Nógrád. 1965. november (21. évfolyam. 262-285. szám)

1965-11-02 / 262. szám

1965, november 2.. kerH NÖ(SB AD s Egy sérülés, két kiállítás KISTEREM VEI BÁNYÁSZ—DEBRECENI HON VED 3:1 (1:1) Kis tere nye. 150 néző, v.: Balia Gy. K.-bányász: Csor­nák — Dobrocsi, Orosz, Bibók — Juhász, Magy ar II. — Ko­vács, Szeberényi II., Szeberé- nyi I.. Magyar I., Kaszás. Ed­ző; Szabó István. D. Honvéd; Bulyovszki Demeter ­A második félidőben újra hazai támadások következtek. A 60. percben Szeberényi II. tört kapura, amikor Bíró a hatos vonalánál magasra emelt lábbal homlokon rúgta a fe­jelni készülő csatárt. Szeberé- Miskolczi, Bíró, nyi szemhéja felrepedt, és erős Nagy, Tuba — vérzés miatt kórházba kellett Tóth, Zsidákovics, Dóczi, Ha- szállítani. Az eset miatt meg' raszti, Zeher. Edző: 'Elek ítélt közvetett szabadrúgást a Gyula. Gyors kisterenyei támadások után már a 8. percben gólt értek el a hazaiak. Magyar II. a jobb szélen futott el, az alapvonalról visszagurította a labdát a jó ütembe érkező Magyar I. elé, aki tizenegy méterről; védhetetlenül lőtt a hálóba. Továbbra is a bányá­szok irányították a játékot, de a csatáraik a legjobb helyze­teket is kihagyták. A 25. perctől feljöttek a ven­dégek. Több jó támadást ve­hazaiak nem tudták kihasz nálni. A 70. percben Miskolczl a tizenhatoson belül kézzel ütötte el a labdát. A megítélt büntetőt Magyar I. értékesí­tette. 2:1. A gól után túl ke­ménnyé. helyenként durvává vált a játék. A vendégek né­hány játékosa elvesztette a fejét és ennek következtében Zsidákovics és Dóczi a 79. és 81. percben utánarúgásért a kiállítás sorsára jutott. A 82. percben megszületett a har­madik kisterenyei gól is. Egy beívelt szögletrúgás után Sze­zettek és a 38, percben sike- herényi II. fejelt a hálóba. 3:1. rült kiegyenlíteniük. A kapu­tól 25 méterre Dobrocsi sza­bálytalankodott. A szabadrú­gást Nagy Tuba elé továbbí­totta, aki a meglepett Csermák mellett a hálóba rúgta a lab­dát. 1:1. A túl kemény mérkőzésén a higgadtabban játszó hazaiak megérdemelten szerezték meg a két pontot. Jók: Dobrocsi, Magyar I., Szeberényi II,, ill. Bíró és Tuba. Több gólt is rúghatott volna a Bányász Nagybátonyi B. — Szegedi VSE 1:0 (0:0) Szeged, 1000 néző, v.: Fáth. Nagybátony: Bulyovszki — Szalai, Horváth, Kovács — Kupcsulik, Pozsár — Mátrai, Halasi, Huszár, Kozik, Regős. Edző: Újházi István. Szeged: Simái — Szabó, Halász, Réti — Karsai, Gera — Tóth III., Bi­te, 'Vörös, Sonkó, Kalmár. Ed­ző: Veszelovszky László dr. A változatos, erős iramú mérkőzés hazai támadásokkal indult. Az első huszonöt perc­ben a Bányász védelemnek minden tudására és lelkesedé­sére szüksége volt, hogy meg­mentsék kapujukat a góltól. A 25. perctől kezdve fokoza­tosan feljöttek a vendégek, a csatároknak azonban nem ment a góllövés. A 26. perc­ben egy szép támadás után Kozik a tizenegyes pontról Huszárhoz továbbított, akinek rosszul eltalált labdáját a ka­pus könnyen védte. A 30. percben Kozik nagy lövése okozott gondot Simainak. Az első félidő végéig szinte percenként szálltak a szegedi kapura a lövések, de a jó napot kifogó kapus mindent hárítani tudott. A második félidőben ki­egyensúlyozottabbá vált a já­ték. A hazaiak némi mezőny­fölényt harcoltak ki, de a ka­pura egyáltalán nem voltak veszélyesek. A 75. percben megszületett a győzelmet jelen­tő gól. Regős jó labdával ug­ratta ki Kozikot, aki pár lé- u. bcs. Előre pés után tizennyolc méterről 13. izzó lövésre szánta el magát. A labda nagy erővel, védhetetle­nül vágódott a jobb felső sa­rokba. 1:0. A gól után elkese- 16. D. Honvéd redetten támadtak a hazaiak, 17. Kisterenye de a nagybátonyi védelem ak- 18. Martfű kor is jól állt a lábán. Közben arra is volt erejük, hogy el­lentámadásokat vezessenek, amelyek mindegyike veszélyt jelentett a szegedi kapura. A mindvégig izgalmas, vál­tozatos, nagy iramú mérkőzé­sen a Nagybátonyi Bányász a helyzetek alapján még több gólt Is rúghatott volna. Jó: Regős (a mezőny legjobbja), Horváth, Pozsár, Kozik, 11.: Halász és Kalmár. A Nagybátonyi Bányász az őszi jó kezdés után a szezon közepén erősen visszaesett. Ebben nagy része volt az idény közbeni edzőcserének. A szezon végére azonban ismét magára talált az együttes és egymás után, szerezte az érté­kes pontokat, amelyre a bent­marad áshoz feltétlenül szük­ségé volt. A szegedi győzelem után Nagybátonyban is meg­nyugodtak a kedélyek, hi­szen a népszerű bányászcsa­pat NB II-ben való maradása teljesen biztosnak vehető. NB II. KELETI CSOPORT 31 n 8 6 58:25 42 31 11 6 8 52:29 40 31 16 6 9 45:33 38 31 13 11 7 41:32 37 31 13 9 9 46:28 35 31 13 8 10 48:34 34 31 13 8 10 42:33 34 31 13 7 11 36:46 33 31 10 10 11 35:36 30 81 10 10 11 29:39 30 31 10 8 13 34:42 28 31 10 8 13 27:41 28 31 8 11 12 50:43 27 31 11 5 15 40:52 27 31 9 9 13 32:48 27 31 8 9 14 32:46 25 31 8 8 15 33:48 24 31 6 7 18 31:56 19 1. Eger 2. Kecskemét 3. Szol. MÁV 4. Pénzügy. 5. Bp. Előre 6. Bp.Spart. 7. Borsodi B. 8. Szol. MTE 9. Gyula 10. Nagybátony 13. SZVSE 14. Mísk. B. 15. KISTE XT A tabella 8. helyén Még nyílt a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság A megyei I. osztályú lab­darúgó bajnokság két for­dulóval a befejezés előtt tel­jesen nyílt. Ügy látszott, a vasárnapi fordulóban tisztá­zódik — legaidob is papírfor­ma szerint —, hogy ki lesz a bajnok. Erre azonban ala­posan rácáfoltak a rétságiak, akik otthonukban legyőzték a bajnokjelölt Karancslapuj- tő együttesét A vasárnapi forduló ered­ményei: Szorospatak—So­moskőújfalu 4:1 (3:1), Dej­tár—Szécsény 3:0 (0:0), Rétsá­gi HVCS SE—Karancsalapuj- tó 3:1 (2:1), Balassagyarmati MÁV—Salgótarjáni ZIM 1:1 (1:1), Salgótarjáni Üveggyár — Ersekvadkert 4:0, Zagyva- pólfalvi Bányász—Pásztó 0:0, Karancsalja—Palotás 2:1 (2:0), Karancskeszi—Salgó 1:2 (0:0). Nagyszerű fegyvertény Csepelen Salgótarjáni BTC Csepeli Vasas 1:0 (0:0) Nagy volt az izgalom a csepeli stadionban a mérkő­zés előtt. Az a többszáz szur­koló, aki elkísérte a salgótar­jáni együttest a vasárnapi sorsdöntő találkozóra, az esélyeket latolgatta. „Mi lehet még?” — kérdezték egymás­tól, s mindjárt számolgattak Is”. „Nagy baj semmi esetre sem. Az egy pont azonban mindenképpen szükséges” — ! volt a summás válasz. A csepeliek derűlátóbbak dégek térfelén, de a salgó- Láthatólag feljött az SBTC, s voltak. Biztos győzelemben helyíet A 22 percben Kiss bíztak, hiszen csapatuk öt bajnoki mérkőzés után hagy- s2abadrúgást azonban ta el veszteskent a pályát. tu,tták a csepeli védők. „Ez a vesztes-sorozat ma megtörik” — mondották. A győzelembe vetett bíza­a csatárok előretörése gólve- Feltűnt azonban, szélyes is volt. A 49. percben Básti elől Török csak lábbal tudott menteni. Az 50. perc­ben Ismét Básti előtt nyílt gólszerzési alkalom, de mellé lőtte a labdát. Az 52. perc gólt eredményezett. Básti beívelt szögletét az előrehúzódó Szalai köz­vetlen közelről a kapu jobb sarkába lőtte. 1:0 » Salgótarján javára. A gól után nagy küzdelem kezdődött az egyenlítésért, mégis az 53. percben Básti slőtt kínálkozott újabb lehe­tőség. Változatos, élvezetes, de izgalmas percek következtek. Kocsis Török kezébe lőtte a tarjániak is vezettek néhány támadást. hegy elöl, a csatársorban Kö­kény és Kocsis nem ér­tette meg egymást, több rossz, pontatlan leadást láthatott a közönség. Losonczi veszélyes lövése után Kocsis-Taliga-Kocsis volt a labda útja, a jobbösz- szekötő azonban a 16-oson bélül elcsúszott, s odalett a csúnyán felvágta Kökényt. A hárí­A TOTO 44. heti eredménye Unalmas volt a játék — annál többet idegeskedtek a lelátókon. A Csepel többet lom kissé alábhagyott, amikor támadott, de a salgótarjáni tartalék együttesünk 3:0-ás védelem — elsősorban Szőke, labdát, a másik oldalon Sző­győzelemmel adta át a pályát Ferencz és Salgó nagyszerűen ke futott ki jó érzékkel. s állt a lábán. Ferencz fölé- ököllel ütötte ki a labdat nyes magabiztonséggal, híg- Básti, Kocsis adogatás után gadtsággal védte a 18-os elő- szögletre mentettek a csepe- terét. A 25. percben Losoncai li védők. Vellai a sorfalba éles lövése Oláhról pat- lőtte a labdát, Kocsis pedig tant le, majd Rottenblller elé főié lőtt Sebestyén nagysze- került a labda, de rű beadásáról Kalmár a ka­az éles lövést Szőke bra- pú torkában maradt le. várral hárította. A Salgótarján térfelén folyt a játék mégis a 31. percben nagyszerű gólhelyzetet te­a „nagyoknak”. Annál na­gyobb volt az öröm a lelkes salgótarjáni szurkolók között, akik nemcsak a „B” közé­pen, hanem a stadion más pontjain is elhelyezkedtek ke­replőkkel, zászlókkal, hang­tölcsérekkel felszerelve. S amikor a huszonkét játékos kivonult a pályára, zúgott a „hajrá stécé”. Csepel, 3000 néző, vezette: Schopp (Nagy E., Teuschler). remtettek az SBTC csatárai SALGÓTARJÁN: Szőke — Sándor dr., Ferencz, Oláh — A 74. percben a balsarok­ba tartó lövést Szőke nagy bravúrral hárította. A 77. percben Vellait felírta a játékvezető, aki sorozatos 1. FTC - Vasas 0:1 2 2. MTK - Üjpest 1:1 x: 3. Ózd — Honvéd 1:0 1 4. Pécs - Győr 1:2 2 5. Tatabánya — Komló 2:0 1 6. Csepel - SBTC 0:1 2 7. Szeged - Dorog 0:1 2 8. BVSC - Budafok 0:0 X 9. DVSC - Szombathely 1:4 2 10. Ganzm, - Sz.fehérvár 0:1 2 11. Oroszl. - Szállítók 1:1 X 12. MVSC - Egyetértés 3:2 1 12. Budai Sp. - P. Bányász 2:3 2 plusz egy mérkőzés 14. Szóin, MAV - Pénzügy. 3:2 V Szalai, Toldi — Básti, Ko­csis, Salgó, Taliga, Kökény. EDZŐ: Szűcs* Gvörgy. CSE­PEL: Török — Vellai, Kiss, Molnár — Faludi, Kleibán — Káló, Losonczi, Kalmár, Rottenblller, Sebestyén. ED­ZŐ: Keszthelyi Mihály. Kalmár, f csepeliek jó hírnevű középcsatára indítot­ta el a labdát. Mindjárt az első percben szabadrúgáshoz is jutott a hazai együttes. Ez azonban nem jelentett ve­szélyt a stécé kapujára. Csapkodó, álmos volt a játék. Jellemző erre a játékrészre, hogy Szőkének csak a 12. percben kellett ^erősebb lö­vést hárítania. A'gyenge me- jeleskedett. Szalai nem zönyiátékban ugyan a cse­peliek voltak többet a ven­Taliga-Kökény-Taliga volt szabálytalanságokat követett a labda útja, aki Básti elé el Kökény ellen. A 79. perc­tálalt. Básti éles. léc alá tar- ben szögletet harcolt ki a tó lövését Török csak sze- csepeli csatársor, de Szőke rencsével tolta szögletre. ekkor is biztosan hárított. A második félidőt a Salgó- Tóud volt a salgótarjáni ta­tárján kezdte ugyan, de mind- madás, a Csepel néha öt-hat járt a 46. percben Káló éles emberrel is védekezett, hi- íövése a felső lécről pattant szén a Básti, Kökény, Taliga, vissza a mezőnybe. Alig né- Kocsis csatársor számos eset­hány másodperccel később ben megzavarta a hazaiak Básti elől mentettek a hazai védelmét. Az utolsó tíz perc­védők. Változatos, izgalmas lett a játék. Hol az egyik, hol a másik ka­pu került pillanatok alatt veszélybe. A csepeli támadá­sokat Toldi és Szalai már a félvonalnál megállította. Tol­di a támadás indításokban is egy esetben magabiztosan tört előre és segítette a csatárokat. Egy idényre való gólhelyzet SKSE — HAJÓGYÁR 5:0 (3:0) Salgótarján, 300 néző, v.: madt a Hajógyár kapuja előtt, ve a középcsatár jobbszélen Bódi. SKSE: Libus — Havasi, és a vendégek középhátvédje sántikált. Igen csapkodó volt Kirisics, Bablena — Cserven, a kimozduló kapus felett a játék, a vendégek kemé- Czúder — Lovász, Nyerges, emelte át a labdát, mely a nyen, durván játszottak. A Kaposvári, Pálvölgyi, Zólyomi, belső lécet találta el. A 30. játékvezető több esetben téve- EDZŐ: Jancsó Sándor. HAJO- percben szögletet ívelt be az Sen ítélkezett, nem tudta ke- GYÁR: Ödor — Geiser, Dem- SKSE, Kaposvári jó érzékkel zében tartani a mérkőzést. A ján, Horváth — Igmány, Sági ugrott fel a labdára és fejese 85. percben Demjan kézzel — Paulik, Józsa, Kiss, Pócsi, nyomán a jobb felső sarokban érintette a labdát és a meg- Zsuga. EDZŐ: Sörös János. kötött ki a labda. 2;0. A 35. ítélt 11-est Cserven a hálóba A találkozón azonnal az percben Lovász kapott jó láb- lőtte. 4:0. Két perccel ké- SKSE lendült támadásba, és a dát. Középen kiugrott és a sőbb Zólyomi kapott jó lab- gól nem is váratott soká ma- kifutó kapus mellett a hálóba dát és az 5-ös sarkáról véd- gára. A 3. percben .Kaposvári lőtt. 3:0. hetetlenül lőtte a jobb sarok­ba. 5:0. A II. félidőben Kaposvári Az SKSE ilyen arányban az egyik összecsapásnál meg- is megérdemelten győzött. A sérült, s néhány percig ápol- játékidő alatt egy idényre va- ták, majd visszatért a pályára, ló gólhelyzetet teremtettek a de egy támadásnál újra fel- csatárok a vendégek kapuja vészben Kaposvári előtt négy, vágta Horváth, és ettől kezd- előtt. Zólyomi előtt pedig két gól­lövése már a vendégek háló­jában táncolt. 1:0. A gól után mintegy 20 percen keresztül mezőnyjáték folyt. Az SKSE sok támadást szőtt, de ered­ménytelenül. Ebben a játék­szerzési alkalom adódott. 27. percben kavarodás A tá­Sok játékvezetői tévedés TŰZOLTÓ DÓZSA — MIz.SE RTAl BÄNYÄSZ 1:0 (0:0) Hazai győzelmet hozott a megyei rangadó Zp. Építők — Bgy. Dózsa 1 : 0 (0:0) Kazár, 500 néző, v: Oláh zsa jobb hátvédje beletalpalt volt a játék, melyhez nagy­I. MIZSERFA: Halász — Tő- Radicsba, aki végleg elhagy- ban hozzájárult Oláh I. for­zsér IV., Bereczki, Balogh — ta a játékteret. A játékvezető mán kívüli játékvezetése. A Tőzsér II., Radics, — Sza- öt perccel előbb fújta le a vendégek lelkes játékukért ér- rinc — Garádi, Gáspár — őze, kapus keze felett hullott a há­bó, Tőzsér III., Susán, Tő- mérkőzést. Zagyvapálfalva, 400 néző, győztes gólja. Egy kapu előtti vezette: Kádár. Zp. Építők: kavarodás után a középre Pintér — Bozó, Hármasi, Lő- húzódott Őze csavart lövése a EDZŐ: Ta- Végig idegen, csapkodó roczki. demelnek dicséretet. Jó: Be­Egyenrangú ellenfelek találkozója SASHALMI ELEKTRONIKUS — BAGLYASALJAI BÁNYÁSZ 2:1 (2:0) zsér I., Kecskés kács Dániel Az első félidő 25. percéig állandó bányász fölény jel­lemezte a mérkőzést. Susán két esetben is gólhelyzetben, közelről a kapu mellé fejel­te a labdát A 25. percben váratlanul mégis a vendégek­nek sikerült gólt lőni. Egy Baglyasalja, 200 néző, v: A II. félidőben a Bányász 25 méterről kapura küldött Tóth I. BAGLYASALJA: csapat vette át a játék irá­szabadrúgás után Halász a Geszti — Zuhár, Patkó, Iványi nyitását de csak szépíteni rárohanó csatárok elől kiütöt- n. — Stefanidesz, Iványi I., tudott. A 65. percben Angyal te a labdát Az egyből visz- Bogár, Angyal I., Kojnok, An- I. magas lábemelését a játék­szaküldött labdát a lesha- gyal II., Bánházi. EDZŐ: vezető szándékosnak tekin­Ménich István. ' tette és a középcsatár a kiál­Már az 5. percben nagy lítás 'sorsára jutott védelmi hibából megszerezték Az erősen tartalékos, meg- a vezetést a vendégek. 1:0. A fiatalított Baglyasalja, végig 20. percben ismét a védelem egyenrangú ellenfélnek bizo­zavarát használták ki az nyúlt és mindvégig nyílttá Elektronikus csatárai 2:0. tudta tenni a mérkőzést. Változatos játék alakult ki, _ „ . , _ , de a hazaiaknak nem sikerült ^o: Geszti, Kojnok es Iva­a góllövés. nyi L táron belül maradt középcsa­tár a hálóba továbbította. A gól megzavarta a hazaiakat, melyhez hozzájárult a játék­vezető sok téves ítélete is. A II. félidőben ismét a hazaiak voltak a kezdemé­nyezők, de a csatárok a leg­jobb helyzeteket is elideges- fcedték. A 80. percben a Dó­Tábori, Mátrai, Ponyi, .Hoff­man. Edző: Juhász Gyula. Bgy. Dózsa: Szuhánszki — Bertók, Kalcsó, Erdélyi — Fe- rencsik, Magos — Nagy, Zár­dái, Bartha, Sárközi, Melega. Edző: Tóth József. Az első félidőben lényege­sen többet támadott a Zp. együttese. A sorozatos táma­dásokat azonban rendre hárí­tani tudta a Bgy. Dózsa vé­delme. Mátrai, Tábori, majd Garádi lövését védte biztosan a Dózsa kapusa. A megyei rangadón a vendégek csak szórványosan jutottak át a felező vonalon. A második félidőben is tar­tott a ZSE fölénye, de a csa­tárok a legjobb helyzeteket is kihasználatlanul hagyták. A 88. percben esett a hazaiak lóba. 1:0. A megyei rangadón a Zp. Építők megérdemelten győzött az eléggé szétesően játszó Bgy. Dózsa ellen. Jók: Garádi, Tá­bori és Mátrai. NB III. ÉSZAKI CSOPORT ben a salgótarjáni fiúk üre­sen adogattak, lábról-lábra szállt a labda. A szép össz- jóték mellett nagyszerű lab- ciatartást is láthatott a kö­zönség. Az SBTC-nek még az utolsó pillanatban is adódott gólhelyzete. Kocsis a felezővonalról ugrott ki. Ott­hagyta a védőket, s egyedül volt Törökkel szembe. A salgótarjáni összekötő Török feje fe­lett átemelte a labdát, az azonban túljutott a kapu­fán. A mérkőzés végét jelző sípszó után nagy volt az öröm a pályán és a lelátón egyaránt. A játékosok és ve­zetők egymást ölelgették a pálya szélén, a szurkolók pe­dig a lelátókon éljenezték az együttest és vezetőit. A nagy tét, a pontszerzés lehetősége különösen az el­ső félidőben óvatosságra késztette mindkét csapat játékosait. Ebben a játék­részben ugyan a Csepel né­mi mezőnyfölényt harcolt ki, de a salgótarjáni véde­lem biztosan hárított. A második félidőben már nem volt kétséges a salgó­tarjániak győzelme. Vala­mennyi SBTC támadás ve­szélyes volt a csepeliek ka­pujára, a csepeli támadáso­kat viszont hárították a sté­cé védőjátékosai. A két pont mindenképpen megér­demelt. Az SBTC kapujában SZŐ­KE néhány igen szép, bravú­ros védéssel hívta fel magá­ra a figyelmet A védők kö­zül FERENCZ és SALGÓ mutatott kiemelkedő teljesít­ményt. SÁNDOR DR. és OLÁH is biztos tagja volt a védelemnek. SZALAI különö­sen a második félidőben tá­madás indításaival, TOLDI pedig védekező játékával tűnt ki. A csatárok közül BASTI gyorsasága, KÖKÉNY több támadása dicsérhető. KOCSIS és TALIGA gyen­gébb formát árult el. Schopp játékvezető jól bíráskodott. 1. SKSE 27 18 4 5 53:19 40 Somogyvári László 2. EVTK 27 17 6 4 54:24 40 A labdarúgó NB I. állása 3. Tűzoltó D. 27 11 10 6 32:21 32 1. Vasas 25 16 5 4 44:18 37 4. Sashalom 27 12 8 7 41:30 32 2. FTC 25 14 7 4 65:30 35 5. Bp. V.-műv. 27 13 3 11 32:32 29 3. Üjpest 25 14 4 7 50:28 32 6. P.bánya 27 9 9 9 35:32 ?7 4. Honvéd 25 11 7 7 44:28 29 7. B.gyarmat 27 10 7 10 37:35 27 5. Győr 25 11 6 8 39:30 28 8. BEAC 27 9 9 9 45:43 27 6. Tatabánya 25 9 8 8 29:31 26 9. Z.pálfalva 27 10 7 10 30:30 27 7. Pécs 25 9 6 10 27:30 24 10. Mizserfa 27 11 4 12 43:42 26 8. SBTC 25 5 13 7 24:33 ?3 11. Gyöngy. H. 27 10 6 11 30:30 25 9. MTK 25 7 9 9 29:41 23 12. Hatvan 27 7 10 10 41:43 24 10. Csepel 25 9 4 12 33:35 22 13. Gyöngy. Sp. 27 8 7 12 44:47 23 11. Ózd 25 9 3 13 28:56 21 14. Statisztika 27 8 7 12 30:38 23 12. Dorog 25 6 8 11 24:38 20 15. Baglyas 27 7 4 16 24:57 18 13. Komló 25 6 6 13 27:44 18 16. Hajógyár 27 3 5 19 18:66 11 14. Szeged »=: 2 8 15 18:39 12