Kelet-Magyarország, 1996. április (53. évfolyam, 78-101. szám)

1996-04-15 / 88. szám

1996. április 15., hétfő SPORT Tíz perc alatt minden eldőlt NB II: Nem csak a hó, gól is esett rendesen Tiszavasváriban az áprilisi télben Tiszavasvári (KM) — Sok mindent láthattak már az emberek Tiszavas­váriban, de hogy április kö­zepén ilyen télies körülmé­nyek között kelljen bajnoki labdarúgó-mérkőzést játsza­ni, még aligha. Ennek ellen­ére pályára kellett lépni, és természetesen a vasváriak nagyon reménykedtek ab­ban, hogy megszerzik első tavaszi győzelmüket hazai pályán is. Tiszavasvári Alkaloida- Egér 3-0 (2-0). Tiszavasvári, 1,5 ezer néző, v.: Varga S. (Megyebíró, Zvolenszky). Al­kaloida: Szabó - Horváth, Szűcs, Fige - Kurilco, Have- lant, Fecsku, Lente, Bohács - Erdei, Rosu. Edző: Szikszai Lajos. Eger: Molnár ­Schindler. Tóth, Gyöngyösi - Bábik. Marton, Búd, Unya- tinszki. Csomós - Bezzegh, Szamosi. Edző: Csuhay Jó­zsef. Csere: Bábik helyett Berecz (a szünetben), Csomós h. Te­lek (58. perc), Rosu h. Den- csuk (66.), Havelant h. Szilá­gyi (74.), Horváth h. Hegedűs (88.). Gól: Bohács (4.), Erdei (10.), Erdei (66.). Sárga lap: Tóth (31.). Hor­váth (45.), Szűcs (80.). A szitáló esőben kezdődő mérkőzésen szerencsére a vas­váriak ott folytatták, ahol leg­utóbb Kecskeméten abba­hagyták. Egy hete a mérkőzés utolsó negyedórájában szerez­tek három gólt Rosuék, most tíz perc alatt kétszer voltak eredményesek. Először mind­járt a negyedik percben, ami­kor Horváth keresztbelőtt lab­dáját Bohács kicsit rosszul Bohács a hazaiak első gólját lövi Balázs Attila felvétele vette ugyan át, de így is ki tud­ta lőni a hosszú sarkot. Nem­sokára pedig ritkán látható nagy gólt lőtt Erdei. Szűcs sze­relt a saját térfelén, majd elin­dította a bal oldalon a csatárt, aki a tizenhatoson belül kiosz­tott egy kötényt, majd jobbal a felső léc segítségével lőtt a ka­pu bal oldalába. Mégpedig úgy, hogy a labda a hálón is túljutott, ez meg is tévesztette' Varga játékvezetőt, aki elsőre kirúgást ítélt, de a partjelző be- intésére módosította ítéletét. Ennél jobb kezdésről csak álmodni lehet, és nem sok híj­já volt annak, hogy folytatód­jon a gólszüret, de Kurilco húszméteres lövését a kapufa hárította. Az egriek szabadrú­gásokból próbálkoztak - kap­ták is a pontrúgásokat lőtávol- ból rendesen -, de a kaput nem nagyon találták el. A két gól ellenére Szikszai mester még idegeskedett egy kicsit a kispadon, ám a harma­dik után már ő is fellélegzett. Ehhez kellett Molnár kapus jókora hibája is. aki egy előre­vágott labdára előbb kiindult, majd megtorpant és újra kiin­dult. Közben Kurilco lecsapott a labdára, és az üres kapu felé gurította, a pettyes azonban nem jutott volna túl a gólvona­lon, ha nem jár arra Erdei, és nem segíti át rajta. A hátralévő időben is láthattunk még egy pár szép vasvári támadást, Fecsku és Bohács is szerezhe­tett volna még gólt a sűrű hóe­sésben, de a helyzetek kima­radtak. Ha az idő nem lett volna olyan, amilyen, bizonyára na­gyon jól szórakozott volna a A bajnokság állása hazai közönség. Köszönhető­en elsősorban annak, hogy a vasváriak igen jól játszottak végig, de a hevesiekre sem le­hetett panasz, mert a mezőny­ben egyenrangú ellenfélnek bizonyultak, csupán a helyze­tekig nem jutottak el. A hazai­ak győzelméhez egy percig sem férhetett kétség, Szikszai Lajos csak amiatt bosszanko­dott a kispadon, hogy mindkét két sárga lappal pályára lépő játékosa megkapta a harmadi­kat, így a jövő héten nem játszhatnak. Szikszai Lajos: Egy kötele­zőnek számító mérkőzést nyertünk meg megfelelőnek mondható gólkülönbséggel. Csuhay József: A korán ka­pott gólok után kitámadó csa­patommal szemben jól hasz­nálta ki a lehetőségeit a Vas­vári. További eredmények: Sal­gótarján-Hajdúnánás 1-1 (1-1), Tiszakécske-Gödöllő l-l (0-1), III. kér. TVE-Diós- győr 1-1 (0-0). Kaba-Kecs- keméti TE 0-2 (0-1), Hat- van-Hódmezővásárhely 2-0 (1-0), Kazincbarcika-Kecske- méti SC 4-0 (4-0). 1. III.ker.TVE 20 13 5 2 45-14 44 2. Kecskeméti TE 20 12 4 4 26-17 40 3. Diósgyőr 20 11 6 3 35-13 39 4. Tiszakécske 20 11 4 5 38-19 37 5. Tiszavasvári 20 11 4 5 32-17 37 6. Kaba 20 11 4 5 30-18 37 7. Nyíregyházi FC 20 10 2 8 35-24 32 8. Salgótarján 20 7 8 5 21-13 29 9. Hajdúnánás 20 7 7 6 24-19 28 10. Eger 20 7 5 8 30-28 26 11. Hatvan 20 6 3 11 19-33 21 12. Kazincbarcika 20 4 6 10 24-26 18 13. Gödöllő 20 5 3 12 15-40 18 14. Kecskeméti SC 20 4 5 11 22-29 17 15. FCSényő 20 4 5 11 17-42 17 16. Hódmezővásárhely* 20 1 1 18 7-68 1 * három büntetőpont levonva Tovább tart az üldözőverseny Megyei I. (Suller-Só) osztály: Edző nélkül is ötöt rúgott az élen álló Demecser Biri-Nyírcsaholy 0-1 (0-1). Biri, 300 néző, v.: Lőrincz. Biri: Cziotka — Geda (Kígyósi), Szobonya, Koskovics, Kiss, Vas (Munká­csi), Pokigyko, Tóth, Virtás, Dávida, Javoriv. Edző: Cze- czeli Károly. Nyírcsaholy: Gergely — Veréb, Kokas. Má­rián, Bulyáki (Cservenyák II.), Cservenyák I., Kiss, Korbács, Láposi, Czine, Petrohai. Edző: Virovecz Pál. A küz­delmes mérkőzésen igazságo­sabb eredmény lett volna a döntetlen. Gól: Petrohai. Ifi: 5-0. Demecser-Levelek 5-1 (1-1). Demecser, 600 néző, v.: Zahorán. Demecser: Szőr — Kovács, Hegyes (Illés), Nagy, Riskó. Mónus, Seres (Budahá- zi), Brankovics (Szalontai), Majchrovics, Búzás (Ónodi), Molnár (Darai). Levelek: Stekler — Busák, Svelta, Kap- dos, Bukta, Sitku N„ Molnár, Szép. Páll (Sitku P.), Takács, Bozsik (Törő). Edző: Takács János. A sportszerű mérkőzé­sen kitűnő játékvezetés mellett a hóesés sem zavarta meg a hazai csapatot, amely a máso­dik félidőben kerekedett felül ellenfelén. Gól: Majchrovics 2 (ebből egy 11-es). Mónus, Bu- daházi, Darai illetve Molnár. Ifi: 3-5. Csenger-Záhony 2-1 (0-0). Csenger, 350 néző. v.: Tamaskovics. Csenger: Czimpián — Juhász P., Petrik. Szilágyi. Juhász J.. Szabó (Ju­hos), Ösváth, Székely, Cson­tos, Fehér, Becző. Edző: Ma­gyart Ferenc. Záhony: Mudri — Lökps, Szanyi, Hegedűs, Balázsi, Zubanics, Pfeifer, Orosz, Pokol, Veres, Bajkul. Edző: Madalina György: A nagy akarás és lelkesedés meghozta a csengerieknek a rég várt győzelmet. Gól: Fe­hér, Juhász P. illetve Zuba­nics. Kiállítva: Zubanics. Ifi: 0-8. Nyírkarász-Túrricse 0-2 (0-0). Nyírkárász, 200 néző, v.: Szlomoniczki. Nyírká­rász: Tóth J. — Kapin, Koz­ma. Kántor. Tóth L„ Gazdag. Véghső (Kontra), Dudás, Tö­rök, Fecsku, Oláh. Edző: Ra- gány Ferenc. Túrricse: Szál­kái — Czuprák (Borgyos), Dolgos, Gencsán, Gerda, Ko- csány (Darabán), Kövesligeti. Puskás, Cadar (Garda), Béres, Szabó (Lengyel). Edző: Gen­csán János. Kiegyenlített első félidő után megérdemelt ven­déggyőzelem született. Gól: Lenygel, Béres. Ifi: 2-2. Ibrány-Nagyhalász 1-0 (1-0). Ibrány. 800 néző, v.: Kerezsi. Ibrány: Vattai — Nagy (Szász), Ignácz. Her­mann A., Hermann L. (Kor­mány), Bíró, Muri, Szegedi, Szilágyi, Mikhárdi, Korpái. Edző: Szakács László. Nagy­halász: Babicz — Borza, Szi­lágyi, Müller, Ballai, Lippai. Bíbor, Nagy, Oláh; Tanyi. Ka­marás. Edző: Babicz Tamás. Áprilisi hóviharban a szom­szédvári rangadót megérde­melten nyerte a hazai csapat. Gól: Korpái Kiállítva: Mül­ler. Ifi: 3-2 Tiszalök-Kisléta 0-1 (0-0). Tiszalök. 300 néző, v.: Bendik. Tiszalök: Balázs — Rékasi (Papp), Márton. Ko­vács G., Kurucz, Gombás (Marozs), Erős (Feczkó), Gáli, Kovács I. (Juhász), Péntek, Szurkos. Edző: Gáli Sándor. Kisléta: Séra — Túróczi, Are- zonau. Pénzes G„ Nyisztor. Rézműves G.. Czirbik, Gyar­mati, Rézműves L., Illés. Csá­szár (Magyar). Edző: Czirbik Richárd. A nagy iramú mérkő­zésen a jobb csapatjátékot nyújtó együttes győzött. A mérkőzést vezető Bendik Ta­más debütálása kitűnően sike­rült, a továbbiakban is sok si­kert kívánnak neki a sporttár­sak. Gól: Illés. Ifi: 2-1. Vásárosnamény-Újfehér- tó 3-1 (1-0). Vásárosnamény, 600 néző, v.: Márta. Vásáros­namény: Tuza — Ésik, Var­ga, Balogh (Szécsi), Sándor, Oláh, Tivadar (Homyák), Tóth, Linguár, Szpodnyi, Ko­csis (Balogh T.). Edző: Farkas Béla. IJjfehértó: Vámos — Rácz, Leskó, Lácza F. (Pulin­A bajnokság állása 1. Demecser 21 2. Vásárosnamény 21 3. Ibrány 21 4. Kisléta 21 5. Nyírcsaholy 21 6. Újfehértó 21 7. Tiszalök 21 8. Záhony 21 9. Csenger* 21 10. Nyh.Hardware 21 11. Fehérgyarmat 21 12. Nagyhalász 21 13. Nyírkárász 20 14. Túrricse 21 15. Levelek 21 16. Biri 20 * 1 büntetőpont levonva ka), Lácza J., Kiser (Balogh), Barna (Lácza S.), Lácza Gy.. Szalóki. Horváth. Nagy. Edző: Pataki István. A min­den csapatrészben jobb hazai­ak ilyen arányban is megérde­melten nyertek. Gól: Tivadar 2, Kocsis illetve Lácza Gy.. Kiállítva: Balogh. Ifi: 5-1. Fehérgyarmat-Nyh.Hard- ware 2-0 (1-0). Fehérgyar­mat, 300 néző, v.: Szilágyi. Fehérgyarmat: Barta — Szűcs, Cserepes (Kiss), Miker, Magyar. Kondor, Gubacsi (Kovács), Hadadi (Krisztián), Nagy, Gyüre, Bandies. Edző: Balogh Csaba. Nyh.Hardwa­re: Balogh — Barkóczi, Tóth, Minya, Kiss, Főfai (Molnár). Mihályfalvi, Nagy, Lővei, Vi­rág (Kulcsár), Gombkötő, Ab- lonczi (Szóráth). Edző: Szilá­gyi István. Csak küzdelmes mérkőzésen tudták otthon tar­tani a pontokat a fehérgyarma­tiak. Gól: Mikes 2 (mindkét gól 11-esből). Ifi: 6-1. 18 - 3 63-20 54 18 4 1 49-15 52 13 3 5 46-21 42 13 2 6 6-30 41 12 3 6 48-27 39 11 4 6 41-26 37 10 6 5 34-20 36 9 5 7 47-33 32 8 2 11 29-39 25 7 2 12 30-35 23 6 4 11 21-38 22 5 4 12 15-38 19 5 3 12 23-41 18 5 2 14 15-67 17 4 3 14 22-47 15- 3 17 12-64 3 Ugrott az éllovas NB III: Három csapatunk győzött Nyíregyháza (KM) — Máté- szalka-Borsodi Volán 2-0 (1-0). Mátészalka, 400 néző, v.: Pesel. Mátészalka: Krizsa- novszki - Bartha, Kiszely, Bíró, Tardi (Varga), Szen- der (Juhász), Szűcs, Kosa (Gádzsa), Czibere, Krasz- nai Zs„ Tácej. Edző: Fehér Zsolt. 26. perc: Kása labdáját Krasznai Zs. tizenegy mé­terről a bal alsó sarokba jut­tatta, 1-0. 60. p.: Tácej a tizenhatos sarkáról egy szép, de várat­lan mozdulattal a jobb alsó sarokba lőtt, 2-0. A kihagyott helyzetek mérkőzésén mindkét csapat sok ziccert hibázott el. A vendégek kezdtek lendüle­tesebben. ám a félidő végé­re magukhoz tértek a szal- kaiak, amit góljuk is jelzett. A győzelem egyúttal azt is bizonyította, hogy a szalka- iak magukhoz tértek a raka- mazi 0-7-es sokkból. Jó: Kosa, Czibere, Krasznai Zs. Ifi: 2-5. Baktalórántháza-Ózd 1-0 (0-0). Baktalóránthá- za, 600 néző, v.: Csonka. Baktalórántháza: Vitkai - Tóth (Bamucz), Zákány, Knoblok, Németh S., Cse- lószki, Kapin, Maries, Gdo- vin, Sós. Németh Cs. Edző: Kozma József. 63. p.: Formás jobboldali támadást követően Gdovint szerelték a tizenhatoson be­lül, a labda Knoblok elé ke­rült. aki 13 méterről a jobb felső sarokba bombázott, 1-0. Kitűnő játékvezetés mel­lett. küzdelmes, nagyiramú mérkőzésen szerezte meg a három pontot a tavasszal eddig még százszázalékos ózdiak ellen a Cselószki ve­zérelte Bakta. Jó: Cselósz­ki, Németh S. Ifi: 1-0. Tiszaújváros-Nagykál- ló 3-1 (3-0). Tiszaújváros, 700 néző, v.: Koródi. Nagykálló: Cziotka - Hor­váth. Balogh. Kulánda Zs., Kígyósi (Balázs), Polonkai. Tóth. Boros (Kulánda T.), Drágár (Kaszab), Spisák, Lengyel. Edző: Boda Mi­hály. 8. p.: Nyeste parádés sza­badrúgása után Molnár tíz A bajnokság állása 1. Tiszafüred 19 2. Nagykálló 19 3. Tiszaújváros 19 4. Rakamaz 10 5. Kisvárda 19 6. Mád 19 7. Balmazújváros 19 8. Szikszó 10 9. Baktalórántháza 19 10. Mátészalka 19 11. Ózd 19 12. Nyírbátor 19 13. MVSC 19 14. B. Volán 19 15. Hajdúböszörmény 19 16. Vámospércs 19 méterről lőtt a kapu köze­pébe, 1-0. 28. p.: Molnár átadásával Papp lesről lépett ki, majd a hosszú sarokba lőtt, 2-0. 40. p.: Czövek rázta le magáról a vendégvédőket, majd a kapuba lőtt, 3-0. 70. p.: Kaszab indításá­val Boros lépett ki, Bán ka­pus a büntetőterülten belül csak felvágni tudta a csa­tárt. A jogos kiállítás elma­radt, a büntető viszont nem, ezt Balogh értékesítette, 3-1. A rangadón a hazaiak le­támadásával nem tudott mit kezdeni a káliói csapat, és ezzel gyakorlatilag már szünet előtt eldőlt a három pont sorsa. Jó: Kulánda Zs., Boros. Ifi: 9-0. Kisvárdai SE-Vámos- pércs 3-0 (2-0). Kisvárda, 600 néző, v.: Geró. KSE: Petranics — Vincze. Ta­kács, Lipták, Ocsenás, Já­vor (Oláh), Kőrizs (Kán­tor), Tóth, Vachter (Ko- zics), Margineán, Ádámsz- ki. Edző: Mészáros Károly. 19. p.: Vachter a bal ol­dalon szöktette Tóthot, aki pontosan adott középre, és a jó ütemben érkező Ádámszki hatméteres feje­se a kapu közepében kötött ki, 1-0. 32. p.: Margineán ügyes baloldali beadását ismét Ádámszki fejelte kapura, a kipattanó labdát Jávor lőtte a hálóba, 2-0. 90. p.: Marginean lövése még kipattant a a kapusról, Ádámszki viszont tíz mé­terről óriási gólt lőtt. 3-0. A hazaiak győzelme egy pillanatig sem forgott ve­szélyben. A vendégek csak a védekezéssel törődtek, el sem jutottak Petranics ka­pujáig. Balmazújváros-Raka- maz 3-3 (0-1). Rakamaz: Szabó — Bodnár. Karócz- kai, Csorna. Túróczi. Illés. Marcsek (Varga A.). Pász­tor, Szekrényes (Gáspár), Varga Sz. Edző: Kiss Mik­lós. Gól: Loós, Pál, Veres Cs. (ll-esből). illetve Hó- dosi (öngól), Túróczi 2. További eredmények: MVSC-Nyírbátor 2-1. Ti- szafüred-Hajdúböször- mény 1-0, Szikszó-Mád 0-1. 15 2 2 45-10 47 12 3 4 37-22 39 11 5 3 42-19 38 10 4 5 44-16 34 9 6 4 35-23 33 10 3 6 26-22 33 9 5 5 40-21 32 7 7 5 21-20 28 8 1 10 37-36 25 7 2 10 21-36 23 6 2 11 24-28 20 6 2 11 27-46 20 478 17-31 19 4 5 10 23-34 17 3 1 15 19-36 10 3 1 15 14-72 10 Légiósok főszerepben Pasadena (AP, MTI) — Megkezdődött az Egyesült Államok labdarúgó-bajnok­sága. A Los Angeles Ga- laxy-New York/New Jer sey találkozón a hazaiak mexikói kapusa. Jorge Campos szállította a győ­zelmet csapatának A háló­őr ugyanis három, mar-már gólnak látszó lövést hárí­tott Persze a csatárokra is szükség volt a diadalhoz. Elől főleg az Egyesült Álla­mok nemzeti tizenegyében szereplő támadó, Cobi Jo­nes villogott, ő lőtte csapata egyik gólját. — A nézők kifütyültek minket. Egyből szidják a csapatot, ha eppen nem tá madunk panaszkodott Jones. Tény. az amerikaiak­nál nem ez a legnépszerűbb sportág. Ezt jelzi hogyata lálkozók mindössze ne­gyedháznyi közönség előtt játszák...