Nógrád, 1967. május (23. évfolyam, 102-126. szám)

1967-05-24 / 120. szám

1967. május 24. szerda NOS R AD 5 Atlétáink bizonyítottok Sikeres bemutatkozás az NB I. B-ben Nyolc új megyei csúcs Debrecenben Nógrád megye női és fér­fi atlétaválogatottja az NB I B első fordulójában Debre­cenben mérkőzött Debrecen és Szabolcs megye váloga­tottjával. A bemutatkozást érdeklődve kísértük s vall­juk be bár a nőknek igen, a férfiaknak nem adtunk esélyt az első fordulóban. A papír­formát megcáfolták atlétá­ink. Fegyelmezetten, egymást buzdítva, nagy lelkesedéssel harcoltak, versenyzőink, és sikerült Szabolcs megyét mindkét válogatottunknak le­győznie. A nők kis szerencsével Debrecent is „elkaphatták” volna. Sajnos a 4x100 m-es váltóban a második váltás Után az elsőnek váltó Nóg­rád megyei kislány elé lé­pett a Szabolcs megyeiek at­létája, s így hiába diszkva­lifikálták a szabolcsiak vál­tóját a debreceni váltó két tagja: szinte „besétált” a cél­ba. ' Az eredmények önmagu­kért beszélnek. Debrecenben nyolc megyei csúcs dőlt meg. Üj csúcsot állított fel Mecser, Balia, Hegyi és a 4x400-as váltó. A nők közül a balassagyarmati Lajkó Zsuzsa nemcsak győzött, de 400-on és 800-on új megyei csúccsal léphetett a dobogó legmagasabb fokára. Űj csú­csot futott Strausz Judit 80 gáton és a 4x100-as B váltó. Sikeres volt tehát a rajt és várjuk a jó folytatást. A Nógrád megyeiek eredmé­nyei: Nők. 100: 5. Kissné 13.5, 6. Mondru 13.6, 200. 2. Godó 27.4, 5. Pribéli 28.4, 400:1. Lajkó 60.3, megyei csúcs, 5. Pribéli 69, 800:1, megyei csúcs, 4. Mocsári 2:31, 80 gát: 1. Strausz 12.4, megyei csúcs, 5. Tományi 14.5, magas: 1. Komka 155, 2. Godó 152, tá­vol: 1. Kissné 510, 2. ..Godó. 502, súly: 2. Hényelné 10.60, 6. Kükkel 8:70, diszkosz, 5. Hényelné 27.38, 6. Kükkel 25.52, gerely: 2. Hényelné 38.30, 6. Kükkel 25,72,4x100:2. Nógrád B (Lajkó, Komka, Strausz, Godó) 52.8, megyei csúcs. Pontversenyben. Debrecen — Nógrád 60:57, Debrecen — Szabolcs 71:43, Nógrád — Szabolcs 65:49. Férfiak: 100: 5. Alexa 11.6, 6. Palaticzki 12, 200: 4. Alexa 23,2, 5. Palaticzki 23,8, 400: 3. Simon 52.5, 4. Csábi 53.5, 800:2. .Mecset 1:56.6, megyei csúcs, 6. Máthé 2:04, 1500:1. Mecser 3:51.2, 6. Zsolnai 4:13, 3000 akadály: 1. Hegyi 9:30, megyei csúcs, 4. Kun 10:03.4, 5000:1. Hegyi 15.25, 4. Zsol­nai 16:00.4, 110 gát: 4. Ko- moróczi 18.7, 5. Bakti 19.2, 400 gát: 2. Simon 59.4, 5. Csábi 61.7, magas: 2. Bállá 182, 6. Bakti 160, távol: 3. Fodor 636, 5. Bakti 598, hár­mas: 1. Bállá 13,94 megyei csúcs, 2. Pénzes 12.73, rúd: 1. Kiss 360, 3. Fodor 320, súly: 5. Kiss 11.42, 6. Csaná­di 10.91, diszkosz: 5. Csanádi 36.22, 6. Gedőczi 32.84, ge­rely: 4. Kiss 50.26, 6. Baksa 43.46, kalapács: 4. Vehovszky 38.50, 10 km-es gyaloglás: 2. Girtl 55.58, 5. Grosch 68.30, 5. 4x100: 3. Nógrád (Alexa, Palaticzki, Bakti, Fodor) 45.6, 4x400: 2. Nógrád (Alexa, Fo­dor, Csábi, Simon) 3:32.6, megyei csúcs. Pontversenyben. Debrecen — Nógrád 129:81, Debrecen — Szabolcs 131:77, Nógrád — Szabolcs 110:98. AZ NB I. KELETI CSO­PORT ALLASA: Férfiak: a ■ Idegenben is nyert az Üveggyár és Romhány együttese Nézőcsúcs a Karancslapujtő — Baglyasalja rangadón —A ZIH legyőzte Somoskőújfalut — Három találkozó döntetlenre végződött — Továbbra is tömör az élboly A megyei labdarúgó-bajnoikság 10. fordu­lójában két együttes szerzett idegenben ér­tékes győzelmet: az üveggyáriak Balassa­gyarmaton az AKÖV csapatával szemben (4:0-ra vezettek a vendégek!), a romhányi- ak pedig Nagybátonyban a Szorospatak el­len. Hazai pályán jelentősebb győzelmet szerzett a lassan formába lendülő ZIM — Somoskőújfaluval szemben. Itt a vendégek kapuvédőjének hibái jelentették a döntő szót. A nagy érdeklődéssel várt rangadón, Karancslapujtőn nézőcsúcs mellett ismét jó játékot nyújtót Baglyasalja, s közel is állt a győzelemhez, hiszen sokáig 2:l-re veze­tett. Az eredmény, a döntetlen azonban igazságos. Karancskeszi Szécsényben, míg Érsekvadkert Mátranovákon harcolta ki az utolsó percekben az egy-egy bajnoki pon­tot. A Vörös Csillag SE együttese szeren­csés gólokkal, de jó játékkal győzte le a a gólhelyzetek kihasználásával hadi lábon álló Palotást, míg Dejtáron alacsony szín­vonalú, csapkodó játékkal, sportszerűtlen­ségekkel fűszerezve győztek a hazaiak For­gács együttesével szemben. Az eredmények alakulásával a listavezető Karancslapujtőn, a Vörös Csillagon és Mátranovákon kívül valamennyi csapat változtatta helyét, de az élboly változatlanul tömör, lényegesebb vál­tozás nem történt. 1. Debrecen 2 2 ­. 260 :158 4 t Bp. H. n. 2 2 ­­259,5:160,5 4 3. TF SE 2 2 ­­234 :168 4 4. Pest m. 2 1 ­1 209 :204 2 5. Szolnok m. 2 1 ­1 204 :211 2 6. Nógrád m. 2 1 ­1 191 :227 2 7. Szab. m. 2- ­2 175 :241 _ 8. FTC 2- . 2 171 :242 _ 9. Bp. V. M. 2 - - Nők: 2 161,5:253,5­1. Bp. Építők 2- 150: 84 4 2. Békés m. 2 2 ­- 137: 97 4 3. Debrecen 2 2 ­- 131:100 4 *. Nógrád rn. 2-1-­1 122:109 2 S. Szolnok m. 2 1 ­1 113:121 2 S. Csonprád m. 2 1 - 1 112:122 2 7. Bp. V. M. 2 - - 2 101:123 8. Szabolcs m. 2 - - 2 92:136 ­9. FTC 2.-2 89:115 Labdarúgás Nógrád — Heves válogatott ifjúsági mérkőzés Nógrád megye ifjúsági válo­gatottja csütörtökön, az SKSE stadionban 16,30 órai kezdettel Heves megye válogatottjával mérkőzik az ifjúsági váloga­tottak országos tornájának I. fordulójában. A Bp. Kőolajipari Gépgyár mii., Gyöm azonnali Bp. XVIII., Gyömrői u. 79-83. belépésre keres: Műszer és technológiai szerelési munkahelyekre, külszolgálatos munkakör­be: központifűtés-szerelő, csőszerelő, vízvezetékszere­lő, vasszerk. lakatos, hegesz­tő szakmunkásokat és férfi segédmunkásokat. Közpon­ti telephelyre: TMK vas- szérkezeti, lemez és gépla­katos, hegesztő, villany­szerelő, esztergályos szak­munkásokat és férfi se- jcdmunkásokat. Jelentke­zés a vállalat munkaügyi osztályán. Az úttörőolimpia megyei döntője Salgótarjánban Döntőkhöz érkezett az úttö­rőolimpia. Ma az SKSE stadi­onbem az MTS Nógrád megyei Tanácsa, a megyei Üttörő Szö­vetség és a megyei atlétikai, illetve kézilabda szövetség rendezésében atlétikában és kézilabdában megrendezik a döntőket. A versenyen Salgótarján és az öt járás győztesei mérkőz­nek. Atlétikában az egyéni versenyszámok mellett meg­rendezik a négytusa versenyt is. A tét nagy. A győztesek a területi döntőn képviselik Nóg­rád megye színeit. A többi sportágban jövő szerdán ren­dezik a döntőt. A mai napon mindkét ver­senyszámban 9 órakor kezdő­dik a küzdelem. ST. ÜVEGGYÁR — BGY. AKÖV 4:2 (2:0) Balassagyarmat, 400 néző, v.: Bácskai. Sí. Üveggyár: Erdős — Godó, Klement, Pün­kösdi — Muflár. Diószegi — Szabó, Kálnai, kollár, Rá­kos, Somkúti. Edző: Juhász Gyula. Bgy. AKÖV: Lőcse — Bódis, Bárján J„ Deme — Takács. Bárján I. — Havaly, Bognár, Puruczki, Kardos, Szűcs. Edző: Kiss Jenő. Már a 6. percben megszerezték a ve­zetést a vendégek: Kálnai ki­ugrott a védők közül, s az ötösről a bal sarokba lőtt. A 27. percben Kollár—Szabó adogatás után a szélső beadá­sát Rákos lőtte a hálóba. A vendégek mezőnyfölénye je­gyében folyt a játék. Az 54. percben Kollár 14 méterről lőtt a jobb sarokba, majd a 77. percben ismét Kálnai volt eredményes. Ezután lazítot­tak a vendégek, sokat javult a hazaiak játéka, s három perc alatt két góllal szépítettek. Jó játékával megérdemelten nyert az üveggyári együttes. Jó: Godó, Kálnai. Klement, ill.: Lőcse, Bódis és Szűcs. ROMHÄNY — SZ.-PATAK 1:0 (1:0) Nagybátony, 200 .néző, v.,:. Rajnai. Romhány: Harsányi — Pásztor, Sarankó 3., Ja- kus — Nagy, Kovács — Sa­rankó S„ Varga, Kelemen, Kaliczka, Gregor. Edző: Dombi László. Szorospatak: Szabó L. — Raduly, Wieszt, Fazekas — Nagy Gy„ Szé­kely — Érsekmurányi, Ko­vács, Huszár. Tóth J„ Sza­bó F. Edző: Wieszt Rezső. Az 5. percben szép egyéni akció­ból hét méterről Kovács a bal sarokba lőtte a labdát a megdermedt hazai védők mellett. A vezetés birtokában a romhányi együttes korsze­rűbb, ötletesebb játékot mu­tatott s a játékidő nagy ré­szében többet is támadott. A szorospatakiak hibájául ró­ható fel, hogy a védelem és a csatársor közül szinte hi­ányzott az összekötő sor. Az utolsó tíz percben jól roha­moztak, de mint a mérkőzés korábbi perceiben, lövéseik nem sikerültek. Jó: Gregor, Pásztor, Kaliczka. Harsányi, ill.: Fazekas, Wieszt, Székely és Huszár. BAGLYASALJA — K.-LAPUJTÖ 2:2 (2:1) Karancslapujtő, 1200 néző, v.: Balázs II. J. Baglyas: Tóth — Pilinyi, Patkó, Szászi — Gyimesi, Iványi J. — Bog­nár, Toldy, Szabó, Pepsinszki, Bábolnai. Edző: Laczkó Sán­dor. K.-lapujtő: Barta — Ser­főző, Oravecz S„ Oravecz A. — Tóth F., Tóth L. — Fodor, Horváth I., Tórák, Lavaj, Ju­hász. Edző: Lantos Ede. Már a 3. percben a baglyasiak kapujában táncolt a labda: egy gyors támadás végén 'La­vaj közelről vágta a hálóba. A következő percekben már a hazaiak kapuja előterében folyt a játék, s a 16-oson be­lül Tóth F. kétségbeesetten elütötte a labdát. A 11-esből Szabó lőtt a jobb sarokba. (Barta csaknem hárított). Színvonalas, változatos me­zőnyjáték után a vendégek szögletet értek el, s a jól be­ívelt labdát Iványi J. senki­től sem zavartatva védhetet- lenül fejelte a hálóba. Ez­után a hazaiak rohámoztak, de gólhelyzeteiket rendre el­hibázták. Szüneit után is re­mek játék folyt, a lapujtőiek támadtak jobbára, de Patkó­val és Tóthtal az élen min­dent hárított a baglyasi vé­delem. A 75. percben a Tó­rák buktatásáért megítélt 11- esből Lavaj nagy erővel vág­ta a labdát a kapu jobb ol­dalába. A hátralevő percek­ben különösen a vendégek vezettek ügyes megoldások­ból szőtt támadásokat, a be­fejezés előtt egy perccel azonban Juhász hibázott gól­helyzetben. Jó: Tóth, Patkó, Szabó, ill.: Fodor. Tóth F. és Lavaj. ST. ZIM — SOMOSKŐÚJ­FALU 3:1 (2:0) Forgács, 300 néző, v.; Vá- lóczi. Sí. ZIM: Fenes — Su- sán, Szolik, Pál — Flaskai, Lászlók — Geszner, Oravecz, Molnár. Pindroch, Komka. Edző: Gaál Béla. Somos: Ba­lázs II. — Balázs I., Csengő­di, Berta — Princz II., Kol­lár — Kemencsik, Szvirák, Lengyel, Antal. Oláh. Edző: Mester Sándor. A 3. percben Balázs II. Molnár elé ütötte Pindroch lövését, s a közép­csatár nem hibázott. A 18. percben Balázs II. a partvo­nalig kísérte a labdát, Szvi­rák azonban ellenfélhez dob­ta, majd Pindroch az elha­gyott kapuba ívelte a labdát. A somosiak a 75. percben egy mintaszerű támadásból Antal lövésével szépítettek. A ven­dégék nagy erővel támadtak, a ZIM kapuja előterében vé­dekezett. A 86. percben egy hosszan előrevágott labdára Oravecz és Berta rajtolt, A kapujából feleslegesen kifutó FELHÍVÍS! A Nagybátonyi Ktsz. köz­li. hogy a Nagybátony-Bá- nyavárosi kozmetika két műszakban üzemel Nyitvatartási ideje: 7 órá­tól 21 óráig. ( hétfő kivé­telével. Balázs XI. azonban Oraveczet találta el a labdával, s a csa­tár az üres kapuba gurított. A játékban a ZIM javuló for­mát mutatott, a somosiak me­zőnyben kielégítően játszot­tak, de kevés helyzetet te­remtettek, s kapusuk jóvoltá­ból vesztettek. Jó: Fenes, Pál, Flaskai, Pindroch, ill.: Antal, Princz II. és Berta. VÖRÖS CSILLAG SE — PALOTÁS 3:0 (2:0) Rétság, 300 néző, v.: Bures. Vörös Csillag: Kovács — Ba­ra, Dobos, Schrancz — Faze­kas, Pozsár — György, Hege­dűs, Komiéin, Mézes, Dán. Edző: dr. Dósa Ferenc. Palo­tás: Bóna — Urbán, Krekács, Kovács — Fösvény, Pete II., Turcsányi — Tóth I., Tóth II., Farkas, Dévai. Edző: Éliás István. Gyorsabb, erőteljesebb és technikásabb játékával me­zőnyfölényt harcolt ki a Vörös Csillag. A 32. percben szeren­csésen Hegedűs elé pattant a labda, s két méterről a há­lóba továbbította. A 41. perc­ben Turcsányi a 16-os sar­kán cselezett, Fazekas szerel­te, majd a hálóba lőtt, Szü­net után is a Vörös Csillag csapata irányította a játékot. -A 68. percben áz előre vágott labdát Hégédűs'érte él élőbb, mint a kifutó Bőná, s á ka­pus felett a hálóba emelte. A vendégek a mezőnyben szer­vezetten védekeztek, s gyors ellentámadásaikból három nagy gólhelyzetet hibáztak el. Jó: Fazekas, Pozsár, Hege­dűs, György, ill.: Bóna, Ko­vács, Fösvény és Tóth II. M.-NOVÁK — É.-VADKERT 3:3 (2:1) Mátranovák, 300 néző, v.: Simkó. Mátranovák: Szoó — Tóth I., Zsugya, Márkus — Sipos. Kun — Kecskés, Ba­logh, Tóth II., Kozma, Ré­pás G. Edző: Szomszéd Ádám. Érsekvadkert: Csabák — Kris- tók, Hugyecz, Márton — Sági, Komlós — Valcz, Csernák, Adame, Suth, Zsiga. Edző:. Kovács József. A közepes ira­mú mérkőzésen a vendégek birtokolták többet a labdát. A vezetést is ők szerezték meg a 15. percben. A hazaiak a 30. percben egyenlítettek, s 8 perc múlva ők vezettek. A szünet után a vadkertiek kezdtek ismét jobban, ki­egyenlítették, majd a nová- kiak újra megszerezték a ve­zetést. A vendégek végül nagy hajrával négy perccel a be­fejezés előtt egyenlítettek. A játék, s a helyzetek alapján a vadkertiek valamivel kö­zelebb álltak a győzelemhez. Góllövők: Kozma, Balogh, Tóth II., ill.; Adáme (2) és Zsiga. Jó: Szoó, Márkus. Ba­logh, Tóth II., ill.: Sági, Ada­me és Zsiga. SZÉCSÉNY — K.-KESZI 2:2 (1:1) Szécsény, 300 néző, v.: Saár II. Szécsény: Zsigmond — Gyenes, Skoda, Király — Kuris, Pék — Velenczei, Jó- zsa, Varga, Mester, Oláh. Edző: Podmaniczki Pál. Ka­rancskeszi: Zsidai I. — Sikna, Balkó. Romhányi — Baksa I. , Bartha — Zsidai II., Simon, Zsidai III.. Pál, Sztrémi. Ed­ző: Kovács János. Alacsony színvonalú játék után a 30. percben a szécsényiek szerez­ték meg a vezetést: Oláh a 16-os sarkáról a hosszú sa­rokba lőtt. Pár perc múlva Zsidai III. váratlan 25 méte­res lövése a kiegyenlítést je­lentette. Szünet után a techni­kailag képzettebb kesziek va­lamivel jobban játszottak, mégis a hazaiak jutottak is­mét vezetéshez: Király 30 mé­terről a kapura ívelt, s Zsi­dai I. a felső sarokba ütötte a labdát. A vendégek fokoz­ták az iramot, s az utolsó pereekbeh Simon fejesgóljá­val megszerezték az egyik pontot. Jó: Király, Kuris, Ve­lenczei, ill.: Bartha, Balkó és Zsidai. DEJTÁR — FORGÁCS 2:0 (1:0) Dejtár, 300 néző, v.: Mo­hácsi. Dejtár: Mészáros — Csabai, Kremnicsán S., Bat- ta — Jele, Gréczi — Pikács, Mackó, Szűcs, Szeneczei, Var­ga. Edző: Bihari Ferenc. For­gács: Bognár — Jecsmenik, Kőházi, Rusznyák — Ver- bovszki, Varga — Bunda, Lengyel L., Simon, Lengyel J. , Angyal. Edző: Lantos Já­nos. A 10. percben Szeneczei 25 méterről nagy erővel a léc alá lőtte a hazaiak első gólját. A játékidő további ré­szében csapkodó mezőnyjáték folyt sok kemény összecsa­pással tarkítva. Időnként a vendégek támadósora muta­tott kulturáltabb játékot Si­mon vezérletével, helyzetei­ket azonban elhibázták. A 75. percben Szeneczeit sport­szerűtlenségért kiállította a játékvezető. A 80. percben egy szabadrúgás után tömö­rülés keletkezett a forgácsiak kapujánál, s Varga közelről a hálóba vágta a labdát. A 86. percben azonban Batta a játékvezető fejéhez vágta a labdát, s a játékos a kiállítás megérdemelt sorsára jutott. Jó: Varga. Mészáros, Csabai* Kremnicsán S., ill.: Kőházi, Simon, Verbovszki és Varga. A bajnokság állása 1. K.-lapujtő 10 7 3­30:10 17 2. Baglyasalja 9 5 3 1 23: 7 13 3. St. Üveggyár KI 5 3 2 32:12 13 4. Somoskőújf. 10 6 1 3 23:12 13 5. Vörös Cs. SE 10 4 5 1 14:11 13 6. Mátranovák 10 4 4 2 23:20 18 7. Romhány 10 5 1 4 18:22 lf 8. É.-vadkert 9 3 3 3 15:11 9 9. Szorospatak 10 3 3­4 15:17 9 10. St. ZIM 10 3 2 5 18:18 ft 11. Forgács 10 4­6 17:20 S 12. Bgy. AKÖV 10 3 2 5 14:25 8 13. K.-keszi 10 2 3 5 9:23 7 14. Dejtár 10 2 2 6 14:24 6 15. Szécsény 10 1 4 5 12:28 6 16. Palotás 10 1 3 6 14:36 5 szépségápolás a fürdőszobában . • Xkezdödik ía/s'^rss/Asr/ finom pipereszappanok kózöttf' Apróhirdetések TSZ-ek, Állami j Gazdaságok Figye­lem! Salgótarján, Kisterenye és Nagy­bátony községek te­rületén levő egy- egy árudánk zöld- j áruval való folya- ! matos ellátásának biztosítására kérünk ajánlatot, levélben vagy személyes tár­gyalás útján. Nóg­rád megyei Élelmi­szer Kiskereskedel­mi Vállalat, Árufor­galmi Osztálya Sal­gótarján, Felszaba­dulás u. 10—13. Te­lefon: li-46. munkakörbe Üzemi étkezés é9 munkás- szállás van Tanácsi igazolás szükséges Felvétel személyes jelentkezés esetén, a gyáregység munka­ügyi osztályán. Szentendre. Dózsa György út 34. szám alatt lehet. Szentendrei Be­tonárugyár. azonnali belépésre felvesz fér- ö segédmunkásokat, betonelemgyártó A Szécsény! II. Rákóczi Mezőgazda- sági Termelőszövet­kezet megvételre fel­ajánl: l db P—420-as kultivátort, 2 db ZS—Z kévekötő-a.ra- lógépeí. 2 db RS— 0:-es függesztem ka­szát l db Re. - ekét (váltva forgvó) Szentendrei Be- tonárugyár — vád telepére — azon­nal belépésre fej­lesz térti segéd- munká-joKat, beton­eleme y .irt á :?1 rn u n- kakörbe. Tanácsi igazolás szükséges. Üzemi étkezes és munkásszállás van. Felvétel személyes jelentkezés esetén. Vác Klsrét-dűlő 1 szám alatt (A Fortegyár és Q váci klcállomás mellett.) Gazdaságunk fel­vételre keres uni­verzális Diesel- motorszerelőket. Je­lentkezés a gazda­ság központjában. Fizetés • a gazdaság bérszabályzata sze- "nt. Tangazdaság. Szi.gy.