Nógrád, 1967. június (23. évfolyam, 127-152. szám)

1967-06-14 / 138. szám

1967. június 14. szerda NÖ8RÄB 5 Nagy gólaránnyal győzött az Üveggyár, Baglyasalja és Somoskőújfalu A Bgy. AKÖV elsőként győzte le Karancsiapujtőt — Jól hajrázott Ersekvadkert — A ZIM legyőzte a Vörös Csillagot — Nagy küzdelemben nyert Karancskeszi A megyei I. osztályú labdarúgó- bajnokság XIII. fordulójának leg­nagyobb meglepetése az volt, hogy a hetek óta hullámvölgyben ját­szó Bgy. AKÖV legyőzte a lista­vezető Karancsiapujtőt, és ezzel a vendégek idei első vereségüket szenvedték. Három találkozón nagyarányú győzelem született. Az Üveggyár hét gólt lőtt Szorospa­taknak, a Baglyasalja hatot Szé- csénynek és Somoskőújfalu né­gyet a Mátranováknak. Ugyan­csak nagy sikernek könyvelhetik el a zománcgyáriak a Vörös Csil­lag SE ellen aratott 2:l-es győzel­met. Érsekvadkerten remek haj­rával biztosították győzelmüket a hazaiak, a hosszú ideig jól ját­szó palotásiak ellen. Karancske­szi együttese nagy küzdelemben szerezte meg a győzelmet Forgács ellen. Romhányban a második félidőben jobb játékukkal a dej- táriak még a győzelmet is meg­szerezhették volna. ST. ÜVEGGYÁR — SZOROSPATAK 7:0 (3:0) Salgótarján, 100 néző, v.: Balázs H. J. ST. ÜVEGGYÁR: Erdős — Godó, Element, Pünkösdi — Üj, Diószegi — Szabó, Kálnai, Kollár, Susán, Somkúti. EDZŐ: Juhász Gyula. SZOROSPATAK: Szabó — Fazekas, Székely, Nagy — Ko­vács, Agárdi — Tóth, Újházi, Hu­szár, Bettes, Szentgyörgyi. EDZŐ: WieSzt Rezső. A sportszerű mér­kőzésen végig az üveggyáriak kez­deményeztek. A vendégek kevés gólhelyzetet teremtettek. A harma­dik percben Kollár az ötösről lőt­te a labdát a bal felső sarokba, a következő percben pedig Kálnai lőtt közelről a bal sarokba. A 25. percben Kollár lövése a jobb kapufáról pattant az ellenkező sa­rokba. A 47. percben Kollár ha­sonló gólt szerzett. Három perc múlva Üj élesen a jobb sarokba lőtte a labdát. A 78. percben Kői. lár 25 méteres bombája a háló­tartóvasról pattant vissza. (Ez volt már a negyedik remek gólja), öt perc múlva Somkúti lövése Szék­helyről vágódott a hálóba. Jó: Kol­lár, Klement, Üj, Diószegi, ill.: Nagy, Huszár és Bettes. BAGLYASALJA — SZÉCSfiNY 0:0 (3:0) Baglyasalja, 100 néző, v.: Baráth Baglyas: Tóth — Pilinyi, Patkó, Szőcs — Szabó, Gyimesi — Szá- szi, Toldy, Pepsinszki, Bábolnai, Iványi II. Edző: Laczkó Sándor. Szécsény: Oláh I. — Király, Fo­dor, Gyenes, Kuris, Pék — Ve- lenczei, Mester, Vanya. Varga, Tornyos. Edző: Podmaniczki Pál. Végig a baglyasiak irányították a jau^..ot. Góljaikat tetszetős tá­madásokból érték el. Az ered­mény kissé túlzott, hiszen a vendégek igen sportszerűen, lel­kesen játszottak. Mezőnyben jól adogattak, és szervezetten is vé­dekeztek. Két gólhelyzetüket azon­ban elhibázták. Góllövők: Toldi (S), Bábolnai, Gyimesi és Skoda (öngól). Jó Gyimesi, Pepsinszki, Szászi. ill. Király, Pék és Velen- czei. SOMOSKÖÜJFALU — MÄTRANOVÄK 4:0 (1:0) Somoskőújfalu, 200 néző, v.: Lé- vavári. SOMOS: Balázs II. — Rolyki, Csengődi, Balázs I. — Princz II., Kollár — Oláh, Szvi- rák, Lengyel, Antal, Berta. EDZŐ: Mester Sándor. MÄTRANOVÄK: Szoó —- Tóth B., Zsugya, Sipos — Tóth S., Kozma — Kecskés, Balogh, Tóth I., Varga, Répás G. EDZŐ: Szomszéd Adám. A csúszós talaj ellenére is színvonalas, sport­szerű mérkőzést vívott a két csa­pat. Az első félidőben végig a hazaiak voltak a kezdeményezők. Szünet után mintegy 15 percig a vendégek iránj ították a játékot, majd ismét a hazaiak percei kö­vetkeztek. A 25. percben Kollár két csel után a jobb szélről lö- vésszerü beadást küldött a kapu elé, s a labda a védőkről a hálóba pattant. A 65. percben a szögletről beívelt labdát Oláh ka­pura fejelte, és az Szoó kezéből a hálóba csúszott. A 80. percben Antal kiugrott a védők közül, s közelről a bal felső sarokba bőm. bázott. A 85. percben Berta négy védőt kicselezett, s bal sarokba tartó lövését a védők már csak beljebb továbbították a hálóba. Jó: Balázs I., Princz II., Antal, Lengyel, 111,: Szoó, Tóth S. és Kecskés. ST. ZIM - VÖRÖS CSILLAG SE 2:1 (1:0) Forgács, 200 néző, v.: Bodon. St. ZIM: Fenes — Susán, Szolik, Pál — Jászberényi, Flaskai — Oravecz, Molnár, Komka, Fínd- roch, Nagy. Edző: Gaál Béla. Vö­rös Csillag: Fábri — Bara. Do­bos, Sarankó — Schrancz, Faze­kas — Csala, Boros, Mézes, Kom- láthi, Dán. Edző: dr. Dósa Ferenc. A mély talajú pályán jó iramú, sportszerű játék folyt. A vendé­gek mezőnyfölényben játszottak, de csatáraik a ZIM 16-osánál túl­kombinálták helyzeteiket, és a jól záró védők háríthattak. A ZIM ellentámadásai veszélyesebbek vol­tak, s a zománcgyári csatárok jobban kihasználták gólhelyzetei­ket. A 20. percben Pindroch sza­badrúgását Oravecz 10 méterről a jobb sarokba lőtte. A 48. perc­ben Komkát buktatták a 16-oson belül, és a megítélt 11-est Nagy értékesítette. A 88. percben Csala szögletet ívelt be, s Mézes az ötösről a léc alá vágta a labdát. Jó: Jászberényi, Flaskai (a me­zőny legjobbja), Molnár, Oravecz, ill.: Fazekas, Sarankó, Schrancz és Mézes. KARANCSKESZI — FORGÁCS 3:2 (2:1) Karancskeszi, 200 néző, v.: Ka­kukk. KARANCSKESZI: Zsidai I. — Sikna, Kazareczki, Itpmhányí — Pál, Bart ha — Ruzinszki, Zsidai III., Zsidai II., Balkó, Simon. EDZŐ: Kovács János. FORGÁCS. Lehoczki — Jecsmenik, Kőházi, Rusznyák — Erdősi, Varga — Olaj, Lengyel L., Simon. Lengyel J., Angyal. EDZŐ: Lantos János. A jó bíráskodás mellett lezajlott sportszerű mái kőzésen a hazaiak nagyobb becsvággyal kezdték a játékot. Már az 5. percben gólt értek el: a baloldali támadás vé­gén beívelt labdát Zsidai III. 23 méterről kapásból a jobb felső sarokba bombázta. A 10. percben a 16-os bal oldalvonalától Balkő szabadrúgásból okosan a jobb fel­ső sarokba csavarta a labdát a sorfal felett. A keszi együttes ezután érthetetlenül engedett az iramból, s a forgácsiak vették át az irányítást. A 40. percben a Zsidai I. kezéből kicsúszott labdát a szemfüles Varga az ötösről léc alá vágta. A 75. percben Bal' kó 35 méteres lövését Lelioczkj kiejtette, s a berobbanó Zsidai III. a hálóba vágta a labdát. A 83. percben a Bartha kezezéséért megítélt szabadrúgásból Lengyel J. a bal alsó sarokba lőtt. Jó: Kazareczki, Pál, Zsidai III., Rom- hányi, ill.: Simon, Varga, Rusz­nyák és Kőházi. BGY. AKÖV — KARANCSLAPUJTO 3:2 (1:1) Balassagyarmat, 100 néző, v.: Mohácsi. Bgy. AKÖV: Lőcse — Deme, Bognár, Szegő — Bárján L, Takács — Havaly, Treso, Szűcs, Badó, Puruczki. Edző: Kiss Jenő. Karancslapujtő: Bartha — Serfőző, Oravecz S., Kovács — Tóth F., Tóth L. — Horváth N., Horváth I., Tórák. Lavaj, Juhász. Edző: Lantos Ede. Jó iramú, változatos mérkőzést vívott a két együttes. Míg a vendégek sok adogatással közelítették meg a gyarmatiak ka­puját, a hazaiaknak több alkal­muk nyílt a beavatkozásra. Csa­táraikat aztán gyakran küldték ellentámadásba tért ölelő átadá­sokkal. A. vendégek játékából hi­ányzott az akarás és időnként ki­tűnt, hogy ezen a mérkőzésen nincs meg a megszokott összhang sem a csapatban. A gyarmatiak nagy becsvággyal, lekesen küz­döttek, s ezen a mérkőzésen ne­kik úgyszólván .,minden sikerült”. Góllövők: Havaly (2), Szűcs, ill.: Tórák és Lavaj (ll-esből). Jő: Lőcse, Bognár, Badó, ill.: Tórák és Tóth L. ROMHANY — DEJTAR 2:1 (2:1) Romhány, 300 néző, v.: Dóra. ROMHANY; Hajdúk — Varga, Sa­rankó J., Saliga — Nagy, Móritz — Sarankó S., Kaliczka, Pásztor, Gregor, Kelemen. EDZŐ; Dombi László. DEJTÄR: Mészáros — Jele, Maczkó, Laczkó — Czinegc, Grőczí — Csabai, Gyuris, Szűcs, Csóká- si, Gál. EDZŐ: Bihar! Ferenc. Az I. félidőben a hazaiak irányították a játékot, s különösen az első félórában játszottak jól. A 15. percben a baloldalról átívelt lab­dát Kaliczka kapásból lőtte a jobb sarokba. A 22. percben is­mét Kaliczka volt eredményes: a tömörülésből kipattanó labdát a 16-osról lőtte a bal sarokba. Ez­után változatos, jó játék alakult ki, majd a vendégek kerültek fölénybe. A 38. percben a vé­dőkről lepattant lövésből Gréczl vágta a hálóba a labdát. A II. félidőre a hazaiak visszaestek, a vendégek irányították a játékot, de a góllövésben nem volt sze­rencséjük. A dejtáriak ekkor lel­kes játékukkal még a győzelem­re is rászolgáltak. Jó: Hajdúk, Kaliczka, Varga, Pásztor, ill.: Maczkó, Gréczi és Szűcs. ERSEKVADKERT — PALOTÁS 4:1 (l:l) Ersekvadkert, 300 néző, v.: Bu­res. Ersekvadkert: Csabák — Kns- tók, Hugyecz, Márton — Sági, Komlós — Valcz, Csernák, Adame, Suth, Zsiga. Edző: Kovács Jó­zsef. Palotás: Markólt — Kiss, Krekács, Kovács — Fösvény, Túr- csányi — Tóth I., Tóth II., Far­kas, Dévai, Sándor. Edző: Éliás István. Az I. félidőben kiegyen­lített küzdelem folyt sportszerű légkörben, tartós mezőnyfölényt egyik csapat sem tudott kihar- colni. A palotásiaknak volt több gólhelyzetük. Góllövők: Csernák (2), Valcz, Zsiga, ill.: Dé­va. Jó: Hugyecz, Sági. Csernák, ül.: Markolt, Kiss és Turcsányi, a bajnokság Állasa: ÁFOR BENZIN-OLAJ az AFOR Asványolajforgalmi Vállalat kirendeltségein 200 literes gördítőabroncsos, horganyzott, használt acélhordókat Vállalatok és szövetkezetek megvásárolhatnak. 1. Karancslap. 13 9 3 1 36:14 21 2. Baglyasalja 12 7 3 2 33: 9 17 3. St. Üveggyár 13 7 3 3 42:13 17 4. Vörös Csillag IS 6 5 2 31:14 17 5. Ersekvadkert 12 6 3 3 24:14 15 6. Somoskőújf. 13 7 1 5 28:20 15 7. Mátranovák 13 5 5 3 24:24 15 8. Romhány 13 6 2 5 23:27 14 9. St. ZIM 13 5 2 6 25:22 12 10. Szorospatak |$ 4 3 6 21:28 11 11. Karancskeszi 12 3 4 5 14:27 10 12. Bgy. AKÖV 13 4 2 7 18:37 10 13. Forgács 13 4­9 20:32 8 14. Palotás 13 2 4 7 20:43 8 15. Szécsény 13 2 4 7 17:40 8 16. Dejtár 12 2 2 8 16:28 6 Készülünk az MTS II. kongresszusára Huszonnégyezer sportköri tag, tizenkétezer sportoló Nógrádban' A Magyar Testnevelési és megyei TS-3ink életében. cialista rendünkhöz hű, be- Sportszövetség Országos fa- 2. Mennyiben változott meg csületes, erkölcsileg feddhe- nácsa 1967. december 12—13- és lett jobb az egyesületek tetten embereket javasolja- ra tűzte ki II. kongresszusé- szervezeti élete, az elnöksé- nak mindenhol a vezetésé« nak időpontját. A jelentős gek szervező, irányító mun- gekbe. sport-politikai esemény elő- kája. Fontosnak tartjuk terme-; készítése minden egyesület- 3. Hogyan alakult a sport- szetesen azt is, hogy a sport­ben, szövetségben hatékony oktatási munka, ezen belül a hoz értő és a társadalmi intézkedéseket kíván. Ezért tömegsport és versenysport munkát felelősséggel végző Nógrád megyében is már helyzete, és az utánpótlás személyek kerüljenek a sport- most meg kell kezdeni a fel- foglalkoztatása. körök élére. Tükrözzék majd készülést. Hozzá kell kezdeni 4 Az ejte[t közej négy év az újonnan megválasztott az egyesületi vezetőségek, alatt a nevei£s milyen teret sportegyesületi vezetőségek városi, járási megyei TS-ta- k tt az alkalomszerükig, összetételükben az adott te- nácsok választási elókeszule- iUétve rendszeres sportolók- ™let. bazi.s (munkahely, terhez. kai való foglalkozás során. tizem, stb.) jellegét. Úgy a A választásokra, kongresz- 5. Hogyan alakult a sport- sportegyesuletekben, mint a szusra való előkészület sok te- egyesületek pénzgazdálkodá- Hoícozó aktlv endőt kíván A szokásos felké- sa, létesítményeik helyzete a az e<^dlg ,1S öolgozo aktív .... ■ ‘7,, ^ , társadalmi munkasokat — szülésén túl úgy erezzük megyeben. / aklk már bizonyítottak _ hogy tobbrol van szó. Most 6. Nagyon alaposan szukse- erősítsék meg tisztségükben. záródik az MTS I. kongresz- ges megvizsgálni, hogy a TS- szusán meghatározott négy- ek hogyan váltak megválás éves ciklus feladatainak a végrehajtása. Közel négy éve, mozgalmának gazdájává, hogy a sportmozgalom önál- 7 Meg kell vizsgálni, ho- ló tömegszervezet lett. Ennyi gyan érvényesült az I. kong­idő telt el azóta, hogy ,.a? resszus óta sportszövetsége- J.S't „nnrt,.,.n MTS-en belül a különböző inkben a társadalmi összelő- ’ P állami, társadalmi szerveze- g£S tekkel közösen összefogva 8 Elemezni szükséges a ki- egy, . f nanyrtjak a[akujt kapcsolatokat minden spoiteletunket. így az elő - szinten, melyeket az állami i—,™.-: 1 Umm„rw 111a 1-ác szülétek mellett szükséges az . .. , f kk , pní. lomszeru tomegspor toltatasa~ eltelt időszak munkáját na- tettünk ki ' P ért kel1 felelni. Valameny­--------- ----------- s mber x.én kezd6dnek nyi résztvevő és a sport­élettel szimpatizáló szemlele­tét helyes irányban elő kell segíteni, formálni. A sport- .. .... , . _ . életben aktívan bekapcsoló­y et*a J?ras'’ varoS1' m®gye’ dók sokoldalú nevelését a kü­A választások előkészítésénél ... .. .... .... „ és a választásoknál kapjon az tasuk óta területük sport- eddigieknél nagy(>bb hang. súlyt a felelossegvallalas. A megválasztott vezetők­nek Nógrád megyében is több, mint 24 000 sp tag szervezeti életéért, 12 009 aktív sportoló szervezett, 40 ezer fiatal dolgozó részben részben alka­gyon alaposan elemezni, és ezek alapján a jövőt mutató következtetéseket levonni. a sportegyesületi vezetőség és ... . , , . . ... , ,. , küldöttválasztó közgyűlések Mindezek birtokában tudjuk október 20 után ezeket kö. csak a választásokat eredmé­nyesen lebonyolítani és az el­következő négy év feladatait &Ä2SSS «gs-*«“Ui •««scssr*1 a testé? ä küldött konferenciák. Ezért az eltelt időszak elemzésével lönböző sportversenyeken, rendezvényeken keresztül sportvezetőinknek segíteniök 1. Milyen vátozást jelentett képes vezetőségeket válassza- ,, ., az MTS létrehozása sport- nak meg. Fontos a jelölések- 8 1 sítmények kezelését gondozá­egyesületeink, városi, járási, kel úgy foglalkozni, hogy szo­Sorokban A Magyar Népköztársasági att elhalasztották július 2-ra. Kupa küzdelmei 128 csapat Előtte vasárnap Salgótarján- részvételével ma délután ban a Bp. Előre együttesét, a kezdődének. A nagydöntőben következő szombaton pedig hét Nógrád megyei csapat is az Ózdi Kohász ökölvívó csa- szerepel. Párosításuk: Bgy. patát fogadják. Dózsa — SBTC, SKSE — Ganz MÁVAG, Zp. Bányász * — Kisterenyed Bányász, So­moskőújfalu — Nagybátonyi Az MTS Nógrád megyei ta- Bányász. nácsa jutalmat tűzött ki az olimpiai sorsjegyet legered- * ményesebben terjesztő sport­kör részére. Az 1500 forintos Serdülő asataliteniszezők-' dijat az az egyesület kapja, országos bajnokságát rendezi amely taglétszámához viszo- meg június 17—18-án Salgó- nyitva a legmagasabb eladási tarjánban, az új gimnázium százalékarányt éri el. Ezen- tornatermében a Nógrád me- kivín a ^eredményesebben gyei Asztalitenisz Szövetség. . ,,, ,. , ... ,, „„„ & terjesztő járás TS elnoket 300 k forint külön jutalomban ré­szesíti. Az NB II. Keleti-csoportjá­ban szereplő SBTC ökölvívó csapat vasárnapi mérkőzését, melyet Csepelen kellett volna lejátszani, technikai okok mi­Egy év alatt Nógrád me­gyében több mint 9 millió fo­rint tervszerű felhasználását biztosítjuk. Ezek mind indo­kolják, hogy a felelősségvál­lalást minden szinten nagyon komolyan hangsúlyozzuk. A jó kiválasztás, a felelősség- vállalás növelése csökkenti majd a választások utáni in­dokolatlan fluktuációkat, a különböző vezető testületek­ben. Láthatjuk, hogy az MTS II. kongresszusáig a mindenna­pos feladatok teljesítésén túl társadalmi és függetlenített sportvezetőink előtt komoly munka áll. Többségük már eddig is bizonyította, hogy alkalmas megyénk sportéleté­nek irányítására, továbbfej­lesztésére. Ezekre a sportszerető em­berekre alapozunk mi és kér­jük a segítségüket a soron következő nagy sport-politi­kai feladatok végrehajtásá­hoz. Szúnyog Tibor MTS Nógrád «negyei elnöke Apróhirdetések Vállalatok, Állami gazdaságok, Termelőszövetkezetek FIGYELEM! Gépek, áruk, termények megóvására, raktározási cé­lokra, építkezési munkákhoz stb. Béreljenek terítőponyvát, 6x8 méteres, napi 18.— Ft. pavilonsátrat, 5,10x5,10 méteres, havi 620.— Ft, heti 175.— Ft házsátrat, 3x4 méteres, havi 350.— Ft, heti 100.— Ft Belkeresbdeimi Kölcsönző Vállalattól Budapest. IX. kerület, Közraktár utca 30. sz. Telefon: 336—499 Kívánságra a bérlő költségére vasúti szállítást is vál­lalunk. Az IBUSZ üzemek, vállalatok, intézmé­nyek, szakszerveze­tek. szövetkezetek stb. részére olcsó félpenziós BÉCS-i utakat szervez SE- MERING-i kirándu­lással. Utazások idő­pontja: augusztus, szeptember hónapok­ban. Részvételi díj 210 Shilling költő­pénzzel együtt 1 810.— Ft. A szervezést a vállalatokon belül kell beindítani, és az igény felmérése után az IBUSZ Iro­dába a jelentkezők számát bejelenteni (minimálisan 10 fő jelentkezése szüksé­ges). Jelentkezési határidő az augusz­tusi utaknál: július 1. a szeptemberi utaknál július 15. Az IBUSZ 5 napos cse.hszlovákiai tár­sasutazást szervez ZVOLEN — BOJNI- CE — MARTIN — ZILINA — TRENCIN — PIESTANY — BRATISLAVA-i út­vonalon. Az utazas részvételi dija (fél­penziós) kb. 650 _ Ft. 375 ke 553 Ft. Utazási időpont: augusztus 22—26-ig, szeptember 13—17-ig. Jelentkezni lehet az IBUSZ Irodában. Vegyen részi ax ŐSZI LIPCSEI VA­SÁRON ! Szeptember 4—10-ig az IBUSZ 150 fő részére biz­tosítja az utazás le­hetőségét az ŐSZI LIPCSEI VÁSÁRRA. Részvételi díj: 1180.— Ft. költőpénz: 70 ODM — 310 Ft. Je­lentkezni lehet az IBUSZ salgótarjáni Irodájában. Jó állapotban levő 407-es Moszkvics sür­gősen eladó. Meg­tekinthető: Tőzsér ácsmester* Filiny. Az IBUSZ 4 na­pos magas-tátrai félpenziós, turista- szállásos társasuta­zást szervez augusz­tus 19—22-ig, szep­tember 8—11-ig. Részvételi díj: kb. 600 Ft. 4- költő­pénz. Jelentkezni le­het az IBUSZ Irom­bán. Jelentkező'-: ‘ táridő: 1967. július ő Az IBUSZ 2 na­oos aiacsony-tátrai társasutazást szervez. Az utazás időpontja: július 29—30. Részvé­teli díj: kb. 370,— Ft. 4- költőpénz. Je­lentkezni lehet az IBUSZ Irodában. Az IBUSZ 7 napos Jugoszláv tengerpar­ti társasutazást szer­vez Opatijába. A programot autó­busz kirándulások, a Rab szigetre hajó­kirándulás gazdagít­ja időpont augusz­tus 1—7-ig. Részvé­teli díj: 2000.— Ft 1 R0 dinár — ?6n._ Ft Jelentkezni lehet az IBUSZ Irodában.