Kelet-Magyarország, 1996. november (53. évfolyam, 255-280. szám)

1996-11-04 / 257. szám

SPORT 1996. november 4., hétfő Krasznai négyese Suller-Só Megyei I. osztály Nyírmegy- gyes-Vásáros- namény 1-4 (0-2). Nyír­meggyes, 500 néző, v.: Ke- rezsi. Nyírmeggyes: Mándi — Simák, Szeles, Papp J„ Papp Z., Tóth (Czimbal- mos), Kaszperszkij, Nagy, Karibov (Papik), Illák, Kondrea. Edző: Szabó Ist­ván. Vásárosnamény: Tu- za — Orosz, Esik, Krasz­nai, Sándor, Oláh, Tivadar, Szabó, Czibere, Szpodnyi, Varga. Edző: Farkas Béla. A jobb csatárokkal támadó vendégek megérdemelten nyertek. Gól: Karibov, il­letve Krasznai 4. Ifi: 0-12. Ibrány-Csenger 2-0 (1-0). Ibrány, 400 néző, v.: Márta. Ibrány: Vattai — Nagy, Ignácz, Kató, Ónodi (Hegedűs), Bíró, Muri (Mé­száros), Bárdi (Balogh), Papp, Mikhárdi, Herman. Edző: Szakács László. Csenger: Cimpián — Csontos (Petrik), Szilágyi M., Erdős, Szabó, Mester (Székely), Juhász J., Juhász Zs. (Czvik), Szilágyi S., Bakó, Herczeg. Edző: Ma- gyari Ferenc. Végre győz­tesen hagyta el a pályát az ibrányi csapat. Gól: Mik­hárdi 2. Ifi: 8-0. Tiszalök-Nagyhalász 1-2 (0-1). Tiszalök, 200 néző, v.: Zahorán. Tisza­lök: Szőllősi — Erős, Bóz, Gombás, Kulcsár, Marozs, Szurkos, Pente, Nagy (Ba­lázs), Péntek, Gál. Megbí­zott edző: Kulcsár Sándor. Nagyhalász: Kormány — Borza, Ádámszki (Kama­rás), Földi, Bihari, Balázs, Paulik, Budaházi, Oláh, Kovács, Hegyes. Edző: Madalina György. A sok kihagyott hazai helyzetnek vereség lett a vége. Gól: Gál, illetve Bihari, Oláh. Ifi: 1-1. Nyírcsaholy-Kisléta 4-1 (3-0). Nyírcsaholy, 300 néző, v.: Nagy F. Nyír­csaholy: Gergely — Ko­kas, Balázs, Bulyáki, Be­rettyón, Cservenyák (Kor­bács), Kiss, Varjasi (Ki- csák), Láposi (Zsatku), Czi- ne, Barcsai. Edző: Viro- vecz Pál. Kisléta: Babicz — Túróczi, Szakács, Pén­zes G., Nyisztor, Orosz, Kórász, Pálincsár (Rézmű­ves G., Magyar), Rézműves L., Illés, Császár (Pénzes S.). Edző: Szécsi Zoltán. Az első félidei jó játékával a hazai csapat eldöntötte a mérkőzést. Gól: Czine (11- esből), Cservenyák, Be- rettyán, Barcsai, illetve Kó­rász. Ifi: 2-6. Nyírkarász-Újfehértó 6-1 (2-1). Nyírkárász, 400 néző, v.: dr. Jekő. Nyírká­rász: Virtás (Tóth J.) — Matyi, Végső (Kapin M.), Kozma, Oláh Z., Gazdag (Rákóczi), Tóth L. (Török), Dudás (Kapin L.), Kegye, Kozák, Oláh L. Edző: Ke­gye István. Újfehértó: Kiss — Kulánda, Rácz, Jurkó, Lácza J., Papp, Kiszely (Horváth), Lácza F. (Nagy B.), Szalóki, Pulinka, Lácza Gy. Edző: Lácza János. Régen várt magabiztos ha­zai győzelem született. Gól: Oláh Z. 3, Kegye 2, Kapin L., illetve Lácza Gy. Ifi: 6-1. Fehérgyarmat-Gáva- vencsellő 1-0 (1-0). Fehér- gyarmat, 300 néző, v.: Nagy J. Fehérgyarmat: Balogh — Cserepes E. (Bí­ró L.), Szűcs, Nagy, Ma­gyar, Cserepes O., Kondor, Király, Bandies, Bíró T., Gubacsi (Hadadi). Edző: Kalina Károly. Gávaven- csellő: Kiss — Baka, Poór, Dögéi, Sántha (Pataki), Ta- nyi (Hovonyecz), Pásztor, Holp, Hensperger, Dob- ránszki (Konrád), Kele­men. Edző: Falatovics László. Nagy csatában megérdemelt hazai győze­lem született a jól küzdő vendégek ellen. Gól: Ban­dies. Ifi: 3-0. Záhony-Levelek 3-1 (2-1). Záhony, 200 néző, v.: Somosi. Záhony: Mudri — Linzenbold, Hegedűs, Szabó (Karasz), Vincze, Balázsi, Kőrizs (Bogdán), Rácz, Győri (Kubányi), Zu- banics, Pokol. Megbízott edző: Gyüre József. Leve­lek: Orosz — Sitku P. (Szép), Svelta A., Kapdos, Takács I., Sitku M., Molnár (Takács A.), Takács II. (Maczali), Pál, Busák, Bu- rik. Edző: Takács János. Helyzetei alapján a hazaiak nagyobb arányban is győz­hettek volna. Gól: Pokol, Balázsi, Győri, illetve Bu­tik. Ifi: 0-3. Nyíregyháza Kertvá- ros-Túrricse 2-1 (2-1). Tiszavasvári úti pálya, 300 néző, v.: Éva. Nyh. Kert­város: Újhelyi — Lukács (Kiss), Várnai, Kovács G., Leskó, Lippai, Koskovics, Tilki, Minya (Hajzer), Majchrovics, Kovács I. Edző: Gál Sándor. Túrri- cse: Szálkái — Mikes, Dol­gos, Gencsán, Gyüre, Ko- csány, Kövesligeti, Puskás, Brinzár, Lengyel (Szup- rák), Darabánt (Bakó). Edző: Gencsán János. Küz­delmes mérkőzésen a sok helyzetet kihagyó Kertvá­ros megérdemelten nyert. Gól: Ványi, Kovács I. illet­ve Dolgos. Ifi: 6-1. Az akarás három pontja NB II: Nem kifejezetten jó játékkal is nyert és továbbra Is második az NYFC Nyíregyháza (KM — B. T.) — Ragyo­gó őszi idő, a jól szereplő nyíregy­házi csapat ellenfele az eny­hén szólva is verhető Kazinc­barcika. Mi keljene több a közönségnek? Úgy látszik, hogy nagyon sok minden, mert a szombat délutáni NB Il-es bajnokira jó, ha kétez­ren voltak kíváncsiak a Vá­rosi Stadionban. Nyíregyházi FC-Kazincbar- cika 3-1 (1-1). Városi Stadi­on, 2 ezer néző, v.: Megyebíró (Farkas, Nyilas). NYFC: Me­ző — Czap, Barna, Kiss — Turóczi, Rubóczki, Kovács, Karkusz, Kákóczki — Domo­kos, Sira. Edző: Kiss Miklós. Kazincbarcika: Fülöp — Ta­kács, Salló, Szabó — Hanász, Lukács, Gál, Körösi, Szanisz- ló — Remenár, Farkas. Edző: Kálmán Vilmos. Csere: Karkusz helyett Bes­senyei, Kákóczki h. Göncz (mindkettő a szünetben), Ha­nász h. Hamócz (71. perc), Si­ra h. Németh (72.), Körösi h. Földeák (75.). Gól: Lukács (6.), Sira (21.), Domokos (47.), Bessenyei (74.). Sárga lap: Karkusz (17.), Sira (4L), Takács (42.), Har- nócz (77.). Mint minden mérkőzés előtt, ezúttal is megtippelte a találkozó eredményét a nyír­egyháziak egészségügyi stáb­ja. Kántor Csaba gyúró sejtel­mesen egyik kezének mind az öt ujját felemelte arra a kér­désre válaszolva, hogy hány gólt szerez a nyíregyházi csa­pat, Nagy Attila doktor pedig még az öltözőben kerek-perec kijelentette: 0-1-ről 3-1-re fordítunk... Nem tudni, hogy a mindig jókedélyű „doki” mennyire gondolta komolyan a tippjét, de tény, a találkozó a két csa­pat egy évvel ezelőtti össze­csapásához hasonlóan kezdő­dött. Akkor is Lukács szerzett vezetést a találkozó elején, csak hát óriási különbség, hogy tavaly még a „mi” Luká­csunk, az azóta Sopronon ke­resztül Csepelen futballozó já­tékos szerzett gólt. Most pedig az egykoron szintén nyíregy­házi Iván egy szabadrúgásból belőtt labdát követően a védő­ket és Mezőt megelőzve közel­ről a jobb felső sarokba lőtt. Hideg zuhannyal indult te­hát a mérkőzés, és bizony nagy szerencse, hogy nem nőtt a vendégek előnye. Előbb ugyanis Farkast Czap csak szabálytalanul tudta feltartóz­tatni a büntetőterületen belül {Megyebíró sípja néma ma­radt), majd Remenár már elgu­rította a labdát Mező kapus mellett, ám az a bal kapufa tö­véről kifelé csörgött. Ébből is látszik, hogy a hazaiak a gól okozta kábulatból nem nagyon tértek magukhoz. Aztán segít­ségükre sietett Fülöp kapus, aki egy jobboldali bedobás után igen rosszul lépett ki ka­pujából, Sira pedig a ketrec­nek háttal állva a jobb alsó sa­rokba csúsztatott. Szünetig az­tán már nem sok lehetőség nyílott a gólszerzésre. A pihenő alatt igen aktívan melegített Bessenyei és Göncz, Kiss Miklós ugyanis tőle eddig szokatlan módon kettős cseré­re határozta el magát. Kar- kusznak sérülés miatt kellett lejönnie, Kákóczkitól pedig alighanem többet várhatott a mester. Aztán két perc sem telt el a második félidőből, amikor Ta­kács ki akarta kísérni az alap­vonalon túlra a labdát, Domo­kos azonban szerelte, befelé húzott, és tíz méterről a rövid sarokba lőtt. Megvolt tehát a vezetés, innentől kezdve a bar- cikaiak is feladták a védeke­zést, és ez kedvezett a hazaiak gyors embereinek. Jöttek is helyzetek, Turóczi lövése után még a kapu mögött lévő rek­lámtábláról visszapattanva zörgött a háló, ám nyolc perc múlva már belülről kellett ki­halásznia a labdát Fülöpnek. Kovács vezetgette a pettyest a jobb oldalon, addig-addig várt a beadással mígnem érkezett Bessenyei, aki lendületből, hat méterről a kapu bal oldalába fejelt. A barcikaiak ekkor sem adták fel, Lukács szépíthetett volna, ám a másik oldalon Tu­róczi, Czap és a végén Németh (közvetlen közelről a kapufát találta el) is szerezhetett volna gólt. Nem játszott igazán jól a ta­bella második helyezettje, de a kezdeti bizonytalankodást kö­vetően biztosnak mondható győzelmet aratott. A három ponton túl az is bíztató, hogy a bajnokság során először sike­rült vesztett állásból megfordí­tani az eredményt (az ellenke­zőjére már többször is volt példa). A vendégek jó hatvan percig egyenrangú partnernek bizo­nyultak, pedig hiányzott a Bordeaux-ba szerződött, nagy tehetségnek tartott, mindössze tizenhét éves Mogyoródi. Ha a korábbi mérkőzéseken a szombatihoz hasonló teljesít­ményt nyújtottak volna, aligha állnának ilyen rosszul. Kiss Miklós: 0-1 után rend­kívül nagy akaratunknak és szerencsénknek köszönhetjük, hogy sikerült megfordítani az eredményt. Kálmán Vilmos: Jól kezd­tünk, vezetésünk után érzésem szerint jogos büntetőtől fosz­tott meg bennünket a játékve­zető. Lőttünk még egy kapu­fát, aztán ajándékoztunk két gólt az ellenfélnek. Döntetlen és négy gól a rangadón NB III: A fegyelmi tárgyalásig Bakta a tabella élén • Ismét ugrott a Rakamaz — ------ Rakamaz-Máté­szalka 1-0 (0-0). * Rakamaz, 300 néző,-------v.: Tomasovszki. Rakamaz: Szabó — Juhász, Papp, Rékasi, Kozma (Drá- gár), Tóth, Marcsek, Balogh J., Hudák, Varga Sz„ Szekré­nyes (Csorna). Edző: Veigli Géza. Mátészalka: Nagy — Bartha, Kocsis Z., Fazekas, Márián, Szűcs, Juhász (Béres), Kosa, Tácej, Kocsis P., Varga. Edző: Vojtkó István. 73. perc: Hudák indította a bal oldalon felfutó Pappot, aki laposan a hosszú sarokba lőtt, 1-0. 89. perc: Hudákot két sárga lap után kiállították. Kötelező győzelem, de csak egy soványka gólra futotta. A hazaiak meddő mezőnyfö­lényben játszottak, de gólhely­zet nélküli próbálkozásaik a foggal-körömmel védekező szálkái védelmen elakadtak. A szünet mindkét csapatnak használt. A Rakamaz előtt több helyzet is adódott, de csak egyet sikerült kihasznál­ni. Jók: Juhász, Papp, Rékasi, Tóth ill. Kocsis Z., Fazekas, Szűcs. Ifi: 3-3. Kisvárda-Nagykálló 2-2 (1-0). Kisvárda, 800 néző, v.: Lőrincz. Kisvárda: Petranics — Herman, Takács, Lipták, Vachter (Molnár Cs.), Kántor I., Horváth, Seres, Marginean, Szombati (Deák), Dudás. Edző: Rozsnyai Béla. Nagy- kálló: Krizsanovszki — Hor­váth, Vass, Balázscsik, Ki­szely, Spisák, Tóth, Boros, Öt­vös (Krasznai Zs.), Barczi, Tardi. Edző: Boda Mihály. 39. perc: Kántor jobb olda­lon betört a 16-oson belülre és a kifutó Krizsanovszki fölött a kapu jobb sarkába emelt, 1-0. 60. perc: Barczi balról 16 m-ről szabadrúgást lőtt a hazai kapu jobb oldalába, 1-1. 65. perc: Takács rosszul mentett fejjel és a labda Spi­sákhoz került, aki 12 m-ről a kapu bal sarkába lőtt, 1-2. 80. perc: Tóth a büntetőte­rületen belül felvágta a kitörő Serest, a megítélt 11-est Mar- gineán lőtte biztosan a hálóba, 2-2. A tartalékos hazaiak köze­pes színvonalú találkozón el­ért döntetlen eredménye a ven­dégekre nézve hízelgő. A ha­zaiak négy százszázalékos zic­cert hagytak ki. Jók: Herman, Kántor I., Marginean ill. Kri­zsanovszki (a mezőny leg­jobbja), Vass, Krasznai Zs., Barczi. Ifi: 4-0. Baktalórántháza-Karcag 4-0 (2-0). Baktalórántháza, 400 néző, v.: Szemán. Bakta­lórántháza: Vitkai — Hüse, Zákány, Geda (Fecsku), Koz­ma A. (Knoblok), Szőke (Tóth), Kapin, Maries, Gdo- vin, Sós, Benkő. Edző: Koz­ma József. 3. perc: Maries leszerelte védőjét, Sós elé passzolt, aki tíz méterről a kapuba lőtt, 1-0. 25. perc: Gdovin beadása után Kozma A. ívelt kapura, ezt még hárította a kapus, a ki­pattanóból azonban a ti­zennyolcadik születésnapját szombaton ünneplő középpá­lyás megszerezte élete első NB III-as gólját, 2-0. 54. perc: Zákány a védők mögé került a jobb oldalon, beadását Benkő közelről a há­lóba kotorta, 3-0. 68. perc: Formás hazai tá­madás közben Kapin-Benkő volt a labda útja, az előző gól szerzője középre adott, Sós pedig tizenkét méterről a háló­ba lőtt, 4-0. A hazai csapat folytatta ra­gyogó őszi szereplését, végig irányította a játékot, és ha Gdovin három kapufája közül csak egy bemegy, akkor na­gyobb arányban is nyerhetett volna. Jó: az egész hazai csa­pat (Sós a mezőny legjobbja). Ifi: 6-0. Mád-Demecser 1-2 (1-0). Mád, 400 néző, v.: Paróczai. Demecser: Varró — Fenyvesi (Búzás), Szatke, Huszti, Drob- ni, Gombkötő, 'Balogh, Mó- nus, Szilágyi, Lehoczki, Illés. Edző: Eszenyi Dénes. 28. perc: Kitűnő kiugratás után Lelthez került a labda, aki 13 m-ről a kapu bal oldalába helyezett, 1-0. 48. perc: Előreívelt labdát kézzel vett le Kobolák, amiért kiállították. 49. perc: Balogh kiugrott a bal oldalon, a keresztező védő csak gáncsolni tudta, a meg­ítélt büntetőt Szatke a bal so­rokba lőtte, 1-1. 55. perc: A vendégszögletet Balogh végezte el, a rövid sa­rokra érkező labdát Szilágyi megcsúsztatta, s így a labda a bal felső sarokban landolt, 1-2. 78. perc: Husztit második sárga lapja után kiállították. 80. perc: A kiugró Szilágyit hátulról akasztották, amiért Haraszin kiállítás formájában megkapta méltó büntetését. Végig küzdelmes, jó iramú mérkőzésen a vendégcsapat támadott többet, ám félidőig csak a hazaiak értek el gólt. A kiállítás után azonban egyér­telművé vált a demecseriek fö­lénye, ami már gólokban is megmutatkozott. Jók: Szatke, Balogh, Szilágyi, Lehoczki. Ifi: 4-0. Szikszó-Nyírbátor 2-1 (1-1). Szikszó, 300 néző, v.: Bartos. Nyírbátor: Kormos Szegedi (Szilvási), Len­gyel, Balázs, Lukács, Erdei, Lakatos, Szalontai, Lőrincz, Sipos (Csapos), Tóth. Edző: Baracsi János. 11. perc: A védőről lepatta­nó labdát Szobóczki ballal 18 m-ről rúgta a jobb felső sarok­ba, 1-0. 34. perc: Simon kiejtette a labdát, amire Lőrinc csapott le, és 4 m-ről a kapuba helye­zett, 1-1. 80. perc: Kapu előtti kava­rodásból ismét Szobóczki talált a hálóba, 2-1. Kemény, küzdelmes mérkő­zésen a hazaiak végigtámad­ták a 90 percet, és megérde­melten nyertek. Jó: Lőrincz. Ifi: 4-2. További eredmények: Mis­kolci VSC-Borsodi Volán 0-1, Mezőkövesd-Balmazúj- város 1-2, Ózd-Tiszaújváros 0-1-nél a 30. percben félbe­szakadt. Tudósítóink voltak: Bernáth Zoltán, Cserepes Sándor, Erdei Árpád, Haluska András, Jakó József. Kaposvári Ferenc, Komán István, Losonczi Imre, Ragány Ferenc, Suller Mihály, Terebessy Attila. Ügyeletes munkatársaink: Bodnár Tibor, G. Dézsi Mária, Horányi Zsuzsa, Máthé Csaba. A bajnokság állása 1. Baktalórántháza 14 9 1 4 31-16 28 2. Tiszaújváros 13 8 4 1 29-15 28 3. Demecser 14 8 4 2 25-14 28 4. Kisvárda 14 8 3 3 26-14 27 5. Nyírbátor 14 7 4 3 22-13 25 6. Rakamaz 14 5 5 4 15-12 20 7. Ózd 13 6 1 6 16-21 19 8. Borsodi Volán 14 4 6 4 17-18 18 9. Mád 14 5 2 7 19-18 17 10. Mezőkövesd 14 5 1 8 19-22 16 11. Miskolci VSC 14 4 3 7 18-21 15 12. Szikszó 14 2 8 4 18-20 14 13. Nagvkálló 14 3 5 6 18-25 14 14. Karcag 14 3 5 6 20-30 14 15. Balmazújváros 14 3 4 7 17-29 13 16. Mátészalka 14 2 2 10 12-34 8 A bajnokság állása: 1. Vásárosnamény 13 10 2 1 35-12 32 2. Nagyhalász 13 9 3 1 35-14 30 3. Ibrány 13 7 4 2 28-16 25 4. Gávavencsellő 13 7 4 2 21-12 25 5. Nyírmeggyes 13 6 4 3 27-18 22 6. Nyírcsaholy 13 6 4 3 36-28 22 7. Fehérgyarmat 13 5 4 4 18-18 19 8. Kisléta 13 5 3 5 24-25 18 9. Túrricse 13 5 2 6 16-19 17 10. Nyírkárász 13 4 3 6 23-20 15 11. Csenger 13 4 2 7 19-24 14 12. Újfehértó 13 3 3 7 12-29 12 13. Nyh. Kertváros 13 3 2 8 14-25 11 14. Tiszalök 13 2 4 7 14-26 10 15. Záhony 13 2 2 9 20-36 8 16. Levelek 13 1 4 8 11-31 7