Kelet-Magyarország, 2001. október (61. évfolyam, 229-254. szám)

2001-10-01 / 229. szám

KeMt» Magyarország 2001. október 1., hétfő SPORT LABDARÚGÓ NB I. W «9 5WJ5WWWf59W!fwSWfö?5.309. A 11. forduló orodmónyei. Klspost-Honvéd-Dunaferr 1-1 (1-0). Kispest, 1000 néző, v.: Juhos. Gólszerző: Arasnycrs (17.), illetve Müller (öngól, 46.) __________________ Győr-Vasas 2-3 (1-2). Győr, 2000 néző, v.: Bede. Gólszerző: Baumgartner (38.) Stark (11-esböl, 86.), illetve Tóth N. (26., 11- esből, 44.), Polonkai (68.).______________________ Újpest-Videoton 2-0 (0-0). Megyeri út, 2500 néző, v.: Kiss B. Gólszerző: Vagn- er (67,), Lów (92.). _____________________________ MTK-Ferencváros 3-1 (1-0). Hungária körút, 8000 néző, v.: Szabó Zs. Gólszerző: Zavadszky (25.), Smiljanic (78.), Branezac (81.), illetve Hrutka (50.) ___________________________________ Debrecen-Sopron 1-0 (0-0). Debrecen, 4500 néző, v.: Megyebfró. Gólszerző: Majoros (68.).__________________________________ Pénteken Játszották: Zalaegerszeg-Haladás 3-1 (2-0). A bajnokság állása: 1. MTK 11 8 1 1 28- 7 28 2. Ferencváros 11 7­4 19-11 21 3. Zalaegerszeg 11 6 1 4 19-16 19 4. Videoton 11 5 3 3 9-12 18 5. Újpest 11 5 2 4 25-18 17 6. Debrecen 11 4 4 3 12-13 16 7. Dunaferr 11 4 3 4 18-13 15 8. Haladás 11 4 3 4 13-18 15 9. Sopron 11 4 1 6 17-19 13 10. Kispest 11 2 3 6 11-26 9 11, Győr 11 1 4 6 13-20 7 12. Vasas 11 2 1 8 13-24 7 Visszaállt a megszokott Idegenbeli „rend” NB I. B: a lelkesebb csepeliek megérdemelten győzték le vasárnap a Spartacust kissé bizonytalan Szabó Attila ka­puját, de előnyüket nem tudták to­vább növelni. A félidő közepétől visszavett a tempóból a Béke téri gárda, s ezt kihasználva a Szpari egyenlített. Lüktető volt a játék, mindkét együttes szerezhetett vol­na újabb találatot, végül ez a ha­zaiaknak sikerült. A szünet előtt a vendégek még megpróbáltak egyenlíteni, de próbálkozásaik rendre cél tévesztettek. Alig telt el tíz perc a második játékrész­ből, amikor az igen agilisén fut­ballozó Lukács újabb találattal ör­vendeztette meg a Béke térieket. Az utolsó félórában a Csepel el­sősorban az eredmény tartására törekedett, míg a vendégekben nem volt annyi átütőerő, hogy le­dolgozzák, vagy legalábbis faragja­nak a kétgólos hátrányukból. A ko­rábban tapasztalt látványos futball- jából a nyírségiek ezúttal semmit sem tudtak bemutatni, a lelkes Csepel teljesen megérdemelten tartotta otthon a három pontot. Détárl Lajos: Gratulálok a fiúknak a győzelemhez, úgy érzem, hogy egy nagyon jó Nyíregyházát sikerült két vállra fektetnünk. Sándor Ist­ván: Két bedobás, és egy szöglet után kaptuk a góljainkat. Tovább nincs miről beszélni. Nagyon jó lec­két kaptunk a csepeliektől, hogyan kell a győzelemért harcolni. Budapest (B. N. Z.) - Nem a legjobb előjelekkel kelt út­ra a csepeli meccs előtt a Nyírség-Spartacus NB I. B-s futballcsapata, hiszen kide­rült: Téglási Gábor kapust sérülése miatt talán az egész szezonra elvesztette. Csepel-Nyírség-Spartacus _____ ______ 3-1 (2-1) Csepel, 300 néző, v.: Makai (Szé- kely, Tompos). Csepel: Kovács A. - Mogyorósi, Hegedűs, Ughy, Szi­geti - Radnics, Várszegi (Weisz, 80. perc), Vejmola, Papp Z. (Kun, 76.) - Zsolnai, Lukács (Bubcső, 86.). Edző: Détári Lajos. Sparta­cus: Szabó A. - Deák, Balogh Z., Kocsis M., Göncz (Fórián, a szü­netben) - Turóczi, Hleba (Laskai, 80.), Szatke, Karkusz - Cserni- jenko (Gubacsi, 60.), Kocsis I. Edző: Sándor István. Gól: Ughy (12.), Turóczi (28.), Mogyorósi (36.), Lukács (55.). Sárga lap: Hle­ba (32.), Kocsis I. (41.), Mogyorósi (53.), Papp Z. (75.). ____________ 12. |>orc: Lukács bal oldali szög­letét követően Ughy 10 méterről fejelte a labdát a kapu bal oldalá­ba, 1-0.________________________ 28. perc: Hleba jobb oldali beadá­sát Turóczi 14 méterről, kapásból vágta a léc alá, 1-1. ___________ 36. perc: Ughy fejjel megcsúszta­Turóczl (fehér mezben) legalább gólt szerzett tott labdáját Mogyorósi 6 méterről lőtte a kapu közepébe, 2-1. 55. perc: Radnics hatalmas bedo­bása után a labda lepattant a ti­zenhatoson belül, majd Lukács hét méterről kilőtte a jobb alsó sarkot, Elek Emil felvétele 3-1. A kezdő sípszót követően a Nyíregyháza volt a kezdeménye­zőbb, de ez nem sokat ért, ugyan­is a hazaiak szereztek vezetést. A gól lendületet adott a csepeliek­nek, többször is veszélyeztették a LABDARÚGÓ NB I. B A Katafl csoport 10. fordulójának további ered- mányai Diósgyőr-Békéscsaba 0-2 (0-0), Szolnok-REAC 0-0, Monor-Eger 1-3 (1-2), BKV Előre-Kecskemét 3-1 (1-0), Fót-Erzsébeti SMTK 4-1. ______ A csoport állása: 1. Békéscsaba 10 7 2 1 24-10 23 2. BKV Előre 10 5 2 3 23-19 17 3. Eger 10 5 2 3 19-20 17 4. Nyíregyháza 10 5 1 4 24-19 16 5. REAC 10 4 2 4 19-13 14 6. Szolnok 10 4 2 4 18-16 4 7. Csepel 10 4 2 4 22-24 14 8. Főt 10 4 2 4 19-23 14 9. Diósgyőr 10 .4 1 5 15-14 13 10. Kecskemét 10 3 3 4 21-22 12 11. ESMTK 10 1 4 5 18-25 7 12. Monor 10 2 1 7 12-29 7 LABDARÚGÓ NB II. fJí--------fWt.: _ _.:»>J A Szabolcs Gabona-csoport 8. fordulójának további eredményei Szeged-Bőcs 0-0, Tiszaújváros- Gyula-Makő 1-0. Kazincbarcika 2-2, A bajnokság állása: 1. Demecser 8 5 2 1 16- 9 17 2. Tiszaújváros 7 4 3 20- 6 15 3. Bocs 8 4 2 2 17-11 14 4. Makő 8 4 1 3 14-15 13 5. Jászberény .7 3 2 2 11- 8 11 6. Orosháza 7 2 4 1 13- 8 10 7. Nyírbátor 7 3 1 3 11-13 10 8. Kazincbarcika 7 2 3 2 13- 9 9 9. Karcag 7 2 2 3 7-11 8 10. Mátészalka 8 2' 2 4 10-17 8 11. Szeged 7 1 4 2 5- 7 7 12. Gyula 8 1 1 6 3-14 4 13. Baktalórántháza 7­3 4 9-21 3 TOTÓEREDMÉNYEK 39. HÉT J j j J JJ J.JJ y'J j'JvJ'j j.vJ , ’ £ í 1. Űjpest-Videoton 2-0 1 2. Győr-Vasas 2-3 2 3. Kispest-Dunaferr 1-1 X 4. Hertha-Köln 3-0 1 1 5. Bremen-Mönchengladbach 1-0 1 1 6. Wolfsburg-Kaiserslautern 2-0 1 1 7. St. Pauli-Dortmund 1-2 2 8. B. München-Stuttgart 4-0 1 9. Internazionale-Bologna 1-0 1 I 10. Juventus-Roma 0-2 2 11. Perugia-Milan 3-1 1 1 12. Lazio-Parma lapzárta után 13. Udinese-Chievo 1-2 2 14. MTK-FTC 3-1. 1 1 LABDARÚGÓ NB II. SZABOLCS GABONA-CSOPORT □en a Demecser Nyírbátor-Jászberény 3-1 (2-0) Nyírbátor, 500 néző, v.: Némethi. Nyírbátor: Tóth Sz. - Lengyel, Cselószki, Czerula, Unchiás - Sze­gedi (Balázscsik, 60. perc), Csa­pos (Széplaki, 85.), Szabó Zs., Kiss G. - Lőrincz, Tóth A. (Szar­ka, 63.). Edző: Németh Károly. Jászberény: Bak - Major, Konka, Udvarias, Boros - Lukácsi, Csat­lós T., Tasi (Telek, 53.), Farkas - Csikós (Csatlós Cs., a szünetben), Kádár. Edző: Vígh Tibor. 4. perc: Unchiás jobb oldali beadása lecsor- gott a védőkről, Kiss pedig 18 mé­terről nagy gólt lőtt a bal felső sa­rokba, 1-0 11. perc: Kiss bal ol­dali előreívelését a berobbanó Lőríncz a kapust megelőzve a léc alá fejelte, 2-0. 55. |>erc: Lengyel jobb oldali centerezését Kiss a túloldalról visszafejelte, Tóth A. pe­dig 5 méterről a jobb sarokba passzolt, 3-0. 57. perc: Farkas ka­pu felé guruló labdáját a megcsú­szó Tóth Sz. a gólvonalon túlra so­dorta. Öngól, 3-1. Az elején két szépségdijas góllal alapozták meg a meccset a bátoriak, és ezt köve­tően inkább a jászberényi lábakon járt a labda, de helyzetet nem tud­tak kialakítani a vendégek. A ha­zai ellentámadások ellenben gól- szagúak voltak, így magabiztos győ­zelemmel maradt Bátorban a na­gyon fontos három pont. Jó: Len­gyel, Kiss G., Cselószki, Lőrincz, il­letve Csatlós T. (Tudósító: Bállá István). Németh Károly: Nagy ener­giákat mozgósítottunk a győzelem érdekében, ami csak helyenként párosult megfelelő játékkal, de küz­deni akarásunk megérdemelt győ­zelmet hozott. Vígh Tibor: Hiába irányítottuk a játékot és támadtunk többet, tíz perc alatt már kétgólos hátrányba kerültünk, ez a tényező döntőnek bizonyult. _____________ Baktalórántháza-Mátészalka _____ 0-1 (0-0) Baktalórántháza, 800 néző, v.: Hor­váth G. Baktalórántháza: Mőnus - Geda, Benkő, Szenes, Bodnár - Jávor, Maries, Illés P., Matyi - Gdovin, Lengyel. Edző: Jávor Pál. Mátészalka: Nagy K. - Ricsei, Ésik, Barna, Gerliczki - Balogh Gy., Ba­logh J., Bessenyei, Sipos (Szécsi, 90. perc) — Pitács, Ádámszki (Petro- hai, 89.). Edző: Szécsi Zoltán. 15. porc: Gerliczki és Gdovin kakasko­dott egymással, a játékvezető mindkét játékost Kiállította. 69. perc: Ádámszki kissé kiszorí­tott helyzetből, jobbról, tizennégy méterről a kapu bal oldalába lőtte a labdát, 0-1. A páros kiállítás döntően befolyásolta a mérkőzés eredményét, hiszen a hazaiak kis­vártatva három ordító gólhelyze­tet hibáztak el, miközben legered­ményesebb csatáruk már nem volt a pályán. A vendégek vezető talá­latát követően már felváltva forog­tak veszélyben a kapuk. A meccs krónikájához tartozik, hogy a já­tékvezető szórta a színes lapo­kat, holott a meccs nem volt „több", mint egy szimpla megyei rangadó. Jó: Nagy K., Esik, Ádám­szki. (Tudósító: Kozma Attila). Jávor Pál: Méglepően sok helyze­tünk ellenére kilátástalan játékunk okozta a vereséget. Szécsi Zoltán: Remélem, a győzelem azt jelenti, amire gondolok... _______________ Karcag-Demecser 1-2 (0-1) Karcag, 800 néző, v.: Kalmár. Karcag: Kiss - Szalai, Orosz, Ta­más, Fehér - Trencsényi, Keserű, Bálint, Békési - Binder, Szatmári. Edző: L. Kiss Lajos. Demecser: Petranics - Székely, Lajkovics, He­gedűs (Dudnyik, 86. perc), Homann - Kozma A., Kovács I. (Kertész, 88.), Seres, Cipf - Minyin (Kantár J., 75.), Szabó R. Edző: Kiss Mik­lós. 29. porc: Cipf bal oldali bead­ására Kozma Attila érkezett, és 10 méterről a jobb sarokba durrantott, 0-1. 85. perc: szöglet után Tamás 5 méterről lőtt a kapuba, 1-1. 86. perc: Szabó 25 méterről hatalmas gólt lőtt a bal felső sarokba, 1-2. Végig a demecseriek irányították a játékot, amiben az is segítséget nyújtott, hogy az első félidő dere­kán megszerezték a vezetést. Igaz ugyanakkor, hogy egy-két hibát el­követtek a vendégek, és ezek kö­zül egyet góllal büntetett a Karcag. Mégis sikerült újítani a vendéggár­dának és egy ritkán látható góllal eldönteni a három pont sorsát. A győzelem a táblázat tetejére „segítette” a Kiss-legénységet. Jó: Tamás, Bálint, illetve Lajkovics, Kozma A., Szabó R. (Tudósító: Fe­kete Zoltán) Kiss Miklós: Az előző mérkőzésekből tanulva ezúttal tü­relmesen próbáltunk játszani, ami­nek helyessége fényesen beigazo­lódott azáltal, hogy győztesen tá­vozhattunk. Párban Szegedi (fehér mezben) is kivette a részét a bátori Sipeki Péter felvétele győzelemből Hirdetés Ha lemaradtál a kulcsokról, akkor is gyere el, 25 kulcs a helyszínen megnyerhető! Sztárvendég a INT! Nyíregyháza, Debreceni út 215 Hogy megnyerd a FIAT Seicento-t, gyere el a kulcsparty-ra! 2001. október 1. hétfő, Nyíregyháza, Kossuth tér, 15 óra íAUTÖlMÉRYk UNITED COLORS OF BENETTON. A FIATAL ÚJSÁG