Katolikus Főgimnázium, Kolozsvár, 1941

75 a sí, Kellner Pál az ökölvívó és Kolozsvári István a footbal szak­osztály vezetői. Az edzéseket a tornacsarnokban, az intézet udvarán, a városi és a KEAC sportpályáján végeztük. Sporteredmények : 1941 november. Kézilabda mérkőzés az állami gimnázium és a kát. gimnázium IV. osztálya között. Eredmény 4s3 a kát. gimnázium javára. December. A Kisok jelvényszerző tornaversenye. Eredmény : 8 vas, 4 bronz és ezüstjelvény. 1942 január. A jelvényszerző síversenyén 36 vas, 12 bronz és 5 ezüst jelvényt nyertek síversenyzőink. Február. A levente parancsnokság által rendezett sí versenyen két II., két III., egy IV. és egy V. helyezést értünk el. Február. A Kisok sí-csapat versenyén a lesiklásban, műlesiklás­ban és futásban a kolozsvári középiskolák között a második helyezést érdemelték ki versenyzőink. Március. A Kisok kerületi tornászversenyén, a II; és III. osztályú csapatversenyen második lett a Zrínyi Sportkör. Az egyéni verseny­ben pedig két bajnokságot nyertünk az I. osztályú számokban. Május. A kolozsvári ref. gimn. és a kát. gimn. VII. osztálya közötti kézilabda mérkőzést 6 ; 3 arányban nyertük. Május. Az úszó-szövetség rendezésében megtartott versenyen sok versenyzőt indított a gimn. sportköre. Eredmény s 16 évesek részére rendezett versenyen 50 m mell-úszásban az első és harmadik helyezést nyertük. 50 m gyors-úszásban az első és második helye­zést nyertük. 50 m hátuszásban az első, második és harmadik helye­zést nyertük. A 14 évesek 50 m gyorsúszásának első helyezését szintén a kát. gimn. Sportköre nyerte meg. 10. Gyorsírókor. Vezető tanár : Szüts Ferenc, Az idegen ura­lomtól két évtizedig elnyomott gyorsírás, az 1941—42. tanévben a piarista hagyományok szellemében újból szóhoz juthatott intézetünk­ben. A két párhuzamos IV. osztályban, amellett, hogy heti két órá­ban kötelezőleg tanultuk az egységes magyar gyorsírást, ugyanezen keretek közt megalakítottuk a Dr. Nemes Zoltán Gyorsírókört, 77 taggal. A Kör titkárai: Azzola Lajos, Vrannay István IV. A., Csekme István, Máté Zoltán IV. B. o. t. Tisztviselők (jegyző, pénz­táros, könyvtáros): Bánk László, Csarnay Béla, Derzsi Ottó, Kovács Rezső, Rótt Lajos, Stefán András, Zsidó Sándor IV. A, illetve IV. B. o. t. Egész éven át szorgalmasan olvastuk a Kiss József és dr. Nemes Zoltán szerkesztésében megjelenő Magyar Gyorsíró Szemlét. Különös hálával kell kiemelnünk a Budapesti Kegyesrendi Gimná­zium Maywald József Gyorsírókörének felénk irányuló testvéri kéz­fogását. Munkánk megindulásában 160 drb. gyorsírási kiadvány nagy­lelkű adományozásával hathatósan támogatott bennünket. Ugyancsak hálás köszönettel adózunk Dr. Nemes Zoltánnak, Körünk névadójá­nak. Dr. Nemes Zoltán, a külföldön is elismert neves gyorsírótudós, állandóan éreztette velünk szeretetét. Nemcsak a legválogatottabb és legkitűnőbb gyorsírási müvekkel ajándékozta meg Körünket, ha­