Kelet-Magyarország, 1993. szeptember (53. évfolyam, 203-228. szám)

1993-09-06 / 207. szám

16 Kelet-Magyarország SPORT 1993. szeptember 6., hétfő Gázolt a Békéscsaba NB I: Egyre mélyebb kátyúban a Vasas m Nyíregyháza A) (KM) — Ismét a meglepetések ——— fordulója volt szombaton a labdarúgó NB I-ben. A televízió által is közvetített Újpest-Kispest találkozó esélyese ugyan a vendégcsapat volt, ám mégis szorosabb eredményt, és na­gyobb ellenállást várhattunk a jól startoló liláktól. A Bé­késcsaba valósággal átgázolt a BVSC-n, s mindezt a vas­utasok otthonában. A Vác is­mét bebizonyította, hogy re­mek együttes, hisz a Pécsnek kétgólos előny sem volt elég a győzelemhez. Mészöly ide, Mészöly oda, a Vasas­nak továbbra is csak egy ár­va pontja van, hisz a Fradi Gregor mesterhármasával állva hagyta a piros-kék gár­dát úgy, hogy Claude góljá­val ők vezettek. A Rába folytatta otthoni veretlenségi sorozatát, az MTK pedig a továbbra is kómában fekvő Zsiborás nélkül, de az őt ki­válóan helyettesítő Piel ka­pussal is csak egy pontra volt képes. A Videoton a ne­gyedik fordulóban volt ké­pes első kétpontos meccsét lejátszani az újonc Sopron­nal szemben. A Debrecen ország-világ csodájára to­vábbra is menetel. A Fradi­val együtt mindeddig e két csapat száz százalékos. Eredmények: Újpest-Kispest 2-4 (0-3), BVSC-Békéscsaba 0-4 (0-1), PMSC-Vác 2-2 (2-0), FTC-Vasas 5-1 (3-1), Rába ETO-Siófok 3- 1 (1-1), Csepel-MTK 1-1 (0-0), DVSC-Haladás 1-0 (0-0), Videoton-Sopron 4- 1 (1-1). Az NB I állása: 1. FTC 4 4 - - 13-3 8 2. Debrecen 4 4-- 7-38 3. Csepel 4 3 1 - 8-2 7 4. Kispest-H.4 3-1 11-5 6 5. Vác 4 2 2* 6-4 6 6. Békéscsaba4 211 8-4 5 7. Rába ETO 4 211 7-5 5 8. Újpest 4 2 -2 5-6 4 9. Videoton 4 112 7-6 3 10. Siófok 4 1- 3 4-6 2 11. Haladás 4 1-3 3-6 2 12. Sopron 4 1-3 4-8 2 13. MTK 4 -22 3-7 2 14. PMSC 4 -22 4-9 2 15. Vasas 4-13 2-91 16. BVSC 4-13 3-12 1 Kisvárda nyerte a rangadót NB ül: Nagykálló megsemmisült Ózdon a Nyíregyháza (KM) — Raka­Y maz-Bors. Ép. Volán 1-0 (1-0). Rakamaz, 400 néző, v.: Soós. Rakamaz: Cziotka — Gyöngyösi, Szondi, Cso­rna, Karóczkai, Kegye, Hi- degh, Juhász, Kiss, Adámsz- ki (Szilágyi), Szekrényes (Pásztor). Edző: Veigli Gé­za. 35. perc: A Hidegh- Karóczkai-Ádámszki há­romszögelés után az utóbbi közelről gurított a hálóba, 1-0. Kiállítva: Báli az 57. percben. Változatos, jó iramú mér­kőzésen végig a hazaiak irá­nyítottak, akár nagyobb kü­lönbséggel is nyerhettek vol­na. Jók: Gyöngyösi, Ka­róczkai, Kegye, Kiss. Kisvárda-Tiszafüred 3-0 (1-0). Kisvárda, 1000 néző, v.: Szemán. Kisvárda: Szőr — Czap, Takács, Lip- ták (Bárdi), Oláh (Ruszin), Hegyes, Dudás (Szomba- thy), Seres, Kosa, Lelt, Bé­res. Edző: Komáromi György. 13. perc: Béres begurítá- sát Oláh rúgta a hálóba, 1-0. 65. perc: Lelt elegánsan Oláh elé tette a labdát, aki a hálóba lőtt, 2-0. 72. perc: Lelt ismét jól in­dított, melyből Béres helye­zett a hálóba, 3-0. Óriási iramú mérkőzést hozott a rangadó. Mindkét csapat nagy elánnal vetette magát a küzdelembe. A ha­zaiak a gólokon kívül több biztos gólhelyzetet is ki­hagytak. Győzelmük azon­ban teljesen megérdemelt. Jók: Oláh, Hegyes, Dudás, Kósa. Hajdúszoboszló-Nyírbá­tor 1-1 (0-0). Hajdúszo­boszló, 500 néző, v.: Buko- vics. Gyenge színvonalú já­tékot hozó találkozón meg­érdemelt a pontosztozkodás. Gól: Szondi a 60., illetve Szegedi a 70. percben. Jók: Szegedi, Lukács, Lipők. Tiszaújváros-Mátészal- ka 2-1 (1-1). Tiszaújváros, 600 néző, v.: Jancsó. A jobb képességű vendégekkel szemben a nagy akarással futballozó hazaiak megérde­melten nyertek. Gól: Járai a 31., Gonda a 83., illetve Sze- lihov a 36. percben. Kiállít­va: Járai illetve Oláh a 87. percben. Jók: Nagy, Szeles, Gumerov. Ózd-Nagykálló 4-0 (1-0). Ózd, 1500 néző, v.: Vitányi. Egy szezonra való gólhelyzetet dolgozott ki a hazai csapat, így akár na­gyobb különbséggel is nyer­hetett volna. Gól: Agócs a 29., Farkas a 46., Herczeg (11-esből) az 55., Kanyok a 68. percben. Jók: a nagykál- lóiakból senki. További eredmények: Szerencs-Derecske 7-2 (5-0), Edelény-Püspökla- dány 2-1 (0-0), Miskolci VSC-Nagycsécs 0-1 (0-1). A bajnokság állása: 1. Szerencs 4 3 1 - 11-4 7 2. Kisvárda 4 3-1 14-2 6 3. Ózd 4 2 2 - 6-0 6 4. Tiszafüred 4 2 11 9-5 5 5. Nagycsécs 4 2 11 5-4 5 6. Edelény 4 2 11 3-2 5 7. Mátészalka 4 121 4-2 4 8. Olefin 4 2 -2 6-5 4 9. Nagykálló 4 121 4-7 4 Rakamaz 4 2 -2 4-7 4 11. Bors. Ép. 4 112 5-5 3 12. P.adány 4 112 5-6 3 13. Nyírbátor 4 112 2-3 3 14. Miskolc 4 112 3-8 3 15. H.szoboszló4 - 22 3-9 2 16. Derecske 4 - - 4 3-19 0 Egerben nem mi vitézkedtünk NB II: Az utolsó negyedóra döntötte el a két pont sorsát • Nyíregyháza Tpk (Molnár Zsolt)'— Y Bíztató előjelek­" * __ kel várta az Eger elleni összecsapást a Nyír­egyházi FC labdarúgó csa­pata. Az utóbbi fordulókban jól ment a Burcsa-legénység- nek, s a múlt heti 3-0-ás győ­zelem is azt sejtette, nyerni megy a Heves megyei csapat­hoz a „Szpari”. Sajnos, az érzések időnként csalnak, mint ahogy az eredmény is óriási csalódás lett. Kikapott a Nyíregyháza! Eger SE-Nyíregyházi FC 3-2 (1-1). Eger, 1500 néző, v.: Vágner (Győr, Szabó)., Eger: Lukács — Éles, Csendes, Bocsi, Lengyel — Vojtekovszki, Búd, Baranyi, Huszár — Berecz, Nagy. Edző: Kiss Tibor. Nyíregyháza: Bíró — Csó­ka, Drobni, Molnár — Ker­tész, Kovácj, Bagoly, Major, (Érdéi — (Csehi, Szvisztun. Edző: Burcsa Győző. Csere: Erdei helyett Vajda az 55., Huszár h. Béres a 61., Csehi h. Göncz a 73., Nagy h. Fehér a 80. percben. Sárgalap: Bocsi az 56., Ma­jor a 63 percben. Nem várt góllal hamar veze­tést szerzett a hazai csapat. A 12. percben a lest reklamáló vendégvédők közül Berecz lé­pett ki, s néhány lépés után a jobb felső sarokba lőtt, 1-0. Nem sokáig váratott magára a nyíregyháziak válasza. A 29 percben Major jobb ©Idái be­adása után Bagoly néhány lé­pésről fejelt a jobb alsó sarok­ba, 1-1. Ezután kiegyenlítetté vált a küzdelem, mindkét csa­patnál adódtak kecsegtető helyzetek. A második félidőben többet támadott a Nyíregyháza, de fölényét nem tudta gólra vál­tani. Az egriek előtt is volt le­hetőség a gólszerzésre, de Bí­ró bravúrja megmentette a vendégek hálóját. Már úgy tűnt, a csapatok kiegyeznek a döntetlenben, mikor a 76. perctől felgyorsultak az ese­mények. Ekkor a kiugró Na­gyot buktatták a 16-oson belül a nyírségi védők, a megítélt büntetőt Vojtekovszki a jobb alsó sarokba lőtte, 2-1. A 82. percben növelhette volna elő­nyét a hazai gárda: a csereként beállt Fehér már csak Bíróval állt szemben, de nagy helyzet­ben elesett. Nem sokkal később mégis a hármas szám jelent meg az eg­riek neve mellett az eredmény- jelző táblán. Góllövőnek azon­ban Molnár került be a jegy­zőkönyvbe, aki a 87. percben Vojtekovszki szabadrúgása után olyan szerencsétlenül ért a labdába, hogy az csapattár­sának, Bírónak a kapujába té­vedt, 3-1. A 89. percben még egy utolsó próbálkozását siker koronázta a nyírségieknek: egy lepattanó labda után Szvisztun két lépésről az üres kapuba lőtt, 3-2. Nagy iramban kezdtek a csapatok, s nem csak a me­zőnyben jeleskedtek, jó né­hány gólhelyzetet is teremtet­tek. A vendégek szerencséjére Bíró kapus jó formában vé­dett, ám Berecz lövésével szemben ő is tehetetlen ma­radt. A gólt követően rákapcsolt a Nyíregyháza, sorra vezették támadásaikat, s egy védelmi hibát követően egyenlítettek. A második játékrészben ott folytatták a csapatok, ahol az elsőben abbahagyták. Válto­zatos, jó mérkőzést láthatott a közönség. A hajrában a haza­iak összpontosítottak jobban, s megérdemelten győzték le a tavaly még elsőosztályú ellen­felüket. Kiss Tibor: — Nagyon jó csapatot győztünk le, időnként sziporkázó játékkal. Burcsa Győző: — Megér­demelten nyert az Eger. Értékes két pont a Kerülettől NB II: Bátrabb támadójátékkal nyerhetett volna a Tiszavasvári % Budapest (Mészá- ros László) — Nem mindennapi ——— rangadóra ké­szült a Tiszavasvári Alkaloi­da gárdája. Ahhoz a Hl. Ke­rülethez látogatott a fővá­rosba, amely volt NB I-es nagy nevekkel teletűzdelve repülőrajtot vett a másod- osztályú bajnokságban. Kiss Miklós, a vasváriak edzője egy pontot várt el csapatától. Kívánsága teljesült. Hl. Kér. TVE-Tiszavasvá- ri 0-0. Hévízi út, 1000 néző, v.: Arany (Horváth O., Hana- csek). HI. Kér. TVE: Zay — Földvári, Kajdy, Metzger, Si- kesdi, Varga, Kiss, Perger, Jankov, Szeibert, Dzurják. Edző: Rákosi Gyula. Alkaloida: Kahiányi — Sinka, Széki (Szabó a 89. percben), Havelant, Riskó, Rása (Szurkos a 85. percben), Fecsku, Zubanics, Korilco, Pi- tács, Szkunc. Edző: Kiss Mik­lós. Sárgalap: Szeibert a 31., Sinka a 75., Zubanics a 85. percben. Meglepetésre a vasváriak léptek fel támadólag. Havelant Dzurjákot, Széki pedig Szei- bertet kísérte árnyékként. A 11. percben Székit lökték el a tizenegyes ponton, igencsak gyanús eset volt. Két perc múlva viszont Varga fejelt mellé kecsegtető helyzetben. Egyre jobban feljött a Kerület. Szeibert a 25. percben rúgta az első szabadrúgást, kitűnően, de Kahiányi ezt védte. A 30. percben talán a mér­kőzés legnagyobb helyzetét Pitács hagyta ki, aki egyedül kiugrott a jobbösszekötő he­lyén, de lövését Zay kapus nagy bravúrral védte. Változa­tos, kitűnő iramú volt a mér­kőzés, a hazaiaknál a volt NB I-es sztárok gyengén és idege­sen játszottak. A 40. percben Szkunc ígéretes lövésébe ve­tődtek bele a hazai védők. A 43. percben Kahiányi védett bravúrosan. A második félidőben is foly­tatódott a nagy iramú, ki­egyenlített játék, melyben Ka­hiányi két ízben is kitűnően védett. A vasváriak főleg a kontratámadásokra építettek, és ezt remekül csinálták. A 65. percben Zubanics ügyetlenke­dett el nagy helyzetet az ellen­fél ötösénél. Két perc múlva a hazaiak kapusa röviden szaba­dított fel, Korilcohoz került a labda, aki hajszállal az üres kapu mellé emelte a labdát. A hátralévő percekben erősen tá­madott a Kerület, főleg Szei­bert szögletei okoztak ve- szélyt. A kitűnő erőkből álló fővá­rosi együttes nem bírt az igen jól szervezett és jól védekező vendégekkel, akik a mérkőzést megtekintő szakemberek elis­merését is kivívták. A látottak alapján teljesen megérdemel­ten jutottak az értékes egy ponthoz. Rákosi Gyula: — Küzdel­mes, harcos mérkőzés volt. A kitűnően védekező, kontrákra építő vendégek ellen sikerült egy pontot megszereznünk, ennek nagyon örülök, viszont a kihagyott gólhelyzetek miatt bosszankodom. Kiss Miklós: — Gratulálok minden játékosomnak a hoz­záálláshoz és az idegenben ki­harcolt döntetlenhez. Bátrabb támadójátékkal a mai napon győzelmi esélyünk is lett vol­na. További eredmények: Kis- kőrös-Diósgyőr 2:2 (2:0), Gö- döllő-Tiszakécske 1:2 (0:0), Kazincbarcika-Hatvan 1:1 (1:0), Kaba-Balmazúj város 1-0 (0-0), Hajdúnánás— Rákospalota 3-1 (1-0), Szarvas-Szeged 1-0 (0-0). l.III. kér. TVE 4 3 1 - 10-2 7 2. Diósgyőr 4 3 1 12-5 7 3. Tiszavasvári 4 2 11 6-4 5 4. Tiszakécske 4 2 11 6-5 5 5. Eger 4 2 11 8-8 5 6. Szarvas 4 2 11 5-5 5 7. Hatvan 4 2 11 6-7 5 8. Nyíregyháza 4 2 - 2 8-4 4 9. Kazincbarcika 4 12 1 7-5 4 10. Kaba 4 2 - 2 5-6 4 11. Kiskőrös 4 12 1 6-8 4 12. Hajdúnánás 4 112 7-8 3 13. REAC 4 112 3-7 3 14. Gödöllő 4 1-3 4-6 2 15. Balmazújváros 4-13 4-7 1 16. Szeged 4 - - 4 1-11 0 Gregor a keretben Budapest (MTI) — A szombati bajnoki forduló után a Hotel Stadionban randevúzott a szerdai, Oroszország elleni vb-se- lejtezőre készülő magyar labdarúgó keret. Amint Fü- löp Ferenc, a válogatott technikai vezetője arról be­számolt, Verebes József szövetségi kapitány a már korábban kijelölt 18 játékos mellé meghívta a ferencvá­rosi Gregor Józsefet is, aki három góllal vette ki részét a Vasas elleni gólzáporos győzelemből. A keret valamennyi tagja egyébként megjelent a ta­lálkozón, komolyabb sérült nincsen. Vasárnap délelőtt úszás és gyúrás szerepelt a programban, délután pedig a BKV Előre pályáján edzettek a labdarúgók. Hét­főn este a csapat a szerdai találkozó helyszínén és idő­pontjában, az Üllői úton, 19 órakor tartja foglalkozását. Még mindig kómában Budapest (MTI) — A Szobi utcai Mentőkórház intenzív osztályának tájé­koztatása szerint vasárnap estig semmilyen változás nem történt a napok óta kó­mában fekvő Zsiborás Gá­bor állapotában. A labdarú­gó válogatott és az MTK kapusa továbbra is életve­szélyben van. Nincs döntés Párizs (AP, Reuter) — Továbbra sincs döntés a Olympique Marseille lab­darúgó csapatának veszte­getési ügyében. A Francia Labdarúgó Liga szombaton egész napos meghallgatás után sem tudott döntést hozni, mert még mindig nem áll rendelkezésükre elegendő bizonyíték a vég­ső verdikthez. TOTO 36. hét 1, l,x„ Ex, 2, x, x, x, U,l,x, X. Tudósítóink voltak: Fábián László, Islai Sán­dor, Kaposvári Ferenc, Ko- lodzey Tamás, Kuliár Fe­renc, Losonczi Imre, Nagy László, Papp Sándor, Pro- kai János, Radványi Fe­renc, Szabó Gabriella, Ter- bócs László, Ügyeletes munkatársa­ink: G. Dézsi Mária és Nyé­ki Zsolt. M Kelet Magyarország SZABOLCS-SZATMAR-BEREG független napilapja Főszerkesztő: dr. Angyal Sándor. Főszerkesztő-helyettes: Marik Sándor. Szerkesztők: Ésik Sándor, Páll Géza, Sipos Béla. ♦ Kiadja a Kelet-Magyarország Lapkiadó Kft. Felelős kiadók: Thomas Koch és Ésik Sándor. Ügyvezető igazgató: dr. Kárpáti Imre. Igazgatóhelyettes: Marinkás Kálmánné. ♦ Kiadó és Szerkesztőség: Nyíregyháza, Zrínyi Ilona u. 3-5.4401. Postafiókszámok: lapkiadó 25; szerkesztőség 47. Telefon: (42) 311-277. Telex: 73-344. Telefax: 315-124. Sportrovat (éjszakai üzenetrögzítő): 310-329. Hirdetés: 310-150. Budapesti szerkesztőség: Inform Stúdió Budapest (ISB), 1054 Budapest V., Báthory u. 7. Ili. em. 8. Telefon: 111-4475. Szerkesztőségvezető: Dombrovszky Adám. Hírügynökségek: MTI/AP. ♦ Készült a Kelet-Magyarország fényszedő rendszerén. Vezető tördelő: Csonka Zsolt ♦ Nyomtatás: Inform Stúdió Kft., Debrecen, Balmazújvárosi út 11., telefon: 52/313-101. Felelős vezető: Szabó Tamás ügyvezető igazgató. ♦ Terjeszti a Debreceni Postaigazgatóság, 4046 Debrecen, Bethlen u. 1. Telefon: (06-52) 312-111. Igazgató: dr. Kovács József. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivatalokban, hírlapüzletekben, hírlap­kézbesítőknél és a Hírlap-előfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/a közvetlenül, postautalványon vagy átutalással a Postabank Rt. 219-98636021.02799 pénzforgal­mi jelzőszámra. ♦ Előfizetési díj egy hónapra 315 forint, negyedévre 945 forint, fél évre 1800 forint, egy évre 3408 forint. (Az árak az áfát is tartalmazzák.) Az áruspéldányok ára mindennap egysége­sen 15,40 forint. A terjesztéssel kapcsolatos észrevételeket és javaslatokat a Postaigazgatóság és a postahivatalok intézik. Meg nem rendelt kéziratokat nem őrzünk meg és nem küldünk vissza. INDEXSZÁM: 25059 HU ISSN 0133-2058. A bajnokság állása: x jlZZ [2