Nógrád, 1969. május (25. évfolyam, 98-123. szám)

1969-05-14 / 109. szám

Mérkőzés előtt Elkerülni a veszélyes zónából Atlétika Féltucat gólt lőtt a két gyarmati csapat Szorospatak idegenben győzte le a Vörös Csillag SE=t Félbeszakadt egy mérkőzés A megyei 1, osztályú labdarugó-bajnokság IX. fordulójában re­mek leljesitmenyt nyújtott a két gyarmati együttes csatársora. A Bgy. SE a még mély hullámvölgyben vergődő, nyeretlen Baglyas- alja ellenében lőtt féltucat gólt, míg a Volán csapata Idegenben, az utóbbi időben visszaesett Mihálygergén aratott Igen bő gól- termést. Az St. ZIM csapatának Dejtár feletti 4:l-es győzelme azt bizonyítja, hogy a zománcgyáriak is kilábaltak már a mélységek­ből. Karancskesziben is öt hét óta várták a hazai szurkolók ked­venceik győzelmét, amely a 6. helyezett Romhány ellenében szép teljesítménynek könyvelhető. A listavezető Mátranovák magas szín­vonalú mérkőzésen döntetlent harcolt ki a Jurisits SE otthonában Az idén kitűnően szereplő Szorospatak folytatva sikersorzatát, ide- genben nyert a Vörös Csillag SE ellen. A forduló egyetlen gól­nélküli találkozóját Somoskőújfaluban vívta a 85 percen át tá­madó, de keveset és pontatlanul lövő hazai csatársor, és az oda- adóan védekező érsekvadkerti együttes. Amire pedig az idén még nem volt példa, sajnos, Forgács-bányatelepen megtörtént: fél­beszakadt a 75. percben a Szécsény elleni találkozó, mert a já­tékvezetőt megsértő és kiállított forgácsi játékos súlyos sport­szerűtlenséget követett el. St. ZIM—Dejtár 4:1 (2:1) KERESSE FEL az Országos Kőolaj* és Gázipari Tröszt kiállítását » a NIM-pavilonban Bemutatjuk a kőolaj- és gázipar újdonságait és szolgáltatásait HELYSZÍNI MEGBÍZOTTAINK SZAKSZERŰ FELVILÁGOSÍTÁST ADNAK Keresse fel a Budapesti Rádiótechnikai Gyár 3 BNV területén, a KGM Híradástechnikai Egyesülés pavilonjában (Petőfi-csarnok). Bemutatásra kerülnek a gyár legkorszerűbb, világpiacon is versenyképes készülékei, ipari és közhasználatú magnetofonok, valamint a LEGÚJABB TIPUSU RÁDIÓI ELMO WK. amelyekkel — a megrendelők igénye szerint — kiala­kítható a gazdaságok üzemegységei közötti beszéd- összeköttetés. l. Mátranovák 9 7 2- 26: 6 16 2. Bgy. SE \ 9 8­1 30: 7 1« 3. Szorospatak 9 6 1 2 16: 5 13 4. Szécsény 9 5 3 1 18:13 13 5. Jurisits SE 9 5 2 2 20:15 12 6. Romhány 9 4 1 4 22:15 7. Bgy. Volán 9 4 1 4 21:15 <1 8. Vörös Cs. SE 9 3 3 3 17:15 9 9. Somos 9 3 3 3 9: 9 fl 1«. Dejtár 9 3 2 4 9:13 8 11< Ersekvadkert 9 3 2 í 10:16 8 12. St. ZIM 9 3 1 5 19:20 7 13. Karancskeszi 9 2 1 6 13:18 5 14. Baglyasalja 9­4 | 5 10:28 ■t 15. Mihálygerge 9 1 2 6 8:29 4 16: Forgács 9 1­8 3:27 2 Nekem Neked Neki Nadrág! As egész ország területére szállít, a Férfi- és Fiúruha Nagylteresk edelmi Vállalat Budapest, V„ Arany János u. 27. Nagy választékban. Több mint 100 000 nadrágból választhat igényének megfelelőt a szaküzletekben, áruházakban és AF£SZ-boltokban. NÓGRAD — 1969. május 14.. szerda í „Ha a csatároknak kijön..." 7. Csepel 14. SBTC I ' | Ezt mutatja a bajnoki táb­lázat, s talán ehhez még az is hozzákívánkozik, hogy a Csepel idegenben játszott hat mérkőzésen két győzelmet aratott, és egyszer döntetle­nezett. Tehát közel 45 száza­lékos teljesítményt ért el... Vasárnap villanyfényben a Diósgyőrt nehezen, U-essel l :0-ra győzte le saját pályá­ján. ezt a mérkőzést azonban így is írhatnánk: Csepel — Tamás 1:0! Mert amit a volt válogatott kapus ezen a mér­kőzésen produkált, az minden képzeletet felülmúlt. Szinte Végigrohamozta a csepeli együttes az egész mérkőzést, támadást támadás követett, de a diósgyőri zsonglőr kapu­ja majdnem betörhetetlennek bizonyult... Egy közepes ké­pességű NB í-es kapus ezen az estén legalább négy gólt kapott volna. .. A csepeli együttes, bár a válogatott Fatéron kívül is jó néhány kitűnő játékosa van, nem a sztárok csapata. A jó nevelőmunka eredmé­nyeként már hosszú évek óta kiegyensúlyozott, megbízható együttes, amelynek elsősor­ban kemény, masszív védel­me kitűnő (csak a Rába ETO kapott kevesebb gólt nála, ill, a Bp. Honvédnél, amelynek szintén 9 kapott gólja van). Ha pedig a csatároknak is ki­jön a lépés, akkor kevés csa­pat tudja a mai Csepelt meg­állítani. Különösen a villám­gyors Kalmár és Major nagy értéke ennek a sornak, de a Jászberényből Csepelre került Kelemen és az örökmozgó Gondár sem veszélytelen. Egy-két embert kivéve már évek óta együtt van ez a gár­da, a játékosok szinte egy­más gondolatait is ismerik, s ez különösen a jó csapat­játékban kamatozik. Nem vé­letlen az sem, hogy a szak­emberek szerint a Csepel ta­lán az NB I. legegységesebb együttese. Négyszer játszott a csapat az idén idegenben vidéki el­lenfelek ellen, az Egertől 2:0- ra, a Komlótól 1:0-ra, a Szombathelytől 1:0-ra kapott ki, a Pécsi Dózsával pedig legutóbb 0:0-ra játszott. Ezek után mi jöhet Salgótarján­ban? ■ — Mindenesetre szeretnénk megmutatni a tarjáni közön­ségnek, hogy a Csepel ide­genben is tud játszani, s ér­ié a csapat mai formáját te­kintve — reményünk is le­11 11 13: 9 6:13 13 7 hét. A DVTK ellen győztes csapatunk valószínűleg nem változik majd, sérültünk nincs, s a fiúkkal elégedettek vagyunk.. . Ezeket Koltai István, a csepeliek szakosztályvezetője mondta, aki sok-sok tarjání mérkőzésen ott volt az alatt a 8 év alatt, amióta ezen a poszton áll a csepelieknél. Hogy mit várnak a csepeli­ek? Természetesen győzni szeretnének, de azért az X- ben megnyugodnánk!.., > A szerdai csepeli csapat: Fatér —Vellai, Molnár, Kandi, Hu­nyadi — Rottenbiller, Loson­céi — Major, Kelemen, Kal­már, Gondár. Nagy József Bgy. Volán—Mihálygerge 6:0 (3:0) Salgótarján, üveggyári pálya, v.: Böviz. ST. ZIM: Erdős — Vári, Pindroch, Piskátorisz — Raáb, Flaskai — Galló, Oravecz, Egner, Geszner, Hadik, (Pethő). EDZŐ: Bandúr Mihály. DEJTAR: Mészá­ros — Csabai, Kremnicsán S., Nagy — Farkas, Maczkó — Gré- czi, Pikács, Kovács, Szűcs, Bat- to, EDZŐ: Bihari Ferenc. A tar­talékos ZIM (Dudás hét közben, megbetegedett), az első perctől irányította a játékot, s végig jól játszott. A gyenge napot kifogó dejtáriak ritkán jutottak át a fe­lezővonalon, de mikor lefutottak, gólt is értek el. Szünet után ja­vult a hazaiak játéka. A gólok sorrendje: Egner, 25. perc. Ora­vecz, 35. perc. Maczkó, 44. perc. Egner, 50. perc. Galló, 70. perc. Jó: Vári, Pindroch, Piskátorisz. Oravecz, Egner, ill.: Kremnicsán S., Pikács, Kovács és Maczkó. Bgy. SE—Baglyasalja 6:0 (4:0) Balassagyarmat, 500 néző, v.: Bu­res. BGY. SE: Tományl — Rónási, Fábián, Jelen — Badó, Havasi (For- rai) — Vidomusz, Varga, Cseri, Pál, Borbás (Lukács), EDZŐ: Vi­domusz János. BAGLYAS: Boruzs Kővári, Kovács, Iványi P. — Gyimesi, Iványi J.- Bogár, Mol­nár, Iványi G.„ Menich S., Me- nich I. EDZŐ: Szabó K. István. A nehéz, sáros talaiú pályán {szombaton felhőszakadás volt, s szivattyúzták a vizet), csapkodó, kemény játék alakult ki. A 17. percben Molnár megsértette a já­tékvezetőt, amiért a kiállítás^ sor­sára jutott. Az addig is körülmé­nyesen játszó és keveset támadó vendégek hátrányba kerültek, a hazaiak pedig kihasználták gól­helyzeteik java részét. Góllövők: Fábián (2), Vidomusz, Cseri, Var­ga, Borbás és kővári (öngól). Jő: Rónási, Vidomusz, Pál, ill.: Bo­ruzs, Gyimesi és Menich I. Szorospatak—Vörös Cillag SE 2:0 (1:0) Retaág, 200 néző. v.: Cseh. Szo­rospatak: Balázs — Tóth, Szé^- kely, Nagy K. — Barabás, Szabó F. — Szebeni, Mátrai. Bettes, Papp, Dánosok. Edző: Mátrai György. Vörös Csillag SE: Fábri — Jekkel, Hugyecz. Lisztóczki — Suth, Bohati — Tőzsér, Ubranko- vics, Tarjáni, Telek, Donkó. Cs.: Csókási, Mészáros. Edző: Dr. Dósa Ferenc. Változatos, jó iramú mér­kőzést játszott a két csapat. A vendégek már a 2. percben ve- intrvbfnk’ • Bfvtt.fte: kicse­lezte a védőket, s a kapu bal oldalába lőtt. A vendégek vezettek több támadást. A 60. percben egy szögletrúgást követően ismét Bet­tes lőtt közelről a léc alá. Nem sokkal később 11-eshez jutott a hazai együttes, de a jobb sarok­ba tartó labdát Balázs kivédte! Jó: Balázs, Bettes, Mátrai. Barabás, ill.: Bohati, Ubrankovics és Don­Szécsény—-Forgács 2:1 (1:1) Forgács-bányatelep, 100 néző, v.: Veres. SZECSENY: Oláh — Kuris, Fodor, Takács — Schlinszki, Ve- lenczei — Mester, Boros, Csatlós, Kiss. Nyíri. EDZŐ: Benke János. FORGÁCS: Dávid — Budveszel (Nagy), Molnár, Ujj — Kovács, Bánházi — Szabó, Lengyel L., Ur- bán, Lengyel J., Angyal. EDZŐ: Mede László. Szécsényi támadá­sokkal és kemény játékkal kezdő­dött a mérkőzés. Csatlós, Nyíri és Fodor szorult ápolásra. A 18. perc­ben Nyíri a 16-osról a jobb sa­rokba lőtt. 1:0. Ezután a ha­zaiak vezettek támadásokat. A 40. percben 11-eshez is jutottak, amelyből Lengyel J. kiegyenlített. A szünet után is kemény játék folyt. A szécsnyiek azonban job­ban adogattak. Az 55. percben Bo­ros lövése Dávidról kipattant, s az őrizetlenül hagyott Mester, a hálóba pofozta a labdát. 2:1. A 75. percben Angyal megsértette a já­tékvezetőt, aki kiállította. A ma­gáról megfeledkezett játékos ek­kor a játékvezetőre köpött, aki a szabályoknak megfelelően véget vetett a mérkőzésnek. Jó: Fodor, Kuris, Boros, Mester, ül.: Len­gyel J., Lengyel L. és Szabó. Jurisits SE—Mátranovák 2:2 (0:0) Nógrád, 450 néző, v*: Urban. JURISITS SE: Mihaiik — Piachy, Szolik, Molnár — Tóth I. (Ber- tyák), Máthé — Tóth II., Novák, Kucsera, Bálint, Pásztor. EDZŐ: Bálint Ferenc. MATRANOVÁK: Szoó — Kecskés, Gecse, Tóth — Kun, Répás I. — Marsinszki, Kis­báb, (Répás II ), Sipos, Varga, Mé­száros. EDZŐ; Gálik Lájszló. A változatos, nagyiramú mérkőzés I. félidejében mindkét kapunál egyaránt adódtak gólhelyzetek, de a jól záró védelmek, vagy a re­mekül védő kapusok látványosan hárítottak. Szünet után fokozódott az iram. Az 50. percben Bálint lö­vése talált utat Szoó hálójába. 1:0. Hét perc múlva Mészáros beadá­sát Répás II. fejelte Mihaiik ka­pujába. i:l. A 68. percben két szép csel után ismét Bálint bom­bázott a bal felső sarokba. 2:1. A 71. percben Kun 20 méterről küldött bombáját Mihaiik már nem védhette. 2:2. Vérbeli, lendü­letes, élvezetes labdarúgást muta­tott a két csapat a viszonylag szép számú, s tetszésnyilvánitó szurkolótábornak. Jó: Szolik, Máthé, Bálint, Tóth II., Mihaiik, ifi.: Szoó (a mezőny legjobbja). Kecskés, Sipo«, Varga és Mészá­ros. Mihálygerge, 300 néző, v.: Ka­kukk. BGY. VOLÁN: Pernye — Bódis, Magos, Deme — Mihály, Józsa — Rónási, Földvári, Hege­dűs, Váradi, Fedor, Cs. Kardos, EDZŐ: Tóth József. MIHÁLYGER- GE: Soós — Oravecz L. (Gordos A.), Nyerges S., Bene — Nyerges J., Bodor — Szilágyi, Egyed R., Gordos T., Varga, Nyerges Z. ED­ZŐ: Gordos Alfréd. Húsz percig kiegyenlített volt a játék, aztán a gyarmati vendégek kétgólos előny­re tettek szert, s a továbbiakban ók irányítottak. Szünet után jól kezdtek a hazaiak, két egyenlítési alkalmukat azonban elszalasztot- tdk. Húsz perc múltán ismét fö­lénybe kerültek a vendégek, s a fáradt gergeiek ellen tetszés sze­rint érték el góljaikat. Góllövők: Fedor és Hegedűs (2—2), tőid vá­ri és Rónási. Jó: Deme, Földvári. Fedor, ill.: Nyerges A. Karancskeszi—Romhany 2:1 (1:0) Karancskeszi, 200 néző: v.: Fo­dor. K.-KESZI: Rádi — Baksa, Ki­csiny, Basti J. — Bartha, Pál — Gordos, Tarjáni, — Nagy B., Zsi- dai, Nagy L., Cs., Godó és Sikna. EDZŐ: Szőllős Sándor. ROM­HANY: Hajdúk — Varga S., An­tal, Saraké S. — Sarankó J„ Ter- mann — Varga I., Kaliczka, Ke­lemen, Gregor, Sarankó Gy., Cs.: Varga Gy. EDZŐ: Juhász l'&jos. A jó iramú mérkőzésen mindkét kapunál sok gólhelyzet maradt kihasználatlanul. A 18. percben Hajdúk kiejtette a labdát, s Gor­dos megszerezte a kesziek veze­tő gólját. Az 53. percben feles­leges romhányi reklamációért köz­vetett szabdrúgást végeztek a ha­zaiak, Zsidai a labdával kapura húzott, s biztosan lőtt a hálóba 2:0. A 85. percben Kaliczka gól­jával szépítettek a romhányiak- 2:1. Jó: Nagy B., Básti J-, Ki­csiny, Baksa, Nagy L., ill.: Gre­gor, Kaliczka, Antal és Saran- kó J. Somoskőújfalu — Érsekvadkeri 0:0 Somoskőújfalu,- 300 néző. v.: Pethő. Somos: Szekeres —- Ke- mencsik, Lengyel, Angyal — Sza­bó — Kovács — Bozó, Csengődi, Török (Kasagranda), Murányi, Öe- ák. Edző: Tóth István. Érsekvad- kert; Molnár — Kristók I.; Kor- bély, Halaj Jakubecz. Szabó — Csemák, Adame. Kristók J.. Vi- boch (Puzsár). Légrády. Edző: Légrády Gábor. A hazai együttes 85 percen át támadott, rosszul kombináló csatárai azonban még igazi gólhelyzetet sem tudtak te­remteni a 8—9 fővel védekező vendégek kapujánál. A keveset és távolról pontatlanul lövő hazaiak­kal szemben a lelkesedéssel küz­dő és jól védekező vendégek meg­érdemelten szerezték meg az egyik pontot. Jó: Csengődi. Ko­vács, Szabó, ill.: Molnár, Kristók I., Korbély és Légrády. Sivár képet mutat az SBTC tavaszi mérlege. A három egygólos győzelemmel, a gól nélküli döntetlennel, s a kis gólarányú vereségekkel a rajt előtti célkitűzés egyik részét „kevesebb gólt kapni, mint az előző évben” teljesítették. Ez még akkor is fejlődést jelent, ha a kapott gólok némelyike potyaízü volt. Különösen, ha figyelembe vesszük, hogy ka­pott góljainkhoz a mérkőzésvezetők is hozzájárultak. (Eger, Vasas, Ferencváros.) Az eredménytelenség, a vészes gólsze­génység ma a szurkolótábor fő beszédtémája. Sokan a tak­tikában, mások a középpályás túltengésben látják a hibát. A szakvezetés az első bajnoki mérkőzéstől keresi a megol­dást; a támadójáték eredményesebbé, gólerőssé tételét. En­nek érdekében cserékre is sor került. Változott a hadrendi felállás is. Ma újból nehéz mérkőzés elé nézünk. Nagy a tét. El kell kerülni a kiesöjelöltek veszélyes zónájából. Ehhez csu­pán az kell, hogy Szálai, Básti, Kriskó, Szőllősi lövései hálót érjenek. Marosvári Béla fő gondja Horváth Ferenc sérülése. Hétfőn és kedden már edzett Horváth. Hogy játszhat-e, az talán csak a mérkőzés előtt dől el. A valószínű csapattól Ma­gyar — Baranyai, Ferenc, Vertig — Szalai, Kmetty — Kris- kó, Szőllősi, Répás, Básti, Jeck - az edző sokkal jobb és első­sorban eredményesebb játékot vár, mint Komlón. Salgótarján város bajnoksága csúcsja vitásokkal Szombaton és vasárnap az SKSE-stadionban a városi bajnoksággal együtt válogató- versenyt rendezett a megyei atlétikai szövetség. Május 17—18-án lesz az NB I/B I. fordulója. Az első napon a hűvös, szeles idő erősen be­folyásolta az eredményeket. A másodikon ideális körül­mények között folytatódott a verseny. Strausz 100 gáton ifi- és felnőttcsúcsot javított. Eredmények: Nők: 100 m. 1. Tományi SKSE 13.4, 200 m. 1. Lajkó Bgy. SE 27.4, 400 m. 1. Bencsok SKSE 67.5, 800 m. 1. Horváth SKSE 2:46.0, 100 gát Strausz Bgy. SE 16.7, magas 1. Biró SKSE 150, távol 1. Kissné SKSE 5:06, súly 1. Szakács Nagy- bátony 9.54, diszkosz 1. Gréc- zi Bgy. SE 27.14, Gerely 1. Tol diné SÜMSE 30.16. Férfiak: 100 m. 1. Bambuk SKSE 11.5, 200 m. 1. Grosch SKSE 24.6, 400 m. 1. Géczi SÜMSE 51.00, 800 m. 1. Ja- kus SBTC 1:59.9, 1500 m. 1. Jakus SBTC 4:06.2, 5000 m. 1. Szakmári Bgy. SE 16:01.2, 3000 akadály 1. Máthé SBTC 10:05.2, 110 gát 1. Bercsényi SBTC 16.9 megyei csúcs, 400 gát 1. Csábi SÜMSE 59.8, ma­gas 1. Angyal SKSE 175, íó- vol 1. Angyal SKSE 638, hár­mas 1. Szummely SKSE 12.45, rúd 1. Fodor SBTC 340, súly 1. Kalcsó Bgy. SE 41.30, ge­rely 1. Papp SÜMSE 48.84, kalapács 1. Bakos SKSE 43.00.