Kelet Magyarország, 2016. október (73. évfolyam, 231-256. szám)

2016-10-24 / 250. szám

2016. OKTÓBER 24., HÉTFŐ 9 Örülök, hogy az egyenlítésük után erőt merí­tettünk a lelki tartalékokból Dárdai Pál, a német Bundesligában szereplő Hertha BSC futballcsapatának vezetőedzője megint győzelem, a Köln ellen hazai pályán elért 2-1 után nyilatkozhatott. 93. Nikolics Nemanja góllal járult hozzá ahhoz, hogy a Legia Warszawa 2-1-re legyőzze a Lech Poznant a lengyel labda­rúgó-bajnokságban. Nikolics a 64. percben lőtte be a vezető gólt, a vendégek a 90. percben tizenegyesből egyenlítettek, majd a pillanatokkal korábban becserélt Kasper Hämäläinen - aki a legutóbbi bajnokságot még a Lech játékosaként kezd­te - a 93. percben megszerezte a hazaiak győztes gólját. Házidöntők: francia és „kínai” ASZTALITENISZ. A Madarász Dóra, Pergel Szandra női páros szerezte a magyarok egyetlen érmét, bronzot a vasárnap véget ért budapesti Európa-bajnokságon. Kevés híján a fináléba jutott a ma­gyar duó, hiszen az elődöntő­ben 3:l-es vezetésről veszített 4:3-ra. Férfi egyesben Emma­nuel Lebesson nyerte (4:1) a francia házidöntőt Simon Gauzy ellen, a nőknél török Melek Hu szerezte meg az Eu- rópa-bajnoki címet a portugál Fu Yu legyőzése (4:1) után. Mátyus János elköszönt a Szparitol Két éve szintén a Pus­kás Akadémia elleni hazai vereséget köve­tően távozott az akkori edző, Csábi József. labdarúgás. Sorsdöntő mécs­esét játszott szombaton dél­után a Nyíregyháza Sparta­cus. A klubvezetés az elmúlt héten közzétette: amennyi­ben a két soros bajnokin nem szerez hat pontot a csapat, ak­kor változások lesznek a szak­mai stábban és a keretben. A találkozó az ellenfél számára is fontos volt, hiszen a Puskás Akadémia számára is a felju­tás a cél, így a felcsútiak nyer- ni jöttek Nyíregyházára. Nem úszták meg a gólokat Pölöskey Péter révén helyzet itt, Lencse László és Molnár Csaba révén ott, de a hálók nem rezdültek. Kiegyenlített volt a játék, a mély talajú pá­lya is okolható volt a hibákért. Aztán jött a huszonegyedik minutum, ami a felcsútiak számára jelentett szerencsét. A tizennyolc éves Tóth Bence labdát szerzett, és vezetéshez juttatta csapatát. Nem sokkal később Harsányi Zoltán előtt adódott egyenlítési lehető­ség, ám kissé kisodródva, az oldalhálóba bombázott. A vezetés tudtában érthető módon nyugodtabban játsz­hattak a felcsútiak, akik nem erőltették a támadásokat, ám a félidő hajrájában így is nö­velhették volna az előnyüket, ám Lencse hibázott. A második félidő egy Far­kas Márk-szabadrúgás veze­tett fel, majd Lencse hagyott ki újabb lehetőséget. Nem sokkal később a svájci légi­óskodásból hazatért Vanczák Vilmos pár lépésről lőtt a ka­puba, ám a játékvezető téve­sen les miatt nem adott gólt. A másik oldalon Szécsi Márk kapáslövése dolgoztatta meg Hegedűs Lajos kapust, de nem fogott ki rajta. A hazaiaknak kellett volna sorra kidolgozni a helyzete­ket, erre ismét felcsúti lehető­ségek jöttek, hiszen a turbánt viselő Gajdos Zsolt három méterről fejelt fölé, majd Vanczák fejese után a felső lécen csapattant a labda. Alig később már nem úszta meg a hazai csapat, hiszen az egyko­ri nyíregyházi kedvenc, Pékár László első labdaérintéséből kilőtte a rövid sarkot. Ezzel eldőlt a meccs és sok minden. A hazaiakban nem volt erő a újításra, fordításra, pedig a pénteken belázasodott Tisza Tibor is pályára lépett. Ahogy teltek a percek, úgy let­tek elkeseredettebbek a haza­iak, hiszen fogyott a remény, így az utóbbi öt meccsen mindössze egy pont a termés. Ez pedig nagyon kevés... Molinó a kerítésen „Szavak helyett tetteket, szak­mát és győzelmeket!” - feszít- tek ki egy hatalmas molinót az ultrák a kerítésre. Ezzel is közölték, hogy szombaton ők NB II: Jegyzőkönyv, események, nyilatkozatok Nyíregyháza Spartacus-Puskás Akadémia 0-2 (0-1) Városi Stadion. 1100 néző, v.. Szőts (Pápai, Gálán). ______ Spartacus: Hermány - Kónya, ür, Rubus, Farkas (Tisza, 56.) - Tamási (Holdampf, 78.), Kártik - Vámos (Pálinkás, 36.), Rezes, Harsányi - Pölöskey. Vezetőedző. Mátyus János. ____ Puskás Akadémia: Hegedűs - Fényes, Vanczák, Spandler, Tóth - Zsldai (Heftier T„ 41.), Sándor - Márkvárt, Lencse (Óvári, 80), Molnár (Pékár, 61.) - Gajdos. Vezetőedző: Szlllártó István. ________________________________ Gól: Tóth B. (0-1) a 21. percben, Pékár (0-2) a 63. percben. Percek, események 21. perc: Tóth Bence vette el a labdát Vámos Márktól. pár métert vezette, ma|d a tizenhatosról a jobb sarokba bombázott, 0-1. ______________________________ 61. perc: Egy gyors vendégkontránái Lencse balra passzolt Pékárhoz, aki 12 méterről a jobb sarokba lőtt, 0-2. Mesterszemmel Mátyus János: - Két éve szinte napra pontosan ilyenkor érkeztem Nyíregyházára, és ebben az időszakban huszon­három hónap a győzelmekről szólt, csak az utóbbi egy hó­nap a sikertelenségről szólt. Méltatlan helyzetbe kerültem, Illetve hoztak. Szeretném megköszönni Magyarország leg­jobb tulajdonosának, hogy itt lehettem. Sok sikert kívánok a folytatáshoz. Nem reális célt tűztek ki elém. Köszönöm a csapatnak, a szurkolóknak és a szakmai stábtagoknak Is ezt a felejthetetlen Időszakot. Úgy gondolok vissza rá, mint edzői karrierem legszebb időszakára. Annyit tanultam ebben a két évben az edzői szakmáról, mint más tizenöt év alatt. Volt benne kizárás, kiesés, feljutás, közben háromszor építettem újra a csapatot. Kívánom, hogy Révész Bálint álma a feljutással valósággá váljon, de ez már nélkülem valósul meg. Ez a csapat nem alkalmas a feljutásra. _____ Szljjártó István: - A csapat azt játszotta Idegenben, amit kell. Helyenként jól futballoztunk, a gólokon kívül volt még három tiszta ziccerünk. Ennek ellenére nem vagyok elége­detlen, hiszen ez egy nehéz meccs volt. Ellenfelünknek Is kellett a három pont, mindent el Is követtek érte, örülünk, hogy ml kerültünk ki győztesen ebből a csatából. is három pontot vártak. Mind­hiába, mert a sérülésektől is sújtott Szpari nem volt meg­felelő partner, és vendégek is hasonló célt tűztek ki. Érde­kesség, hogy két esztendeje, 2014. október 18-án szintén nyert Nyíregyházán a Puskás Akadémia (altkor az NB I-ben és Tischler Patrik góljával). Másnap Csábi József közöl­te Révész Bálinttal, hogy le­mond, és két nappal később, egy kedden már Mátyus János vezette az edzést. A klub honlapján Mátyus János vezetőedző már pén­teken elköszönt, ugyanezt megtette a mérkőzés utáni nyilatkozatában is. Igaz, infor­mációink szerint nem adta be lemondását, a klub pedig nem küldte el. így aztán jogilag az a helyzet, hogy lapzártánkkor hivatalosan még ő volt a Spar­tacus vezetőedzője. Ettől jóval fontosabb, hogy ezen a héten két tétmeccs is vár a csapatra. Szerdán a Ma­gyar Kupában Kózármisleny- ben lép pályára a Spartacus, vasárnap pedig a megyei der­bin, Kisvárdán. MÁN LÁSZLÓ laszlo.man@kelet.hu Méltatlan helyzetbe kerültem, illetve hoz­tak. MÁTYUS JÁNOS Gól nélküli, reális döntetlen Siófokon Az előző eredmények miatt óvatosabb felek siófoki meccséről nem teljesen üres kézzel tér­tek hazai a kisvárdaiak. labdarúgás. Megtörtént az, ami a bajnokság korábbi 13 fordulójában még egyszer sem: döntetlent játszott a Siófok. Mint ahogy a szom­baton mérkőző NB Il-es felek is most először nem tudták döntésre vinni a dolgot, hi­szen két-két győzelmet értek el egymás mellett. Lécen csattanó fejes A siófokiakban óvatosságot szült az egymást követő há­rom vereség, míg a kisvárda­iak jóval fegyelmezettebben játszottak, mint a Mosonma­gyaróvár elleni hazai pofon (1-3) alkalmával. A hazaiak ügyeltek arra, hogy ne pasz- szoljanak el labdát a középpá­lyán, mert tudták, az végze­tes lehet a számukra. Nem a tipikus, unalmas, gól nélküli meccset vívták a felek, mind­két kapu előtt akadtak azért helyzetek. Az első félidőben a Siófok járt közelebb a gólhoz, Elek Bence lövését Ivancsics Alex, Gréczi Gábor szöglet utáni fe­jesét a léc hárította. A kisvár­Oláh Gergőnek is akadt egy nagy helyzete, de hibázott FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR daiak legnagyobb helyzetét Tamás hagyta ki, aki közelről immáron szünet után Cseri a kapuba lőtte az eléje patta­nó labdát. Aztán a csapatba hosszú idő után bekerülő Oláh Gergő is gólt szerezhe­tett volna, de rosszul találta el a labdát Gosztonyi András beadása után. Nem maradtak pont nélkül A felek a végéig gyűrték egy­mást becsülettel, és a meccs­labda a hazaiaké volt nem sokkal a befejezés előtt: Pa- pucsek Barna Elek Bence el­len elkövetett szabálytalan­ságáért a legvégén 17 méteres szabadrúgáshoz jutott a Sió­fok, de a műfaj specialistája, Petneházi Márk fölé tekert. A látottak alapján reális eredmény született, amellyel egyik fél sem lehetett elége­detlen, hiszen a Siófok remek ellenféllel szemben szakította meg vereségsorozatát, míg a Várda a hazai botlás után ide­genben nem maradt pont nél­kül és újra nem kapott gólt. A Balaton-partiak immár 331 perce képtelenek az ellenfe­lek kapujába találni. KM-BT NB II: Jegyzőkönyv BFC Slófok-Klsvárda Master Good 0-0 Siófok, 250 néző, v.: Kovács J. Z. (Takács G„ Aradi). _____________ Siófok: Fillpánlcs - Szilágyi Z„ Szalal V., Mogyorósi. Czingráber - Petneházi, Gál M. - Nagy D„ Gréczi, Kozma R. (Berki, 67.) - Elek B. Vezetőedző: Goran Kopunovics. _________________________ Kisvárda: Ivancsics A. - Hel, Papucsek, Vermes, Vári B. - Fodor F. - Gosztonyi (Fodor A., 78.), Lucas, Oláh G. (Erős G., 70.), Cseri T. - Rajczi. Szakmai Igazgató: Révész Attila. Mesterszemmel Gorán Kopunovics: - Nagyon erős ellenféllel szemben szereztünk nagyon nagy pontot. Sajnálom, hogy nem tudtunk nyerni, mert az első félidőben kihagytuk a ziccereket. ______________________ Révész Attila: - Nagyobb akarással játszottunk, mint az előző meccsen, viszont játékunkban még nem volt meg a megfelelő ritmus. Ilyenkor a legnagyobb helyzetet sem sikerül gólra váltani. Az eredmény Igazságos. Labdarúgás: NB II, 14. forduló További eredmények Szagad 2011-Soroksár ________1-20-1) Mosonmagyaróvár-Sopronl VSE Cagléd-Budaörs ___________3-0 (1-0) __________________________1-1 (0-0) Csákvár-CIgánd_____________1-1 (1-1) Dorog-Szolnok ____________1-0 (1-0) Balmazú|város-Kozármlilany1-0 (0-0) Vác-SZEOLSC 1-0 (0-0) Zalaegerszeg-Békéscsaba 2-2 (0-0) A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Balmazújváros 14 9 2 3 20-12 29 2. Kisvárda Master Good 14 7 4 3 21-11 25 3. Puskás Akadémia 14 7 4 3 27-24 25 4. Békéscsaba 14 7 2 5 19-13 23 5. Soroksár 14 6 5 3 25-18 23 6. Zalaegerszeg 14 6 5 3 24-17 23 7. Szeged 2011 14 6 4 4 20-9 22 8. Nyíregyháza Spartacus 14 6 3 5 15-17 21 9. Csákvár 14 5 6 3 17-18 21 10. Dorog 14 6 2 6 17-16 20 11. Siófok 14 6 1 7 16-20 19 12. Sopron 14 5 4 5 17-17 19 13. Mosonmagyaróvár 14 5 3 6 20-16 18 14. Vác 14 5 3 6 15-15 18 15. Kozármlsleny 14 5 3 6 14-15 18 16. Szolnok 14 5 2 7 18-23 17 17. Cegléd 14 4 2 8 22-26 14 18. Budaörs 14 4 1 9 7-20 13 19. Cigánd 14 3 3 8 9-22 12 20. SZEOLSC 14 3 1 1 7-21 10 *■ Oroszokat verő női csapatok Kézilabda Bajnokok Ligája, férfiak: Barcelona-Veszprém 26-23, Szeged-Breszt 24-24. Nők: Ferencváros (a képen Lukács Viktória gólöröme)-Asztrahanocska 32-23, Rosz- tov-Don-Győr 27-28. fotóiMTI