Kelet-Magyarország, 1993. április (53. évfolyam, 76-100. szám)

1993-04-19 / 90. szám

SPORT Kelet-Magyarorszag 15 Vesztett helyzetből nyertek a mieink Szilágyi Bence nagyszerű játékkal mutatkozott be a magyar címeres mezben •»- Nyíregyháza (KM -t&— — H. Zs.) — A u férfi röplabda ^1 Európa-bajnok- ságra készülő magyar válo­gatott előkészületi mérkő­zéseket játszott megyénk­ben. Az első találkozóra Vásárosnaményban került sor. Magyarország-Ukrajna 3-2 (-4, -10, 11, 7, 14) Vásárosnamény, 200 néző, v.: ifj. Kiss, Hóbór. Magyaror­szág: Mészáros, Glózik, To­rn an ó«zy, Sárik, Kántor, Pász­tor. Csere: Kardos, Szilágyi, Vámos, Schildkraut. Edző: Németh Lajos. Ukrajna: Bucsnij, Korovenszki, Mu- csenko, Kravcsuk, Csemeka, Hatin. Csere: Kolomajec, Zahorenko, Pilipenko, Nes- csenkin. Edző: Ánatolij Pros- kurovski. Az első két játszmában az ukránok óriási fölényben ját­szottak (2-7), jó mezőnymun­kájuk mellett leütéseiknek sem találták ellenszerét a ma­gyarok. A harmadik játszmá­ban több helyen cserélt Pros­kurovski edző, és ezzel meg­törte a vendégek lendületét. Az ellenfél hibáiból szerezte pontjait a magyar válogatott, majd fokról fokra javult játé­ka, jól helyezett leütésekkel és ejtésekkel megnyerte a harma­dik játszmát. A negyedik já­tékrészben folytatódott a ma­gyar fölény (1Q-4), és ezzel felzárkózott válogatottunk. A rövidítésben kiegyenlítetté vált a játék, végül a közel két órás, küzdelmes mérkőzésen megérdemelten nyert a ma­gyar válogatott. Németh Lajos: Kedvezőtle­nül kezdődött számunkra a ta­lálkozó. Ám levetkőztük kis­hitűségünket, és technikailag ellenfelünk fölé kerekedtünk, ezzel sikerült megszereznünk a győzelmet. Anatolij Proskurovski: Nem nyilatkozom. A második találkozóra a bujtosi csarnokban került sor vasárnap délelőtt. A vásárosnaményi mérkőzésen a jól játszó Kántor próbát elütni a kéttagú ukrán sánc mellett Harasztosi Pál felvételei Magyarország-Ukrajna 3-2 (-12,11,-7,11,11) Nyíregyháza, Bujtosi csar­nok, 100 néző, V.: ifj. Kiss, Hóbór. Magyarország: Pász­tor, Schildkront, Glózik, To- manóczi, Karmos. Kántor. Csere: Szilágyi, Mészáros, Vámos, Hulmon. Edző: Né­meth Lajos. Ukrajna: Bucs­nij, Zahorenko, Mucsenkó, Korovenszki, Csemeka, Ha­tin. Csere: Pilipenkó, Krav­csuk, Kolomajec. Edző: Ana­tolij Proskurovski. Az első játszmában megis­métlődött az előző napi vásá­rosnaményi kezdés. Az ukrá­nok jó mezőnymunkájuk, és hatalmas leütéseik révén fö­lényben játszottak (1-11), a magyarok nem találták az el­lenszert. Csereként beállt a nyíregyházi Szilágyi Bence aki felnőtt a feladathoz, a magyar válogatott egyik legjobb em­bere lett. Az ukránok bosszan­tó hibákat vétettek, többször hálóba nyitottak, és egymást zavarták. Ezt a pillanatnyi rö­vidzárlatot kihasználták a ma­gyarok (12-14), de a játszmát az ukránok nem engedték ki a kezükből. Kiegyenlített játé­kot láthatott a második szett­ben a gyér számú közönség (9-9), ám a magyaroknak si­került jobban összpontosítani­uk. A harmadik szett az ukrán Hatin bomba leütésével kez­dődött, majd társai kitűnő me­zőnymunkájának köszönhető­en nyerték ezt a játékrészt. A negyedik szettben Szilágyi Bence jó nyitás-fogadásainak és leütéseinek tapsolt a hazai közönség. A rövidítésben fel­gyorsult a játék, fej-fej mellett szerezték pontjaikat a csapa­tok (7-7), majd az ukránok két rossz nyitása után elhúztak a magyarok, és megnyerték a ta­lálkozót. Németh Lajos: Nagyon jó célul szolgált ez a mérkőzés az Európa-bajnokságra való fel­készülésükhöz. Külön öröm, hogy mindez győzelemmel párosult. A jó játékkal még adósak maradtunk, de a játé­kosok hozzáállásával elége­dett vagyok, hisz vesztes állás­ból tudtunk fordítani. Kelle­mesen csalódtam Szilágyi Bencében. Sajnos a váloga­tottban még nem számíthatok Szenvedett a Tanárképző Budafokon sokkal jobb teljesítmény kell a győzelemhez 4 Nyíregyháza (KM -G. D. M.) A nézőszámból is —_!— kitűnt, hogy a Tanárképző NB I-es férfi kosarasainak újabb páros- patája már nem bír valódi zgalmakkal. A bajnokság ítolsó, két győzelemig tartó lárharca a főiskolások és a íudafok között mindössze a tl-22. helyek eldöntését szól­alja. Az előkelőbbet a zombati mérkőzés után az Clek-Sallai csapatnak van sélye megszerezni. Nyh. Tanárképző-Opel vápolnási Budafok 99-82 48-41). Városi Stadion, 200 éző. v.: Simó, Kékesi. Ta- árképző: Fejes 19, Taraszov 0, Skurin 12, Sitku 18, Bar­ik 21/6. Csere: Cservék 7/3, zemerszki 2. Edző: Elek Ta­tás és Sallai József. Az ered- ténv alakulása: 2. perc: 0-8, .p.: 18-14,15. p.: 35-30,19. .42-39,25. p.: 50-51, 30. p.: 3-63, 34. p.: 80-69, 37. p.: 8-78. Háromhetes szünet után lé- 3tt ismét pályára a Tanárkép- 5, és ez a kezdésen meg is lát- 'ott. A rutinos játékosok is ipkodtak, kihagyták a száz :ázalékosnak tűnő helyzete­Bartók jó játéka és pont­erőssége kellett a győze­lemhez két, amire a vendégek Tóth ré­vén leginkább háromponto­sokkal válaszoltak. Csak las­san tért magához a hazai gár­da, és, ha erőlködve is, de át­vette a vezetést. A budafokiak okosan, szervezetten játszot­tak, s többnyire begyakorolt figuráikból szerezték pontjai­kat, amelyeket kevés kivétellel a főiskolások mindig „meget­tek”. Ennek az lett az eredmé­nye, hogy a Bartók vezérelte hazai csapat nem tudott igazán elhúzni, a vendégek pedig többször is csak két pontra voltak az egyenlítéstől, ám a fordításhoz szükséges dobáso­kat rendre elhibázták. Az első félidő végén meg­szerzett soványka előnyt a má­sodik játékrész elején pillana­tok alatt eladták Skurinék, s Csei-vék sem a pontjai számát növelte, hanem a faultokat gyűjtögette. Nem bírt ugyanis a vendégek legjobbjával, Tóthtal, aki már 8 m-ről szórta a triplákat. Hullámzó volt a játék, időnként megugrott a hazai együttes, de a nagysze­rűen küzdő Pest megyeiek nem hagyták magukat, min­dent elkövettek a felzárkózá­sért. Ez azonban az utolsó per­cekben már nem sikerült, ugyanis Banna kipontozódá­sával karmesterét is elveszítet­te a vendég csapat. A finis már nem jelentett gondot a Ta­nárképzőnek, s a végig szoros találkozót végeredményben jelentős különbséggel zárta. Elek Tamás: — Meglát­szott a három hét mérkőzés nélküli időszak a csapaton, de kiszenvedtük a győzelmet. A visszavágón is győzni kell! Szóráth Emil: — Még egy­szer le kell jönnünk Nyíregy­házára, ugyanis otthon nyerni fogunk! Jól játszott a Tanár­képző csapata, gratulálok a győzelmükhöz! rá, mert a szabályok értelmé­ben a magyar állampolgárság megszerzése után két évvel játszhat csak világversenyen. A hétvégén két fontos baj­noki mérkőzés várt a Tanár­képző NB I-es röplabdázóira is. Győri Dózsa-Nyh. Tanár­képző 0-3 (-7, -11, -10). Győr, Bercsényi-liget, v.: Bíró, Balázs. Tanárképző: Járosi, Győrf- fy, Bugyi, Bamucz, Horváth, Mondi. Csere: Kuszkó, Já­rass, Hengsperger. Edző: Já­rosi János. Kötelező papírfor­ma győzelmet aratott hetven perc alatt a kieső jelölttel szemben a nyíregyházi gárda. Tanárképző-MAFC 3-1 (12, 10, -14, 8). Stadion já- tékcsamoka, 100 néző, v.: Po- licsányi, Csemák. Tanárképző: Járosi, Győrf- fy, Bugyi, Bamucz, Horváth, Mondi. Csere: Kuszkó. Edző: Járosi János. Izgalmas, látvá­nyos mérkőzésen győzött a Tanárképző a vezéregyénisé­gét nélkülöző MAFC ellen. Dopping okozta Beyer halálát Bonn (MTI) — Nem kizárt, hogy a doppingolás bosszúba meg magát, az okozta az egykori német kalapácsvető bajnok és filmsztár, Uwe Be­yer halálát pár nappal ezelőtt. A makkegészségesnek tűnő, 48 éves Beyer a török riviérán esett össze teniszezés közben. Az orvosok szívinfarktust ál­lapítottak meg nála. A német lapoknak nyilatkozó szakem­berek közül Wilfried Kinder­mann, a labdarúgó válogatott orvosa kijelentette: „Közis­mert, hogy az anabolika hasz­nálata növeli a koleszterin­szintet, s ezzel együtt megnő a szívinfarktus kockázata. Nem zárható ki, hogy az infarktus csak hosszabb idő után követ­kezik be — húsz év minden­képpen elképzelhető”. Soha­sem titkolta, hogy nem ítéli el a doppingolást. 1971-ben egy interjúban kijelentette, hogy a kalapácsvetésben a teljesít­mény növelése két dologtól függ: az edzésektől, s — ami szerinte még fontosabb — hormonpreparátumok haszná­latától. 1977-ben bevallotta, többször is élt ilyen szerekkel, hogy kijuthasson a montreáli olimpiára. Az idén ősszel „az öregfiúk világbajnokságán” még meg akarta védeni a baj­noki címet. Cipf mesterhármasa Megyei I.: Bakta 6 gólt rúgott Csengemek gk Ny íregyháza (KM) —‘A for­& dúló meglepeté­se, hogy Bakta- lórántháza hat góllal tömte ki a Csenger kapuját. Ide­genben győzött a Fehér- gyarmat és a listavezető Nyírbátor, amely csak ne­hezen, egy góllal tudta le­gyűrni a Nagyhalászt. Vá­sárosnamény rangadón fo­gadta Ibrányt, és ellentétes félidő után nagy küzdelem­ben szerezte meg a győzel­met. Nyírtelek-Tarpa 0-2 (0-1). Nyírtelek, 200 néző, v.: Karácsony. Nyírtelek: Cservenyák — Gallyas, Drab, Krajnyák, Czoczor, Farkas, Perth, Puki, Setét (Kozma), Varga, Szlovensz- ki (Mokánszki). Edző: Var­ga János. Tarpa: Hegyi — Csató, Farkas, Veres, Simon, Varga, Tivadar, Szécsi, Szé­les, Hegyi (Szabó), Tóth (Varga). Edző: Nagy Elek. Megérdemelt vendégsiker született. Gól: Szécsi, Hegyi. V ásárosnamény-Ibrány 3-2 (2-0). Vásárosnamény, 600 néző, v.: Gombkötő. Vásárosnamény: Papp S. — Udvarhelyi (Homyák), Var­ga T„ Smajda, Papp J., Var­ga J., Berettyón, Nagy (Súg­ta), Balogh, Mándi, Szpod- nyi. Edző: Tóth József. Ib- rány: Vattai — Nagy, Bárdi, Hermán, Horváth, Bíró, Szi­lágyi, Szentesi, Kató, Szász, Dobránszki. Edző: Kulcsár László. Küszködve nyert a hazai csapat. Gól: Mándi 2, Szpodnyi (11—esből), illetve Szilágyi, Kató (11-esből). Nagyhalász-Nyírbátor 0-1 (0-1). Nagyhalász, 600 néző, v.: Balogh. Nagyha­lász: Kormány — Orso- vetczki, Müller, Nagy, Ko- ponyás, Földi (Türk), Bu- daházi, Kovács (Ballai), Árokszállási, Ónodi, Kele­men. Edző: Korpái Ferenc. Nyírbátor: Kormos — Sze­gedi, Erdősi, Szilágyi, Lu­kács, Balogh, Szabó, Szalon- tai (Unciás), Schachinger (Tóth), Krasznai (Simái), Kertész. Edző: Tóth János. A második félidőben jobb játékot nyújtó Nagyhalásztól szerencsével vitte el a két pontot a bajnokaspiráns. Gól: Krasznai. Tiszalök-Nyírkarász 4-1 (1-1). Tiszalök, 400 néző, v.: Nagy II Sándor. Tiszalök: Szőllősi — Kiss. Gáli, Asza­lós, Suhai, Marozs, Csatlós (Nagy). Pente, Ujj (Kurucz), Péntek. Zsoldos (Erős). Ed­ző: Csáki Miklós. Nyírká­rász: Ungvári — György (Juhász), Nyerges, Kántor, Rácz, Czető, Badar, Ku- bányi, Kontra, Fecsku, Oláh. Edző: Badar Zoltán. A bajnokság állása: A hazai csapat a második félidőben még két kapufát is rúgott és megérdemelten nyerte a mérkőzést. Gól: Csatlós 2, Péntek (11-esből), Zsoldos, illetve Badar (11-esből). Baktalórántháza-Csen- ger 6-1 (2-1). Baktalóránt­háza, 600 néző, v.: Márta. Baktalórántháza: Vitás I. — Tóth. Hrobák (Kiss), Bar- nucz. Dudás, Benkő, Maries, Kapin, Cipf, Virtás II. (Lam­os), Horváth. Edző: Jávor Pál. Csenger: Varga — Ró­zsa (Szabó), Szilágyi M„ Ju­hász J„ Juhász P„ Petiik, Os- váth (Hegedűs), Szilágyi T., Barcsai, Eszenyi, Herczeg. Edző: Szilágyi Tibor. Iskolajátékkal, magabiz­tosan győztek a hazaiak. Gól: Cipf 3, Maries 2, Lamos il­letve Barcsai. Újfehértó-Levelek 2-1 (0-1). Újfehértó, 600 néző, v.: Jekő. Újfehértó: Han- kószki — Lácza S., Dubócz- ki, Katona, Lácza J., Bilová- ri, Kukk, Poloszkai, Iványi, Spisák, Koskovits. Edző: Szilvási István. Levelek: Tuza — Ignácz, Svelta A. (Budai), Kapdos, Sitku I., Nagy, Molnár, Horváth, Majláth, Oláh, Sitku II. Ed­ző: Majláth János. A hazai csapat a kihagyott helyzeteivel tette nehézzé a mérkőzést. Gól: Bilovári, Spisák illetve Sitku I. Kiál­lítva: Iványi. Sényő-Záhony 4-2 (2-1). Sényő, 500 néző, v.: Szlo- monovszki. Sényő: Rabcsák — Mészáros, Szikszai, No- vák, Zsiga, Mónus (Torda), Szobonya, Zubóczky, Ba­logh, Ványi (Pataki), Knob- lók. Edző: Szobonya József. Záhony: Kovács — Lipcsei, Hegedás I., Hegedűs II., Gal- góczky, Balázsi, Csemyu, Rózsa, Pokol, Márton, And- Jtrepov. Edző: Gerliczky Já­nos. Ilyen arányban is megérde­melten nyertek a jól játszó hazaiak. Gól: Ványi, Mónus, Knoblok 2, illetve Hegedűs I. 2. Kisléta-Fehérgyarmat 0-3 (0-1). Kisléta, 300 néző, v.: Dudás. Kisléta: Vránszki — Újfalusi (Szőke J.), Are- zanou, Szőke I„ Nyisztor, Bihari (Borza), Illés, Szabó (Kanyári), Herczku, Tanyi, Rézműves. Edző: Kanyári Zoltán. Fehérgyarmat: Szűcs — Juhász, Nagy, Gyüre, Kosán, Kondor, Kö­vesligeti, Piros, Kovács (Cserepes), Domokos (Cibe­re), Varga. Edző: Tapasztó Ferenc. A vendégek Domokos kontráival megérdemelten nyertek a gólképtelen hazai­ak ellen. Gól: Domokos 2, Varga. 1. Nyírbátor 22 17 4 1 59-11 38 2. Sényő 21 12 7 2 57-21 31 3. Csenger 22 14 3 5 44-29 31 4. Baktalórántháza 22 12 6 4 51-26 30 5. Újfehértó 22 13 3 6 45-21 29 6. Záhony 22 13 2 7 40-19 28 7. Fehérgyarmat 21 10 5 6 37-25 25 8. Vásárosnamény 22 11 3 8 42-34 25 9. Kisléta 22 10 2 10 3(M1 22 10. Ibrány 22 4 11 7 35-27 19 11. Nyírkárász 22 6 6 10 41-49 18 12. Nagyhalász 22 4 8 10 28-34 16 13. Tiszalök 22 6 4 12 27-45 16 14. Levelek 22 5 2 15 22-59 12 15. Tarpa 22 2 5 15 22-48 9 16. Nyírtelek 22 - 1 21 16-107 1