Kelet Magyarország, 2016. február (73. évfolyam, 26-50. szám)

2016-02-01 / 26. szám

2016. FEBRUÁRI., HÉTFŐ 9 Döntsék el önök, a játékvezető hogyan vezette a mérkőzést. Diego Simeone, az Atlético Madrid spanyol futballcsapatának edzőjének csapatából két játékost is kiállítottak a Barcelona otthonában 2-1-re elvesztett meccsen. Az amerikai Sporting Kansas City csapatából a katari al-Ga- rafához szerződött Németh Krisztián, a magyar labdarú­gó-válogatott 27 éves csatára. Az Egyesült Államokban a kupát is elhódító csapat játé­kosa a hírek szerint szívesen maradt volt a tengerentúli egyesületnél, ám klubja a je­lek szerint igen kedvező aján­latot kapott az ázsiaiaktól, így feltehetőleg jó pénzért érté­kesítették őt. Szófiában sem lesz főtábla tenisz. A szófiai ATP 250-es torna (kemény pálya, 463 520 euró összdíjazás) selejtezőjé­nek első fordulójában a nyír­egyházi Fucsovics Márton (194- a világranglistán) 7:6, (7-2), 6:2-re verte a kazah Alek- szandr Nyedovjeszovot (165.). A második győzelem már fő­táblát ért volna, ám a vasár­napi mérkőzésen Marci 6:4, 6:l-es vereséget szenvedett az olasz Thomas Fabbianótól (145.), így az első számú ma­gyar férfijátékos nélkül rende­zik meg a főtábla küzdelmeit. A változtatás után is tart a vesszőfutás se A korábbi nyíregyházi játékost, Will Walked (a labdával) Zoran Krsztano- vics igyekszik megállítani, mögöttük az új szerzemény, Jawal Davis FOTÓ: KOSARSPORT.HU Az új játékosként be­vetett Jawal Davisszel együtt is csak fellángo­lásaik voltak a nyíregy­háziaknak Pécsen. KOSÁRLABDA. Ahhoz, hogy a szabályok adta lehetőséggel élve öt légióst foglalkoztas­son egy klub, mélyen a zsebbe kell nyúlni. A Marso-Nyíregy- házához ötödik külföldiként érkezett Jawal Davis, ám a költségtakarékosság miatt csak negyedikként vetették be, és ennek Brane Savic itta meg a levét. Triplákkal kezdtek A bajnoki meccsek számát te­kintve a nyíregyháziak klub­rekordere kiszorult az NB I. A csoportos férficsapat kere­téből, de nemcsak a szlovén­magyar irányító maradt itt­hon, hanem Lekli József is. A center továbbra is, illetve újra sérült, így nem számíthatott rá Sitku Ernő szakmai igazga­tó a Lauber Dezső-sportcsar- nokban. Mégis jól kezdett a Marso, Bus Iván és Tate Unruh triplá­ival hat ponttal lépett meg az elején. A Vasút azonban ren­dezte a sorait, Veljko Budimir és Horti Bálint révén átvette a vezetést, amit a nagyszünetig fokozatosan növelt. Pedig ek­kor már pályán volt az új fiú, aki - mondjuk azt - megille- tődve mutatkozott be. Lajsz Gergely kosaraival ugyan egy­szer még sikerült felzárkózni két pontra, a térfélcserére mégis húsz lett közte, mert a nyíregyháziak támadásban szinte teljesen megálltak, a másik oldalon viszont a szerb-magyar Marko Popa- dics viszont egyre többször betalált - mint például az első félidő végén, triplából. A harmadik negyedeket hagyományosan elszúró nyíregyháziak aztán most elkezdtek zárkózni a nagy­szünetet követően. Unruh mellé a nagymamáját a hé­ten elveszítő Malcolm Miller is belelendült, a vendégek hasítottak egy 14-0-t, amivel ellenfelük nyakába értek. En­nek az etapnak az utolsó da­rabjaként Davis is megszerez­te első nyíregyházi pontjait. Sőt, a négypontos hátrány to­vább olvadt, háromra, amikor Lajsz Gergely is betalált. Visszafogottak voltak A Kék Cápák olyannyira rái­jesztettek a vasutasokra, hogy azok kivágtak egy 7-0-s sza­kaszt, a tízpontos különbség pedig a negyedik negyedben tovább nőtt. Pedig a két volt nyíregyházi, Anthony Nelson és Will Walker megkegyelme­zett egykori csapatának, ők a szokottnál jóval szerényeb­ben termeltek. Helyettük is remekelt Popadics valamint a kintről-bentről eredményes Budimir, akik a hajrában gon­doskodtak az izgalommentes befejezésről, és arról, hogy a nyíregyházi csapat november 21-e óta továbbra is nyeretlen maradjon. km-bt NB I. A csoport: Férfiak, 16. forduló Pécsi VSK-Marso-Nylregyháza_______________________82-66 TE-Körmend 86-74, Kaposvár-Zalaegerszeg 90-74, Jászberény­_________________________________(22-18,28-12.7-20,25-16) SZTE-Szedeák 86-77, Sopron-Falco KC 82-81, Szolnok-Atom­Pécs, 900 néző, v.: Török R., Kulcsár T., Horváth A. erőmű SE 71-58, Pécs: Walker 2, Nelson 8/3, Popadics 22/12, Budimir 27/6, Horti B. 9. A BAJNOKSÁG ÁLLÁS/ Csere: Bíró 0.5/3, Harazin 6, Antóni 3/3. Edző: Csirke Ferenc. 1. Szolnok 16 12 4 1333-1170 0.875 Marso: Bus 1.5/3, Unruh 23/9, Miller 13/6, Nagy K. 2, Krsztanovics 9. 2. Paks 16 12 4 1377-1241 0.875 Csere: J. Davis 2, Lajsz 9, Kósa T„ Molnár M. 3/3. Szakmai Igazgató: 3. Álba Fehérvár 16 11 5 1457-1237 0.844 Sitku Ernő. 4. Sopron 16 11 5 1329-1243 0.844 Az eredmény alakulása, 3. perc: 6-6,4.: 6-12,8.: 18-14,11.: 5. Zalaegerszeg 16 11 5 1271-1220 0.844 24-22.13.: 32-22,18.: 41-27,22.: 52-34.27.: 52-48,29.: 53-50, 6. Körmend 16 10 6 1355-1278 0.813 31.: 60-50,36.: 66-57,38.: 69-61. 7. Szombathely 16 9 7 1316-1284 0.781 Mesterszemmel 8.Pécs 16 7 9 1260-1283 0.719 Csirke Ferenc: - Csak a győzelemnek tudok örülni, felfoghatatlan, 9. Kaposvár 16 7 9 1291-1315 0.719 miért nem koncentráltunk a harmadik negyedben. 10. Kecskemét 16 7 9 1157-1224 0.719 Sitku Ernő: - Ha tudunk úgy is játszani, ahogy a harmadik negyed­11. Szeged 16 6 10 1230-1301 0.688 ben, nem értem, miért nem úgy kezdjük a mérkőzéseket. Amúgy 12. Nyíregyháza 15 3 12 1132-1305 0.600 okosan játszott a Pécs, és iól használta ki a hibáinkat. 13.MAFC 15 3 12 1179-1383 0.600 További eredmények: MAFC-Alba Fehérvár 84-108, Kecskeméti 14. Jászberény 16 2 14 1237-1440 0.563 Novak Djokovics már rutinos ünneplőnek számít Angelique Kerber el sem hitte, hogy nyert fotók: afp Novak Djokovics tizenegyese tenisz. A hölgyeknél a német Angelique Kerber az első, a férfiaknál a szerb Novak Djo­kovics a tizenegyedik Grand Slam-, azon belül a hatodik Australian Open-trófeáját szerezte, miután megnyerték a maguk döntőjét a hétvégén, Melboume-ben. Kerber 6:4, 3:6, 6:4-re nyert az amerikai Serena Williams ellen, míg Djokovics a skót Andy Mur- ray-t múlta felül 6:1, 7:5, 7:6- ra. KM A vasárnap délelőtti átmozgató edzésen a tengerben is megmártóztak a kisvárdai játékosok * i < fellépő csapat szerezte a kisvárdaiak mind a négy gólját. labdarúgás. Az egyik oldalról takaros kis lelátó, a másik­ról pálmafasor övezte azt az antalyai futballpályát, ame­lyen a Kisvárda Master Good lejátszotta első előkészületi mérkőzését a törökországi edzőtáborozása során. A nap is szépen sütött, 15 fok körül volt szombaton a hőmérsék­let. Mondhatni, a várdaiak a legjobbkor érkeztek a török tengerpartra, hiszen ugyanott az előző héten az újpestiek fagyoskodtak a nulla fokban, esőben-havas esőben. Ellentétes félidők Az ellenfél egy japán csapat, pontosabban japán mene­dzserek szabadügynök játé­kosaiból összeállított legény­ség volt, amelyben két szerb futballista mellett feltűnt a csenged születésű, 2014 őszén még a Nyíregyháza Spartacusban szereplő Póti Krisztián is. A meccset végül úgy nyerték meg 4-0-ra a kis­várdaiak, hogy a szünetben még gólnélküli volt az állás.- Elvártuk a csapattól a győzelmet, de a kettéosztott keretből csak a második féli­dei csapat játszott jól, az első játékrészben látott tizenegy A gólpasszig jutó Cseri Tamás beadását Póti Krisztián hárítaná FOTÓK: KISVARDAFC.HU nem volt elég éles - értékel­te a mérkőzést lapunknak Soós Imre, a kisvárdaiak ve­zetőedzője. - Akkor is voltak kapufáink, de nem tettünk eleget érte, hogy szerencsénk legyen, és befelé pattanjon a labda. Szünet után már szép támadásokat vezettünk, tet­szetős gólokat értünk el. A cél az, hogy az első félidő­ben szereplő sor is elérje azt a szintet, amit a szünet utáni csapattól láttunk. Kaptak egy kis pihenőt A játékosokon érződött a fá­radtság, hiszen az elutazást megelőző napon is mindenki teljes meccset játszott még itthon, aztán jött a repülés, azóta pedig minden nap két edzés, illetve a szombati meccs előtt is volt gyakorlás. Vasárnapra enyhült a terhe­lés, a délelőtti tengerparti átmozgatás és az ebéd után szabadprogramot kaptak a játékosok, akik szétnéztek a városban. Hétfőn a német területi ligá­ban szereplő Auerbach FC lesz az ellenfél, szerdán a türkmén Altyn Asir, pénteken pedig a kazah élvonalbeli bajnokság hetedik helyezettje, az FC To­bol. Ezeken a meccseken sem szerepelhet Hegedűs Tibor és a szerdai, itthoni meccsen sé­rülést szenvedett Kornutjak Volodimir, akik regeneráló munkát végeznek. KM-BT Edzőmeccs Kisvárda Master Good-FC Wase Papán) 4-0(0-0) Kisvárda, 1. félidő: Ivancsics A. - Csilus T, Hidi N„ Papucsek, Molnár R. - Lázár Zs., Bagi I. - Nagy R., Kulcsár K„ Eszlátyi - Koszta. 2. félidő: Lékai - Vári B., Izing, Graszl K., Fodor A. - Bagi I., Lucas - Délczeg, Erős G„ Cseri I-Rajai. __________________ Gól: Rajczi 2, Erős G„ Délceg. Ismerős védő a i A második félidőben A Szpari győzelemmel zárta a beleki meccseket labdarúgás. Erős csapat el­len játszotta vasárnap utolsó törökországi edzőmeccsét a Nyíregyháza Spartacus. A bol­gár Botev Plovdiv korábban több alkalommal vett részt európai kupasorozatokban (BEK, KEK és UEFA Kupa), jelenleg hazája első osztályá­ban a nyolcadik helyen áll. A bolgárok több szöglettel veszélyeztettek, majd jöttek a Szpari-lehetőségek. Az első félidő lüktető játékot hozott, a Spartacusnak volt több és nagyobb helyzete és a hajrá­ban vezetéshez is jutott, mert a Szécsi Márk buktatásáért megítélt büntetőt Pölöskey Péter értékesítette. A második félidő is izgal­mas volt, előbb Szécsi puská­zott el egy lehetőséget, majd Ovszijenkó Volodimirnek volt szüksége bravúrra. Aztán jött a Szpari újabb gólja, Szécsi beadása után Rezes László kapásból lőtt a hálóba. Ezt követően Csorba Szabolcs nö­velhette volna az előnyt, ám az is igaz, hogy az utolsó per­cekben a Szpari kapuja előtt is adódtak izgalmas pillana­tok. A nyíregyháziak ezzel két győzelemmel, egy döntetlen­nel és egy vereséggel zárták a beleki napokat és kedden dél­után indulnak haza. km-ml Rubus Tamásék nem kaptak gólt az elsőosztályú bolgároktól FOTÓ: RANGADO.HU/VÁGVÖLGYI BÁLINT I Edzőmeccs Nyíregyháza Spartacus-Botev PoUvdlv (bolgár) ___ 2-0 (1-0) Spartacus: Ovszijenkó - Rubus, Szalai, Törtei, Farkas - Csorba (Pálinkás), Zofcák, Ramos (Abdouraman), Rezes - Szécsi (Kapacina), Pölöskey (Kiss). Gól: Pölöskey (11-esből), Rezes. Kleinheisler beállásával indult be a Bremen labdarúgás. Debütált a né­met Bundesligában Klein­heisler László, aki a Werder Bremen színeiben a 63. perc­ben lépett pályára a Dárdai Pál által irányított Hertha BSC elleni hazai mérkőzésen. Ekkor 2-0-ra vezettek a ber­liniek, a vége azonban 3-3-as döntetlen lett, vagyis a ma­gyar játékos alaposan kivette a részét a pontszerzésből, km