Hírhozó, 2004 (14. évfolyam, 1-11. szám)

2004. szeptember / 8. szám

28 SPORT HÍRHOZÓ Kerületi focirangadón győzött a RÁC A Budapest-bajnokságot át­szervezték, a 2004/2005-ös baj­nokságban az I. osztály mellett I.B osztály és II. osztály is van. Az I. osztályban a Rákoscsabai KSK, s az újonc Rákosmenti TK szerepel, míg az I. B. osztályba az ezüstérmes Rá­koshegy FC, illetve, a sokáig te­temes előnnyel a tabella élén tanyázó Rákosligeti AC kapott besorolást. Ebben az osztály­ban rögtön egy rangadóval kez­dődött a bajnokság. Az első for­dulóban a Péceli út adott he­lyet a kerületi rangadónak. Nos, az ötödik helyezett az ezüstérmest 4:l-es félidő után 8:3 arányban páholta el. A RÁC ősszel éppen tucatnyi ösz- szecsapáson maradt veretlen, a 13. meccs volt balszerencsés a Lágymányosi TC ellen (1:4). A rákoshegyiek pedig a hivatalos első fordulót a későbbi arany­érmes RTK ellen veszítették el 5:0 arányban, igaz, mégis másodikok lettek! Krémer J. Nemzetközi Gyermek Labdarúgó Tornát rendeztek a kerületben (Folytatás a címoldalról) A tornán két korosztályban (1993-as és 1994-es születésű­ek) 32 csapat, köztük 10 külföl­di - romániai, szlovákiai és uk­rajnai - indult. A házigazda RTK 1993-as évjáratú csapatá­nak majdnem sikerült bekerül­nie a B csoportból a legjobb nyolc közé, azonban az egy győzelem, egy döntetlen és egy vereség kevés volt, ugyanis a Vasas ugyanannyi ponttal, de jobb gólaránnyal megelőzte őket, hogy aztán az ezüstére­mig verekedje magát. Az 1994- es korosztály szereplése sajnos nem sikeredett ennyire sem szépen, három vereséggel vol­tak kénytelenek búcsúzni a tor­nától. Az elődöntőkben a Ma­rosvásárhely 1:0- ra győzött a II. Kerület UFC el­len, míg a fiata­labbaknál az Új­pest SC a Vasas SC ellen 2:2 és hosszabbítás után, 4:2-re nyert. A ’93-asoknál a dön­tőben a Pozsonyi LSZ győzte le 3:1- re a Vasas SC -t, a ’94-eseknél a Goldball ’94 FC SE l:0-ra végzett az élen, a MAC el­len hosszabbítás­ban szerzett ezüstgóllal. A díjátadók között volt Barna Andor alpolgármester, Fa Sán­dor, a BLASZ főtitkára, Kocsis György, a Hummel Rt. tulajdo­nosa, és Molnár György, az ön- kormányzat sportirodájának vezetője. D. L. Nagy siker volt a Kis Kupa Immáron ötödik alaklommal rendezte meg a Rákoskerti Marathon Club a Kis Kupa Amatőr Országúti Kerékpár- versenyt. A rajt és a cél állo­más a rákoskerti vasútállomás volt, ahonnan több mint fél­száz biciklista vágott neki a 75 kilométeres táv­nak. Bár amatőr versenyről volt szó, a drótsza- marasok között ott láthattuk a kerületünkben élő Filutás Ka­talint, többszö­rös országos bajnokot is. Nem meglepő hát, hogy a hölgy mezőny­ből ő ért be első­ként, az uraknál ugyanez a tata­bányai Dorogházi Lászlónak sikerült. Augusztus 20-án is rendeztek egy versenyt. Kiss Tibor Zoltán, a klub elnöke el­mondta, a K90 elnevezésű or­szágúti verseny távja termé­szetesen 90 kilométer, és a rajt-cél állomás ismét a rákos­kerti vasútállomás volt. Itt különböző korcsoportok és bringa szerint is hirdettek győzteseket a több mint ötven induló között. A hölgy mezőny győztese Várkonyi Beáta lett, a fiatalban Lantos Péter, super seniorban Keserű Gyula kapta az első helyezést. A senior me­zőnyt Piros András nyerte, Mojzes László és Babos Tibor előtt. A felnőtt mezőnyben - el­hódítva ezzel egy évre a K90 Kupát - Tóth Attila végzett az élen, Jurák Tamás és Papp Gá­bor előtt. Külön értékelték a mountain bike kerékpárral in­dulókat, itt Elek Gábor szerez­te meg az aranyat, Soltész Béla és Bárány Richárd előtt. Külön díjat kapott Vízer Barnabás. Dudás László Fuss Forest, fuss... Mondhatták a „Győztesek” ne­vű csapat tagjai a második he­lyezett „Forest” csapatnak, mi­után az Augusztus 20 Kupa el­nevezésű kispályás labdarúgó zéseket Cserna László, Vad László (FIFA bírók) és Tri- temmer Gyula vezette. A csapatok a kánikulában 9 órától 13 óráig rúgták a labdát torna döntőjében kiütéses győ­zelmet arattak felettük. A XVII. kerületi önkormány­zat hagyományos augusztus 20- ai kispályás labdarúgó tornájá­ra a Bakancsos úti sporttelepen került sor. Tíz csapat küzdött a kupáért. A 2x10 perces mérkő­és a gólokat. Az első három he­lyezett csapat 1-1 focilabdát kapott. Molnár György főszer­vezőtől megtudtuk, hogy a kö­vetkező torna az október 23-i ünnep alkalmából lesz. K. Cs.