Kelet-Magyarország, 2001. január (58. évfolyam, 1-26. szám)

2001-01-08 / 6. szám

9. oldal Kelet*» Magyarország SPORT 2001. január 8., hétfő SZOMBATI MECCSEK DVSC-BKV Előre 4-3 (2-2). DVSC: Fekete- Bernáth, Vadicska, Szathmári, Siklósi, Bajzá­­th. Csere: Szabó II., Böőr, Turján, Hank, Schmidt, Frida. Szakvezető: Farkas Tibor. BKV Előre: Lippai-Timár K., Farkas A., Far­kas V., Merényi, Kovacsics. Csere: Horváth Cs., Holló, Török, Varga, Vincze Z., László. Szakvezető: Sikesdi Gábor. Gól: Schmidt 2, Siklósi, Bajzáth, illetve Farkas A., Horváth, Kovacsics. KiáUítva: Vadicska (2 perc). Nyírség-Spartacus-Csepel 1-1 (1-1). Spartacus: Szabó - Szatke, Arany, Karkusz, Túróczi, Novák. Csere: Kondora, Ács, Göncz, Fórián, Bessenyei, Lakatos, Bardi. Szakveze ­tő: Garamvölgyi Lajos. Csepel: Lipták - Ko­vács N., Hegedűs, Rajnay, Wukovics, Mbem­­ba. Csere: Szirtesi, Lukács B., Nagy Zs., Filó, Pálfi, Herczeg, Szatmári, Várkonyi. Szakve­zető: Török József. Gól: Arany, illetve He­gedűs. Kiállítva: Novák, Hegedűs (2-2 perc), Hegedűs (4 perc). BKV Előre-Csepel 2-2 (1-0). Gól: Meré­nyi, Timár K., illetve Wukovics, Kovács N. DVSC-Spartacus 3-2 (1-1). Gól:. Turján, Bernáth, Szathmári, illetve Karkusz, Túróczi. Kiállítva: Bardi, illetve Vadicsak (2-2 perc). BKV Előre-Spartacus 8-1 (4-0). Gól: Ko­vacsics 5, Vincze, Tímár K., Török, illetve Göncz. Csepel-DVSC 2-1 (1-1). Gól: Wukovics, Pálfi, illetve Vadicska. Kiállítva: Szabó II.. A végeredmény: 1. DVSC 3 2- 1 8-7 6 2. Csepel 3 1 2 -5-4 5 3. BKV Előre 3 1 1 1 13-7 4 4. Spartacus 3 r 1 2 4-12 1 Gólkirály: Kovacsics Károly (BKV Előre) 6 góllal. Gólkirály Kovacsics Károly (BKV Előre) az új évezred első magyar gólkirálya VASÁRNAPI MECCSEK Ferencváros-Kecskemét 1-0 (1-0). Ferenc­város: Szűcs L.-Szűcs M., Lipcsei, Balog, Gera, Hámori. Csere: Schultz, Tóth, Csiszár, Gyepes, Lakos, Horváth, Dragoner, Keller, Vén, Cheregi, Nagy, Földvári. Szakvezető: Vass László Kecskemét: Cigoth-Gabala, Kollár, Váczi, Tóth; Pintér. Csere: Erdélyi, Kalina, Vancsa, Vaskó, Barna, Maczó, Gyánó, Kvasz, Sallai, Kelemen, Palaticzky. Szakve­zető: Nagy László. Gól: Schultz. BVSC-Kunszentmárton 0-0. BVSC: Szendrei-Duró, Borgulya, Lilik, Fehér, Bócz. Csere: Bicskei, Hoffman, Gál, Véber, Ugrai, Nyerges, Nagy, Simkó. Szakvezető: Farkas József. Kunszentmárton: Rézső-Major L., Hóbei, Kosán, Major S„ Ludai. Csere: Kollár, Kádár, Koncz, Mérész, Lajkovics, Csatlós, Konka, Polonkai, Boros, Szalai. Szakvezető: Szobonya Tamás Kecskemét-Kunszentmárton 3-2 (0-1). Gól.: Vaskó, Váczi, Pintér, illetve Ludasi, Mérész. Ferencváros-BVSC 5-0 (2-0). Gól: Dragoner, Gera, Schultz, Gyepes, Lakos. BVSC-Kecskemét 5-4 (0-1). Gól: Lilik 2, Dúró, Sinkó, Hoffman, illetve Váczi, Kvasz, Gabala, Barna. Ferencváros-Kunszentmárton 4-1 (2-0). Gól: Schultz, Keller, Horváth, Vén. A végeredmény 1. Ferencváros 3 3- - 10-1 9 2. BVSC 3 1 1 1 5-9 4 3. Kecskemét 3 1- 2 7-8 3 4. Kunszentmárton 3-1 2 3-7 1 Gólkirály: Schultz Levente (Ferenc­város) 3 góllal. A két nap játékvezetői voltak: Szabó Zs., Drucskó, Ortó, Hajdó, Gyenge és Kormos. Sajnos a debreceniek voltak az ászok A Szpari a szomszéd vári rangadó első felében játszott a legjobban és végül negyedik lett Nyíregyháza (KM) - Telt ház, remek hangulat, izgalmas mérkőzések jellemezték az Arany Ászok Nemzeti Teremlabdarúgó Bajnokság szombati nyitányát. A tévéközvetítés ellenére dugig megtelt a bujtosi csarnok az év­ezred első hivatalos magyar lab­darúgótornájára. Mintegy két és fél ezren köszöntötték az el­ső mérkőzés résztvevőit. Négy együttes mérte össze tudását, közte a Löki és a Szpari. A deb­receniek a tavalyi fináléban bronzérmesek voltak, a népes szurkolótáboruk nagy örömére ennek megfelelően kedztek és begyűjtötték a BKV Előre skalp­ját. A Spartacus a csepeliek elleni iksszel mutatkozott be, és már akkor látszott, hogy igazából nincsenek csúcsformában (ért­hetően) a játékosok. Aztán a má­sodik körben jött a szomszédvári rangadó. A Spartacus szerzett vezetést és az első félidőben jól is játszottak a mienk. Sajnos szünet után átvette a kezdemé­nyezést a debreceni gárda, és a maga javára billentette a mér­leg nyelvét. Garamvölgyi Lajos (egyedül a szombati csapatok ed-SZAKSZEMMEL Farkas Tibor (DVSC): - Nagyszerű a kezdeménye­zés, örömmel jöttünk, az pe­dig hab a tortán, hogy meg­nyertük a tornát és bejutot­tunk az országos döntőbe. Török József (Csepel): - Elégedett vagyok a teljesít­ményünkkel, hiszen veret­lenek maradtunk. Fiatal csapatom teljesítménye megérdemli az elismerést. Sikesdi Gábor (BKV Előre): Mindhárom mérkő­zésen jól játszottunk, a Nyíregyháza ellen szenzáci­ósan. Minden játékossal elégedett vagyok. Garamvölgyi Lajos (Spartacus): - Azért va­gyok csalódott, mert tisztá­ban voltunk a közönség el­várásával, aminek sajnos abszolút nem tudtunk meg­felelni. Pár játékos teljesí­­ménye elkeserítő volt. Döntő volt a DVSC ellen el­veszített mérkőzés, amelyen még hajtottak a fiúk, ám az utolsó találkozón már hite­­hagyottan játszottak. Vass László (FTC): - Nem biztos, hogy a leg­ideálisabb időpontban volt ez a torna. Igaz voltak he­lyezkedés! hibáink, ám cé­lunkat elértük és százszáza­lékosan végeztünk az élen. Farkas József (BVSC):­­Csak az utolsó mérkőzésen éreztünk rá arra, hogyan kellett volna játszanunk a másidk két találkozón is. A Fradi ellen volt a mélypont. Nagy László (Kecske­mét): - Egy-két úgynevezett profi játékosom csalódást okozott, emiatt nem tud­tunk beleszólni az első hely megszerzésébe. Szobonya Tamás (Kun­szentmárton): - Nagyon örülünk annak, hogy itt lehettünk. Tanulságunk: meg kell tanulnunk gólt szerezni, mert számolatla­­nul hagytuk ki a ziccereket. Szöveg: Mán László. Fotó: Balázs Attila. Izgalmas pillanat a Spartacus-Csepel döntetlennel végződött találkozón zői közül) nem a büki konfe­rencián volt, hanem dirigálta a csapatát. Igen sportszerű volt hallani, hogy a Löki B-közép tag­jai hangos ovációval köszöntöt­ték egykori kedvenc mesterüket. Ebben a körben a fővárosiak nem bírtak egymással. A kiírás értelmében az utolsó forduló zárómeccsét az a csapat játszotta, amelyik két forduló után az élen áll. Ezért előbb a Spartacus és a BKV összecsapá­sa következett. Bár ne lett volna... Kovacsics nevét bizonyára megjegyzik a mieink, hiszen az előrés támadó ötször is bevette a hazaiak hálóját, és főszerepet vállalt a nagyarányú győzelmük­ben. A Löki már továbbjutóként kiengedett, így a csepeliek győ­zelmükkel a második helyre futottak. Százszázalékos a Ferencváros Lilik utolsó percben szerzett két góljával fordított a BVSC Nyíregyháza (KM) - Akár­hogy is fáj, a Fradi itt a sztár! - sakándalta a zöld-fe­hér drukkerhad a nyíregyhá­zi utcákon, miközben rendő­ri felügyelettel haladt vasár­nap a bujtosi csarnok felé. Kétségtelen, hogy a papírforma alapján is a Ferencváros tűnt a második selejtező favoritjának. A Csank nélküli, csonka szak­vezetésű csapat igen meggyőző fölénnyel nyerte százszázalékos teljesítménnyel a második napi küzdelmeket. Az első meccsen soványka volt az Üllői úti előny, aztán beindult a zöld-fehér hen­ger. A zuglói vasutasokat lelép­ték Geráék, a BVSC-ben szereplő játékosok közül az exújpesti Wéber minden labdaérintését zrikáló ferencvárosi drukker­rigmusok kísérték. A Fradiban hosszú idő után végre ismét ját­szott Lipcsei, aki nemigen ölelte keblére régi ismerősként Hajdó játékvezetőt. Mint ismert, az őszi Tatabánya-FTC-meccsen a sza­bolcsi sípos kiállította a Portót is megjárt játékost, akit hat ta­lálkozóra elmeszeltek. A zárófordulóban már győz­tesként játszottak a IX. kerü­letiek, és ekkor kapták egyetlen góljukat. Shultcz pedig ekkor A fővárosi rangadót biztosan nyerte a Fradi a BVSC ellen lőtte a százezres találatát, hiszen addig holtversenyben állt két góllal Váczival és Lilikkel a gólkirályi cím megszerzéséért. Egyébként az aprótermetű játé­kos megérdemelten kapta a díjat és a pénzt, mert mindhárom meccsén a hálóba talált. A máso­dik hely sorsát eldöntő BVSC­­Kecskemét összecsapáson sokáig a hírős városbeliek vezettek, ám a Nyíregyházára, majd a vasuta­sokhoz kölcsönadott Lilik az utol­só percben két találatával fordí­tott. A sereghajtó szerepet a szin­tén második vonalbeli kunszent­mártoniak kapták. Itt is voltak megyénkbeliek és már itt játszók, így Kosán, Polonkai, Major Sán­dor, Lajkovics és Mérész. Sereghajtók A piros mezes kunszentmártoniak negyedi­Százezrek Nyíregyháza (KM) - A selejtezők győztes csapatai félmillióval gaz­dagodtak, a másodikok 300 ezer, a harmadikok és negyedikek 200 ezerrel növelhették bevételüket. Hirdetés OPEL- CSŐSZ BÉRAUTÓK téli vakációra! Csősz Kft., Nyíregyháza, Rákóczi u. 60. Tel.: 42/456-555., 06-70/220-5436 kek lettek a tornán