Kelet-Magyarország, 1981. október (41. évfolyam, 230-256. szám)

1981-10-22 / 248. szám

8 Kelet-Magyarország 1981. október 22, Birkózás Második helyen A birkózó Béke Kupa újabb fordulójában az NYVSSC sportolói ismét remekeltek. Az A és a B korcsoportú via­dalon a nyíregyházi birkózók hat első, öt második és há­rom harmadik helyezést ér­tek el. Az összesített pont­versenyben így tartották a lépést a vezető DMVSC-vel, 48 ponttal végeztek az elő­kelő második helyen. Az NYVSSC érmes birkózói, 38 kg: 1. Turcsán József és Czirják András (mindkét korcsoportban elsők lettek a nyíregyháziak). 53. kg: 1. Da­ni Zoltán és Lévai István. 58 * kg: 1. Lajtos György. +68 kg: 1. Farkas László. 41. kg: 2. Lakatos Attila. 45 kg: 2. Bu- nyecz Zoltán. 49 kg: 2. Cser­halmi János. 53: Kg: 2. Czvara István. +68 kg: 2. Ku- rucz Zsolt. 45 kg: 3. Nagy Imre. 58 kg: 3. Talárovits Ti­bor. +68 kg: 3. Tóth István. Kézilabda Középiskolai Kupa 1981—82-es középfokú iskolai kézilabdakupára 13 leány és 15 fiúcsapat nevezett be. Már túl vannak a selejtező mér- kőzéseken a leányok a leg­jobb hatig a fiúk a nyolcig jutottak el. Eredmények: Leányok: Mátészalkai Gim­názium-Fehérgyarmat Köz- gazdasági 25:8 és 14:4, Vásá- rosnamény Gimnázium—Nyír­bátor Gimnázium 13:10 és 11:11, Kisvárdai Bessenyei— Kisvárdai Császy 30:4 és 23:9, Tiszalök Gimnázium—Nyír­egyháza Kölcsey 16:7 és 16:12, Demecser Gimnázium—Ibrány Gimnázium 18:12 és 20:10, Nyíregyháza Zrínyi—Nyíregy­háza ^107-es sz. DSK 30:8 és 27:16, Mátészalkai Gimnázium —Csengeri Gimnázium 20:12 és 23:6. Fiúk: Mátészalkai Gimnázi­um-Fehérgyarmati Közgaz- dasági 24:8 és 40:19, Mátészal­ka 138. DSK—Baktalóránthá- za szakmunkásk. 25:6 és 26:11, Mátészalka Gépészeti—Fehér- gyarmat Gimnázium 22:17 és 34:16, Kisvárdai 111. DSK— Nyíregyháza 107-es DSK 25:21 és 19:15, Nyíregyháza Zrínyi —Nyíregyháza 110-es DSK 0:0, a két pont a Zrínyi javára Igazolva és 35:7, Kisvárdai Bessenyei—Nyíregyháza ÉVISZ 18:11 és 24:25, Nyíregy­háza Ipari—Tiszavasvári ill. DSK 26:9 és 24:10, Mátészalka Mezőgazdasági erőnyerő. Vass Géza Lucescu a szakvezető Mircea Lucescut, a hu­nyadi Corvinul játékos-ed­zőjét bízta meg a Román Labdarúgó Szövetség a lab­darúgó-válogatott felkészí­tésével. A megbízatás egye­lőre ideiglenes jellegű, a november 11-én esedékes Svájc elleni mérkőzésre szól. Lucescut munkájá­ban,, másodedzői munka­körben Mircea Radulescu segíti. Az új megbízott „szövet­ségi kapitány” a román labdarúgás neves egyénisé­ge. Tagja volt a mexikói világbajnokságon szerepelt együttesnek. A 36 éves Mir­cea Lucescu több mint 250 A-ligás mérkőzésen szere­pelt, s ezeken 80 gólt lőtt. Sokszoros válogatott, a támadósor jobb és bal ol- j dalán egyaránt kiváló tel- J I jesítiményeket nyújtott. V f Csapata, a Corvinul jelen- \ leg harmadik az A-osztály- / ban. Lucescu az együttes ‘edzője, de egyben játéko- sa is. Legutóbb a bajnoki • fordulóban a Brassó elleni j \ mérkőzésen is szerepelt, a 65. perctől kezdve középpá- I / lyás játékosként. Várható, hogy Lucescu j rövidesen kijelöli a román ■ labdarúgó-válogatott új ke- [ rétét. \ Host nem ciprusi csapat volt az ellenfél. Búcsú előtt a Vasas A Közép-európai Kupában győzelemmel kezdett a Haladás VSE A szerdai kupanap során már csak a KEK-ben állva ma­radt Vasas volt érdekelt a ma­gyar labdarúgó-együttesek kö­zül. A piros-kékek otthonukban fogadták a belga kupagyőztest, amely 2:0-ra nyert, így a Vasas is búcsú előtt áll, hiszen a visz- szavágóra még reménye sem ma­radt. Igaz, most nem ciprusi csapat volt az ellenfél. .. STANDARD LIEGE— VASAS 2:0 (0:0) Fáy utca, 10 ezer néző, v.: Buzek (osztrák). Góllövő: Taha- mata (2). Standard Liege: Preuden Hom- im'e — Gerets, Heeuws, PoeL, Dusbaba — Vandermissen, Daer­den, Haan, Plessers — Tahama- ta, Wendt. Vasas: Leboniczky — Török, Hires, Komjáti, Szabó — Szebe- gyinszky, Zoimbori, Rixer — Kiss, Izsó, Váradi. Az első negyedórában inkább a vendégek gyors, pontos ossz- játéka tűnt ki, kevés utalt arra, hogy a Vasas otthoni pályán játszik ... A 33. peroben óriási bárói tévedés fosztotta meg a Vasast egy jogos ll-estől. Kom­játi a 16-oson jóval belül átját­szotta volna a rosszul kiindult kapust, Preuden Homme más eszközt már nem látott, mint lerántotta a Vasas védőjét. Bu­zek továbbot intett... Fordulás után sem változott a játék képe. 14 perc alatt az ör- döngős Tahamata két gólt rú- gott, ezzel eldöntött mindent. A csokoládé színű bőrű játékos ez­után le is ment, megtette dolgát, átadta helyét Leclovynak. A Va­sas hasztalan próbálkozott ak­ciókkal, a belga lestaktika fénye­sen működött, és még az sem se- gített, hogy a 68. percben friss erők jöttek be a hazai együttes­be. Szebegyinszky és Izsó ment le, Pecha és Birinyi játszott to­vább. Noha az osztrák játékvezető Komjáti szabálytalan szerelé­séért az első félidőben nem adott büntetőt, ezzel sorsdöntő hibát követett el, nem ez az esemény okozta a Vasas vesztét. Azt min­denki tudta, hogy a gyengélkedő angyalföldieknek csakis lényeges formajavulás esetén lehet győ­zelmi reménye, erre azonban hiá­ba várt akárki is . . . Az első fél­időben a vendégegyüttes óriási fegyelemmel előadott lestaktiká­jára egyszerűen nem tudott mit válaszolni a hazai együttes, és forduláskor a Standard jól vet­te észre, hogy ilyen körülmények között támadási lehetőségük is van. Az ördöngős Tahamata ki- vételes lövőkészsége gyors dön­tést hozott a második félidő ele­jén, összességében minden bi­zonnyal minden Vasas-álmot szertefoszlatott. A vendégcsapat reálisan és ennyivel, főleg egyé- ni képzettségben, de csapatjáték­ban is jobb volt, és gond nélkül várhatja a visszavágót. Győzelemmel kezdte KÖzép- euróipai Kupa-szereplését a Ha­ladás VSE labdarúgócsapata. A szombathelyiek a jugoszláv első ligás Osijeket verték — szünet utáni jobb játékukkal. HALADÁS-OSIJEK 4:2 (1:1) Szombathely, 5000 néző, v.: Brummaier (osztrák). Góllövők: Nagy (2), Hegyi, Bogáti, illetve Nikezics, Csordás (11-esből). Haladás: Hegedűs — Horváth, Király, Vörös (Tapaszti a 80. percben), Preszeller — Nagy, Fi- tos, Kulcsár — Hegyi, Szabó (Bo­gáti a 60. percben), Garics. Osijek: Alempics — Huljics, Zserovics, Dumancsics, Kalinics — Sormaz (Csordás az 53. perc­ben), Petrovics, Popovics, Nike­zics — Lukacsevics, Kruja (Ili- csics a 63. percben). Az 56. percben a reklamáló Ni- kezicset a játékvezető kiállította. Az első félidőben változatos, küz­delmes mérkőzést vívott a két csapat. Az első negyedórában a Haladás VSE irányította a játé­kot, ekkor több helyzetet is dol­gozott ki, de ezekből csak egyet tudott értékesíteni. Fokozatosan jött fel a jugoszláv együttes, a mezőnyben próbálták tartani a labdát, amely sikerült is, nekik. Szünet után a tíz főre fogyatko­zott vendégcsapat ellen már tet­szés szerint érték el góljaikat a szombathelyi zöld-fehérek. A Ha­ladás VSE a látottak alapján ilyen arányban is megérdemelten győ­zött. Feledtetni a hazai pontvesztést Nehezen tért napirendre a legutóbbi, Rába ETO elleni, vá­ratlan hazai pontvesztés felett az NYVSSC NB I-es labdarúgócsa­patának szakvezetése. Papp Lász­ló vezető edző és két segítője, Eszenyi Dénes, Szakács László pályaedzők alaposan elemezték a történteket, az eredményesebb szereplés érdekében igyekeztek megtalálni a gyenge játékot ki­váltó okokat. — A mérkőzést megelőző felké­szítési munka a megszokott sze­rinti volt, tehát azt, hogy ebben hibáztunk volna, el kellett vet­nünk — mondta Papp László. Hol volt akkor hát a hiba? — Arra a megállapításra ju­tottunk, hogy játékosaink tartot­tak, ha úgy tetszik, féltek a Rá­ba ETO-tól. Idegeskedtek, nyom­ta őket az a teherként rájuk ne- hezkedő elvárás, hogy folytatni kell a hazai százszázalékos soro­zatot! Mindez meglepően gyenge játékot váltott ki. Meggyőződé­sünk, hogy ha hamarabb rúg gólt a Rába, az első félidőben legalább egyik helyzetét kihasz­nálja, másképp alakul a mérkő­zés. Akkor most már mindegy alapon labdarúgóink „nekirohan­nak” a győrieknek. Ezt a felte­vésünket a befejezés előtti hét perc igazolta, 0:1 után nagy lett az akarat, a lendület, támadás, támadást követett. Egyébként a Dózsa elleni hazai mérkőzésün­kön is valami ilyesmi történt, hiszen az újpesti vezetés után nyertük meg azt a találkozót. — Itthon, saját közönségünk előtt, változatlanul szoronganak játékosaink. Mindez egyértelmű­en megállapítható abból, hogy az itthoni és az idegenbeli mérkő­zéseken ég és föld a különbség a harcosság között. Vendégként mindenki küzd, keményen ját­szik, bátran belemegy a közel* harcokba is. Például Zalaeger­szegen a keménykedő hazaiakkal szemben állták ezt a harcmodort a mieink. Itthon meg kisasszony­módra futballoznak. Ezen a rossz beidegződésen változtatni kell, ilyen előnyt nem szabad az el­lenfélnek adni lelkes közönsé­günk előtt. — Az idegenben tapasztalt har­cosabb felfogás alapján ezért bi- zok én a most következő két ne­héz idegenbeli meccs jó eredmé­nyében — folytatta a szakveze­tő. Tudom, nem lesz könnyű a kiesőhelyen álló Volán SC és a Diósgyőri VTK otthonában, de nem féltem a csapatot! Vendég­ként eddig még mindig nagyobb tartása volt együttesünknek, fel­adtuk a leckét a Vasasnak, a Honvédnak, a Tatabányának, a Videotonnak és a Zalaegerszeg­nek is. És most ráadásul a Rá­ba ETO elleni gyenge játék sze­rencsére, hogy úgy mondjam: „olaj volt a tűzre”. Nagy az el­szántság, a fiúk feledtetni akar­ják a győriek elleni pontvesztést. És ha ők akarják, akkor az si­kerülni is fog! A Volán SC elleni, szombati mérkőzésen sajnos aligha lehet ott Fecskú István. Az utánpót­lás-válogatott csatár hétfőn dél- előtt az edzésen súlyosnak tűnő sérülést szenvedett. Az iram játék gyakorlása közben — mint meg- tudtuk — olyan szerencsétlenül ütközött Czeczelivel, hogy nagyon megütötte veséjét és medence- csontját. Az NYVSSC egyébként szer­dán Fehérgyarmaton edzőmér­kőzést játszott a megyei bajnok­ságban szereplő helyi FSE el­len. A piros-kékek a szombati, Volán SC elleni taktikát gyako- rolták. * NYVSSC—Fehérgyarmat 6:2 (2:1). Fehérgyarmat, 1000 néző, v.: Szegedi F. NYVSSC: Májer — Pólyák, Szűcs, Szikszai, Csé- ke, Moldván, Kléninger, Lech- ner, Babus, Czeczeli, Kiss M. Csereként szóhoz jutott még: Ko­vács B., Gáspár, Kozma, Bor­bély, Buzsik és Szekrényes. Az első félidőben teljesen egyen­rangú ellenfél volt a hazai csa­pat. Szünet után a cserék fel­javították az NB I-es gárda já­tékát. Gólszerzők: Czeczeli 4, Moldván és Kiss M., illetve Nagy G., Czuprák. Újabb vereség Ojabb vereséget szenvedett a sakk OB II-ben az Asztalos Já­nos SE csapata. A piros-fehér sakkozók ezúttal az élmezőnyben tanyázó Gyöngyösi SE-vel szem­ben maradtak alul, hatpontos kü­RÁDIÓI I—ssrnEjn 1981. október 22., csütörtök H33 22. csütörtök, 19,00: CSON­GOR ÉS TÜNDE, CSORTOS bérlet (1609) Labdarúgó-bajnokságok Vásárosnaményi járás: Kisvar- sány—Tiszaszalka 6:2, Lónya— Beregdaróc 1:4, Nagy varsán y— Aranyosaipáti 6:0, Tiszaadony— Vitka 2:1, Tarpg—Vámosatya 2:1, Pusztadobos—Csaroda 5:1. A baj­nokság állása: 1. Tarpa 8 7 1 — 24- 9 15 2. P.-dobo» 8 7 — 1 17- 5 14 3. Barabás 8 6 1 1 28- 7 13 4. N.-varsány 8 6 1 1 19- 8 13 5. B.-daróc 8 6 — 2 19-14 12 6. Vitka 9 5 — 4 24- 7 10 7. K.-varsány 9 4 1 4 27-22 9 8. T.-szalka 8 4 1 3 18-15 9 9. Vámosatya 9 4 1 4 16-14 9 10. T.-adony 8 4 — 4 16-13 8 11. Csaroda 9 3 — 6 17-28 6 12. Aranyosap. 8 1 2 5 9-25 4 13. Ilk 8 1 1 6 7-22 3 14. Lónya 9 — 1 8 5-39 1 15. Olcsva 9 — — 9 0-18 1 5. Nagydobos 10 6 — 4 19-10 12 6. Nyírmeggy. 10 5 2 3 20-15 12 7. Fábiánh . 10 4 3 3 27-20 11 8. Porcsalma 10 2 5 3 15-16 9 9. Nyírparasz. 10 2 3 5 23-26 7 10. Szamosbecs 10 3 1 6 13-27 7 ll. Jármi 10 2 2 6 14-20 6 12. ura 10 3 — 7 20-28 6 13. Mérk 9 1 2 6 14-27 4 14. T.-szállás 9 l 2 6 11-37 4 talos János SE 10:4. A Szabolcs- Szatmár megyei gárda tagjai kö­zül Szabó János és Kerékgyártó István megnyerte játszmáját. Tretnbácz, Korsós, Benicsák és Csanálosi döntetlent ért el, míg a többiek vesztettek. KOSSUTH RADIO 8,27: Népdalok. — 8,50: Fran­cia szerzők művei. — 9,20: Dutka Ákos, Eugenio Montale. — 9,44: Zenevár. — 10,05: Di­ákfélóra. - 10,35: A cigánybá­ró. Részletek Johann Strauss operettjéből. - 11,26: Célfuvar. Riport. — 11,41: Irgalom. XII/9. rész. — 12,35: Filmtükörkép. — 12,50: zenemúzeum. — 14,17: Artur Lundkvist: Parasztdrá­ma. — 14,47: Radnai György sanzonfelvételeiből. — 15,10: Lassus-madrigálok. — 15,28: Csiribiri. — 16,05: Ambrus Zol­tán: A gyanú. Könyvszemle.— 16,15: Kovács Andor gitározik. — 16,30: Sándor Judit énekel. — 17,07: Olvastam valahol Szokratészről. — 17,27: A vo­nat. Cristian Monteanu hang­játéka. — 18,15: Hol volt, bol nem volt ... — 19,15: Az Álla­mi Népi Együttes zenekara ját­szik. — 20,00: Hangalbum. — 21,00: UJ operalemezeinkből. — 21,40: A gyorsuló idő nyomá­ban ... a 2000. évig. — 22,20: Tíz perc külpolitika. — 22,30: Esti hangverseny. — 23,30: Rlt- kán hallott operákból. — 0,10: Dzsesszt elvé telekből. PETŐFI RADIO 8,05: Filmzene. — 8,20: Tíz perc külpolitika. — 8,33: Nap- közben. — 10,00: zenedélelött. — 11,33: Csak fiataloknak! - 12,33: A népművészet meste­__S___lr J«1.rA4alnihÁl ___ 19 55? Mátészalkai járási 1. osztály: Nagydobos—Vaja 0:2. Jármi— ököritófülpös 1:2, Nyírparasz- nya—Tiborszállás 2:2, Nyírmegy- gyes—Hadász 3:2, Kocsord—Sza- mosbecs 3:0. Pores alma—Fábián - háza 2:2, Ura—Mérk 5:0. A baj­nokság állása: Nyírbátori járás: KálLósemjér —NyírgyuLaj l:L PenészLek- Szakoly 1:3, Máriapócs—Nyírcsá- szári 5:2, Nyírmdhálydi—Nyírlu- gos 1:1, Nyírbogát—Encsencs 4:0, Nyírvasvári—Ofehértó 9:0 Batkány—1Terem 1:1, Nyírgelse- Nyírbéltek 3:5. Az élcsoport ál­lása: 1. Nyírbogát 23, 2. Balkánj 22, 3. Nyírgyulaj 18 ponttal. Nyíregyházi járási II. osztály Keleti csoport: Nyírjákó—Vas megyer 2:3, Apagy—Bököny 6:0 Érpatak—Kék 4:1, Kálmánháza— Ramocsaháza 9:0, Geszteréd- Nyírtét 1:4, Nyírkércs—Székelj 1:5. Az élcsoport állása: 1 Apagy 13, 2. Kék 13, 3. Érpatak 13 ponttal. Nyugati csoport Nagycserkesz—Nyh. Mezőgazda- sági Főiskola 3:2, Bújj—Basha- lom elmaradt, Tímár—Tiszaesz- lár 4:4, Tiszadob—Kisfástany; 3:2. Az élcsoport állása: 1.Nagy- cserkesz 14, 2. Nyírtura 11, 3. Ti- szadoto 11 ponttal. Újtelet* Ivboyarorsiág Az MSZMP Szabolcs-Szatmár megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja Főszerkesztő: Kopka János Szerkesztőség: Nyíregyháza, Zrínyi Ilona u. 3—5. 4401 Telefon: 11-277, 11-435, 11-525, 11-84« Telexszám: megyében 344. megyén kívül 73 344. Postacím: Nyíregyháza, Pf.: 47, 4401 Kiadja a Szabolcs megyei Lapkiadó Vállalat Njríregyháza, Zrínyi Hona u. 3—5. 4401 Telefon hirdetésügyben: 10-150. Igazgató, főkönyvelő: 10-003, Pf.: 25 Felelős kiadó: Mádl Lajos Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hirlapkézbesítő postahivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési díj egy hóra 34,— forint, negyedévre 102,— forint, félévre 204,— forint, egy évre 400,— forint Kéziratokat nem őrzünk meg és nem adunk vissza NYÍRSÉGI NYOMDA Felelős vezető: Jáger Zoltán ■■■ ■ INDEXSZÁM: 25 059 HU ISSN 8133-2058 1. Vaja 10 8 1 1 38- 9 17 2. Hodász 10 7 2 I 26- 8 16 3. O.-fülpös 10 7 — 3 20-14 14 4. Kocsord 10 6 i 3 23-16 13