Kelet-Magyarország, 1996. június (53. évfolyam, 127-151. szám)

1996-06-03 / 128. szám

SPORT 1996. június 3., hétfő Négyből négyszer Csak öngólt lőtt a válogatott Budapest (MTI) — Szombaton sorrendben a ne­gyedik vereségét szenvedte el a magyar lab­darúgó-válogatott, amely ezúttal sem tudott az ellen­fél hálójába találni. Bánfi viszont a saját kapunkba rúgta a labdát... Magyarország-Olasz- ország 0-2 (0-1). Népsta­dion, 15 000 néző, V: Ma­teo Beusan (horvát) Ma­gyarország: Hajdú — Bán­fi — Plókai, Sebők — Mracskó. Urbán. Lisztes, Balog, Nagy — Vincze, Torma. Olaszország: Pe- ruzzi — Torricelli, Costa- curta, Maidini, Carboni — Di Livio, Di Matteo, Alber- tini, Del Piero — Casiraghi, Ravanelli. Gólszerzők: Casiraghi (7.), Bánfi (46. - öngól) Sárga lap: Lisztes (15.), Nagy N. (35.), Sebők (60.), illetve Costacurta (46.) Csere: Nagy N. helyett Aranyos (39.), Vincze he­lyett Egressy (69.), Lisztes helyett Illés (75.), Sebők helyett Hahn (81.), Urbán helyett Telek (86.), illetve Peruzzi helyett Toldo (a szünetben). Maidini helyett Apolloni (a szünetben). Carboni helyett Fuser (a szünetben), Del Piero he­lyett Donadoni (64.), Di Matteo helyett Rossitto (71.) Jók: Lisztes, Sebők, illetve Casiraghi, Torricelli, Albertini. A 7. percben az emberei­ket nehezen találó magyar hátvédek között könnyedén találták meg a gólhoz veze­tő utat a vendégek. Di Mat­teo remek labdával ugratta ki középen Casiraghit, aki 10 méterről a bal kapufa se­gítségével lőtt a hálóba (0-1). A 40. percben Urbán szerzett labdát az olasz tér­fél közepén, és még azzal a lendülettel a védők mögé kerülve, robogott Peruzzi kapuja felé. Az olasz hálóőr kifutott, Urbán pedig emelt, a labda azonban a lelátóról felhangzó szurkolás elle­nére is a kaput elkerülve ju­tott az alapvonalon túlra. A 46. percben Casiraghi a jobb oldalról adott közép­re. Bánfi pedig olyan sze­rencsétlenül szabadított fel, hogy a labda a magyar ka­puban kötött ki (0-2). Arri- go Sacchi legénysége meg­érdemelten nyert a helyze­teit érthetetlen módon rend­re elpuskázó magyarok el­len. Juhász nem megy Popa és Feri jó formában versenyzett Nyíregyháza (KM) — Sze­gény embert az ág is húzza, kezdte Glückmann Pál, az NYVSC súlyemelőinek ve­zetőedzője az olimpia előtti utolsó hazai versenyt kom­mentálva. Juhász István, az NYVSC olimpikonja, aki­nek szombaton Füzesgyar­maton, a Magyar Súlyeme­lő Szövetség által rendezett viadalon lehetősége lett volna az atlantai utazó ke­retbe bekerülni, pénteken lakóhelyén, Tiszavasvári- ban bokasérülést szenve­dett, így nem indulhatott a viadalon. Juhásznak alábicsaklott a bokája, emiatt már nem uta­zott el Füzesgyarmatra. A fiatal, 21 éves súlyemelő reménykedik abban, hogy egy hét rendbe jön a sérülé­se és utána folytathatja az edzéseket. Minderre azért van szükség, mert elképzel­hető, hogy valamelyik vá­logatott az atlantai olimpia előtt megsérül és beugró­ként Juhász utazna ki. Erre természetesen minimális a remény. A nyíregyházi súlyemelő ősztől folytatja tanulmányait a tanárképző főiskolán, jövőre pedig ké­szül az EB-ré és a VB-re. Füzesgyarmaton az is el­dőlt, hogy a magyar csapat eddigi biztos tagja, Czanka Attila csak tartalék lesz. A másik két nyíregyházi ver­senyző, Popa Adrián és Fe­ri Attila viszont magabizto­san versenyzett. Popa 15 ki­logrammal győzte le nagy riválisát. Kecskés Zoltán. Szakításban 137,5 kg, lö­késben 177,5 kg volt a tel­jesítménye, ami Glück- mann Pál szerint jó ered­mény. Feri Attila szakításban 150 kg-on kezdett, utána megbirkózott a 155-el is. Lökésben magas súlyon, a 190-en kezdett, amit siker­rel teljesített. Utána a 195 már nem ment, de így is az összetettben 345-öt ért el, ami 5 kg-al gyengébb a vi­lágcsúcsnál. A két nyíregy­házi olimpikon két hétig Tatán edz, amelyet egy hét nyíregyházi szabadság kö­vet. Ezután indul a keret Amerikába, pontosabban Savannahba, ahol az olim­pia előtt három hétig edző­táborozik. ? i É$| \ .A-/-*» -. ' < f-', W ) Sportvifag Megint csak magukat büntették Feltörték a tarjániak öltözőjét • Szabó kapus megsérült, kimaradt a 11 -es Sorozatban... ...huszonkettedik találkozó­ján is veretlen maradt a francia labdarúgó-váloga­tott. A kontinensbajnokság­ra készülő együttes ugyanis Stuttgartban, a Daimler-sta- dionban 53 ezer néző előtt 1-0 (1—0)-ra győzött a szin­tén Eb-résztvevő németek ellen, (dpa) Megszakítás... ...nélkül harmadszor is az olasz válogatott nyerte az utánpótlás (21 éven aluliak) labdarúgó Európa-bajnok- ságot. A barcelonai finálé­ban a hosszabbítást követő tizenegyesrúgások (4-2) az ellenfélnek hozták meg a dicsőséget. (AP) Japánban... ...és a Koreai Köztársaság­ban nem fogadta egyöntetű lelkesedés a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FI­FA) pénteki, salamoni dön­tését, miszerint a két ország közösen rendezheti meg ,a 2002-es világbajnokságot. Ennek ellenére Kim Young Sam dél-koreai elnök és Ryutaro Hashimoto japán kormányfő megígérték, hogy példát mutatnak a vi­lágnak. (AP) Tiszavasvári (KM - M. L.) — Ilyen melegben a Tisza partján jó. Talán Erdei is erre gondolhatott, ám nem mehett strandra, mert bár nem játszhatott, ott volt a helye a többiek között. A hazaiak egy verhető ellen­felet fogadtak. Aztán a hosszúra nyúlt találkozón meg kellett elégedniük egyetlen pontocskával. Tiszavasvári Alkaloida-Sal- gótarján 2-2 (1-1). Tiszavas­vári. 2 ezer néző, v.: Szabó (Megyebíró, Koch). Alkaloi­da: Szabó — Fige, Szőcs, Ha- velant — Kurilco, Gaica, Fecsku, Szarka, Bohács — Dencsuk, Rosu. Edző: Dajka László. Salgótarján: Rácz — Gyetvai, Sági, Forgó — Né­meth, Kajli. Oláh. Kecskés, Stark — Lenkei. Novák. Edző: Kis Károly. Csere: Szabó helyett Simon (26. perc), Kurilco h. Horváth. Oláh h. Gréczi ( mindkettő a szönetben), Bohács h. Lente (64.), Németh h. Palaticzky. Gól: Szarka (18.), Oláh (22.), Dencsuk (50.). Gyetvai (59.). Sárgalap: Gyetvai (35.), Gai­ca (50.), Novák (52.), Kecskés (83.). Kiállítva: Gaica (84.). A első negyedórában nem sok jegyzetelni való akadt. A Hódmezővásár­hely (Torma Fe­renc) — Ősszel még a pontszerzés sem sikerült idegenben a másod- osztályban újonc sényői csa­patnak, a tavaszi szezonban viszont négy más csapat ottho­nában elért döntetlen is jelezte a javulást. Hódmezővásárhely-FC Sényő 0-2 (0-1). Hódmező­vásárhely, 500 néző, v.: Lász­ló (Herbály, Sápi). Hódmező­vásárhely: Soós — Bánfi, Márta, Luczás, Talmácsi — Sipos, Fazekas, Győri, Bozó — Csáki, Varga. Edző: Pataki Tamás. Sényő: Mező — Sin- ka, Barna, Stefanik — Ber- náth, Rubóczki, Kovács, Hor­váth, Paulik — Tóth, Balogh. Edző: Falatovics László. Csere: Balogh helyett Lelt (66. perc), Horváth h. Torda (80.), Paulik h. Ványi (82.), Varga h. Balogh (84.), Győri h. Szűcs (86.). Gól: Tóth (44.), Kovács (1 l-esből, 87.). Sárga lap: Sinka (35.). Amint azt várni lehetett, tarjániak nem igazánm akartak támadni, a hazaik pedig med­dő fölényben játszottak. Aztán egy nagy bedobást követően röviden szabdítottak fel Sági­ék, Szarka nem állítgatott a lábdán, hanem egyból lőtt és a megpattanő lövés a bal sarok­ban kötött ki. Igaz három perc­cel túl volt az eset a mécs előtt óhajtott első negyedórái veze­tésen, de megnyugodhattak Fecskuék. Nem sokáig tartott az öröm! Egy vendégakciónál talán csak Szabó úr tudta, hogy miért (a síp is nagyon halkan szólt) adott szabadrú­gást a tabániaknak. Oláh nem sokat foglalkozott ezzel, hanem jó húszról szé­pen csavart a hálóba. Szabó kapus észlelte a veszélyt, bele is ért a labdába, de hárítani már nem tudott. Sőt olyan sze­rencsétlenül ért talajt, hogy a térdét beverte a kapufába. Pár perces ápolás után jött a kényszrecsere. Aztán bosszan­kodtak a hazaiak, mert egy nagy Havelant-bomba a bal kapufán csattant. Pár perccel ezután Rosu lépett el Gyetvai mellől, aki a 16-osn belül gán­csolta. Korábban egy kezezés- nél nem fújt a bíró (igaz a má­sik oldalon Figének is a kezé­hez ért a labda), most megad­ta. De minek! Igaz Rosu maga­biztosan fogta a labdát, le­vendégtámadásokkal kezdő­dött a mérkőzés, csak a várva várt vezetés akart nagyon ne­hezen megszületni. Pedig helyzet volt rendesen, a mér­kőzés elején Bernáth még az üresen hagyott kapott sem tud­ta fejjel eltalálni, később Pau­lik kapufát lőtt. Közben azért Mezőnek is be kellett mutatnia egy nagy bravúrt, mégpedig a huszadik percben, amikor Győri ötméteres lövését hatás­talanította. Ezt követően Hor­váth lódult meg egyedül, de ti­zenegy méterről a kapusba lőtt, majd Tóth hibázott öt mé­terről. Szerencsére közvetle­nül a szünet előtt már a Debre­cenből igazolt csatár sem hibá­zott. A fiatal játékos előbb le­rázta magáról védőjét, majd éles szögből a bal felső sarok­ba lőtt. Szünet után ott folytathatta volna a sényői csapat, ahol a sípszó előtt abbahagyta, de Balogh ezerszázalékos hely­zetben fejelte mellé Kovács nagyszerű beadását. Később Bernáth hagyott ki nagy hely­tett, majd a felső lécet súrolva fölé emelt. Úgy tűnik a vasvá­riaknak nem előny a tizene­gyes, mert párat már kihagy­tak és éz lélektani hátrányt je­lent. Miként a vendégeknek az a tény, hogy az első félidőben kirámolták az öltözőjüket. A szünetre betóduló és felfrissül­ni vágyó játékosok ruhái sza­naszét hevertek, jó néhány zseb ürült ki, pénz, arany, óra cserélt gazdát. Emiatt késéssel kezdődött a második félidő. Oláh. a vendégek karmestere nem bírta idegekkel a történte­ket, és nem vállalta a játékot. A játékoskijáróban cigizett, amikor ismét vezetéshez jutot­tak a vasváriak, mert Dencsuk szépen lépett ki a jobbössze­kötő helyém és okosan emelt át a kifutó Ráción. Rosu már ha hozzá is ért, a gólvonalon túl tette, de azért kinevezte magát gólszerzőnek. Mi nem, így az egyébként sem rosszul játszó Igor érdeme az újabb vezetés. Ez a csoda sem tartott túl sokáig, mert jött egy újabb, amolyan „befújhatom” sza­bálytalanság, majd szabadrú­gás. Gyetvai vállalta el jó hu­szonötről, egy hazai játékoson meg, Simon előtt felpattant a labda, amelyik a hálóba között ki. Ismét elpuskáztak egy nagy lehetőséget Bohácsék, a csere­zetet, de Tóth is szerezhetett volna újabb gólt. A sok elpus­kázott lehetőségnek aztán majdnem ára lett, hiszen tíz perccel a vége előtt Mezőnek kellett nagyot védenie. Aztán a vége előtt a tavasz kétségte­lenül két legveszélyesebb sé­nyői embere bebiztosította a győzelmet. Tóth tört kapura, a felvágásáért megítélt büntetőt pedig Kovács értékesítette ha­lálos nyugalommal. Megtört tehát ajég, megszü­letett a sényői NB Il-es „fut- balltörténelem” első idegenbe­li győzelme. Teljesen megér­demelten, mert Paulikék szinte az egész mérkőzést végigtá­madták, csak éppen a helyze­tek értékesítése akadozott. En­nek szerencsére most nem lett ára, mert Mező a fontos pilla­natokban ismét a helyén volt. Pataki Tamás: Kispályán ez nagyon szép, de nagypá­lyán kevés, amit a csapatom ma nyújtott. Falatovics László: Küzdel­mes mérkőzésen nyertünk a lelkesen küzdő hazaiak ellen. ként beállt Lente egyszer még nagy helyzetbe került, ám nem sikerült a kapuba taláni. Aztán pár perccel a lefújás előtt is­mét érthetetlénelül sípolt Sza­bó, Gaica szerint sem volt semmi, ám ő a labdát idegből egy reklámtáblára rúgta. Vil­lant a sárga (második), majd a piros. Ha van bosszantó pontvesz­tés, akkor ez az. Mert kétszer is vezettek a hazaiak, és egy nem éppen remeklő tarjáni együttesnek kétszer is sikerült egyenlíteni. Ebben főszerepet játszott a hazaik középpályás sora, amely nem fogott ki jó napot. A széleket kevésszer tudták igazán kihasználni Ku- rilcóék. középen pedig jól zár­tak a vendégek. Ráadásul Sza­bó kapus is megsérült. így is­mét kimaradt egy büntető. Úgy tűnik, a vasváriak fejben nem tudják elviselni a tétet, miszerint közel a dobogó. Dajka László: Saját ma­gunkat fosztottuk meg a végig kezünkben tartott további két pontot. Kiss Károly: Az ered­ménnyel természetesen elége­dett vagyok, de az első félidő alatt történtek (kirámolták az öltözőnket) megzavarta a csa­patot, ezért kellett az eddig nagyszerűen játszó karmester Oláht lecserélni. Molnár aranyos Budapest (KM) — Véget ért az első asztalilabdarúgó világbajnokság Kőbányán, a Népligeti Építők Sport­csarnokban. A négynapos eseménysorozat teljes ma­gyar sikerrel zárult, hiszen a korábbi három arany­érem mellé (csapat, junior, ifjúsági) az utolsó napon a magyarok begyűjtötték a női és a férfi egyéni bajno­ki címet is. A vasárnapi ünnepségen György Ist­ván, a X. kerület polgár- mestere, valamint az OTSH képviselői zárták a vb küzdelmeit. Ha már nem sikerült a nagy pályán sikereket aratni a magyar válogatottnak, akkor aszta­li fociban arassunk győzel­meket. mondták a magyar versenyzők. Az asztali fo­ci, vagy inkább, a gombfo­ci úgy tűnik magyar speci­alitás lesz. Húsz ország százötven versenyzőjének küzdelmében szabolcsi si­ker is született. A juniorok 15 fős mezőnyében a vi­lágbajnoki címet ifj. Mol­nár Béla, a Start Tiszadob DSK versenyzője szerezte meg. A sportág első junior világbajnoka érettségi előtt áll a hajdúnánási Körösi Csorna Gimnáziumban. Édesapja, majd klubveze­tője Farkas Gábor tanítot­ta meg e játék technikai és taktikai elemeire és ezzel a sikerrel a két éve szerzett Európa-bajnoki bronzér­mét fényesítette világbaj­noki arannyá. Michael Schumacher megszerezte első győzelmét a Ferrarival. Az autós gyorsasá­gi világbajnokság Spanyol Nagydíján a kétszeres világbajnok német pilóta hatal­mas fölénnyel ért elsőként célba a francia Jean Alesi és a kanadai Jacques Villene- uve előtt AP-felvétel Az első idegenbeli győzelem I^Kele^agyarorsza^BH