Kelet-Magyarország, 1992. november (52. évfolyam, 258-282. szám)

1992-11-02 / 258. szám

16 Kelet ~ M agva rorszag SPORT 1992. november Győzelmet ígért a számítógép Paprikás hangulat a pályán és a lelátón-----... ................................ MVVSC-Kispest-Honvéd 0-2 (0-1). Nyírégj háza. 6 ezer néző. V.; Pillér (Marosvári, Kiás B.). NYl'SC: Bíró - Szatke, Mmi. Derkáes, Nagy - MoL «ár, Marthel, Sedecarti, Kovács L - Tóth Gy„ Csehi I„ Echo: Kovács János, Kispest: Brockhauser - Szabados, Márton, Kovács E., Fiókái - Csábi, Halma», Illés, Hamar - Fischer, Vincze. Edző: Martti Kuusela. Csere: Márton helyett Ivanies (27.). Markhei h. Erdei <74.), Sedecarn h. Kákoczki (74.), Fischer h. Negrau < 79.L : Gólszerző: Flókai (30,, 11-eshői), Illés (50.). » Sárga lap: Fischer (22.), Halmai (31.), Flókai (33.), Tóth £rj. (30.», Derkáes (45.), Kovács 1. (47.), Szabados (86.). Kovács E. (91.). I Szögktarány: 7:6 (4:4). HMÉ&L-­---............... .......... ........------x,- : . ..V, .________.X:..A Helyzetek, lapok és egy gól Nyíregyháza (KM - Mán László- Bodnár Tibor) — Csehi Tibi bebi­cegett a hazai öltözőbe is, kö­szöntött mindenkit. A több­szörös nyíregyházi és kis­pesti labdarúgó lábán gipsz. A napokban Mechelenben járt, a belgiumi klinikán műtötték a térdét. Mezben csak az egyik öccsét láthatta, mert Zoltán bokája nem jött rendbe, így nem játszhatott a vasárnapi találkozón. Bücsnek kislánya van — új­ságolta a lelátón Duró Józsi. Az Izraelből visszatért rozsá- lyi focistával Debrecenben együtt játszott Duró, aki sárga­sága miatt maradt ki a kispesti csapatból. Aki a meccs előtt egy döntetlent sem tartott vol­na rossz eredménynek. És a negyedik percben volt miért izgulnia, hiszen Márton Csehi Istvánba rúgta a labdát, aki az ajándékkal kapura húzott, ám a kijutó Brockhauser és egy­ben a kapu mellett is elgurí­tott. Tehát nem kezdett rosszul a hazai csapat, ám ezzel el is lőtte a puskaporát. Illetve még Tóth előtt adódott lehetőség, sőt egyszer a kapuba találtak a házigazdák: a Kovács-Molnár kényszerítőzés után „Kokó" hiába lőtte ki a rövidet, les mi­att nem került jegyzőkönyvbe a találat. Pillér játékvezető bi­zonyára sokáig emlékezni fog erre a mérkőzésre, mert nyolc­szor is előkapta a sárga kár­tyát, talán még tollat is kellett cserélni a sok adminisztráció miatt. Kétszer is a levegőben lógott egy kis pályabéli csihi- puhi, ám szerencsére a já­tékosok nem veszítették el tel­jesen a fejüket. Ivanies bizonyára kedveli a jégkorongot, és talán Gretzky- nek hitte magát a harmincadik percben, mert kézzel tette maga elé a bőrpakkot, majd a rutinosabb Illésnek adott utat a hazai tizenhatoson belül. Ek­kor érkezett Kovács, aki Illés­sel együtt a földre huppant. Pillér jött, látott és ítél! A bün­tetőt Plókai izomból lőtte, Bí­ró hiába ért a labdához, nem tudott hárítani. Fischemek nincs szerencséje a város felőli kapuval. Az ukránok elleni mérkőzésen itt hagyta ki a ti­zenegyest, most a jobb kapufát találta el. így maradt az ered­mény. A második félidőt Tóth György szép megugrással kezdte, ám nem voltak ér­kezők. így is lett volna le­hetőség, mert Brockhauser előzékenyen a házigazdák elé tenyerelte a labdát, ám hiába. A hosszú kapuvédő bizonyára azért volt készséges, mert tud­ta, hogy mi lesz öt perccel később. Ekkor Csehi esett el a büntetőterületen belül, ám nem volt sípszó, volt viszont egy gyors kispesti kontra. En­nek végén Illés a kifutó Bíró fölött emelt a kapuba. Szegény Szabolcs! Mármint Bíró. Ebbe is beleért, de hárítani nem tu­dott. Pedig előtte és utána is többször produkált bravúrosat. Ezzel már minden eldőlt. A megnyugtató előny birtokában ügyesen passzolgattak a ven­dégek, a hazai fölényecskének pedig nem volt ereje. Egyszer nem sok hiányzott az üd­vösséghez, ám Tóth hiába fe­jelte el a kilépő Brockhauser elől a labdát, nem talált kaput. A lelátón hiába mondták a portékáját kínáló néninek, hogy mag helyett gólokat árul­jon, ő csak pirítottat hozott. Ami a pirulást illeti, erre so­kaknak lett volna okuk. Ed­zőnek és klubelnöknek azért, mert leváltásukat követelték, a hangoskodók közül pedig azoknak, akik ezt megle­hetősen parlagi szóhasználat­tal adták közzé. Persze semmi sem változott, sajnos az ered­mény sem. Számítógép tippel, a játé­kosok végeznek! A sportnapi­lapban közzétett hír szerint a számítógép 1-0-ás hazai győ­zelmet jósolt. Szegény masina nem tehet az egészről, hiszen csak a betáplált adatok alapján dönt. Ezt kapta az emberektől, ezt hozta ki. Azt nem tudhatta, hogy a kispestiek sokkal éret­tebben, taktikusabban fociz­nak majd. Tehették, mert játé­kosai labdabiztosabbak vol­tak, így pedig könnyű volt bír­ni a lelkesen, de nem jól játszó hazaiak ellen. Ezzel újabb pontok kerültek el Nyíregyhá­záról, ami a végelszámolásnál sokba kerülhet. Kovács János: — A mérkőzés előtt bátor tá­madójátékot kértem játéko­saimtól. Sajnálom, hogy az első félidőben nem tudtuk ki­használni helyzeteinket. Martti Kuusela: — Nem ját­szottunk olyan jól, mint amennyit a csapat tud, mert az ellenfél nagyon megnehezí­tette a dolgunkat. Ha az elején belőjük a helyzeteinket, köny- nyebben nyerhettünk volna. További eredmények: Va­sas-Smimoff-FTC 0-3 (0-0). Vác-Békéscsaba 2-0 (1-0). Veszprém-Rába ETO 1-0 (1-0). Videoton-Csepel 0-1 (0-0). MTK-Újpest 1-0 (0-0). Diósgyőr-Siófok 1-0 (0-0). BVSC-Pécs 2-1 (2-0). A bajnokság állása: 1. FTC 12 9 2 1 20-7 20 2. Vác 12 9 - 3 24-12 18 3. Honvéd 12 6 3 3 17-12 15 4. Vasas 12 5 5 2 14-11 15 5. Videoton 12 6 2 4 19-13 14 6. Diósgyőr 12 5 4 3 17-18 14 7. B.csaba 12 4 4 4 16-15 12 8. MTK 12 4 3 5 21-18 11 9. Pécs 12 5 1 6 15-16 11 10. Csepel 12 4 3 5 12-14 11 11. BVSC 12 4 2 6 13-16 10 12. Siófok 12 4 1 7 14-18 9 13. UTE 12 2 5 5 13-17 9 14. Ny .háza 12 2 4 6 8-16 8 15. Veszprémé 3 2 7 12-24 8 16. Győr 12 1 5 6 10-18 7 NB II Tiszavasvári (Mészáros László) — Tiszavasvári Alka­loida SE-Bagi SC 1-0 (1-0). Tiszavasvári, 1200 néző, v.: Szabó A. (Bede, László). Al­kaloida SE: Szenderák — Sin- ka, Széki, Riskó, Zubanics, Havelant, Kurilcó, Fecsku, Bohács, Szkunc (Szurkos a 80. percben), Pitács (Paulik a 71. percben). Bagi SC: Erdélyi — Mészáros, Ecker, Soós, Májer, Puskás, Tóth (Magyar a 73. percben), Szamosi, Tamás, Korolovszki, Gáspár (Őszi, a szünetben). Edző: Haás Sán­dor. Sárga lapok: Szkunc a 38. percben kemény beleme- nésért. Korolovszki a 44. per­cben lerántásért, Mészáros a 70. percben utánrúgásért, Őszi a 85. percben lerántásért. Piros lapok: Zubanics és Májer a 67. percben kakasko­dásért. Igen álmosan kezdtek a ha­zaiak, így a vendégek nekibá­torodtak, támadó kedvüket há­rom szöglet is jelezte, majd fo­kozatosan átvette a játék irá­nyítását az Alkaloida SE, és a 15. percben megszerezték a vezetést, mint későbbiekben kiderült, a győzelmet jelentő gólt. Kurilcó másodszorra ki­tűnően adott be jobb oldalról, Pitács ötméteres fejesét még védte a vendégek kapusa, de az elébe lepattanó labdát Szkunc közvetlen közelről a háló közepébe vágta. 1-0. Ezután még növelhette volna előnyét a hazai gárda, de az előre törő Sinka hatalmas lö­vése, ha centiméterekkel is, de elkerülte a jobb felső sarkot. Állandó jelleggel a bagiak tér­felén folyt a játék, kevés hazai helyzettel, de így is a játékve zető kegyelmezett meg a ven dégeknek, amikor Pitácsc szabálytalanul szerelték a 16 oson belül, de a bíró nem adt meg a teljesen jogos 11-est. 7 félidő hátralévő részében méj Fecsku hagyott ki egy nag; helyzetet, egyedül vezette Er délyi kapusra a labdát, de i gólhelyzetet csúnyán elügyet lenkedte. A második félidő is hazai tá madásokkal kezdődött, azon ban mind a két csapat nagyor sok hibával játszott, a hazai­aknál most hiányzott a labdt gyors megjátszása, valamint a lendületes támadó játék. Rá­adásul a páros kiállítás is in­kább a hazaiakat hozta hát­rányba, a játékszervező Zuba­nics hiányát nagyon megérez­ték a vasváriak, mert ettől kezdve a bagiak vették át a já­ték irányítását, de a nagyobb- nál nagyobb helyzeteket a ha­zaiak hagyták ki, ebben főleg Fecsku és Bohács jeleskedett. Az eddigi leggyengébb játé­kával is győzni tudott az Alka­loida SE, de a látottak alapján ebben méltó partnere volt az igen gyenge játékerőt kép­viselő Bagi SC is. A hazaiakat nagyon nyomta az esélyesség terhe, hisz a közönség az el­múlt időszakhoz szokva most is nagyarányú győzelmet vár csapatától. Kiss Miklós: — Erre a mér­kőzésre illett a régi mondás, hogy mindig a kötelező győ­zelem a legnehezebb. Haás Sándor: — A hazaiak győzelme megérdemelt volt, de ez nem dicséret a mi szá­munkra. Brockhausernek nem volt sok dolga, itt éppen Tóth Gy. elől húz le egy beívelést Szekeres Tibor felvétele A Kisvárda a harmadik helyre ugrott Nyíregyháza (KM - TZ) — Nagy kálló-Bélapátfalva 2-1 (2-0). Nagykálló, 500 néző. V.: Vitányi. Nagykálló: Ciotka - Viszokai, Horváth (Nagy), Kalapos, Migovics, Boda, Kó- ka (Balázs), Boros, Vágó, Tóth, Muri. Edző: Eszenyi Dé­nes. Három percen belül Boros kétszer futott el a bal szélen. A 35. percben éles szögből maga volt eredményes, később a kö- zépreadását Muri mellel maga elé véve vágta a léc alá. Ezzel vezetett a hazai csapat már 2-0-ra. A vendégek a 78. percben szépítettek, amikor egy kapu előtti kavarodás vé­gén Pádár a hálóba kotorta a labdát. A korrekt játékvezetés mellett több góllal is nyerhet­tek volna a hazaiak. Jók: Hor­váth, Migovics, Boda, Boros, Tóth. Borsodi Építők-Rakamaz 1-1 (1-1). Miskolc, 200 néző. V.: Szabad. Rakamaz: Vitkai - Gyöngyösi, Losonczki, Cso­rna, Kegye, Balogh, Karócz- kai, Darai, Ádámszky, Hi- degh, Pásztor. Edző: Weigli Géza. A mérkőzésen végig egyen­lő erők csaptak össze, így hiá­ba szerzett a 18. percben veze­tést Kegye révén a Rakamaz, egy negyed órán belül meg­kapták rá a választ, amikor Ba­lázs volt eredményes. A jó iram igazságos döntetlen ho­zott. Jók: Vitkai, Losonczki, Kegye, Darai. MátészalkaSzerencs 0-0. Mátészalka 500 néző. V.: Fo­dor. Mátészalka: Nagy - Bart- ha, Krizán, Papp, Márián, Kiss, Szabó (Kocsány), Tardi (Kosa), Szelihov, Szeles (Oláh), Piros. Edző: Vojtkó István. Első félidő: csapkodó játék, hazai fölény, igazi hely­zetek nélkül. Második félidő: A Nagyok (mindkét kapust Nagynak hívták) nagy percei. Jók: Nagy, Bartha, Papp. Kisvárda-Hajdúszoboszló 3-d' (2-0). Kisvárda, 500 néző. V.: Czetus. Kisvárda: Czene - Czap, Takács, Lipták, Seres, Oláh, Brankovits, Balogh (Ruszin), Lelt, Rajzin­ger, Béres. Edző: Rajzinger Péter. Kisvárda fölénye az első ne­gyedórában két góllá érett. Béres 18 méteres szabad­rúgása a bal felső sarkot pók­hálózta le a 10. percben, majd hat perccel később ugyancsak ő volt eredményes. A második félidőre visszavette az iramot a Kisvárda, s amikor a ven­dégek már az öltözőbe mentek volna, a 90. percben Lelt vé­gigsétált a vendég térfélen és a bal alsó sarokba lőtte a Várda harmadik gólját. Jók: Lipták, Béres, Oláh, Brankovics, Czap. További^ eredmények: Aba- űjszántó-Ozd 3-1 (2-0), Ti- szaújváros-Balmazújváros 2-2 (O-l), Sajóbábony-Ede- lény 2-2 (0-1), Derecske- MVSC 1-0 (0-0). A bajnokság állása: 1. B.újvárosl2 8 3 1 30-12 19 2. Rakamaz 12 6 4 2 17-11 16 3. Kisvárda 12 6 3 3 20-16 15 4. N.kálló* 11 4 6 1 11-7 14 5. Edelény 12 3 8 1 11-8 14 6. T.újvárosl2 4 6 2 15-14 14 7. MVSC 12 4 6 2 14-13 14 8. Derecske 12 5 2 5 18-18 12 29. B, Volán 12 5 2 5 14-14 12 10. Szerencs 12 4 3 5 19-17 11 11. M.szalka 12 3 4 513-15 10 12. Abaújsz. 12 5 - 7 17-21 10 13. Ózd 12 2 5 5 15-21 9 14. H.szob.* 11 2 5 4 11-18 9 15. B.falva 12 2 2 8 11-21 6 16. S.bábony 12 1 3 8 12-21 5 * A korábbi fordulóban félbeszakadt Hajdúszobosz- ló-Nagykálló mérkőzés ered­ményét nem vettük figyelem­be a táblázat elkészítésénél. Főszerkesztő: dr. Angyal Sándor. Főszerkesztő-helyettes: Marik Sándor. Szerkesztők: Ésik Sándor, Páll Géza, Sipos Béla. ♦ Kiadja a Kelet-Magyarország Lapkiadó Kft. Felelős kiadók: Thomas Koch és Ésik Sándor. Ügyvezető igazgató: dr. Kárpáti Imre. Igazgatóhelyettes: Marinkás Kálmánná. ♦ Kiadó és szerkesztőség: Nyíregyháza, Zrínyi Ilona u. 3-5. 4401. Postafiók- számok: lapkiadó 25; szerkesztőség 47. Telefon: (42) 11-277. Telex: 73-344. Telefax: 16-624. Sportrovat (éjszakai üzenetrögzítő): 10-329. Hirdetés: 10-150. Budapesti szerkesztőség: Inform Stúdió Budapest (ISB), 1054 Budapest V., Báthory u. 7. III. em. 8. Telefon: 111-4475. Szerkesztőségvezető: Görömbölyi László. Hírügynökségek: MTI/AP. ♦ Készült a Kelet-Magyarország fényszedő rendszerén. Nyomtatás: Inform Stúdió Kft., Debrecen, Balmazújvárosi út 11. Felelős vezető: Szabó Tamás ügyvezető igazgató. ♦ Terjeszti a Debreceni Postaigazgatóság, 4046 Debrecen, Bethlen u. 1 .Telefon: (06-52) 12-111. Igazgató: dr. Kovács József. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivatalokban, hírlapüzletekben, hírlapkézbesítőknél és a Hírlap-előfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/a közvetlenül, postautalványon vagy átutalással a Postabank Rt. 219-98636021.02799 pénzforgalmi jelzőszámra. ♦ Előfizetési díj egy hónapra 315 forint, negyedévre 945 forint, fél évre 1800 forint, egy évre 3408 forint. Az áruspéldányok ára mindennap egységesen 12,80 forint. A terjesztéssel kapcsolatos észrevételeket és javaslatokat a Postaigazgatóság és a postahivatalok intézik. Meg nem rendelt kéziratokat nem őrzünk meg és nem küldünk vissza. INDEXSZÁM: 25059 HU ISSN 0133-2058. Kiárusít az Ancona? azonban két oldala van. A csatár ugyanis jól érzi magát mostani csapatánál. Ráadásul egy dologról megfeledkeztek az Ancona vezetői. A Nürn­berg jelenleg nem igazolhat játékost, mivel a Német Lab­darugó Szövetség rendezetlen adóhelyzete miatt megtiltotta az egyesületnek újabb lab­darugók szerződtetését. Nürnberg (DPA) — Úgy tűnik, Détári Lajos olasz klub­ja, az első osztályú Ancona, amely vasárnap 5-1-re ki­kapott a Juventustól, játékosok eladásával akar javítani súlyos pénzügyi gondjain. A Nüm- bergtől leigazolt argentin csa­tárt, Sergio Zaratét 4,5 millió márkáért szeretné visszaadni a német klubnak. Az éremnek