Újpesti Napló, 2016 (10. évfolyam, 1-39. szám)

2016-12-01 / 37. szám

ONLINE ELÉRHETŐSÉGEINK: WWW.UJPEST.HU | TO VÁBBI FOTÓK FAC EBOO K . CO M/UJ PEST . KÁPOSZTÁS M EG YER - | 13 Tizenegyedik aranyérem A vívók országos bajnokságán hatalmas újpesti siker szü­letett a női tőrözők viadalán. Három lila-fehér versenyző állt a dobogón, amelynek leg­magasabb fokára, tizenegyed­szer léphetett Mohamed Aida. Kimondani is sok, a tizenegyedik egyéni aranyérméért lépett pástra az UTE negy­venesztendős vívója, Mohamed Aida. A tizenegyedik arany óriási csata után jött össze az örökifjú világklasszisnak. A döntő­ben Kreiss Fanni ellen lépett pástra. Külön érdekesség, hogy tavaly ugyanebben a pá­rosításban vívták a döntőt, ahol Fanni nyert. Kreiss most is alaposan bekezdett, el­húzott 6:2-re, de Aida egyenlített, majd a vezetést is átvette. Feszült pillanatok és idegtépő percek következtek, végül Aida 13:12-es előnyénél lejárt a vívóidő, vége lett az asszónak. Mohamed Aidát hirdet­ték ki győztesnek. A női tőr versenyében idén a lila volt az uralkodó divatszín. A dobogó három fokára is újpesti sportoló állhatott, sőt az ötödik helyen szintén lila-fehér vívó végzett.- Mindig tudok örülni az újabb magyar bajnoki aranyéremnek, így ezúttal is boldog vagyok - mondta a győztes. - Különösen az elődöntőben és a döntőben volt nagyon ne­héz dolgom. A Knapek Edina elleni elődön­tőben kétszer huszonöt év tapasztalata csa­pott össze, óriási taktikai harc dúlt, amelyből sikerült győztesen kijönnöm. Fanni ellen is nagyon nehéz volt, ő rengeteget fejlődött az elmúlt két évben, de vissza akartam vágni a tavalyi vereségért. Sikerült! NŐI TŰR EGYÉNI ORSZÁGOS BAJNOKSÁG 1. Mohamed Aida (UTE, edző: Solti Antal) 2. Kreiss Fanni (UTE) 3. Mesteri Viktória (UTE) és Knapek Edina (Honvéd) 5. Gólya Fruzsina (UTE), 6. Jeszenszky Szilvia (Te­rézváros), 7. Balogh Orsolya (Honvéd), 8. Loboda Viola (Terézváros). Az oldalt összeállította: GERGELY GÁBOR- Jelenleg egyetlen cél lebeg a szemem előtt, hogy egyesben bizonyítsak. Ennek érde­kében már keményen edzek, hiszen a tavaszi versenyeken már meg akarom mutatni, mire vagyok képes az egyes hajóban. Mivel már nagyon hűvös van, vízre szállni szinte lehetet­len, a szokásos téli munkát végzem. Minden napos vendég vagyok a konditeremben, mel­lette futok és úszom - mondta Dombi. Azon már nem búslakodik, hogy nem sike­rült kvalifikálnia magát a riói olimpiára, igaz beismerte, furcsa érzés volt nézni a közvetí­tést, pláne amikor a kettes hajók versenyeztek.- Akkor határoztam el, hogy négy év múlva ott akarok lenni Tokióban - jelentette ki, - és persze nyerni szeretnék. Egyébként, a sikerte­len kvalifikációban volt valami jó is, hiszen nyá­ron sikerült újra feltöltődnöm testileg és lelkileg egyaránt. Pszichológusom sokat segített, külön köszönet érte. Megújultan dolgozom, már alig várom, hogy bizonyíthassak. Legközelebb a tavaszi válogatóversenyeken állok rajthoz K-1 1000 méteren, s remélem, a szegedi világku­pán sem okozok csalódást azoknak, akik segí­tik a munkám és bíznak bennem. Jövőre már az NB I-ben gyúrják az ellenfeleket Tatabányán rendezték meg a felnőtt NB ll-es birkózó csapatbajnokság hár­mas döntőjét, ahol a Csepeli BC második csapata mindegyik csapattalálkozóját meg­nyerve aranyérmet vehetett át. Az NB l-es indulás jogát az UTE csapata harcolta ki. A keleti és nyugati régió győztes csapatai, valamint a “kiemelt csapa­tok” csoportjának győztese vett részt a másodosztályú csapatbajnokság hár­mas döntőjén. Keletről az Újpest, nyugatról a Tatabánya, míg a kiemelt csoportból a Csepeli BC II. jutott a fináléba. A papírforma egyértelműen a Csepel mellett szólt, hiszen számos versenyzője a tavalyi első osztályú bajnokcsapat tagja volt. A tatabányai verseny azonban nem feltétlen csak a bajnoki cím sorsáról szólt. Kérdés volt az is, hogy melyik alakulat harcolhatja ki a feljutást az első osztályba, mivel a szabály szerint a csepeliek nem kerülhet egy osztályba a Csepel első csapatával. Az élvonalért tehát a hazai pá­lyán versenyző Tatabánya és az UTE küzdött. Az odavágók során minimális, három pontos (20-17) tatabá­nyai győzelem született. A visszavágókon azonban a lila-fehérek diadalmaskod­tak (22-13), tehát az összesítést követően (39-33) a lilák örülhettek, feljutottak az első osztályba. Egyesben kell bizonyítanom A közelmúltban ünnepelte harmin­cadik születésnapját az UTE olim­piai bajnok kajakosa. Londonban felért a csúcsra, a riói ötkarikás játék viszont kimaradt Dombi Ru­dolf életéből. Londonban Kökény Roland párjaként nyert aranyérmet, később Boros Gergellyel lapátolt egy hajóban. Mostanság viszont egyedül, társ nélkül tréningezik.