Újpesti Napló, 2013 (7. évfolyam, 1-45. szám)

2013-03-21 / 11. szám

ÚJPESTI NAPLÓ - VII. ÉVFOLYAM, 11. SZÁM, 2013. március 21. Sport Aranyakat vívtak össze az UTE versenyzői Budapesten rendezték a kadett és junior vívó-Európa-bajnokságot, amelyen a ma­gyar válogatott színeiben induló UTE-s versenyzők alaposan kitettek magukért. A lila-fehér sportolók három aranyérmet nyertek, amelyből kettőt Schmél Viktória zsebelt be. Első lett a kadett női tőr egyéni­ben és a csapatban egyaránt. UTE-s társaival az idő­sebb juniorok között a negyedik helyet vívták ki. A versenyeken általában legalább egyszer nehéz hely­zetből kell felállnia a győztesnek. Vikivel sem tör­tént másképpen.- A nap elején nagyon gyengén vívtam, de sze­rencsére az idő múlásával egyre jobb lett minden - mondta a bajnok. - A korábbi nemzetközi verse­nyeken jól ment a vívás, így számítottam a sikerre, persze soha nem lehet biztosra venni a győzelmet. Nagyon boldog vagyok, hogy csapatban is sikerült győznöm, ráadásul az újpesti társaimmal sem vallot­tunk szégyent. A negyedik helyen végzett csapatban az újpesti Gó­lya Fruzsina és Hajdú Melinda is helyet kapott.- Bíztunk benne, hogy Viki segíteni tud nekünk a jó helyezés elérésében - mondta Hajdú Melinda. - Nekünk is jól jött, hogy hatalmas önbizalommal állt a pástra, és sorra hozta az asszókat.- Mi sem vívtunk rosszul - vette át a szót Gólya Fruzsina. - Komolyan mondom, csak egy nagyon pici hiányzott az éremhez. Persze a lányok nincsenek letörve az elszalasztott érem miatt, hiszen 2003 óta nem sikerült az elődön­tőbe sem kerülni a csapatnak. A lányok mestere, Kreiss Gábor így összegzett: - Viki drámai körülmények kö­zött nyerte meg az egyénit, és a csapatban sem ha­zudtolta meg önmagát. Néha megállt az ütő bennem, amikor egymás után kapta a találatokat, de a végére mindig magára talált, és nyert. Egyszerűen szuper volt! László Luca szintén aranyéremmel büszkélkedhet, hiszen a női kardcsapat tagjaként nyert Európa-baj- noki aranyérmet. Eletekkel a verseny előtt beszélget­tünk édesapjával, László Dezsővel, az UTE szakosz­tály-igazgatójával. Megjósolta a sikert.- Nagyon örülök az aranynak, és annak is, hogy a papa nem tévedett - jelentette ki Luca. A lányok a verseny előtt nem titkolták, az aranyért lépnek pástra.- Már az első mérkőzéstől kezdve éreztük, hogy jók vagyunk - folytatta Luca. - Kemények voltunk, és nagyon akartuk a sikert. Boldogság, hogy hazai pá­lyán sikerült nyernünk. Gergácz László, Luca mestere a pást mellett izgul­ta végig az Európa-bajnokságot. Akadnak sportágak, ahol az edző szinte végigordítja a meccset, így űzi- hajtja a játékosait. Gergácz mester általában csend­ben figyeli az eseményeket.- Csak az elvégzett munkában bízom - mondta. - Tudom, mit tud a versenyzőm, és azt is, milyen for­mában van. Én legfeljebb a szünetekben adok taná­csot, az asszó alatt azzal segítek, hogy nyugalmat su­gárzók a versenyző felé. Az újpesti fiúk is elismerésre méltó módon szere­peltek az Eb-n. Kossuth Bálint egy negyedik, Mészá­ros Tamás pedig egy ötödik helyezéssel tovább gyara­pította az újpesti vívók nagy családjának éremgyűjte­ményét. (gergely) KONYHAI MUNKALAPOK FELSŐFOKON • kiváló minőségű, nagy kopásállóságé német munkalapok • klasszikus és modern élzárások széles választékban: fa, alumínium, fémmel díszített fa és ABS Megrendelés esetén a felmérés díját elengedjük. ÉSZAK-BUDAI BÚTORIPARI KFT. 1043 Budapest, IV., Dugonics u. 11. Tel.: 780-5027 E-mail: info@konyhaimunkalapok.hu Újpest Önkormányzatának vállalkozásfejlesztési programja keretében megjelenő támogatott hirdetés |gj Újpest Önkormányzata Berki verhetetlen a lovon Berki Krisztián, London olimpiai bajnoka magabiztosan nyerte a lólengés döntőjét a tornászok franciaországi Világkupa-versenyén. A döntőbe négy tornász került be, ahol Berki 6,7-es kiinduló pontú gyakorlatát mutatta be. A pontozóktól 15,966 pon­tot kapott, amely elég volt az aranyérem megszerzéséhez. A második helyen az olimpiai bronzérmes brit Max Whitlock végzett. A verseny másik magyar indu­lója, Hidvégi Vid nem került döntőbe, mert a selejtezőben leesett a szerről. A kétszeres világ- és hatszoros Eu- rópa-bajnok Berki a verseny után kije­lentette, nem jelentett számára terhet, inkább az önbizalmát növelte, hogy olimpiai aranyérmesként kellett verse­nyeznie.- Nemcsak a sikernek örülök, hanem annak is, hogy újra nemzetközi mezőnyben verse­nyezhetek - mondta az UTE tornásza. - A csarnokban tavaly már jártam, akkor telt ház volt, és most is sokan figyelték a versenyt. Kovács István, az olimpiai bajnok edzője szerint Krisztiánnak jót tett, hogy egy nemzetkö­zi versenyen aratott győzelemmel kezdte az évet. (g)