Kelet-Magyarország, 2001. május (61. évfolyam, 101-126. szám)

2001-05-07 / 105. szám

2001. május 7., hétfő Kelet«* sport 11. oldal LABDARÚGÓ NB II. A Szabolcs Gabona-csoport 14. fordu­lójának további eredményei Gyula-Jászberény 2-1, Makó-Tiszaújvá- ros 1-1. A Borsod Volán szabadnapos volt. A bajnokság állása: 1. Eger 13 7 3 3 21-12 24 2. Demecser 13 6 4 3 17-10 22 3. B. Volán 12 6 4 2 17-12 22 4. KSE-Mátészalka 13 5 5 3 17-18 20 5. Gyula 12 6 3 3 18-14 20 6. Jászberény 13 5 3 5 22-11 18 7. Tiszaújváros 13 5 3 5 18-12 18 8. Csorvás 13 5 2 6 20-20 17 9. Baktalórántháza 12 5 1 6 15-18 16 10. Abony 13 2 2 9 12-35 8 11. Makó 13 1 4 8 9-25 7 KÉZILABDA Nem volt esély Békés (KM) - A Fehérgyarmati VSE- Fevill NB I. B-s férfi kézilabdacsapata a békési oroszlánbarlangban mutatta meg magát szombaton este. Békés-Fehérgyarmati VSE-Fevill 27-24 (11-10). Békés, 500 néző, v.: Bányász, Tóth. Fehérgyarmat: Kuliár - Kemény, Csapos 3, Tóth 7, Varga 1, Sipos 8/2, Pásztor 1. Csere: Lencsés, Simon (kapus), Szűcs, Kirvai 3, Váradi 1, Kereszti, Csonka. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítva: 6 illetve 4 perc. Hétmétere­sek: 6/3 Ül 2/2. Az üvegtetejű csarnokban óriási hőség­ben léptek pályára a csapatok. A hazai né­zők sorozatban berohangáltak a pályára, amivel megfélelmítették a játékvezetőket, ilyen körülmények között pedig még a pontszerzésre sem volt esélye a Fehérgyar­matnak. Lapátoló gyengén látók Nyíregyháza (KM) - A Szabolcs-Szat- már-Bereg Megyei Vakok és Gyengén- látók Sportegyesületének tagjai terü­leti kajakversenyen vettek részt Ortfűn. Az eseményt egyéni indítással bonyolítot­ták le. Tekintettel arra, hogy az indulók­nak nincs versenytapasztalata többen vál­tott párokkal is próbát tettek. A száz méte­res távokon női, férfi, illetve mix páros számokban hirdettek győztest. A szabolcsiak eredményei. Férfi pá­ros: 1. Csonka Attila, Csonka Ferenc..., 4. Csonka Ferenc, Koleszár László, 5. Csonka Zsolt, Szedeli László..., 7. Csonka Ferenc, Varga István. Mix páros: 2. Orsós Teréz, Csonka Attila, 3. Nagy Krisztina, Koleszár László..., 6. Papp László, Kishalmi Zoltán­ná. Női páros: 8. Kőhalmi Zoltánná, Nagy Krisztina. Dariusz döntött Dariusz Michal­czewski (jobbról) 19. alkalommal védte meg félnehézsúlyban a Boksz Világszerve­zet (WBO) profi világbajnoki címét, miután a braunschweigi gálán a 10. menetben ki­ütötte a spanyol Alejandro Lakatost EPA-felvétel Nagytakarítás Bukarest (MTI) - Korrupció miatt örökre kizártak 34 játékve­zetőt a román labdarúgó-bajnok­ság első két osztályából. Ion Craciunescu korábbi bíró úgy vé­li, hogy a „nagy halak” elkerül­ték a büntetést, ugyanakkor nem érti, miért kellett meghurcolni a 17 évi szolgálat után az idény vé­gén visszavonuló Vasile Banut. - Nem egy zseniális játékvezető, de nem rosszabb, mint kollégái. Hosszú pályafutása alatt csupán négy találkozóra tiltották el - mondta Craciunescu, akit feb­ruárban váltottak le a játékveze­tői testület éléről, miután össze­veszett a szövetség vezetőivel. Seres nagyot alakított a Kiss-csapatban Baktalórántháza, 300 néző, v.: Mohácsi. Baktalórántháza: Mónus - Geda, Fecsku, Laskai M. (Szenes, a szünetben) - Koz­ma, Baka, Illés, Németh Cs., Né­meth S. - Szabó R. (Maries, 83. perc), Gdovin. Játékos-edző: Fecsku István. Csorvás: Stumf - Molnár, Laurinyecz, Bunaceiu (Stefi, 70.) - Szeverényi, Brlázs (Lábos, 61.), Dobi, Raducu, Lévai - Tátrai (Berki, a szünetben), Antal. Edző: Pásztor József. 18. perc: Illés végzett el sza­badrúgást az ellenfél kapujától 24 méterre és a későn vetődő ka­pus mellett a jobb alsó sarokba lőtt, 1-0. 76. perc: Lábos húzott el a jobb oldalon, beadását követően Dobi 3 méterről az üres kapu jobb sarkába bólintotta a labdát, 1-1. 77. perc: Lábos indította Lé­vait, aki előtt szerencsésen ott maradt a labda, majd 10 méter­ről a jobb sarokba gurított, 1-2. A baktai pálya környezetének szépülése és csapat leépülése azonos ütemben halad. Már majdnem kész a fedett lelátó, ugyanakkor a pár hete még lista­vezető Fecsku-csapat szombaton ötödik vereségét gyűjtötte be zsi­nórban. Pedig jól kezdett a házi­gazda, igaz, ami igaz, az előny el­lenére nem játszott jól a Bakta. A második félidő közepén Szabó eldönthette volna a meccset, ám a vendégkapus jóvátette hibáját, és a hajrában egy perc alatt a maguk javára fordították a meccset a csorvásiak. Jó: Baka, A hűtőnk svéd, a kávéfőzőnk német. Miért ne lehetne a konyhánk amerikai? 10 különböző lakáshitel-lehetőség Hozzon ki többet a lakásából. Színesebb falak, nagyobb konyha, új járólap... Az ember rögtön jobban érzi magát. S az átalakítás vagy felújítás nem is jelent akkora megterhelést, ha igénybe veszi az Erste Bank felújítási hiteleit. Részletekért forduljon munkatársainkhoz vagy hívja az Erste Lakáshitel-vonalat: 06-40-555-444. ERSTE Pusziváltás David Beckham, az angol Man­chester United futballistájá­nak kisfia is aktívan kivet­te részét a bajnoki cím ün­nepléséből. Más kérdés, hogy az MU hazai pályán el­bukta a Derby County elle­ni meccset (0-1) EPA-felvétel LABDARÚGÓ NB II. SZABOLCS GABONA CSOPORT Hiába támadtak többet a kockás mezes baktaiak, ismét kikaptak Sipeki Péter felvétele Fecsku, illetve Molnár, Dobi, Lábos. (Tudósító: Bodnár Tibor) Fecsku István: Mi kihagytuk a nagy helyzetünket, az ellenfél pedig egy perc alatt eldöntötte a meccset. Ez már átok... Pásztor József: Borzasztó gyenge játékot produkált a csa­pat, és a szerencsének köszön­hetjük, hogy három ponttal tá­voztunk. Ezért szép a futball, nem mindig az győz, aki megér­demli. Eger-Mátészalka 4-2 (3-0) Eger, 400 néző, v.: Sápi. Eger: Molnár - Martis, Földvári, Hor­váth T., Sánta - Katona (Jánosi, 75.), Máté, Horváth Cs., Nagy - Ördög (Bóta, 68.),. Truczka. Edző: Szentes Lázár. Mátészal­ka: Nagy - Ricsei, Cselószki, Ba­lázs - Tóth (Pitács, a szünetben), Babjak, Balogh, Vacsilja, Sipos (Jakab, 75.) - Petrohai (Szkunc, a szünetben), Ádámszki. Edző: Szécsi Zoltáh. 22. perc: Ördög két csel után méterről 16 méter­ről a bal sarokba lőtt. 1-0. 35. perc: Ördög lefutotta a les­re játszó védőket és 14 méterről a kapu közepébe emelt. 2-0. 45. perc: Nagy jobb oldali sza­badrúgása után Truczka 7 mé­terről előrevetődve a bal sarok­ba fejelt. 3-0. 47. perc: Cselószki 20 méter­ről a jobb sarokba lőtt. 3-1. 84. perc: A kitámadó védők között kibújó Truczka 8 méterről a jobb sarokba gurított. 4-1. 87. perc: Pitács szerzett lab­dát a jobb oldalon, majd az ak­ciót kísérő Ádámszki elé tálalt, aki 16 méterről látványos moz­dulattal a kifutó kapus fölött a hálóba pörgetett. 4-2. A Mátészalka csak a szünet után ébredt, ennek ellenére 3-1 után felcsillant számára az egyenlítés lehetősége: a vehe­mens rohamok közepette azon­ban az Eger talált kapuba. Jó: Hirdetés Baktalórántháza-Csor- vás 1-2 (1-0) Vacsilja, Szkunc, Pitács. (Tudó­sító: Ember László) Szécsi Zoltán: Az első félidő­ben talán az osztálykülönbséget láttuk, a másodikban pedig azt, hogy semmivel nem vagyunk gyengébbek. Abony-Oemecser 0-2 (O-O) Abony, 300 néző, v.: Fábián. Abony: Berta - Pataki, Máriusz, Bálint, Török (Szémann, 75.) - Békési (Kovács, 75.), Gulyás, Kun, Hegyesi - Czapkó, Határ. Edző: Ágh Gábor. Demecser: Petranics (Tuza, 88.) - Balázs- csik, Székely, Dudnyik, Balogh - Minyin, Seres, Kertész, Göncz - Gombkötő (Szentmiklósi, 54.), Komi (Huszti, 77.). Edző: Kiss Miklós. 60. perc: Seres 25 méterről, szabadrúgásból a jobb sarokba lőtt. 0-1. 70. perc: A bal oldalon tüstén­kedő Göncz középre gurított, az érkező Seres pedig öt méterről a hálóba küldte a labdát. 0-2. Közepes iramú és színvonalú mérkőzést produkált a két csa­pat. A táblázaton elfoglalt helye­zésnek megfelelően, az előkelőbb helyen tanyázó Demecser lénye­gesen többet kezdeményezet, mégis kereken egy órát kellett izgulni a vendégstábnak, míg­nem Seres megszerezte a hőn áhított gólt, ami végképp meg­nyugtatta a Kiss-gárdát. Alig né­hány perc múlva Seres eldöntöt­te a találkozót. Jó: Seres, Szé­kely. (Tudósító: Fekete Zoltán). Kiss Miklós: Végig mi irányí­tottuk a mérkőzést, nagyobb kü­lönbséggel is nyerhettünk volna.