Kelet-Magyarország, 1991. március (51. évfolyam, 51-75. szám)

1991-03-18 / 64. szám

8 Kelet-Magyarország — Sport 1991. március 18. Ez történt a labdarúgó NB ll-ben Győzelem, mámor nélkül Nyíregyházán nagy érdeklődés kísérte a Magyar Kupában igen jól szereplő Kazincbarcikai Ve­gyészt, A vendégek „fél lábbal” már a legjobb 4 között vannak! Jó iramban kezdődött a játék. Zubanics két esetben is lefutot­ta őrzőjét, de a beadás elhalt a barcikai védőkön. A 7. percben megszületett a vezető gól. A védőt játszó Nagy jól ugrott ki a lesre játszó védelem gyűrű­jéből, majd 10 méterről a kifutó Májer mellett lőtt a kapu jobb oldalába, 1:0. A gól után továbbra is a hazai csapat szorongatott, a Vegyész kapkodva védekezett. A 15. perc­ben ritka esemény történt. Szkunc 22 m-es szabadrúgását Májer elvetődve kiejtette, a lab­da már túljutott a gólvonalon, amikor a veterán cerberus ügye­sen „kihalászta” onnan. A bíró gól helyett továbbQt intett! Ká­rom perccel később Deszatnik érvénytelen gólt szerzett — les­ről talált a kapuba. A 30. perc­ben kiegyenlített a vendégcsa­pat. Orióczki kapott jó labdát a jobbösszekötő helyén, néhány métert vezette azt, majd 12 in­ról, laposan a jobb sarokba ta­lált, l:l. Nyíregyháza—Kazincbarcika 3:1 Nyíregyháza, városi stadion, 3 ezer néző, v.: Tóth V. (Her- bály, Szabó A.). NYVSC: yarga — Szobonya^Drobni, Kertész, Nagy — Csc- hí, MolnárLelt, Zubanics — l Belus, Szkunc. Edző: Sándor István. v v­K. Vegyész: Májer — Orióczki, Sztahon, Nagy, Takács — Hauberger, Csipke, Kondás, Asszony — Ternován, Deszatnik. Edző: Varga Zoltán. Csere: Belus helyett Erdei a szünetben. Lelt helyett Kovács a 63., Ternován helyett Zsiga a 76. percben. Gólszerző: Nagy a 7.. Orióczki a 30., Erdei az 51., Szkunc az 54. percben. Sárga lap: Molnár a 32. percben. Szögletarány: 12:3 (9:1) a Nyíregyháza javára. láthatott. Később feljöttek a ven- zetp'e, csak lerántani tuda Ter- novánt. Vitathatatlan tizen­egyes ! Takács a bal sarok felé irányította a lövést. Varga bra­vúrral megfogta a labdát! Nagy lendülettel kezdtek a ha­zaiak, gyors játékukkal valóság­gal szétzilálták a vendégvédel­met. Hamar jött a vezető gól, a közönség eseménydús mérkőzést dégek és ügyes játékukkal ki­egyenlítettek. A második félidő Pilanaíkép a mérkőzésről: megy ez labda nélkül is... (H. P. felv.) A gól után több esetben za­varba került a hazai védelem, szerencsére a borsodi támadók is „elaludtak”. Szünet után az első veszélyes akciót a vendégek vezették. Ternován közeli labdáját Varga jó érzékkel hárította. Az 51: percben újra vezetett a hazai csapat. Ezúttal Szkunc a bal oldalon nyargalt előre, az alapvonalról középre ívelt, a csereként beállt Erdei öt méterről élesen továb­bított a kapuba, 2:1. Három perc múlva már Szkunc volt a főszereplő, ezúttal ö talált Májer hálójába, 3 :1. A 75. percben — miközben ki­hagyott a hazai védelem — Kér­tész került kiszolgáltatott hely­első 10 percében nagy nyomás nehezedett a barcikai kapura, s az újabb két nyíregyházi találat eldöntötte a mérkőzést. Jók: Nagy, Zubanics. ill. Hau­berger, Asszony. Sándor István: — Csak az ered­ménnyel vagyok elégedett, a já­tékkal kevésbé. Ha előrébb aka- runk lépni, tovább kell javul­nunk. Varga Zoltán: — A helyzeteit könyörtelenül kihasználó Nyír­egyháza megérdemelten győzött. Kovács György Kézilabda NB I Parádés visszavágó NYVSC—Várpalota 23:19 Szombaton — közel telt ház előtt — játszották Nyíregyházán a Bujtosi Szabadidő Csarnokban az NYVSC—Várpalotai Bányász- NB I-es férfi kézilabda-mérkő­zést. ősszel a bajnokságban ki­válóan szereplő palotaiak nyer­tek, így lehetőség kínálkozott a visszavágóra. NYÍREGYHÁZI VSC—VARPA­LOTAI BÁNYÁSZ 23-19 (10:8). 2000 néző, v.: Hegyesi, Járai (bu­dapestiek). NYVSC: BOCZAK— JANKOVICS 4, Hellinger 2, KE­REKES 4, KRASZNIJ 7 (3), Mé­száros 1, Léniák 2. Csere: Szabó (kapus), Kun, Berényi 3, Medve. Edző: Rácz Sándor. Várpalota: Dolezsál—Nagy, Major 1 (1), Ra- dovics 1, FARKAS 6, Baki. RÓ­KA 5. Csere: Jakab (kapus), Gröbel 2, BRENNER 3 (1). Bors 1. Edző: Káló Sándor. Kiállítás: 14., ill. 12 perc. Hétméteres 3/3, ill. 4/2 perc. A vendégek szerezték az első találatot, kis idő múlva Janko- vics és Krasznij góljaival fordí­tani tudtunk. Az első negyedóra végén már 6:2 volt javunkra! Feljöttek a vendégek, a 26. perc­ben kiegyenlítettek (8:8). A fél­idő utolsó perceiben újabb gó­lok után az NYVSC fordult a ve­zetéssel. A második játékrész­ben ismét kiegyenlített a Várpa­lota (12:12), majd Krasznij átlö- véses góljával 16:13! Ideges lég­körben folyt a játék. A bírók a legkisebb szabálytalanságokat is lefújták, még olyan esetben is sípoltak, amikor a nyíregyházi játékos kezéből gólba került a labda! Ilyen ítélet miatt három góltól fosztotta meg a hazaiakat a játékvezetői kettős. A hajrá­ban a Nyíregyháza rendre 3—4 gól előnnyel vezetett, volt eset. amikor 5 találatos különbséget mutatott az eredményjelző. A lá­tottak alapján a hazai győzelem reális és megérdemelt! Bubka: 610! Üjabb fedettpályás rúdugró­világcsúcsot állított fel Szergej Bubka, aki a spanyolországi San Sebastianban rendezett nemzet­iké zá fedettpályás viadalon 610 cm-es eredménnyel győzött. A régi rekordot is ő tartotta 608 centimé teure, 1 (1991. február óta). A világhíres atléta első kísérlet­re tisztán átjutott a világcsúcs­magasságon, ezzel áttörte a 20 lábas álomhatárt. Az NB II további eredményei: Diósgyőr—Metripond 3:0. Csepel —BVSC 0:0, Hatvan—Kecskeméti SC 1:1, Szarvas—DMTE 1:1, Kecskeméti TE—Eger 0:0, Kaba —Szolnok 4:1, Baja—Salgótarján 0:0. az NB ii Állasa 1. DVTK 17 9 7 1 34-14 25 2. Csepel 17 11 3 8 30-15 25 3. BVSC 17 9 5 3 25-17 23 4. NYVSC 17 9 4 4 27- 9 22 5. Kaba 17 6 8 3 25-16 20 6. Baja 17 7 6 4 15-12 20 7. Eger 17 7 4 6 26-21 18 8. KSC 17 1 10 3 24-23 18 9. K.-barc. 17 7 2 8 31-27 16 10. DMTE 17 3 6 6 17-20 16 11. S. SíküV. 17 5 4 8 20-26 11 12. Szarvas 17 5 4 8 20-28 14 13. KTE 17 6 2 9 14-33 14 14. Hatvan-D. 17 4 3 10 18-21 11 15. Szolnok 17 3 3 11 13-33 9 16. Metrip. 17 2 3 12 9-30 7 Éllovas: Kisvárda NB III LEVELEK—RAKAMAZ 0:2 (0:2), Levelek, 1000 néző, v.: Zahorán. Levelek: Szabó — Sit- ku, Ignácz, Borbély, Hajdó, Papp, Krasznai, Horváth (Erdős), Ki­rály, Forgony, Svelta z. Edző: Takács János. Rakamaz: Púik — Riskó, Losonczki, Go noth. Su­ta ért (Kákóczki), Neuzer, Kosz- tyu, Vcxnyigás, Szalontai, Béres, Hidegh. Edző: Tóth János. Egyenlő erőik küzdelme folyt, mezőnyjátékkal, kevés gólhely­zettel. A leveleknek megingásait a vendégcsapat támadói viszont profi módon kihasználták. Miu­tán a mérkőzésen a hazaiak ki­hagyták lehetőségeiket, a Raka- máz pedig két gólt szerzett, győ­zelméhez nem férhet kétség. Gól: Vonyigás 2. Jók: Hajdó, Forgoniy ill. Risiko, Nauzer, Vo­nyigás. Kiállítva: Sitku (túl szi- gorúan) a 89. percben. BORSODI VOLÁN—MÁTÉ­SZALKA 0:0, Miskolc, 800 néző, v.: Makó I. Mátészalka: Sánta — Barta, Kosa, Győrfi, Márián, Tardi (Kocsán), Kiss Oláh, Szpodnyi, Tóth Z., Szeles. Edző: Papp László. Nagy küzdelmet vívtak a csapatok, mezőnyjáték­kal telt az idő, a hazaiak birto­kolták többet a labdát, de a ven­dégek akciói sem voltak veszély­telenek. Egyenlő erők küzdelmé­ben igazságos eredmény szüle­tett. Dicséret iLleti a teLjes szál­kái csapatot, lelkes, érett játéká­ért, hogy vetélytánsu/k otthoná­ban sem szállt inukba a bátor­ság, egy ponttal gazdagabban távoztak Borsodból. Jók: Kosa, Márián, Kiss, Oláh, Tóth Z. TISZAVASVÁRI—SZERENCS 1:0 (0:0), Tiszavasvári, 1000 né­ző, v.: Fodor F. Tiszavasvári: Vámos — Sinka. Széki, Kalapos, Kató (Balázs). Balázsi. Szatke. Kertész, Bohács, Nagy S. (Nagy R.), Szűcs. Edző: Gáspár Lász­ló. A hazaiak — bár kényszerű okokból csak egy csatárral tud­tak felállni — azonnal támadó­lag lépteik fel. Jelzi ezt az első játékrészben elért két kapufa és több kihagyott száz százalékos gólhelyzet. A második félidő góllal kezdődött, az 50. percben az előre törő Sinkát buktatták a tizenhatoson belül. A megítélt ll-est Kertész biztosan értékest- tette. A gól után kitámadott a Szerencs, de mégis a hazai csa­pat puskázta el a jobbnál-jobb helyzeteit. Végeredményben a Lombiik megérdemelten szerezte meg a két pontot. Jók: Sinka. Széki1, Szatke. HAJDÚBÖSZÖRMÉNY—KIS­VÁRDA 1:3 (1:1), Hajdúböször­mény. 200 néző. v.: Bozsóki. Kis­várda : Virtás — Balogh. Takács, I. ipták, Szondi, tgyártó, Rajzin- ger. Badar, Galian, Simon, Ru- bóczjkl. Edző: Eszonyi Dénes. Jó- iromú változatos küzdelemben a két védelem közöti különbség döntött. Gólszerzők: Rajzinger, Badar, Simon illetve Kebelei. Jóik: Lipták, Szondi, Badar, Si­mon. Kiállítva az 57. percben után rúgásért. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Sajóbabony—Edelény 1:0, D. Ki­nizsi—özd 2:1, Hajdúnánás—Bal­mazújváros 3:2, Tiszaúj város— Püspökladány 3:0. A BAJNOKSÁG ÁLLASA 1. Kisvárda 17 10 3 4 24-12 23 2. H.-nánás 17 10 2 5 25-18 22 3. IVI.-.szál ka 17 8 5 4 30-13 21 4. Rakamaz 17 9 3 5 25-14 21 4. B. Volán 17 8 5 4 16- 9 21 6. T.-vasvári 17 6 8 3 17-14 20 7. özd 17 7 6 4 12-10 20 8. B.-újváros 17 8 4 5 26-25 20 9. Tiszaújv. 17 8 2 7 22-14 18 10. D. Kinizsi 17 7 3 7 19-21 17 II. Edelény 17 4 6 7 13-15 14 12. Sajób. 17 4 6 7 17-28 14 13. P.-ladány 17 4 4 9 18-29 12 14. Levelek 17 4 3 10 14-28 11 15. Szerencs 17 3 4 10 16-24 10 16. H.-bösz. 17 2 4 lt 11-26 8 Megyei I. osztály Záhony első veresége Kétezer néző Nagyhalászban NAGYECSED—NYÍREGYHÁ­ZI VOLÁN 3:2 (2:2). Nagyecsed. 400 néző, v.: Varga Zoltán. Nagyecsed : Torhán—Bulyáki, Andalik, Czine, Fácska, Kosa, Kulik, Pelyvás S. (Sikesdi Cs.), Petrohai (Rostás), Szoboszlai, Képíró. Edző: Mitró Károly. VO­LÁN : Bozsó—Farkas, Mihály­falvi. Csorba. Meggyesi, Búza, Ferkó (Banka). Garai, Ádámszki, Tomasovszki Virágh. Edző: Nagy Tamás. Megérdemelt hazai győzelem. Gól: Képíró, Czine 2 (egyet 11-esből) ill. Ádámszki. Virágh. KÖTAJ—BAKTALÖRÁNTHÁZA 2:1 (0:0). Kótaj, 400 néző, v.: Márta. Kótaj: Babicz—Tamás. Barna, Ignácz, Harsányi, Bes­senyei, Lingl, Sánta, Tóth, Csór- ba (Mester). Edző: Lengyel László. Baktalórántháza: Tóth A. —Tóth I„ Trencsényi. Kodák, Horváth, Juhász (Oláh), Maries. Gdovin, Soós, Virtás, Juhász (Sipos). Edző: Gajdos Gábor. Jó mérkőzésen, megérdemelten nyert a hazai gárda. Gól: Tóth, Sánta, illetve Maries ll-esből. NYÍRBÁTOR^ZÁHONY 2:0 (0:0). Nyírbátor, 500 néző, v.: Bodnár. Nyírbátor: Dolhai—Sze­gedi, Bodnár, Komáromi, Erdé­lyi, Berettyán, Fehér (Lukács), Tóth, Hegedűs (Munkácsi T.), Ko­mán, Szabó. Edző: Munkácsi Ta­más. Záhony: Orosz—Dudás (Tö­möri), Hegedűs, Onder, Sza­bó, Rajzinger.. Pokol, Rácz, Győri. Márton, Szabó L. Edző: Gyüre László. Jó játék — biztos hazai győzelem. Gól: Tóth, Be­rettyán. ÚJFEHÉRTÖ—TISZALÖK 1:1 (0:0). Üjfehértó, 600 néző, v.: Nagy S. Üjfehértó: Cziotka— Lácza S„ Koskovics, Lácza F„ Lácza J„ Ur, Káposznyák, Po- lonkai (Szalóki). Kukk, Barna, ötvös (Dubóczki), Aranyi László. Tiszalök: Murvai—Balogh, Gáli. Aszalós, Suhai, Balogh T., Csatlós (Zsoldos). Penthe. Vass (Marozs), Péntek. Losonczi. Ed­ző: Csáki Miklóss Küzdelmes mérkőzésen reális eredmény született. Gól: Kápoáznyák, il­letve Péntek. NAGYHALASZ—IBRÁNY 1:0 (1:0). Nagyhalász, 2000 néző, v.: Hekmann. Nagyhalász: Balogh —Hermann, Hegyes, Nagy, Ke­lemen R., Visontai, Budaházi, Kelemen Z., Oláh, Kardellás, Árokszállási (Csombók). Edző: Hegedűs János. Ibrány: Vitkai —Orosz. Ignácz, Hermann, Gyöngyösi, Darai. Balogh (Szu­hár). Mátyás, Kató, Korpái. Dajka. Edző: Hemán László. Né­zőcsúcs mellett icüzdelem a ja­vából. Gól: Kelemen Z. NYÍRTELEKI HONVÉD—FE- HERGYARMAT 3:2 (1:0). Nyír­telek, 200 néző, v.: Dávid. Nyír­telek: Mokánszki—Dankó L„ Hernádi G., Drab L., Dankó Zs., Hernádi Zs. (Hudák), Seres, Pu- ki. Csécsi, Szekrényes. Muri Szlovenszki). Edző: Hudák Mi­hály. Fehérgyarmat: Kárpáti— Tóth T„ Juhász, Kosár, Docsa, Tóth E., Czeglédi, Kondor, Ke­lemen (Szabó), Kiss, Szűcs. Ed­ző: Juhász István. Fordulatos mérkőzésen megérdemelten nyertek a hazaiak a lelkes ven­dégek ellen. Gól: Csécsi, Szekré­nyes (ll-esből), Puki, illetve Kondor, Kelemen. CSENGER—TUKOD 1:0 (0:0). Csenger. 700 néző, v.: Nagy J. Csenger: Mándi—Juhász. Szilá­gyi T„ Szilágyi M., Juhász II., Takács (Szabó), Osváth, Becző, Herczeg. Barcsai, Fehér (Bod­nár). Edző: Póti Sándor. Tyú­kod: Sztojka—Magos, Gajdics, Péter. Kasu, Kiss (Tordai), Va- szusz, Kiss II„ Fekete. Turbucz, Kertész. Edző: Molnár Csaba. A vereséget kapusának köszön­heti Tyúkod. Gól: Barcsai. NAGYKÁLLÖ-MÁRIAPÓCS 2:3 (2:0). Nagykálló, 400 néző, v.: Ficze. Nagykálló: Cziotka—Tré­fán, Horváth. Farkas, Papp, Far­kas B„ Kígyósi, Vágó. Tóth, Papp T., Csomány. Edző: Farkas Béla. Máriapócs: Sersényi—Ma­gyar Gy„ Nyisztor, Papp T„ Pénzes, Szőke. Csehély. Illés. Torna (Gerzsanics), Földesi, Ta- nyi (Üjfalusi). Edző: Pataki László. Edző: Pataki László. El­lentétes félidők. Góllövö: Hor­váth, Tóth, illetve Földesi. Papp T. 2 (tizenegyesből). A BAJNOKSÁG ALLASA NB I 1. Záhony 17 9 7 1 23-15 23 2. Nagyhal. 17 10 4 3 32-16 24 3. Nagykálló 17 9 4 4 24-13 22 4. Csenger 47 9 3 S 36-23 21 5. Bl.-tláza 17 9 2 6 33-29 2C 6. Tiszalök 17 8 4 5 24-22 20 7. M.-pócs 17 8 4 5 30-29 20 I 8. Ibrány 17 6 6 5 21-16 18 9. Üjfehértó 17 7 3 7 25-18 17 , 10. Nyírbátor 17 3 10 1 17-19 16 11. Nagyecsed 17 5 5 7 14-23 13 12. Nyírtelek 17 4 6 7 14-17 14 13. Tyúkod 17 3 6 8 19-27 12 1 14. F.-gyarm. 17 4 2 11 15-31 10 15. Kótaj 7 2 5 10 13-26 9 16. Ny. Volán 17 2 5 10 18-32 9 Honvéd: három pont előny A hét végi fordulóiban a Hon­véd megtartotta vezető helyét. Döntetlen a Tatabánya—FTC rangadó. Az álsóházban az UTE gyűjtötte be a két bajnok.! pon­tot. Eredmények. BP. HONVÉD—VIDEOTON 2:0. Kispest, 7 ezer néző. v.: Kovács. Meddő mezőnyfölény után sze­rezte góljait a bajnokjelölt. Gól: Vancsa. Gregor (ll-esből). TATABÁNYA—FTC 0:0. Tata­bánya, 15 ezer néző, v.: Bay. El­lentétes félidők. Amíg első fél­időben a Fradi, szünet után a Bányász volt jobb, gól azonban nem született. SZEGED—VESZPRÉM 0:2. Sze­ged, 5 ezer néző. v.: Drigán. A vendég végig kezében tartotta az irányítást, és megszerzett két góljával megérdemelten nyerte a találkozót. Gól: csornai 2. UTE—VASAS 1:0. Újpest, 6 ezer néző, v.: Varga S. Alacsony színvonalú csapkodó játék, mél­tatlan a két fél nevéhez, egy­kori rangjához. Az UTE a 38. percben szerezte győztes gólját. Gól: Szlezák. PÉCS—GYŐR 3:0. Pécs. 9 ezer néző, v.: Hartmann. A tartalé­kos Rába halványan futballozott, nem volt esélye még a szépítés­re sem. Gól: Braun, Belansky, Czéh. SIÓFOK—VOLÁN FC 0:0. Sió­fok. 3500 néző. v.: Fazekas. Mind­két csapat adósa maradt a kö­zönségnek, az egy pontnak vi­szont a Volán-labdarúgók jobban örülhetnek. DEBRECEN-BÉKÉSCSABA 2:1. Debrecen, 5 ezer néző, v.: Már­ton. Kemény, jó iramú mérkő­zésen, a hazaiak tízéves nyeret­lenségi sorozatot szakítottak meg a csabaiak ellen. Gól: Pló- kai, Margineán. ill. Miklya. MTK—VÁCI IZZÓ 1:2. Hungá­ria körút, 4 ezer néző. v.: Né­meth. A győzelemre rászolgált az Izzó, sőt a gólkülönbség a ha­zaiakra nézve hízelgő. Gól: Hannich, ill. Szalai. Répási. A 18. FORDULÓ: Vác—Vasas, FTC—Debrecen. Volán—Pócs, UTE—Tatabánya. Győr—3p. Hon­véd. Videoton—MTK. Veszprém— Siófok. Békéscsaba—Szeged. az NB i Állasa 1. Bp. Honvéd 17 13 2 2 32-12 28 2. FTC 17 11 3 3 33-10 25 3. Váci Izzó 17 U 2 4 25-18 2 4 4. Veszprém 17 7 7 3 18-14 21 5. Pécs 17 9 2 6 24-15 20 6. Tatabánya n 6 7 4 18-16 19 7. MTK-VM 17 6 4 7 22-24 16 8. B.-Csaba 17 7 2 8 20-22 16 9. Siófok 17 4 8 5 13-15 16 10. Rába ETO 17 5 4 8 21-24 14 11. Videoton-W. 17 5 4 8 20-25 14 12. Szeged 17 4 5 3 10-20 13 13. Vasas 17 5 2 10 21-29 12 14. DVSC 17 4 4 9 12-20 12 15. UTE 17 5 2 10 19-28 12 16. Volán FC 17 4 2 11 18-33 10 2, x, 1, x, 2, 2, x, 1, x, x, 2, x, 1, 2. Győztes sakkozók Szenzációs győzelmet aratott vasárnap a SZAÉV SE OB Il-es férfi sakkcsapata. A nyírségiek, nem kisebb elienfeLet győztek le, mint az első helyem álló, neves játékosokkal rendelkező Vasút­építő Törekvés együttesét. Mi- haíikó legyőzte Verőczi Zsuzsát! Az eredmény: SZAÉV—Törekvés 7,5:6,5. (Részletes tudósítás ked­di számunkban olvasható.) Öröm az uszodában TUDÓSÍTÓINK VOLTAK: Kaponyás József. Kovács Bé­la. Lln'g AttUa, Mészáros László, Pataki Sándor, Pata­ki László. Póti Sándor. So­mogyi József, Varga Áron, Varga László. ÜGYELETES MUNKATÁR­SUNK Dankó Mihály és Ko­vács György. Szabolcs-Szatmár-Bereg független napilapja Főszerkesztő: DR. ANGYAL SÁNDOR. Főszerkesztő-helyettes: MARIK SÁNDOR. Kiadja a Kelet-Magyarország Lapkiadó Kft. Felelős kiadók: DR. HARMATI SÁNDOR és DR. KÁRPÁTI IMRE ügyvezető igazgatók. Kiadó és Szerkesztőség: Nyíregyháza, Zrínyi Ilona u. 3—5. 4401. Kjadó postafiók- szám: 25. Szerkesztőség postafiókszám: 47. Telefon: (42)11-277. Telex: 73-344. Telefax: 16-624. Sportrovat , (éjszakai üzenetrögzítő): 10-329. Hirdetés: 10-150. Készült a Nyírségi Nyomdában. Nyíregyháza Árok u. 15. Felelős vezető: JAGER ZOLTÁN. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető minden postahivatalban és hírlapkézbesítőnél. Budapesten: XIII. Lehel u. 10/a. 1900. Előfizetési díj egy hónapra 165 forint, negyedévre 495 forint, fél évre 990 forint, egy évre 1980 forint. Meg nem rendelt kéziratokat nem őrzünk meg és nem küldünk vissza. INDEXSZÁM: 25059 HU ISSN 0133-2058. A vízilabda Magyar Kupa döntőjét rendezték meg márci­us 15-én Budapesten, a Komjádi-uszodában. A képen a győztes csapat öröme (UTE) a medencében. (MTI telefotó) I || Kelet I magyarország I