Kelet-Magyarország, 1996. október (53. évfolyam, 229-254. szám)

1996-10-07 / 234. szám

1996. október 7., hétfő SPORT Légiós gólokkal NB II.: Ragyogóan játszott az Alkaloida Tisza vasvári (KM —B.T.) — Úgy látszik, ha a tarjániak láto­gatnak Tiszavasváriba, akkor mindig történik va­lami rendkívüli. Tavasszal a vendégek öltözőjét tör­ték fel, ezúttal pedig hét­perces késéssel kezdődött a mérkőzés. Mégpedig azért, mert az októbertől életbelépő szabály szerint csak az a játékos léphet pályára, akinek az igazo­lásán háromszög- és nem köralakú sportorvosi pe­csét van. Na már most, a hazaiak közül Szemánnak és Pappnak, míg vala­mennyi vendégjátékosnak a régi, hagyományos pe­csét volt beütve. Lánczos játékvezető ilyen „körül­mények” között nem akarta elkezdeni a mérkő­zést, végül Hévízi úr, a mérkőzés ellenőre győzte meg. Tiszavasvári Alkaloida- Salgótarján 2-0 (2-0). Ti­szavasvári, 1,5 ezer néző, v.: Lánczos (Farkas, Márta). Alkaloida: Szabó L. — Horváth, Lenkey, Papp — Szemán, Szarka, Erdei, Ha- velant, Bohács — Dencsuk, Rosu. Edző: B. Kovács Zol­tán. Salgótarján: Szabó I. — Kecskés, Sági, Forgó — Kajli, Gubán, Oláh, Né­meth, Stark — Szabó II., Bí­ró. Edző: Kis Károly. Csere: Dencsuk helyett Pitács (56. perc), Erdei h. Veres (64.), Szabó II. h. Géczi (69.), Oláh h. Pala- ticzki (74.), Sági h. Csatlós (85.). Gól: Rosu (3.), Dencsuk (31.). Sárga lap: Horváth (1.), Bohács (14.), Stark (20.), Havelant (53.), Forgó (66.), Sági (70.), Papp (76.). A fentebb említett eset mellesleg éppen Lánczos sportársat zavarta meg a legjobban, mert már az öt­venötödik másodpercben kiosztott Horváthnak egy teljesen ki nem érdemelt sárga lapot. Szerencsére mindez nem nagyon zavarta meg a vasváriakat, hiszen álomkezdéssel már a har­madik percben előnyhöz ju­tottak. Szemán a jobb oldal­ról az ötössel egy magasság­ból dobott egy hatalmasat, a emberfogó szerepkörben játszó Papp a rövid saroknál megcsúztatta, a berobbanó Rosu pedig öt lépésről a bal sarokba stukkóba a labdát. A gól után a várt jó folytatás elmaradt, a következő ese­mény az újabb hazai találat volt. Megint a jobb oldalról —egyébként ezen a találko­zón feltűnően egyoldalas volt a hazai csapat — jött a gólpassz, mégpedig Hor­váth keményen belőtt sza­badrúgása. Erdei még bele­tette a lábát a labda útjába, A bajnokság állása: 1. Tiszakécske 9 6-3 15-9 18 2. Diósgyőr 8 5 2 1 13-6 17 3. Szolnok 8 5 1 2 9-6 16 4. Tiszavasvári 9 4 2 3 13-12 14 5. Kaba 8 3 4 1 7-5 13 6. Nvíregyházi FC 8 3 3 2 12-8 12 7. Kecskeméti SC 9 2 5 2 11-10 11 8. Kiskundorozsma 8 2 5 1 10-9 11 9. Salgótarján 8 3 2 3 5-6 11 10. Kecskeméti TE 8 3 14 11-10 10 11. Hajdúnánás 8 2 3 3 4-5 9 12. Kazincbarcika 9 2 2 5 11-16 8 13. Tiszafüred 9 2 2 5 7-13 8 14. Hatvan 8 2 1 5 9-14 7 15. Eger 8 1 3 4 5-13 6 amely így pontosan Den­csuk térdén landolt. Az ide­genlégiós még elugrani sem tudott a játékszer elől, amely a kapu felé tartott, és Farkas partjelző be intése alapján Szabó I. kapus már csak a gólvonalon túl kapa­rintotta meg. Az amúgy nem túl jól ját­szó vendégek nem adták fel, és a feltűnően sokat sípoló játékvezető jóvoltából igen sok szabadrúgást végeztek el lőtávolból. Ez azért is ér­dekes, mert Oláh-val az élen sok a veszélyes lövő a tarjáni csapatban, és ta­vasszal is úgy értek el 2-2- őt a nógrádiak Vasváriban, hogy mindkét gólukat sza­badrúgásból szerezték. Sze­rencsére ezúttal nem na­gyon találtak kaput, mégis volt ok az idegeskedésre, mert Lánczos teljesen érthe­tetlenül tizenkét másodperc híján ötven percig vezette az első félidőt. Az eredmény alapján ér­dekesnek tűnhet, de a máso­dik negyvenöt (ez már való­ban annyi volt) perc volt az eseménydúsabb. Mindjárt a huszadik másodpercben Dencsuk kettőre növelhette volna góljainak számát, majd Szemán fejelt egy ka­pufát, Bohács lövésénél pe­dig a labda a fizikát megha­zudtolva pattant ki a kapufa belső éléről. Közben pörög­tek a szebbnél szebb táma­dások, a közönség pedig nemegyszer ütemes tapsba kezdett. Tehette, mert az Alkaloi­da idei legjobb teljesítmé­nyével rukkolt elő, és meg­nyerte negyedik hazai mér­kőzését is. Egy jó csapat el­len, amely ezúttal keveseb­bet nyújtott, dehát ismerjük a törvényt: minden csapat annyit tud játszani, ameny- nyit az ellenfele enged neki. így aztán B. Kovács Zoltán a lefújás után joggal pattant fel örömében a kispadról, hiszen neki presztízskérdés volt, hogy állandó lakóhe­lyének csapatát, ahol nyolc évig edzősködött, legyőzze a jelenlegi gárdája. A vasár­napi játék után kissé érthe­tetlen, hogy ugyanaz a csa­pat miként tudott veszíteni a múlt héten a nem túl acélos Kazincbarcika ellen. B. Kovács Zoltán: Nagy­szerűen játszottunk, és több szempontból is értékes győ­zelmet arattunk. Kis Károly: Sajnos, nem tudtuk megismételni szer­dai játékunkat, ezért a hazai győzelem megérdemelt. További eredmények: Di­ósgyőr-Hajdúnánás 2-0 (1—0), Tiszakécske-Ka- zincbarcika 2-1 (0-0), Eger-Kaba0-0, Kecskemé­ti TE-Kiskundorozsma 2-3 (1-1), Hatvan-Tiszafüred 1-0 (0-0). A Szolnok sza­badnapos volt. Azért nincs gyász Mátészalkán NB III.: Az élmezőny csapatai nyertek • Tovább tart a Rakamaz vesszőfutása Nyírbátor-Miskol- ci VSC 1-0 (0-0). Nyírbátor, 400 néző, v.: Kiss. Nyírbátor: Kormos — Szegedi, Balázs, Kosán, Lukács, Lakatos (Er­dei), Szabó (Szilvási), Szalon- tai (Balogh), Lőrincz, Sipos, Tóth. Edző: Baracsi János. 88. perc: Sípos jobb oldali beadását Lukács fejelte a hosszú sarokba, 1-0. A vendégek nem tiktkoltan egy pontért érkeztek Bátorba, a játék képe is ennek felelt meg, hiszen a hazaiak végigtámad­ták a mérkőzést, de nem bírtak a jól védő miskolci kapussal. Már-már úgy nézett ki, hogy az előző két fordulóhoz hasonló­an ismét gólnélküli döntetlent játszik Baracsi János csapata, amikor az előrehúzódó Lukács befejelte a győztes találatot. Jó: Lukács, Sipos, Kosán. Ifi: 2-2. Demecser-Nagykálló 1-0 (1-0). Demecser, 500 néző, v.: Nyitrai. Demecser: Szőr — Fenyvesi, Drobni, Szatke, Huszti, Mónus (Ablonczi), Gombkötő (Komlósi), Bran- kovics, Szilágyi, Lehoczki, Balogh. Edző: Eszenyi Dénes. Nagykálló: Cziotka — Hor­váth, Spisák, Balázscsik, Ku- lánda (Kígyósi), Vass, Tóth, Boros (Vágó), Ötvös, Barczi, Tardi. Edző: Boda Mihály. 22. perc: Gombkötő iramo­dott meg a káliói kapu felé, jó ütemű átadását Szatke a kapust is kicselezve a hálóba lőtte, 1-0. A vénasszonyok nyara hozta meleg rányomta bélyegét a ta­lálkozóra. Az álmosan futbal­lozó játékosok igencsak ala­csony színvonalú játékot pro­dukáltak. Az első félidőben jobbára a hazaiak próbálkoz­tak, a gól azonban a vendége­ket hozta lázba, ám helyzetei­ket nem sikerült gólra váltani, így, ha egy találattal is, de a Demecser tartotta otthon a há­rom pontot. Jó: Szatke, Szőr, Fenyvesi, ill. Barczi, Spisák. Kiállítva: Vass. Ifi: 3-3. Mátészalka-Tiszaújváros 0- 2 (0—0). Mátészalka, 200 né­ző, v.: Vilmányi. Mátészalka: Gere — Bartha, Kocsis, Kosa A. (Fazekas), Márián, Szűcs, Varga, Király (Gádzsa), Tóth (Borgyos), Kosa J., Barcsai. Edző: Vojtkó István. 49. perc: A jobboldali szög­letet Szűcs 2 m-ről bólintotta be, 0-1. 78. perc: Bal oldali vissza- gurítás után a 16-os sarkáról Papp egy jól eltalált labdát kül­dött a jobb felső sarokba a bel­ső kapufa segítségével, 0-2. Alacsony színvonalú, mind­két fél részéről sok hibával tar­kított mérkőzést láthattak a né­zők. A második félidőben a két gólon kívül más említésre mél­tó esemény nem történt. Jó: Kosa J., Kosa A., Kocsis. Ifi: 1- 6. Mád-Kisvárda 0-1 (0-0). Mád, 400 néző, v.: Soós. Kis- várda: Petranics — Herman, Takács, Lipták, Ocsenás, Já­vor, Horváth (Kántor), Seres, Margeneán, Herczeg, Kocsis (Dudás). Edző: Eszenyi Dé­nes. 87. perc: Horváth indításá­val Margeneán lépett ki a vé­dők között és a kimozduló ka­pus mellett a jobb alsó sarokba lőtt, 0-1. Váltakozó iramú mérkőzé­sen mindkét fél felkészült az ellenfélből, ezért jobbára me­zőnyjáték folyt a pályán, a ka­puk ritkán forogtak veszély­ben. Az utolsó harminc perc­ben a vendégek voltak aktívab­bak, ami a helyzetekben is megmutatkozott, s a végén egy szép kontratámadás után meg­szerezték a győzelmet. Jó: Ocsenás, Takács, Jávor, Seres, Margeneán. Ifi: 1-7. Szikszó-Baktalórántháza 2-2 (1-1). Szikszó, 300 néző, v.: Berta. Baktalórántháza: Mónus — Szőke, Zákány, Geda, Benkő, Cselószki, Koz­ma, Maries (Szabó), Gdovin, Sós, Fecsku. Edző: Kozma Jó­zsef. 20. perc: Budai 18 m-'ről nagy gólt lőtt a jobb alsó sarok­ba, 1—0. 30. perc: Sós a balösszekötő helyéről 20 m-ről gyönyörűen ívelt a hosszú sarokba, 1-1. 51. perc: Maries indította Gdovint, aki lefutotta a hazai védőket, majd higgadtan a ka­puba gurított, 1-2. 54. perc: A játékvezető min­denki megdöbbenésére 11 -est ítélt, amit Mező biztosan érté­kesített, 2-2. A vendégek magabiztosan, jól játszottak, megérdemelten szerezték meg az egy pontot. A mérkőzés jobb játékvezetést érdemelt volna. Jó: Benkő, Geda, Szőke. Ifi: 1-2. Mezőkövesd-Rakamaz 2-1 (0-0). Mezőkövesd, 600 néző, v.: Pál. Rakamaz: Sza­bó — Rékasi, Papp, Csorna, Kozma, Balogh J., Marcsek (Varga), Balogh Gy., Hudák, Drágár, Szekrényes. Edző: Veigli Géza. 48. perc: Bal oldali szabad­rúgás után Bodnár kis szeren­csével a kapuba talált, 1-0. 52. perc: A leshatárról kilé­pő Bádea közelről, laposan a rövid sarokba lőtt, 2-0. 82. perc: Csorna a félpályá­ról vezette fel a labdát, majd lö­vésre szánta el magát, és a lab­da laposan, a kapufa mellett a hálóba talált, 2-1. Kevés gólhelyzet adódott, egyik csapat sem játszott jól. Továbbra is gödörben van a ra- kamazi gárda. A győzelemért akarni, és tenni is kell. Jó: Ba­logh J. Ifi: 3-0. További eredmények: Kar­cag-B. Volán 1-1 (1-0), Bal- mazújváros-Ózd 1-1 (1-0). Az NB III. állása: 1. Kisvárda 9 6 2 1 19-6 20 2. Tiszaújváros 9 6 2 1 22-10 20 3. Nyírbátor 9 5 4 - 16-5 19 4. Demecser 9 5 3 1 16-8 18 5. Baktalórántháza 9 5 13 18-13 16 6. Ózd 9 5 13 11-15 16 7. Mezőkövesd 9 4 14 16-15 13 8. B. Volán 9 3 3 3 10-11 12 9. Miskolci VSC 9 3 2 4 14-16 11 10. Mád 9 3 15 14-13 10 11. Rakamaz 9 2 3 4 10-11 9 12. Szikszó 9 15 3 13-15 8 13. Balmazújváros 9 2 2 5 12-20 8 14. Karcag 9 1 4 4 15-22 7 15. Nagvkálló 9 2 1 6 12-20 7 16. Mátészalka 9 1 1 7 8-26 4 Döntetlen a rangadón, Csaholyban Suller-Só megyei I. osztály.: Öt gól Leveleken • Újabb naményi győzelem Túrricse-Fehér- gyarmat 1-1 (1-0). Turicse, 300 néző, v.: Radványi. Túrri- cse: Szálkái — Mikes, Dolgos, Gyüre, Garda, Kocsány, Kö­vesligeti, Puskás, Darabánt, Gencsán (Brindzár), Lengyel (Kelemen). Edző: Gencsán János. Fehérgyarmat: Balogh — Bíró L„ Nagy (Kovács), Cserepes O., Magyar, Siti (Gu­bacsi, Fórizs), Kondor, An­dies, Cserepes E., Hadadi, Bíró T. Edző: Kalina Károly. Két ellentétes játékrész után igazságos eredmény született. Gól: Kocsány, ill. Kovács. Ifi.: 2-2. Vásárosnamény-Csenger 3-1 (2-1). Vásárosnamény, 500 néző, v.: Veres. Vásáros­namény: Tuza — Orosz, Ésik, Krasznai, Sándor, Oláh, Tiva­dar (Varga), Szabó (Szécsi), Czibere, Szpodnyi, Homyák. Edző: Farkas Béla. Csenger: Chimpián — Csontos, Szilá­gyi, Erdős, Juhász J., Petrik, Juhász Zs. (Becző), Osváth, Cvik, Bakó (Székely), Herceg. Edző: Magyari Ferenc. Meg­érdemelt hazai győzelem a jól játszó vendégek ellen. Gól: Szpodnyi, Esik, Czibere, illet­ve Herceg. Ifi.: 7-0. Kisléta-Ibrány 3-5 (1-1). Kisléta, 300 néző, v.: Sinka. Kisléta: Séra — Turóczi, Sza­kács, Pénzes G., Nyisztor, Rézműves G. (Munkácsi), Ko­rász, Pálincsár (Orosz), Réz­műves L. (Pénzes S.), Illés, Császár (Magyar). Edző: Szé­csi Zoltán. Ibrány: Vattai — Nagy, Ignácz, Szegedi, Ónodi, Bíró, Balogh, Bárdi, Papp (He­gedűs), Mikhádi, Herman. Edző: Szakács László. Ellen­tétes félidők után, a szerencsé­sebb csapat győzött. Gól: Ko­rász, Illés, Magyar, ill. Bárdi 2, Papp, Mikhádi, Ónodi. Ifi.: 1-2. Újfehértó-Tiszalök 1-0 (O-Ó). Újfehértó, 200 néző, v.: Ortó. Újfehértó: Vámos — Kulánda, Rácz, Lácza F., Lá- cza J., Papp, Kriser (Horváth), Pulinka, Szalóki, Barna (Sza­bó), Lácza Gy. Edző: Bazsó Márton. Tiszalök: Szőlősi — Erős (Pente G.), Bóz, Bajusz, Gombás, Marosi, Fleiser, Pen­te J., Nagy, Péntek, Gál. Edző: Marosi László és Péntek Mik­lós. Jóiramú mérkőzésen na­gyobb gólarányú győzelmet is arathattak volna a hazaiak. Gól: Szalóki. Kiállítva: Maro­si (79. p.). Ifi.: 0-7. Nyírcsaholy-Nyírmeggyes 2-2 (0-0). Nyírcsaholy, 700 néző, v.: Hajdó. Nyírcsaholy: Kiss I.— Sukta, Kokas, Kor­bács, Cservenyák, Bulyáki, Kiss J. (Varjasi), Berettyán, Láposi, Czine, Komán. Ed­ző: Virovecz Pál. Nyír­meggyes: Sánta (Mándi) — Simák (Kovács), Szeles, Papp J. (Futó), Papp Z., Tóth (Nagy), Kaszperszkij, Szabó, Szelihov, lilák, Kondrea (Czimbalmos). Edző: Szabó István. A hazai csapat elpus­kázta helyzeteit, a vendégek ezt kihasználva két perccel a befejezés előtt kiegyenlítettek. Gól: Cservenyák 2, ill. Szeles, Illák. Kiállítva: Szabó (60. p.) Ifi.: 6-2. Levelek-Gávavencsellő 2- 3 (1-3). Levelek, 250 néző, v.: Resán. Levelek: Orosz — Busák, Svelta, Kapdos (Sitku P.), Takács I., Sitku M„ Mol­nár, Takács II. (Pál), Szép, Ta­kács A (Tokár), Burik. Edző: Takács János. Gávavencsellő: Kiss — Baka, Poór (Hovo- nyecz), Pataki, Dögéi, Tanyi (Konrád) Dobránszki, Holp, Pásztor, Németh, Kelemen. Edző: Falatovics László. Az első félidőbeli jobb játékkal szerezték meg a három pontot a vendégek. Gól: Sitku M. 2, ill. Tanyi 2, Dobránszki. Ifi.: 3- 1. Nagyhalász-Nyírkarász 2- 0 (Ó-0). Nagyhalász, 400 néző, v.: Tamaskovics. Nagy­halász: Kormány — Borza, Bállá (Kamarás), Nagy B., Bi­hari, Balázs, Paulik, Budaházi (Nagy A.), Kovács (Oláh), Föl­di, Hegyes (Adámszki). Edző: Madalina György. Nyírká­rász: Virtás — Kapin (Matyi), Kozma, Végső, Oláh Z., Gaz­dag (Rákóczi), Tóth, Dudás, Kegye, Kozák, Oláh L. (Tö­rök). Edző: Kegye István. A hazai csapat a kihagyott gól­helyzetek mellett tizenegyest is hibázott. Gól: Paulik 2. Ki­állítva: Kegye (72. p.). Ifi.: 14-0. Nyh. Kertváros-Záhony 3- 0. A mérkőzésről nem érke­zett részletes tudósítás. A bajnokság állása: 1. Vásárosnamény 8 7 1 - 25-6 22 2. Nagyhalász 8 5 2 1 22-7 17 3. Ibrány 8 5 2 1 22-13 17 4. Nyírmeggyes 8 4 4 - 21-8 16 5. Nvírcsaholv 8 4 3 1 23-18 15 6. Gávavencsellő 8 3 4 1 12-10 13 7. Újfehértó 8 3 1 4 6-14 10 8. Kisléta 8 2 3 3 14-14 9 9. Nyírkárász 8 2 3 3 12-12 9 10. Túrricse 8 2 2 4 8-13 8 11. Tiszalök 8 1 4 3 7-12 7 12. Fehérgyarmat 8 1 4 3 8-15 7 13. Csenger 8 2 1 5 9-17 7 14. Levelek 8 1 3 4 9-19 6 15. Nyh. Kertváros 8 1 2 5 6-13 5 16. Záhony 8116 12-25 4 Tudósítóink voltak: Balázs Piroska, Ballai Mihály. Bemáth Zoltán, Janovics János. Kiss Katalin, Kiss Pál. Kocsis János, Ko­mán István, Kozma Attila, Lengyel Zoltán. Ragány Ferenc, Reszkető László, Tcrbócs László. Ügyeletes munkatársaink: Bod­nár Tibor, Dankó Mihály. G. Dézsi Mária, Mán László. .• ■ ••'■■.v-> s v ' ' ' s- ' W-v** U r* 9» » \/ •/ ■ 14 M