Kelet-Magyarország, 1997. szeptember (54. évfolyam, 203-228. szám)

1997-09-29 / 227. szám

SPORT 1997. szeptember 29., hétfő Csipegető csabaiak NB I.: újabb bajnokbotlás » Nyíregyháza (KM) — Gyűjtö- ^ get a Békéscsaba, --------3 hiszen hazai pá­lyán újabb bravúrosnak mondható győzelmet ara­tott a viharsarki legénység az élvonalbeli labdarúgó bajnokság hét végi forduló­jában. Gólzápor volt Deb­recenben, Loki-győzelem- mel. Az alacsony színvona­lú mérkőzéseken BVSC-, Diósgyőr- és Gázszer-dia­dal született, utóbbi kettő idegenben. Békéscsaba-Kispest 1-0 (0-0). Békéscsaba, 5 ezer néző, v.: Hajdó. Amíg otthon „csipegetnek” a csabaiak, aligha érheti őket baj. Gól: Vasas (73. perc). Debrecen-Zalaegerszeg 4-3 (2-1). Debrecen, 7 ezer néző, v.: Hanyecz. Mégsem ismerte elég jól korábbi csapatát Garamvölgyi. Gól: Ulveczki (21.), Djurisics (41. és 75. - mindkettőt 11- esből), Dombi (66.), illetve Sebők (40.), Casoltan (62.), Németh (79.). BVSC-MTK 1-0 (0-0). Szőnyi út, ezer néző, v.: Tóth. Ha azt nézzük, hogy két kupa- és élcsapatunk játszott... Gól: Potemkin (73.). A bajnokság állása 1. Győr 11 9 2. Újpest 11 7 3. Vasas 11 7 4. MTK 11 6 5. BVSC 11 5 6. Diósgyőr 11 5 7. Debrecen 11 5 8. Ferencváros 11 5 9. Videoton 10 4 L Haladás 11 4 Békéscsaba 11 4 Gázszer FC 10 3 Zalaegerszeg 10 4 riszakécske 11 3 Vác 10 2 Siófok 11 2 Stadler FC 11 1 Kispest 11 2 Ferenc vár os-Tisza- kécske 3-1 (3-1). Üllői út, 6 ezer néző, v.: Pillér. Az alaposan felforgatott Fradi­ra nagyon ráfért ez a győze­lem. Gól: Vincze (4.), Mi- lovanovics (23.), Nicsenko (36.), ill. Unyatinszki (6.). Haladás-Újpest 1-1 (0-1). Szombathely, 6 ezer néző, v.: Hanacsek. Mind­két játékrész második perce hozta a gólt, a döntetlen re­ális. Gól: Plókai (47.), ill. Herczeg (2.). Siófok-Gázszer FC 1-2 (1-0). Siófok, 3 ezer néző, v.: Szabó. Vége a nyárnak, nem járnak jó idők a Bala- ton-partiakra. Gól: Perger (21.), ill. Lőrincz (72.), Nagy (73.). Kiállítva: Vincze (Gázszer, 90.). Stadler FC-Diósgyőr 0-1 (0-0). Akasztó, 3 ezer néző, v.: Ábrahám. Az újonc második és igen érté­kes idegenbeli győzelmét aratta. Gól: Ruskó (81.). Vasas-Győr 1-1 (1-1). Fáy u., 8 ezer néző, v.: Vágner. Sok kimaradt hely­zet jellemezte a rangadót, az is körülbelül egyenlő arányban. Gól: Lakos (ön­gól, 43.), ill. Fehér (32.). A Vác-Videoton mérkő­zést hétfőn (TV 2, 19) játsszák. 2 - 21-8 29 3 1 22- 9 24 2 2 25-14 23 2 3 21-12 20 4 2 20-16 19 2 4 18-10 17 2 4 22-15 17 2 4 20-15 17 4 2 17-14 16 1 6 15-17 13 1 6 8-27 13 3 4 16-13 12 6 17-19 12 3 5 20-25 12 2 6 14-24 8 1 8 8-18 7 4 6 7-19 7- 9 8-24 6 Ázsiában is sorozatban játszák a világbajnoki selejte­zőket. Nemcsak a képen kerültek padlóra a japánok, hiszen 2-1-re kaptak ki Dél-Koreától AP-felvétel ^ 39. hét " 1 1 x 2 1 2 xx 1 12 2 1 x « Nyíregyháza (KM - M. L„ B. T.) — A * meccsek előtt min­--------3 dig mennek a tip­pelések. Ki erre, ki arra hi­vatkozva bocsátkozott jós­lásokba, és bizony szomba­ton több borús tipp is el­hangzott a nyíregyházi sta­dionban. Több volt az iksz mint az egyes, pedig a ven­dég csepeliek a tabella vé­gén kullogtak a forduló előtt. Talán éppen emiatt voltak ily óvatosak az előrejelzé­sek... Nyíregyházi FC-Csepel 1-0 ((F-0). Városi Stadion, 2 ezer néző, v.: Sápi (Mezei, Farkas). NYFC: Vadon — Barna, Szatke, Kiss — Kondora, La- hos, Kirchmayer, Karkusz, Göncz ^— Takács, Janics. Edző: Őze Tibor. Csepel: Ba­lázs — Németh J., Rumy, Be- reczki — Varga, Medgyes, Veimola, Mészáros, Bubcsó — Máté, Deák. Edző: Gyime- si László. Csere: Kirchmayer helyett Koltai (24. perc), Lahos h. Bessenyei, Németh J. h. Ágh (mindkettő a szünetben), Var­ga h. Szabó (59.), Takács h. Németh Gy. (61.). Gól: Kiss (83.). Sárga lap: Koltai (24.), Né­meth J. (36.), Lahos (43.), Ve- imola (52.), Szabó (71.), Ágh (82.), Bereczki (84.). Majdhogy huszárosnak le­het nevezni a nyíregyházi kez­dést. Mert ragyogóan rajtoltak a hazaiak ám hiába dolgozták ki a helyzetek, Takács és Ja­nics is elhibázta a lehetősége­ket. (Utóbbi egyébként büsz­kén járhat-kelhet, hiszen ke­resztneve szinte minden nap ott van a sporthírek között, lé­A találkozó egyik jellemző pillanata: egy beívelést hárít a csepeli kapus Balázs Attila felvétele vén a szombathelyi fociklub felvette a Milos nevet). Az el­puskázott lehetőségek miatt bosszakodott a publikum, majd azért, mert a megsérült Kirchmayer helyett pályára lé­pő Koltaiban túlságosan erős volt a tűz és korai pályáralépé- se miatt sárgával indított. Dol­goztak becsülettel a hazaiak, ám az igazi átütőerő hiányzott a játékból, mentek előre, haj­tottak, ám igazán eredmény nélkül. Az első félidőben szinte semmi dolga nem volt Vadon­nak, igaz szünet után sem tud­ta megmutatni tudományát. Emiatt persze nem nagyon bánkódtak a drukkerek, a má­sik kapus, Balázs pedig időnként teátrális megmozdu­lásokkal vetette észre magát. Teltek a percek és nem akart jönni a megváltást jelentő ha­zai találat. Már az utolsó tíz percben jártunk, amikor jött egy szabadrúgás. Öze edző felpattanat a pádról, a rápillan­tó Kondorának megmutatta a figurát: balra! A középpályás így is tette, a sorfal mellett ki­lépő Koltai beadott, a labda egy darabig pattogott az öt és felesen, aztán Kiss lecsapott rá, és a hosszú sarokba vágta! Ami legutóbb nem sikerült a ballábas védőnek, most igen, gólt (életében elsőzör a má­sodosztályban), győztes gólt szerzett! Merthogy ezt követő­en már nem sok minden tör­tént. A tabellák mindig megté­vesztők. Jön az utolsó és min­denki sziporkát várhat, góle­sőt! De nem a magyar fociban, mert itt minden kiszámíthatat­lan. A szombati kilencven perc azonban nem azért hozott keserves győzelmet, mert a nagymúltú szigetországiak összekapták volna magukat. Erről szó sem volt, inkább ar­ról, hogy a hazaiak sorra elhi­bázták helyzeteiket. így aztán saját maguk dolgát nehezítet­ték meg, még szerencse, hogy a hajrában jött Kiss, és ha nem is nagy, de mindenképpen so- kat erő gólt szerzett. Őze Tibor: Izzadtságszagú mérkőzésen tíz helyzet után az első „nem helyzetünkből” lőt­tük a győztes gólt. A további­akban igyekszünk a játékon is javítani. Gyimesi László: Mai játé­kunkkal maximum egy pontra lehettünk volna jók, de a nagy kapkodásban ezt sem tudtuk megtartani. Kis(s)-góllal szerzett három pont NB l/B: az elején kimaradtak a nagy helyzetek, ám a hajrában jött a döntés Az ibrányiak élre ugrottak Közinveszt megyei I. osztály: a döntetlenek fordulója • először nyert Gyarmat « Jánkmajtis-Gáva- vencsellő 1-1 0-1). Jánkmajtis,-------^ 300 néző, v.: Toma­sovszki. Jánkmajtis: Bartha — Grajczár, Vékony, Papp, Homoki J., Iszák, Czeglédi, Szabó, Rakás (Glodean), Del­la, Czibere (Homoki G.). Edző: Gencsán János. Gáva- vencsellő: Kiss — Csorna, Leskó, Dögéi, Ignácz, Lippai, Hengsperger, Bakó, Hajzer (Konrád), Mikhárdi (Mud- róczki), Kelemen. Edző: Far­kas Tibor. Ellentétes félidők után igazságos döntetlen szü­letett. Gól: Glodean, illetve Hajzer. Ifi: 4-0. Csenger-Túrricse 1-1 (0-0). Csenger, 250 néző, v.: Fácska. Csenger: Kimpián — Rácz, Erdős, Szilágyi M., Sza­bó, Bíró, Székely (Juhos), Mester, Barcsai, Szilágyi S., Magyar. Edző: Póti Sándor. Túrricse: Szálkái — Borgyos, Mikes, Gyüre, Brénzán, Kö­vesligeti, Kocsány (Harbala), Bakó (Garda), Lengyel, Pus­kás (Czuprák), Szender. Edző: Czuprák László. A job­ban akaró vendégcsapat meg­érdemelten vitte el az egy pon­tot. Gól: Szilágyi S. illetve Szender 11-esből. Ifi: 3-0. Kállósemjén-Nyírcsaholy 2-2 (0-1). Kállósemjén, 200 néző, v.: Zahorán. Kállósem­jén: Áncsák — Gál, Nagy J„ Tóth, Nyisztor, Kovács, Bokri (Lipcsei), Svelta, Molnár L., Király Cs. (Molnár L), Fekete. Edző: Katona György és Nyisztor Antal. Nyírcsaholy: Gergely — Komán, Kokas, Széplaki, Zsatku, Korbács, Kiss, Varjasi, Láposi (Czine), Tóth (Csordás), Herceg. Edző: Mitró Károly. A máso­dik félidőben már megértette a hazai csapat, hogy ez már me­gyei I. osztályú színvonal. Gól: Nagy, Svelta, illetve Ko­kas, Kiss. Ifi: 1-4. Újfehértó-Nyírlugos 1-1 (1-0). Újfehértó, 300 néző, v.: Márta. Újfehértó: Cziotka — Minya, Lácza S., Kulánda, Lácza J., Tardi, Nagy, Ötvös, Lácza Gy., Papp (Pulinka), Barna (Lendvai). Edző: Cze- czeli Károly. Nyírlugos: Ba­logh — Hajkó, Sinka L. (Vrancsik), Czuna, Zsukk, Kontra, Nagy Cs., Bíró, Krecsmarik, Takács (Szilá­gyi), Sinka Cs. (Kormos). Edző: Opre Mihály. Igazságos eredmény született. A mérkő­zéshez hozzátartozik, hogy há­rom játékost kiállítottak és öten sárga lapot kaptak. Gól: Barna, illetve Krecsmarik. Ifi: 1-1. Záhony-Tuzsér 1-1 (0-1). Záhony, 600 néző, v.: La- bancz. Záhony: Czene — Ur- bin, Kubányi, Kulcsár, Rácz, Sevcsuk (Linzenbold), Kajli (Bunkóczi), Dobos, Karasz, Kelemen (Bujdosó), Sére (Kántor). Edző: Szakács László. Tuzsér: Babincsák — Berettyán (Lippai), Herczku, Danes, Revák, Lupcsák, Tóth, Kozics, Kovács (Bata), Szabó, Pokol (Révész). Edző: ifj. Oláh Tibor. A hazaiaknak most sem sikerült nyerniük. Gól: Kubányi, illetve Pokol. Ifi: 3-3. Nyírkarász-Nagyhalász 2-2 (1-2). Nyírkárász, 300 né­ző, v.: Lőrincz. Nyírkárász: Virtás — Kapin L., Rákóczi, Tóth, Oláh Z., Geda, Kapin M., Lakatos, Kozák, Fecsku, Oláh L. Edző: Jávor Pál. Nagyhalász: Kormány — Borza, Nagy, Hegyes, Kegye, Spisák, Ádámszki, Majchro- vich, Bihari, Budaházi, Ko­vács (Oláh). Edző: Madalina György. A hazaiak 0-2 után közelebb álltak a győzelem­hez. Gól: Fecsku, Kozák, illet­ve Majchrovich 2. Ifi: 0-4. Nyírmeggyes-Fehérgyar­mat 1-2 (1—1). Nyírmeggyes, 300 néző, v.: Nagy F. Nyír­meggyes: Gere — Simák, Ba­kos Zs., Nagyerdei, Papp J., Papp Z„ Kaszperszki, Piros, Szelihov, Illah, Ronyec (Tóth). Edző: Krizán Sándor. Fehérgyarmat: Mihálku — Cserepes, Jávor A., Jávor S„ Magyar, Kondor, Siti (Ko­csis), Szűcs, Bíró, Bállá (Zolcsák), Hadadi. Edző: Má­té Tibor. Indiszponáltan ját­szó hazaiak ellen megérde­melten győztek a vendégek. Gól: Bakos, illetve Hadadi 2. Kiállítva: Hadadi 65. perc. Ifi: 4-4. Ibrány-Kisléta 3-0 (1—0). Ibrány, 1000 néző, v.: Kerezsi. Ibrány: Vattai — Nagy, Kor­pái, Herman A., Herman L., Bíró, Paulik, Fecsku, Papp K., Muri (Ónodi), Papp P. Edző: Fecsku István. Kisléta: Szőlő- si — Rézműves G„ Kocsis Z., Pénzes, Tóth Z„ Pekács, Orosz, Kurilkó, Rézműves L., Császár, Kocsis P. Edző: Szé- csi Zoltán. A minden csapatré­szében jobb hazaiak megérde­melten győztek. Gól: Muri, Ónodi, Korpái. Ifi: 5-0. A bajnokság állása 1. Ibrány 8 6 2 - 28- 7 20 2. Kisléta 8 6 1 1 26- 8 19 3. Nyírlugos 8 4 3 1 18- 8 15 4. Nagyhalász 8 4 2 2 24-13 14 5. Tuzsér 8 4 2 2 12-11 14 6. Túrricse 8 4 2 2 13-15 14 7. Újfehértó 8 3 2 3 15-10 11 8: Jánkmajtis 8 3 2 3 14-19 11 9. Gávavencsellő 8 3 14 15-14 10 10. Csenger 8 2 3 3 10-12 9 11. Nyírkárász 8 2 3 3 12-17 9 12. Záhony 8 2 2 4 9-12 8 13. Nyírcsaholy 8 2 2 4 16-20 8 14. Nyírmeggyes 8 2 15 14-21 7 15. Kállósemjén 8 1 2 5 7-20 5 16. Fehérgyarmat 8 1-7 11-32 3