Napi Hírek, 1925. március/2

1925-03-26 [0104]

§ P r á g a,március 26. A Slavia csapata te„oop minto_,/ le. C-. ... . főnyi közönség előtt mérkőzött a FTC csapatával, A nézők között ott__voltt^H Villani báró magyar követ és Hodzsa miniszter is. A mérkőzést a kiváló professzionista stilusban játszó prágai csapat nyert; meg* 6:0 arányion. *M A félidő eredménye 3:0 volt. Az egyáltalán nem reális .uedmeny elsősorban. | a magyar csatársor gólképtelenségének, illetve balszerencséjének tudható ''jm |j be. A játék sikamlós talajon folyt lo. Az első gólt az első félidő negyodik| percében Vanik lőtte. A FTC. lassankint, lendületbe, jön és ellenfelét töéb-| ízben egészen visszaszorítja. A Slavia csak néhány .lerohanáshoz jut hozzá,ál de ezek mindig veszélyesok. A tizenötödik percben Czapek lövi a mááodik, a negyvenkettedik percben pedig ugyanő a kifutó Amse11 mellett a harmadik j gélt. A második'félidő első percében Kratoohvil lövi a negyedik gélt. A JS tizennegyedik percbon Amse11 kifűtés az üres kapuba Silny botolja a lab­dát. A FTC. hiába nyomul fel újra, az ellenfél, kapuja ellen intézett eetrttH ma eredménytelen marad, A harmincadik percben Czapek ^ismét áros kapuba loviij a hatodik gélt. A FTC végig derekasan tartja magét-és ^nem kedvetlenedik el. A magyarok kiip>l«pzott játékmödora kellemes feltűnést keltett .Különösen fej játékuk nyerte, még a tetszést. Amse 11 néhány védését a közönség meg- -ÍM tapsolta. A jó formában lévő Tóthot az első félidőben a labdaadogatásáéi ,j eiuanygolják, pedig néhány lerohanásával mindig vészeli-JS helyzetet t^remtO:S| a cseh kapu előtt. A második félidőben helyet cserélt Kohuttaí. A FTC. lelke Fuhrmann jobbfedezot volt. Blum 'helyett Kevitzky állott a középfed_zo%| . posztján. Jé biró volt ejnár. • § Rém a,március 26. /idagyar Távirati Iroda./ Apponyi Albert 1 gróf háromnappal ezelőtt teljes egészségbon elutazott Rómából. § A magyar királyi postatakarékpénztár árverési csarnoka mur-. . d|| cius 28-án, szombaton, de le lőtt %ö ,'akor nyitja meg IX.kinizsy-utca z .s -. , alatt XXVIII, művészi aukcióját. Most, liogy -az állami árverési csarnok beleolvadt a magyar királyi postatakarékpénztárba, ezúttal olsoszben v«.ze- g| tik be azt az u^., tást,hogy a rendes aukcióktól különválasztva kizárólagos % művészeti aukciót tartanuh. k.... ; /"kV i /-/ P r á g a,március 26. Akagyar Távirati Iroda./ Dr. Benes kül-J ügyminiszter március 24-én a szenátusban a koalició tizesbizottsagának kimeri tó jelentést tett a külügyi helyzetről, valamint ^G-onf ben és Paris uan.Jj folytatott diplomáciai tárgyalásairól. Dr. Benes expozéja a koaliciós pártok határozata alapján történt. A tizosbizottság hozzájárult a külügy­miniszter fejtegetésoihez. A .parlament két külügyi bizottsága a jóvőhéton M hallgatja meg a külügyminiszter jelentését, .-amelyet .nagy vita fog követni«|| R ó m a,március 2ő. /Bécsi Tavir ti írod-./Fi^tazi^képviselő ma a^ nép jó] • ti minisztérium költségvetési vitája során a kamarában jav as latot:; M terjesztett bo aziránt, hogy a szorzott tapasztalatok alapján a földművelésül ügyi minisz tóriumot állítsak vissza, & k-m ara holnap Mussolini j .;lenlé tében ,J megkezdi a külügyi költségvetés vitáját. Tőrre képviselő, a költségvetés előadója jelentésében különösen a kivándorlási kérdéssel' foglalkozik, tx>­>yábbá a légi. flotta további kifejlesztésének kérdésével.A jelentés kiemeli, hogy a kivándorlók legoa.jrobbrésze Franciaországba megy. A Franciaország­ba irányuló ki vándor dás ötven száz álukkal emelk Jcie tt ,/MTI./