Kelet-Magyarország, 2001. április (61. évfolyam, 77-100. szám)

2001-04-17 / 89. szám

9. oldal 2001. április 17., kedd All. forduló eredményei: Matáv Sopron-Győr 0-2 (0-1). Sopron, 5000 néző, v.: Bede. Gól: Baumgartner (28. perc), Vayer (81.). Újpest-MTK 2-1 (0-0). Megyeri út, 2000 néző, v.: Ábrahám. Gól: Herczeg (52.), Térjék (62.), illetve Illés (89.). Zalaegerszeg-Vasas 2-2 (1-0). Zalaeger­szeg, 9000 néző, v.: Hanacsek Gól: Filó (42.), Egressy (65.), ill. Kabát (54.), Szili (78.). Kispest-Videoton 1-0 (1-0). Bozsik-sta- dion, 3000 néző, v.: Sápi. Gól: Kovács B. (29.). Dunaferr-Tatabánya 3-2 (2-1). Du­naújváros, 2000 néző, v.: Tököli (10., 90.), Kiss Gy. (41.), ill. Vignjevic (45., 54.). Pénteken játszották: Ferencváros-Deb- recen 2-1 (1-0). A bajnokság állása: 1. Ferencváros 11 7 3 1 19-5 28 (4) 2. MTK 11 5 3 3 14-7 24 (6) 3. Újpest 11 6 1 4 19-18 _24_[5) 4. Dunaferr 11 6 1 4 15-18 24 (5) 5. Győr 11 6 2 3 16-13 22 (2) 6. Kispest 11 6 2 3 23-17 21 (1) 7. Videoton 11 5 1 5 15-10 18(2) 8. Zalaeqerszeq 11 4 4 3 15-14 17(1) 9. Vasas 11 3 4 4 17-17 17(4) 10. Matáv Sopron 11 2 4 5 13-17 13(3) 11. Tatabánya 11 1 1 9 9-26 10(6) 12. Debrecen 11 2­9 15-28 9(3) — íü m l u _______________ A hétvégi forduló további eredményei BVSC-BKV Előre 3-2 (1-1), Bőcs-Fót 2-1 (1-1), Szolnok-Békéscsaba 1-1 (0-0), Kecs- kemét-Csongrád 2-0 (0-0). A bajnokság állása: 1. BKV Előre 10 7 21-8 2. BVSC 9 5 3 1 12-8 18 3. Csepel 10 5 1 4 11-15 16 4. Nyíreqyháza 9 4 3 2 18-11 15 5. Kecskemét 10 3 6 1 16-13 15 6. Szolnok 10 3 3 4 18-16 12 7. Monor 10 3 3 4 12-14 12 8. Bocs 10 3 3 4 11-15 12 9. Békéscsaba 9 2 4 3 7-10 10 10. Főt 10 2 4 4 9-13 10 11. Csongrád 9 2 7 5-19 2 Kis pénz, kis foci München (MTI) - Üli Hoeness, a Bayern München menedzsere szerint Samuel Kuffournak, a csapat ghánai hátvédjének a fizetése helyett a labdarúgással kellene foglalkoznia. - Sammynek állandóan a sze­rinte kevés jövedelmén jár az esze, és emi­att az utóbbi mérkőzéseken hibát hibára halmoz. Ha igy folytatja, hamarosan egy fillért sem kap tőlünk - jelentette ki Hoe­ness. Sárdagasztás A belga Museeuw ala­posan megdolgozott a második helyért a Párizs-Roubaix klasszikus kerékpárverse­nyen (táv: 254,5 km), amelyet a holland Knaven teljesített a leggyorsabban EPA-felvétel A böjti szélben támadt fel a Szpari NB I. B: szombaton megszerezte első tavaszi győzelmét a Garamvölgyi-csapat Novák (16) magánakcióját a csepeli Balázs felügyeli Sipeki Péter felvétele Nyíregyháza (KM - B. T.) - Hosszú nyeretlenségi soroza­tának a végére szeretett vol­na pontot tenni a Nyírség- Spartacus, amely a böjt utol­só napján ki is böjtölte a győzelmet a jó erőkből álló Csepel ellen. Nyírség-Spartacus-Csepel 1-0 (1-0) Városi Stadion, 1,5 ezer néző, v.: Megyebíró (Ember, Rad- vánszki). Spartacus: Szabó A. - Baka, Balogh I Z., Dican - Turóczi, Deák, Szatke, Karkusz - Arany, Novák (Fórián, 90. perc) - Ilea (Lakatos, 61.). Edző: Ga- ramvölgyi Lajos. Csepel: Kiss Sz. - Mogyorósi, Hegedűs, Raj- nay, Filó (Morvay, 20.) - Kovács N. (Felföldi, a szünetben), Lu­kács B., Balázs, Várkonyi (Szat­mári, 83.) - Lukács A., Wu- kovics. Edző: Schróth Lajos. Gól: Karkusz (17.). Sárga lap: Filó (18.), Morvay (38.), Wu- kovics (39.), Lukács B. (45.). 17. perc: két elmálézó csepeli védő között Karkusz csapott le a labdára, majd miután nem tudta kinek passzolni, középről, 20 mé­terről jobblábas lövéssel vette célba a kapu bal oldalát, és a jól eltalált labda a rendeltetési he­lyére csapódott, 1-0. 57. perc: Novák tolta meg a labdát a tizenhatoson belül Hege­dűs mellett, és a védő csak buk­tatni tudta a nyíregyházi játé­kost. A büntetőt Ilea végezte el, ám a kapu bal oldalába tartó lab­dát Kiss védte. 58. perc: majdnem végzetesnek bizonyult az előző baki, egy perc múlva ugyanis Hegedűs végezhe­tett el szabadrúgást a tizenhatos jobb oldali csücskétől, és lövése nyomán a labda jobb oldali ka­pufán csattant. Miért nem Celeszki védi a nyíregyházi kaput? - tűnődhet­tek a szurkolók, miközben Csa­bai Lászlóné polgármester­asszony a kezdőrúgás elvégzésé­hez készülődött. Nos, a derék Dancso kisujját az egyik hétközi edzésen elvitte a labda, ennek következtében nem tudott a háló elé állni. így kerülhetett sor Sza­bó Attila debütásálára, akinek az első félidőben nem sok dolga akadt. A társak ugyanis rendületle­nül rohamozták az ellen kapuját, mígnem Karkusz átlövése meg is hozta a vezetést. Ezt követően a Csepel is észhez kapott, sikerült is egy nagy helyzetet kialakíta­nia, ám Lukács Ádám az üres ka­pu helyett egy (!) méterről mellé gurított. Az első játékrész utolsó percében egy akcióból három gólt szerezhettek volna a piros­kékek, de Novák lövését a gólvo­nalról a védők, Ilea ismétlését az ugyanott álló Kiss kapus, Dican triplázását pedig a tömörülő me­zőnyemberek blokkolták. Ileának később tizenegyesből sem ment a góllövés, a csatárt a népharag elől Garamvölgyi mes­ter azonnal leparancsolta a pá­lyáról, helyette Lakatos került a számára szokatlan center pozí­cióba. Támadott a Csepel, ám erőtlen próbálkozásait csak egy kapufa nyomatlékositotta, amúgy nem forgott veszélyben a nyíregyháziak első tavaszi győ­zelme. Más kérdés, hogy ameny- nyiben pontosabbak a hazai kontrák, úgy Garamvölgyi Lajos és a szurkolók is hamarabb hát­radőlhettek volna a helyükön. Mondjuk úgy, mint november tá­jékán vívott mérkőzéseken... Garamvölgyi Lajos: Infark­tusos meccs volt... A Csepel iga­zolta jó hírét, de saját magunk dolgát nehezítettük meg a kiha­gyott helyzetekkel és az elhibá­zott tizenegyessel. Azért örülök a győzelemnek. Schróth Lajos: Mindkét olda­lon adódtak helyzetek. Akkor kaptuk a gólt, amikor azt semmi nem indokolta, végül ez döntött. Mozgásban Ha húsvét, akkor Nyuszi Futás. A nyíregy­házi Városi Stadionban idén is több százan tették tiszteletüket a hagyományos rendezvényen Mán László felvétele Magyar menetelés Tiszaújváros (MTI) - A magyar férfi junior kézilabda-válogatott a csoportelsőségről, egyben vi­lágbajnoki részvételről döntő mérkőzésen 31-26-ra legyőzte Oroszországot a tiszaújvárosi se­lejtezőn. Junior férfi vb-selejtező, 1. csoport: Magyarország-Orosz- ország 31-26 (15-12). A cso­port végeredménye: 1. Ma­gyarország 6 pont, 2. Oroszor­szág 4, 3. Görögország 2, Izland 0. Magyarország részt vehet az augusztus végén kezdődő svájci világbajnokságon. Halad a Fehérgyarmat Fehérgyarmat (KM) - Sűrű a menetrend. A Fehérgyarmati VSE-Fevill szerdán a Hargitát fo­gadta, majd szombat este újabb fellépés várt az NB I B-s férfi ké­zilabdacsapatra. Fehérgyarmati VSE-Fevill- Ózdvidéki Bányász 35-27 (17- 13). Fehérgyarmat, 400 néző, v.: Sebők, Taizs. Fehér egy armat: Lencsés - Kemény 3, Csapos 5, Csonka 3, Sipos 6/2, Tóth 7, Kiss 3. Csere: Simon (kapus), Szűcs, Varga 3, Kirvai 3, Kereszti 2, Vá- radi. Edző: Falcsik Miklós. KiáUítások: 4, illetve 4 perc. Hétméteresek: 3/2, illetve 5/4. Ünnepi hangulat, magabiztos hazai győzelem. A fehérgyarma­ti csapat hat tavaszi mérkőzésé­ből ötöt megnyert, igy március óta jelentősen javított pozíció­ján, immár a hatodik helyen ta­nyázik a tabellán. Derék Damas La Paz (MTI) - A brazil Dailza Damas új világre­kordot állított fel azzal, hogy több mint nyolc és fél órát töltött a 9 fokos Titicaca-tó vizében. A vállalkozó kedvű hölgy egész pontosan 8 óra 35 perc 44 másodperc alatt tempózott 25 km-t a mint­egy 4000 méteres tenger­szint feletti magasságban, Peru és Bolívia határán ta­lálható tóban. Vállalkozásá­ban - egy kis bárkán kisér­ve őt - férje és fia volt a se­gítője. Mindössze egy-két alkalommal állt meg, hogy bekenje magát különböző védőkrémekkel, ugyanak­kor egyszer sem szállt ki a vízből. Útja során érintette a Nap-szigetet, a inkák egy­kori szent helyét, valamint a Copacabana szentélyt. Szurkolókat vár a Szakszig-stáb Nyíregyháza (KM) - Minden esély adott arra, hogy a Szakszig NRK női röplabdacsapata bejut a Magyar Kupa döntőjébe. Ehhez szerdán a Vasast kell legyűrnie a nyíregyházi hölgykoszorúnak. Ebben az esetben a klub buszutat szervez a szurkolók számára Budapestre, hogy minél többen biztassák a csapatot a csütörtöki fináléban. A jármű negyven személy jelentkezése után indul, az érdeklődőket Do­rogi László (telefon: 06-30/3149- 406) várja. A Szakszigra ráfér a támogatás, ugyanis a hírek sze­rint Egerből seregnyi drukker érkezik a fővárosba... Bajnok­csapat Nicky Butt (jobbról) és a Manchester United a csúcsra jutott: a vörös ördögök a Coventry elleni sikerrel (4-2) meg­nyerték az angol labdarúgó-bajnok­ságot EPA-felvétel