Nógrád, 1967. március (23. évfolyam, 51-76. szám)

1967-03-14 / 62. szám

1 N O G R A ü 1967. március 14. kedd Szikrázóén kemény 90 perc verejtékes győzelem Salgótarján — Csepel 1:0 (1:0) Salgótarján, 7000 néző, v.: Vadas György. Salgótarján: Török — Szá­lai, Ferenc, Vertig, Toldi, Bánkuti, Kökény, Németh, Kmetty, Taliga, Básti. Edző: Mészáros József. Csepel: Fatér — Velilai, Molnár, Pethő, Fa­luéi, Kandi, Kalmár II., Rot- tenbiller, Dinopulosz, Lo- sonczá, Gondár. Edző: Keszt­helyi Mihály. Alighogy sípolt a játékveze­tő, Toldit szabálytalan közbe­lépéssel már a földre terítet­ték a csepeli védők. A foly­tatás is hasonlóan kemény és szikrázó jelenetekkel tarkított volt. Az első veszélyes lövést a 8. percben Török kiapía. Rottenbiller 25 méteres sza­badrúgását a léc fölé tolta. A következő percben megszerez­hettük volna a vezetést. Tali­ga a csepeli védők között mintaszerűen tálalt Németh elé.' A középcsatár hanyatve- tődve, ollózva lőtt a kapu mel­lé. A 13. percben szögletet rú­gott az SBTC. Molnár és Básti összefejelt. Bástit a kapu mö- • gött percekig ápolták, majd bepólyázott fejjel visszatért. A 14. percben Taliga második indítása újból gólhelyzetet te­remtett Ezúttal Kmetty ka­pott előnyös helyzetben lab­dát. A védők verve voltak. A lövéssel várakozott, szerelték Mintegy tízperces mezőnyjá ték után Básti percei követ­keztek. A két előretolt közép­játékosunkat Kmettyt és Né- methet szorosan fedezték a csepeli védők. A pálya balol­dala aránylag üres volt. Ezen a résen futott el Básti, több ízben is teremtett saját szá­mára gólszerzés! lehetősége­ket. Sajnos rossz irányzékú lövései rendre célt tévesztet­tek. A 32. percben Bánkúd megünvá a csatárok tehetet- lehségét a fél pályáról - a cse­peli térfélre hozta fel a lab­dát A támadósor tagjai szo­ros védőfedezet alatt álltak. Bánkuti lövésre szánta magát. 25 méteres csavart, éles lövése a szél enyhe segítségével vil­lámként vágódott a kapu bal felső sarkába. 1:0. Bánkuti helyzetfelismerésből kitűnőre vizsgázott A gól után is az SBTC kezdeményezett többet. A 41. percben Vellai és Né­meth labdára rúgtak. Az ösz- szecsápás után Vellai elhagy­ta a játékteret. A II. félidő­ben visszatért, s a jobbszélen folytatta a játékot. A félidő utolsó percében egyenlítési alkalom kínálkozott. A csepe­li szögletet a felfutó Pethő centiméterekkel fejelte a kapu jobb sarka fölé. A szünet utáni első perceik­ben gyors támadások futottak a két tizenhatos között. Az 51. percben Gondár kicselezte védőinket, miközben az alap­vonal felé sodródott. Nehéz szögből az ötös vonalról Tö­rök kezébe lőtt. Az 53. perc­ben Bánkuti futott fel. Húsz méteres bombáját Fatér csak nagy bravúrral tolta a bal ka­pufa felső sarkáról szögletre. Átvettük a játék irányítását. A 60. percben Básti szöglete Taliga elé száílt. Az összekötő a 16-os tájáról centiméterek­kel lőtt a bal alsó kapufa mel­lé. Az első negyedóra eltelte után fokozatosan feljött a Csepel. Támadósorunk nem tudta tartaná a labdát, s így ■toX-.- - ■ yf toi H í'to i » ÚL'i" -. H Bánkuti a gólszerző, a vasár­napi mérkőzésen a mezőny legjobbja volt a védelem, s fedezeteik köny- nyen hozták támadásba a fel­futó szélsőiket. Fölényüket a 76. percben majdnem gól kö­vette. Losonczi a kapu torká­ból Törökhöz fejelt. A 80. percben még nagyobb csepeli helyzet maradt kiaknázatlanul. A „szükség” szélső, Vellai 25 méteres ívelt beadáiát Gondár csukafejessel küldte a kapu jobb oldala felé. A balra moz­duló Török kitűnő reílexsszel mentette a már biztos gólnak látszó helyzetet. A félidő hátralévő idejében salgótarjá­ni kihagyott helyzetek jelle­mezték a játékot, miközben a csepeli jobbhátvéd egy éles Bánkuti kapuralövést vállma­gasságban kézzel ütött le . a tizenhatoson belül. Meglepe­tésünkre a játékvezető nem ítélte szándékosnak a keze- zést. A 81. percben Németh a 11-es pontról kapásból, fordu­lásból lőtt hajszánál mellé. A 83. percben Kmetty ugrott ki a felezővonaltól nem messzi­re, lefutotta a védelmet, a tizenhatosról lőtt, (kissé elha­markodva). Éles lövését Fa­tér szögletre mentette. Négy perc múlva újra Kmetty ke­rült gólhelyzetbe. Ezúttal Fa­tér lábbal mentett. Az utolsó percben Bánkuti csavart bün­tetőrúgását, Fatér csak nagy bravúrral tudta a léc alól szögletre tolni. Lendületes, kemény, helyen­ként túlkemény 90 perc alatt a jó védelmet, s a körülmé­nyesen, helyenként lassan játszó csatárok küzdelmét lát­hattuk. A túlkeménység a já­ték szépségét rontotta. Ebben a Csepel volt a kezdeménye­ző. Várakozásunk ellenére a Csepel jól szervezte meg vé­delmét. Ugyanakkor nemcsak védekezett, gyors szélsői ré­vén gyakran érték el az SBTC 16-os vonalát. Belső csatáraikat Ferenczék könnyen választot­ták el a labdától. Az SBTC ámadósora ezúttal sem ját­szott meggyőzően. A két elő­retolt középcsatár csak a fél­idő utolsó negyedórájában játszott gólveszélyesen. Ekkor evéseiket nem kísérte sze­rencse. Egyénileg Török kevés ve­szélyes lövést kapott A fe­jesekkel szerencséje volt, il­letve igazolhatta kiváló ké­pességeit. Háromszor is védett gólbiztos labdát. A közvetlen védelemben Ferencz fejjáték­kal a mezőny fölé nőtt. A föl­dön hajszállal gyengébb volt teljesítménye. Szalai kezdi meg­szokni új szerepkörét. Külö­nösen felfutásai tetszették. Vertig gyenge napot fogott ki. Ugyanez mondható Toldira is. BÁNKUTI volt csapata, s egyben a mezőny legjobbja. Mint fedezet több veszélyt je­lentett Fatér kapujára, mint az öt csatár. Elől Básti az I. félidőben jól húzott kapura. Kár, hogy lövéseit elhamar­kodta. A két előretolt közép­csatártól csak az utolsó ne­gyedórában láttunk veszélyes megmozdulásokat. Taliga jól osztogatott a pálya közepén, de sokszor lelassította a játé­kot. Kökény játéka változat­lanul nagy területen folyik, de igazi feladatát az elfutást, s a beadást alig látjuk tőle. A Csepelnél Fatér hozzájá­rult ahhoz, hogy a veieség ilyen kisarányú volt. A hát­védsorbán Molnár volt a leg­megbízhatóbb. Pethő, Faluoi is védekező játékban nyújtot­ta a kiválót. A támadósorban a két szélső Kalmár és Gondár volt gólveszélyes. A sérült Vellaitó! láttunk néhány ér­tékes beadást. A játékvezetőnek igen sok fordított ítélete volt. Igaz, ugyan, hogy a sok szabályta­lansággal tarkított mérkőzésen nem is volt könnyű a helyze­te. Az első percekben az em­berre menő t kemény csepeli belépéseket nem torolta meg, s ezzel zöldutat engedett a to­vább fokozódó szabálytalansá­goknak. Egy jogos tizenegyest nem adott meg. Mátyus László Egy góllal jobb volt a Nagybátony Nagybátonyi Bányász — Kisterenyei Bányász 1:0 (0:0) Nagybátony, 1500 néző, v: Czirják. Nagybátony: Bu­lyovszkl — Romhányi, Szán­tó, Sári, Havasi. Horváth, Nagy, Kovács II, Veres Szarvas, Regős. Edző: Dávid Róbert. Kistérenye: Csernák — Király, Létrái, Orosz, Vég­vári, Szebeiényi II, Kovács, Tarlósi, Nagyinajdon. Ka­szás. Farkas. Edző: Takács Dániel. 2. perc: Nagy átadását Ko­vács II. jó lövéssel küldte kapura. A labda a felső lé­cet érintve hagyta el a játék­teret. 5. perc: Nagymajdon ve­szélyes szabadrúgását védte Bulyovszki jó érzékkel. 12. perc: Kovács II. bal ol­dalról kapu elé lőtte a lab­dát, Szarvas nem érte el és az a bal kapufa mellett hagy­ta el a játékteret. (Nagy helyzet volt). 25. perc: Farkas becselezte magát a 16-oson belülre, de a döntő pillanatban elvesz­tette a labdát és Bulyovszki mentett. 35. perc: Nagyma jdon ve­szélyes jobbsarkos lövésébe a jó ütemben érkező Romhányi beielépett 40. perc: Sakk-matt hely­zet adódott a kisterenyei ka­pu előtt Szarvas Kovács II- höz továbbított, aki mintegy 12 méterről a tehetetlen ka­pus mellett a jobb sarokba gurított: biztos gólnak lát­szott a helyzet, a labda azon­ban irányt változtatva végül is kapu mellé ment. 46. perc: Regős a jobb ol­dalról ívelt be szögletet, Csernák rosszul számította ki a labda ívét, nagy kavarodás támadt, végül a többször visszapattanó labdát Havasi mintegy 18 méterről jól el­talált lövéssel küldte a bal felső sarokba. 1:0. 56. perc: Nagy remek ver­senyfutásban lefutotta őrző­jét, már csak a kapussal állt szemben, de nem sikerült elgurítania a labdát mellette. 59. pere: Kaszás gólt ígé­rő helyzetben rosszul találta el a labdát. 71. perc: Regős jobboldali szöglete után Veres jó hely­zetben belsővel mellé emelt. 77. perc: Szántó 25 méte­res szabadrúgása alig szállt fölé Végig heves iramú, ke­mény, de sportszerű mérkő­zést vívott a két bányász­csapat a megyei NB II-es rangadón. Bár színvonalról még nem beszélhetünk, a szépszámú nézősereg élvezte a játékot. Az első félidő ki­egyensúlyozott, változatos já­tékot hozott. Széllel szemben is. a hazai csapat játszott enyhe fölényben, amit két nagy gólhelyzet is igazolt. Ebben a. játékrészben a ven­dégek ritkább támadásai m sok veszélyt jelentettek. A második félidőben a vendégcsapat erősen vissza­esett. A szél ellenére magas labdákkal próbálkoztak, ezzel megkönnyítették a jól1 fejelő hazai védők dolgát. Bár a mérkőzés egyetlen gólja a második félidő eliső percében esett, a játék képe alapján nem forgott veszélyben a ha­zai csapat győzelme. Egyenlő erők küzdelme Rudobónya — SKSE 0:0 Rudabánya, 1500 néző, v.: Horváth L. A csapatok ösz- szeállítása. Rudabánya: Dezső — Eged, Somogyi, Barta. Palkó, Konyha, Markó, Ta­mási, Palotás, Gulyás, Gál. Edző: Kocsis Rudolf. SKSE: Libus — Tajti, Martinko. Lu- dányi, Bablena, Pünkösdi, Csala, Rozgondi, Nyerges, Ge­iger, Szűcs. Edző: Kovács Er­nő. Az NB rtl-ból felkerült Rudabánya nagy lelkesedés­sel küzdött az egész találko­zón. 10. perc: Gulyás a hazaiak középcsatára 16 méterről nagy lövést küldött kapura, de a jobb alsó sarokba tartó labdát Libus bravúrral véd­te. 27. perc: Nyerges 20 mé­terről leadott bombáját a jobb felső sarokból kiütötte a kapus. 70. perc: Pünkösdi ívelt előre labdát, Geiger Szűcs elé csúsztatta, aki 3 méter­ről előbb a kapusba lőtt, majd a visszapattanó labdát az üres kapu fölé fejelte. (Óriási gólhelyzet). 74. perc: Rozgondit kemény belemenés miatt a játékve­zető kiállította. Az utolsó negyedórában a tíz főre olvadt SKSE jól tar­totta a labdát. Nagy iram és góUövési alkalmak elszalasz­tása jellemezte a találkozót. Jó: Eged, Somogyi, Konyha, illetve: Libus (a mezőny leg­jobbja), Bablena, Tajti, Gei­ger. Tortalékboinoksóg SBTC— Csepel 5:0 (2:0) Salgótarján, SBTC pálya, 500 néző, v: Srej. SBTC: Cserháti, (Villányi) — Kakúk, Gecse. Csirmaz, (Jávori), László, Salgó, Szói lős, Zöldi, (Garami), Krisikó. Répás, Jeck. Csepel: Párnáz: — Kovács, Hunyadi, Trenka, Burai, Pisosz, Sebes, Takács, Káló, ’ Halácsi, Sebestyén (De- vecseri). Meglepően jól játszott a i tartalék. Az első csapat után­pótlása szempontjából külö- n ösen a támadósor játéka volt igen biztató. Korszerű­en, ötletesen szőtték támadá­saikat. Szőllősi beadásai egy sorozat gólveszélyes helyze­tet teremtettek. A gólok közü! Jeck (2), Répás, Kriskó és Ga­rami egyet-egyet szereztek. Egyénileg Salgó, Kriskó, Ré­pás, Jeck játéka dicsérhető. Eredményes bemutatkozás Pásztó — Bgy. Dózsa 1:0 (0:0) Pásztó, 500 néző, v.: Kakuk, Pásztó: Telek — Veres. Tari S., Pozsár, Tari J., Vil- csek, Klonka, Lőrincz. Malik. Csorba. Bgy. Dózsa: Mihalik — Kovep, Kalcsó, Kakúk, Trencsényi, Fehérvári, Bodor.' Légrádi, Veres, Babolcsai, Melega. Az első félidőben hatalmas szél tombolt, de a szurkolók kitartottak az újonc NB III- as csapat bemutatkozó mér­kőzésén. Az első 25 percben csak mezőnyjáték folyt. Ettől kezdve a hazaiak mezőnyfö­lényt harcoltak ki. A 40. percben a gyarmati vé­dők az utolsó pillanatban léptek közbe. A 43. percben Telek egy széltől támogatott 40 méteres lövést, szögletre mentett. A második félidőben az újrakezdés után azonnal szög­letet ért el a hazai csapat. A szögletrúgást Klonka vé­gezte. A befelé szálló labda a szemközti kapufa belső sarkának tartott, amit a rosz- szul kimozduló Mihalik csak beljebb segített a hálóba. 1:0, Az 55. percben Klonka lövé­se csattant a kapufán, majd a 70. percben Csorba lövése akadt meg az oldalhálóban. A 85. percben Telek 35 mé­teres szabadrúgást védett. A 87. percben a hazai táma­dás után csak hajszállal ment a labda a kapufa mellé. A pásztóiak győzelme megérde­melt, mert a csatárok szer­vezetten támadtak, a védők, Tarival az élen biztosan rom­boltak. Az ellenfél két távo­li lövését egy felfutását kell még megemlíteni. Jók: Tari, Vilcsek, Klonka, Malik, illet­ve Kakuk és Bodor. Lelkesedésből jeles Bgy. MÁV—ÉRDÉRT 2:1 (1:0) Jelenet az SBTC—Csepel mérkőzésről. Básti, Fatér, Vellai, Molnár és Kmetty a csepeliek kapuja előtt Balassagyarmat, 600 néző, v.: Szabó. Bgy. MÁV: To­nnányi — Beke, Magos, Fá­bián, Róraási, Loksa, Molnár. Bodor, Kajdi, Fedor. Vido- musz. Edző: Kövi Jenő. ÉRDÉRT: Bilkei — Pecsen- ka, Asztalos, Pálmai, Ju­hász, Gregpr, Fridrik, ivá- nyi, Varga, Molnár, Meli- har. Edző: Fenyvesi László. Jó talajú pályán, nagy szélben gyors és kemény já­ték alakult ki már az első percekben. Technikai hát­rányukat a balassagyarmati játékosak lelkesedésükkel pótolták. A 32. percben Molnár szögletet ívelt be, amelyet Vilkei csak kiütni tudott, majd kavarodás tá­madt, és Bodor a hálóba lőtt. 1:0. Szünetig mezőny-' játék folyt. A második félidőben már többet foglalkoztatták a ka­pusokat. A 60. percben szép támadás után Bodor jobb­ról beadott és Fedor a 11- esről a hálóba lőtt. 2:0. A 73. percben szépített a bu­dapesti csapat. Beke rövi­den mentett, és Varga a bal sarokba lőtt. A játék képe alapján az eredmény valós. Jól sikerült tehát az újonc NB III-as csapat hazai be­mutatkozása. Jók: Fábián (a mezőny legjobbja) és Bo­dor. illetve Asztalos és Gre­gor. Megérdemelt győzelem Mizserfai Bányász — IKARUS 2:0 (0:0) Kazár, 600 néző, v.: Bánhi- di Mizserfa: Halász — Tő- zsér IV., Szabó I., Bereczki, Kovács II., Tőzsér III., Jenei, Tőzsér II., Susán II., Kecs­kés, Sándor. Edző: Túrán István. Ikarus: Petrányi — Tihanyi, Rancsik, Szalai, Lanski, Racski, Péteri, Ró­zsás, Verbovszki, Bodó, Ré­gi. Edző: Tóth Ferenc. Azonnal a Mizserfai Bá­nyász lendült támadásba, és a vendégcsapat teljesen be­szorult. Szögletet szöglet kö­vetett, de a bányászcsatárok a legkínálkozóbb góllövési alkalmakat is elszalasztották. A játékidő második felében, az 51. percben Sándor szög­letet ívelt be. Bereczki ka­pura fejelt, a szemfüles Je­nei ugyancsak fejjél hozzáért és onnan a labda a kapus mellett a hálóba kötött ki. 1:0. A gól szárnyakat adott a hazaiaknak. A 65. percben Tőzsér II. beívelt labdáját a jó ütemben felugró Sándor védhetetlenül fejelte a ka­puba. 2:0. Az utolsó percek­ben a vendégek is támadtak, a mizserfai védelem azon­ban magabiztosan hárított. A győzelem feltétlenül megér­demelt. Jó: Halász, Szabó I., Kovács II., Jenei, illetve Petrányi, Rancsik, Bódi és Verbovszki. X