Kelet-Magyarország, 1981. április (41. évfolyam, 77-100. szám)

1981-04-07 / 81. szám

8 KELET-MAGYARORSZÁG 1981. április 7. Labdarúgó NB I: értékes pont a fővárosból Csepel—NYVSSC 0:0 — Egy pontért jöttünk a fővá­rosba — mondta lépten-nyomon az érdeklődő újságíróknak Te­mesvári Miklós vezető edző. mi­közben fiai a Csepel elleni mér­kőzés előtt az öltözőben készü­lődtek. Jó volt a hangulat a já­tékosok körében. Reggeli után rövid sétára is maradt még idő a szálláshely szomszédságában levő Városligetben. Majd „bezár­kóztak” a Pedagógus-szálló ta­nácstermébe, hogy a részletes taktikát elemezzék. Az öltözőben jókedvvel, nyu­godtan készültek a szabolcsi pi­ros-kékek. Sőt a helyiségről még emlékeiket is felidézték. ' Nemsokkal azután, hogy Kőrös játékvezető jelt adott a kezdés­re, kialakultak a párok. Minden­ki megtalálta emberét. Pólyák Vinczét, Kozma Lazsányit, Mold­ván pedig Tóthot őrizte szoro­san. A nyíregyházi középpályás sor már a félpályán akcióba kez­det, igyekeztek megrostálni, megszűrni a csepeli támadáso­kat. Kozma jobbára védekezett, Lechner mélyen beékelődött a csepeli védősorba, Moldván pedig a tőle megszokott hosszú vágták­kal próbálkozott. A 4. percben aztán megvillan­totta taktikájának szépségét a piros-kék csapat. Fethő—Moldván volt a labda útja, a szőke közép­pályás átverekedte magát a cse­peliek bal oldali védelmén, ügye­sen pendített középre, Lukács maga elé tette a labdát, már a 16-oson belül járt, amikor az ér­kező Kőhalmi hátulról összevágta a lábát. Kőrös sípja néma ma­radt . . . A 17. percben Tóth ívelt kapu elé Kelemen emelkedett legmaga­sabbra a védők gyűrűjéből s jól irányított fejese már-már gólba tartott, amikor kinyúlt Szendrei kesztyűs keze, s reflexszerűen beleütött a pettyesbe. Mindez pe­dig elegendőnek bizonyult a lab­da útjának eltérítéséhez s az a kapufára vágódott... Két Pethö-ppróbálkozás volt a válasz. Félóra elteltével kijött kapuja előteréből a nyíregyházi gárda. Ismétli Pethőt buktatták. Czeczeli szabadrúgása mellé szállt. Az ellenakciónál Godán lőtte be a labdát a jobb oldalról. Pólyák mielőtt közbeavatkozha­tott volna, elesett, Vincze egye­dül kezelhette le a labdát, tett vele néhány lépést, azután 7 mé­terről a bal alsó sarok felé helye­zett i . . a nézők már gólt kiáltot­tak, amikor egy párducugrással Szendrei megfogta a labdát . .. Nagy kapusoravúr volt! A Csepel vérszemet kapott, is­mét elszántan rohamozott. Üjra Moldván és Lechner volt az, aki cseleivel próbálta tartani a lab­dát. A félidő utolsó perceit 10 emberrel játszották végig a ven­dégek. Pethöt ugyanis a félpá­lyánál Gálhidi kíméletlenül le­talpalta. s mint utóbb kiderült, a csatárnak kifordult a bokája. (A szünetben a játékos arról panaszkodott, hogy Gálhidi már az első percekben „megjósolta" ezt számára!) Sajnálatos, hogy Kőrös nem vette észre a hátvéd szándékosságát. Borbély állt Pethő helyére, a csatársor pedig átrendeződött. Lukács ment ki a jobbszélre. Czeczeli centerbe húzódott, míg Borbély a bal oldalon próbálko­zott. Hamar bebizonyosodott azonban, hogy ezzel sem vált ve­szélyesebbé a csatársor. Űjból csak a csepeliek veszélyeztettek, szerencsére ezekben a próbálko­zásokban kevés volt az átgon­doltság, a tudatosság. Egy Gás- pár-szerelést követő szöglet után Kozma vágta ki a gólvonalról a labdát, majd egy beadásszerű lö­vés pattant meg Szűcsön, s tar­tott a háló felé. Szendrei rugasz­kodott, repült, s szöglet lett a dolog vége. Teltek-múltak a percek, a Cse­pelen az idegesség jelei mutat­koztak. Eközben pedig cserére készültek a vendégek. Fecsku és Kiss Miklós melegített a partvo­nal mentén. Mindenki találgat­ta, vajon kit küld majd be Te­mesvári Miklós. A 81. percben kiderült, hogy miután Kiss még érzi sérülését, Fecsku jelentkez­hetett játékra. Beállt s azonnal egy jó labdát kapott Czeczelitől. Hatalmas lépésekkel indult kapu­ra, Wéber csak kisérte, ám a fia­tal csatár kisodródott s lövését Kovács könnyűszerrel mentette. Ez volt egyébként a csepeli ka­pus első igazi munkája ... Az utolsó 5 percben aztán vésztartalékait is mozgósította a Csepel. Néha húsz játékos vias­kodott a nyíregyházi 16-oson be­lül, de a nyíregyházi védők min­den próbálkozást csirájában el­fojtottak. A találkozó után érthető volt az örömteli hangulat a nyíregyházi öltözőben. Temesvári vezető edző sorra gratulált fiainak. Gáspár és Leohner elsősorban a sikeres visszatérés miatt örült. Előbbi, a csapat kapitánya Kőrös játékve­zető elismerését is tolmácsolta társainak a sportszerű játékért. Csupán Pethő volt szomorú, a fájdalomcsillapító ellenére is érezte Gálhidi rúgásának nyo­mát ... A csepeli mérkőzés aligha ke­rül majd a szépségdíjas 90 per­legyzökönyv Csepel, 3500 nézfi, v.: Körös (Kiss G„ Rúzsa), Csepel: Kovács — Godán, Kőhalmi, Wéber, Gálhidi — Varga, Lazsányi, Tóth — Tu­lipán, Kelemen, Vincze. Ed­ző: Keszthelyi Mihály. NYVSSC: Szendrei — Pó­lyák, Szűcs, Szikszai, Gáspár — Moldván, Kozma, Lechner — Pethő, Lukács, Czeczeli. Edző: Temesvári Miklós. Csere: Pethő helyett Borbély a szünetben, Varga helyett Kökény a 73. percben, Lazsá­nyi helyett Kincses a 76. perc­ben, Lukács helyett Fecsku a 81. percben. Szögletarány: Csepel javára. 10:2 (4:0) a percben), Dudás. Edző: Pallagi Róbert. Asztalos SE: Ambrus — Neu­mann, Széki, Bencsik (Fodor a 73. percben), Berecz — Bezzegh, Buzsik, Dóka — Fister, Hirka (Magyar a 65. percben), Orlóczki. Edző: Molnár Pál. Az első veszélyes támadást a honvédcsapat vezette a 6. perc­ben, Hirka lövésébe önfeláldozó­én léptek az ózdi védők. A 13. percben Buzsik keresztbe lőtt. a labda Orlóczki elé került, aki kö­zelről a kapu fölé vágta a lab­dát. Kemény belemenések. oly­kor szikrázó összecsapások tör­téntek a pályán. A listavezető kevés gondot fordított támadásai szervezésére, inkább jól szerve­zett védekezéssel, szoros Ember­fogással igyekeztek kapujükat megőrizhi a góltól. Néhány kihagyott ASE-helyzet után a vendégek a 23. percben váratlanul megszerezték a veze­tést. Egy előreívelt labdára Utas- sy két védő gyűrűjében erősza­kosan a 16-oson belülre tört és hét méterről biztosan lőhetett a jobb sarokba, 1:0. A gól után Orlóczki került kecsegtető hely­zetbe. de labdája ezúttal is kapu fölé került. A 37. percben a mérkőzés leg­nagyobb helyzetét hagyta kihasz­nálatlanul a hazai csapat. Fister— Bezzegh—Fister volt a labda út­ja. a szélső már csak Szögedivel állt szemben, de közelről a kl­József SE 0:5, Debreceni Kini­zsi—Nagybátony 2:2. A bajnokság állása: 1. Ózd 27 18 4 5 45-19 40 2. Gyöngyös 27 15 6 6 36-22 36 3. Gyula 27 12 10 5 37-26 34 4. STC 27 13 6 8 39-27 32 5. Papp SE 27 11 9 7 42-34 31 6. MVSC 27 13 5 9 46-39 31 7. Asztalos SE 27 11 7 9 37-33 29 8. Szabó SE 27 10 8 9 30-23 28 9. HMSE 27 10 8 9 34-30 28 10. Eger 27 11 € 10 33-38 28 H. D. univ. 27 9 8 10 32-27 26 12. Lehel SC 27 8 10 9 32-29 26 13. K.-barcika 27 8 10 9 39-39 26 14. Debr. K. 27 9 8 10 39-40 26 15. Szolnok 27 10 6 11 42-46 26 16. Szarvas 27 7 7 13 24-31 21 17. Borsodi V. 27 8 9 12 31-50 21 18. N.-bátony 27 7 6 14 36-47 20 19. Karcag 27 7 4 16 23-50 18 20. H.-böszörm. 27 3 7 17 2(M7 13 ÜJABB RAKAMAZI VERESÉG! A megyei I. osztályú labdarúgó­bajnokságban folytatódott a meg­lepetéssorozat. A legnagyobbat ismét a rakamaziak szolgáltatták, újabb vereséget szenvedtek, még­hozzá a hazai pályának számító tímár! sporttelepen. A listaveze­tőt a mándokiak fektették két vállra. Idegenben nyert Záhony és Ibrány is, míg Tiszátok és Csenger pontot szerzett. Nyírbá­tor, Nagyhalász és Tiszavasvári cek krónikás könyvébe. Ám a nyírségiek példás védőmunkája akár tananyaggá is válhatna a labdarúgás iskolájában. A hátvé­dek dicséretes elszántsággal és hallatían fegyelmezettséggel lát­ták el feladatukat. Méltó társaik: voltak mindebben a középpályá­sok, akik ráadásul végig bírták a Csepel diktálta tempót. A csatársor ezúttal is szárnya- szegett volt. nem használták ki a csepeli rohamok közepette ke­letkezett szabad teret, ritkán vál­lalkoztak egyéni akciókra s ke­veset birtokolták a labdát, ezzel pedig a védők munkáját nehezí­tették meg. Külön kell szólni Szendééiről, akinek oroszlánrésze van a pontszerzésben. Magabiz­tosan irányította a védőket s ha a szükség úgy kívánta, minden­kor időben és jól avatkozott köz­be. Mellette Szikszai és Moldván nyújtott átlagon felüli teljesít­ményt. Kőrös játékvezető közmegelé­gedésre vezette a találkozót, Kalenda Zoltán A labdarúgó NB I további ered­ményei: Bp. Honvéd—Vasas 3:3. Békéscsaba—Pécsi MSC 3:2, Új­pesti Dózsa—Tatabánya 1:1, Ka­posvár—Volán SC 0:0. Debrecen— Rába ETO 1:1, Zalaegerszeg— Diósgyőr 3:3, Ferencváros—MTK- VM 4:2. Videoton—Dunaújváros 2:0. A bajnokság állása: LECHNER KÁROLY, SZIKSZAI MIHÁLY, SZENDREI JÓZSEF. 1. Vasas 26 14 9 3 55-29 37 2. FTC 26 14 8 4 57-29 36 3. Bp. Honvéd 26 14 7 5 50-29 SS 4. Videoton 26 15 5 6 45-28 35 5. Tatabánya 26 11 10 5 37-24 32 6. Békéscsaba 26 12 6 8 37-32 30 7. Nyíregyháza 26 9 11 6 23-19 29 8. Debrecen 26 10 7 9 26-24 27 9. Ü. Dózsa 26 8 11 7 44-43 27 10. Volán SC 26 8 8 10 30-38 24 11. Csepel 26 6 11 9 27-26 23 12. Pécsi MSC 26 7 9 10 32-33 23 13. ZTE 26 8 6 12 43-50 22 14. Rába ETO 26 6 9 11 29-31 21 15. Diósgyőr 26 4 11 11 19-34 19 16. MTK-VM 26 3 10 13 22-44 16 17. Dunaújv. 26 4 8 14 29-59 16 18. Kaposvár 26 5 6 15 25-58 16 AZ ELSŐ HAZAI VERESÉG Elszenvedte első hazai veresé­gét az Asztalos János SE NB li­es labdarúgócsapata. A piros-fe­hérek vasárnapig az egyetlen ve­retlenek voltak a második vonal 60 gárdája között — otthoni kör­nyezetben. Most azonban az NB I-re pályázó Ózdi Kohó íz le­győzte a nyírtelekieket, teljesen megérdemelten. Nyert a második helyett Gyöngyös és Gyula is, így a táblázat élén minden ma­radt a régiben. A Keleti csoport­ban egyébként ezúttal is szüle­tett szenzációszámba menő ered­mény: Eger 5:0-ra kapott ki sa­ját pályáján a Papp József SE- től! ŰZD—ASE 3:1 (2:0) Nyírtelek. 2003 néző, v.: Divl- nyi. Ózd: Szögedi — Pribék, Sipos. Biró, Bakos — Vincze. Ligeti (To­kár a 88. percben), Stanev — Ulassy, Varga (Szilágyi a 65. futó ózdi kapusba vágta a lab­dát. (Egyenlítési alkalom volt!) S ahogy ilyenkor lenni szokott, az ellentámadásból gólt értek el a vendégek. Vincze 22 méterről lövésre szánta el magát, labdáját Ambrus csak kiütni tudta. Ligeti jókor érkezett és közelről a ka­pu bal oldalába helyezett, 2:3. Szünet után támadásban ma­radt az ASE, s hamar siker ko­ronázta erőfeszítéseit. Az 51. percben Buzsik tört a 16-oson be­lülre, de a lövés pillanatában buktatták. A közelben álló Divi- nyi határozottan 11-est Ítélt. A büntetőt Dóka nagy erővel lőtte a léc alá. 2:1. Az 58. percben Vincze előtt nyílott gólszerzési alkalom, de lövése hajszállal ka­pu mellé szállt. Három perc múl­va Buzsik ívelt szögletet közép­re. Bencsik visszafejelte a lab­dát, Orlóczki azonban elügyst- lenkedte a helyzetet. A 75. perc eseménye: Utassy érvénytelen gólt lőtt, majd Magyar bombázott kapu fölé. Mindjárt utána Enter kitűnő labdát adott Orlóczkinak, de a csatár lábáról centiméterek­kel a kapu fölé került a lövés. A levegőben lógott az egyenlí­tés. amikor egy Kohász-gól vég­leg eldöntötte a mérkőzést. A 83. percben a csereként beállt Szilá­gyi tért ölelő keresztlabdával in­dította Utassyt, a csatár teljesen szabadon törhetett kapu felé, egy csellel még Ambrust Is becsapta, majd kissé kisodródva, balról az üres kapuba gurított. 3:1. A 85. percben Orlóczki a felső kapufát találta telibe. Jó iramú, kemény mérkőzést vívott a két együttes. A vendég­csapat jól megszervezte védel­mét. s az ebből indított rajtaütés­szerű támadásai rendre veszélyt teremtettek az ASE kapuja előtt. A honvédcsapat bár sokat kezde­ményezett, támadásaiban kevés volt az átütőerő, játékosai pedig több nagy helyzetet elhibáztak, összességében: a helyzeteit job­ban kihasználó listavezető meg­érdemelten jutott a két bajnoki pont birtokába. Jók: Szögedi, Biró, Vincze, Utassy, Dudás, ill. Neumann, Szé­ki. Bezzegh. Kovács György További eredmények: Szolnok— Borsodi Volán 2:1, Karcag—Sza­bó Lajos SE 0:2, Miskolci VSC— Debreceni Universitas 1:1, Salgó­tarján—Szarvas 1:0, Lehel SC— Kazincbarcika 0:0. Gyula—Hód­mezővásárhely 3:0, Hajdúböször­mény—Gyöngyös 0:1, Eger—Papp magabiztos játékkal tartotta ott­hon a két pontot. Eredmények: Tyúkod—Záhony 1:2, Rakamaz— Mándok 0:1, Nyírbátor—Klsvárda 2:0, Nagykálló—Ibrány 0:2, Nyh. SZAEV-MEZÖGÉP SE—Tiszátok 1:1, Nagyhalász—Mátészalka 3:0, Tiszavasvári—Balkány 4:1, Tu- zsér—Csenger 1:1. A bajnokság állása: 1. Rakamaz 20 12 3 5 41-19 27 2. Nagyhalász 20 11 5 4 28-14 27 3. T.-vasvári 20 10 5 5 40-24 25 4. Mándok 20 8 7 5 30-24 23 5. Csenger 20 8 6 6 34-29 22 6. Kisvárda 20 7 7 6 32-21 21 7. Tuzsér 20 9 3 8 30-29 21 8. Záhony 20 7 6 7 29-26 20 9. Ibrány 20 8 4 8 30-30 20 10. M.-szalka 20 5 10 5 22-23 20 11. Nyírbátor 20 8 3 9 25-29 19 12. Nyh. SZAÉV 20 6 6 8 31-32 18 13. Nagykálló 20 5 5 10 23-41 15 14. Tiszalök 20 3 8 9 15-30 14 15. Balkány 20 5 4 11 22-38 14 16. Tyúkod 20 6 2 12 25-46 14 ' KISLÉTÁNAK NEM MEGY! A megyei II. osztályú labdarú­gó-bajnokság őszi listavezetőjé­nek, a Kislétai Tsz SE-nek nem megy tavasszal. Vasárnap Nagy- ecsedtől második hazai vereségét szenvedte el és az idén már nyolc pontot vesztett, így visszaesett a táblázat harmadik helyére. A lis­tavezető Nyíregyházi Volán-Dó- zsa Nyírmadáról tért haza ,,pon­tosan", Baktalórántháza pedig Tunyogmatolcson nyert. Eredmé­nyek : Szamossályi—Fehérgyarmat 1:5, Ajak—Nyírbogát 2;1, Kisléta— Nagyecsed 1:2, Üjfehértó—Vásá- rosnamény 2:3, Opályi—Kótaj 0:0, Nyírmada—Nyh. Volán-Dó- zsa 0:0, Kemecse—Hodász 1:0, Tunyogmatolcs—Baktalórántháza 0:2. A bajnokság állása: 1. Ny. Volán 20 12 5 3 38-16 29 2. Bl.-háza 20 11 6 3 39-18 28 3. Kisléta 20 12 3 5 41-20 27 4. V.-namény 20 11 4 5 44-25 26 5. F.-gyarmat 20 8 7 5 30-18 23 6. Kemecse 20 9 5 6 30-28 23 7. Nyírmada 20 10 3 7 25-29 23 8. Opályi 20 6 9 5 35-27 21 9. Nagyecsed 20 9 3 8 29-28 21 10. Kótaj 20 7 6 7 26-23 20 11. Ajak 20 7 4 9 29-32 18 12. Üjfehértó 20 8 2 10 27-31 18 13. Sz.-sályi 20 5 3 12 27-43 13 14. Hodász 20 5 2 13 30-45 12 15. Nyírbogát 20 6 — 14 23-39 12 10. T.-matolcs 20 1 4 15 19-55 6 . UKMtl* IRagyararszág Az MSZMP Szabolcs-Szatmár megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja Főszerkesztő: Kopka János Szerkesztőség: Nyíregyháza, Zrínyi Ilona u. 3—5. 4401 Telefon: 11-277, 11-425, 11-525, 11-846 Telexszám: megyében 344, megyén kívül 73 344. Postacím: Nyíregyháza, Pf.: 47, 4401 Kiadja a Szabolcs megyei Lapkiadó Vállalat Nyíregyháza, Zrínyi Ilona u. 3—5. 4401 Telefon hlrdetésügyben: 10-150. Igazgató, főkönyvelő: 10-003, Pf.: 25 Felelős kiadó: Mádl Lajos Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesltő postahivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési díj egy hóra 34,— forint, negyedévre 102,— forint, félévre 204,— forint, egy évre 400,— forint Kéziratokat nem őrzünk meg és nem adunk vissza NYÍRSÉGI NYOMDA i Felelős vezető: Jáger Zoltán INDEXSZÁM: 25 059 HU ISSN 0133—2058 Váradi országos bajnok Az NYYSSC öklözője indul a tomperei EB-n Mester és tanítványa: Várad! János, Szántó József Az elmúlt hét végén Sze­geden rendezték meg az idei országos ökölvívó-bajnoksá­got. Váradi János, a Nyíregy­házi Vasutas-Spartacus SC öklözője az olimpia után a hazai szorítóban is bizonyí­tott: a légsúlyúak .küzdelmé­ben országos bajnoki címet szerzett. Váradi a döntőt Bo­tos Tiborral, a salgótarjániak tehetségével vívta. Kiegyen­lített első menet után, a má­sodikban Botos megroggyant és Sermer György vezető bí­ró nyolcat rá is számolt. A harmadik menetben is vala­mivel jobb volt Váradi és a bírók végül 3:2-es győzelmét hirdették ki. Magyar bajnokok, papír­súlytól felfelé: Rózsa András (Tatabánya), Váradi János (NYVSSC), Farkas Sándor (Salgótarján), Dankó Tivadar (SZIM Vasas), Takács Gábor (Borsodi Bányász), Bácskái Imre (Bp. Honvéd), Danyi Jenő (Bp. Honvéd), Hranek Sándor (Salgótarján), Füzesi Zoltán (Bp. Honvéd), Kiss Zol­tán (Üjpesti Dózsa), Alvics Gyula (Pécsi VSK), Lévai István (Ü. Dózsa). Az OB után Papp László, a magyar ökölvívó-válogatott vezető edzője kijelölte a má­jusi, tamperei Európa-bajnok- ságra utazó keretet: Rózsa, Váradi, Farkas S., Gönczi, Takács, Bácskái, Molnár T., Némedi, Rimóczi, Soltész, Al­vics Gy. és Lévai. Röplabda NB II lotónyeremények Megkezdődött a küzdelem a röplabda NB II-ben. Az NYVSSC csapatai 50 százalé­kosan kezdtek, a férfigárda nyert Nyírbátorban, míg a lányok hazai pályán szenved­tek vereséget. Eredmények: NYVSSC—Nyírbátor 3:0. Férfimérkőzés Nyírbátorban. A vendégeknek erősen köze­pes teljesítmény is elég volt a sima győzelemhez. Miskolci Spartacus—Nyh. VSSC 3:2. Női mérkőzés. A vendégek 2:0-ra elhúztak, de azt követően a hazaiaknak si­került egyenlíteniük. A dön­tő játszmában a szerencsé­sebb gárda nyert. 1. Dorog—SZEOL AK 1-0 1 2. Váci Izzó—Kecskemét 0-1 2 3. Hajdúbösz.—Gyöngyös 4. Asztalos SE—Ózd 0-1 2 1-3 2 5. Fűzfő—MÁV DAC 0-1 2 6. Péti MTE—PVSK 3-2 1 7. Bologna—Internaz. törölve 8. Brescia—Napoli 1-2 2 9. Como—Ascoli 0-0 X 10. Fiorentina—Torino 2-0 i 11. Udinese—Roma 0-2 2 12. Foggia—Sampdoria 1-1 X 13. Lanerossi—Monza 1-0 1 14. Pisa—Palermo 1-1 X +1 Építők—Ganz-MÁ VÁG 1-4 2 A Sportfogadási és Lottó Igaz­gatóság közlése szerint a totó 14. fogadási hetén ketten értek el te­litalálatot. Szelvényeikre egyen­ként 672 376 forintot kapnak. 13 találata hat fogadónak volt, egyenként 336 188 forintot nyer­tek. A 181 darab 12-es 7430, a 2377 U-es 566, a 18 885 10-es pedig 107 forintot1 ér. A közölt adatok tájékoztató jellegűek. (MTI) ÉPÍTJÜK OTTHONUNKAT! A DEBRECENI ÜTI TUZEP-TELEP ÁRUAJÁNLATA LAKÁSÉPÍTŐK RÉSZÉRE! 1981. évi építkezéseihez már most megkötheti az „Építőanyag-biztosítási megállapodás"-t a lakásépítéshez szükséges építőanyagok teljes választékára. Azonnali kiszolgálást biztosítunk: födémpanelokból PS 24/27, 36/27, 36/40, 42/33, 42/40, 48/40, 54/65, 60/71. E jelű vasbeton gerendákból: 320, 564, 624, 684 cm hosszúságban. FF jelű vasbeton gerendákból: 430, 450, 490 cm hosszúságban. G jelű vasbetongerendákból: 450, 470, 530, 670 cm-es hosszúságban. Nyílászáró szerkezetek nagy választékban. Csempe, padlólap, cement, mész, mészhldrát és egyéb építőanyagok, bányakavics. A termékek a telepen megvásárolhatók, és a Síp utca 16. szám alatti megrendelőirodában házhoz szállítással megrendelhetők. A telepen és a megrendelőirodában szakta­nácsadást, részletes tájékoztatást nyújtunk valamennyi építőanyagokra vonatkozóan. (145855)