Kelet-Magyarország, 1994. október (54. évfolyam, 232-257. szám)

1994-10-31 / 257. szám

! 994. október 31., hétfő SPORT Idegenben ez nagyon kevés NB II: úgy tűnt, hogy a Gödöllőnek nagyobb szüksége van a három pontra Gödöllő (KM) — Győzelmi remé­nyekkel, de mini­mum egy pont megszerzésében bízva uta­zott Gödöllőre a nyíregyházi együttes. Az ellenfél tábláza­ton elfoglalt helye és eddigi teljesítménye adott realitást a szabolcsi reményeknek. Sajnos ezek a remények csak egy félidőn át éltek, szünet után a hazaiak biztosan sze­rezték meg harmadik győ­zelmüket. Gödöllő-Nyíregyházi FC 2-0 (0-0). Gödöllő, 600 néző, v.: Hidasi (Vámos, Márta). Gödöllő: Nagy - Balogh - Kiss, Somogyi, Ivanovics - Simon, Török, Bábik, Szász - Burzi, Szamosi. Edző: Garaba Imre. Nyíregyháza: Feke - Szat- ke, Drobni,(Cselószki, Hudák - Kovács, Barna, Bagoly, Papp - Szkunc, Qíapusztyin. Edző: Buús György. Csere: Török helyett Dvorszky a szü­netben, Szász h. Nagylaki (72. perc), Kapusztyin h. Dudás (76.), Cselószki h. Bessenyei (83.). Gól: Burzi (52., 78.) Sárga lap: Cselószki (51.). Az elmúlt napok esős idő­járása mély nyomokat hagyott a pályán. A sáros, csúszós ta­lajon nem tudott igazán folya­matos játék kialakulni. Az első félidőben többnyire a két ti­zenhatos között pattogott a labda, a kapuk nem nem na­gyon kerültek veszélybe. Egyik csapat sem tudott a má­sik fölé kerekedni, ezért a fél­idei döntetlen megfelelt a játék képének. A szünetben Garaba Imre alaposan feltüzelhette ta­nítványait, mert fordulás után egy egészen más Gödöllő lé­pett pályára. A hazai csapat nagy len­dülettel vetette magát a játék­ba, átvette az irányítást és tá­madásaiban is több volt az át­ütőerő. Bár vezető góljuk sze­rencsés körülmények között esett - Burzi egy védelmi ki­hagyás után hét méterről lőtt a kapu jobb oldalába - a gól után nyomasztó fölénybe ke­rültek a hazaiak. A sorozatos támadások eredményeként Burzi nyolcméteres fejessel megszerezte saját és csapata második gólját. A gól után a nyírségiek min­dent egy lapra feltéve támadni kezdtek, több helyzetet kia­lakítottak Nagy kapuja előtt, de egyiket sem tudták gólra váltani. A második félidei teljesít­ményükkel a vendéglátók tel­jes mértékben rászolgáltak a három pontra, míg a nyíregy­háziak csak azt a játékot tudták megismételni amit a Hajdúnánás ellen nyújtottak és ez most nem volt elég a pont­szerzéshez. Garaba Imre: — Nem értem, hogy játékosaimnak miért kellett megvárniuk azt, hogy az edzőnek a szünetben emberi mivoltából kivetkőzve kelljen rendreutasítani őket. A második félidő alapján megér­demelten nyertük meg ezt a fontos találkozót. Buús György: — Fe­gyelmezetlenségünknek és fi­gyelmetlenségünknek köszön­hető ez a vereség. Talán, ha nem sérül meg Vass NB II: a kilencedik lehetőségből sem sikerült a nánási hálóba találni Hajdúnánás (KM) — Kedvenceik csü­törtöki teljesítmé­nye láttán joggal bizakodtak a tiszavasvári szurkolók a hajdúnánási összecsapás előtt. Ha azt a teljesítményt tudja nyújtani a vasvári csapat, mint amit a Fradi elleni kupameccsen mutatott, akkor a győzelem sem elképzelhetetlen — véle­kedtek a találkozó előtt. A hagyományok viszont nem a vendégek mellett szóltak, hi­szen a két csapat eddig nyolc másodosztályú mérkőzését a hajdúságiak nyerték, úgy hogy még csak gólt sem kaptak. Ezúttal is így történt, ha csak egy góllal is, de ismét jobbnak bizonyultak. Hajdúnánás-Tiszavasvári Alkaloida 1-0 (1-0). Hajdú­nánás, ezer néző, v.: Jenei (Farkas, Nagy). Hajdúnánás: Tóth - Vo- nyigás, Szűcs, Papp, Pipó - Szemán, Malisenkó, Fazekas, Lente - Nagy II., Vass. Meg­bízott edző: Girus Zoltán. Tiszavasvári: Varga - Sin- ka, Széki, Hegedűs - Kurilco, Havelent, Fecsku, Rása, Bo- hács - Erdei, Szilágyi. Edző: Szikszai Lajos. Csere: Vass helyett Kórász (40.), Havelant h. Szurkos, és Kurilco H. Zubanics (70.). Gól: Kórász (4L). Sárga lap: Malisenkó (35.), Szilágyi (43.), Nagy II. (49.), Fazekas (65.), Zubanics (70.). Az első percekben úgy tűnt, hogy Szikszai Lajos edző ne­héz perceket szerez előző csa­patának. Ekkor még változatos volt a játék, előbb Nagy II. jobb oldali beadásáról marad­tak le a társak, majd válasz­ként Bohács 30 méteres sza­badrúgását kellett kitenyerel- nie Tóthnak a bal alsó sarok elől. Ezt követően alábbha­gyott a lendület, kevés ese­mény történt, mindössze két jól eltalált szabadrúgás riogat­ta a kapusokat. Hat perccel a félidő vége előtt Vass megsérült és nem tudta folytatni a játékot. A helyére beállt Kárász első lab­daérintéséből gólt szerzett, és ez, mint később kiderült há­rom pontot ért. Szünet után negyedóra el­teltével a fáradság jelei mu­tatkoztak a vasváriakon, a ha­zaiak többször helyzetbe ke­rültek, de nem tudták kihasz­nálni azokat. A sok elpuská­zott lehetőséget követően a hajrában feljöttek a vendégek, de nem jelentettek igazán ve­szélyt Tóth kapujára. További eredmények: MTK-Salgótarján 3-0, Mis­kolci VSC-Tiszakécske 0-0, Hódmezővásárhely-Kaba 2-0, Kazincbarcika-Hatvan 4-2, Balmazújváros-Diósgyőr 2-2, Szarvas-III. Kér TVE 1-1. Hatosfogat robogott Záhonyban Megyei I. osztály: négy góllal terhelték meg a vendég Biri hálóját Nyírkarász-Tarpa 4-0 (1-0). Nyírká­rász, 200 néző, v.: Szilágyi. Nyírká­rász: Kovács — Kapin, Czetá, Rácz, Tóth L., Jávor, Matyi (Vida), Kontra (Lakatos), Bilovári, Fecsku, Oláh. Edző: Jávor Pál. Tarpa: Hegyi — Csapó, Simon, Szabó Z., Sza­bó F., Holp, Kovács, Veres (Szász), Földi, Pál, Szabó J.. Edző: Nagy Elek. Magabiztos győzelmet arattak a hazaiak. Gól: Fecsku, Kapin, Jávor, Lakatos. Levelek-Csenger 1-1 (1-0). Levelek, 200 néző, v.: Adorján. Levelek: Tuza — Pál, Svelta, Kapdos, Takács I., Oláh (Borbély), Horgony, Takács II., Burik, Törő (Mol­nár), Sitku (Nagy). Edző: Takács Sándor. Csenger: Ács — Gyarmati, Szilágyi M., Juhász J., Juhász P., Juhász Zs., Osváth (Dobránszki), Szi­lágyi T., Becző (Csontos), Eszenyi, Fehér. Edző: An- derko Ottó. Az egyenlő erők küzdelmében a hazaiak tizene­gyest hibáztak. Gól: Takács II. illetve Szilágyi M.. Vásárosnamény-Biri 4-1 (2-1). Vásárosnamény, 800 néző, v.: Ficze. Vásárosna­mény: Papp — Túróczi, Var­ga, Bodnár (Homyák), Sán­dor, Törös (Popovics), Tiva­dar, Szécsi, Smajda (Illés), Berettyán B., Balogh. Edző: Farkas Béla. Biri: Cziotka — Gurzó, Vacsilia, Kiss, Poki- gyo, Vass, Lövei (Nagy), Tóth, Csomány, Szilágyi, Martinenkó. Edző: Martinen- kó László. Még ilyen arány­ban is megérdemelten nyertek a hazaiak. Záhony-Nagyhalász 6-0 (3-0). Záhony, 500 néző, v.: Veres. Záhony: Kovács — Szanyi (Lőkös), Hegedűs, Izájszki, Ragány (Csemyu), Kacsur, Balázsi, Rácz, Kubá- nyi (Onder), Andropov, Pokol. Edző: Fülöp Sándor. Nagy­halász: Hajdú — Borza, Kele­men, Zákány, Sántái Tanyi, Ballai (Bárdi), Budaházi, Oláh, Herman (Lakatos), Urbin. Edző: Szabó Sándor. Magabiztos győzelmet arattak a hazaiak a fegyelmezetlenség miatt végül kilencjátékosra olvadt vendégcsapat ellen. Gól: Pokol, Andropov, Ba­lázsi, Ragány, Kacsur, Lőkös. Kemecse-Baktalóránthá- za 1-2 (0-1). Kemecse, 300 néző, v.: Jekő. Kemecse: Hegyes — Kostyó, Müller, Balázs I., Kolozsi, Kovács, Bereczki (Makara), Balázs II. (Hutkai), Mester, Szeles, Nagy. Edző: Tamás Antal. Baktalórántháza: Tóth A. — Tóth I., Benkő (Gdovin), Ge- da, Bamucz, Szőke, Kapin, Virtás (Maries), Német, Sós, Illés. Edző: Gajdos Gábor. Mutatott játéka alapján a hazai csapat döntetlent érdemelt volna. Gól: Szeles illetve Sós, Makara (öngól). Tiszalök-Kisléta 2-2 (1-1). Tiszalök, 100 néző, v.: Varga F.. Tiszalök: Szőlősi — Gál, Szakács, Kovács, Bóz, Marozs, Barbócz, Kerekes, Csatlós, Péntek (Nagy), Erős. Edző: Gál Sándor. Kisléta: Babitz — Magyar, Arezonau, Pénzes, Nyisztor, Gyarmati, Orosz, Árba, Rézműves L., Földesi, Rézműves G.. Edző: Czirbik Richárd. Ritkán látha­tó nagy iramú mérkőzésen igazságos eredmény született. Gól: Gál (2) illetve Marozs (öngól), Földesi. Ibrány-Tiszaszalka 2-2 (2-1). Ibrány, 200 néző, v.: Nagy. Ibrány: Vattai — Nagy, Szegedi, Szász (Mészá­ros), Szilágyi, Bíró, Balogh, Veres, Kis (Kató) (Balázs- csik), Mikhárdi, Szentesi. Edző: Kegye István. Tisza- szalka: Szimku — Ács, Benedek, Rózsa, Szabó, Koz­ma, Sukta, Migovics, íjgyártó, Bodnár (Gidenko), Ruszin. Edző: Eszenyi Dénes. A hazai csapatot továbbra is balsze­rencse üldözi. Gól: Mikhárdi (2) illetve Migovics, Gidenko. Ny írlugos-Fehérgyarmat 3-0 (0-0). Nyírlugos, 200 néző, v.: Márta. Nyírlugos: Vrancsik — Balogh F., Sinka Zs., Tóth M., Kiss (Farkas), Tóth I., Balogh L. (Girán), Krekk, Zsuk, Pazurik, Sinka Cs.. Edző: Domokos Gábor. A bajnokság állása: 1. Baktalóránth. 13 11 - 2 45-18 33 2. Záhony 13 10 1 2 45-16 31 3. Biri 13 9 1 3 24-16 28 4. V.namény 13 8 3 2 36-16 27 5. Újfehértó 13 8 2 3 23-9 26 6. Tiszaszalka 13 6 2 5 30-29 20 7. Nagyhalász 13 6 2 5 22-22 20 8. Fehérgyarmat 13 5 2 6 15-19 17 9. Nyírkárász 13 5 1 7 24-23 16 10. Nyírlugos 13 5 1 7 19-23 16 11. Nyh.Hardware 13 5 1 7 15-21 16 12. Tarpa 13 5 1 7 16-26 16 13. Tiszalök 13 4 3 6 15-30 15 14. Csenger 13 4 2 7 18-24 14 15. Levelek 13 4 2 7 14-27 14 16. Kisléta 13 3 2 8 16-22 11 17. Kemecse 13 2 4 7 14-29 10 18. Ibrány 13 1 2 10 7-29 5 Sényő nem botlik NB III: a hazaiak nagy napja Fehérgyarmat: Bartha — Szűcs, Nagy, Jávor, Magyar, Kovács, Kondor, Hadadi, Var­ga, Czibere (Kocsis), Bíró (Ju­hász). Edző: Balogh Csaba. A második félidei játéka alapján akár nagyobb arányú győzel­met is arathattak volna a haza­iak. Gól: Zsuk, Sinka Cs., Pazurik. Nyh.Hardware-Újfehértó 0-2 (0-2). Nyíregyháza, 200 néző, v.: Labancz. Nyh.Hard­ware: Vránszki — Papp, Dubóczki (Horváth), Kiss, Fő­fai, Lippai Kozsla), Virágh (Nagy), Lakatos, Hajzer, Bar- kóczi, Lengyel. / Edző: Vránszki Péter. Újfehértó: Ganapko — Balázscsik, Ki- szely, Lácza J., Lácza F., Úr, Kovács, Nagy (Kiss), lírá­nyik, Ötvös, Szűcs (Papp). Edző: Nyisztor Sándor. Ezt a játékot gólra játszák, s ebben a vendégek jobbnak bizonyul­tak. Gól: Lácza, Ötvös. Nyíregyháza (KM) — Má- tészalka­----- Tiszafüred 3-1 (3-0). Mátészalka, 500 néző, v.: Bubkó. Mátészal­ka: Nagy — Simák, Szeles, Papp, Gubányi, Biró, Ki­rály, Kocsány, Szelihov, Kosa, Sira (Szender) (Szűcs). Edző: Vojtkó Ist­ván. A gyorsan megszerzett vezetés birtokában a hazai csapat magához ragadta a játék irányítását, és már az első félidőben eldöntötte a három pont sorsát. Gól: Szelihov (3. perc), Kosa (8. 11-esből), Király (40.), il­letve Gumerov (70. 11-es­ből). Kiállítva: Szelihov (87.). Nagykálló-V ámospércs 1-0 (0-0). Nagykálló, 300 néző, v.: Dávid. Nagykál­ló: Pók — Kígyósi, Hor­váth, Spisák, Balogh, Boda, Polonkai, Boros, Szilágyi (Kaszab), Vágó (Ónodi), Balázs (Lizák). Edző: Vass Miklós és Kaszab István. A találkozó első félide­jében a Nagykálló nem tud­ta feltömi a lestaktikát al­kalmazó vendégek védel­mét. Fordulás után az egyé­ni próbálkozások sikerre vezettek, és Boros gólja Kállóban tartotta a három pontot. Gól: Boros (63. 11- esből). Sényő-Kisvárda 3-1 (1-0). Sényő, 1000 néző, v.: Lőrinc. Sényő: Krisa- novszki — Ványi, Szikszai, Herman, Torda, Kegye, Tóth (Pataki), Balogh, Do­mokos (Majchrovics), Ru- bóczki, Knoblok (Linzen­bold). Edző: Rubóczki Ti­bor. Kisvárda: Szőr — Czap, Takács, Lipták, Oláh, Popovics, Dudás, Seres, Szombati (Balogh), Vince, Balázs (Béres). Edző: Ko­máromi György. A tizenötödik percben el­vesztette legjobbját a Sé­nyő, Domokost egy kemény belépő után kórházba kel­lett szállítani. Ez sem ve­tette vissza azonban a haza­iakat, magabiztos játékkal győzték le ellenfelüket. Gól: Balogh (15.), Kegye (55.), Majchrovics (75.), il­letve Oláh (67.) Rakamaz-Ny írbátor 3-2 (3-2). Nyírbátor, 300 néző, v.: Kerezsi. Raka- maz: Cziotka - Komlósi, Juhász, Csorna, Sipos (Hi- degh), Pásztor, Karóczkai, Tóth (Szondi), Lehoczki, Ádámszki, Szekrényes (Muri). Edző: Veigli Géza. Nyírbátor: Varró (Szabó) — Szegedi, Erdősi, Szilá­gyi I., Lukács, Balogh, Sá­vú (Szilágyi II.), Kosán, Lőrincz, Darai, Tóth. Ed­ző: Unchiás Demeter. Nagyon színvonalas, küzdelmes mérkőzést lát­hatott a közönség. Kétszer is a padlóról álltak fel a ha­zaiak. Bár a végeredmény már az első félidőben kia­lakult, a második játékrész is bővelkedett események­ben. Gól: Ádámszki (6., 24.), Tóth (41.11-esből), il­letve Szegedi (5.), Savu (10.) További eredmények: Kunhegyes-Szerencs 4-2, Borsodi Volán-Edelény 2-0, Karcag-Tiszaújváros 2-1, Encs-Ozd 1-1. Az NB II állása: 1. MTK 11 9 1 1 19-2 28 2. Salgótarján 11 8 2 1 31-14 26 3. Kaba 11 7 2 2 14-8 23 4. Tiszakécske 11 5 4 2 20-10 19 5. Kazincbarcika 11 6 1 4 23-19 19 6. Nyíregyházi FC 11 5 2 4 12-15 17 7. Szarvas 11 4 3 4 12-13 15 8. Diósgyőr 11 3 5 3 14-13 14 9. Balmazújváros 11 4 2 5 23-23 14 10. III. kér. TVE 11 3 3 5 12-14 12 11. Hatvan 11 3 3 5 13-16 12 12. Gödöllő 11 3 3 5 12-16 12 13. H.Vásárhely 11 3 3 5 13-18 12 14. Hajdúnánás 11 3 2 6 5-11 11 15. Tiszavasvári 11 1 3 7 11-28 6 16. Miskolci VSC 11 1 1 9 8-22 4 Az NB III állása: 1. Sényő 12 8 2 2 33-17 26 2. Karcag 12 7 2 3 26-18 23 3. Nyírbátor 12 6 4 2 24-12 22 4. Szerencs 12 5 5 2 24-13 20 5. Kisvárda 12 5 3 4 23-12 18 6. Rakamaz 12 5 3 4 20-16 18 7. Mátészalka 12 6 - 6 22-25 18 8. Tiszaújváros 12 5 2 5 11-12 17 9. Kunhegyes 12 5 2 5 16-18 17 10. Nagykálló 12 5 2 5 16-20 17 11. Encs 12 3 7 2 14-12 16 12. Tiszafüred 12 4 4 4 11-11 16 13. Vámospércs 12 3 5 4 10-17 14 14. Ózd 12 2 6 4 12-19 12 15. B. Volán 12 1 2 9 8-27 5 16. Edelény 12 - 3 9 5-26 3 Tudósítóink voltak: Erdei Árpád, Hovánszki György, Kakuk István, Kaposvári Ferenc, Kiss Pál, Krasznai Béla, Losonczi Imre, Nagy Tamás, Plókai János, Ragány Ferenc, Szabó Miklós, Terbócs László, Vránszki Péter. Ügyeletes munkatársaink: Dankó Mihály, Hájer Zsigmond, Nyéki Zsolt. li m Totóeredmények OS/ 43. hét 1,1,1, X, 2,1, X, 1,1, 2,1,1,1, X