Kelet-Magyarország, 1995. május (52. évfolyam, 102-127. szám)

1995-05-22 / 119. szám

1995. május 22., hétfő SPORT rnmm Megtört a nánási átok NB II: Vesztes állásból fordította maga javára a mérkőzést az Alkaloida Tiszavasvári (Mé­száros László) — Hatodszor találko­zott az NB II-ben tegnap délután a Tiszavas­vári és a Hajdúnánás. Az ed­digi összecsapásokon rend­szerint nánási siker született, mégpedig úgy, hogy az Alka­loida eddig egyetlen egyszer sem talált a Hajdú megyeiek hálójába. Tiszavasvári Alkaloida- Hajdúnánás 2-1 (1-1). Ti­szavasvári, 2,5 ezer néző, v.: Márta (Jenei, Kalicz). Alka­loida: Szabó - Horváth, Szűcs, Bruchental - Rása, Fecsku, Szarka, Lente - Erdei, Szilágyi, Pitács. Edző: Szik- szai Lajos. Hajdúnánás: Tóth- Nagy, Vonyigás, Pipó, Papp- Szemán, Duró, Kórász, Malisenko - Fazekas, Szabó. Edző: Girus Zoltán. Csere: Szilágyi helyett Bo- hács (a szünetben), Kórász h. Vass (75. perc), Lente h. Hegedűs (85.). Gól: Papp (8.), Erdei (18.), Pitács (53.). Sárga lap: Duró (6.), Vo­nyigás (14.), Bruchental (4L), Malisenko (50.), Fazekas (63.), Szabó (65.), Lente (74.). Kiállítva: Fazekas (76.). Népes publikum előtt óvatos játékkal kezdett mindkét csa­pat. Valamelyest a vasváriak játszottak fölényben, éppen ezért volt igen váratlan a náná- siak vezető gólja. A nyolcadik percben a jobb oldalon jutot­tak szabadrúgáshoz a vendé­gek, ezt Szemán ívelte maga­san középre, érkezett Papp, a hórihorgas vendégvédő, és a védőket megelőzve a kapu kö­zepe táján fejelt a léc alá. Bal­jós volt tehát a kezdés, egy­részt tovább folytatódott a ná- násiak elleni rossz sorozat, másrészt pedig ez volt ez első gól, amelyet a vasváriak ta­vasszal hazai pályán kaptak. Aztán szerencsére nem sokat kellett várni arra, hogy megtörjön a jég. A sok kiha­gyott és elkapkodott helyzet után a 18. percben harminc méterre a vendégek kapujától szabadrúgáshoz jutottak a vasváriak, amelyből Fecsku Erdei elé gurított, a csatár csi­nált egy lövőcselt majd jó húsz méterről nagy erővel a bal alsó sarokba bombázott. Öt perc múlva Pitács ugrott ki a bal- összekötő helyén, ám tiszta helyzetben Tóthb'á lőtt. Mintha az öltözőben hagy­ták volna a lendületüket a csa­patok, mert a második félidőt igen álmos kezdés jellemezte. Majd egycsapásra megválto­zott a helyzet az 53. percben, amikor Rása jobboldali beadá­sát Bohács előbb a menteni igyekvő védőkbe fejelte, ám a kipattanó labdát Pitács egy méterről a jobb felső sarokba vágta. A gólt követően is tá­madásban maradtak a vasvári­ak, Erdei lövése gólt ígért, ám a labda alig zúgott el a felső léc felett. A nánásiak továbbra is igen jól védekeztek, nagy küzdelemre késztették az Al­kaloidát, ám a játék képéből látszott, hogy a hazaiak ezúttal nem adják ki a kezükből a győzelmet. Megnehezítette Szemánék dolgát az is, hogy Fazekas második sárga lapja miatt idő előtt mehetett zuha­nyozni. Ezt követően helyzet helyzet után alakult ki Tóth kapuja előtt, ám a legnagyob­bakat is kihagyták a hazai játékosok. Tíz perccel a vége előtt a közönség már ismét gólt kiabált, ám Horváth lövé­se kipattant a kapufáról, öt perc múlva pedig Bohács el- ügyetlenkedte a találkozó leg­nagyobb helyzetét. A vendé­gek a második félidőben iga­zából csak egyszer veszé­lyeztettek. Végre megtört tehát a jég, Vasvári nemcsak gólt tudott lőni a szomszéd város csapatá­nak, hanem le is győzte. A találkozó színvonala nem volt magas, ám a küzdelem óriási­nak bizonyult. Az Alkaloida dicséretére szól, hogy vesztett állásból is fordítani tudtak, és szereztek igen fontos bajnoki pontokat. Kiderült, hogy a Ti­szavasvári jobb csapat a Ha­jdúnánásnál, ám az igazsághoz A bajnokság állása: az is hozzátartozik, hogy ta­vasszal eddig a nánásiak fej­tették ki a legnagyobb ellenál­lást Tiszavasváriban. A gólkü­lönbség nagyobb is lehetett volna, ám szerencsére ezúttal nem bűnhődtek a hazaiak pon­tokkal a kihagyott helyzetek miatt. Szikszai Lajos: Nagyon jó mérkőzésen szereztük meg a győzelmet, ezzel megszakadt a Nánás elleni negatív soroza­tunk. Nemcsak gólt lőttünk nekik hosszú idő után, hanem nyertünk is. Girus Zoltán: Nagyon küz­delmes, magas színvonalú mérkőzésen a Tiszavasvári ed­digi szereplése alapján ennyi­vel feltétlenül jobb volt ná­lunk. További eredmények: Sal- gótarján-MTK 1-6 (1-1), Tiszakécske-MVSC 4-0 (1-0), III. ker.-Szarvas 3-1 (1-0), Diósgyőr-Balmazújvá- ros 3-0 (0-0), Hatvan-Ka- zincbarcika 1-0 (O-O). 1. MTK 25 21 2 2 60-13 65 2. Diósgyőr 24 12 9 4 42-21 44 3. Salgótarján 24 12 4 8 46-36 40 4. III. kér. TVE 24 12 4 8 42-34 40 5. Kazincbarcika 24 12 3 9 37-38 39 6. Kaba 24 10 7 7 28-25 37 7. Tiszakécske 24 8 9 7 32-17 33 8. Tiszavasvári 24 8 6 10 35-39 30 9. Nyíregyházi FC 24 8 6 10 29-34 30 10. Hatvan 24 7 9 8 23-30 30 11. Balmazújváros 25 8 5 12 37-42 29 12. Gödöllő 24 7 7 10 25-33 28 13. Hajdúnánás 25 7 7 11 20-34 28 14. Szarvas 24 5 8 11 20-32 23 15. Miskolci VSC * 25 1 3 21 12-60 3 Otthonában bukott a listavezető Megyei I. (Suller-Só): A rangadón Újfehértó rendesen lehengerelte Záhonyt Nyíregyháza (KM) — Két vaskos meg­lepetést is hozott a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság hétvé­gi fordulója. A nagyobbik szombaton született, ezen a listavezető Baktalórántháza otthon kapott ki Nyírkárász­tól. A vasárnapi rangadón nem a fehértói győzelem volt váratlan, hanem a különb­ség. A záhonyiak nem is olyan régen otthon kaptak ki 6-2-re most ugyanilyen ará­nyú vereséget szenvedtek. Baktalórántháza-Nyírka- rász 0-1 (0-1). Baktalóránt­háza, 400 néző, v.: Kerezsi. Baktalórántháza: Tóth A. - Szőke, Vacsilja, Hüse, Bar- nucz, Pokigykó, Benkő (Kapin J.), Maries, Gdovin, Németh, Illés (Javoriv). Edző: Gajdos Gábor. Nyírkárász: Tóth J. - Kapin M., Végső (Török), Kántor, Tóth L., Vi­da, Kapin L., Czető, Virtás, Fecsku (Kontra), Oláh. Edző: Jávor Pál. A szomszédvárak mérkőzésén a két edző és a két csapat akarata közötti különb­ség döntött. Gól: Czető. Tiszaszalka- Kemecse 3-0 (3-0). Tiszaszalka, 200 néző, v.: Sitku. Tiszaszalka: Szim- ku — Pető, Benedek, Rózsa, Liba (Páll), Oláh, Didenko (Bencze), Migovics (Ács), Udvarhelyi, Nagy, Ruszin. Edző: Danku László. Ke­mecse: Hegyes S. — Kolozsi, Szarka, Kostyó, Nagy I., Pal- lagi (Bilecz), Sztojka, Kovács, Balázs, Hegyes J. (Rózsa), Nagy J. Edző: Kondor Lajos. Az első félidőben meggyőző­en játszottak a hazaiak és ez elegendő volt a biztos győze­lemhez. Gól: Ruszin 2. Nagy. Ibrány-Levelek 3-2 (0-0). Ibrány, 500 néző, v.: Tamas- kovics. Ibrány: Vattai — Nagy, Bíró, Szakács, Szentesi, Herman, Korpái. Mikhárdi, Mészáros, Papp, Veres (Ig- nácz). Edző: Kovács Tibor. Levelek: Tuza — Pál, Király, Burik, Takács I., Svelta (Bor­bély), Molnár, Takács II., Sitku, Oláh, Takács III. (Kap- dos). Edző: Takács János. A sok helyzetet kihagyó hazai csapat megérdemelten győ­zött. Gól: Mikhárdi 2, Papp, illetve Burik, Borbély. Kisléta-Nyh. Hardware 3- 0 (1-0). Kisléta, 300 néző, v.: Szabó. Kisléta: Ancsák — Túróczi, Gyarmati, Nyisztor, Pénzes, Rézműves Gv Berety- tyán, Árba, Földesi (Oz), Réz­műves L., Magyar (Herczku). Edző: Czirbik Richárd. Hard­ware: Újhelyi — Barkóczi, Joó (Lengyel), Minya, Tardi (Nagy), Mihályfalvi, Lövei, Lippai, Főfai (Meggyesi), Banka, Kulcsár. Edző: Szil- vási István. A játék alapján megérdemelt a hazai győ­zelem. Gól: Thúróczi, Földesi, Herczku. Fehérgyarmat-Tiszalök 4- 0 (2-0). Fehérgyarmat, 500 néző, v.: Mónus. Fehérgyar­mat: Bartha — Nagy, Jávor, Magyar, Kondor, Páll, Czibe- re, Kovács (Kosa), Varga, Gyüre, Kocsis (Földi). Edző: Balogh Csaba. Tiszalök: Ba­lázs — Gáli, Uliczki (Mogy­orósi), Nagy, Kurucz, Marozs, Csatlós, Pente (Kerekes), Ba­logh, Péntek. Barbócz. Edző: Gáli Sándor. Az eredmény a vendégekre nézve hízelgő. Gól: Gyüre 2, Varga, Kocsis. Tarpa-Vásárosnamény 0-1 (0—0). Tarpa, 300 néző, v.: Sorbán. Tama: Hegyi — Kovács, Simon, Holp (Tóth), Veres, Csapó, Siti, Szabó F., Szabó Z„ Ficze, Szabó J. Ed­ző: Nagy Elek. Vásárosna- mény: Rabcsák — Esik, Sán­dor, Varga T., Smajda, Tőrös, Homyák (Balogh), Tivadar, Szécsi, Illés (Bodnár), Varga M. Edző: Farkas Béla. Nem érdemeltek győzelmet a ven­dégek, a döntetlen igazságos­abb lett volna. Gól: Varga M. Újfehértó-Záhony 6-2 (2-1). Újfehértó, 400 néző, v.: Kerezsi. Újfehértó: Kiss — Balázscsik, Papp (Barna), Ko­vács, Nagy, Lácza Gy., Lácza F. (Kranyik), Lácza S., Lácza J., Ötvös (Balogh), Kacsándi. Edző: Nyisztor Sándor. Zá­hony: Mónus — Balogh (Sza- nyi), Győri (Pokol Zs.), Hege­dűs, Izaiszkij, Onder, Andro­pov, Kubányi, Rácz (Ragány), Kacsur, Pokol L. Edző: Fülöp Sándor. A tavaszi legjobb játé­kát nyújtotta a hazai együttes. Gól: Ötvös 3, Kacsándi, Lácza Gy. 2, illetve Kacsur, Pokol L. Biri-Nagyhalász 0-3 (0-3). Biri, 200 néző, v.: Ve­res. Biri: Kévés — Kapdos, Kiss, Gelsi, Csomány, Szilá­gyi, Tóth, Kígyósi (Gyarmati), Sinka (Nagy Á.), Árki, Kutasi, Nagy T. Edző: Nagy András. Nagyhalász: Kormány — Borza (Kaponyás), Kovács, Müller, Ballai, Urbin, Földi, Kelemen, Oláh, Koskovics, Tanyi (Bihari). Edző: Szakács László. Az első félidőben a vendégek eldöntötték a mér­kőzés kimenetelét. Gól: Ta­nyi, Kelemen, Urbin. Csenger-Nyírlugos 1-0 (1-0). Csenger, 300 néző, v.: Naményi. Csenger: Ács — Fehér, Juhász P., Juhász J., Szilágyi M., Juhász Zs., Szilá­gyi T. (Szabó), Eszenyi, Be- cző, Dobránszki, Osváth (Osz- tojkán). Edző: Andorkó Ottó. Nyírlugos: Karsai — Balogh F., Kiss, Pazurik, Sinka L., Sinka Cs., Hadadi, Krcsmarik (Dzsundzsák), Krekk, Zsuk (Balogh L.), Sinka Zs. Edző: Domokos János. Küzdelmes mérkőzésen értékes győzelmet arattak a hazaiak. Gól: Dob­ránszki. 1. Baktalórántháza 29 24 1 4 111-33 73 2. Vásárosnamény 29 18 8 3 64-30 59 3. Záhony 29 18 5 6 80-43 59 4. Újfehértó 29 18 4 7 52-28 58 5. Nyírkárász 29 14 6 9 46-41 48 6. Fehérgyarmat 29 14 5 10 46-34 47 7. Nagyhalász 29 13 6 10 54-39 45 8. Kisléta 29 13 3 13 51-40 42 9. Tiszaszalka 29 12 5 12 48-31 41 10. Biri 29 12 2 15 36-61 38 11. Tiszalök 29 10 5 14 31-51 35 12. Csenger 29 10 2 17 40-45­32 13. Nyírlugos 29 9 3 17 42-59 30 14. Ibrány 29 8 6 15 37-56 30 15. Levelek 29 8 6 15 33-59 30 16. Tarpa 29 8 4 17 28-51 28 17. Nyh. Hardware 29 7 3 19 31-60 24 18. Kemecse 29 6 4 19 30-68 22 Rakamazi bravúr NB III: Sényő és Bátor kikapott Nyíregyháza (KM) — A har- madosztályú labdarúgó baj­nokság hétvégi fordulója a vendégeké volt. Az egyik megyei rangadón már két góllal vezetett a hazai Sé­nyő, ám a rakamaziak talpra álltak és fordítani tudtak. A másikon, Nyír­bátorban is a vendégek örülhettek. A káliói győ­zelem érdekessége: a sé­rült Boda csereként de csatárként lépett pályára, és góljával nyert csapata. A szalkaiak Vámospér- csen játszottak és ha csak egy góllal is, de győzelem­mel tértek haza. Sényő-Rakamaz 2-3 (1-0). Sényő, 600 néző, v.: Lőrincz. Sényő: Varga - Szegedi, Szikszai, Herman, Torda, Tóth, Horváth (Mó­nus), Balogh (Ványi), Ca- patina, Rubóczki (Majchro- vics), Knoblok Edző: Ru­bóczki Tibor. Rakamaz: Vitkai - Balogh, Zákány, Csorna, Kiss, Túróczi, Ka- róczkai, Szobonya, Pásztor (Ádámszki), Kapusztyin (Szekrényes), Búzás. Ed­ző: Veigli Géza. 33. p.: Jobboldali sza­badrúgásból Capatina húsz méterről a hosszú sarokba lőtt, 1-0. 49. p.: Knoblok két csel után középre adott, Vitkai először még mentett Ru­bóczki elöl, ám másodjára a hazai játékos a kapuba ta­lált, 2-0. 56. p.: Ádámszki bal ol­dali beadását Búzás a jobb felső sarokba fejelte, 2-1. 59. p.: Kapu előtti kava­rodás után Búzás a hálóba sodorta a labdát, 2-2. 89. p.: Ádámszki egyéni akciót követően lőtt a háló­ba, 2-3. Vezetésükig ragyogóan játszottak a hazaiak, és 2-0 után is rengeteg helyzetet hagytak ki. Szépítő talála­tuk után azonban vérszemet kaptak a vendégek, és Bú­zás vezérletével sikerült is egyenlíteniük, majd a vége előtt egy perccel Ádámszki a győztes gólt is megsze­rezte. Összességében min­denképpen meglepő ered­mény született, Sényő ezzel elvesztette hazai veretlen­ségét. Nyírbátor-Nagy kalló 1-2 (0-0). Nyírbátor, 800 néző, v.: Nyikes. Nyírbá­tor: Varró - Tömöri, Erdő- si, Szilágyi Á., Lukács, Varga, Gubányi, Kertész, Tóth T., Savu (Czimbal- mos), Kertész, Lőrincz. Edző: Buús György. Nagy- kálló: Cziotka - Horváth, Balogh. Spisák, Polonkai, Kaszab, Tóth Z., Balázs, Heczel, Vágó (Szilágyi S.), Ónodi (Boda). Edző: Ka­szab István. 55. perc: Polonkai cse­lezgetett középen, majd Ónodi elé játszott, aki 14 méterről kilőtte a hosszú sarkot, 0-1. 56. p.: A középkezdés után Lőrincz kicselezte a teljes káliói védelmet, az alapvonalról kapura lőtt, Savu pedig közvetlen kö­zelről belepiszkált a labdá­ba, amely a hálóban kötött ki, 1-1. 88. p.: Bal oldali beadás után a csereként beállt Bo­da a kapuba vágta a labdát, 1-2. Közepes színvonalú, jó iramú mérkőzésen mindkét kapu előtt adódtak helyze­tek már az első félidőben is, ám ekkor még nem zörög­tek a hálók. A második já­tékrész gyors gólváltással kezdődött, majd már úgy tűnt, hogy marad a döntet­len, amikor a nem sokkal korábban pályára lépő Bo­da eldöntötte a három pont sorsát. Kisvárda-Karcag 2-1 (1-0). Kisvárda, ezer néző, v.: Kálmán. Kisvárda: Szőr — Czap, Takács, Lip- ták, Oláh, Göncz, Dudás, Seres (Szombathy), Popo- vics, Marginean (Béres), Kovács (Jávor). Edző: Ko­máromi György. 28. p.: Szenzációs hazai támadás végén Marginean kisodródott helyzetből is lövésre szánta el magát, a labda a vendéghálóban kö­tött ki, 1-0. 50. p.: Egy jobboldali vendégakció nyomán a szemfüles Kiss 6 méterről egyenlített, 1-1. 53. p.: Dudás 20 méterről óriási lövéssel szerezte meg a várdaiak második, győ­zelmet jelentő gólját, 2-1 Közepes színvonalú ki­lencven percet láthatott a publikum. A mérkőzésen inkább a küzdelem domi­nált, mint a játék. A ven­dégek erejéből csak egy ta­lálatra futotta, veszélyt egyébként nem nagyon je­lentettek a várdai kapura, így a hazaiak összességé­ben megérdemelten nyer­tek. További eredmények: Vá­mospércs-Mátészalka 0-1, Tiszaúj város-Kunhegyes 5-2, Szerencs-B. Volán 0-1, Edelény-Encs 1-3, Ti- szafüred-Ózd 2-0. A bajnokság állása: 1. Sényő 25 14 5 6 54-32 47 2. Kisvárda 25 12 7 6 41-20 43 3. Nyírbátor 25 10 10 5 40-24 40 4. Tiszaújváros 25 12 4 9 34-30 40 5. Mátészalka 25 12 3 10 43-37 39 6. Szerencs 25 10 9 6 41-26 39 7. Tiszafüred 25 9 12 4 25-13 39 8. Karcag 25 10 7 8 41-35 37 9. Nagykálló 25 10 6 9 35-41 36 10. Rakamaz 25 9 7 9 37-35 34 11. Vámospércs 25 7 10 8 25-30 31 12. Ózd 25 7 9 9 32-34 30 13. Encs 25 6 11 8 32-35 29 14. B. Volán 25 8 3 14 24-43 27 15. Kunhegyes 25 7 4 14 27-49 25 16. Edelény 25 1 5 19 13-60 8 Tudósítóink voltak: Bod­nár Tibor, Cserepes Sándor, Erdőhegyi István, Fábián László, Forró Zoltán, Guti Béla, Haluska András, Papp Lajos, Rebák András, Reszkető László, Somogyi József, Szűcs Jenő, Tere- bessy Attila, Tóth Lajos. Ügyeletes munkatársa­ink: Horányi Zsuzsa, Mán László. * három büntetőpont levonva A bajnokság állása: