Kelet-Magyarország, 1990. május (50. évfolyam, 101-126. szám)

1990-05-07 / 105. szám

8 Kelet-Magyarország — SPORT 1990. május 7. NB I Az élen éllók botlása A labdarúgó \B I hét végi fordulójában kika­pott a listavezető MTK- VM, az öt követő Ü. Dózsa, így nem történt változás az élen. Pontot szerzett Kispesten a Deb­recen, de továbbra a kieső helyen tanyázik. Eredmények. HALADÁS—Ü. DÓZSA 1:0, Szombathely, 9 ezer né­ző, v.: Fekete. Ezúttal a va­si csapat volt a jobb. Gól: Bognár. VASAS—MTK-VM 2:1, Fáy utca, 3 ezer néző, v.: Molnár. Megérdemelten nyert a lelkesebb Vasas. Gól: Geress, Gubucz, ilil. Pölöskei. CSEPEL—SIÓFOK 2:1, Csepel, 500 néző, v.: Lázin. A maroknyi szurkolótábor szép játékot kapott és hazai győzelmet. Gól: Mikler, Ké­noszt, ill. Marozsán. BÉKÉSCSABA—VIDE­OTON 1:0, Békéscsaba, 6 ezer néző, v.: Szilágyi. Ke­vés helyzetei közül egyet értékesített a hazai csapat. Gól: Takó. BP. HONVÉD—DEBRE­CEN 1:1, Kispest, 4 ezer né­ző, v.: Drigán. A hazaiak ja szőttek fölényben, mégis F tosztozkodás történt. G Fodor, ill. Nagy. V.SZPRÉM—PÉCS 0:1, Ve . prém, 6 ezer néző, v.: Stander. Ezúttal a Pécs játszott „gólratörőbben”. Gól: Nagy T. RÁBA ETO—VÁC 1:1, Győr, 8 ezer néző, v.: Hart­mann. A 85. percben egyen­lítettek a hazaiak. Gól: Bánföldi, ill. Farkas. TATABÁNYA—FERENC­VÁROS 1:2, Tatabánya 10 ezer néző, v.: Puhl. Küzdel­mes mérkőzésen nyert a Fra­di. Gól: Szekeres, ill. Vin- cze (öngól) Dzurják. Az NB I állása 1. MTK VM 27 16 4 7 41-23 52 2. Ü. Dózsa 27 15 4 8 34-19 49 3. Ferencv. 27 13 6 8 43-29 45 4. Pécsi MSC 27 12 8 7 33-21 44 5. Békéscsaba 27 10 8 9 25-27 38 6. Veszprém 27 9 10 8 25-22 37 7. Vasas 27 10 7 10 31-35 37 8. Siófok 27 9 9 9 28-29 36 9. Tatabánya 27 11 3 13 20-27 36 10. Rába ETO 27 7 12 8 32-27 33 11. Videoton 27 7 11 9 22-27 32 12. Bp. Honvéd 27 8 8 11 27-33 32 13. Vác 27 6 12 9 24-28 30 14. Haladás 27 8 6 13 29-37 30 15. Debrecen 27 6 U 9 18-29 30 1«. Csepel 27 4 10 13 25-44 22 | J Ez történt a labdarúgó NB ll-ben Viktor vezérletével nyert»Szpari Nyíregyháza—Debreceni MIÉ 3:1 Városi stadion, 1000 néző, v.: Varga J. (Marosvári, Bán). NYÍREGYHÁZI VSSC: Tóth Szobonya, Szikszai, Drobni, Ker­tész J. — Belus, Boda. Kovács — Csehi, Szilágyi, Zubanics. Ed­ző : Sándor István. DEBRECENI MTE: Szabó L. — Erdei, Ludánszki, Till, Pipó — Fodor, Szabó András, Szabó Attila, Bakó — Dienes, dr. varga. Edző: Makray Balázs. CSERE: Belus helyett Szabó a szünetben. Bakó helyett Honti az 58., Kertész J. helyett Cséke a 76. percben. GÓLSZERZŐ: Zubanics a 2„ Szüágyi a 4„ Csehi a 46., Szabó András az 58. percben. SÁRGA LAP: Ludánszki »17., Pipó a 67., Drobni a 73. perc­ben. KIÁLLÍTVA : Ludánszki az 59. percben. SZÖGLETARANY: 9:4 (2:2) a Debreceni MTE javára. A MÉRKŐZÉS KRÓNI­KÁJA: A hazai csapat kezdett len­dületesebben és a 2. percben vezetést szerzett. Egy jobb oldali támadást követően, a debreceni védők hibájából Zubanics elé került a labda, az aprótermetű csatár 4 m- ről higgadtan gurított a jobb sarokba. 1:0. Még fel sem ocsúdtak a debreceniek. amikor a 4. percben újabb hazai találat következett: Zubanics ezúttal a bal oldalon az alapvonalig cselezte magát, pontos visz- szaguritását az érkező Szilá­gyi 7 méterről vágta Szabó kapujának bal oldalába. 2:0. A 18. percben a mozgé­kony Zubanics három hajdú­sági védőt is kicselezett, majd remek labdát tálalt Csehi elé. „Szép volt Iván­ka!” — hangzott a nézőtéren, „Nem Iván az, hanem Vik­tor!” — helyesbített egy má­sik. Tény. a jól játszó ung­vári fiú számára, kijárt az elismerés. A 26. percben TiU 22 m-es szabadrúgása alig ment a kapu fölé. Fokozatosan fel­jött a DMTE, a hazai együt­tes védekezni kényszerült. A harmadik negyedórában ella­posodott a játék, nem történt említésre méltó esemény. Fordulás után az első ha­zai támadás gólt eredménye­zett. Zubanics—Szilágyi volt a labda útja, aki Csehit szök­tette a jobb összekötő helyén. A csatár néhány lépést tett a labdával, majd kissé kisod­ródva. jobbról, a kapu köze­pén lőtt a léc alá. 3:0. Egy perccel később Dienes közeii fejesét Tóth bravúrral hárította. Az 58. percben szé­pítettek a vendégek. Ezúttal a hazai védők késlekedtek a labda elrúgásával. Szabó András felismerte a helyzetet és 16 m-ről a balfelső sarok­ba csavart. 3:1. Az 59. percben Ludánszki szabálytalankodott a felező- vonal táján, s mivel már volt egy sárga lapja. Varga kiállí­totta a debreceni játékost! Nem sokkal később Dienes szépíthetett volna, de közeli fejese, a kapu fölé került. A másik oldalon Szilágyi távoli lövése adott munkát Szabó­nak. A mérkőzés utolsó ese­ménye: Till hatalmas sza­badrúgását Tóth bravúrral hárította. ÍGY LÁTTÁK A FŐSZE­REPLŐK: Sándor István: — Kitűnő játékvezetés mellett a jobb taktika döntötte el a három pont sorsát! tár): — Az eredményből ki­tűnik melyik gárda akarta jobban a győzelmet. ÉRTÉKELÉS: A nyíregyháziak remény­kedtek. hogy több. számukra balszerencsésen alakult mér­kőzés után ezúttal nekik ked­vez Fortuna. így is történt. Valósággal repülőrajtot vet­tek a szabolcsiak, a 4. perc­ben már 2:0-ás hazai vezetés állt az eredményjelzőn. Ne­gyedóra elteltével a debrece­niek szoros emberfogásra rendezkedtek be, ezzel a kö­zéppályára terelődött a já­ték, megtört a hazai lendület. Fordulás után növekedett az iram. Ludánszki kiállítása után negyedóráig a DMTE volt aktívabb. A hajrában újra a hazaiak játszottak fö­lényben. jobb támadójátékuk révén rászolgáltak a győze­lemre. Varga J. játékvezető hibátlanul látta el feladatát, mindkét fél megelégedésére bíráskodott. Jók: Zubanics (a mezőny legjobbja), Csehi, Szilágyi, ill. Till, Szabó András. Kovács György Dienes (háttal) Boda (szemben) rúgásra lendíti a lábát. De hol a labda? (Balázs felv.) (Mit ért „jobb taktika” alatt? — kérdeztük az edzőt: „Azt, hogy azzal engedtem pályára a csapatot, igyekez­zenek gólt szerezni az első percekben. Ha ez sikerül, rá tudjuk kényszeríteni játé­kunkat az ellenfélre. Nos, egy helyett kettőt rúgtunk a mérkőzés kezdetén, ami meg­nyugtató volt az együttes számára ... ”) Makray Balázs: — A jobb támadójáték döntött a hazai csapat javára. Viktor Zubanics: — Örü­lök, hogy góllal mutatkoztam be ezen a fontos mérkőzésen. Ügy érzem, nem okoztam csalódást. Honti Gyula (a DMTE cse­rejátékosa, volt Szpari csa­További eredmények: Szegedi Dózsa—Salgótarján 0:0. Mezőtúr— Szolnok 0:1, Kazincbarcika—Diós­győr 1:0-ás állásnál félbeszakadt! D. Kinizsi—Eger 2:0, Metripond— BVSC 2:3, Baja—Szarvas 2:1, Kecskemét—Szeged SC 1:1. Az NB II állása 1. Szeged 26 16 7 3 42-19 55 2. Kazincb. 25 12 7 6 33-22 43 3. Eger 26 13 4 9 39-32 43 4. Szarvas 26 11 g 7 31-25 41 5. BVSC 26 11 7 8 31-27 40 6. DVTK 25 10 9 6 33-30 39 7. Kecskemét 26 10 6 10 32-34 36 8. DMTE 26 8 II 7 34-28 35 9. Szolnok 26 9 9 9 34-40 35 10. Metripond 26 9 6 11 37-32 33 11. Salg. Sik. 26 8 7 11 36-38 31 12. NYVSSC 26 8 7 11 20-24 31 13. Baja 26 8 7 11 26-32 31 14. D. Kinizsi 26 7 8 11 24-29 29 15. Mezőtúr 26 5 3 12 18-33 24 16. Szegedi D. 26 3 7 16 21-47 t6 (A félbeszakadt Kazincbarci­ka—DVTK mérkőzés nincs be­számítva.) NB III Rakamaz súlyos ve aesege Erdei, Simon 3—3 gól! A labdarúgó NB III 24. fordulójában Kisvárdán me­gyei rangadóra került sor. A mérkőzést a hazai csapat biztosan nyerte 3:0 arányban, Győzött a Tiszavasvári ide­genben 0:2-ről fordított a Lombik. Súlyos vereséget szenvedett a Rakamaz. nem volt ellenszer az ellenállha­tatlan ózdiakkal szemben. Eredmények. Ózdi Kohász—Rakamaz 5:1 (?. 1), Özd, 800 néző, v.: Tóth S. Rakamaz: Pók — Szalon- tai, Losonczki, Neuzer, Gö­ncül, Karóczkai, Subert (Bol- ló), Vonyigás (Béres), Riskó, Kosztyu, Kákóczki. Edző: Szász Simon. A jól játszó Ko­hász már az első félidőben tekintélyes előnyt szerzett. Ferdülés után is a hazaiak játszottak fölényben és vá­ratlanul nagyarányú győzel­met arattak a gyenge napot kifogó Rakamaz ellen. Gól: ökrös (2), Pribék, Tokár, Munkácsi ill. Kákóczki. Jóik: Tokár, Munkácsi ill. Kákóczki. Hajdúszoboszló—Tiszavas­vári 2:3 (2:1). Hajdúszobosz­ló, 500 néző, v.: Mozgó. T. Lombik: Varga — Sinka, Széki, Kalapos, Lakatos, Ba­lázsi, Kató, Fecsku, Korpái (Pethe), Kiss M. (Szurkos), Erdei. Edző: Gáspár László. A szoboszlói csapat már 2:0- ra vezetett, innen fordított a szünet után feljavult ven­dégcsapat. A győzelemben jelentős részt vállalt Erdei, aki mesterhármast ért el! Gól: Kereki, Magyar (11-es- ből) ill. Erdei (3). Jók: Pin- ezés, Kereki, Magyar ill. Ka­lapos, Kiss M., Erdei. Kisvárda—Mátészalka 3:0 (2:0), Kisvárda, 1200 néző, v.. Nyéki. Kisvárdai SE: Virtás I. — Bárdi, Takács, Molnár, Göncz (Virtás II.), Lelt, Brankovics, Badar, Oláh (Ru- bóczki), Simon, Seres. Edző: Eszenyi Dénes. Mátészalkai MTK: Sántha’ — Barta (Tóth), Nagy, Győrfi, Szabó (Kocsán), Berettyán, Kiss, Oláh, Szpodnyi, Bojer, Ja­kab. Edző: Papp László. Vál­tozatos, küzdelmes mérkőzé­sen nyert a minden tekintet­ben jobban játszó KSE. Külö­nösen Simon volt eredmé­nyes, aki három nagyszerű gólt szerzett. A várdai csapat a gólokon kívül több helyze­tet elhibázott. Az igazsághoz tartozik, hogy a szalkaiaknak is volt lehetőségük, de elhi­bázták azt. Jók: Molnár, Lelt, Badar, Simon ill. Sánt­ha, Kiss. További eredmények: Haj­dúnánás—Sajóbábomy 1:0, Le- ninváros—Balmazújváros 2:2, Hajdúböszörmény—Kaba 1:1. Borsodi Volán—Edelény 0:0, Szeghalom—Mád 1:1. Tisza csoport 1. Kaba 24 14 9 1 38:17 51 2. B.újváros 24 13 9 2 41:17 48 3. Ózd 24 14 4 6 33:19 46 4. B. Volán 24 12 7 5 42:17 43 5. T.vasvári 24 12 6 6 40:23 42 6. Rakamaz 24 10 7 7 40:24 37 7. Mád 24 9 9 6 31:23 36 8. Edelény 24 8 8 8 32:24 32 9. Kisvárda 24 8 6 10 29:27 30 10. Sajóbábony 24 8 4 12 26:36 28 11. Hajdúnánás 24 6 9 9 29:29 27 12. H.böszorm. 24 7 6 11 23:29 27 13. Mátészalka 24 6 8 10 17:28 26 14. Leninváros 24 5 6 13 32:42 21 15. Hajdúszob. 24 5 4 15 24:55 19 16. Szeghalom 24 2 4 18 15:82 10 Megyei I. osztály Döntetlenül végzőiött a rangadó Leveleken A megyei I. osztály vasár­napi fordulójában döntetle­nül végződött a Levelek— Nagykállő rangadó. Baktaló- rántháza biztosan nyert Nagyecseden. Hét együttes gólképtelennek bizonyult. Győzelmével a Tiszalök el­került az utolsó helyről. Eredmények: NAGYHALÁSZ—OH. ASZ­TALOS SE 2:1 (0:1). Nagy­halász, 800 néző, v.: Franyó. Nagyhalász: Kiss — Her­iman, Hegyes, Nagy, Csam- bók, Tátrai, Visomtai, Szo- boszlai, Budaházi, Oláh, Kardellás (Szabó), Kelemen R. Edző: Hegedűs János. ASE: Hankóczki — Dósi, Szatke, Seres, Adaimszki, Plirois, Gyüre, Darai, Ka- csámdi, Kegyes, Kiss. Ed­ző: Sis'ka László. Nagy ha­zai mezőifölény mellett egy öngól döntött. Gól: Buda- házi, Szatke (öngól), illet­ve Darai. ZÁHONYI VSC—ŰJ FE­HÉRTÓ 3:0 (2:0). Záhony, 500 néző, v.: Szomoniczki. Záhony: Rácz L. — Dudás, Hajdú, Galgóczi, Vass, He­gedűs I., (Szabó L.), Hege­dűs II., Rácz Cs., Márton, Dáváda, (Rajzinger), Pokol I. Edző: Gyüre József. Üjfehértó: Mester — Urr, Du- bócáki, Katona, Lácza, Kuíkk, Káposznyák, Lácza Gy., Iványi, (Polonkai), Barna, Nyisztor, (Tóth). Edző: SziLvási István. Színvonalas játékvezetés, biztos hazai si- íker. Gól: Márton (2), Rácz Cs. FEHÉRGYARMAT—IB- RÁNY 1:0 (0:0). Fehérgyar­mat 400 néző, v.: Kozsla. Fe­hérgyarmat: Szálkái — Ve­res, Tóth T., Futó S., (Futó J. ), Docsa, Tóth E., Kondor Gy., Juhász Zs., Juhász A., Horváth L., Tóth T. Edző: Horváth László. Ibrány: Ke­resztúri — Sziváni, Gyön­gyösi, Herman, Kormány, Balogh Z., (Szász), Szabó. Mátyás S„ Kató, (Nagyidai), Szuhán, Bárdi. Edző: Beren- csei András. A szerencsésebb csapatt győzött, a döntetlen igazságosabb lett volna. Gól: Veres. TISZALÖK—NYÍREGY­HÁZI VOLÁN 1:0 (1:0). Ti­szalök 200 néző, v.: Héri. Ti­szalök: Murvai — Suhai, Gál, Balogh, Losonczi, Hadászi, (Tóth), Csatlós, (Rácz), Pen­te, Vass, Péntek, Zsoldos. Edző: Csáki Miklós. Volán Dózsa: Balogh — Kiss, Hagy- másl. Kontra, Erdei, Csorba, Ferkó, Mihályfalvi, Csatlós, Magyar, Virág. Edző: Bay György. Keserves, de megér- uernelt hazai győzelem. Gól: Pente. LEVELEK—NAGYKALLÖ 1:1 (0:0), Levelek, 1100 néző, v.: Németh. Levelek: Pákoz- di — Svelta A., Ignácz, Csík I., Bódi, Horváth, Forgony, Sitku, Hajdó, Svelta Z. Ki­rály, Edző: Takács János. Nagykálló: Cziotka — Tré­fán, Kaszab, Horváth, Papp, Gyerrnán, Katona, Farkas, Kovács, Vágó, Tóth. Edző: Mai műsor Atlétika. Nyíregyháza város középiskolás futó csb. stadi­on, 14. Gerliczki János. A döntet­lenre játszó vendégcsapat szerencsével vitte el az egyik pontot. Gól: Bódi illetve Ka­tona. KÓTAJ—NYÍRBÁTOR 0:0. Kótaj, 400 néző, v.: Márta. Kótaj: Bíró — Révész, Ta­más, Németh, Harsányi, Ig­nácz, Lingl, Mester, Krasznai, Papp, Csorba (Korsoveczki), Paulik. Edző: Horváth Pál. Nyírbátor: Dolhai — Komá­romi, Erdősi, Terdik, Urr, Munkácsi, Szabó, Tóth, Pely- vás, ' Pécsi, Kovács. Edző: Piros András. A vendégcsa­pat végig védekezte a mérkő­zést. NAGYECSED—BAKTALÖ- RÁNTHAZA 0:4 (0:1). Nagy- ecsed 100 néző, v.: Kerezsi. Nagyecsed: Torhán — Zelizi, Antalik, Korbács, Fácska, Molnár (Veres Cs.), Kosa, Pelyvás G., Pelyvás L. (Kép­író), Czine, Tarcsa B. Edző: Molnár Gusztáv. Baktaló- rántháza: Toronyi — Hor­váth, Kozma, Szabó T., Ka- pin, Barducz, Győrfi, Sós, Konzili (Trencsényi), Gdovin. Edző: Jávor Pál. Megérde­melt vendégsiker. Gól: Gdo­vin (3. egyet 11-esből) és Sós. MÁRIAPÓCS—TUZSÉR 2:0 (1:0). Kisléta 200 néző, v.: Kozma. Máriapócs: Ser- sényi — Szőke, Hernádi, Ma­gyar, Nyisztor, Hernádi II., Cseszlai (Bihari), Papp (Pén­zes), Ujfalusi, Földesi, Réz­műves. Edző: Pataki László. Tuzsér: Pisószki — Balogh, Révész, Géczi, Nagy, Fülóp, Herczku, Lovas, Győri, Maczkó (Urbán), Révész A. Edző: Revák László. A ha- zaiak öt kapufát is lőttek, de ezt nem díjazzák! Gól: Réz­műves, Magyar (11-esből). Megyei I. osztály 1. Levelek 24 16 6 2 45-13 38 2. B-háza 24 12 6 6 56-33 30 3. Nagykálló 24 11 8 5 38-29 30 4. Nagyhalász 24 11 7 6 35-24 29 5. Nagyecsed 24 12 4 8 28-24 28 6. ASE 24 9 8 7 38-31 26 7. Záhony 24 10 4 10 44-35 24 8. Üjfehértó 24 9 6 9 36-32 2' 9. Máriapócs 24 8 8 8 38-37 24 10. F.-gyarmat 24 9 5 10 19-26 ? 11. Nyírbátor 24 7 8 9 25-26 2. 12. Nyh. Volán 24 6 7 11 23-33 1» 13. Ibrány 24 5 9 10 21-36 19 14. Tuzsér 24 4 9 11 17-35 17 15. Tiszalök 24 6 4 14 24-47 16 16. Kótaj 24 3 9 12 15-40 15 Tudósítóink voltak: Erdei Ár­pád, Fülep Kornél, Kaponyás József, Kolodzey Tamás, Ko­vács László, Ling Attila, Lo­sonczi Imre, Molnár Károly, Pataki László, Pataki Sándor, Varga Zsolt. Ügyeletes munkatársaink: Dankó Mihály és Kovács György. m3 A Totó 18. heti játékszelvényén szereplő mérkőzések eredményei: 1. St. Pauli—Bayer Leverkusen 1 2. Nürnberg—Bayer Uerdingen x 3. Mönchengladb.—VfB Stuttg. 1 4. Karlsruhe—E. Frankfurt 1 5. W. Mannheim—Düsseldorf 2 6. Bayreuth—Essen 2 7. Hessen Kassel—Meppen x 8. Münster—A. Aachen 1 9. Catanzaro—Brescia 2 10. Foggia—Reggina x 11. Licata—Parma 2 12. Monza—Ancona 2 13. Triestina—Torino x Pluszmérkőzés: 14. W. Bremen—B. München x Szabolcs-Szatmár-Bereg társadalmi-politikai napilapja Főszerkesztő: DR. ANGYAL SÁNDOR. Főszerkesztő-helyettes: MARIK SÁNDOR Kiadja a Szabolcs Megyei Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: dr. Kárpáti Imre, Szerkesztőség és kiadóhivatal: Nyíregyháza, Zrínyi u. 3-5. 4401. Szerkesztőségi postafiók: 47. Lapkiadó postafiókszám: 25. Telefon: 11 -277. Sportrovat: 10-329. Hirdetésügyben: 10-150. Telex: 73-344. Készült a Nyírségi Nyomdában. Nyíregyháza, Árok u. 15. Felelős vezető: Jáger Zoltán. Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető minden postahivatalnál és hírlapkézbesítőnél. Budapesten: XIII. Lehel u. 10/a. 1900. Előfizetési díj egy hónapra 105 forint, negyedévre 315forint, fél évre 630 forint, egy évre 1260 forint. Meg nem rendelt kéziratokat nem őrzünk meg és nem küldünk vissza. INDEXSZÁM: 25059 HU ISSN 0133-2058