Kelet-Magyarország, 1998. október (55. évfolyam, 230-255. szám)

1998-10-19 / 245. szám

1998. október 19., hétfő 11. oldal A 13. forduló további eredményei Salgótarján-Tatabánya 1-2 (1-1), Tisza- kécske-Matáv Sopron 2-4 (1-1), Sorok- sár-Nagykanizsa 3-2 (1-1), Érd-Komló 2-1 (1-1), Békéscsaba-Kaposvár 2-1 (0-0), Sop­roni FAC-Kaba 2-1 (2-0), Pécs-Szeged 0-0, Komárom-Tiszaújváros 1-1 (1-0). A Szol- nok-Kecskemét mérkőzés elmaradt, mivel a kecskemétiek szüneteltetik tevékenysé­güket. A bajnokság állása: 1. Tatabánya ______13 10 3 - 30-11 33 2. Szeged ________13 9 3 I 29-10 30 3. Nagykanizsa 13 8 2 3 27-13 26 4. Salgótarján ______13 7 3 3 21-15 24 5. Érd ___________13 7 2 4 21-18 23 6. Komló _________13 6 3 4 20-21 21 7. Matáv Sopron 13 5 5 3 23-19 20 8. Demecser ______13 5 3 5 19-20 18 9. Komárom ______13 5 2 6 21-18 17 10. Tiszakécske______13 4 5 4 17-18 17 11. Soroksár _______13 5 2 6 18-28 17 12. Tiszavasvári 13 4 5 4 14-12 17 13. Békéscsaba 13 4 3 6 18-19 15 14. Kaba __________13 4 3 6 22-24 15 15. Kaposvár 13 4 3 6 17-22 15 16. Szolnok ________12 4 2 6 14-17 14 17. Tiszaújváros 13 3 4 6 16-22 13 18. Soproni FAC 13 3 3 7 21-29 12 19. Pécs __________13 1 3 9 14-29 6 20. Kecskemét 12 - 3 9 8-27 3 All. forduló további eredményei Balmazújváros-Szikszó 1-0, Ózd-Mád 1-0, Hajdúdorog-Miskolci VSC 0-1, Hajdúná- nás-Edelény 0-0. A bajnokság állása: 1. Ibrány ____________11 9 11 33-12 28 2. Baktalórántháza_ 11 7 - 4 34-12 21 3. Miskolci VSC TÍ 6 2~3 15-7 20 4. Bocs II 5 5 1 20-13 20 5. Vásárosnamény II 6 2 3 18-12 20 6. Balmazújváros 11 6 2 3 16-15 20 7. Hajdúböszörmény Ti 5 3 3 20-18 ÜT 8. Edelény Ti 4 4 3 20-14 16 9. Mád 115 15 19-18 16 10. Szikszó ____________11 5 15 10-20 16 11. Rakamaz II 4 2 5 15-13 14 12. Kisvárda ___________11 4 2 5 16-20 14 13. Hajdúdorog 11 2 18 7-29 7 14. Hajdúnánás II I 3 7 14-24 6 15. Ózd II 13 7 17-33 6 16. IMagykálló II 12 8 12-24 5 Diadal Az amerikai Daveport zürichi győzelmével letaszította a női teniszvilág­ranglista éléről Hingist AP-felvétel 1. Kisléta ___________11 8 2 1 27-5 26 2. Nyírlugos 11 8 2 1 16-8 26 3. Gávavencsellő 11 7 2 2 23-5 23 4. Nyírmeggyes 11 7 13 25-7 22 5. Nagyhalász il 6 4 i 24-8 22 6. Nyírkárász II 5 3 3 15-9 18 7. Nagyecsed Í1 5 2 4 24-19 17 8. Nyh. Kertváros II 4 3 4 13-14 17 9. Záhony II 416 17-20 13 IÓ. Túrricse Ti 3 4 4 12-15 13 11. Tuzsér II 4 - 7 20-24 12 12. Mátészalka 11 3 2 6 15-28 11 13. Nyírcsaholy II 2 4 5 13-22 10 14. Jánkmajtis II 2 3 6 21-25 9 15. Ajak TI 2 1 8 11-37 7 16. Csenger 11 1 - 10 9-39 3 Külföldi gólok a megyei rangadón NB I.: az emberhártány sem törte meg a vasváriakat • A Demecser nem élt a lehetőséggel Mán László Martyn Péter felvétele att Horváth is idő előtt mehetett zuhanyozni. Ezzel létszámban egyenlő lett a két csapat, ám a több helyzetet kidolgozó hazaiak még növelni tudták előnyüket és megérdemelten tartották otthon a három pontot. Szikszai Lajos: Azt hiszem, meg kell tanulnunk játszani tiz emberrel. Lassan törvényszerű és érdemtelen kiállítás sújt ben­nünket. Most is sikerült átvé­szelni ezt az időt, helyzeteink alapján megérdemelten nyer­tünk. Rozsnyai Béla: Az egész meccsen megpróbáltunk játsza­ni, sajnos nem sikerült igazi helyzeteket kialakítani. A hazai­ak viszont kétszer is eredménye­sek tudtak lenni, amihez mi is hozzájárultunk. Tiszavasvári (KM) — Ragyogó idő, jó pálya, két megyebeli csapat. Vasárnap délután Vasváriban adva volt min­den a remek, első osztályú fociderbihez. 9. perc: Bohács ívelt előre, Szűcs elcsúszott, Takács meglódult a labdával, jobbról jól adott be a támadást követő Csernijenko 14 méterről, pattogós lövéssel vette be a jobb alsó sarkot, 1-0. 26. perc: László bal oldali be­adását Csernijenko lőtte mellé. 37. perc: Csernijenko magát hozta helyzetbe, majd gyatrán lőtt a kapus kezeibe. 56. perc: Mérész beadását Babjak alig fejelte fölé. 59. perc: Csernijenko előbb Tordát játszotta át, majd Szűcsöt is kicselezte, aki felvágta a csa­tárt, ám Sápi sípja néma maradt. 65. perc: Capatina passzolt Lászlóhoz, aki balról beadott, Takács közvetítésével ismét Ca­patina elé kerül a labda, aki 12 méterről jobbal lőtt, a labda a bal kapufáról pattant a hálóba, 2-0. 74. perc: Capatina szabad­rúgását Szeműn fejelte alig mel­lé. Capatina (erősen takarva) lövi a vasváriak második gólját Nem kis meglepetésre, a deme- cseri csapatból kimaradt Szilágyi és Lente, akik korábban vasvári színekben is játszottak. Persze Tiszavasvári-Demecser 2-0 (1-0) Tiszvasvári, ezer néző, v.: Sápi (Nyilas, Jenei). Tisza­vasvári: Szabó — Have­lant, Lenkey, Tar, Homann — Szemán, László, Capatina, Bohács — Takács, Csernijen­ko. Edző: Szikaszai Lajos. Demecser: Petranics — Horváth, Torda, Szűcs, Hudák — Balogh, Dudnyik, Babjak, Mérész — Madudin, Lehoczki. Edző: Rozsnyai Béla. Csere: Mérész helyett Mi- nyin (55. perc), Madudin h. Tanyi (61.), Babjak h. Vacsilja (70.), László h. Hegedűs (85.), Szemán h. Sinka (87.). Takács h. Németh (89.). Gól: Csernijenko (9.), Capa­tina (65.). Sárga lap: Bohács (5.), Bab­jak (15.), Horváth (39.). Szűcs (83.). Kiállítva: Bohács (33.). Horváth (65.). így is akadt (Szűcs, Horváth, Va­csilja) olyan játékos, aki koráb­bi együttese ellen játszott. így va­lóban presztízsmeccs volt a me­gyei rangadó, igaz, az is megérne egy misét, hogy a vendégeknél egyetlen demecseri sem lépett pá­lyára, a hazaiaknál pedig csak Havelant tekinthető saját nevelés­nek. Ami a mérkőzést illeti, inkább a küzdelem dominált, mint a színvonal. Sápi játékvezető talán túl szigorúan mutatta fel Bohács- nak a kiállítást jelentő második sárgát, ám ahogyan az lenni szo­kott: a hátrányban lévő csapat jobban mozgósította erejét, így igazán nem érvényesült a deme­cseri fór. Ráadásul a második fél­idő derekán egy még szigorúbb ítélettel, újabb második sárga mi­Békés (KM) — A Tiszavasvári megállíthatatlan. Az NB I B-s férfi kézilabdacsapat ezúttal Békésen nyert. Békési FKC-ICN Alkaloida Ti­szavasvári 19-24 (9-9). Békés, 600 néző,, v.: Klucsó. Lekriczky. Tiszavasvári: Pókos — Bozsó 6, Hellinger, Kun 1, Fe­jes 4, Srdanovics 2, Béres 5. Cse­re: Pereverzia (kapus), Déváid 2, Bognár 3, Arató 1. Edző: Ska- liczy László. Kiállítások: 2, ill. 4 perc. Hétméteresek: 2/1. ill 0 Nagy taktikai csataban győ­zött a kiválóan védekező, s több jó képességű játékost felvonulta­tó Tiszavasvári. Skaliczky László: — Csapa tunk ismét bebizonyította, hogy forró légkörű mérkőzésen sem jön zavarba. Dopping Szófia (MTI) — A Bolgár At­létikai Szövetség két évre felfüggesztette Radoszlav Radev gátfutó versenyzési jogát, miután a sportolóról bebizonyosodott, hogy koka­int használt. Kurilco a rangadón az élre rúgta a Kislétát Labdarúgás, Közinveszt megyei I. osztály: kertvárosi bravúr döntetlen Gávavencsellőn Vépisz-Túrricse-Nyírlugos 1-1 (O-l). Túrricse, 300 néző, v.: Sze­gedi. Túrricse: Szálkái — Bor- gyos, Mikes, Józsa, Brinzár, Kö­vesligeti, Kiss, Bandies, Magyar, Puskás (Garda Cs.), Mester. Edző: Czuprák László. Nyírlu­gos: Koós — Nagy J, Sinka L., Tóth, Sinka Cs., Kontra, Nagy Cs. (Török Z.), Szabó, Kiss Máté, Küzmös, Keczán (Török J.). Edző: Opre Mihály. A gólok mel­lett mindkét oldalon kimaradt egy-egy tizenegyes, így abszolút igazságos eredmény született. Gól: Józsa ill. Kiss-Máté. Ifi: 5-2. (Tudósító: Lengyel Zoltán.) Nyírmeggyes-Tuzsér 7-2 (2-1). Nyírmeggyes, 300 néző, v.: Nagy. Nyírmeggyes: Mándi — Simák, Both (Török), Papp J., Tóth, Gádzsa, Kaszperszkij, Sza­bó, Szelihov, Piros, Szilvási (Kiss). Edző: Unchiás Demeter. Tuzsér: Babincsák — Berettyón, Révész A. IL, Danes (Kovács), Rubóczki, Lupcsa, Tóth, Szabó (Iván), Pokol, Vilmán, Herczku. Edző: Oláh Tibor. A 20. perctől emberhátrányban játszó Nyír­meggyes fantasztikus játékot produkált, s ilyen arányban is megérdemelten nyert. Gól: Szeli­hov 2, Szilvási, Gádzsa, Tóth, Si­mák, Kiss illetve Vilmán, Be­rettyón. Ifi: 4-1. (Tudósító: Jakó József.) Nagyecsed-Nyírkarász 3-0 (0-0). Nagyecsed, 500 néző, v.: Kisér. Nagyecsed: Makó — Szántó Z., Pelyvás G., Berettyón. Czvik (Szántó Gy.), Oláh, Bulyá- ki (Demeter). Varga (Bíró), Pet- rohai, Sikesdi (Kosa), Kiss. Edző: Virovecz Pál. Nyírká­rász: Forró — Kapin L., Zsiga, Tóth L. (Tóth B.), Oláh Z.. Dudás I. (Mándoki), Kapin M.. Dudás Z.. Matyi, Fecsku, Lakatos. Edző: Oláh Zoltán. A végi job­ban játszó nagyecsediek máso­dik félidőben gólokkal biztosítót ták be győzelmüket.' Gól: Petro- hai 2, Czvik. Ifi: 0-0. (Tudósító: Veres Árpád.) Gávavencsellö-Nyiregyházi Kertváros O-O. Gávavencsellő. 400 néző, v.: Márta. Gávaven­csellő: Babicz — Hengsperger, Leskó, Dögéi, Sánta, Pásztor, Si­mon, Ugyan (Farkas), Lippai, Németh, Kelemen. Edző: Farkas Béla. Nyh. Kertváros: Fenyvesi — Lácza S., Pór, Lácza F. (Meggyesi), Virág, Várnai, Kon- rád (Lakatos), Lővei, Lácza Gy., Drágár, Bárdi. Edző: Magyar László. Akaratgyenge játékkal nem lehet nyerni. Ifi: 3-0. (Tudó­sító: Hengsperger Oszkár.) Nyírcsaholy-Mátészalka 2-2 (2-1). Nyírcsaholy, 300 néző, v.: Nagy. Nyírcsaholy: Kiss — Bartha, Zsatku, Kicsák, Varjasi, Szender, Kosa, Rozsnyai (Csor­dás), Czine, Remenyiczki, Illák (Petrohai). Edző: Szabó István. Mátészalka: Cimpian — Tóth, Bákonyi, Fazekas, Márián, Pet- rik, Kocsán, Székely (Kovács), Szilágyi (Borgyos), Hadadi (Ba­kos), Szabó. Edző: Papp László. Nyírcsaholy ajándékba adott egy pontot. Gól: Szender, Kosa illet­ve Hadadi 2. Ifi: 0-10. (Tudósító: Tender Zoltán.) Csenger-Ajak 2-1 (2-0). Csenger, 150 néző, v.: Nagy J.. Csenger: Fodor — Barcsai F., Bíró (Pesti), Tóth, Katona (Osz- tolykán). Osváth (Jakab), Bar­csai I., Mándi, Király, Becző, Er­dős (Volvár). Edző: Andorka Ot­tó. Ajak: Kovács — Juhász, Szopkó, Paráda, Gyüre, Fedor, Szanyi, Csernyu (Petró), Takács, Magyar, Frindik. Edző: Kovács László. A több helyzetét is kiha­gyó hazai gárda megszerezte első győzelmét. Gól: Mándi 2 illetve Gyüre. Ifi: l-O. (Tudósító: Fábi­án Béla.) Záhony-Jánkmajtis 4-1 (1-0). Záhony, 300 néző, v.: Far­kas. Záhony: Mudri — Huszti, Sevcsuk, Kubányi, Sére (Hajnal), Vedres B., Kajli (Kertész), Kán­tor T. (Krizán), Karasz, Kántor I. (Molnár), Kiss. Edző: Karasz La­jos. Jánkmajtis: Kiss — Papp, Országh, Grajczár, Rácz, Esze- nyi, Czeglédi, Vékony, Chifor, Della, Rézműves. Edző: Kalina Károly. A gólkülönbség hűen jelzi a hazai csapat fölényét a mérkőzés végére széteső vendég­együttessel szemben. Gól: Kiss, Karasz 2, Kajli illetve Eszenyi. Ifi: 16-0. (Tudósító: Erdei Ár­pád.) Kisléta-Nagyhalász 1-0 (1-0). Kisléta, 700 néző, v.: Éva. Kisléta: Mező — Rézműves G., Czuna, Pénzes, Kuncz, Kocsis P., Pacaj (Pekács), Tóth, Rézműves L., Takács, Kurilco (Kocsis Z.). Edző: Szécsi Zoltán. Nagyha­lász: Vitkai — Majchrovics, Bor­za, Balázs, Budaházi, Kovács, Ádámszki, Nagy, Cselószki, Si­pos. Edző: Korpái Ferenc. Egy küzdelmes mérkőzésen tartotta otthon a három pontot Kisléta a nagyon jól játszó Nagyhalász el­len. Gól: Kurilco. Ifi: 6-2. (Tudó­sító: Szécsi Zoltán.) A Vasvári nem jött zavarba