Kelet-Magyarország, 1994. március (54. évfolyam, 50-76. szám)

1994-03-21 / 67. szám

1994. március 21hétfő . SPORT Kelet-Magyarország f 5 Vereségek óriási különbségekkel Nyíregyházán nem búsúltak, a kisvárdaiak viszont nagyon kikaptak Nyíregyháza-Bu- dapest(KM-R. F.) — Nehéz mérkőzés várt a hét végén el­sőosztályú kézilabdacsapa­tainkra. A kisvárdai nők szombaton a Ferencváros vendégei voltak, míg a nyír­egyházi férfiak vasárnap a válogatottakkal teletűzdelt veszprémieket látták vendé­gül. Mindkét meccsen az el­lenfél volt az esélyesebb, ki is kaptak együtteseink. Am a vereségek között nagy volt a különbség. Nyíregyházi KC-Fotex- Veszprém 18-23 (10-14). Bujtosi csarnok, 1,8 ezer néző, v.: Babos, Mózer. NYKC: Boczák - Móré, Tóth 3, Kun 7/3, Jankovics, Prolics 6, Var­ga 1. Csere: Szabó (kapus), Fodor 1, Déváid. Edző: Szőke István és Bartha Dénes. Veszprém: Svajlen - Kalo- csay, Csoknyai 6/2, Sótonyi 6, Gyurka 2/1, Sibalin, Zubjuk 2. Csere: Zsigmond 4, Gulyás, Pásztor 3, Zsitnyikov. Edző: Joósz Attila. Kiállítások: 0, il­letve 4 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 4/3. Az amúgy sem teljes hazai gárdából újabb játékos került a maródiak listájára. Medve egyik lábujja a dunaújvárosi találkozón eltörött, így nem léphetett pályára, miként a be­lázasodott Tóvizi. Ráadásul Szergyuk sem tért vissza haza- látogatásából. Az első húsz perc eldöntötte a két pont sor­sát. A hazaiak túlontúl meg- illetődve kezdtek, Gyurkáék pedig kíméletlenek voltak és elhúztak 12-4-re. Innen állt talpra a nyíregyházi együttes, és már a szünetre négygólosra csökkentette a hátrányt. A második félidőben aztán kisebbfajta csodát láthatott a közönség, közte két illusztris vendég: Káló Sándor (a férfi- válogatott kapitánya) Varga István (egykori világváloga­tott). A hazaiak játéka felja­vult: kitűnően védekeztek, a támadásoknál nem hiányzott a vállalkozókedv. Ez pedig gó­lokat eredményezett. Három­szor is mindössze háromgólos volt a hátrány, igaz ettől kö­zelebb nem tudtak kerülni a veszprémiekhez. Az előjelek alapján még a legoptimistább hazai drukke­rek is kiegyeztek volna a tisz­tes vereséggel, hiszen például Komlón 14 góllal nyertek Sótonyiék. Az első húsz perc alapján úgy nézett ki, hogy itt is ez lesz. Aztán nagyot javult a hazaiak játéka, és mindent összevetve derekasan helytáll­tak a sokkal nagyobb tudású vendégekkel szemben. Igaz el­veszítették hazai veretlenségü­ket, ám nem érheti őket szem­rehányás. Az viszont már nagy talány, hogy ha a bajnok ellen így tudtak játszani, miért nem győztek a Dunaújváros, a Debrecen vagy a Pemü ellen? Szőke István: Az első tíz percben eldőlt a mérkőzés, mert játékosaim nagyon meg- illetődötten kezdtek. Az ered­ménnyel elégedett vagyok, köszönjük a közönség lelkes buzdítását. Joósz Attila: Idei legne­hezebb idegenbeli mérkőzé­sünkön vagyunk túl, gratulá­lok a hazaiak játékához. Prolics hat gólt szerzett Spectrum-FTC-Kisvárdai SE 36-9 (20-3). Népliget, FTC-csamok, 300 néző, v.: Keszi, Lövész. Kisvárda: Bír­ta — Zágonyi, Nyemahinyina 1, Hollóné, Agárdi 2, Prok 3/3, Kovács 1. Csere: Demeter (kapus), Fodor 2, Lendvai, Ig- natyenko, Szántó. Edző: Ber­zsenyi Mária. Kiállítások: 4 ill. 4 perc. Hétméteresek: 7/3 ill. 4/3. Egy DVSC-rangadóval a lábukban, egy Kulcsár Bea sé­rülés miatti hiányával a tuda­Harasztosi Pál felvétele tukban, és (többen) 38 fokos lázzal a testükben léptek pá­lyára a kisvárdai lányok a leg­jobb magyar csapatnak tartott FTC ellen. A Fradi azt játszotta, amit tud: valósággal szétfutotta gyengélkedő, bátortalanul ját­szó ellenfelét. Az utóbbi hetek bravúrjai után kissé meglepő ez a nagyarányú vereség, de reméjhetőleg a betegek fel­épülése után folytatódik a már jól megszokott kisvárdai ered­ményes sorozat. Sorokban Az önbizalom sem segített Portugáliában... ...június 3-12. között ren­dezik meg az első alkalom­mal kiírt férfi kézilabda Európa-bajnokság 12-es döntőjét. A Lisszabonban elkészített csoportbeosztás szerint Magyarország a B csoportban kapott helyet a spanyolok, svédek, dánok, portugálok és szlovének társaságában. (AFP) A 22 éves... ...orosz Alekszandr Popov szombaton tovább javította saját rövidpályás világcsú­csát a férfi 100 méteres gyorsúszásban. (DPA) Az ATP-... ...világbajnok Michael Stich nélkül landolt Graz­ban a Davis Kupa-címvédő német teniszválogatott, amely a jövő hét végi Vi­lágcsoportos nyolcaddön- tőre, Ausztria ellen készül. Stich játszani fog, de szombaton még egy kö­zönségfellépés vár rá Han­noverben. (dpa) Szombaton... ...kezdődött meg a profi or­szágúti kerékpárosok Vi­lág Kupa-sorozata. A ha­gyományos, 294 km-es Milánó-San Remo viadal 85 éves történetében 45. alkalommal avattak olasz győztest, de idén ráadásul az első négy helyen a haza­iak végeztek. (AFP) Az olimpiai... ...ezüstérmes Nancy Kerri­gan visszalépett attól az áprilisi Los Ángeles-i mű­kőre solyaverseny tői, ame­lyen profik és amatőrök egy mezőnyben szerepel­nek. (AP) Nyíregyháza (KM - M. B.) — Felcsil­lant a győzelmi remény a Tanár­képző NB I-es férfi kosarasai számára, ugyanis a mérkő­zés előtt tudták meg, hogy a Hódmezővásárhely talán két legjobb játékosa, a bedobó Borbáth és az idegenlégiós center, Kocsergin nem ját­szik. Ám a hazaiak bebizo­nyították, hogy kulcsembe­reik nélkül is képesek győz­ni. Hódmezővásárhelyi KK- Nyh. Tanárképző 98-86 (49— 39). Hódmezővásárhely, 700 néző, v.: Dr. Páli, Várhalmi. Tanárképző: Borosnyai B. 16, Kozma 7/3, Taraszov 14/3, Nyíregyháza (B. T.) — Az NYVSC férfi röplabdázói közül jó páran nosztalgiázhattak a múlt hé­ten. A csapat az edzéseit az egykori sikerek helyszínén, a városi stadion játékcsarno­kában tartotta, és bár az egykori ezüstgárda játékos­állománya alaposan kicse­rélődött, azért a két Szilágyi, Lukács, Bugyi és Zajácz sze­repeltek a kis csarnokban is, nem beszélve Járosi János edzőről, aki jópárszor diri­gálta a fiúkat ebben a te­remben. Nem véletlenül készült a csa­pat a megszokottól eltérő kör­nyezetben, hiszen a Szeged el­leni bajnoki negyeddöntő mér­kőzést a városi stadion csar­nokában játszák majd szerdán, igaz előtte — éppen ma — a Sitku 20/3, Klisura 24. Csere: Oroszvári 2, Hutás 3/3, Zom- borszky. Edző: Hegedűs Fe­renc. Áz eredmény alakulá­sa: 5. p.: 8-10, 13. p.: 25-29, 17. p.: 39-32, 21. p.: 51^14, 27. p.: 62-58, 31. p.: 78-64, 36. p.: 84-78. Jól kezdett a vendégcsapat, folyamatosan vezettek 2-4 ponttal. Különösen Kozma és Borosnyai B. jeleskedett a pontszerzésben. Tartott mind­ez a 14. percig, amikor Sitku már a harmadik támadó hibá­ját is megkapta, és ekkor a ha­zaiak villámgyorsan elhúztak hét ponttal. Szvetnyik segített ebben leginkább társainak, hisz legalább tíz pontot szer­zett a lepattanó labdák értéke­sítéséből. két csapat a Tisza-parti vá­rosban mérkőzik meg egymás­sal. A két nyert mérkőzésig tartó párharc esélyese a Szuper Ligában szereplő szegedi csapat, főként ha azt is fi­gyelembe vesszük, hogy az utóbbi mérkőzéseken nem kápráztatta el szurkolóit az NYVSC. Főként a csepeli és a Vasas elleni találkozón nyúj­tottak gyengét a fiúk, a lehet­séges okokról és a további ter­vekről a csapatkapitány Szilá­gyi Bencét kérdeztük. — Szerintem Csepelen re­ális eredmény született. Az el­vesztett játszmákon belül is 10-10-ig partiban voltunk el­lenfelünkkel, sajnos a mindent eldöntő szettben jobbak voltak a hazaiak. A Vasas elleni talál­kozót pedig érzésem szerint elsősorban fejben buktuk el. A csapatban elég sok az oiyan játékos, aki még rutintalan és A második játékrészben Sit­ku feljavult és fokozatosan kö­zelítették meg ellenfelüket a vendégek. A 15. percben már csak 6 pont volt a hazaiak előnye, de ekkor megrázták magukat a hódmezővásárhe­lyiek, és ismét elhúztak. Ez legfőképpen a tanárképzősök gyenge védekezése miatt tör­tént, akik támadásban is fele­lőtlenül, és előkészítetlenül szórták el a labdákat. Ezek után a hazaiak sikeréhez nem férhetett kétség. Hegedűs Ferenc: Nem tud­tuk kihasználni magassági fö­lényünket, és gyakorlatilag az első félidőben elveszítettük a mérkőzést. A második játék­részben már csak futottunk az eredmény után. pszichésen sem igazán felké­szült. Ráadásul a találkozó előtt Járosi mester egy kijelen­tésével tovább fokozta a fe­szültséget. Én nagyrészt ennek a számlájára írom, hogy na­gyon gyengén játszottunk. lül Mit vár a Szeged elleni találkozóktól, és mennyire dobja fel a csapatot az a tény, hogy újra a sikerteremben ját­szanak majd? — Erre azt tudom mondani, hogy a bujtosi csarnokban is értünk el sikereket, hiszen ott nyertük meg a kupát és ott sze­reztünk bajnoki bronzérmet is. így ennek a kényszerű terem­cserének ilyen szempontból szerintem semmilyen jelentő­sége nincs. Azt mondanom sem kell, hogy nem mi va­gyunk a párharc esélyesei, de azt várom a csapattól, hogy jól játsszon, és akkor talán min­den lehetséges. Lelkiekben még éretlenek Az esélyesebb Szeged otthonában kezdik a rájátszást Tarolt a Sényő Megyei I. osztály: papírformák Kemecse-Sényő 0-4 (0-3). Ke­mecse, 500 néző, v.: Szmolinszki. Kemecse: Borsi — Pinke, Kolozsi (Sipos), Dávida, Fedor (Jakab), Szántó, Moldván, Pethő, Kosztyó, Kanyári, Mester. Edző: Kondor Lajos. Sényő: Mu- dri — Mészáros (Pataki), Szikszai, Torda, Zsiga, Szobonya (Ványi), Mónus, Balogh, Valerij, Rubóezki (Knoblok). Edző: Szobo­nya József. Megérdemelten nyert a listavezető. Gól: Valerij (2), Knoblok, Mó­nus. Ibrány-Záhony 1-1 (0-1). Ibrány, 300 néző, v.: Mónus. Ibrány: Vattai — Nagy, Ignácz, Hermán, An- dirko (Mészáros), Bíró, Korpái (Dobránszki), Szász, Kató, Mikhárdi, Szentesi. Edző: Kegye István. Zá­hony: Rácz — Dudás, He­gedűs, Izáiszki, Kacur, Ba­lázsi, Andropov, Rácz II., Csemyu (Győri), Márton, Pokol (Andel). Edző: Fü- löp Sándor. Közepes szín­vonalú mérkőzésen igazsá­gos döntetlen született. Gól: Andropov illetve Mik­hárdi. Vásárpsnamény-Kislé- ta 3-0 (3-0). Vásárosna- mény, 200 néző, v.: Zaho- rán. Vásárosnamény: Sán­ta — Túróczy, Varga, Kos- kovics, Sándor, Berettyán, Tivadar, Farkas, Szécsi, Törös, Roman. Edző: Far­kas Béla. Kisléta: Babitz — Magyar, Arezanou, Pén­zes Gyarmati, Bihari, Herczku, (Rézműves II.), Szabin, Rézműves I., Föl- desi, Nagy. Edző: Herczku János. A végeredmény a vendégekre nézve hízel­gő. Gól: Roman (2), Tiva­dar. Csenger-Nagyhalász 3-0 (2-0). Csenger, 300 né­ző, v.: Hajdó. Csenger: Ács — Juhász P., Kasu, Szilágyi M., Juhász J., Er­dős (Csontos), Szilágyi T., Osváth, Fehér, Vaszusz (Eszenyi), Becző (Szilágyi Zs.). Edző: Moldvai János. Nagyhalász: Kormány (Hajdú) — Borza, Herman, Sziráki, Sánta, Földi (Laka­tos), Budaházi, Müller, Ta- nyi, Bárdi, Urbin. Edző: Nagy Béla. Jó iramú mér­A bajnokság állása: 1. Sényő 17 2. Fehérgyarmat 17 3. Baktalórántháza 17 4. Újfehértó 17 5. Csenger 17 6. Záhony 17 7. Vásárosnamény 17 8. Nyírkárász 17 9. Kisléta 17 10. Nagyhalász 17 11. Nyh.Hardware 17 12.Ibrány 17 13. Tarpa 17 14. Tiszalök 17 15. Kemecse 17 16. Levelek 17 kőzésen megérdemelt hazai siker. Gól: Szilágyi T. (2), Erdős. Baktalórántháza-Leve- lek 2-0 (0-0). Baktalóránt­háza, 600 néző, v.: Lőrincz. Baktalórántháza: Tóth A. — Tóth I., Benkő, Bamucz, Geda, Kiss (Filep), Illés (Szőke J.), Maries, Gdovin, Sós, Virtás A. (Juhász). Edző: Gajdos Gábor. Le­velek; Tuza — Svelta, Tö­rő, Kapdos, Király, Takács 11., Molnár, Forgony, Oláh, Burik (Virtás M.), Sitku. Edző: Takács János. Meg­érdemelt hazai győzelem. Gól: Maries (2). Ny. Hardware-Nyírka- rász 3-1 (2-0). Nyíregy­háza, 200 néző, v.: Márta. Nyíregyháza: Újhelyi — Kiss, Pohár, Minya, Barkó- czi, Lakatos (Botrágyi), Mihályfalvi, Lővei, Tardi (Tóth), Papp, Hajzer (Hor­váth). Edző: Vránszki Pé­ter. Nyírkárász: Tóth — Török, Rácz, Kántor, Tóth 11., Czető, Badar, Kontra, György, Fecsku, Sánta. Edző: Badar Zoltán. Igaz­ságos hazai győzelem. Gól: Hajzer, Kiss (11-esből), Horváth, illetve Fecsku. Tarpa-Tiszalök 4-1 (2-0). Tarpa, 200 néző, v.: Varga. Tarpa: Varga — Ficze, Bodnár, Holp, Si­mon, Szabó, Csekő (Var­ga), Pál, Földi (Nagy), Szűcs (Katona), Dub. Edző: Varga Zoltán. Tisza­lök: Szőllősi — Balogh (Kerekes Cs.), Bóz, Nagy, Losonczi, Kovács, Csatlós (Kerekes O.), Aszalós, He­gedűs, Péntek, Febrer. Edző: Aranyi László. Jó iramú mérkőzésen megér­demelt hazai siker. Gól: Dub (2), Ficze, Pál illetve Aszalós. Újfehértó-Fehérgyar- mat 0-0. Újfehértó, 300 néző, v.: Bodnár. Újfe­hértó: Galapko — Úrr, Ki- szely, Lácza, Polonkai, Ko­vács, Hagai, Hajdú (Balázs- csik), Papp, Spisák, Ötvös. Edző: Szilágyi István. Fe­hérgyarmat: Szűcs — Úr, Nagy, Gyüre, Piros, Köves­ligeti, Kondor, Bodnár, Ha- dadi), Varga, Szpodnyi (Gubacsi), Domokos. Edző: Tapasztó Ferenc. Az el­vesztett pont azé a vezető­ségé, amelyik nincs. 14 2 1 28-12 30 12 2 3 34-15 26 12 1 4 47-24 25 11 3 3 31-13 25 9 5 3 41-20 23 935 26-21 21 82 7 36-17 18 8 2 7 35-39 18 5 4 8 31-37 14 4 6 7 23-30 14 458 18-41 13 4 3 10 17-31 11 4 2 11 15-34 10 4 1 12 25-41 9 3 3 11 14-34 9 2 2 13 21-54 6 Andretti diadala Surfers Paradise (Reuter) — A tengerentúli IndyCar gyorsasági autóversenyzés szezonnyitó futamát vasár­nap tartották az ausztráliai Surfers Paradise-ban. A volt Forma-1-es verseny­zőkkel teletűzdelt mezőny igen nehéz körülmények közepette teljesítette az elő­írt távot. A tavalyi IndyCar-baj- nok, a brit Nigel Mansell igencsak gyenge teljesít­ményt nyújtott. A 27 autót felvonultató mezőnyben csak a kilencedik helyre tu­dott beérni, miután kétszer is kicsúszott a pályáról. Az izgalmas versenyben végül az amerikai Michael And­retti diadalmaskodott.