Nógrád. 1969. június (25. évfolyam. 124-148. szám)

1969-06-04 / 126. szám

Nyolc mérkőzés — nyolc hazai győzelem Mátranovák nyerte a rangadót a Bgy. SE ellen — Szoó Miklós 300. bajnoki szereplése — Öt gólt lőtt a Bgy. Volán A megyei 1. osztályú labdarúgó-bajnokság XII. fordulójának nyolc mérkőzésén az otthonukban játszó csapatok szerezték meg a győzelmet, a nagy érdeklődéssel várt Mátranovák — B.-gyarmati SE rangadón a lendületesebben támadó listavezetők bizonyultak jobb­nak a nagy küzdelemben. A mérkőzés krónikájának érdekessé­ge, hogy Szoó Miklós, a novákiak veterán kapuvédője ezúttal sze­repelt csapatában 300. bajnoki mérkőzésén. Szorospatak csapata sok elfecsérelt gólhelyzet után a 87. percben potyagóllal győzött Uejtár ellen. A szécsényiek biztosan nyertek Karancskeszi ellené­ben, mint Somoskőújfalu a Jurisits SE-vel szemben. A legnagyobb arányú győzelmet a Balassagyarmati Volán szerezte, amely öt gól­lal terhelte meg a Vörös Csillag Se hálóját. Baglyasalja csapata ezúttal szerezte első idei győzelmét Romhány ellenében. Ersekvad- kert csapata az utosó helyezett Forgács ellen nyert, míg a mi- hálygergeiek az előző fordulóban féltucat gólt lövő St. ZIM csa­patát győzték le 3:1 arányban. Eredmények: mencsik, Lengyel, Kovács. Csen­gődi, Murányi, ill.: Szolik, Új­helyi és Tóth I. MIHÁLYGERGE—ST. ZIM 3:1 (1:0) BAGLYAS—ROMHANV 3:0 (1:0) Mihálygerge. 300 néző, v.i Ma- kovinyi. Mihálygerge: Varga Nyerges J„ Nyerges S., Oraveez Gy. — Miklós, Szilágyi — Ora­veez L,., Egyed R., Gordos A., Kicsiny, Nyerges Z. (Kertész). Ed­ző: Gordos Alfréd. St. ZIM: Flas- kai — Vári, Pindroch, Piskátorisz — Geszner, Raéb — Egner, Ora­veez, Galló (Hadik), Dudás, B07.Ó. Dudok lőtt a léé alá. Fölénybe J*?*®' ^űr„»háiy. jól kezd- került a hazai együttes, amely a ‘ek a “™ápcgyá” ^n^gek' be szünet után is veszélyesebben tá- csak .az elsfi negyedórában jái­madott. Az S0. percben Csatlós szp‘tak „,e'fí«a?ht‘ó.an- Adódott Baglyasalja. 30« nezó, v.: Seber. ugrott ki a véd6k közül, s blz. b£lyze1talklJ® kétszer..Js el‘a7 0 - laltak a kapufát. Ezután sokat javult a hazaiak játéka, s a ve­Iványl J. — Molnár. Kovács, Ivá- nlYófrtY'’ í. ellenkerrt YÄ. ze*ést Is megszerezték. Szünet nyl G„ Menich 1 Bogár. Edző: rPokba vágtf a bazaiak negyedik “ Z™,'kapuját Eaáb fvédte'- uni- — ö - - A hazaiak szorosan védekeztek, s kevés támadásukból kihasználták Baglyas: Boruzs Kővári, Szá- tosan lőtt a hálóba. A 70. perc- szi, Horvath — Gyimesi (Brecho), ben Nyjfj lövése kipattant a ka­Szabó K. István. Romhány: Haj- gólját. Ezután a vendégek kéz dúk — Sarankó J., Antal, Saran- deményeztek többet, ll-eshez is kő S. — Mészáros, Sarankó Gy. jutottak, de Simon lövését Orosz — Gregor, Kaliczka, Kelemen, szögletre ütötte. Jó: Orosz, Ora- Meló J. (Juhász), Thermann. Az I. vecz, Fodor, Csatlós, ill.: R félidőben mezőnyben kiegyensú- hányi Gy., Bocsó és Szőllősi. lyozott játékot mutatott a két csapat, de a hazaiak teremtettek több gólhelyzetet. Kétszer Mol­nár, majd Kovács hibázott biz­tosnak látszó alkalommal. A 42. gólhelyzeteiket. A tartalékos és gyenge formában játszó ZIM csak vecz. Fodor, Csatlós, 111.: Rom­hánvi nv RnpgíS fi* Kz/tii/fe). Goidos A. 3 (egyet U-esbol), 111.: MATRANOVÄK—BGY. SE 1:0 (0:0) Oraveez. Jó: a közvetlen védelem, Egyed B. és Gordos A., ill.: Ora­veez és Pindroch. BGY. VOLÁN— percben a óazaiak végeztek szög- si’«/- VÖRÖS CSILLAG SE 5:0 (3:0) !.^P5éSt’ .iÍy Kecskés, Geese I„ Tóth - Kun, rúgott, a labda Molnár elé pat Bépás j _ Mészáros, Marsinszkl, tant, s a szélső közelről a hálóba tt \ a(*>nc Vamn Balassagyarmat, 300 néző: v.: PethŐ. BGY. VOLÁN: Tibai — FDZO- 'SMS Bőd«:; Magos, Beme '— Várad., EDZŐ. Galik László. B.-G\AR Mihály __ Földvári, Havaj, He­gedűs, Fedor, Rónási. Cs.: Per­továbbított. Szünet után a rom­hánytak többször is /bejeg helv- matÍ SET^Tományí'”— Jelen, Fá- zetet teremtettek a baglyasl ka ,,,,,, R-,rta ,, ,, mnrhAo punál, majd Ismét a hazaiak tá- _ vidáml Varaa Lukács’ “ye és 8ebc' EDZO: Kiss ,enö' madtak veszélyesebben. A 70. 2jrB£BZ1 mvn’ Vldomusz l/- VÖBÖS CSILLAG SE: Fábri _ percben Iványl O. 25 métMT« a nos; Rpnák,™f °v4Uozato,, erő, Tar' bal felső sarokba bombázott. A . . rangadót láthatott a szén- ik’ Bohatl “ Ubrankovics, Tar­81. percben Ismét Molnár volt *ra™“ közönség Mindkét kann ,4nl> Suth’ Te,ek< Donkó- Cs.: Mé­eredménves. Jó: Boruzs, Szászt, amu közönség. Mindkét Kapu záros és Csókási. EDZŐ: Dr. Dó­Horváth,y Menich I., Ivány' J„ 111.: ^ hlrí- sa Sportszerető, Jő iramú Antal. Sarankő Gy.. Gregor és *> ?árb mérközés‘ *S«­Kaliczka. SZOROSPATAK—DEJTAR 1:0 (0:0) Szoírospatak, 200 néző, v.: Koz­tottak. a legnagyobb gólhelyze­tet a 10. percben Mészáros sza­lasztotta el, amikor senkitől sem zavartatva a kapu mellé lőtt. A tes. A gyarmati csapat irányítot­ta a játékot. Gólratörően és öt­letesen játszó csatársorát nem tudták tartani a vendégek védői. MJSfLjSi“ wLÄ'SS ak‘k «’».tá. *y«nge napot fogtak mindkét csapat elkapkodta helyze telt. Mezőnyben a gyarmatiak bir­ki. A győzelem ilyen arányban Is megérdemelt. Góllövők: Fedor és L/D j-ícr bcirv, JVU UCZ.U, v. . tVUÍ- („1. „u -_ l„ UJáí ..nhhon '“'■hoi uoiuvi». yunuvun. » ma. Szorospatak: Balázs — Tóth {«k?iS?o«»ub Hegedűs (2—2), valamint Hava). J„ Székely^ Nagy _ Barabás, Jf. a . J6: Tlbl“- Váradl, Mihály, a gól­Szabó F. — Kovács (Szabó G.), ? több hiba csúszott. Az 5°. P«W lövök, ill.: Lisztóczki, Tarjánl és i « ben esett a sorsdonto gól: Fábián „ . \ Mátrai, Bettes, Dánosok, PapP- felszabadító rúgásába Sipos be- Donkó­Edző: Mátrai György. Dejtár: Mé­, __„ „ -. __ , , _ ugrott, testéről eléje pattant a láb­~ C^tU Sf^lCS6aJ'l “a. és közelről a kapu közepébe Sárosl — Nagy, Farkas — Ko­„a— „ , . lőtt. A 6«. percben Lukács jó acs’ tAGrÍSZK I. Maczk°. helyzetben közelről a kapu fölé Sztankó. Edző: Bihari Ferenc. A vendégcsapat kezdett jobban, s la perc alatt két ordító gólhely­e,L-, Elöbb tSzűcs delem' tísztózott, ktí,Z.el;°k,;naJd Sz,a2- cseri kicselezte a kó lőtt az oldalhálőba. Negyed- alpvonalról visszaadott, de a gyár- ____________________=___| ó ra után a szorospatakiak irányi- niatj csatárok elvétették a labdát, bor. Forgács: Dávid — Olaj, Mól- 3 J,atCk;;. . lie;1es a k a nováki védők megmentették nár, Ujj ;a-'a™! aKka_puf4tt e1, rr)ald kapujukat. Jő: Szoő, Geese I., ifj. Mede; Kun, Mészáros, Sipos, Marsinszkl, fejelt. A 70. percben Marsinszkl ERSEKVADKERT— FORGÁCS 2:0 (0:0) Ersekvadkert, soo néző, v.: Ma­labdáját Sipos jő helyzetben kap- darasi. ®.-vadkert: Molnár — Kris­ta, dir kivárt, s a gyarmati vé- tők I., Korbély, Halaj — Jakubecz A 80. percben (Csernák), vitéz — Légrády, Ada­a védőket, az me K., Kovács, Kristők J. (Ada­me A.), Sági. Edző: Légrády Gá­Mátrai lövése jutott át az alap Kovács, Gáspár Szabó. Lengyel J„ Lengyel L., Huszár. Edző: Mede . - tvun, mészáros, sípos, marsuisztu» j_<engyei Li., riuszar. luíu: meue onalon a kapufát érintve. Egy hj<s pábián (a mezőny legjobbja), László. Az I. félidőben végig a ízben Kovács Mészárost is ki­cselezte, majd mellé lőtt. Szünet után is a hazaiak támadtak töb- oet, de a góllövéssel hadilábon álltak. A 87. perc döntött: Bara­bás 40 méterről a dejtári kapu relé rúgta a labdát nagy ívben. au.nosKoujiam, zoo nezo, v.: do- Mészáros kimozdult, az ötösnél don- somoB: Szekeres (Balázs II.) Harta, Pál es csen. SOMOS—JURISITS SE 3:0 (2:0) Somoskőújfalu, 200 néző, v.: Bo- dülettel kezdtek a vadkertiek, s vieszaros K:mnznui. az ntoane. -jn- Somos: Szekeres (Balázs II.) a *6- percben vitatott gólt értek ees^ l^bdánár^neBtornant S az ~ Kemencsik, Lengyel, Kasagran- el. A nagy nyomás az 59. perc­jS: da - szabó, Kovács _ Török (Bá- benőért góllá tarnet, A vendegek hazaiak támadtak, de az erősen vé­dekező forgácsiakkal szemben nem tudtak gólt elérni. A vendé­gek két biztos helyzetben hibáz­tak. Szünet után ismét nagy len­mögötte a hálóban kötött ki. Jó: .. . Székely, Nagy, Dancsok, 111. s Kremnicsán S., Gréczl és Maca­kó. nyl. Deák. Edző: Tóth István. Ju­risits SE: Mihalik — Russól, Szo­ezután többet kezdeményeztek, a gólhelyzeteik alapján kiegyenlít­hettek volna. Góllövő: Kovács (2). SZÉCSENY— KARANCSKESZI 4:1 (2:1) llk, Újhelyi — Csampa, Molnár — Korbély, Halaj, Légrády, Ko­Tóth II., Tóth i., Hugyecz, Bálint, vócs* iU*' UJJ. Kovács. Lengyel J. Pásztor. Edző: Bálint Ferenc. Már Lengyel L a 10. percben megszerezték a ve­zetést a hazaiak a jó iramú, Szécsény, 600 néző, v.: Saár I. sportszerű mérkőzésen: a szöglet- Szécsény: orosz — Kuris, Óra- bői beívelt labdát Murányi lőtte ^v-ecz, Takács — Fodor, Velenczel kapura, s az Bussóit érintve Ju- — Mester, Boros, Csatlós, Nyíri, tott a hálóba. Tovább rohamoz- Dutíok (Kísb). Edző: Benke János, tak a somosiak, s a 20. percben K.-keszi: Bomhányi Gy. — Rom- Csengődi kapura ívelt labdája a nányi J., Bocsó, Képessi — SÍ- mellé ütő Mihalik mögött ért há­mon, Bocsi — Szőllősi, Kovács, lót. Szünet után a somosiak ért- Tarjáni, Fényszurusi, Kicsiny. Ed- hetetlenül visszaestek, s csak jól ző: Szőllős Sándor. Jól kezdett záró védelmüknek köszönhetik, az erősen tartalékos vendégesa- hogy az erőteljesen rohamozó Ju- pat. amely a második percben ve- risits SE nem tudott szépíteni. A 11. Dejtár zetéshez jutott. Szőllősi elfutott, 73. percben váratlan támadásbó es a jobb sarokba lőtt. 0:1. A Berta távoli lövése vágódott a há 9. percben Mester beadását Nyíri lóba. Ezután ismét magára ta lőtte a hálóba. 1:1. A 15. perc- Iáit a hazai csapat, de az ered A BAJNOKSÁG ALLAS A: 1. Mátranovák 12 9 3- 33: 7 21 2. B.-gyárin. SE IL> 8 1 3 31:10 17 3. Szorospatak 12 8 1 3 21: 9 17 4. Szécsény 12 6 5 1 24:16 17 5. Bgy. Volán 12 h 2 4 30:17 14 6. Somos 12 5 3 4 16:10 13 7. Jurisits SE 12 5 3 4 21:21 13 8. E.-vadkert lt 5 3 4 15:17 13 9. Romhány 12 5 1 fi 24:25 11 10. Vörös Cs. SE 12 3 5 4 20:23 11 11. Dejtár 12 4 2 6 13:16 10 12. St. ZIM 12 4 1 7 26:27 9 13. K.-keszl 12 3 2 7 17:24 8 14. M.-gerge 12 3 2 7 12:32 8 15. Baglyas 12 1 5 6 13:31 7 16. Forgács 12 1 1 10 5:36 3 Országos üvegipari sportnapok Pancsovai sikerek a vasárnapi döntőkön Pancsova — Pásztó 1 0, Pancsova — Ajka 1:0. Pan­csova — Nagykanizsa 1:1. Végeredmény: 1. Pancsova. 2. Ajka, 3. Pásztó. 4 Nagy­kanizsa. A sakkozók küzdelmét a Síküveggyár kultúrtermében rendezték meg. A kétnapos versenyen 12 együttes több mint 40 versenyzője vívott rendkívül izgalmas csapat- versenyt. A pancsovaiak eb­ben a sportágban is kitűnő­en szerepeltek. A háromta­gú csapatok versenyét veret­lenül nyerték, s két verseny­zőjük a legjobb egyéni tel­jesítményért különdíjat ka­pott. Kitűnő hajrával — há­rom 3:0-as győzelemmel — a Síküveggyár Nagy I., Né­meth B„ Balogh M„ Juhász I. összeállítású csapata meg­szerezte a harmadik helyet. A csapatverseny végeredmé­nye: 1. Pancsova 25.5, 2. 2, Sajószentpéter 23.5, 3. St. Síküveggyár 21,5, 4. Üvegipa­ri Központ 18, 5. Ajka 17. 6. St. öblösüveggyár 16.5 ponttal. Az egyéni versenyt Szavity (Pancsova) nyerte veretlenül 10 ponttal. A többiek közül Erdeijén (Pan­csova), dr. Csorba (Központ) és Tóth (Sajószentpéter) 9.5—9.5 pontot ért el. Vasárnap délután vala­mennyi résztvevő jelenlété- _ . , „ . . ben az újjávarázsolt sík­Jelenet a Pancsova—Pásztó roplabdamérkozesrol. A JU- bveggyári sporttelepen osz­goszláv csapat leütése ezúttal nem 1 sikerült, a pásztói , „ ,,pr„pnv„i- „vf.v^ egyszemélyes sáncban elakadt a labda teslinek az ér™ «szó­díjakat. A győztesekről meg- 33:6, Pancsovát 53:b-ra emlékeztünk. Meg kell még győzték le. emlékezni Mátrai Józsefről. A legnépszerűbb és leg- Soltész Lajosról, Szenes nagyobb tömegeket mozgató Andrásról, ölt a szervezés ért eredményekre. Az 1400 sportágban .volt a legizgal- ben több hónapon keresztül dolgozót foglalkoztató iparág masabb a küzdelem. A csa- fáradhatatlanul végezték nagyipari vál- patok nagy harcot vívtak a nehéz munkájukat. A verse­bajnoki címért. A bajnoksá- nyék lebonyolításánál Bács­tömegsport kisolim- got a jugoszláv vendégesa- falusi Ferenc. Kovács Ernő érdekes, változatos pat, a Pancsova nyerte. Já- s a többi sportágak felelősei küzdelmeivel bizonyította az tékukon meglátszott a több ugyancsak kiválóan vizsgáz Vasárnap délután befeje­ződtek az Országos üvegipa­ri sportnapok. Az üvegipa­riak büszkék lehetnek az el­az országos lalatok közül elsőként ren­dezett piája üzepi tömegsport erejét, A döntő küzdelmei során az asztaliteniszezőknél négy csapat körmérkőzéssel dön­tötte el az elsőbbséget. Eredmények: Sajószent­péter — St. Öblös 8:1, Nagy­kanizsa — Pancsova 7:2, Sa­jószentpéter — Pancsova 9:0, Nagykanizsa — St. Öb­lös 7:2, Sajószentpéter — Nagykanizsa 6:3, Pancsova — St. Öblös mérkőzést 1 :H- dllásnál Pancsova feladta. Végeredményben 1. Sajó­szentpéter, 2. Nagykanizsa, 3. St. Öblös, 4. Pancsova. Egyéniben 1. Baj, Nagykani­zsa, 2. Urbán és Hajik, . Sa­jószentpéter holtversenyben. A röplabda női, férfi küz­delmek a salgótarjániak fö­lényének jegyében folytak. A nőknél a Síküveggyár 45:8- ra győzött az Öblösüveg, 15:5-re a Tokod ellen, s így veretlenül lett győztes. A férfiaknál az öblösüveg csapata lett az első. Pósztót éves rutin. Eredményeik: tak. Kézilabda Veiet ói St. Kiniisi és a Nagybátonyi Bányász Az elmúlt forduló a megyei Nők: az elmúlt forduló kézilabda-bajnokság Keleti eredményei: Nagybátonyi Bá- csoportjában nem szolgálta- uyász — Karancslapujtő 26:7, lőtt különösebb meglepetést Pásztói Gimn. — Nagybáto- sem a nők, sem a férfiak me- nyi ITSK 12:5, SBTC — Mén- zőnyében. Idegenben csak az kés 22:2. SBTC férfi csapata tudott győzni, a többi mérkőzésen a uazat pálya előnye érvénye­sült. Eredmények, Kelet? csoport, férfiak: Mátramindszent — St. Gépipari Tech. 20:12, Nagybátonyi Bányász — St. ITSK 43:11, St. Kinizsi •— St. ZIM 21:17, Nagybátonyi ITSK — SBTC 16:18. \ bajnokság állása A bajnokság állása 1. Nb. B. 2. SBTC 3. K.-Iapujfcő 4. Pásztói g. 3. Nb. B. 8. Ménkesi B. 6 6 K 4 8 4 6 2 fi 1 8 ­- - 99:27 12- 2 94143 8 • - 2 15:62 8- 4 33:44 4 1 i 24:69 3 1 5 10:61 t 1. St. Kinizsi 5 5­­149: 75 10 2. Nb. B. 6 5­1 163: 80 10 3. Nb. ITSK S 3­2 76: 54 6 4. SBTC 5 3­2 78: 83 6 5. St, Építők 5 2­3 76: 65 4 fi. St. G. T 6 2­4 99 :104 4 7. St, ZIM 5 2­3 87: 97 4 8. M.-szent 4 1­3 42:113 2 9, St. ITSK 5 •­5 53:152­A Nyugati csoport eredmé­nyei, férfi: Rétság — Bgy. SE 14:10, Érsekvadkert — Te­reske 11:31, Diósjenö — Nagyoroszi 0:2, Uomhány — Női: Érsekvadkert — Bgy. Balassi Gimn. 8:12, Bgy. Szántó Gimn. — Bércéi mér­kőzés későbbi időpontra ha­Kosárlabda NB II. SBTC-diadaf Debrecenben is DASE — SKSE: 72:55 (30:25) az SBTC bedobói. Közelről Debrecen, v.: Görgényi, dobtak kosárra, s 12:4-es ve- Mihályfi. SKSE: Csuka, Szert, zetéshez jutottak. A 8 pon- Babják, Mosonújvári, Palla, tos vezetés birtokában köny- Cs: Plachi, Dombi, Bártfai, nyelműsködni kezdtek a fe- Tóth, Babka. Edző: Szarvas kete-fehérek. Helyzeteiket József. elkapkodták, távoli dobásai­A két csapat találkozóján, kát a szél túlvitte a kosáron, amelyet szabadtéri pályán s így előnyük három pontra rendeztek meg, jó játékot csökkent. A második játék­láthatott mindkét félidőben részben tovább romlott az a közönség. Az SKSE kosa- SBTC játéka, az előnyből rasainak ezúttal sem ment DASE-vezetés lett. A befeje- úgy a játék, mint az idény zés előtt négy ponttal a első felében. A hazaiak job- debreceniek vezettek. A véghaj­ban dobtak kosárra, amely rában a tarjániak pontosan be- az eredményből is érződik, tartották edzőjük utasításait Legjobb kosárdobók: Tölgye- csak ziccert vagy személyit si 22, Nosztai 17, Erdélyi 10, dobni, ez volt a jelszó. A ill. Csuka 21, Szert 18. véghajrá nyolc pontja végső SBTC — DASE 33:29 (16:31) győzelmet jelentett. Egyenlő Debrecen, v.: Mihalylovsz- állásnál másfél perc volt ki, Görgényi. SBTC: Szert- még hátra, amikor Miskol- né, Miskolczi, Kovács, Ger- czi mindkét személyiét érvé­lei, Szakmámé, Cs: Krizs, nyesítette, majd a megszer- Tóth dr. és Gasparkovics. zett labdát másodperceken Edző: Pancsovai Nándor. belül Kovács juttatta a ko- Szabadtéren játszották a sárba. Ld: Miskolczi 15, Ko- mérkőzést. Az erős oldalszél vács 8. S’zertné 6, Szakmar- ellenszerét jól használták ki né 4, illetve Makra 10. Röplabda NB II. Kettős győzelemmel javított a ZIM NŐK: ST. ZIM — ZALKA FSF BEAC — SBTC 3:0 (13, 6, 13) 3:2 (8, 7, —3, —8, 7) Salgótarján, v.: Mészáros Budapest, v.: Mészáros. ZiM: Farkas, Fajú, Ba­SBTC: Balogh - Dupákné, lázs< ^rmai, Szedlak Zalan- Vadászi I., Szabó É., Szabó Korim, Oszvald. Zs„ Vadászi II. Cs.: Molnár, Vasárnapra is jókepessegu Kozma ellenfél, s a szombatihoz ha A tartalékosán felálló SBTC ?onló szél várta a ZIM-et. részére a bemelegítéshez csak változatosan alakult a 15 perc állt rendelkezésre. Ez ^-i;2d,eAeII71 ,In'ar ak e Efr.C„e^ az első két játszmában érez- Váltott vezetéssel 13:13-ig tette hatását. Csak a második sz°ros csataban újból a san- játszma közepétől kezdtek já- aomirLaltaK. 13:12 tékba lendülni. A harmadik Szedlák és Zalanfi pontja' játszmában fölényesen, a ne- 8y°.z.e'n??í jelentettek. A ma gyedikben nagyobb küzdelem- s°dik játszmában a novekv■> ben, de biztosan győztek a a vendegeket zavarU; fekete-fehérek, A sorsdöntő Job^ari. Sok autra ütött láb játszmában kiütközött az ütő- l°:4-es ZIM-vezetést ered- erő hiánya (Bókáné, Garam- ményezett.^ Innen mar az el­szegi). A jobb idegekkel ren- khfSl hibáiból szerzett gyo- delkezö, biztosabban ütő BEAC zelmet a hazai csapat A har- végig vezetve biztosan nyert. n?aplk játszmában hibák es Jó.: Dupákné, Szabó Zs.. Va- elütések rontottak a szinvo- dászi I nalat. Az ellenfel biztosabb mezőnyjátékával 12:6-ra veze- rcKriAH: tett. A végső hajrában a ha­ST. ZIM — SZÉKESFEHER- zal csapat önfeláldozó játék- VÁRI VOLÁN 3:0 (6, 5, 8.) kai egyenlített. Majd Zalánfi Salgótarján, v.: Tar. ZIM: ejtése végső győzelmet jelen- Szirmai, Farkas, Szedlák, Fájd, tett. Jó: Balázs, Szedlák, Za- Zalánfi, Balázs. Cs.: Monori. lánfi. A bajnokjelölt veretlen fe­hérváriak ellen igen erős szél- SZÉKESFEHÉRVÁRI ben repült az első nyitás. Az VOLÁN — ST. BÁNYAGÉP első játszma színvonalát ászéi 3:0 (11, 3, 13.) sem tudta befolyásolni. Pom- Zagyvapálfalva, v.: Záhony, pás labdamenetek, sáncok és Bányagép: Monori, Pálfalvai ejtések után csak 6:5-ig volt «•, Pálfalvai P., Trajbiár, Lu- kiizdelem. A továbbiakban el- ?os>. Varga. Cs.: Szomszéd, sősorban sáncfölénnyel nyert Pálfalvai Z. játszmát a ZIM. A második Az első játszmában szoká- játszmában Szedlák ütései és sához híven a véghajráig Zalánfi ejtései biztosították egyenrangú ellenfél volt a aránylag könnyű győzelmet. A Bányagép. A rövidzár 11:11- harmadikban esett a színvo- nél keletkezett. A második nal, 4:2, 9:4 volt a fehérvári- játszmában jobban alkalmaz- ak vezetési aránya. Szedlákék kodva a szélhez, biztosan ezúttal sem hagyták magú- győztek a vendégek A hárma­kat, s igazolták, hogy Vesztés- dikban 12:6 volt a Bányagép re álló küzdelemben is felül vesztési aránya. Ezután ti­lehet kerekedni. Nagyobb ru- zenkétszer szerezték vissz; tinnal, jobban alkalmazkodva a labdát pont nélkül, s köz- a szélhez biztosították a vég- ben a vendégek egyenlítette5 ső győzelmet. Jó.: Balázs. A véghajrá ezúttal sem ment Szedlák, Zalánfi. a nálfalviaknak. j NÓGRAD — 1969. június 4., szerda 7