Kelet-Magyarország, 1994. augusztus (54. évfolyam, 179-205. szám)

1994-08-22 / 197. szám

1994 augusztus 22., hétfő SPORT Bagoly kétszer bólintott NB II: Három ponttal rajtoltak az alaposan megfiatalított nyíregyháziak « Nyíregyházi FC­III. kér. TVE 2-1 (I—0). Tiszavasvári----------^ út, 1,5 ezer néző, v.: Hanyecz (Hrabovszky, Majo­ros). NYFC: Kormos - Szat- ke, Drobni, Kiss Gy. - Ko­vács, Gubányi, (Lelt, Besse­nyei, Papp - Kapusztyin, Ba­goly. Edző: Buús György. III. kér.: Zay — Földvári, Temes­vári, Pálvölgyi — Kiss I., Sza­bó, Danes, György, Deszatnik - Lalusz, Balogh. Edző: Rá­kosi Gyula. Csere: Lelt helyett Szkunc (67. perc), György h. Tordai, Kiss I. h. Perger (mindkettő 74.). Gól: Bagoly (11.), Ba­goly. . (72.), Deszatnik (89.). Sárga lap: Temesvári (30.), Drobni (34.), Pálvölgyi (43.), Bessenyei (59.), Kiss Gy. (63.), Papp (83.). Á fővárosiaknál két volt fra- dista volt a legismertebb já­tékos. Közülük Deszatnik már a harmadik percben kihagyott egy nagy ziccert, majd az első fél óra végén Balogh lőtt ordí­tó helyzetben toronymagasan a kapu fölé. A közben eltelt időszakban a hazaiak játszot­Az őrizetlenül hagyott Bagoly első gólját fejeli Elek Emil felvétele tak jobban és egy szögeletet követően Bagoly fejesével vezetéshez jutottak. A fiatal és lelkes nyíregyháziak ügyesen játszottak, a könnyűlovasság (a középpálya, amely nem ép­pen robosztus focistákból áll) párszor igen látványosan kény­szerítőzött. A védelem súly­pontja Baloghra helyeződött, aki nemigen tudta érvényíseti fejelő tudományát. Az olyan gólokra, mint a milyen a második volt szokták mondani: szépségdíjas! Egy gyors hazai akció végén Ko­vács mintaszerűen kanyarítot- ta be a labdát, a jókor érkező Bagoly pedig újabb fejessel növelte az előnyt. Az eddig komotósan focizgató kerületi­ek ekkor ébredtek rá, hogy ki­kaphatnak, és elkeseredett, hosszú hajrába kezdtek. Per­sze ilyenkor már késő bánat, ez törvényszerű, miként az is: a könnyeíműsködés megbosz- szúlja magát. Egy hazai táma­dásnál ez történt, a kontrából pedig szépítettek a vendégek. Ezzel véget ért egy hosszú so­rozat, hiszen az NYFC hazai pályán utoljára novemberben kapott bajnoki gólt. A nyitány előtt úgy tűnt, hogy nehezen emészthető fa­latot kapott a fiatal nyíregyhá­zi gárda. Szerencsére a lelke­sedéssel és a helyenként kivá­ló játékkal sikerült nyárias étellé főzni a kerületi kosztot, és megszerezni a három pon­tot. Összességében jól mutat­kozott be a nyíregyházi csapat, remélhetőleg a továbbiakban is legalább ilyen kilencven percek várnak majd a hazai szurkolókra. Buús György: Nagyon örü­lök annak, hogy fiatal csapa­tom győzelemmel kezdte a bajnoki évet. Játékosaimnak szívből gratulálok. Rákosi Gyula: A minden csapatrészében harcosabb el­lenfél megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. Számunkra az a tanulság, hogy nem lehet a múltból megélni, és sokkal harcosabban kell játszani, ha eredményeket akarunk elérni. A Hatvan ellen nem megy NB II: A Tiszavasvári újból vereséget szenvedett a bajnoki nyitányon Tiszavasvári (Mé­száros László) — Mégegyszer nem fordulhat az elő, ami tavaly — hangoztatták Tiszavasváriban, a bajnoki nyitány előtt Tavaly ugyanis az idénynyitón a hatvanit megtréfálták a vasváriakat, vasárnap pedig újra együtt játszott a két csapat. Tiszavasvári Alkaloida-Hat­van 0-2 (0-0). Tiszavasvári, 2 ezer, v.: Mezei (Farkas, Nagy). Alkaloida: Varga - Riskó, Széki, Havelant, He­gedűs — Rása, Fecsku, Bohács - Erdei, Szurkos, Pitács. Edző: Kiss Miklós. Hatvan: Nagy I. - Németh, Krásnyánsz- ki, Nyikos, Varga - Szaba­dos, Schwarcz, Géthárd, Nagy G. - Lénárt, Bíró. Edző: Tóth Dénes Csere: Nagy G. helyett Orovecz (52. perc), Szurkos h. Zubanics (56.), Nyikos h. Karkusz (71.), Rása h. Sinka (80.). Gól: Szabados (1 Les­ből, 78.), Varga (88.). Sárga lap: Lénárt (54.), Schwarcz (62.), Varga (Alkaloida, 78.). Már az első támadásból gólt szerezhetett volna a hazai csa­pat, ám Pitács hibázott. Utána Erdei előtt is adódott két le­hetőség, ennek ellenére a vas­váriak játéka nem kápráztatta el a közönséget. A hatvaniak biztonságosan védekeztek, és időnként ellentámadásokat is vezettek, igaz helyzet nélkül. A második félidő is Fecs­kuék fölényét hozta, de a ven­dégek ellentámadásaiban több volt a veszély, Varga kapus kétszer is bravúrral hárított. Aztán a 78. percben Németh ugrott ki a védők közül, Varga csak buktatni tudta a 16-oson belül. A jogos büntetőr Szaba­dos értékesítette. A jobb erő­ben lévő és frissebb vendégek két perccel a vége előtt biz­tosították győzelmüket, ami­kor a hatvani Varga öt méter­ről fejelt névrokona kapujába. Az első játékrészben csak a hazaiaknak volt helyzetük, ek- kor kellett volna bebiztosítani a győzelmet. Ez azonban el­maradt, nem úgy, mint a má­sodik félidei veszélyes ven­dégtámadások, amelyek közül kettő góllal végződött. A hely­zetek alapján taljesen meg­érdemelt a vendéggyőzelem. Kiss Miklós: Ismét nagyon rosszul kezdtük a bajnokságot, mert az első félidőben ki­maradtak a helyzeteink, így a vendégek megérdemelten. nyertek. Tóth Dénes: Gratulálok játékosaimnak, hiszen jó já­tékkal nyerték a rangadót. Ez biztatást adhat a folytatáshoz. További eredmények: Sal- gótaiján-Diósgyőr 2-1 (1-0), Tiszakécske-Kazincbarcika 4-1 (3-0), Stop-MVFC-Haj- dúnánás 2-1 (1-0), Hőd­mezővásárhely-Gödöllő 3-2 (0-1), Kaba-Szarvas 1-0 (1-0). Az MTK-Balmazújvá- ros mérkőzés lapzárta után fe­jeződött be. Vasárnap nyolcán is dupláztak Megyei I. osztály: A naményiak hetet ütöttek Kemecsének egy csapásra Nyh. Hardware- Tiszalök 4-0 (2-0). Tiszavasvári út, 200 néző, v.: Fodor. Hardware: Újhelyi - Barkó- czLKiss, Minya, Virág, Főfai, Mihályfalvi, Lippai, Lengyel, Papp, Drágár. Edző: Vránszki Péter. Tiszalök: Szöllősi — Suhaji, Szakács, Kovács, Asza­lós, Marozs, Gáli, Nagy, Csat­lós, Péntek, Erős. Edző: Gáli Sándor. A hazaiak hamar el­döntötték a három pont sorsát. Gól: Drágár 2, Lippai, Főfai. Kisléta-Baktalórántháza 2-3 (1-3). Kisléta, 300 néző, v.: Varga. Kisléta: Babicz - Magyar, Arezanou, Pénzes (Részkeiő), Gyarmati, Orosz (Czifbik), Herczku, Árba, Rézműves L., Földesi, Réz­műves G.. Edző: Czirbik Ri- chárd. BLháza: Tóth - Hüse, Benkő, Geda (Tóth I.), Bar- nuez, Szőke, Kapin, Maries, Gdovin; Németh, Illés (Vir- tásj. Edző: Gajdos Gábor. Az egyenlő erők küzdelmében vé­gül a szerencsésebb csapat nyert. Gól: Orosz, Rézműves G.411etve Németh 2, Kapin. Levelek-Nyírkarász. 2-0 (0-0).- Levelek, 300 néző, v.: Varga. Levelek: Tuza - Oláh, Busák, Kapdos, Takács II., Sitku, Molnár, Tákács I. (Nagy), Forgony (Pál), Király, Burik (Borbély). Edző: Ta­kács János. Nyírkárász: Ko­vács - Kapin I., Czető, Kán­tor,, Bilovári (Kapin EL), Já­vor, Vida, Kontra, Lakatos (Matyi), Fecsku, Oláh. Edző: Jávor Pál. Ellentétes félidők, hazai siker. Gól: Molnár 2. Záhöny-NyírlugoS 3-1 (0-0). Záhony, 400 néző, v.: Bellus. Záhony: Rácz - Győ­ri, Hegedűs, Izaiszkij, Ragá- nyi, Balázsi, Onder (Cser- nyuk), Rácz U., Kubányi, Pfaifer (Kacsur), Pokol. Edző: Fülöp Sándor. Nyírlugos: Mónus - Balogh F. (Rózsa), Tóth M., Sinka Zs., Sinka L., Tóth I., Zsák Gy., Balogh L., Zsuk J., Pázurik, Sinka Cs.. Edző: Domonkos János. A ki­tűnő iramú találkozón jó ké­pességű ellenfelet győztek le a hazaiak. Gól: Pokol 2, Ku­bányi illetve Balogh L. Újfehértó-Tiszaszalka 5-1 (1—1). Újfehértó, 500 néző, v.: Tassy. Újfehértó: Garapkó - Úri Kiszely, Lácza F., Lácza J., Szűcs, Nagy, Kovács (Barna), Szalóki, Tóth, Papp (Balázs- csik). Edző: Nyisztor Sándor. Tiszaszalka: Simkd — Pető, Benedek, Suga, Bodnár, Szabó, Kozma, Migovics, Igyártó, He- cel, Ruszin. Edző: Czipf Zol­tán. Korrekt játékvezetés mel­let a szünet utáni teljesítmé­nyével megérdemlten nyertek a hazaiak. Gól: Szűcs 2, Sza­lóki 2, Kovács, illetve Hecel. Biri-Csenger 3-0 (1-0). Balkány, 400 néző, v.: La- bancz. Biri: Cziotka - Gurzó, Vacsilja, Kiss, Pokigykó, Ló­véi, Tóth, Javoriv, Szilágyi, Martinenkó, Vass. Megbízott edző: Martinenkó László. Csenger: Ács - Kasu, Juhász P., Pesti, Juhász J., Fehér, Szi­lágyi (Figu), Juhász Zs., Cson­tos (Tóth), Eszenyi, Becző. Edző: Andirkó Ottó. Az ered­mény a vendégek számára hí­zelgő. Gól: Martinenkó 2, Tóth. Nagyhdlász-Ibrány 2-1 (0-0). Nagyhalász, ezer néző, v.: Szlomoniczki. Nagyha­lász: Szabó - Borza, Kelemen, Zákány, Sánta, Tanyi, Her­man, Ballai, Oláh (Bihari), Bárdi, Urbin (Lakatos), Edző: Herman László. Ibrány: Vat­tai — Szentesi — Ignácz, Kádár (Nagy), Szász (Dobránszki), Bíró, Veres, Szilágyi, Mészá­ros (Balázsi), Mikhándi, Sze­gedi. Edző: Kegye István. Az alacsony színvonalú játékot mutató vendégek ellen a haza­iak magabiztosan nyerték a szomszédvári rangadót. Gól: Tanyi, Kelemen illetve Ig­nácz. Kiállítva: Kelemen (80.) illetve (55.)! Vásárosnamény-Kémecse 7-0 (6-0). Vásárosnamény, 600 néző, v,: Kovács. V.na- mény: Papp - Turóczy, Var­ga, ülés, Sándor, Tőrös, Ti­vadar (Smájda), Berettyán G. (Bodnár), Popovics (Balogh), Berettyán B., Szécsi. Edző: Farkas Béla. Kemecse: Borsi - Kovács, Müller, Balázs I., Kostyó, Kanyári, Bereczki (Lukács, Fedor), Balázs II., Sztojka, Makara (Szekér), Nagy. Edző: Tamás Antal. Az eredmény önmagáért beszél. Gól: Berettyán B. 2, Berettyán G., Balogh, Tivadar (1 Les­ből), Tőfös, Szécsi. Tarpá-Fehérgyármat 1-3 (1-1). Tarpa, 400 néző. v.: Mónus. Tarpa: Hegyi - Csa­pó, Pál, Kelemen (Ficze), Si­mon, Földi, Szabó Z. (Filep), Kovács, Veres, Szász (Szűcs), Szabó. Edző: Nagy Elek. F.gyarmat: Szűcs — Szűcs II., Nagy, Jávor, Magyar (Juhász), Gyüre, Kondor, Bíró (Ko­vács), Varga, Dudás (Hadadi), Kocsis. Edző: Balogh Csaba. A helyzeteit jobban kihasz­náló gyarmatiak megérdemel­ten nyertek. Gól: Veres illetve Bíró 2, Kocsis. Paprikás rangadó NB III: Jól ment idegenben Nyíregyháza (KM) - Máso­dik győzelmét-----------* szerezte meg a szombati megyei ranga­dón a Mátészalka, egyben a kallóink másodjára vesztettek, Jól ment csa­patainknak idegenben* hi­szen Kisvárda Oláh góljá­val, Sényő pedig Domo­kos, Kegye és Knoblok ta­lálataival nyert. Pontot szerzett Nyírbátor is (Sa- vu és Lőrincz volt ered­ményes), míg a Pásztor kiállítása miatt ember- hátrányban játszó raka- maziak kikaptak Ózdon. Mátészalka-Nagykálló 3-1. (2—0). Mátészalka, 600 néző, v.: Márta. Mátészal­ka: Nagy- Simák, Szender (Márián), Kocsán, Illák (Papp), Bíró, Király, Oláh, Szelihov, Kósa, Szeles. Edző: Vojtkó István. Nagykálló: Pók - Polon- kai, Balogh, Liszkai, Hor­váth, Boda, Kaszab, Boros, Szilágyi, Vágó, Ónodi. Edző: Eszenyi Dénes. Két ellentétes félidőt ho­zott a megyei rangadó, az elsőben a hazaiak játszottak fölényben, amely két gólt is eredményezett. Hiába tá­madott többet szünet után a Nagykálló, helyzetekig nem nagyon jutottak el, így csak a szépítésre futotta erejük­ből. Egy olyan mérkőzésen, amely a kiállítások miatt igen csak felpaprikázódott a játéktéren és azon kívül. Gól: Kósa (12. és 69. perc), Király (40.), illetve Szilá­gyi (81.). Kiállítva: Si­mák (64.), Oláh és Kaszab (85.) További eredmények: B. Volán-Kisvárda 0-1 (0-0), Ózd-Rakamaz 1-0 (0-0), Szerencs-Nyírbátor 2-2 (1-2), Edelény-Sényő 1-3 (0-2), Encs-Kunhe- gyes 2-0, Tiszafüred-Kar- cag 0-0, Vámospércs-Ti- szaújváros 1-0. Az NB III állása 1. Encs 2 2 - - 5-16 2. Mátészalka 2 2 - - 5-2 6 3. Sényő 2 1 1 5-3 4 4. Karcag 2 1 1 3-1 4 5. Nyírbátor 2 1 1 3-2 4 Vámospércs 2 1 1 3-2 4 7. Ózd 2 1 1 - 2-14 8. Kisvárda 2 1 - 1 1-13 9. Tiszafüred 2-2-1-12 10. Szerencs 1-1-2-21 11.. Rakamaz 2-11 1-2 1 12: Kunhegyes 2-11 1-3 1 13. Tiszaűjváros 1 - - 1 0-1 14. B. Volán 2 - - 2 1-3 ­15. Nagykálló 2 - - 2 2-6 ­Edelény 2 - 2 2-6 A megyei I. osztály állása 1. Záhony 3 3 - - 13- 2 9 2. Biri 3 3 - - 8-2 9 3. Vásárosnamény 3 2 1 - 12- 4 7 4. Újfehértó 3 2 1 - 10- 2 7 5. Hardware 3 2 - 1 10- 5 6 6. Bl.háza - 2 2 - - 8-3 6 7. Fehérgyarmat 2 2 - - 5-2 6 8. Nyírkárász 3 1 11 8-8 4 9. Nagyhalász 3 1 11 4-4 4 10. Kisléta 3 1-2 5-63 11. Tarpa 3 1-2 3-53 12. Nyírlugos 3 1 - 2 6-9 3 13. Tiszaszalka 3 1 - 2 4-7 3 14. Levelek 3 1 - 2 4-9 3 15. Csenger .... _ 3 -12 1—61 16. Kemecse 3-12 1-12 1 17. Ibrány 3 - - 3 1- 7 ­18. Tiszalök 3 - - 3 0-10 ­Matthäus marad Az EB-ig még a válogatottban Bonn (Reuter, dpa) — Bár a német labdarúgó­válogatott vára­kozáson aluli világbajnoki szereplése után a csapat- kapitány Lothar Matthäus bejelentette, hogy többé nem akar a nemzeti együt­tesben szerepelni, vasár­nap megváltoztatta korábbi véleményét. Az új válto­zat szerint továbbra is haj­landó felhúzni a címeres mezt. — Csak akkor fejeztem volna be a válogatottnál, ha Amerikából világbajnok­ként térünk haza. így vi­szont szebb búcsút akarok. A legfontosabb cél szá­momra most már az, hogy jól szerepeljünk az 1996-os angliai Európa-bajnoksá- gon. Nem vagyunk könnyű csoportban, de továbbju­tunk — mondta a Bayern München 33 éves, 117-sze- res válogatott védője Mat­thäus egyébként azután gondolta meg magát, hogy a hét végén eszmecserét folytatott Franz Becken­bauer egykori, és Berti Vogts jelenlegi szövetségi kapitánnyal. Totóeredmények x, 1,1, X, 1, X, 1, X, 1, 1, X, 1,1, X Tudósítóink voltak: Albók József, Bodnár Tibor, Erdei Árpád, Guti Béla, Kiss Pál, Krasznai Béla, Nagy András, Papp Ferenc, Reszkető László, Terbócs László, Vránszki Péter. /., ..