepel 7:4. Végeredmény: 1, Hatvan, 2. Csepel, 3. Beloiannisz, 4. Deb­recen, 5. Tolna, 6. Dunai Vas­mű, 7. Sopron, 8. Jászberény. Férfieredmények: Győr — Ormosbánya 19:11, Csepel — Dunai Vasmű 16:11, Baranya — Alföldi Kőolaj 13:7, Duna­keszi — ÉVIG 30:20. Mérkő­zések a 3—8. helyért: Győr — Dunakeszi 21:11, Szolnok — Dunai Vasmű 22:12, ÉVIG — Ormosbánya 11:9. Döntő: Csepel — Baranya 12:11. Végeredmény: 1. Csepel, 2. Baranya, 3. Győr, 4. Duna­keszi, 5. Szolnok, 6. Dunai Vasmű, 7. ÉVIG, 8. Ormosbá­nya. RÖPLABDA A különböző színvonalon játszó résztvevők nagy gondot okoztak a mérkőzésvezetők­nek. Végül is a térti- és női mezőnyben csoportgyőztesként az St. ZIM és a Kaposvári Pamutfonó veretlenül jutott a döntőbe. Női eredmények: Nyíregy­háza — Nagykanizsa 3:0, Vi­deoton — Hírlapkiadó 3:0, Kaposvár — J ászárokszállás 3:0, Belöiannisz — Nógrádi Szénbányák Vállalat 3:0. Mér­kőzések a 3—8. helyért: Be­loiannisz — Nagykanizsa 3:0, Nógrádi Szénbányák Vállalat — Videoton 3 A, Hírlapkiadó — Jászérokszállás 3:1. Döntő: Kaposvár — Nyír­egyháza 3:0. Végeredmény: 1. Kaposvár, 2. Nyíregyháza, 3. Beloiannisz, 4. Nagykanizsa, • 5. Nógrádi Szénbányák Vállalat, 6. Vi­deoton, 7. Hírlapkiadó, 8. Jászárokszállás. Férfieredmények: Győr — Debrecen 3:1, Dunai Vasmű — MOM 3:0, Szolnok — Kapos­vár 3:1, St. ZIM — Kémény­seprők 3:0. Mérkőzések a 3—8. helyért: Dunai Vasmű — Szol­nok 3:0, Debrecen — Kapos­vár 3:1, MOM — Kéménysep­rők 3:2. Döntő: St. ZIM — Győr 3:0. Végeredmény: 1. St. ZIM, 2. Győr, 3. Dunai Vasmű, 4. Szolnok, 5. Debrecen, 6. Ka­posvár, 7. MOM. 8. Kémény­seprők. AFRÓHIRD1ET® § R K Eladó ház. Ka­rancsalja, Kossuth u. 20. Családi ház eladó 12 000 Ft-ért. Na­rancs alj a, Gusztáv- bányatelep, Gordos Ferenc. Veszek házhelyet vagy házat. Cím: Ki- adóhivatal, Salgótar­ján. Magyar Pamut­ipar Budapest, IV. Erkel u. 30. fel­vesz: szövő-, fo­nó-, lakatos-, esz- cergályos-, villany­szerelő, kőműves szakmunkásokat, női és férfi se­gédmunkásokat, továbbá 15. élet­évüket betöltött lányokat, szövő-, fonó- és csévél' betanulónak. Sürgősen eladó 408­as Moszkvics. Bércéi, Tabán u. 6- Megte­kinthető minden nap. 850-es FIAT eladó. Érdeklődni lehet a 27-96-os telefonon. Salgótarjáni más­fél szobás összkom­fortos lakásom elcse­rélném 2 vagy 3 szo­básra. ,,Előnyös” jel­igére a hirdetőbe. Üj-zélandi fehér anyanyulak, gyö­nyörű példányok. 4 darab eladó. Salgó­tarján, Rákóczi út 320. Salgótarjánt in­gatlankezelő Vál­lalat felvételre ke­res: kőműves, nyugdíjas kőműves, tetőfedő, bádogos, gépkocsivezető, gépkocsi- és szállítási előadó szakmunkásokat, valamint férfi segédmun­kás és gyors-, gépírónőL, Bérezés megegye­zés szerint. lelent- cezni lehet a vál­lalat munkaügyi '«ztályán. 16 évet betöltött lá­nyokat szövőnek fel­vesz a Pamuttextil Művek Jacquard Szö­vőgyára Üzemgazdasá­gi idő 12 bét: ezen Idő alatti havi 1050 Ft brut­tó fizetést és napi 1 Ft-ért ebédet biztosí­tunk. Lakást mini­mális térítés mellett leányotthonszerű el- nelyezésben adunk. Je. lentkezés: írásban a PTTVI Jacquard Szö­vőgyára Üzemgazdasá­gi osztályán. Bp. Xm.. Szekszárdi u 10— 2S Moszkvics 407-es személygépkocsi el­adó. Bencsik Imre. Vizslás. Érettségizett, kezdő gyors- és gépírónő elhelyezkedne Salgó­tarján területén. Le­veleket „Bizalmas*' jeligére a salgótar­jam hirdetőbe. Labdarúgó NB II. Kisterenye—Kazincbarcika 0:0 Kisterenye, 690 néző, v.: Bállá Gy. Kisterenyei Bá­nyász: Horváth — Király, Bi­bék, Orosz — Geiger, Márton — Szeberényi, Boskó, Kovács, Nagy máj dón, Taliga (Kaszás). Kazincbarcikai Vegyész: Fü- löp — Lipcsei, Ködmön, Er- dősi — Szitka, Várhelyi — Lá­zár, Varga. Tóth, Ráczi, Cser- venka. Edző: Nagy György. Nagy iramban kezdett mind­két csapat. Változatos játék alakult ki. A 7. percben Fülöp Nagymajdon elé ütötte a lab­dát, de a csatár közelről fölé lőtt. A 17. percben Nagymaj­don került ismét óriási hely­zetbe, de ezúttal a kapusba lőtt. A hazaiak irányították a játékot, a vendégek jobbára védekeztek. A 26. percben Nagymajdon kihagyta harma­dik gólhelyzetét. A 37. perc­ben Ráczi elől bravúrosan mentett Horváth. A II. félidőben fokozódott az iram. Mindkét együttes nagy becsvággyal küzdött. Be­szorultak a vendégek. Előbb Kovács lőtt alig mellé, majd Taliga fejesét védte Fülöp. Ezután Kovács, majd Varga. veszélyeztetett. A 84. és 86. percben Nagymajdon ismét gólt szerezhetett volna, de kő- - zelről csak a kapust találta el. A jó érőben levő két csapat; nagy küzdelmet vívott. A ha-1 zaiak hadilábon álltak a sze­rencsével. Nagymajdon egye­dül öt gólt rúghatott volna! Jó: Király, Geiger, Márton, ill.: Fülöp (a mezőny legjobb­ja), Lipcsei, Erdősi. Győri László Közelebb álltak a győzelemhez Borsodi Bányász—SKSE 2:2 (2:1) Sajőszentpéter, 600 néző, v.: Csernefalvy. Borsodi Bányász: Vörös — Takács, Katona, Né- gyesi — Karajz (Golitkó), Lukács — Benkő I., Bódis, Csipke, Tátrai, Szűcs. Edző: Bánáti Rezső. Salgótarjáni Kohász: Vári — Tajti, (Pál­mai), Gáspár, Sebők — Csa- la, Pünkösdi — Bartha, Roz- gondi, Nyerges, Szeberényi, Antal. Edző: Tóth István. Az első negyedórában tapo- gatódzó játék alakult ki. A 20. percben Csata jobbról átívelt és Szeberényi a bal sarokba fejelt, 0:1. A 26. percben gyors hazai támadás végén Szűcs talált a hálóba, 1:1. A 33. peroben Antal Rozgondi- hoz továbbított, kinek óriási lövése a felső lécen csattant. A 43. percben hazai szöglet után a védők röviden szaba­dítottak fel, és Tátrai a háló­ba lőtt, 2:1. Az 56. percben gyors jobb­oldali támadás után Nyerges átadását Bartha 7 méterről fejelte a hálóba 2:2. A 65. percben Antal beadását Nyer­ges kapta, lövése a kapufát találta el. A vendégek kez­deményeztek többet, és köze­lebb álltak a győzelemhez. Jó: Négyési, Karajz, Csipke, Tát­rai, ill.: Csala, Rozgondi, Sze­berényi. Leninváros—Nagybátony 3:2 (2:1) Leninváros, 600 néző, v.: Biróczki. Lenlnvárosi MTK: Dohány — Breuer, Homródi, Kecskó (Németh) — Zumpf. Tóth — Gunics. Halsz, Széles (Kiss) Bodzsár. Frits. Edző: Bán Nándor. Nagybátonyj Bá­nyász: Palhuber — Ráduly. Pozsár. Ludányi — Kupcsulik (László), Rakonczás — Nagy. Kovács I., Kovács II., Kegye, Sarkadi (Szklenár). Edző: Laczkó Sándor. A mérkőzés első félidejében Gunics és Bodzsár irányításá­val a hazaiak sok szép tá­madást vezettek. Szünet után feljött a vendégcsapat, de még 11-est is hibázott. Góllövő Gunics. Bodzsár. ^umpf Öl­esből). ill.: Kovács II. (2). Jó: Zumpf, Gunics, Bodzsár, ill.: Kovács II., Rakonczás. Nógrád megyei Vegyesipari Javító Vállalat * felvételre keres autószerelő szakmunkásokat Bér: megegyezés szerint. Minden második héten szabad szombat. Jelentkezés: Zagyvapálfalva. Kölcsey út 17., Varga Gyuláné, munkaügyi előadónál. Tel.: 11-08. NOGRAD — 1970. augusztus 18.. kedd