Kelet-Magyarország, 1990. szeptember (50. évfolyam, 205-229. szám)

1990-09-03 / 206. szám

8 1990. szeptember 3. Labdarúgó NB I II meglepetések foÉloja A labdarúgó NB I hét vé­gi fordulójában néhány meg­lepetés akadt. Ilyen a Hon­véd, a Vasas hazai, az Ü. Dózsa idegenbeli veresége. Debrecenben 14 ezer néző előtt a Ferencváros bizonyult jobbnak. Megszerezte első győzelmét az MTK-VM. Eredmények. TATABÁNYA—Ű. DÓZSA 3:1. Tatabánya, 10 ezer né­ző, v.: Nagy L. Biztosan nyert a Tatabánya és nem érdemtelenül. Gól: Váczi (2), Kiszi ill. Vincze (öngól). MTK-VM—VIDEOTON 1:0. Hungária körút, 2 ezer né­ző, v.: Németh L. Ennyivel volt jobb a kék-fehér csa­pat. Gól: Pölöskei. BP. HONVÉD—RÁBA ETO 1:2. Kispest, 7 ezer néző, v.: Szilágyi. Küzdelmes mérkő­zésen, sok kihagyott helyzet. Gól: Gregor (11-esből) ill. Csikós, Tóth. DEBRECEN-FERENC­VÁROS 0:2. Debrecen, 14 ezer néző, v.: Lázin. Amíg a DVSC kihagyta a helyzete­ket, a Fradi megnyerte a ta­lálkozót. Gól: Szenes, Páling. SZEGED—BÉKÉSCSABA 2:1. Szeged, 7 ezer néző, v.: Vad. A hazai szurkolók vas- tapssal jutalmazták a győz­test. Gól: Kovács J., Apró ill. Csató. SIÖFOK—VESZPRÉM 0:0. Siófok, 6 ezer néző, v.: Már­ton. Egyenlő erők küzdelmé­ben a vendégek játszottak valamivel jobban. PÉCS-BP. VOLÁN 1:0 Pécs, 6 ezer néző, v. Pillér Szerencsés győzelem. Gól: Czéh. VASAS—VÁCI 1ZZÖ 1:2. Fáy utca, 4 ezer néző, v.: Molnár. Megérdemelt a váci győzelem. Gól. Galascnek ill. Nagy, RomaueK. Az NB masa 1. Tatabánya .< .* — • :)-3 S 2. Siófok 3 2 1 — i-1 S 3. Szeged ~ X — VI * 4. FTC 4 i — 1 S-2 4 5. Bp. Honvéd 3 2-17-3# 6. Pécs 3 2-14-24 7. Rába ETO 3 2-15-4« 8. Vác 3 2 — 1 5-6 4 9. Veszprém 3 — 3 — 2-2 3 10. Békéscsaba i 1 — 2 5-4 2 11. MTK-VM 3 1—24-52 12. Vasas 3 1—25-82 13. C. Dózsa 3 1—2 6-10 2 14. Debrecen 3 — 12 2-7 1 15. Bp. Volán 3------3 0-4 — 16. Videoton 3------3 1-6 — Hegyei i. osztály A megyei I. osztály harma­dik fordulójában néhány vá­ratlan eredmény akadt. Ilyen a Záhony győzelme Nagy- kállóban, a Tiszalök sikere a kótaji együttessel szemben. Ibrányba félbeszakadt a ta­lálkozó. A vendég baktaiak l:0-ra vezettek, folytatás a fegyelmi bizottság előtt! ÜJFEHÉRTÓ—NYÍR­EGYHÁZI VOLÁN 2:0 (0:0), Űjfehértó, 400 néző, v.: Mó- nus. Űjfehértó: Cziotka — Dubóczki, Koskovits, Lácza F., Lácza J., Kukk, Káposz- nyák (Hajdú), Lácza Gy., Szalóki (Polonkai), Barna, Nyisztor. Edző: Aranyi Lász­ló. Nyíregyházi Volán: Ho­monnai Cs. — Homonnai P., Dankó M., Zákány, Magyar, Labancz (Berki), Ferkó, Mi- hályfalvi, Dankó J., Kontra, Meggyes!. Edző: Lovász Mi­hály. A hazai csapat csak az eredménnyel lehet elégedett. Gól: Kukk, Barna. KÓTAJ—TISZALÖK 0:1 (0:1). Kótaj, 400 néző, v.: Tassy. Kótaj: Hajdú — Ré­vész, Tamás, Ignácz, Bak, Lingl, Mester, Mirgai (Kor- soveczki), Sziszák, Csorba, Harsányi (Oláh). Edző: Mül­ler Ferenc. Tiszalök: Murvai — Róka, Péntek, Balogh I. Suhai, Gál, Aszalós, Vass (Kerekes), Balogh II., Hege­dűs (Losonczi), Hadászi. Ed­ző: Csáki Miklós. Nem érde­melt vereséget a hazai csa­pat. Gól: Gál. NAGYECSED- UUKOD 1:0 (0:0). Nagyec: 400 né­Ez történt az NB IS-ben Rangadót nyert Rakamaz Nyíregyháza—Salgilarján 0:1 Városi stadion. 3500/ néző, v.: Bajkai (Kiss. Hornyák). Nyíregyházi VSC: Tóth — Szobonya. Bús. Drobnl. Ker­tész J. — Csehi. (Molnár; Kovács — Erdei. Belus. Szkunc. Ed- ző: Sándor Istvmi. Salg. Síküveggyár: Halász — Zsély. Babcsán. Stark, Gyetvai — Kajü. Juhász, Hodur, Balga — Garai. Balogh. Edző: Dávid Róbert. Csere: Molnár helyett Nagy a 27., Tóth helyett Varga a szünetben, Balogh helyett Benyó a 80., Zsály helyett Králik a 86. percben. Gólszerző: Zsély a 15. percben. Sárga lap: Kajli a 46.. Kovács az 56. percben. Szögletarány: 6:1 (4:1) Nyíregyháza javára. (Zomborszki János egykori törzsszurkoló: „Két éve vol­tam utoljára mérkőzésen. Most kicsalogatott a két győ­zelem ...) Vendégszöglettel és me­zőnyjátékkal kezdődött a ta­lálkozó. A 7. percben Szkunc 30 méteres szabadrúgása alig ment el a bal sarok mellett. A 15. percben megszakadt a hazaiak 195 perces gólnélküli sorozata. A hátvéd Zsély tört előre a jobbösszekötő helyén, 25 ■mé­terről lőtt, a labda Tóth ka­pus kezéből pattant a kapu bal sarkaba, 0:1. Több taktikai szabálytalan­ság történt, a vendégek ke­ményebben, a hazaiak idege­sebben futballoztak. A 26. percben Szkunc szerezhetett volna gólt, de miután tiszta helyzetbe cselezte magát, Halász kapust találta telibe! Egy perccel később Erdei 12 m-es fejesét a tarjáni kapu­védő a léc alól öklözte szög­letre. Beszorultak a vendé­gek, percekig a tarjáni 16- oson pattogott a labda. (Elégedetlenkedett a kö­zönség! A szabolcsiak mesz- sze elmaradva előző formá­juktól, ötlet nélkül, gyengén futballoztak ebben az idő­szakban.) Az utolsó percben Szobo­nya és Halász kapus össze­csapott, két percig állt a játék. Szünet után a Nyíregyhá­za lépett fel támadólag, de nem sikerült gólt elérnie. A tarjánlak nem voltak szé­?ő, v.: Márta. Nagyecsed: Torhán — Pelyvás L., Anda- lik, Korbács, Pelyvás G., Gi­la (Bujáki Z.), Szoboszlai, Pelyvás S., Fácska, Kocsány, Képíró (Veres Cs.). Edző: Mítró Károly. Tyúkod: Kiss Zs. — Magos, Galydics, Oro- sl, Kasu, Fekete (Kiss), Va- szusz, Imre, Eszenyi, Turbucz (Gozsa), Adorján. Edző: Mol­nár Csaba. Nagyon nehéz mérkőzésen a hazaiak na­gyobb akarata, erőnléte győze­lemhez segítette a tíz ember­rel játszó hazai csapatot. Gól: Kocsány. NAGYKÁLLÓ—ZÁHONY 0:1 (0:0). Nagykálló, 200 né­ző, v.: Varga, Nagykálló: Cziotka — Viszokai, Horváth, Kaszab, Papp, Murzó (Kato­na), Gyermán, Kigyósi, Ko­vács, Vágó, Tóth (Farkas). Edző: Farkas Béla. Záhony: Orosz — Dudás, Hegedűs, Galgóczki, Hajdú. Rejzinger (Onder), Pokol Zs., Rácz Cs., Márton, Szabó (Pokol). Edző: Gyüre József. Egyenlő erőt képviselő csapatok közül a szerencsésebb csapat győzött. Gól: Hajdú. CSENGER—MÁRIAPÖCS 0:2 (0:0). Csenger, 350 néző, V.: Gombkötő. Csenger: Mán- di (Nagy J.) — Magyari F. (Vincze), Szilágyi M., Juhász, Herczeg, Szilágyi T., Becző (Erdős). Ozsváth, Barcsai- Fehér, Rózsa. Edző: Póti Sán­dor. Máriapócs: Bíró — Sző-, ke. Hernádi, Magyar, Nyisz­tor, Bihari (Demendi), Pén­gyelősek. Bajkai bíró humá­nusan értékelte az erőszakos játékot. Az 55. percben nagy hazai helyzet maradt kihasz­nálatlanul: Csehi a jobb ol­dali alapvonalig cselezte ma­gát, beadása végiggurult a vendégek kapujának torká­ban, a támadók azonban le­maradtak. A folytatásban csak küzdelem folyt — játék kevésbé. Az NYVSC görcsö­sen küzdött az egyenlítésért, amelyet kapura lövés nélkül nehéz lett volna elérnie. 1 me, az első igazi lecke, amelyet nem tudtak megol­dani a nyíregyházi játéko­sok. Kemény dió volt a tar­jám védőfal, bekövetkezett amire kevesen számítottak. Hazai pályán maradt alul az eddig jól szereplő NYVSC. A hamar hekapott gól valóság­gal sokkolta a szabolcsiakat, a Síküveggyár játékosait érthetően megnyugtatta. A látottak alapján a tatikusan játszó vendégek megérdemel­ten jutottak két bajnoki pont zes, Tanyi, Földesi (Rézmű­ves G.), Rézműves L., Illés. Edző: Pataki László. Megér­demelt vendéggyőzelem. Gól: Nyisztor, Pénzes (11-esből). IBRÁNY—BAKTALÖ- RÁNTHÁZA félbeszakadt! Ibrány, 600 néző, v : Zaho- rán. Ibrány: Vitkai — Szirá- ki, Ignácz, Hermán, Gyön­gyösi, Korpái, Szankovics, Mátyás, Kató, Dajka (Fe- renczi), Bárdi (Nagyidal). Edző: Berencsi András. Bak- talórántháza: Toronyi — Si­pos B., Horváth, Tóth, Nagy, Kapin, Maries, Gdovin, Sós, Sipos M., Gvöríi. Edző: Gaj­dos Gábor. A baktai játékos kiállítása után félbeszakadt a mérkőzés a második félidő 20. percében. Gól: Maries. Kiállítva: Sós. NYÍRTELEKI HONVÉD- NAGYHALÁSZ 0:0. Nyírte­lek. 300 néző, v.: Losonczi. Nyírtelek: Hankoczki — Bor­bély, Szatke, Drab (Bertli), Dankó Zs. (Setét), Kegye, Takács, Szelószki, Gyüre, Szekrényes, Ádámszki. Edző: Hudák Mihály. Nagyhalász: birtokába. A hazaiak érthe­tetlenül elhanyagolták leg­erősebb fegyverüket, a szél­ső játékot, ez az ellenfél szá­mára kedvezett. Jók: a nyíregyházi csapat­ból senki ill. Halász. Bab­csán, Gyetvai, Stark, Zsély. Sándor István: — A labda­rúgás, a könnyelmű hozzáál­lást nehezen bocsátja meg egy csapatnák. Sajnos, játé­kosaim előre elkönyvelték a győzelmet, aztán keveset tet­tek érte. Ezúton kérek elné­zést a közönségtől a gyenge játék miatt! Dávid Róbert: — Okosan, taktikusan játszott a csapat, középpályán olykor felülke­rekedtünk. Az sem kis dolog, hogy az eddig nyolc gólt rú­gó Nyíregyháza ellenünk eredménytelen maradt. Kovács György AZ NB II TOVÁBBI ERED­MÉNYEI: BVSC—Eger 0:3. Kecs­keméti TE—DMTE 0:2. Baja— Kecskeméti SC 0:0, Diósgyőr—• Szolnok 3:2, Hatvan—Csepel 1:2, Szarvas—Metripond 2:1, Kaba— Kazincbarcika 4:0. AZ NB II állása Keleti csoport 1. DMTE 3 2 1-9-2 5 2. Csepel 3 2 1—7-3 5 3. Salg. Síkü. 3 2 1-5-2 5 4. Diósgyőr 3 2 1-6-4 5 5. Nyíregyháza 3 2 — 18-1 4 6. Eger 3 2 — 19-5 4 7. Kaba 3 1 2 — 4-0 4 8. Szarvas 3 2 — 16-9 4 9. BVSC 3 1113-43 10. Baja 3 — 2 11-2 2 11. Kecsk. SC 3—212-52 12. K.-barclka 3 1 — 2 1-6 2 13. Metripond 3 — 12 1-3 1 14. Hatvan-D. 3 — 1 2 3-6 l 15. Szolnoki MÁV 3 — 1 2 2-9 1 16. KecsR. TE 3------3 1-7 0 Kiss — Tátrai, Nagy, Her­man, Hegyes, Visontai (Csombók), Oláh, Kardellás, Kelemen Z., Kelemen R., Budaházi L. Edző: Hegedűs János. Szikrázóan kemény mérkőzésen igazságos dön­tetlen. NYÍRBÁTOR—FEHÉR- GYARMAT 0:0. Nyírbátor, 250 néző, v.: Kozsla. Nyírbá­tor: Dolhai — Abai, Erdősi, Erdei, Lukács, Szegedi. Be- rettyán, Bécsi, Űr (Horváth), Szabó, Pataki. Edző: Munká­csi Tamás. Fehérgyarmat: Szálkái Zs. — Cserepes, Kiss B., Docsa, Juhász Zs., Kon­dor, Futó, Tóth T. (Kovács). Tóth A., Lőrincz (Kiss K.), Juhász A. Edző: Horváth László. Egyik csapat sem ér­demelt győzelmet. A bajnokság állása 1. Záhony 3 3------3-0 8 2. Nagyhalász 3 2 1 — 6-0 5 3. Csenger 3 2 1—7-2 5 4. Bl.-háza 2 2------6-2 4 5. Nagykálló 3 2 — 16-2 4 6. Űjfehértó 3 2 — 16-3 4 7. Nyírtelek 3 1112-23 8. Nagyecsed 3 1111-13 9. Tiszalök 3 1111-23 10. Máriapócs 3 1-2 5-7 2 11. Ny. Volán 3 1 — 2 1-5 2 12. Ibrány 2 — 1 10-2 1 13. Nyírbátor 3 — 1 2 2-5 1 14. Tyúkod 3 — 1 2 2-6 1 15. Kótaj 3 — 1 2 0-4 1 16. F.-gyarmat 3 — 12 1-6 l NB III A labdarúgó NB ül. va­sárnapi fordulójában Raka- maz biztosan nyert az Ózd ellen. Két ponttal távozott Mátészalka Hajdúnánástól. Döntetlen a Tiszavasvári— Kisvárda rangadó. A raka- mazi gárda továbbra veret­lenül az élen. Eredmények. RAKAMAZ—ÖZD 2:0 (1:0) Rakamaz," 1200 néző, v : Pa­taki. Rakamaz: Pók - Bol- ló, \Kákóczi), Risko, Goneth, Karóckaí, Neuzer, Kosztyu, Szalontai, Vonyigás. Hidegn. Béres (Subert I.). Edző: Tóth János. Az első félidőben Bé­res szabadrúgás góljánál a hálótartóvas közé szorult a labda. A mérkőzésen mind- két csapat nagy iramban játszott. Ózd nem állt be vé­dekezni, de a végig szipor­kázó Rakamaziak ellen ma nem volt orvosság. Gól Bé­res, Kosztyu. Jók Goneth, Neuzer, Hidegh, Kosztyu, Béres, ill. Trokár, Pribék, Búd, Deli TISZAVASVÁRI—KIS­VÁRDA 0:0, Tiszavasvári, 800. néző, v.: Fazekas. Tisza­vasvári: Vámos — Sinüa, Széki, Szurkos Z., Lakatos, Balázsi, Nagy S., Fecsku, Bohács, Szurkos I. <Pethe), Nagy R. Edző: Gáspár Lász­ló. Kisvárda: Virtás — Ba­logh (Bárdi), Szondi. Lipták Gönc, Kertész, Rubóezki Brankovics, Gálán (Oláh), Simon, Seres. Edző: Eszenyi Dénes. Ritka jó első félidőt játszott a két csapat. A ka púk felváltva forogtak ve­szélyben, de a gólhelyzeteket mind két oldalon kihagy ­Történelmi pillanatokkal végződött a 15. atlétikai Eu- rópa-bainokság a dalmát ki­kötővárosban, Splitben: a nyugat-, illetve keletnémet sportolók közös zászló alatt vonulva, a közönség tapsától kísérve vonultak ki a városi Hajduk-stadionból. Abból az arénából, amely az NDK szá­mára hozott óriási sikert. Sportolói összesen 34 érem­mel búcsúztak a világverse­nyektől. míg az atlétikában csak „szegény rokonnak” számító NSZK reprezentánsai csupán négyszer állhatták do­bogóra. Négy évvel ezelőtt, a stuttgarti EB-n még mások voltak az erőviszonyok: ak­kor a szovjetek szerezték meg a legtöbb érmet, s akár­csak az NDK-beiiek. 11 alka­lommal végeztek az élen. Splitben a nőknél szinte kor­látlan volt a keletnémet ura­Mészöly Kálmán szövetsé­gi kapitány a hét végi mér­kőzések után kijelölte azt a 23 játékost, akik vasárnaptól, a szerdai, Törökország elle­ni barátságos válogatott mérkőzésre készülnek. A já­tékosok vasárnap 10 órakor talákoztak a Fáy utcában, s onnan mentek át a Magyar Hitelbank Római-parti üdü­lőjébe. ták. A döntetlen igazságos­nak mondható. Jók: Vámos, Széki, Lakatos, Szurkos I. ill. Gönc, Kertész, Branko­vics, Simon. HAJDÚNÁNÁS- MÁTÉ­SZALKA 0:1 (0:1). Hajdúná­nás, 500 néző, v.: Tuss. Má­tészalka: Sántha — Sabó, Nagy, Györfi, Márián, Tardi, Kiss, Oláh, Szpodnyi, Tóth, Piros. Edző: Papp László. A hazai csapat támadott töb­bet, viszont a vendégek vé­delme jól zárt. Gól: Nagy. Jók: Pénes ill. Nagy, Má­rián, Tardi. HAJDÚBÖSZÖRMÉNY­LEVELEK 2:0 (0:0). Hajdú­böszörmény, 200 néző. v.: Bo- zsóki. Levelek: Pákozdi — Svelte A., Ignácz, Csik, Bódi (Sitku), Király, Horváth (Krasznai), Papp, Boros, Borbély, Svelta Z. Edző: Ta­kács János. Közepes színvo­nalú, helyenként durva já­ték. Megérdemelt hazai győ­zelem. Kiállítva Boros, Svelta Z. Gól: Kocsis, Balogh. Jók: Fegyveres, Kocsis. Pap ill. Ignácz. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Sajóbábony—Balmazújváros 0:4, Borsodi Volán—Mád 1:0. D. Kinizsi—Püspökladány 2:1, Leninváros—Edelény 1:0. NB III. Tisza-csoport 1. Rakamaz 3 3-------8-1 6 2. Leninváros 3 2 1-7-15 3. H.-böszörm. 3 2 1-3-0 5 4. B.-újváros 3 2 — 1 7-4 4 5. B. Volán 3 2 — 1 2-1 4 6. Kisvárda 3 1 2 — 1-0 4 7. H.-nánás 3 111 5-4 3 8. M.-szalka 3 1111-13 9. T.-vasvári 3 — 3 — 0-0 3 10. Ózd 3 1111-23 11. Sajóbábony 3 1111-43 12. Edelény 3-211-22 13. D. Kinizsi 3 1—22-62 14. Mád 3-120-21 15. Levelek 3------3 1-5 — 16. P.-ladány 3------3 2-7 — lom (9 arany), míg a férfiak­nál — főleg remek futóiknak köszönhetően — a britek himnusza hangzott fel a leg­gyakrabban (8 első helyezés). L i13Ví1j 2, 1, 1. 1, x, 2, x, x, 1, : TUDÓSÍTÓINK VOL­TAK: Fábián László, Fü- löp Kornél, Havasi Sán­dor, Kovács Béla, Láda Bertalan, Lingl Attila, Magyar László, Mészáros László, Pataki Sándor, Szász Simon, Varga Lász­ló. ÜGYELETES MUNKA­TÁRSAINK: Dankó Mi­hály és Kovács György. A keret tagjai: Petry, Brockhauser, Bodnár (kapu­sok), Mónus, Simon (FTC), Kovács E., Aczél, Garaba, Limperger, Bérczy, Szalma. Keller, Kozma, Marozsán, Horváth Cs., Balogh (MTK) Biics, Urbányi, Kiprich, Ko­vács K., Petres, Eszenyi Gre­gor (mezőnyjátékosok). ; Szabolcs-Szatmár-Bereg társadalmi-politikai napilapja Főszerkesztő: DR. ANGYAL SÁNDOR. Főszerkesztő-helyettes MARIK SÁNDOR I Kiadja a Szabolcs Megyei Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: DR. KÁRPÁTI IMRE. Szerkesztőség és kiadóhivatal: I 11 kíl LV. I lí I' T11 Nyíregyháza, Zrínyi u. 3-5 4401. Szerkesztőségi postafiók: 47 Lapkiadó postafiókszám: 25. Telefon: 11-277. ■■ÉbiNklBtMU Telefax: 16-624. Sportrovat (éjszakai üzenetrögzítő): 10-329. Hirdetésügyben: 10-150. Telex: 73-344 Készült a Nyírségi Nyomdában. Nyíregyháza Árok u 15. Felelős vezető: JÄGER ZOLTÁN. Terjeszti a Magyr Posta Előfizethető minden postahivatalban és hírlapkézbesítőnél. Budapesten: XIII Lehel u. 10/a. 1900. Előfizetési díj egy hónapra 105 forint, negye .'vre315forint, fél évre 630 forint, egy évre 126( forint. Meg nem rendelt kéziratokat nem orzünk meg és nem küldünk vissza. INDEXSZÁM: 25059 HU ISSN 0133-2058 Szkuncz ezúttal nem a góllövőcipőjét húzta tel... (Elek Emil felvétele) Ibránybai félbeszakadt Zárás az atlétikai EB-* Labdarúgás Keret a törökök ellen Kelet-Magyarország — sport