Kelet-Magyarország, 1992. június (52. évfolyam, 128-153. szám)

1992-06-15 / 140. szám

I . : I II I 12 SPORT ■HHHHHHHHHHHHIHHVVIB Az osztályozó biztos, az ellenfél nem Az NB l-ben még nincs bajnok, az alvégen is több az esélyes • Hiába nyert Kaba, lemaradt a feljutás lehetőségétől • Két csapatunk búcsúzik az NB lll-tól Elmaradt Áz ólmok kapujában fl döntetlenek búcsúja pezsgőbontás Ez történt a labdarúgó NB ll-ben NB III Nyíregyháza (KM) — Hiába volt r nagy az öröm szombaton, az iga­——------- zi ünneplésre egy hetet várni kell. A Ferenc­város lemosta a Siófokot, ám a Vác a tatabányai mérkőzés hajrájában nyerni tudott, így a két együttes továbbra is versenyben van a bajnoki cí­mért. Ugyanilyen nagy harc lesz még a kiesés és az osz­tályozás helyek elkerüléséért, amiben a Tatabánya, a Ha­ladás, a Diósgyőr és a Veszp­rém érintett. TATABÁNYA—VÁC 0:1 (OíO). Tatabánya, 3 ezer né­ző, v.: Német. Nagy csatában nyert a.Vác. Gól: Simon (80.). ­, Az állás: ft Wé 29 19 10 2 59-19 44 2. Vác FC 29 18 7 4 53-27 43 3. Kisp.-HFC 29 18 4 7 57-26 4Ü 4. Siófok 29 14 6 9 43-32 34 5. MTK 29 14 6 9 43--33 34 6. Videoton 29 10 12 7 44-36 32 7. Vasas 29 9 13 7 36-28 31 8. UTE 29 8 13 8 11-37 29 9. PMSC 29 10 9 10 25-31 29 10. BVS C 29 7 11 11 28-33 25 11. Bába ETO 29 8 9 12 33-12 25 12. Veszprém 29 7 10 12 20-41 24 13. Diósgyőr 29 6 10 13 24-42 22 14. Haladás 29 6 8 15 26-42 20 15. Tatabánya 29 6 8 15 26-49 20 16. ZTE 29 3 6 20 19-59 12 34. perc: Szabadrúgáshoz jutott a nyíregyházi együt­tes. Csehi Tibor ívelt közép­re, öccse István mintegy 17 méterről kapásból lőtt, a labda Puskás sarkán irányt változtatott és az elmozdult Nagy kapus mellett a kapu közepében kötött ki, 0:1. Szeged—NYVSC 0:1 (0:1) Szeged, 1200 néző. v.: Vavika (Marosvári, Mészáros). Szeged: Nagy — Hurguly, Bogdán, Takács, Wágner — Puskás, Michalache, Kiss, Kovács — Takács, vancea. Edző: Szálai István. NYVSC: Andrejev — Szatke, Kertész. Drobni, Nagy — Csehi I„ Molnár. Tóth, Csehi T. - Csehi Z., Szkunc. Edző: Kovács János. \ Csere: Kiss helyett Busi a szünetben. Szkunc h. Erdei a 64., Michalache h. Radulescu a 68.. Tóth h. Cselószki a 87. percben. Gól: Csehi I. a 34. percben. Sárga lap: Puskás a 36., Csehi Z. a 41., Hurguly a 44.. Nagy a 86. percben. 35. perc: A szegedi Vancea addig szidta a bírót, amíg piros lapot nem kapott tőle. FERENCVÁROS—SIÓFOK 5:0 (3:0). Üllői út, 20 ezer néző, v.: Nagy. A Fradi gond nélkül, ilyen arányban is megérdemelten nyert. Gól: Albert 2 (21., és 50 perc), Kuznyecov (4.), Balogh (43.), Wukovics (84.). RÁBA ETO—HALADÁS 3;2 (1:0). Győr, 3 ezer néző, y.: Huták. Az öt gól ellenére csapnivaló volt a játék. Gól: Ördög (22.), Csertő (50.), Herczeg (88.), illetve Jago- dics (58.), Schaffer (72.). Ki­állítva: Pena (Rába), és Sze kér (Haladás), mindkettő a 68. percben. Mint ismeretes, a héten edzőváltás volt a nyíregyhá­ziaknál. A menesztett Sán­dor István helyét a volt pá­lyaedző Kovács János fog­lalta el a kispadon. Ne­héz kilencven perc várt rá és a csapatra, hiszen a má­sodik hely megszerzéséért legalább egy pontot kellett szereznie Szegeden. Egy olyan hazai csapat ellen, amelyik számára már nem volt ilyen nagy a tét, ráadá­sul csapattársai szépen .akar­ták elköszöntem az utolsó mérkőzését játszó Bogdánt. És hogy még nehezebb le­gyen a nyíregyháziak szá­mára az összecsapás, arról az időjárás gondoskodott, hiszen csúszós, vizes pályán játszott a két csapat. Kiállítva: Vancea a 35. percben. VIDEOTON—ZTE 3:1 (1:0). Székesfehérvár, 2 ezer néző, vji Bay.' A vendégek bátran a fehérváriak eredményesen játszottak. Gólí Horváth (42.), Vajda (49.), Sáliéi (83.), illetve Kovács (62.). Ilyen előzmények után végül egy jó iramú mérkő­zést láthatott a közönség. Végül is a vendégek egy sze­rencsésnek mondható találat­tal nyertek, ám emellett több helyzetük is akadt. Tóth két­szer is már csak a kapussal állt szemben, és Csehi Zol­tán fejesénél is a vendéglá­tókkal volt Fortuna. A má­sik kapunál is akadtak forró pillanatok, ám Andrejev ka­pus magabiztosan védett. Maradt az egygólos nyíregy­házi győzelem, és a Kaba hiába nyert idegenben, az NYVSC végzett a második helyen. Ez azt jelenti, hogy osztályozót játszik az NB 1- be kerülésért. Az már biztos, hogy az oda-visszavágó osz­tályozó első találkozója jú­nius 24-én, szerdán délután Nyíregyházán lesz,, a vissza­vágó pedig június 28-án, va­sárnap. Az is biztos, hogy az NB I 13. helyezettjével ját­szanak a nyíregyháziak, ám azt még nem tudni, hogy ki lesz ez a csapat. SZALAI ISTVÁN: — Ami­kor tíz főre olvadtunk, ak­kor is fölényben játszottunk. „Ügyes” góllal nyert a Nyír­egyháza. KOVÁCS JÁNOS: — Ne­héz mérkőzésen jó csapatot győztünk le, az osztályozó si­keres megvívásával akarjuk kiengesztelni szurkolótábo­runkat. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Budafok—Kaba 2:4 (0:1), Kecskemét—Debrecen 1:4 (1:2), Salgótarján—Hatvan 2:1 (0:0), Bag—Békéscsaba 1:2 (0:1), Miske—Szolnok 2:1 (1:0), Hajdúnánás—Eger 1:1 (1:1), Szarvas—Kazincbarci­ka 2:0 (2:0). A bajnokság végeredménye: 1. Békéscsaba 20 5 5 62-22 45 2. Nyíregyháza 18 6 6 46-25 42 3. Kaba 18 4 8 57-33 40 4. Szeged 14 9 7 46-22 37 5. DVSC 12 12 6 51-22 36 6. Hatvan 11 12 7 33-21 34 7. Szarvas 12 9 9 36-35 33 8. Bag 12 6 12 41-40 30 9. Eger 9 10 11 34-45 28 10. BMTE-Törley 10 7 13 37-47 27 11. Kazincbarcika 11 4 15 31-41 26 12. Salgglas 9 6 15 29-42 24 13. Hajdúnánás 7 10 13 25-41 24 14. Miske 6 10 14 27-48 22 15. KSC 5 7 18 24-57 17 16. Szolnok 5 5 20 18-56 15 PÉCS—KISPEST 0:4 (0:1). Pécs, 5 ezer néző, v.: Hart­mann. A vihar miatti kény­szerszünet és az utána követ­kező vízilabdarúgás nem a vendégeket zavarta meg. Gól: Kovács K. 2 (41., 11-esből az 50.), Vincze (53.), Kovács E. (67.). Hová lett a francia könnyedség? Svédország—Dánia 1:0 ÜJPEST—BVSC 1:1 (0:0). Megyeri út, 1,5 ezer néző. V.: Pillér. A vasutasok les­ből egyenlítettek. Gól: Tie­fenbach (63.), illetve Bognár (90.). VESZPRÉM—DIÓGYÖR 0:0. Veszprém, 2 ezer néző, v.: Vágner. Egyik csapat sem mert kockáztatni. MTK—VASAS 3:3 (1:3). Hungária körút, 2 ezer néző, V.: Kovács. Igazságos ered­mény, mindkét csapat nyer­hetett volna. Gól: Hámori (15.>, Ivanics (52.), Morozov (60.), illetve Coco-Aires (27.), Pechá (29.), Zvara (35.). Hát eddig nemigen uj­jonghattunk, a labdarúgó EB-döntő színvonala el­marad a vá­rakozástól. Vasárnap délután az el­ső csoport­ban az ango­lok és a fran­ciák léptek pályára. A gyengécske kilencven perc­ben egyik oldalon Lineker, a másikon Papin hiába várt helyzetre, a szürke közép­pályások egyik oldalon sem tudták kiszolgálni a gőlvá- gókat. Nem vallottak szé­gyent a kontinensbajnokság magyar résztvevői, hiszen a francia—angol gól nélküli meccset Puhl vezette, segí­tőivel, nem is rosszul. A cso­port másik mérkőzésén a há­zigazda svédek a dánokkal játszottak, a mérkőzés lap­zárta előtt nem sokkal ért véget. Hétfőn „ismétlik meg” a legutóbbi Európa-bajnokság döntőjét: a címvédő Hol­landia a négy évvel ezelőtti másik finalistával, a Függet­len Államok Közössége vá­logatottjával mérkőzik. A helyzet persze nem ugyanaz, hiszen legutóbb még a Szov­jetunió — s nem a FÁK — játszhatott az aranyéremért. Anatolij Bisovec, a FÁK szövetségi kapitánya rendkí­vül nehéz helyzetbe került a hétfői összecsapás előtt, hi­szen legutóbbi kezdőcsapa­tából megsérült Oleg Kuz­nyecov, Igor Dobrovolszkij, Igor Salimov és Vlagyimir Ljutij is. A szakvezető bízik abban, hogy közülük Kuz­nyecov és Dobrovolszkij rendbe jön a találkozóig, de Salimov és Ljutij játéka már sokkal kérdésesebb. Így aztán előtérbe került Szer- gej Alejnyikov, Szergej Ju­rán és Szergej Kirjakov sze­repeltetése. A veteránnak számító Alejnyikov helye biztosnak tűnik a csapatban, Jurán és Kirjakov pedig az egyik ékposztért fut ver­senyt. — Már a döntetlennek is nagyon örülnék — nyilatkoz­ta Bisovec, aki azt is hoz­zátette, hogy úgy számol: a skótok ellen viszont megszer­zik majd a két pontot. A hollandok nem titkol­ják, hogy meg szeretnék is­mételni négy évvel ezelőtti diadalukat Mihajlicsenko és társai ellen, s így elsőként biztosítanák helyüket a II. csoportból legjobb négy kö­zött. — Nagyon fontos lenne a győzelem, mert akkor nyu­godtan várhatnánk a cso­portrangadót, a németek el­leni találkozót — mondta Ri­nus Michels, „Tulipánország” szövetségi kapitánya. MAI PROGRAM: Norrkö- ping: Skócia—Németország. Göteburg: Hollandia—FÁK. TUDÓSÍTÓINK VOL­TAK: Erdei Árpád, Ka- ponyás József, Ka­posvári Ferenc, Kolodzay Tamás, Lingl Attila, Lo- sonczi Imre, Pataki Sán­dor, Ragány Ferenc, Re- bák András, Somogyi Jó­zsef. ÜGYELETES MUNKA­TÁRSAINK: Mán László és Tapolcai Zoltán. TOTO 1, 2, x, 2, 1, x, 1, 1, 1, x. 2, 1, 1, x. Az utolsó előtti forduló már csak egyetlen kérdést hagyott megválaszolatlanul, kié lesz az ezüstérem? A Tiszavasvári ugyanis már a múlt héten bebiztosította el­ső helyét, bajnokságát, azt, hogy a következő szezonban egy osztállyal feljébb játsz­hat. A vonal alatti, kieső helyeket a Levelek, a Debre­ceni Kinizsi, s már jóval ko­rábban a Nagyhalász bérel­te ki. NAGYHALASZ—KISVÁR- DA 1:1 (1:1). Nagyhalász, 500 néző, v.: Zahorán. Nagy­halász: Balogh (Vitkai) — Szabó Z., Dubóczky, Nagy B., Kiss, Hermann, Hegyes, Földi, Árokszállási (Buda- házi), Oláh, Nagy A. (Szabó M.). Edző: Koirpai Ferenc. Kisvár da: Pók — Czap, Ta­kács, Lipták, Balogh (Raj­zinger), Ruszin, Brankovics, Igyártó (Badar), Göncz, Oláh, Béres (Simon). Edző: Eszenyi Dénes. let után Pásztor emelked a legmagasabbra, (2:2).** önbizalom és lelkese« nélküli első félidő után ír győzhetett is volna a Ral máz. Jók: Pásztor, Balogh MISKOLCI VSC—TISZ VASVARI 1:1 (0:0). Miske 300 néző, v.: Nagy. Tis: vasvári: Vámos — Sin] Szék| Riskó, Lakatos (Na S.), Balázsi, Zubanics, Fei ku (Kató), Bohács, Szurk Kerek. Edző: Szikszai Laj 85. perc: Vígh 10 méter: a jobb felső sarokba fejt (1:0). 88. perc: Zubanics szint 10 méterről a jobb alsó s rokba gurított, (1:1). öt perc futball. Jók: \ mos, Lakatos, Zubanics. 10. perc: Gyors várdai tá­madás végén Balogh szerzett vezetést a vendégeknek, (0:1). 40. perc: Rubóczki jó húsz méterről szenzációs lövés­sel pókhálózta le a felső sar­kot, (1:1). Közepes színvonalú mérkő­zésen igazságos döntetlen. Jók: Szabó Z., Dubóczki, Kiss illetve Czap, Lipták, Brankovics. RAKAMAZ—SZERENCS 2:2 (0:2). Rakamaz, 400 néző, v.: Tóth S. Rakamaz: Han- kóczki — Csorna, Losonczki, Matisz (Pásztor), Kegye, Ba­logh J., Karóczkai, Szalon- tai, Türk, Hidegh, Balogh T. Edző: Weigli Géza. A mérkőzés elején a játék­vezetőt, Tóth Sándort kö­szöntötték abból az alkalom­ból, hogy húszéves játékve­zetői pályafutás után befe­jezi a bíráskodást. 26. perc: Bal oldali szög­let után Nagy Lajos fejesét már csak a gólvonalon túl­ról tudták kivágni a hazai védők, (0:1). 28. perc: A jó ütemben ki­lépő Nagy Lajos közelről a hálóba helyezett, (0:2). 67. perc: Kegye 18 méter­ről bomba erejű lövése a jobb felső sarokban landolt, (1:2). 69. perc: Jobb oldali szög­BORSODI VOLÄN—M TÉSZALKA 1:1 (1:0). M kolc, 2000 néző, v.: Néme Mátészalka: Kormos Bartha, Krizán, Bodnár, M rián, Szeles, Szabó, Pir Lelt (Kocsán), Kosa, B; csai. Edző: Tóth János. 15. perc: Breznai a fél f lyáról indult, s a kapi meg sem állt, (1:0). 75. perc: Kapu előtti 1 varodás végén Krizán tál a hálóba, (1:1). Egy félidő ide, egy féli oda. Jók: Krizán, Szel Barcsai. EDELÉNY—LEVELEK ; (1:0). Edelény, 500 néző, Fodor. Levelek: Tuza (S?. bő) — Svelta A., Svelta Ignácz (Budai), Barna, Tö Sitku, Mihovics, Besseny Boros, Molnár (Borbély). E ző: Takács János. A magabiztos Edelény közönséget szórakoztat Jók: Svelta A., Sitku. További eredmények: Kinizsi—Ózd 1:7 (1:2), Ke cag—Tiszaújváros 3:0 (0: Hajdúszoboszló—Balmaz­újváros 0:0. A bajnokság végeredménye 1. Tiszavasv. 30 19 8 3 67-2t 2. H.szoboszló 30 17 9 4 558-21 3. Ózd 30 16 10 4 65-29 4. Rakamaz 30 14 9 7 45-32 5. Mátészalka 30 13 8 9 43-2* 6. B. Volán 30 12 10 8 46-32 7. Edelény 30 12 9 9 28-28 8. Karcag 30 10 12 8 44-51 9. B.-ÚjVárOS 30 11 9 10 40-32 10. Kisvárda 30 13 5 12 44-40 11. Misk. VSC 30 7 13 10 27-39 12. Szerencs 30 6 11 13 32-43 13. T.-Újváros 30 7 7 16 28-44 14. Levelek 30 6 6 18 29-74 15. D. Kinizsi 30 4 8 18 24-55 16. N.-halász 30 2 8 20 22-6( TELEX • TELEX • TELEX Bubka szárnyalása Olimpia helyett elvonákúra Díjon (Reuter) — A dijoni atlétikai viadalon Szergej Bubka ukrán rúdugró új vi­lágcsúcsot ért el 611 centi- méteres eredménnyel. Búb- ka 30. világcsúcsával még egy világrekordot állított fel: túlszárnyalta a legendás finn hosszútávfutó, Paavo Nurmi teljesítményét. Az 1973-ban elhunyt, kilencsze­res olimpiai bajnok Nurmi ugyanis 29 világcsúcsot ért el pályafutása során, tehát Bubka már eggyel előtte jár. Los Angeles (AFP) — IS hány nappal az amerikai ; léták olimpiai válogatóvt senye előtt véglegessé vá hogy Danny Harris nem ] hét ott Barcelonában. . 1984-es Los Angeles-i olii pián 400 méteres gátfutE ban ezüstérmet nyert spe toló ugyanis elfogadta do pingolás miatti négyéves < tiltását. — Ügy tudó Danny 1989 óta kábítósze fogyaszt. Nem fellebtx meg a négyéves eltiltást, h nem elvonókúrára von Ezt követően majd megír juk, hogyan tovább mondta Bob Kersee, Hari edzője. Főszerkesztő: dr. Angyal Sándor. Főszerkesztő-helyettes: Marik Sándor. Olvasószerkesztők: Ésik Sándor, Páll Géza. Tervezőszerkesztők: Csonka Zsolt, Sipos Béla. Budapesti szerkesztőség: Inform Stúdió Budapest (ISB) 1054 Budapest V„ Báthory u. 7. III. em. 8. Telefon: 111-4475. Szerkesztőségvezető: Görömbölyi László. Kiadja a Kelet-Magyarország Lapkiadó Kft. Felelős kiadók: Thomas Koch és Ésik Sándor. Ügyvezető igazgató: dr. Kárpáti Imre. Kiadó és Szerkesztőség: Nyíregyháza, Zrínyi Ilona u. 3—5. 4401. Postafiókszá- mok: lapkiadó 25; szerkesztőség 47. Telefon: (42) 11-277. Telex: 73-344. Telefax: 16-624. Sportrovat (éjszakai üzenetrögzítő): 10-329, Hirdetés: 10-150. Készült a Nyírségi Nyomdában. Nyíregyháza, Árok u. 15. Felelős vezető: Görbedi László mb. igazgató. Terjeszti a Debreceni Postaigazgatóság, 4046 Debrecen, Bethlen u. 1. Telefon: (06-52) 12-111. Igazgató: dr. Kovács József. Etőfizethető a hírlapkézbesítő postahivatalokban, hírlapüzletekben, hírlapkézbesítönél és a Hírlapelőfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/a közvetlenül, postautalványon vagy átutalással a Postabank Rt. 219-98636021.02799 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 249 forint, negyedévre 747 forint, fél évre 1494 forint, egy évre 2988 forint. Az áruspéldányok ára mindennap egységesen 9,90 torint. A terjesztéssel kapcsolatos észrevételeket és javaslatokat a Postaigazgatóság és á postahivatalok intézik. Meg nem rendelt kéziratokat nem őrzünk meg és nem küldünk vissza. Indexszám: 25059 HU ISSN 0133-2058. NB I M^r^aq| TÍtBOLCS-SMTMÁfe - 4L StG FÜGGETLEN NAFiLÁPiA • , «■\«sR>