Nógrád. 1970. május (26. évfolyam. 101-126. szám)

1970-05-28 / 123. szám

\ íi volt a hot«<M Nyári úttörőolimpia, megyei döntő Hatszáihúsran versenyeztek A VI. nyári útitörőolnmipiia megyei döntőjét nyolc sport­ágban 620 tanuló részvételé­vel a hét végén Salgótarján­ban rendezték meg. A járásá- városii versenyek győztesei, valamint az atlétikai szintet teljesítők indulhattak. A rét­sági járás úttörői viszontag­ságos körülmények között ér­keztek Salgótarjánba, mert nem kaptak külöuautóbuszt. A színvonalas megyei döntő­ről az első helyezettek jutot­tak tovább a területi finálé­ra, melyet június 17—18-án M'-S'kolcom öt megye legjobb­jai részvételével bonyolítanak le. EREDMÉNYEK Atlétika Leány HM) m: t. Reiter Ri­ta (Bgy. Rákóczi), távol: 1. Te­lek Katalin (Karamosalja), magas. Becze Júlia (Zagyva- pálifiaivia), kiislabda: l. Koőis Ágnes (Nagybátony), súly: 1 Kucsik Erzsébet (jobbágyi), (00 m: Deák Erika (Baglyas- alja), 4x100 m: 1. Zagywapái- faílva. Fiú 100 m: l. Fekete Ká­roly (Nagybátony). távol: 1. Kuris Károly (Bgy. Dózsa isik.), magas: 1. Cseri Bál (Bgy. Bajcsy), kisliabda: 1. Haiway Andirás (Bgy. Dózsa isk.), súly: 1. Kiss István (Kisitenenye), 600 m: 1. Szláf- toa László (St. Gagarin), 4x100 1. Bgy Bajcsy. Négytusa Vegyes csapat: páilfalva. Röplabda Kézilabda Leanycsapat. I. Bgy. Ifjú­ság Isk.. fiúcsapat: 1. Kisto­ronyé Kosárlabda Leanycsapat: 1 St. Rákóczi. Leánycsapat fiúcsapat: 1. St. Malinovszkij oye. fiúcsapat: út. kóozi. "} í ■ . l . Zagyvia­Kistere­St. Rá­Súlyos vereség Csepeli Vasas—Salgótarjáni BTC 4:1 (2:1) A HIO méteres síkfutást Reiter Rita (Bgy. Rákóczi) nyer­te. Képünkön: a győztes boldogan emeli karjait a magasba célba érkezése után Labdarúgás Nagykorcsoport: 1. Bgy. Dó­zsa isk.. kiskorcsoport.: 1. Bgy Dózsa isk. Lövészet Leány egyéni: l. Szabó Margit (szécsényi jj, fiú egyéni: 1. Nagy Gyula (Pász­tói j.) leánycsapat: 1. St. já­rás. fiúcsapat: 1. St. járás. A városi TŐHIAND május hó 30-án de. 9 órakor megnyitja kapuit a város lakossága előtt A városgazdálkodási üzem szeretettel várja a pihenni és szórakozni vágyó dolgo­zókat. Torna Leány l. oszt. csapat: 1. Sít. Rákóczi, II. oszt csapat: 1. St. Gagarin. Fiú I. oszt., csapat: 1. St, Gagarin, II. oszt. csapat: 1. St. Gagarin. Leány egyéni I. oszt. össze­tett: 1. Nyúl Andrea (St. Rá­kóczii), leány egyéni II. oszt. összetett: 1, Kocsis Ilona (Jobbágyi). Fiú egyéni 1 oszt. összetett,: 1. Monostori Vladimír (St. Rákóczi). — Telefonjelentésünk. — Csepelen, kellemes labdarú­góidőben Katona játékvezető sípjelére, a következő össze­állításban játszott a két csa- bat, az NB I. B-csoportjának utolsó előtti fordulójában. i Csepel: Fatér — Vellai, Molnár, Gondár, Faludi, Pető, Varga, Rottenbiller, Takács, Losonczi, Csordás. Edző: Keszthelyi Mihály SBTC: Magyar — Baranyai, Ferenc, Kmetty, Geese. Hor­váth, Vertig, Szalai, Répás, Básti. Jeck. Edző: Márosvári Béla Egyperces gyaszszünette) kezdődött a mérkőzés, és mér­sékelt iramban, csepeli fö­lény jellemezte az első ne­gyedórát. A tarjániak szór­ványos ellentámadásokkal kísérleteztek, és az egyik ilyen támadás után Szalai a kapufára lőtte a labdát. Ki­egyenlített küzdelem folyt. A tarjániak szervezetten véde­keztek, és ellentámadásaik nem egyszer veszélyt jelentet­tek. A csepeliek többet birto­kolták a labdát, és mégis meglepetésre a 28. percben az SBTC szerezte meg a vezetést. A csepeli kapu előtt kavaro­dás támadt, és a szemfüles Jeük a lábak között a bal alsó sarokba lőtte a labdái 1:0. Támadásba lendültek a vasgyáriak. Egymást érték a hazai rohamok és Ferencékés Magyar kapus minden tudásá­ra szükség volt, mert időn­ként nyomasztó volt a hazai­ak fölénye. A félidő befejezése előtt há­rom perc alatt megfordította az eredményt a Csepeli Vasas. A 42. percben az alapvonal közeléből Varga kapu elé vágta a labdát, amely az együk tarjám védő lábán irányt változtatott. A befutó Csor­dás ott termett, és közelről a hálóba lőtt. 1:1. A csepeliek támadtak ^ az utolsó perc meghozta a veze­tő gólt. Gondár futott el, éle­sen bevágta a labdát, és a jól érkező Hottenbiller a jobb oldalról nem hibázott. 2:1. Szünetben cserélt a Cse­pel. Takács helyett Kalmár jött a pályára, és mindjárt ki­tűnően mutatkozott be Kitört, s már-már gólt littunk, de Gecse az utolsó pillanatban Szerelte a gyors csepeli fiút. Élénkült az iram. és a tar já­rnak is fel-feltámadtak Oly­kor szögletek árán, de el­jutottak Fatér kapuja elé. Saj­nos, a támadásokban nem volt átütő erő, s a csepeliek kitű­nő hajrával tovább növelték góljaik számát. Varga lesgólt lőtt, s bár a közönség méltat­lankodott, Katona játékvezető nem ítélt gólt. Nem hasz­nált a csere sem az SBTC- nek. Vertig helyett Kriskó, Horváth helyet pedig Barta volt, aki pályára jött. Egyre inkább a Csepel vet­te át a kezdeményezést, for­más támadások és lövések után; jött az újabb két gól. Vellai—Kaiméi' volt a labda útja a 87. percben. Kal­mártól Rotten biller kapta a !abdá,t, aki mintegy 10 méte­ren át vezette és a 11-es pont tájékáról, a kifutó Magyar mellett, biztosan talált a ha lóba. 3:1. Egy perccel később — meg jóformán fel sem ocsúdott a vendégcsapat — Ferenc hí bájából Varga került gól­helyzetbe. Magyar kétségbe­esetten kifutott kapujából, és elhúzta a csatár lábát, a bün­tetőterületen belül. A meg­ítélt 11-est Rottenbiller lőtti a hálóba. 4:1: A .tarján i szurkolók re­ménykedtek, és sokan így vélekedtek: Csepelen mindig megy a játék az SBTC-nek. Nos, aki reálisan ítéli meg a csapat játékát, s megfigyelte a hazai mérkőzéseket, az tud fca, hogy az eddig otthonában veretlen Csepel ellen vajmi kevés reménye van a tarjani csapatnak. Így is történt Az SBTC most már függetlenül a Honvéd elleni mérkőzés ered­ményétől minimális ponttal fordul — kezdi az új évadot —, s az idei szereplés min­denképpen elgondolkoztató és egyben jelzi: ha nem. történik változás - a csapat játékában, akkor jövőre.. No, de van még idő. — ávd — APRÓHIRDETÉSEK Az Országon Szak­ipari Vállalat 1970. Június 22-én Budapes­ten átképzős tanfolya­mot indít a hő- és Hangszigetelő szakmá­ján. A tanfolyam dőtartama két hó- íap. A tanfolyam ide- te alatt 1800 Ft rögzf- ctt bért fizetünk. Fel­vételre jelentkezhet­nek 18—45 éves érfidolgozók. Szál­lás van. Ezt követően j éves gyakorlat után mód van szakmunkás- v izsga letételére. Fel­vétel: Budapest, V... Báthory u. 12., II. 229. Ynunkáerő-gazdálko- cias. \ Kishartyánl „Egye­sült Erő’' Mg. Ter­melőszövetkezet er­désztechnikust felvesz, jelentkezés a terme- ószövetkezet Irodá­ján. Warsawa Combi sze­mélygépkocsi jó' ál­lapotban levő eladó. Megtekinthető mun­kanapokon 8—9 óráig. Nógrád megyei Mozi­üzemi Vállalatnál. Sal­gótarján. Május 1. út 70. írószer Szövetkezet felvesz betanított munkára női dolgozó­kat 2 és 3 műszakos munkabeosztásba, va­lamint fitalkorú lá­nyokat kisegítő mun­kakörbe,' heti 36 órás munkaidőre. Minden második héten szabad szombat. Jelentkezés: Salgótarjáni írószer Szövetkezet Munka­ügyi osztályán, Haje^ Rezső u. 10/b. Pannónia motorke­rékpár eladó. — Rácz Gyula, Salgótarján, Csizmadia-telep íio/b. Főállású fűtőt, ka­zánfűtői, vagy szak- munkás-bizonyítvány- nyal rendelkezőt és házmestert lakáscseré­vel felveszünk, továb­bá takarítónőt. Je­lentkezni lehet a Sal­gótarjáni* Gépipari Technikum fiúkollé­giumában, Bajcsy- ZS. U. 4­Május 18-án elve­szett egy héthónapos koca, angol mangali­cakeverék. A megta­láló jelentse a Somos­kőújfalui tanácsön. Talajjavító Vállalat felvesz vontatóvezető­ket Nógrád megye te­rületére, változó mun­kahelyre. Fizetés tel­jesítménybér + kül­szolgálat! átalány. Munkásszállást bizto­sítunk. Jelentkezés: Pásztó, Szabadság üt. 126 kedd és csütör­tök. 16 évet betöltött lá­nyokat szövőnek fel­vesz a Pamuttextil Művek Jacquard Szö­vőgyára. A betanulá­si idő 12 hét: ezen idő alatt havi 1050 Ft brut­tó fizetés, és napi 1 Ft-ért ebédet biztosí­tunk. Lakást mini­mális . térítés mellett leány otthonszerű el­helyezésben adunk, je­lentkezés: írásban * a PTM Jacquard Szö­vőgyára üzemgazdasá­gi osztályán, Bp., XIII., Szekszárdi u. 19-25. Talajjavító Vállalat felvesz Nógrád megye területére „ változó munkahétre munka­vezetőt. Jelentkezés levélben eddigi mű­ködés részletes leírá­sával. Pásztó, posta­fiók: 30. Motorkerék­pár-j ogosítvánny al rendelkezők előnyben, fizetés megegyezés szerint. Beton- és Vasbeton­ipari Művek szentend­rei Gyára (Szentend­re, Dózsa György út 84.i azonnali belépés­ijei telves2 férfiakat portás és éjjeliőrt munkakörbe. Nyugdíjasokat nem al­kalmazunk. Felvétel személyes Jelentkezés esetén. Fehér FIAT 1500-as személygépkocsi el­adó. Kecskés János, Maconka, Rákóczi út 19. ' Keresünk azonnali felvételre villanysze­relőket és segédmun­kásokat (komplett bri­gádokat is) külső há­lózati és belső vil­lanyszerelési munkák­ra Nógrád megye területén. Jó kereseti lehetőség! Minden héten szabad szombat! Jelentkezés. szombat kivételével munkana­pokon. Termelőszövet­kezetek Szerelő- és Építőipari Közös Vállalkozása, Lu­dányhalászi. Rákóczi út 55. [szeres nyerési lehetőség, 50 000. 20 000 és lOOOO forintos főnyeremények. Borítékos sorsjegyével, a penznyeremenyeken telül. a MOKÉP-pályázaton TRABANT gépkocsit és vásárlási utalványokat, vagy teljes szoba bereu dezést és vásárlási utalványokat nyerhet! Kosárlabda NB II. BEAC—SBTC 76:49 (31:32) Salgótarján, v.: Zsíros, Sko­da. SBTC: Miskolczi (13), Kovács (16), Rpzsa (6K;,: ,Vá- lóozá (8), Rákóczi, (4), Gs.: Bánmé (2), Molnár, Deák, Krizs. Edző: Bamcsovai Mám, dór i A bajíioksagibaa veretlenül vezető egyetemisták női csa­pata eJlen az első tiz percben 'váratlanul kemény diónak bi­zonyultak a fekete-fehérek. Már 18:6-ra vezettek, később a - fánadrtség jelei mutatkoztak a játékosoknál. Alábbhagyott a lendület, csökkent a pont­különbség. Az egyetemisták 37:36 után vették át a veze­tést. Váűóczi, Róczsa, Szak­mámé kipontozódása után a két válogatott — Mihálytfime, Kiss — vezetésével tetszés szerint szerezték pontjaikat BEAC—SKSE 84:82 (37:46) Salgótarján, v.: Zsíros, Slko- dík. SKSE Szert (29), Plachi .(ŐOSJla (Í2), Csuka Ö7), Tú­rán. Os.: Bözsik (4), Tóth (2). Mosonújváiri (2). Edző: Szarvas József. Azonnal támadólag kezdett a hazai csapat. Látványos megoldásokkal lerohanták el­lenfelüket. Szünetig vezetés­re tettek szert. Szünet utam még hét percig tartott a Ko­hász-fölény. A fordulópov 56:56-nál volt. Hat percen ai a hazaiak nem találták helyü­ket, az ellenfél 15 ponttal el­húzott. Az előnyt csak az utolsó percekben sikerült csökkenteni. Az utolsó per­cekben hat hazai személyi- hagytak kd 'használatlanul. A csapat lendületét — döntő pillanatokban — játékvezetői tévedések is megtörték. 11Í1HI árengedménnyel végeztük, ha rendelését 3 hónapon belül beküldi 7Ü101TÓKES7ÜIEK KTS1 BP.vm.Szigetvári «10 Divatosan és mégis olcsón ? Nyári ruhát a Centrum Áruházból. AJÁNLATUNK: Női ruha. Badakrill 256,— Ft. csak a centrum áruházakban KAPHATOK. Női háromrészes Spéeia selyemruha Női kompié Grill müszalszövet Bakfis Malimó nadrágkosztüm Bakfis selyemruhák Bakfiss frottlrruha Lányka háromrészes ruha Lányka selyemruha. sok színben 690,— Ft 432,— Ft 220 — 240,— Ft-lg 220 — 300,— Ft-ig 101,— Ft 263 — 298,— Ft-ig 130 179,— Ft-ig nagy t